آیفون 5 : نسلی جدید یا تلاش برای بقا ؟

آیا انتظارات شما از iPhone 5 برآورده شد؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    92

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
Galaxy Note & S2
سی پی یو 2 هسته ای با پردازنده 1.2
S3
سی پی یو 4 هسته ای 1.5
Iphone 5
سی پی یو 4 هسته ای 1.5گیگاهرتز
Galaxy Note 2
سی پی یو 4 هسته ای 1.6 گیگاهرتز
..........
شاید تغییر ها خیلی کم باشه....ولی با هر اسمارت فون سامسونگ داره بالاتر میره...
کارایی دیگر موبایل هارو با آیفون مقایسه نکنید...روند پیشرفتش و خلاقیت هاش رو بگید

با تشکر از شما
البته هنوز معلوم نیست CPU آیفون چهار هسته ای باشه

slip_knot

کاربر سایت
Jun 6, 2006
2,502
نام
سپهر
با تشکر از شما
البته هنوز معلوم نیست CPU آیفون چهار هسته ای باشه

درسته ولی طی یه مصابحه ای از اپل بعد از معرفی S3بود که گفتن شک نکنید Iphone 5در رقابت با S3 هست...این چیزی که گفتم در این حد بود که ما مثالی از توانایی Iphone 5 رو داشته باشیم
.....................
یه چیز دیگه ای هم هست....نمیدونم چرا باب شده...حداقل تو ایران نمیدونم چرا باب شده این حرکت...که میگن پولشو نداری میزنی تو سر مال
الان گوشی های جدید و خوب به قیمت های بالا عرضه میشن حداقل تو ایران...نباید که با پول بیشتر دادن گوشی خوب باشه...این چه تفکریه که اپل دوستان دارن من نمیدونم والا !

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,934
نام
آرتین
Cpu آیپد جدید هم دو هسته ای هستش ولی وقتی با Gpu چهار هسته ایش همراه میشه تمام تبلتای هم رده خودشو میگیره.
آیفون هم همیشه همین روال.

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
فکر کردین بزرگتر کردن صفحه نمایش از لحاظ عرض واسه اپل کاری داشت ؟
اپل عریضش نکرد چون بشه با یه دست باهاش کارکرد
چون راحت تر باشه و خوش استیل تر
سبک تر
توی جیب جا شه نه مثل اون galaxy note همش بگیری دستت مثل کتاب :|
ایپد جدید رو ندیدن با رزلوشن 2048 که حتی بهترین Tv ها هم از لحاظ کیفیت بهش نمیرسن ؟
یا فکر کردین 4 هسته ای کردن cpu واسه اپل سخت بوده ؟!

اصلا cpu سامسونگ 100 هسته ای اما چه سودی داره ؟!
وقتی ایفون با همین cpu تک هسته ای هم تمام بازیها و برنامه ها رو به بهترین شکل ممکن اجرا میکنه چه دلیلی داره که cpu رو 4 هسته ای کنن ؟!
رم ایفون 4 هم 512 بود و گلکسی 1 گیگ بود اما ایفون 4 باز هم خیلی سریعتر بود !

همه چیز مشخصات روی کاغذ نیس
برنامه نویسی عالی اپل باعث شده که با وجود اینکه مشخصات گوشی هاش نصف گوشی های دیگس اما از همشون قدرتمند تر باشه !

وقتی طرف میاد اپل رو با نوکیا مقایسه میکنه دیگه ادم چی بگه =))
--------------
هنوز شرکت بزرگی مثل مایکروسافت به گرد پای اپل هم نمیرسه اونوقت اینا نوکیا رو ملاک قرار میدن =))

اینم عکس های گرفته شده توسط ایفون 5 :

88212349490395305814.jpg

76950480912996296827.jpg

43028378151416448974.jpg

آخرین ویرایش:

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
فکر کردین بزرگتر کردن صفحه نمایش از لحاظ عرض واسه اپل کاری داشت ؟
اپل عریضش نکرد چون بشه با یه دست باهاش کارکرد
چون راحت تر باشه و خوش استیل تر
سبک تر
توی جیب جا شه نه مثل اون galaxy note همش بگیری دستت مثل کتاب :|
ایپد جدید رو ندیدن با رزلوشن 2048 که حتی بهترین Tv ها هم از لحاظ کیفیت بهش نمیرسن ؟
یا فکر کردین 4 هسته ای کردن cpu واسه اپل سخت بوده ؟!

اصلا cpu سامسونگ 100 هسته ای اما چه سودی داره ؟!
وقتی ایفون با همین cpu تک هسته ای هم تمام بازیها و برنامه ها رو به بهترین شکل ممکن اجرا میکنه چه دلیلی داره که cpu رو 4 هسته ای کنن ؟!
رم ایفون 4 هم 512 بود و گلکسی 1 گیگ بود اما ایفون 4 باز هم خیلی سریعتر بود !

همه چیز مشخصات روی کاغذ نیس
برنامه نویسی عالی اپل باعث شده که با وجود اینکه مشخصات گوشی هاش نصف گوشی های دیگس اما از همشون قدرتمند تر باشه !

--------------
هنوز شرکت بزرگی مثل مایکروسافت به گرد پای اپل هم نمیرسه اونوقت اینا نوکیا رو ملاک قرار میدن =))

اینم عکس های گرفته شده توسط ایفون 5 :

88212349490395305814.jpg

76950480912996296827.jpg

43028378151416448974.jpg

همه اینا درست.ولی وقتی نصف بیشتر کاریاش تو ایران کار نمیکنه.پس بره ما ایرانی ها همون اندروید عالیه

---------- نوشته در 06:00 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:52 PM ارسال شده بود ----------

ایا میدونستید همین شرکت اپل که از سامسونگ بخاطر تقلب از محصولات خودش در محصولات سامسونگ شکایت کرده.طرح iphone 5 از یه گوشی چینی به نام goodphone کپی برداری شده.میتونید تو گوگل سرچ کنید تا بفهمید

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
2,986
نام
Milad
به نظرم درسته که خیلی امکاناتش خوب بود اما 2 تا مسئله هست که باعث شده اینقدر جو و کاربران ناراضی باشند...خیلی جالبه وقتی میری کامنت های Endgadget یا Verge رو میخونی و میبینی خود ملت اپلی هم شاکی هستند!
اولا اینکه تمام چیزایی که معرفی شد همه قبلا حتی قیافه گوشی حداقل یک ماه قبل لو رفته بود و جز اونها هیچ چیز جدید دیگه ای اپل نداشت و عملا کنفرانس بدون سورپرایز بود...دوم اپل رو دوست دارند چون همش رو به جلو با یک فاصله خاصی حرکت میکنه به قول استیو جابز ما 5 سال جلو تر هستیم...اما الان شما این آیفون رو نگاه کنید عملا هر چی داره رو شما بهترش رو در گوشی های که عرضه شدن یا تا زمان آیفون میان بهترشو دارند و سیستم عاملم درسته که خیلی عالی بود اما هیچ نوآوری خاصی نداره و همونه ...
نکته دیگه اینه که چیزی که اپل مدت ها باهاش آندروید رو تمسخر میکرد و از مشکلاتش میدونست رو خودش داره بهش دچار میشه!!!از هم گسیختگیه برنامه ها در استور!!الان دیگه باید 4 تا ورژن از یک نرم افزار بزارن توی استور برای دانلود!
نگرانی کسایی که اپل رو دوست دارند از اینه که مثل بقیه شرکت ها دچار این روند آپدیت گوشیهاش نشه بلکه اونهارو خاص تر و خاص تر کنه ...اون دوستمون میگه که اپل 3 نسل از یک نوع استایل استفاده میکرد اما اون موقع این همه گوشی آندرویدی جور وا جور و بهتر وجود نداشتند....بلکه تا نسخه سوم عملا بی رقیب بود آیفون....

Reza82N

کاربر سایت
Jul 21, 2009
381
نام
رضا
به نظرم درسته که خیلی امکاناتش خوب بود اما 2 تا مسئله هست که باعث شده اینقدر جو و کاربران ناراضی باشند...خیلی جالبه وقتی میری کامنت های Endgadget یا Verge رو میخونی و میبینی خود ملت اپلی هم شاکی هستند!
اولا اینکه تمام چیزایی که معرفی شد همه قبلا حتی قیافه گوشی حداقل یک ماه قبل لو رفته بود و جز اونها هیچ چیز جدید دیگه ای اپل نداشت و عملا کنفرانس بدون سورپرایز بود...دوم اپل رو دوست دارند چون همش رو به جلو با یک فاصله خاصی حرکت میکنه به قول استیو جابز ما 5 سال جلو تر هستیم...اما الان شما این آیفون رو نگاه کنید عملا هر چی داره رو شما بهترش رو در گوشی های که عرضه شدن یا تا زمان آیفون میان بهترشو دارند و سیستم عاملم درسته که خیلی عالی بود اما هیچ نوآوری خاصی نداره و همونه ...
نکته دیگه اینه که چیزی که اپل مدت ها باهاش آندروید رو تمسخر میکرد و از مشکلاتش میدونست رو خودش داره بهش دچار میشه!!!از هم گسیختگیه برنامه ها در استور!!الان دیگه باید 4 تا ورژن از یک نرم افزار بزارن توی استور برای دانلود!
نگرانی کسایی که اپل رو دوست دارند از اینه که مثل بقیه شرکت ها دچار این روند آپدیت گوشیهاش نشه بلکه اونهارو خاص تر و خاص تر کنه ...اون دوستمون میگه که اپل 3 نسل از یک نوع استایل استفاده میکرد اما اون موقع این همه گوشی آندرویدی جور وا جور و بهتر وجود نداشتند....بلکه تا نسخه سوم عملا بی رقیب بود آیفون....

با این قسمت حرفتون هم موافقم.

بنظر من شکلی که در پست قبل قرار گرفته که نشون میده اپل در سالهای آینده گوشی شو کش میاره و دراز میکنه,تاحدودی داره نارضایتی کابران حتی اپل رو از شکل جدید آیفون نشون میده,بنظر شخصی من دلیلی که گوشی افزایش عرضی نداشت اینه که این مورد در آیفون نسل یا نسل های بعد ممکنه پدید بیاد چراکه الان اگر اینکارو بکنه سود دهی نسل بعدش حداقل ازین جنبه ممکنه مورد بحث قرار بگیره,همونطور که 4s - s=siri فقط برای فروش و سودهی بود و عملا چیز خاصّی نداشت,بنظرم اپل داره نسبت به سالهای قبل هدفش بیشتر و بیشتر اقتصادی بودن و سود خودش میشه,این طبیعیه که اینطور باشه ولی فکر میکنم این میزان در اپل کمی بیشتر از طبیعیه./

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
--------------

شما برو چهار تا سایت درست حسابی مثله Verge,engadget تحقیق کن ببین Nokia+Microsoft فعلا بهترین گوشی نسل بعد رو معرفی کردن .
شما اگه Apple رو با iphone میشناسی من 7 ساله پیش Powerbook G4 داشتم ! او سالی هم که iphone اومد تو ایران هنوز کسی نمیدونست چیه من از روسیه خریدم
این ویدو رو همه ببینن !!!
Jimmy Kimmel First Look iPhone 5

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,090
نام
هومن
من که نا امید شدم از ایفون جدید با اینکه زیبا بود اما یه کپی شیک از ایفون 4 بود الا دیگه LG Optimus G E973 رقیب نداره کمتر از یه ماه دیگه میاد باید و ایفون رو از رد خارج میکنه
Quad-Core Krait 1.5GHz
حافظه رم 2048 مگابایت
Adreno 320
دیگه فکر نمی کنم گوشی رو دست این گوشی باشه

Niko Bellic

کاربر سایت
Sep 22, 2008
2,785
از سایز آیفون استقبال میشه! اونا که ناراحتند، برند بشقاب بخرند (نوت2)
در آرزوی یه اسمارت فون درست حسابی با سایز مساعد بودم! ولی ظاهرش خیلی زیاد هیجان انگیز نبود که بگی تحول بوده!
در کل باید 4s+ میذاشت اسمش رو نه 5! حداقل انتظار دوربین بهتر (در حد 808) رو داشتم :D
از نظر نرم افزاری هم که همه گوشیا باید برند جلو بوق بزنند!!!
ولی در کل اینقدر که تعریف کردند، خفن از آب در نیومد و ارزش این همه انتظار نداشت!
به نظرم همین MAP که داشت و گزینه Satellite تو ایران بشه خیلی آسون استفاده کرد، من حاضرم به شخصه تا 2.5 پاش هزینه کنم! ولی بد بختی اینه که اصلا هیچ اپلیکیشنش کاربرد نداره!
آدم نهایتا تاچ5 میگیره!

shayan720

Ceiling Gazing
کاربر سایت
May 23, 2010
555
نام
شایان
دوست عزیزی که تاپیکو ایجاد کردین، تو تاپیک معرفی آیفون 5 گفتین استیو جابز یکی از بزرگترین مخترعان قرن!!!:|
یکی از این اختراعاتو بگین ما هم بدونیم...!!!!

vahid3plove

کاربر سایت
Jun 8, 2011
441
نام
وحید مشیری
دوستان انتظار داشتن قابلیت چرخ گوشت و هم چنین لباسشویی اتوماتیک هم به ایفون جدید اضافه بشه ضمنا هر وقت هم که میخواستن قابلیت اتو پایلوت رو توش فعال کنن تا ماشینشون رو هدایت کنه ....!
من نمیدونم ....مگه به غیر از اپدیت سخت افزاری انتظار چی رو داشتین؟اپل نمیتونست یه صفحه 5 اینچی بندازه رو گوشی بده بیرون و بفروشه؟
همه طرفدار های اپل میدونن که سیاست اپل تو طراحی افلاطونی هست...تغییر نمیده فقط پیشرفت میده.
و اینکه دلار تو کشور ما 3000تومنه و یه گوشی ایفون چند میلیون قیمتش میشه مشکل اپل نیست.
دوربین به مگاپیکسل نیست به لنزی هست که توش بکار برده میشه برین عکس های مقایسه ایی دوربین 4sو 5 رو ببینید متوجه میشین.
من دیگه از این جور بحث ها خسته شدم فقط تو اخر اینو میگم...هر کسی با هر چی حال میکنه اونو بخره و رو همین بحثا همدیگه رو خراب نکنین چون ارزش نداره...
هر کی دوست داره ایفون میخره هر کس هم دوست داره اندرویید ...رو کله کسی هم شاتگان نذاشتن و نگفتن که اگه ایفون نخری مغزتو میترکونم.

khashayar7

کاربر سایت
Jul 25, 2012
388
نام
خشایار
دوستان از نظر عرضی چند میلیمتر عرض گوشی(خود. صفحه نمایش)بزرگتر شده؟

ببین فقط صفحه بزگتر نشده اون lcd بزرگتر شده و یعنی اون چیز دورش باریکتر شده تو عکس ببین..:d
29742088043081291833_thumb.jpg
اون جا هایی که علامت زدم باریک تر میشه :-b

vahid3plove

کاربر سایت
Jun 8, 2011
441
نام
وحید مشیری
از سایز آیفون استقبال میشه! اونا که ناراحتند، برند بشقاب بخرند (نوت2)
در آرزوی یه اسمارت فون درست حسابی با سایز مساعد بودم! ولی ظاهرش خیلی زیاد هیجان انگیز نبود که بگی تحول بوده!
در کل باید 4s+ میذاشت اسمش رو نه 5! حداقل انتظار دوربین بهتر (در حد 808) رو داشتم :D
از نظر نرم افزاری هم که همه گوشیا باید برند جلو بوق بزنند!!!
ولی در کل اینقدر که تعریف کردند، خفن از آب در نیومد و ارزش این همه انتظار نداشت!
به نظرم همین MAP که داشت و گزینه Satellite تو ایران بشه خیلی آسون استفاده کرد، من حاضرم به شخصه تا 2.5 پاش هزینه کنم! ولی بد بختی اینه که اصلا هیچ اپلیکیشنش کاربرد نداره!
آدم نهایتا تاچ5 میگیره!
اول از همه گالاکسی نوت 2 نه بشقابه نه کتلت!اونم خریدار داره...
من از همه اپلیکشن های اپل حتی ای مسیج و فیس تایم به راحتی استفاده میکنم نقشش رو هم با وای فای خونه لود کردم هر جا استفاده میشه کرد ولی نتقشه واقعا به درد من نمیخوره.
کدوم اپلیکشینش منظورتونه؟که نمیشه تو ایران استفاده کرد؟
دوربین به مگا پیکسل نیست به پست بالایی من توجه کنین.
متاسفانه نمیدونم چرا...وقتی گوشی میخره اول از همه میپرسن دوربینش چنده؟!اگه شما دنبال دوربینی برو نوکیا پیور ویو بپیر و بگو دوربین داره 42 مگاپکسل...اما...
موبایل فقط به دوربین نیست شاید (شاید...)دوربین ایفون نسبت به پیور ویو از نظر اندازه تصویر ضعیف هست ولی از جهات دیگه خیلی خیلی بهتره...(واقعا بزرگی تصویر مهمه یا کیفیتش؟متاسفانه همه فکر میکنن مگاپیکسل مثل روزولشن بازی هست هر قدر بالاتر بره کیفیت تصویر هم بالا میره....)
دوستان هی میان میگن که سی پی یوش دو هسته ایی بود و ....دقیقا مثل مگاپیکسل دوربین استدلال ما ایرانی ها (و البته کشور های جهان سومی=در حال توسعه:)))اینه که بیشتر=بهتر!
الان سری Tگوشی های سونی میبینیم که پردازنده 2 هسته ایی دارن و لی قدرتشون از 4 هسته ایی ها بیشتره!!!(امتیازات بالایی رو تو بنچ مارک ها گرفتن)
و اپل چون یک گوشی در سال تولید میکنه و با معماری سخت افزاری گوشی های پیشینش خیالش از این راحته که همواره سیستم عاملش بهترین کارایی رو تو سخت افزار مقصدش(ایپد یا ایفون و ...)داره چون تمام تمرکزشون روی یک گوشی هست...
دوستان چرا انتظار دارین همه اپل بخرن یا همه اندروید؟!هر کس بنا به دلایل خودش و سلیقش میره سمت یه کمپانی به عنوان مثال خیلی ها از S Pen(اگه اسمشو درست گفته باشم)گالاکسی نوت 2 خوششون میاد و میگن یک چیز بسیار عالی هست برا نت برداری و ...ولی از نظر من کارکرد همواره با دو دست در استفاده از یک موبایل خسته کنندس و اگه بخوام چیزی برای نت برداری بخرم نت بردار های بامبو رو میخرم که هم نازکن و هم خروجی a4دارن که راحت میتونم ببرم پرینتشون کنم...
به هر حال هر چی که میخرین یه سلایق دیگران هم احترام بذارین چون بارها دیدم که اخر پسنت های اینچنینی به تخریب همدیگه اون هم توسط کسانی که پول کافی ندارند که حتی یکی از این دو گجت(گالاکسی اس 3 و ایفون 5) رو بخرن ختم شده.(ه برسه به اینکه هر دوش رو بخرن و مثل گیک ها بشینن تحلیلشون کنن...)
ولی باز هم میگم...ما گوشی نمیخریم که بنچ مارکش رو به رخ همه بکشیم...هر کسی بنا به نوع استفاده و سلیقش گجتی رو انتخاب میکنه

---------- نوشته در 11:10 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:05 AM ارسال شده بود ----------

من که نا امید شدم از ایفون جدید با اینکه زیبا بود اما یه کپی شیک از ایفون 4 بود الا دیگه LG Optimus G E973 رقیب نداره کمتر از یه ماه دیگه میاد باید و ایفون رو از رد خارج میکنه
Quad-Core Krait 1.5GHz
حافظه رم 2048 مگابایت
Adreno 320
دیگه فکر نمی کنم گوشی رو دست این گوشی باشه
چی ارزشی داره وقتی که تو تست ها همین چهار هسته ایی از دو هسته ایی های سونی شکست خورده...؟
قرار نیست یا گوشی برنامه نویی کنیم اینقدر رو اعداد و ارقام ویراژ ندین ...من الان با پردازنده 700مگا هرتز ایفون 3GSدارم سنگین ترین بازی موبایل infinity Blade 2رو به راحتی اجرا میکنم ...این اعداد و ارقام همشون مثل سی پی یو های AMDمیمونن با اینکه تعداد هسته شون بالاست ولی تو عمل 8 هسته ایی هاشون جلو 4 هسته ایی ها (حالا 6 هسته ایی ها به کنار) اینتل هیچ حرفی برا گفتن ندارن...(این فقط یه مثال بود...تا متوجه منظورم بشی ...اگه اون متن بلند که بالا نوشتم رو بخونی بهتر متوجه میشی چی میگم)

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر