خبر رسمی اخبار‌مربوط به HANDHELD PC

• Thread starter Thread starter Adam
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

Adam

عضو تحریریه
اخبار مرتبط به HANDHELD PC در این تاپیک اطلاع رسانی میشود

Screenshot_20210715-214129_Twitter.jpg

کنسول دستی استیم به اسم steam deck رونمایی شد

مشخصات:

Screenshot_20210715-214229_Twitter.jpg

قیمت :

۶۴ گیگ ۴۰۰ دلار
۲۵۶ گیگ ۵۳۰
۵۱۲ گیگ ۶۵۰

-سیستم عاملش نسخه ای از لینوکس هست ولی میتونه تمام بازیهای ویندوز و لینوکس رو اجرا کنه.
-ماوس و کیبور و مانتور بهش وصل میشه.
-بازیهای در حالت ۷۲۰ اجرا میشوند.
- نسخه های ۵۱۲ گیگ و ۲۵۶ گیگ از nvme استفاده کردن که باعث لود شدن سریعتر بازی ها میشه.
- در اصل استیم دک یک pc هست...میتونید هرکار خواستید باهاش انجام بدین...نصب ویندوز و یا استورهای دیگه.
- سایز صفحه ۷ اینچ هست که رزولوشن 1280×800 هست
- هر ۳ مدل sd کارت هم رو هم ساپورت میکنن

ویدو ign اطاعات بسیار‌کاملی میده

۳۱ سوال که ممکنه سوال خیلی ها باشه:

دسامبر امسال هم عرضه میشه.

سلام دوستان من استیم دک oled گرفتم میخواستم روش ویندوز نصب کنم ظاهرا درایور صدا نداره فعلا!~X(
اگه ویندوز میخوای نصب کنی دوال بوت کن که جفت سیستم عاملها رو داشته باشی.
و آره تا آپدیت جدید بیاد صدا رو فقط میتونی از جک Audio داشته باشی پس اگه هدفون یا هدست استفاده میکنی هیچ مشکلی نداری تا آپدیت بیاد و اسپیکرهاش هم راه بیفته.
برای دوال بوت بدون هیچ فرمت و پاک کردن بازی و نرم افزار یا اضافه کردن sd card ، هارد و... از این راهنما استفاده کن:

فقط یادت باشه که برای ویندوز درایورهای OLED رو دانلود کنی.
===========
سلام

یکی از دوستام میخواد کنسول دستی بخره من بهش فقط مدل های رو که میشناختم معرفی کردم .
اما کسی از دوستان میشه یه لطفی کنه راهنمایی کنه که کدوم مدل ارزش خرید داره , هزینه هم که میخواد خرج کنه بین ۵٠٠ تا ٨٠٠ دلاره البته میگه اگر واقعا ارزش داره مدل ٨٠٠ دلاری رو بگیره.

سپاس🙏

من به نظرم دک oled بهترین گزینست با اینکه قویترین بین رقبا نیست.
سیستم عامل بهتر ، سبک تر برای گیم.
رابط کاربری بهتر ، ساپورت valve و کمپانیهای بازیسازی بطور اختصاصی از دک که در مقایسه با رقبا اونها صرفا یک PC هستن و توسط استودیوها اپتیمایز اختصاصی براشون منتشر نمیشه.
قیمت خیلی بهتر و در دسترس تر.

در مقابل یکی از ضعفهاش که میتونه برای خیلیها مهم باشه چون سیستم عاملش ویندوز نیست خیلی از بازیهای آنلاین که آنتی چیت دارن روش اجرا نمیشن.
بنابراین خیلی از MMO ها ، بازیهای آنلاین و f2play روش اجرا نمیشن.

برای همین اگه براش مهمه این نوع بازیها باید از بین رقبای ویندوزی انتخاب کنه که فعلا بهترینشون Asus Rog Ally هست.

و در ادامه هم Zotac Zone داره میاد (ماه بعد) که کلا جدیدترین چیزیه که تا به حال دیدم و معماری رو تا حد خوبی بهبود داده ، مخصوصا صفحه نمایش خیلی خوبی داره.
چون مابقی مثل Legion go , Ally و حتی دک تقریبا معماری مشابهی دارن و نهایتا تو یک رنج 25-20 درصدی از لحاظ توان خروجی با هم قرار دارن.
البته این فعلا روی کاغذ و بر اساس مشخصاتی که اعلام کردنه چون هنوز Zotac منتشر نشده.

رو این حساب اگه دوستت میتونه صبر کنه وایسه که Zotac هم کنسولش بیاد ( ماه بعد) که بهتر بشه مقایسه کرد بین Deck , Ally و اون ببینیم کدوم میتونه گزینه بهتری باشه.

ولی اگه الان میخواد بخره رقابت به نظرم هنوز هم بین دک و Ally هست.
اگه Ally نظرش رو گرفت و قیمت بالاتر براش مهم نبود (بین 800 تا 850 دلار) نسخه بهبود یافته Ally X که چند روز دیگه منتشر میشه با باتری بهتر و آپگریدهای دیگه و همینطور قیمت بالاتر گزینه مناسبیه.

مورد دیگه اینکه مایکروسافت هم داره روی کنسول دستیش کار میکنه و طبق شایعه ها احتمال معرفیش هم نزدیکه (شاید تو همین تابستون و یکی از نمایشگاههای پیش رو).

ولی من همچنان نظر خودم روی استیم دک OLED هست.
هم اینجا در دسترسه و هم قیمت خیلی خوبی داره.
بعد از اون Ally X که بیاد ببینیم چه قیمتی میخوره ولی ارزون نیست واقعا.

آخرین ویرایش:
من تا مدت زیادی این ترند هندهلد گیمینگ رو درک نمیکردم و میگفتم چه کاریه وقتی میشه رو صفحه بزرگ بازی کرد رو همچین چیزی آدم بازی کنه
تا اینکه یه روز دلیل این ترند به ذهنم خورد: کارمندی! زندگی کارمندی جوریه که طرف وقتی بعد از ظهر میرسه خونه حتی حوصله نشستن رو هم دیگه نداره و احتمالا فقط ترجیح بده که دراز بکشه و یوتوب یا توییچ و... نگاه کنه، حالا هندهلد گیمینگ اومده که جای اون آپشن های موقع دراز کشیدن رو بگیره.

اگه ویندوز میخوای نصب کنی دوال بوت کن که جفت سیستم عاملها رو داشته باشی.
و آره تا آپدیت جدید بیاد صدا رو فقط میتونی از جک Audio داشته باشی پس اگه هدفون یا هدست استفاده میکنی هیچ مشکلی نداری تا آپدیت بیاد و اسپیکرهاش هم راه بیفته.
برای دوال بوت بدون هیچ فرمت و پاک کردن بازی و نرم افزار یا اضافه کردن sd card ، هارد و... از این راهنما استفاده کن:

فقط یادت باشه که برای ویندوز درایورهای OLED رو دانلود کنی.
===========

من به نظرم دک oled بهترین گزینست با اینکه قویترین بین رقبا نیست.
سیستم عامل بهتر ، سبک تر برای گیم.
رابط کاربری بهتر ، ساپورت valve و کمپانیهای بازیسازی بطور اختصاصی از دک که در مقایسه با رقبا اونها صرفا یک PC هستن و توسط استودیوها اپتیمایز اختصاصی براشون منتشر نمیشه.
قیمت خیلی بهتر و در دسترس تر.

در مقابل یکی از ضعفهاش که میتونه برای خیلیها مهم باشه چون سیستم عاملش ویندوز نیست خیلی از بازیهای آنلاین که آنتی چیت دارن روش اجرا نمیشن.
بنابراین خیلی از MMO ها ، بازیهای آنلاین و f2play روش اجرا نمیشن.

برای همین اگه براش مهمه این نوع بازیها باید از بین رقبای ویندوزی انتخاب کنه که فعلا بهترینشون Asus Rog Ally هست.

و در ادامه هم Zotac Zone داره میاد (ماه بعد) که کلا جدیدترین چیزیه که تا به حال دیدم و معماری رو تا حد خوبی بهبود داده ، مخصوصا صفحه نمایش خیلی خوبی داره.
چون مابقی مثل Legion pro , Ally و حتی دک تقریبا معماری مشابهی دارن و نهایتا تو یک رنج 25-20 درصدی از لحاظ توان خروجی با هم قرار دارن.
البته این فعلا روی کاغذ و بر اساس مشخصاتی که اعلام کردنه چون هنوز Zotac منتشر نشده.

رو این حساب اگه دوستت میتونه صبر کنه وایسه که Zotac هم کنسولش بیاد ( ماه بعد) که بهتر بشه مقایسه کرد بین Deck , Ally و اون ببینیم کدوم میتونه گزینه بهتری باشه.

ولی اگه الان میخواد بخره رقابت به نظرم هنوز هم بین دک و Ally هست.
اگه Ally نظرش رو گرفت و قیمت بالاتر براش مهم نبود (بین 800 تا 850 دلار) نسخه بهبود یافته Ally X که چند روز دیگه منتشر میشه با باتری بهتر و آپگریدهای دیگه و همینطور قیمت بالاتر گزینه مناسبیه.

مورد دیگه اینکه مایکروسافت هم داره روی کنسول دستیش کار میکنه و طبق شایعه ها احتمال معرفیش هم نزدیکه (شاید تو همین تابستون و یکی از نمایشگاههای پیش رو).

ولی من همچنان نظر خودم روی استیم دک OLED هست.
هم اینجا در دسترسه و هم قیمت خیلی خوبی داره.
بعد از اون Ally X که بیاد ببینیم چه قیمتی میخوره ولی ارزون نیست واقعا.
ماکان جان خیلی خیلی ممنونم بابت راهنمایی🙏

راستش خارج از ایران زندگی می‌کنه و ازش پرسیدم میگفت Ally x رو هم اومده .
متاسفانه بیشتر میخواد بازی های آنلاین انجام بده .

پس بهش میگم تا سپتامبر صبر کنه .

اکه دستگاهت آپدیته و باز این مشکل رو داری این راه رو امتحان کن.
در مورد کارت حافظه این کار رو امتحان کن:
Open 'run' on the Ally.
Type in diskmgmt.msc

Right Click on the Micro SD card (Likely Disk 1) and Format it.

Create a new partition for the drive and make it NTFS

Done!

اگه جواب نداد ببین فرمت exfat جواب میده یا نه.
====================

در مورد باتری هم این رو پیدا کردم ببین جواب میگیری یا نه:
.The solution is to try and switch the "battery care" on the MyAsus app on and off a couple of times, and also the full-charge mode as well just to be safe

.Then fully turn off the ally, plug in the charger, and then turn it back on, Very simple
متاسفانه باطری با اعمال این تنظیمات درست نشد و پس از چند دقیقه بعد از اتصال به شارژ به حالت باطری میره
ممکنه ایراد سخت افزاری باشه؟
تهران کجا میتونم کنسول رو بدم یه بررسی یا تعمیر
کنن؟
لطفاً راهنمایی کنید
با تشکر

متاسفانه باطری با اعمال این تنظیمات درست نشد و پس از چند دقیقه بعد از اتصال به شارژ به حالت باطری میره
ممکنه ایراد سخت افزاری باشه؟
تهران کجا میتونم کنسول رو بدم یه بررسی یا تعمیر
کنن؟
لطفاً راهنمایی کنید
با تشکر
نه متاسفانه دوستان دیگه که تهران هستن بهتر میتونن راهنمایی کنن.

• Like
Reactions: Rize Mize
من تا مدت زیادی این ترند هندهلد گیمینگ رو درک نمیکردم و میگفتم چه کاریه وقتی میشه رو صفحه بزرگ بازی کرد رو همچین چیزی آدم بازی کنه
تا اینکه یه روز دلیل این ترند به ذهنم خورد: کارمندی! زندگی کارمندی جوریه که طرف وقتی بعد از ظهر میرسه خونه حتی حوصله نشستن رو هم دیگه نداره و احتمالا فقط ترجیح بده که دراز بکشه و یوتوب یا توییچ و... نگاه کنه، حالا هندهلد گیمینگ اومده که جای اون آپشن های موقع دراز کشیدن رو بگیره.
برای متروسوارها هم ممکنه جوابگو باشه.

سلام

یکی از دوستام میخواد کنسول دستی بخره من بهش فقط مدل های رو که میشناختم معرفی کردم .
اما کسی از دوستان میشه یه لطفی کنه راهنمایی کنه که کدوم مدل ارزش خرید داره , هزینه هم که میخواد خرج کنه بین ۵٠٠ تا ٨٠٠ دلاره البته میگه اگر واقعا ارزش داره مدل ٨٠٠ دلاری رو بگیره.

سپاس🙏
بستگی داره اگه مشابه من اولد سوار باشی که دیگه نتونی ال سی دی تحمل کنی خوب هیچ چاره ای جز استیم دک اولد الکی گرون نیست
من همشون تست کردم اول از بدترینش بگم
قطعا MSI CLAW بدترینشونه هم کیفیت ساخت هم صفحه هم اجرای بازی هاش افتضاحن پر لگم هست بازی هاش
بعدیش LEGION GO هست دی پد افتضاحی داره اما صفحه نمایش خیلی بزرگش واقعا ادم جذب می کنه لذت اون ابعاد فقط باید از نزدیک تست کنید تا بفهمید همه چیز واضح و درشت با لذت زیاد اما خوب دستگاه پر ایرادیه اینم که اصلا رزولوشن 2K که VRR هم نداره هیچ توجیهی نداره
ایسوس بهترینشونه کیفیت ساخت خوبی داره از پس همه شبیه سازها بر میاد اما میکرو اس دیش می سوزه خیلی داغه و باتریش فاجعه

این راگ ایکس که 800 دلاره به شدت قیمتش بهتره
استیم دک اولد هم فقط برتریش به اولد بودنشه و الا DPI افتضاحی داره پیکسل ها برخی جاها مشخص هستن قدرت دستگاه ضعیفه نسخه 2 ش که بیاد دیگه فکر نکنم 200 دلارم بیارزه

کلا این صنعت نو پا ضرر توش خیلی زیاده امروز بخری فردا نصف قیمت باید بفروشیش و نگهش داری قیمتش به صفر می رسه چون خیلی جای کار داره طوری که مشکلاتشون که بر طرف بشه کسی به قدیمی ها دیگه نگاهم نمی کنه احتمالا قیمت کلیشونم کاهش پیدا کنه مخصوصا سوییچ 2 هم که بیاد اوضاعشون بدترم می شه

بازم البته می گم اول یک پی سی خوب یا کنسول خوب بخرید بعد برای تخت خواب کنسول دستی برای بازی های قدیمی یا شبیه سازها تهیه کنید این دستگاه ها اصلا مناسب بازی های روز نیستن با 800 دلار یک سیستم خوب می شه بست چند برابر اون قدرت یا می شه PS5 XBOX SX با هم خرید یا حتی می شه سوییچ با PS5 با هم خرید خود سوییچ هم دستگاه ضعیفی نیست و با یکم دستکاری بازی ها خوب اجرا می کنه

البته من یک تکنیک هم زدم سوییچ هک شده با یک روتر وای فای 6 و یک دانگل وای فای 6 بازی ها پی سی می شه راحت روش استریم کرد نیازیم به پی سی نیست فقط روشن باشه کافیه یعنی چیزی شبیه PS PORTAL برای پی سی می شه استفاده ش کرد برای PS5 هم با یک برنامه دیگه به خوبی کار می کنه

بستگی داره اگه مشابه من اولد سوار باشی که دیگه نتونی ال سی دی تحمل کنی خوب هیچ چاره ای جز استیم دک اولد الکی گرون نیست
قطعا MSI CLAW بدترینشونه هم کیفیت ساخت هم صفحه هم اجرای بازی هاش افتضاحن پر لگم هست بازی هاش
بعدیش LEGION GO هست دی پد افتضاحی داره اما صفحه نمایش خیلی بزرگش واقعا ادم جذب می کنه لذت اون ابعاد فقط باید از نزدیک تست کنید تا بفهمید همه چیز واضح و درشت با لذت زیاد اما خوب دستگاه پر ایرادیه اینم که اصلا رزولوشن 2K که VRR هم نداره هیچ توجیهی نداره
ایسوس بهترینشونه کیفیت ساخت خوبی داره از پس همه شبیه سازها بر میاد اما میکرو اس دیش می سوزه خیلی داغه و باتریش فاجعه

استیم دک اولد هم فقط برتریش به اولد بودنشه و الا DPI افتضاحی داره پیکسل ها برخی جاها مشخص هستن قدرت دستگاه ضعیفه نسخه 2 ش که بیاد دیگه فکر نکنم 200 دلارم بیارزه

کلا این صنعت نو پا ضرر توش خیلی زیاده امروز بخری فردا نصف قیمت باید بفروشیش و نگهش داری قیمتش به صفر می رسه چون خیلی جای کار داره طوری که مشکلاتشون که بر طرف بشه کسی به قدیمی ها دیگه نگاهم نمی کنه احتمالا قیمت کلیشونم کاهش پیدا کنه مخصوصا سوییچ 2 هم که بیاد اوضاعشون بدترم می شه

بازم البته می گم اول یک پی سی خوب یا کنسول خوب بخرید بعد برای تخت خواب کنسول دستی برای بازی های قدیمی یا شبیه سازها تهیه کنید این دستگاه ها اصلا مناسب بازی های روز نیستن با 800 دلار یک سیستم خوب می شه بست چند برابر اون قدرت یا می شه PS5 XBOX SX با هم خرید یا حتی می شه سوییچ با PS5 با هم خرید خود سوییچ هم دستگاه ضعیفی نیست و با یکم دستکاری بازی ها خوب اجرا می کنه

البته من یک تکنیک هم زدم سوییچ هک شده با یک روتر وای فای 6 و یک دانگل وای فای 6 بازی ها پی سی می شه راحت روش استریم کرد نیازیم به پی سی نیست فقط روشن باشه کافیه یعنی چیزی شبیه PS PORTAL برای پی سی می شه استفاده ش کرد برای PS5 هم با یک برنامه دیگه به خوبی کار می کنه
سلام
واقعا ممنونم از راهنمایی 🙏

راستش دوستم خودش ps5 داره ، من حتی بهش گفتم با ٨٠٠ دلار می‌تونه یه pc بگیره نه یه کنسول دستی ، ولی خوب چون شرایط کاریش عوض شده میخواد بیرون از خونه زمان خالی که داره بتونه هم بازی کنه من بهش این کنسول ها و سوییچ رو معرفی کردم (از سوییچ خوشش نیومد ) واسه همین انتخابش شد کنسول دستی .

اتفاقا سوییچ خیلی وضعش خرابه هیچ قدرتی نداره
همین استیم دک با قدرت کمش راحت بازیای سویچ رو با شبیه ساز اجرا میکنه
در کل قدرتشون مشخصا به پای سیستم یا کنسول نمیرسه ولی برای کار خودشون خوبن و جواب میدن
من خودم دک اولد گرفتم دوال بوت کردم راحت همه بازیا اجرا میکنه از انچارتد بگیر تا اویل ۸ تا همه شبیه ساز ها
در صورتی که مثلا سویچ دارم شبیه ساز دریم کست هم درست نمیتونه اجرا کنه

در مورد قیمتشون بعد از اومدن نسخه جدید هم موافقم البته در ایران اینطوره کلا کنسول همراه در ایران اقبالی نداره

اتفاقا سوییچ خیلی وضعش خرابه هیچ قدرتی نداره
همین استیم دک با قدرت کمش راحت بازیای سویچ رو با شبیه ساز اجرا میکنه
در کل قدرتشون مشخصا به پای سیستم یا کنسول نمیرسه ولی برای کار خودشون خوبن و جواب میدن
من خودم دک اولد گرفتم دوال بوت کردم راحت همه بازیا اجرا میکنه از انچارتد بگیر تا اویل ۸ تا همه شبیه ساز ها
در صورتی که مثلا سویچ دارم شبیه ساز دریم کست هم درست نمیتونه اجرا کنه

در مورد قیمتشون بعد از اومدن نسخه جدید هم موافقم البته در ایران اینطوره کلا کنسول همراه در ایران اقبالی نداره
اولا که سوییچ کنسول 2017 هست استیم 2021
قیمت سوییچ اولد 280 دلاره استیم 650 دلاره تازه توی ایران اختلاف بیشترم هست
سوییچ اولد با اورکلاک کاملا سیف به گرافیک 1 گیگا با پردازنده 2 گیگاهرتزی به نزدیک 1.5 ترافلاپس می رسه قدرتش که دست کمی از استیم دک اولیه نداره
بازی های دریم کست هم من اکثرشون تست کردم هیچ افت فریمی نداشتن
استیم دک هم از پس بازی های سوییچ خیلی هاشون بر نمیاد چون پردازنده ضعیفی داره حتی راگ هم توی برخیشون کم میاره
الان سوییچ مد شده هم بازی های پی سی اجرا می کنه اما

استیم دک هم همون طوری که گفتم برای بازی های روز افتضاحه اینکه بذاری پایین ترین کیفیت با FSR که ماتش می کنه با FSR 3.0 که اینپوت لگ بهش کلی اضافه می کنه که نشد اجرا کردن استیم دک ته قدرتش می شه کارت 1050TI انویدیا که اصلا مناسب گیم نیست

این کنسول های دستی برای همون بازی های قدیمی یا شبیه سازها خوبن برای بازی های این نسل به درد نمی خورن
سوییچ هک شده اولد الان کمتر از 20 تومنه که برای تخت خواب و مسافر اینقدری بازی خوب داره که همه چیز کاور کنه موقع های بیکاری هم باید یک سیستم خوب یا کنسول روز داشته باشی پای تی وی یا مانیتور بازی های روز باهاش بازی کنی
مگر اینکه شرایط زندگی شخص طوری باشه که اصلا اجازه حرفه ای بازی کردن نده خوب اون داستانش فرق می کنه

خودم زمانی سمت این کنسول های دستی می رم که صفحه نمایش اولد 8 اینچ به بالا VRR 120 هرتز داشته باشن با یک سخت افزار حداقل در حد همین راگ که بتونه شبیه ساز سوییچ PS3 XBOX360 در حد قابل قبولی اجرا کنه استیم دگ زیر این شبیه سازها می زاد

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mkh-n71
سلام مجدد خدمت دوستان
بعد از چند روز کار با استیم دک اولد برگشتم.
اول اینکه کار با ویندوز فاجعه هست همه مدل از صدا و لگ بگیر تا گیم پد و . . . اصلا توصیه نمیکنم. ولی او اس خود استیم اگه بازی داشته باشی رو استیم عالیه. روان مصرف کم باتری و . . .
ولی من استیمم انچنان بازی داخلش نیست
راهی هست بازی های کرک شده ویندوز رو روی استیم او اس نصب و اجرا کنیم؟

سلام مجدد خدمت دوستان
بعد از چند روز کار با استیم دک اولد برگشتم.
اول اینکه کار با ویندوز فاجعه هست همه مدل از صدا و لگ بگیر تا گیم پد و . . . اصلا توصیه نمیکنم. ولی او اس خود استیم اگه بازی داشته باشی رو استیم عالیه. روان مصرف کم باتری و . . .
ولی من استیمم انچنان بازی داخلش نیست
راهی هست بازی های کرک شده ویندوز رو روی استیم او اس نصب و اجرا کنیم؟
سیسم عاملش لینوکسه خب.
مثل ویندوز پایرت ، کرک و... به راحتی روش کار میکنه.

گوگل کنی کلی ویدئو و آموزش ازش هست.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or