اخبار داغ کنسول ها

• Thread starter Thread starter Behzad
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
سلام به همگی

من اون تاپیک قبلی و همچنین تاپیک XBOX 360 News رو به اشتباه پاک کردم !

ببخشید دیگه پیش میاد ...

در هر صورت اخبار بازیهای نسل بعدی رو در همین تاپیک بنویسید و دنبال کنید ...

با تشکر

با تمام این احوال بازهم فکر میکنم بازی کردن با یک تلویزیون WideScreen که طولش 2 برابر مانیتور 15" هست خیلی لذت بخش تر از بازی کردن با CRT Flat 17" باشه

در مورد پلاسما که شرکت ما فروش داره میگه که عمرش خیلی کمه!!! و بعد از مدتی غیر قابلم مصرف میباشد
در مورد TV های معمولی (نه HD) هر چه اینچ بالاتر بره کیفیت تصاویر بازی ها و انیمشن های REAL-TIME پایین تر میره ، دلیلش هم این هست که RES این TV ها پایین میباشد ولی در HD-TV هر مقدار که سایز بیشتر باشه بهتر جواب میده
پس به فکر یک TV معمولی با سایز بالا نباشید ، همون MONITOR میتونه انتخاب خوبی برای کنسول های نسل بعد باشه ، با توجه به اینکه قیمت HD-TV ها بالا میباشد
فرید جان هم به نکته ی بسیار خوبی اشاره کرد که میشه گفت بیشترین تفاوت HD-TV با MONITOR در سایز اون هستش نه چیزه دیگه ای

یک نکته ی دیگه هم هست که در مورد نمایش تصویر دقیقا نسل جدید عکس نسل قبل عمل می کنه چرا که اگر یک دستگاه PS2 را به TV وصل میکردیم کیفت خوبی داشت و لی اگر همون دستگاه را به MONITOR وصل میکردیم تصویر پر از PIXEL های لبه داره میشد
دستگاهی مثل XBOX 360 که سیستم 4* AA را در تمام بازی ها ساپورت می کنه قطعا دیگه مشکل PIXEL نداره و تموم لبه ها محو شده هستند
البته این تخصص من نیست که بخوام قطعی نظر بدم اطلاعات من در این محدوده هستش با توجه به تجربم

آخرین ویرایش:
نوشته شده توسط Saman:
بعد اينكه چرا هيچ كس در مورد نمايش نااميد كننده سوني در نمايشگاه CES چيزي نميگه ؟ طرفداران سوني خيلي شاكي هستندوهيچ خبر جديد در باره ي پي 3 داده نشده ! همه چي تكراري بود.ترايلر هاي E3 و ...

يه بابايي كامنت جالي گذاشته بود تو گيم اسپات و من فقط براتون مضمونش رو نقل ميكنم :

گفته بود چرا نميخواهيد قبول كنيد كه صنعت بازي هاي كامپيوتري و كنسول ها هميشه دست يك شركت نميمونه.ميگفت اين اعتماد به نفس سوني مضحك به نظر مياد.يادتون نيست كه دنياي بازي ها دست نينتندو بود و سوني اومد از چنگ نينتندو اونو در اورد ؟ حالا شايد همين اتفاق براي سوني هم بيافته و ماكرو بتونه دنياي بازي ها رو در اختيار بگيره
سامان جان دقيقآ درست ميگي. من خودم ديگه دارم از سوني نا اميد ميشم. الآن 6 ماه يا بيشتر از E3-2005 گذشته و TGS-2005 ,... رو هم پشت سر گذاشتيم ولي سوني انگار بيخيال همه چي شده و توي همه كنفرانسها و نمايشگاه هاش فقط راجع به PSP , PS2 حرف ميزنه و حداكثر كاري كه مي كنه نشون دادن دو تا تريلر از پيش رندر شده تكراري هست. يادمه آخراي تابستون توي فورمهاي GS همه منتظر نمايشگاه سوني به نام Akahabiro ( دقيقآ اين اسم نبود.يه همچين چيزي ! ) بودند و سوني توي اين نمايشگاه هيچي از كنسول بعدي خودش نشون نداد. حالا هم همه مي گفتن كه قراره PS3 در CES جزييات و بازيها و ... معلوم بشه ولي نشد. نميدونم اين طور كه سوني داره عمل ميكنه به نظر مياد كنسولش رو ميخواد نيمه دوم سال 2007 به بعد عرضه كنه.الآن توي هر سايت معروف يا خود سايتهاي طرفدار اين كنسول بري هيچ خبر جديدي از چند ماه پيش تا حالا وجود نداره و فقط پرسش هايي با علامت سوال وجود داره. اميدوارم سوني يه جواب قانع كننده براي اين كارهاي عجيبش داشته باشه.
موفق و پيروز باشين.
آريا

نوشته شده توسط Saman:
بعد اينكه چرا هيچ كس در مورد نمايش نااميد كننده سوني در نمايشگاه CES چيزي نميگه ؟ طرفداران سوني خيلي شاكي هستندوهيچ خبر جديد در باره ي پي 3 داده نشده ! همه چي تكراري بود.ترايلر هاي E3 و ...

يه بابايي كامنت جالي گذاشته بود تو گيم اسپات و من فقط براتون مضمونش رو نقل ميكنم :

گفته بود چرا نميخواهيد قبول كنيد كه صنعت بازي هاي كامپيوتري و كنسول ها هميشه دست يك شركت نميمونه.ميگفت اين اعتماد به نفس سوني مضحك به نظر مياد.يادتون نيست كه دنياي بازي ها دست نينتندو بود و سوني اومد از چنگ نينتندو اونو در اورد ؟ حالا شايد همين اتفاق براي سوني هم بيافته و ماكرو بتونه دنياي بازي ها رو در اختيار بگيره
از اخبار خوبت ممنون سامان جان
ولي به نظر من 360 با اومدنش قدرتشو نشون داد نميتونيم همينجوري تصميم بگيريم بايد صبر كنيم بعد از امدن پي اس3 و رولشن تصميم بگيريم ممكنه هر كدوم انقلابي داشته باشن الان طرفدار هاي رولشن از همه كمترن اما ممكنه اين كنسول نسل بعد رو تو دستاش بگيره كساني هم كه انتخاب خودشونو كردن از روي دمو ها اين كارو كردن مثلا من با ديدن دموي جي تي 5 واقعا هيجان زده شدم يا بعضي بازي هاي پرده دزدي كه يك سايت گذاشتتشون واقعا هر كسي نظري داره اما من فكر ميكن پي اس3 ميتركونه حتي ممكنه رولشن هم بتركونه و قهرمان بشه!!
امكان اين هم وجود داره كه با اومدن گير اف وار و هالو 3 360 هم بتركونه مسئله تركوندنه منم الان دارم از دوري 360 و پي3 ميتركم
راستي كسي نميدونه تو اهواز جايي هست كه 360 بفروشن من منتظرشم البته كپي خور شده فكر كنم پاساژ نخل اول از همه بياره در هر صورت اگه روزي اين كنسول كپي خور شد و اهواز هم اومد يكي به ما اطلاع بده

طبق خبرها PS3 آماده است تا در ماه می به بازار عرضه بشه.
دوکیت ها رو هم سونی داره می فرسته برای شرکتها.
در ضمن سونی قراره 10000 نفز از کارمنداش رو اخراج کنه.
اینم عکسهای پک blu-ray:
http://xbox360.qj.net/case_design_2_0106.jpg
http://xbox360.qj.net/case_design_1_0106.jpg

اینم عکسهای پک HD-Dvd:
http://xbox360.qj.net/case_design_3_0106.jpg
http://xbox360.qj.net/case_design_4_0106.jpg

این ها همه در CES گفته شده است(به جز خبر اخراج کارمندان)

آخرین ویرایش:
در مورد پلاسما که شرکت ما فروش داره میگه که عمرش خیلی کمه!!! و بعد از مدتی غیر قابلم مصرف میباشد
بله درسته ... پلاسما بدرد کارهایی مثل بازی کردن نمیخوره چون یکی دو تا ایراد اساسی داره یکی همون مشکل Burn-in که فرید جان هم اشاره کردن ... تصاویر Static مثل منوی بازی ها و HUD روی صفحه حک میشند و مدتی طول میکشه تا از بین برن
یکی هم همین مشکل طول عمر هست که بعد از مدتی گاز داخلش اثرش رو از دست میده و حدوداً هر 3000 ساعت باید 200 $ خرجش بشه در صورتی که LCD حدود 60000 ساعت عمر میکنه.
براي انجام بازي ريسپانس تايم كمتر از 12 ميلي ثانيه پيشنهاد ميشه وگرنه مانيتور پر از روح ميشه !
درسته اما دیگه اینجوری هم نیست :)
من ps2 رو به همین HDTV وصل کردم ( ریسپانس 16 میلی ثانیه ) برای بازی هایی مثل RE4 , Burnout , ... بهترین و بالاترین کیفیت ممکن رو میده تنها بازی که مشکل Ghosting رو توش دیدم فوتبال بود ... چون در بعضی مواقع تغییرات خیلی ناگهانی به تصویر اعمال میشه مثلا دروازه بان که توپ رو میشوته دوربین سریع میخواد بیاد وسط زمین چشم آدم حس میکنه که یجوریه !
در باقی موارد تصویر خیلی عالی هست ...

به نظر میاد تموم مشکلات Sony بر میگرده به قیمت بالای سخت افزار Sony
Sony به این نتیجه رسیده که دیگه بازی سازان تموم تمرکزشون را روی یک کنسول نمیزارند و حاضر نیستند که فقط برای یک کنسول بازی بسازند
پس Sony میدونه که برای پیشی گرفتن از رقیبان باید امتیازی داشته باشه که بقیه ی کنسول ها از داشتن اون عاجز باشند، Sony میدونه که فقط با یک نام Play Station نمیشه ذهن مردم را گمراه کرد ، شما در نظر بگیرید که به جز چند تا بازیه اندک که Ps3 داره تموم بازی های بر روی Xbox 360 وجود خواهند داشت ، با توجه به اینکه قیمت Xbox 360 هر روز رو به کاهش میباشد و تا زمان ورود Ps3 شاید به نصف قیمت Ps3 به فروش برسه. باور کنید دوستان شرکت Sega را نمیشه با Ms مقایسه کرد سگا شرکتی بود که بایک بار شکست با دنیای سخت افزار قهر کرد و به آغوش نرم افزار پناه برد
و اما در مورد دوستانی که در ایران هستند ، خیلی دوست داشتم که به خاطر این تعداد اندک بازی که بر روی Xbox 360(بعید نیست که در آینده ما شاهد ساخت آن بر روی Xbox 360 باشیم) نیست از خرید این سیستم سر باز بزنند
شما فکر میکنید Sony دلش درد میکنه که بخواد کنسولش را دیر تر از Ms بیرون بده ؟
نه مطمین باشید که داره با مشکلاتی بزرگ دست و پنجه نرم میکنه.

طبق آخرین آماری که من اطلاع دارم Xbox 360 تا 1 ماه دیگه در سراسر ایران با گارانتی پخش خواهد شد
با قیمتی استثنایی.

xbox360launch2.gif

مردم ژاپن در این هفته یعنی پس از انتشار DOA4 تعداد 12,300 دستگاه Xbox360 خریدند که این تعداد از دوبرابر فروش هفته ی قبل هم بیشتر است.

آخرین ویرایش:
نمي دونم چرا تاريخهاي عجيب وغريب مي زاريد ps3 اكثر توي بهار 2006 به بازار مي ياد كه حتي اگر لانچ جهاني نباشه به علت يكي بودن كدهاي بلوري در امريكا وژاپن به طور مشنرك هر دوك شور با هم لانچ مي شوند

تازه بسياري معتقد هستند كه بهار لانچ جهاني هست وقبل از اون در ژاپن پخش خواهد شد

در رابطه با tgs هم بگم توي اين نمايشگاه سوني با معرفي نزديك 100 پروژه بازي براي ps3 از شركتهاي مختلف باعث شگفتي تمام سايتها شد

تازه اشخاصي كه متقدند سوني مخفي كاري ميكنه بايد بگم اگر اين طور حساب كنيم سوني سخت افزارش رو همراه ماكرو نشون داد پس صبر كنيد تا قبل از لانچ چند تا نمايشگاه خواهد داشت

توي ces هم سوني زورش رو گذاشت روي بلوري كه تا به امروز كلي از حريفش توي عرضه فيلمها جلو افتاده

اين تصوير هم كه مي بينيد مال پي اس ميتينگ هست كه همه چيز رو به طور مشخص بيان مي كنه كه شامل زمان نمايشها ps3 وزمان لانچش هست وفكر ميكنم با توجه به اينكه يك تاريخ براي بهار اعلام كرده به احتمال خيلي زياد جهاني هستش

ديگه با اين تصوير تاريخ عرضه ps3 روشن مي شه

scheduleofps33333.jpg
http://www.ps3updates.com/scheduleofps33333.jpg

بیایید با XBOX 360 آشتی کنیم

HD Trailer X05 Trailer Uploaded: 10/21/2005

Watch video:
mv_icon_windows.gif
320 x 180 (6.9 MB)
mv_icon_windows.gif
640 x 360 (27.3 MB)
mv_icon_windows.gif
1280 x 720 (41.8 MB)
-------------------------------------------------
X05: Rainy Night Demo (Off-Screen)
پیشنهاد میکنم این یکی را حتما DOWNLOAD کنید
Uploaded: 10/4/2005

Watch video:
mv_icon_windows.gif
640 x 360 (44.1 MB)
----------------------------------------------------------
X05 Trailer
قسمت 4
Uploaded: 10/4/2005

Watch video:
mv_icon_windows.gif
320 x 180 (5.4 MB)
------------------------------------------------------------------
Gears of War (Off-screen)
قسمت 3
Uploaded: 9/16/2005

Watch video:
mv_icon_windows.gif
640 x 360 (12.3 MB)
----------------------------------------------------------------------

قسمت 2

Watch video:
mv_icon_windows.gif
640 x 360 (23.4 MB)
-------------------------------------------------------------

قسمت 1

Watch video:
mv_icon_windows.gif
640 x 360 (20.7 MB)

High-Quality Trailer HD

Uploaded: 8/4/2005

Watch video:
mv_icon_windows.gif
320 x 180 (7.0 MB)
mv_icon_windows.gif
640 x 360 (23.6 MB)
mv_icon_windows.gif
1280 x 720 (102.3 MB)
-------------------------------------------------------

E3 2005 Trailer

Uploaded: 5/17/2005

Watch video:
mv_icon_windows.gif
320 x 240 (7.5 MB)

این را برای تشریح چگونگیه تغییرات تعداد FRAME های بازی ها در 2 حالت 4 AA گذاشتم
که میشه نتیجه گرفت بر خلاف کارت گرافیک های PC که در حالت AA حداقل 10 FRAME ( 6800 ULTRA کمتر میده
در GPU ی XBOX 360 هیچ افت کیفیتی نخواهد داشت

The daughter die is where the 10MB of embedded DRAM resides, but there is also a great deal of logic on the daughter die alongside the memory. The daughter die features 192 floating point units that are responsible for a lot of the work in sampling for AA among other things GPU would be able to handle the resolution with 4X AA enabled at no performance penalty

به نظر من CLOCK 500 MHZ برای یک GPU که UNIFIED SHADER هست و پیکسل ها پاپلاین هاش با هم ترکیب شده در ضمن 10 MB DRAM برای AA/AF و ... داره مناسب هستش به مدد 48 خط لوله
ATI تا اینجای کار بار سنگینی را از دوش GPU برداشته پس نباید این مقدار CLOCK با بقیه مقایسه بشود

Last edited by a moderator:
قضيه بتامكس با VHS يادتون نره..بتامكس كيفيت بالاتري داشت و كوچكتر بود (ساخت سوني) ولي نهايت بازارو داد به VHS (ساخت رقبا)..البته من نميگم Sony ميبازه يا ميبره اين رقابتو..ولي از الان نميشه يكي رو گفت برنده بكيو بازنده..بهترين حالت بودن بك فرمت واحد به جاي اينا..
بلوری ظرفیت و حجم بیشتری نسبت به رقیبش داره اما یک عیبی که داره اینه که قیمتش تا حدودی بالاتره....با توجه به اینکه بلوری در یکی از پرطرفدارترین کنسول های دنیا قراره استفاده بشه بعید میدونم به این راحتی از دور خارج بشه

ببخشید پریدم وسط بحث
یوبی سافت چند تا مپ جدید برای Splinter Cell : Chaos Theory تو ایکس باکس لایو گذاشته که به نظر این مپ ها روی 360 درست حسابی کار نمی کنن....مثلا هنگ می کنه و اینا.

عجیبه از اون موقع تا حالا هنوز کسی پست نزده...
به هر حال ...آقای Peter Moore در کنفرانسی در نمایشگاه CES گفته که قرار نیست 360 ی با درایو اینترنال HD-DVD بیاد و این درایو به صورت اکسترنال و جدا بعدا فروخته خواهد شد که فقط هم برای تماشای فیلم است و نمی شود روی آن بازی اجرا کرد.

BPD-HD1 اولين Blu-Ray player كه در CES به نمايش گذاشته شد 1800 دلار قيمت داره كه تازه در ماه مه به معرض فروش گذاشته ميشه.BD-1000 سامسونگ هم كه بهار امسال عرضه ميشه قيمتي معادل 1000 دلار داره با اين حال قيمت PS3 هر چقدر هم كه بالا باشه ديگه از مرز 600تجاوز نميكنه در حاليكه اكثريت عوام از ان نرخي معادل 399 تا 499 انتظار دارند.

توشيبا هم اعلام كرد كه HD-XA1 و HD-A1 دو HD DVD players اين شركت به ترتيب داراي قيمت 799.99 و 499.99 دلار خواهند بود و تا اخر سال جاري ميلادي جمعآ نزديك به 200 عنوان براي اين فرمت منتشر خواهد شد.(به نظر من با اين شرايط عاقلانه ترين كار خريد يك كنسوله)

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or