آیا svchost ویروس است ؟

hosseinkarimi

کاربر سایت
Aug 12, 2011
179
نام
H O 33 E I N
سلام

یه سوال داشتم ، آیا درویندوز 7 در قسمت پروسه ها ، svchost ویروس می باشد ؟

اگر ویروس است ، راه از بین بردنش را بگویید ، ممنون

جایی دیگه پیدا نکردم مجبور شدم تاپیک بزنم

---------- نوشته در 11:40 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:07 AM ارسال شده بود ----------

در ضمن یه پیوسه دیگه با نام spoolsv هست ، آیا این نیز ویروس است یا نه؟ چطور باید ازبین ببرمش ؟

آخه cpu تا 90 هم میره ، حدس میزنم سیستمم ویروسی شده ، لطفا کمکم کنید

---------- نوشته در 12:01 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:40 AM ارسال شده بود ----------

سلام یه عکس از پروسه هام میزارم تا منظورم رو بفهمید

ce6fc704072e.png

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,456
نام
Nimo
چیز خاصی نیست تروجان گرفتی :d اگه تروجان معمولی باشه یه یه انتی ویروس میره ولی اگه دیده پیدا نمیکنه windows رو عوض کن درست میشه.

hosseinkarimi

کاربر سایت
Aug 12, 2011
179
نام
H O 33 E I N
چیز خاصی نیست تروجان گرفتی :d اگه تروجان معمولی باشه یه یه انتی ویروس میره ولی اگه دیده پیدا نمیکنه windows رو عوض کن درست میشه.

خیلی ممنون

ولی من چند بار ویندوز عوض کردم دوباره اومده

راستی با avast میشه؟

doostanehsoft

کاربر سایت
May 19, 2011
1,407
نام
Mojtaba
هیچکدومشون ویروس نیست.
توی ویندوز XP هم این دو هستن.
من موقعی که ویندوزمو نصب کردم فورا با شید کل سیستم رو ویروس گیری کردم ( در حال حاضر قوی تر از شید نیست که ).
ولی اینا بودن. در ضمن اگه همه ي svchost ها رو از task managerت پاک کنی ویندوز ریست می شه و یه شمارش معکوس می ده. پس در می یابیم که svchost، یه چیز جانبی هست. :d

hosseinkarimi

کاربر سایت
Aug 12, 2011
179
نام
H O 33 E I N
هیچکدومشون ویروس نیست.
من موقعی که ویندوزمو نصب کردم فورا با شید کل سیستم رو ویروس گیری کردم ( در حال حاضر قوی تر از شید نیست که ).
ولی اینا بودن. در ضمن اگه همه ي svchost ها رو از task managerت پاک کنی ویندوز ریست می شه و یه شمارش معکوس می ده. پس در می یابیم که svchost، یه چیز جانبی هست. :d

تعدادشون یخورده زیاد نیست :d

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,456
نام
Nimo
خیلی ممنون

ولی من چند بار ویندوز عوض کردم دوباره اومده

راستی با avast میشه؟

میدونی چرا دوباره میاد ؟ چون تو دوباره تروجان رو خودت فعال میکنی چیزی هست حالا مثلا کرک میتونه باشه یا چیزی که این بهش چسبیده هر بار که ویندوز رو عوض میکنی دوباره فعالش میکنی. البته این کار رو بکن Kasper internet security رو دانلود کن اخرین ورژن رو بزار کامل اپدیت بشه بعد بده کاملا اسکن کنه 90% مشکلت حل میشه. راستی اسم ویروس هم svchost نیست این اسمی هست که توی task manager نشون داده میشه

هیچکدومشون ویروس نیست.

این نظرات کارشناسانه از کجا میاد ؟

hosseinkarimi

کاربر سایت
Aug 12, 2011
179
نام
H O 33 E I N
میدونی چرا دوباره میاد ؟ چون تو دوباره تروجان رو خودت فعال میکنه چیزی هست حالا مثلا کرک میتونه باشه یا چیزی که این بهش چسبیده هر بار که ویندوز رو عوض میکنی دوباره فعالش میکنه البته این کار رو بکن kasper internet security رو دانلود کن اخرین ورژن رو بزار کامل اپدیت بشه بعد بده کاملا اسکن کنه 90% مشکلت حل میشه ؟

باشه ، کسپرسکی رو نصب میکنم ببینم چی میشه

---------- نوشته در 12:21 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:16 PM ارسال شده بود ----------

فقط یه چیزی 2009 باشه اشکال نداره ، سرعت نت پایینه

Tondar 90

کاربر سایت
Apr 19, 2010
640
نام
حسین
svhost ویروس نیست،پروسه ایه که برای اجرای برخی نرم افزار ها و سرویس ها نیازه
اینجا رو بخون : What is svchost.exe And Why Is It Running? - How-To Geek
spoolsv هم چک کن اگه از پوشه ی system32 ویندوز ران می شد ویروس نیست اگه از جای دیگه ران می شد ویروسه،اون بالایی هم همینطور
این پروسه برای پرینتر و فکس هست
اطلاعات بیشتر : spoolsv.exe Windows process - What is it?

hosseinkarimi

کاربر سایت
Aug 12, 2011
179
نام
H O 33 E I N
svhost ویروس نیست،پروسه ایه که برای اجرای برخی نرم افزار ها و سرویس ها نیازه
اینجا رو بخون : What is svchost.exe And Why Is It Running? - How-To Geek
spoolsv هم چک کن اگه از پوشه ی system32 ویندوز ران می شد ویروس نیست اگه از جای دیگه ران می شد ویروسه،اون بالایی هم همینطور
این پروسه برای پرینتر و فکس هست
اطلاعات بیشتر : spoolsv.exe Windows process - What is it?

سلام ، ممنون

پس علت چیه که مموریم 870 به بالا هست

اشکالی نداره؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر