آپگريد كردن X1 آن‌گونه كه فكر مي كنيد نيست

NERO 7

سرباز ISA ، سر سپرده‌‌ رادك
کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
شايد برخي شنيده باشند كه مايكروسافت قول آپگريد X1 تا قبل از شروع نسل بعدي را داده است اما طبق جديدترين گفته‌ها اين آپگريد آن طور كه برخي فكر مي‌كنند نيست.

با ما در « بازي سنتر » همراه باشيد.

xbox_one_E3_invite.jpg

همانطور كه گفتيم شايد شنيده باشيد كه فيل اسپنسر رييس بخش XBOX مايكروسافت ( كه شايد پركارترين روزهاي كاري خود را سپري مي‌كند ) چندي پيش اعلام كرده بود كه X1 كنسول نسل هشتمي اين كمپاني در آينده‌اي نزديك قابل اپگريد شدن خواهد شد.

پس از يك هفته بي‌خبري و عدم پاسخگويي مايكرو سافت در برابر سردرگمي‌ها، در نهايت اسپنسر اين مسئله را اين طور روشن ساخت:

X1 به سان يك PC يه دستگاه ماژولار نخواهد شد.( در دستگاه‌هاي ماژولار شما مي‌توانيد قطعات را عوض كنيد) پس از مدتي شاهد بازخوردهايي مانند اين بودم كه: (( ببينم، آيا من بايد برم كنسول‌ام رو باز كنم و قطعات درون‌اش رو خودم عوض كنم؟! ))

نه قصد ما چنين چيزي نيست

اسپنسر منظور از اين حرف خود را اين‌گونه بيان مي‌كند كه لازم نيست كنسول خود را آپگريد كنيد يا آن را باز كنيد بلكه منظور از آن ساختن كنسولي مخصوص‌تر و ويژه‌تر در كار كردن و عملياتي شدن است.

وي در بخشي از صحبت هاي خود به اين نكته مهم و اصلي اشاره نمود كه با گذشت روزها و ماه‌ها و پيشرفت سخت‌افزارها بايد بتوانيم اين بهبودها را به گونه‌اي در همان فضاي كنسولي منعكس كنيم به گونه‌ايي زمان چرخه حياتي يك نسل از كنسول از قافله عقب نمانيم و كنسول ما بتواند به حيات خود براي پيش‌برد به جلو ادامه دهد

از نظر اسپنسر منظور از آپگريد يك X1 افزودن قابليت‌هايي مانند « Backward Compatibility » يا آن چه كه حمايت و پشتيباني سوني با Playstation VR انجام مي‌دهد است. اسپنسر مي‌خواهد كه اين چنين اتفاقاتي در طي عمر يك كنسول رخ دهد تا آن كه هر چند سال يك بار يك نسل جديد از كنسول‌ها وارد بازار شود، چرخه‌اي كه تقريباً 8 سال طول مي‌كشد.

منبع

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Adam

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,504
نام
محمد
این خبری که تو VG247 گذاشته شده ناقصه :D متن کامل صحبت های اسپنسر اینجا هست:
MNR 564: Phil Spencer, Spring Games and more | Xbox Live's Major Nelson
اگه دوستمون حوصله ـش بشه یه بخش هاییش رو ترجمه کنه به نظرم بهتره :D

Phil Spencer: I see it in music, I see it in books, I see it in movies. Like, when I buy digital content, that digital content stays with me, and I'm able to use it when I go out and get new devices. Now, the feedback I've received of, "Hey am I going to break open my console and start upgrading individual pieces of my console?" That's not our plan. There's something special about what happens with a console. You buy an appliance-like device, you plug it to your TV, it works when you plug it in.
Phil Spencer: Yeah. It's not like I'm going to ship a screwdriver set with every console that comes out. What I'm saying is, as hardware innovations happen, we want to be able to embrace those in the console space.
Phil Spencer: Um, and make those available, and maybe not have to wait seven or eight years for things to happen. Right now, we're obviously not announcing hardware. I'm happy with the console we have and the platform that we've build on top of that console, and the constant innovation in the games that are there. Um, but as a longer term vision statement, I wanted to make sure that people understood what we're doing, I think, is good for the console space in addition to being good for the PC space.

NERO 7

کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
این خبری که تو VG247 گذاشته شده ناقصه :D متن کامل صحبت های اسپنسر اینجا هست:
MNR 564: Phil Spencer, Spring Games and more | Xbox Live's Major Nelson
اگه دوستمون حوصله ـش بشه یه بخش هاییش رو ترجمه کنه به نظرم بهتره :D

دو سه تا خبر ديگه در دست اقدام دارم ولي اونهارو فردا ميذارم :|:d
الان ترجمه مي كنم اضافه خواهم نمود :d

با تشكر :d

پ.ن:
اگر VG هم قراره كم و زياد بذاره تا تحريم اش كنيم :|

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
کلا سعی کنین از VG247 به عنوان یه مرجع برای مطلع شدن از تیتر خبرهای مختلف استفاده کنین و در صورتی که خواستین خبری رو ترجمه کنید، از لینک منبع اصلی استفاده کنید که کامل و جامع به خود خبر میپردازه. چون خود VG247 خبرها رو به صورت خلاصه و در واقع به صورت میکروبلاگینگ میذاره و بیشتر اوقات معنی درستی ازشون استنباط نمیشه.

B.A.B

کاربر سایت
Oct 3, 2011
631
نام
Babak
کامل و ناقص بودنش مهم نیست، بازم یه جوری حرف زده که مشخص نیست دقیقا میخوان چیکار کنن. احتمالا خودشونم هنوز تکلیف خودشون رو نمیدونن :)

NERO 7

کاربر سایت
Apr 10, 2011
4,666
کلاً هم ناقص گذاشته هم اشتباه تعبیر کرده. مهم حرفهای خود اسپنسر توی مصاحبه با MN هستش که محمد هم نقل قول کاملش رو گذاشته.

کلا سعی کنین از VG247 به عنوان یه مرجع برای مطلع شدن از تیتر خبرهای مختلف استفاده کنین و در صورتی که خواستین خبری رو ترجمه کنید، از لینک منبع اصلی استفاده کنید که کامل و جامع به خود خبر میپردازه. چون خود VG247 خبرها رو به صورت خلاصه و در واقع به صورت میکروبلاگینگ میذاره و بیشتر اوقات معنی درستی ازشون استنباط نمیشه.

من خوب نتونستم لينك محمد رو باز كنم نميدونم چرا :|
ولي كليت حرف هارو ميشه گفت كه منعكس كرده ! گفته قرار نيست كنسول رو اپگريد كنيم بلكه يه جورايي قراره با زمانه بهترش كنيم و به سمت جلو پيش ببريمش
قبول دارم تيتر و خود خبرش يه مقداري حالت تهاجمي و بد داره ولي بالاخره گفته كه قرار بر اپگريد سخت افزاري نيست

هنوز نمي دونم اين حرف هايي رو كه محمد منعكس كرده چه مدلي توي تاپيك بگنجونم :|:d

[MENTION=8883]Frobary[/MENTION]
محمد يه پاراگراف گنجوندم ببين كافيه ؟!:d

آخرین ویرایش:

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
کامل و ناقص بودنش مهم نیست، بازم یه جوری حرف زده که مشخص نیست دقیقا میخوان چیکار کنن. احتمالا خودشونم هنوز تکلیف خودشون رو نمیدونن :)
اسپنسر: من این مسأله رو در موسیقی میبینم، در کتابها میبینم، در فیلمها میبینم. مثل اینکه وقتی من محتوای دیجیتالی میخرم، اون محتوای دیجیتالی همراه من میمونه و من میتونم زمانی که میرم بیرون و وسیله جدیدی میگیرم از اون [محتوای دیجیتالی] استفاده کنم. حالا، بازخوردی که من دریافت کردم اینه "هی آیا قرار هست من کنسولم رو باز کنم و قطعات سخت افزاری جداگانه و متفاوت کنسولم رو ارتقا بدم؟" این برنامه ما نیست. یک چیزی خاصی وجود داره که با کنسولها رخ میده. شما یک وسیله از پیش تعبیه شده (که برای انجام کار خاصی طراحی شده) رو میخرید، به TV متصل میکنید و وقتی که اون رو متصل میکنید شروع میکنه به کار کردن (Plug & Play).

میجر: و اون کار میکنه.

اسپنسر: آره، اینطوری نیست که من یه ست آچار و پیچ گوشتی رو همراه هر کنسول که بیرون میاد عرضه کنم. چیزی که من میگیم اینه که همینطور که نوآوری‌هایی در بخش سخت افزاری رخ میدن، ما میخوایم قادر باشیم اون نوآوری‌ها رو در حیطه کنسول‌ها پذیرا باشیم.

میجر: درسته.

اسپنسر: ام، و اونها رو در دسترس قرار بدیم، و شاید مجبور نباشیم 7 یا 8 سال صبر کنیم تا اونها رو عملی کنیم. قطعاً ما در این لحظه (منظور در حین گفتگو با میجر) از سخت‌افزاری رونمایی نمیکنیم. من از کنسولی که داریم راضی هستم و از پلتفرمی که در بالای اون کنسول ساختیم و همینطور از نوآوری‌های پایدار اعمال شده در بازیهایی که روی اون عرضه میشن راضی هستم. ام، اما به عنوان یک توضیح بلند مدت، من میخواستم که مردم درک کنن کاری که ما داریم انجام میدیم در حیطه کنسول‌ها و PC مثبته.

به طور خلاصه گفته کنسولی که میخوان بدن ماژولار نیست (برداشت اشتباه چندتا سایت خبری که بعد توی اینترنت پخش شد و یه عده رو گیج کرد رو تکذیب کرده) و ایده کلیشون هم اینه که پلتفرمی که بازیها روش اجرا میشن از کنسولها (سخت افزار) جدا باشن. این هم دقیقاً همون چیزی هست که روی PC و گوشیهای همراه و تبلتها و ... رخ میده. شما بازیتون یا appـی رو که خریدید میتونید روی وسایل جدیدتری که تهیه میکنید هم استفاده کنید و قرار نیست با عوض کردن سخت افزار اونها رو از دست بدید. ضمن اینکه گفته لازم نیست برای عوض شدن سخت افزار کنسول 7 یا 8 سال صبر کنید. ضمن اینکه توی مصاحبه قبلی هم گفته بود بازیها و appهایی که روی کنسول میان هم بکوارد کامپیتیبیلیتی دارن هم فوروارد کامپیتیبیلیتی به این معنی که بازیهایی که الان روی کنسولت میخری باید روی کنسول بعدی هم اجرا بشن اونم با کیفیت بالاتر (شبیه به PC).

همه اینها رو در حالی گفته که به قول خودش قرار نبوده از سخت افزار جدیدی رونمایی کنه. هر چند احتمالش هست که کنسول جدیدی رو برای عرضه در تعطیلات 2016 و یا 2017 در دست ساخت داشته باشن (یکم تصورش سخته که راجب همچین چیزهایی صحبت کنن ولی چیزی برای رونمایی یا عرضه نداشته باشن). حالا فکر میکنی نمیدونن دقیقاً قرار هست چکار کنن؟

- - -ویرایش - - -

من خوب نتونستم لينك محمد رو باز كنم نميدونم چرا :|
ولي كليت حرف هارو ميشه گفت كه منعكس كرده ! گفته قرار نيست كنسول رو اپگريد كنيم بلكه يه جورايي قراره با زمانه بهترش كنيم و به سمت جلو پيش ببريمش
قبول دارم تيتر و خود خبرش يه مقداري حالت تهاجمي و بد داره ولي بالاخره گفته كه قرار بر اپگريد سخت افزاري نيست

هنوز نمي دونم اين حرف هايي رو كه محمد منعكس كرده چه مدلي توي تاپيك بگنجونم :|:d

@Frobary
محمد يه پاراگراف گنجوندم ببين كافيه ؟!:d

نه منظورش دقیقاً ارتقاء سخت افزار هست. VG247 برداشت اشتباهی داشته. چیزی که VG247 گفته مربوط به بهتر کردن سرویسها و امکانات ارائه شده روی یک کنسوله در حالیکه چیزی که اسپنسر گفته در مورد بکارگیری نوآوریهای جدید سخت افزاری (نسل جدید GPU/CPU/RAM و ... یا حتی شاید سنسورهای جدید و ...) هست که هر 5-4-3 سال یکبار اتفاق میافتن.

M4I

کاربر سایت
Dec 9, 2014
48
مایکروسافت اگه قرار باشه یکی دو سال دیگه یه کنسول با سخت افزار قوی تر عرضه کنه، دقیقا چه فرقی با نینتندو و عرضه کنسول جدیدش می کنه!!!!!؟
کنسول جدید که عرضه بشه تفاوت کیفیت اجرای بازیها میشه مثل COD های بین نسلی که گرافیکشون را وی کنسولهای نسل قابل فاجعه بود. دیگه کمترین حالتش اینه کنسول جدید 60 فریم اجرا میکنه و کنسول نسل قبل 30 فرم یا کمتر، بعد اونی که این همه هزینه کرده تکلیفش چی میشه ؟
با این سیاست مایکروسافت دیگه همه مجبورن PC گیمر بشن، حداقل روی PC مثلا کارت گرافیک را آپگرید میکنی، دیگه مجبور نیستی دو سه سالی یه بار کلا هزینه خرید یه کنسول جدید بدی

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
این حرفی که زده به نظرم جزو درست ترین حرفهاش کلا گنگ حرف میزنه اسپنسر ولی باید این سیاست کنسول های سونی و نیتندو و... بشه در نسل های بعد
این که یک بازی که نسل قبل اومده باید رو کنسول نسل بعدی حتی با کیفیت بالاتر اجرا بشه و بیاد و دیگه زحمت ریمستر و.. کم بشه
حتی بازی های فوتبال نسل های قبلی با کیفیت بالا و رزولوشن دو برابر و پرفورمنس بیشتر
البته بکوارد که ماکرو روی X1 زده خوبه ولی هنوز نمیتونه بازی ها رو با کیفیت بالاتر بیاره
چه بسا اگه مثلا همین قابلیت ج.ری بود که میشد همین RDR با رزولوشن 60 فریم بیاد رو کنسول های این نسل استقبال عالی به عمل میومد

reach usa

کاربر سایت
Dec 28, 2009
1,209
نام
hassan
من که فکر میکنم ..یعنی مطمعنم یه چیزی از طریق یو اس بی به کنسول وصل میشه و تا حدودی از بعضی لحاظ کنسول ارتقا پیدا میکنه !! اینطور هم دیگه قرار نیست در کنسول باز بشه و قطعات متعددی تو بازار باشه و خریداران برا خرید گیج بشن !! من مطمعنم منظورشون همین بوده یه چیزی مثل سگا ۳۲ ایکس !! ولی ورودی ایکس باکس وان هم یو اس بی ۳ هست:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر