آیا عرضه Counter Strike روی کنسول، باعث مرگ سری Call of Duty می شود؟

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
سری Call of Duty همواره به دلیل قسمت مولتی پلیر آن که عملا بر دنیای کنسول ها حکومت می کرده است، از پر فروش ترین بازی ها بوده است. مسلما COD فرانشیز عظیمی است، ولی در اصل قسمت مولتی پلیر آن باعث می شده که بازیکنان دائم در حال رفت و آمد در دنیای COD باشند. هر چند این بازی روی PC هم محبوب بوده است، ولی تمرکز اصلی این سری گیم روی کنسول ها بوده است، که در واقع این سری بر روی کنسول ها تسلط کامل و مطلق روی یک نسل از گیمرها داشته است.

ولی از سوی دیگر این سری، با عرضه نسخه هایی به صورت سالیانه و تکرار مداوم همان ایده های قبلی، دارد به یک فرانشیز تکراری و قدیمی تبدیل می شود. همچنین امسال سری Call of Duty رقیبی بسیار سرسخت خواهد داشت، چرا که DICE نسخه بعدی Battlefield را به بازار عرضه خواهد کرد. هر چند این اتفاق قبلا هم با عرضه بازی های Bad Company افتاده بود، ولی Battlefield 3 قدم جدیدی در این رقابت خواهد بود.

علی رغم تمام اینها، آنچه همیشه بین Battlefield و Call of Duty مشخص بوده، این است که هر چند هر دو بازی های اول شخص با رقابت بین بازیکنان هستند، ولی تفاوت بزرگی بین سرعت گیم پلی COD و BF وجود دارد. آنهایی که گیم پلی سریع و هیجانی را دوست دارند همیشه سراغ COD رفته اند، و گیمرهایی که سرعت پایین تر به همراه انواع وسایل نقلیه جنگی را ترجیح می دهند به سراغ BF رفته اند. به این ترتیب این دو فرانشیز گیم علی رغم رقابت شدید بین طرفداران شان، هر دو توانسته اند به بقای خود ادامه داده و موفقیت کافی داشته باشند.

اما هم اکنون با ورود یک رقیب جدید به این عرصه، همه چیز دارد عوض می شود:

l_KIy4lU_large.jpg

بازی Counter Strike: Global Offensive توسط Valve اعلام شده، و این بازی روی PC و کنسول ها عرضه خواهد شد. برخی اعتقاد دارند که تجربه مولتی پلیر Call of Duty در اصل متعلق به Counter Strike بوده است، که COD با سیستم اول شخص رقابتی سریع و مدرن و سنگین خود، آن را تکمیل کرده و ارتقا داده است. اثر کانتر بر روی COD تا حدی در بازی Black Ops مشخص تر است، زیرا مد Wager Matches در Black Ops به طور کامل بر اساس مدهای ابداع شده توسط طرفداران Counter Strike ساخته شده است.

تا به حال، COD بر بازار مولتی پلیر کنسول به تنهایی حکومت می کرده است، زیرا بهترین تجربه مولتی پلیر روی کنسول بوده است. ولی آیا با آمدن CS: Global Offensive بر روی کنسول ها، سری COD مجبور به رقابتی بسیار سنگین خواهد بود؟ البته CS: Global Offensive نیز کار سختی برای جذب جمعیت عظیمی از گیمر های علاقمند به کنسول دارد، ولی از طرفی شکی نیست که این گیم که بیش از ده سال بر بازار بازی های اول شخص مولتی پلیر روی PC حکومت می کرده، قدرت ارائه یک مولتی پلیر با کیفیت بالا را خواهد داشت.

بازی CS: Global Offensive سال 2012 به بازار عرضه خواهد شد و نسخه امسال COD (یعنی Modern Warfare 3) تحت تاثیر آن قرار نخواهد گرفت، ولی با رقابت سنگین امسال COD با سری BF، و رقابت سنگین سال آینده با CS، به نظر می رسد که Call of Duty یا باید مسیر تحول و تغییر را انتخاب کند، و یا حذف شود...

منبع: hookedgamers

PoµRIʌ

کاربر سایت
Aug 9, 2011
108
همونطور که Marlboro، Kent و بهمن طرفدارای خودشون رو دارن، BF، CS و CoD هم طرفدارای خودشون رو خواهند داشت؛ و دلیلی بر برتیری هیچکدوم نیست. چون طرفداری یک چیز کاملاً سلیقه ای هست و چیزی که این بین مهمه امتیازات بازیها خواهد بود...
حالا اگه طرف دوتا یا همه رو دوس داشت چی ؟ مثلا هم کانتر هم بتلفیل ؟
خوب این قضیه ی هم خدا و هم خرما نیس ! چون میشه همش رو دوس داشت .
امتیازات و فروش هیچ وقت نمیتونه برتری یه بازی رو محو کنه ! هیچوقت ملاک واسه سنجیدن بازی نمره و فروش نیس :|

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
مرسی بابت خبر .

عالی بود خبر. من لذت بردم.

ممنون خیلی عالی ترجمه شده بود .
ممنون بچه ها. لطف دارید. :)
راستی این بازی 2011 منتشر میشه ؟
نه، تاریخ عرضه اش اوایل سال 2012 عنوان شده.

Aʍir Rәzʌ

کاربر سایت
May 12, 2008
4,749
حالا اگه طرف دوتا یا همه رو دوس داشت چی ؟ مثلا هم کانتر هم بتلفیل ؟
خوب این قضیه ی هم خدا و هم خرما نیس ! چون میشه همش رو دوس داشت .
امتیازات و فروش هیچ وقت نمیتونه برتری یه بازی رو محو کنه ! هیچوقت ملاک واسه سنجیدن بازی نمره و فروش نیس :|
چه ربطی داره!؟ منم گفتم طرفدارها و فروش مهم نیست، اما برخلاف نظر شما امتیازات مهمه، چون یکسری منتقد که سعی میکنن هیچ طرفی رو نگیرن بازیهارو نقد میکنن که معیار اصلی هم همونه!

kaveh

کاربر سایت
Dec 11, 2005
518
نام
کاوه
نه دوستان این بازی برای cod در کنسول نمیتونه خیلی دردسر آفرین باشه چون اغلب کسانی که مثل من الان کانتر رو حرفه بازی میکنند فقط روی pc امکانپذیره به شخصه به هیچ عنوان نمیتونم این رو در کنسول تصور کنم چون وقتی بیاد روی کنسول المان هاش مثل cod خواهد شد نکات بارز cs همیشه در pc قابل انجام بوده و خواهد (به خاطر موس و پد و کیبورد)

shayan720

Ceiling Gazing
کاربر سایت
May 23, 2010
555
نام
شایان
Counter طرفدارهای خاص خودشو همیشه داره ، هنوز بازی که سال 99 عرضه شده را ملت دارن بازی میکنن ، روی PC که هنوز حرف اول را میزنه
آمار کسانی که با استیم بازی میکنن خودش گویای همه چیز میباشد هر چند که سرورهای هک شک Counter را هم هنوز باید در نظر بگیریم
53,065 Counter-Strike: Source نفر
52,531 Counter-Strike نفر
28,900 Call of Duty: Modern Warfare 2 - Multiplayer نفر
20,795 Call of Duty Black Ops - Multiplayer نفر
الان این آمار چی میگه؟:-/یعنی کلا رو هم دیگه 50 هزار نفر سری کال رو بازی میکنن؟مطمئنید اینا درسته؟آخه تو لایو که آمار بلک آپس زیز 50 هزار نمی آد.یعنی اینقدر مردم کم کال بازی میکنن؟

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
یعنی این اصطلاح که میگن صاحبش اومد واقعا معنی پیدامیکنه!
شاید خیلی رو بتلفیلد تاثیر نزاره چون سبکشون متفاوته اما مسلما خیلی از بازیکنای مولتیه cod کم میشه!

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
به نظر من اصلا نميشه كانتررو با بازيايي مثل cod و bf مقايسه كرد ! چون كانتر سبك جدايي نسبت به اينا داره، كانتر فقط مولتي پلير هست ولي كُد و بتلفيلد علاوه بر مولتيپلير قسمت داستاني دارن كه داستانيشون خيلي قشنگه ! واقعا مقايسه كردن كانتر با اين بازيا كار اشتباهيه !
میشه مقایسه کرد.
چون CD: GO یه بازی FPS هست. من می تونم حدس بزنم Valve با این بازی می خواد به نوعی بازار مولتی کنسول رو هم به دست بگیره. همه هم میدونن که از 10-11 سال پیش قدرت مولتی رو PC تو دست CS بود.

Siavash_MH

FCB
کاربر سایت
Apr 10, 2011
3,651
عمراناش
خنده داره اصلا خبر
با اینکه خودم تو کلوپ قبلا کانتر میزدم با اومدن COD و مخصوصا BF:BC کلاا این دو تا رو فراموش کردم
BF3 کله همشونو میزنه
میگین نه منتظ باشین

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
عمراناش
خنده داره اصلا خبر
با اینکه خودم تو کلوپ قبلا کانتر میزدم با اومدن COD و مخصوصا BF:BC کلاا این دو تا رو فراموش کردم
BF3 کله همشونو میزنه
میگین نه منتظ باشین

الان شما غیر از اینکه دوتاشون تفنگ دارن یه شباهت بین مولتی CS و BF بگو ؟

از همون 6-7 سال پیش مخاطب BF 2 و CS مجزا از هم بود .

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
عمراناش
خنده داره اصلا خبر
BF3 کله همشونو میزنه
میگین نه منتظ باشین

:lol:

همین مونده سرور مولتی پلیر رو به سخره بگیرن :D

*Mohamad*

کاربر سایت
Aug 5, 2011
321
نام
Mohamad
والا تا دیروز همتون میگفتید Only COD2 ولی چی شده همه تغییر جبهه دادید میگیدonly BF3:-oonly Counter=))

morteza 76

کاربر سایت
Mar 29, 2011
219
نام
morteza
من که فکر نکنم همچین اتفاقی بیوفته یعنی کانتر بهتر از بتلفیلد و کال اف بشه :))

kaveh

کاربر سایت
Dec 11, 2005
518
نام
کاوه
الان این آمار چی میگه؟:-/یعنی کلا رو هم دیگه 50 هزار نفر سری کال رو بازی میکنن؟مطمئنید اینا درسته؟آخه تو لایو که آمار بلک آپس زیز 50 هزار نمی آد.یعنی اینقدر مردم کم کال بازی میکنن؟

من فکر کنم منظور ایشون آمار Steam هستش که از طریق steam بازی میکنند ولی آمار درسته اختلاف بیشتر از اینها هم هستش cs همیشه پلیر بیشتری داشته

---------- نوشته در 12:38 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:34 PM ارسال شده بود ----------

من که فکر نکنم همچین اتفاقی بیوفته یعنی کانتر بهتر از بتلفیلد و کال اف بشه :))

کانتر سابقه اش از این دو بازی بیشتره (در زمینه مولتی پلیر) و طرفداران بیشتری هم داره بازی های که شما نام بردید جز گرافیک بالاتر چیز دیگه ای نداره که بخوان از کانتر استریک بهتر باشه! هنوزم که هنوزم نحوه شلیک گلوله رو در کانتر طبیعی تر از این دو تا بازی میدونم

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
کانتر فکر نمیکنم بتونه کار خاصی کنه. ایشاا... نسل بعد اگه رقیبی اومد میتونه کاری کنه.این نسل رو بیخیال

The Jackal

کاربر سایت
Nov 29, 2008
425
نام
امير
اون قبليش كه يه mod بود اين شد :D
نميتونم صبر كنم ببينم اين يكي چي ميشه 8->
ولی به نظر من هم بحث سر اينكه كدوم بازي بهتر ميشه يا جلو ميفته الكيه.آخه تا الان چه اطلاعات خاصي از بازي منتشر شده؟!غير از اين سيستم leaderboard و matchmaking چيز ديگه اي از بازي ميدونيم كه مي خوايم تصميم بگيريم يا حتي حدس بزنيم؟

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر