آیفون 5 : نسلی جدید یا تلاش برای بقا ؟

آیا انتظارات شما از iPhone 5 برآورده شد؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    92

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
iPhone 5: نسلی جدید یا تلاش برای بقا ؟

7jlbxrzf9963g9vw91jr.jpg

همانطور که اطلاع دارید ، iPhone 5 امشب رسما معرفی شد. از ماه‌ها پیش شایعاتی در مورد سخت‌افزار و ویژگی‌های این Smart-Phone پخش شده بود و حدس‌های زیادی در این مورد زده میشد تا چند هفته پیش که خبر رونمایی آن به سرعت در اینترنت منتشر شد. شایعات منتشر شده اکثراً حقیقت داشتند و پی بردیم Apple، چه ایده‌هایـی بر روی iPhone نسل بعد خود پیاده کرده است.

از نظر شـما، iPhone 5 لیـاقت آن‌را دارد که از آن به عنوان موبایل نسل ششم Apple نام برده شود؟ شرکتی که نامش با مفاهیمی مانند ابتکار، نوآوری، سورپرایزکننده بودن و ... گره خورده؛ آیا iPhone 5 نوآوری‌ای درخور نام اپل نشان داده ؟ و در آخر، می‌تواند با پرچم‌داران سایر شرکت‌ها رقابت کند؟

آخرین ویرایش:

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
امشب که iPhone 5 معرفی شد ، اپل روی هیچ موضوع خاصی مانور نداد.
بسیاری از افراد دلیل این رو از بین رفتن عنصر نوآوری در شرکت اپل می دونند.یک عده دیگر هم تغییرات آیفون جدید رو چشمگیر دونستند در حالی که عده ای دیگر اونرو 4s ی براقتر تصور می کنند.اما من از شما می پرسم فیلم برداری با کیفیت 1080p که چند وقتی است روی گوشی ها هست ، از نظر شما واقعا پیشرفت چشم گیری است؟از نظر من نه تنها نیست بلکه به نوعی عقب نماندن از بازار محسوب میشه.داشتم به همین موضوع فکر می کردم که یکهو اتفاقی در سایت اپل چشمم به عکس یکی از بزرگترین مخترعان قرن ، آقای استیو جابز افتاد.موقعی که آقای جابز آیفون 4 رو معرفی کردند ، موجی در سراسر جهان برای داشتن این موبایل فرازمینی بوجود آمد.بنظر شما iPhone 5 توانسته چنین تاثیری بگذارد؟

خواهشمندم برای صحبت و ارائه نظر خود در این مورد به این تاپیک مراجعه کنید.از دانستن نظر شما بسیار خوشحال میشوم:

آیفون 5 : نسلی جدید یا تلاش برای بقا ؟

خب نکنه میخواستی به جای 1080p کیفیت فیلم برداری 2048 رو ارائه بدن ؟!
دوربین 4s همین الانش هم بهترینه و 5 که جای خود داره!

یا مثلا میخواستی صفحه نمایش 100000 مگاپیکسلی واست ارائه بدن ؟!

درمورد استیو جابز و شکل ظاهر هم بله خود جابز 3 نسل شکل ظاهری ایفون رو تغییر نداد!
توجه کن 3 نسل !!!

+ ایفون 5 واقعا خیلی زیباتر شده و از نظر اندازه هم که تغییر کرده + باریکتر شده
من توی اون تاپیک هم گفتم و اینجا هم میگم :

این همه تغییرات کمه به نظرت ؟

بزرگتر
باریکتر
محکم تر
با کیفیت تر
زیباتر
دوربین بهتر و پانورمما
44% قویتر
اضافه شدن هدفون جدید و عالی....
تغییر در کانکتور
تغییرات عالی در ios6
پشتیبانی هز itle
گرافیک قویتر
باتری قویتر
کم مصرف تر
تغییرات در اسپیکر
و باریکترن گوشی هوشمند جهان

دیگه واقعا ایفون به مرز تکامل رسیده و هر نسل اگر تا همین حد به امکاناتش اضافه شه عالیه

شما بگو ببینم مثلا galaxy 3 چه تغییری نسبت به note یا galaxy s2 داشته ؟

پس در نتیجه مطمئن باش توان رقابت رو با بقیه شرکت ها که داره هیچ
از نظر فروش هم رکورد میزنه /:)

AL1R3ZA

کاربر سایت
Sep 5, 2007
1,440
نام
علیـــرضا
یکی از Funترین تاپیک هایی که تو این چند وقته دیدم! :D (مخصوصا عنوانش که دیگه ترکونده!)
خیلی بامزه بود.
مرسی

MohammadFatehi

کاربر سایت
Aug 23, 2012
149
نام
محمد
منو ناامید کرد مخصوصا با مشخصات سخت افزاری و ظاهرش و وزن کمش....این گوشی در حد note2 , s3 optimus 4x , one x نیست باید با lumia 920 رقابت کنه

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل

درمورد استیو جابز و شکل ظاهر هم بله خود جابز 3 نسل شکل ظاهری ایفون رو تغییر نداد!
توجه کن 3 نسل !!!

بزرگتر
باریکتر
محکم تر
با کیفیت تر
زیباتر
دوربین بهتر و پانورمما
44% قویتر
تغییر در کانکتور
تغییرات عالی در ios6
پشتیبانی هز itle
گرافیک قویتر
باتری قویتر
کم مصرف تر
تغییرات در اسپیکر

دیگه واقعا ایفون به مرز تکامل رسیده و هر نسل اگر تا همین حد به امکاناتش اضافه شه عالیه

داداش من با حرف هات مخالفم
1- اولا باریک ترین گوشل اول appo با 6.6 و موتورلا ریزر با 7.1 دهم باریکترین گوشی هستند و خود اپل گفت باریکترین آیفون که بد توی بلاگ ها نوشته شده
2-رزولوشن گوشی به نظر خیلی ناقصه میتونست یک صفحه ی 720p بزنه (البته فن های اپل گوشکوب هم بهشون بدی ارم اپل روش باشه بهترین میشناسنش)
3-شاید تنها دلیلی که بشه به خاطر اون این گوشی رو خرید LTE و تغییر پشت آیفون وپردازنده اش باشه(البته پردازنده 4s هنوز هم خیلی برای ایفون خوبه)
4- نکته ی مهم اینجاست خیلی از قابلیت ها این گوشی تو ایران کارببرد نداره و نکته ی مهمش استفاده از نانو سیم کارت هست که کشور ایران هنوز این سیم کارت رو نداره
و شما با خرید این گوشی فعلا فقط باید بشینی باهاش بازی کنی

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
یکی از Funترین تاپیک هایی که تو این چند وقته دیدم! :D (مخصوصا عنوانش که دیگه ترکونده!)
خیلی بامزه بود.
مرسی

دوست عزیز منظورت رو دقیق متوجه نشدم ولی مسخره کردن علاوه بر این که ناپسنده در شان کاربر با سابقه ای مثل شما نیست

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472

توجه کن 3 نسل !!!

بزرگتر
باریکتر
محکم تر
با کیفیت تر
زیباتر
دوربین بهتر و پانورمما
44% قویتر
تغییر در کانکتور
تغییرات عالی در ios6
پشتیبانی هز itle
گرافیک قویتر
باتری قویتر
کم مصرف تر
تغییرات در اسپیکر

دوست عزیز مگه من با شما دعوا کردم که با این لحن جواب من رو میدید؟ من از شما درخواست کردم نظر خودتون رو بنویسید نه این که به من بقهمونید آیفون خوبه یا بده. قصد من از ایجاد این تاپیک فقط و فقط دونستن نظر شما بود.

و اما در مورد کامنت شما ( خواهش می کنم اگر جایی لحن من تند بود به مدیران اطلاع بدید )

بحث اول ورود موبایل هایی مثل S3 و One X به بازار موبایل ها و فروش موفق اونهاست. در این که S3 و One X گوشی های خوبی هستند تقریباً همه این مسئله رو کم و بیش قبول دارند. اما در بحث رقابت با اپل خیلی‌ها می‌گفتند S3 که امسال اومده قراره با 4s که سال پیش اومده رقابت کنه و این عادلانه نیست و باید صبر کرد تا اپل هم آیفون بعدی رو معرفی کنه. اصولاً با چنین طرز تفکری رقیبی که بعدا ظاهر میشه باید از رقیبش به مراتب سرتر باشه که با تمام احترامی که برای شرکت اپل و طرفدارانش قائلم ، از نظر من آیفون جدید اینطور نبود.

حالا بررسی مشخصاتی که شما برای آیفون نسل ششمی ذکر کردید:

ظاهر گوشی: این یکی از مهمترین دلایل فروش خوب محصولات اپل محسوب میشه. حس تک بودن و احساس Premium ـی که با در دست گرفتن iPhone ،iPad و iPod به فرد دست میده! هیچ وسیله دیگری چنین حس مشابهی رو بوجود نمیاره و واقعاً iPhone از لحاظ طراحی حرفی برای گفتن باقی نمی گذاره. گرچه با یکبار ضربه خوردن ( البته بدون کاور ) به طرز بدی آسیب می بینه

صفحه نمایش بزرگتر: صفحه 4 اینچی در بین رقبایی مثل :
Note 2 با 5.5 اینچ
lumia 920 با 4.5 اینچ
Htc One X با 4.7 اینچ
و ....
بزرگتر به نظر میاد؟

بدنه‌ی باریک‌تر :اشتباهی که تقریباً همه ی لایوبلاگ‌ها مرتکب شدند این بود که باریکترین آیفون رو به باریک‌ترین گوشی دنیا ترجمه کردند پس فکر نمی کنم در این مورد بحث لازم باشه.

محکم‌تر: بله، درست میگید بدنه آیفون نسبت به قبل مقاوم‌تر شده ولی شما حاضرید iPhone رو بدون قاب فلزی که براش ساخته شده بخرید؟

بقیه موارد رو شما کم و بیش درست گفتید ولی برای مثال تغییر کانکتور مزیت محسوب میشه؟

یا باطری قویتر که اگر شما باطری S3 رو با آیفون مقایسه کنید چندان قوی به نظر نمیاد

و اما معایبش از نظر من:

- پشتیبانی فقط از نانو سیم کارت
- قیمت غیرمنطقی
- امکاناتی که استفاده از آنها در ایران یا غیر ممکنه یا مشکل

البته باز هم ذکر کنم اینها فقط نظر شخصیه و من عقاید خودم رو در این باره نوشتم

آخرین ویرایش:

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,787
نام
امین
باریکتر:اشتباهی که تقریبا همه ی لایو بلاگ ها مرتکب شدند این بود که باریکترین آیفون رو به باریکترین گوشی دنیا ترجمه کردند پس فکر نمی کنم در این مورد بحث لازم باشد.

1- اولا باریک ترین گوشل اول appo با 6.6 و موتورلا ریزر با 7.1 دهم باریکترین گوشی هستند و خود اپل گفت باریکترین آیفون که بد توی بلاگ ها نوشته شده

اتفاقا سایت ها و وبلاگ ها درست گفتن....

edku76q3s4irxqu4x7m0.jpg

M1sChief

کاربر سایت
May 24, 2006
2,156
نام
آريا
خوب دقیقا همه شایعه ها درست بود فقط دوربین بود که 8MP ه .
خوب از iPod Touch جدید با این همه رنگ های جدید استقبال میکنم :D ( من 4S رو میخواستم بفروشم Lumia 920 بگیرم ناراحت بودم با چی آهنگ گوش کنم که iTouch 5G معرفی شد :D )

کاری به iPhone 5 ندارم ولی فعلا تو این نسل جدید Lumia 920 از همه سرتره ( یه مقاله theVerge داره دربارش حتما بخونید ) حتی تو قسمت پیکسل که همیشه iphone سرتر بوده هم از iphone 5 بهتره

تراکم پیکسل Lumia : 332

slip_knot

کاربر سایت
Jun 6, 2006
2,502
نام
سپهر

Galaxy Note & S2
سی پی یو 2 هسته ای با پردازنده 1.2
S3
سی پی یو 4 هسته ای 1.5
Iphone 5
سی پی یو 4 هسته ای 1.5گیگاهرتز
Galaxy Note 2
سی پی یو 4 هسته ای 1.6 گیگاهرتز
..........
شاید تغییر ها خیلی کم باشه....ولی با هر اسمارت فون سامسونگ داره بالاتر میره...
کارایی دیگر موبایل هارو با آیفون مقایسه نکنید...روند پیشرفتش و خلاقیت هاش رو بگید

Reza82N

کاربر سایت
Jul 21, 2009
381
نام
رضا
خوب دقیقا همه شایعه ها درست بود فقط دوربین بود که 8MP ه .
خوب از iPod Touch جدید با این همه رنگ های جدید استقبال میکنم :D ( من 4S رو میخواستم بفروشم Lumia 920 بگیرم ناراحت بودم با چی آهنگ گوش کنم که iTouch 5G معرفی شد :D )

کاری به iPhone 5 ندارم ولی فعلا تو این نسل جدید Lumia 920 از همه سرتره ( یه مقاله theVerge داره دربارش حتما بخونید ) حتی تو قسمت پیکسل که همیشه iphone سرتر بوده هم از iphone 5 بهتره

تراکم پیکسل Lumia : 332
با LCD 4.5 اینچی این تراکم پیکسل رو داره , یعنی اگر lcd اش 4 اینچ باشه تراکم پیکسلش خیلی بیشتر هم میشه.
من خودم به عنوان فن اپل که از فریمور 1.1.4 با آیفونم و اون موقع با کلی فرمان و دستور تو داس آیفون رو آنلاک میکردیم,واقعا بنظرم آیفون 5 چیز خاصی نداره,لااقل LCD رو بجای اینکه بکشن دراز کنن بهتر بود یکم از عرض هم به فکرش بودن,ظاهر هم که تکراری,برای سال سوم باز هم همون ظاهر,جالب اینجاست که هر چی میگیم,بعضی از فن های متعصب در جواب میگن انتظارات ما از اپل بالارفته وگرنه 5 خوبه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر