آندروید 4 Ice Cream و مباحث مرتبط

KamranMED

کاربر سایت
Sep 10, 2011
279
نام
کامران
خوب به طور رسمی آندروید 4 معرفی شد و قصد دارم برای بچه ها مشخصات این سیستم عامل رو توضیح بدم.
البته به علت سرعت پایین چیز پی ان نتونستم فیلمی که گوگل از این سیستم عامل قرار داد رو ببینم اما جزئیاتی که در وب رسمی Developer های اندروید قرار داده شده بود به این صورت هست:

اولین نکته که گوگل روی اون تاکید داشت زیبایی اندروید 4 هست.رابط کاربری بهتر از قبل خواهد بود و کار با کیبوردها و اینتفرفیس در رزولوشن های بالا نیز لذت بخش خواهد بود.
گوگل به سه دکمه مجازی اصلی که زیر اینترفیس و همه جای محیط قرار داره اشاره کرده که البته این دکمه ها در نسخه 3 "نسخه مخصوص تبلیت ها" هم وجود داشت.اما من فکر میکنم چون این سیستم عامل هم بر روی تبلت ها و هم بر روی گوشی ها قابل نصب هست، گوگل از اون به عنوان قابلیت جدید یاد کرده (قابلیت جدید بر روی گوشی ها و نه تبلت ها)

نوع متفاوت باز کردن قفل گوشی:
lock-lg.png

صفحه Home سیستم عامل:
home-lg.png

این هم صفحه All app که همه اپلیکیشن ها رو نشون میده.فرقش با اندروید های قبلی اینه که میتونید برنامه های نصب شده یا برنامه های اورجینال رو سورت کنید.(البته این هم توی اندروید 3 بود :D )
allapps-lg.png

ویجت هایی که در هوم اسکرین قرار داره قابلیت ریسایز دارن (یکی نیست بهم بگه : خوب مثل آدم بگو قابلیت تغییر دادن سایز دارن دیگه :D) .
calendar-widget-lg.png

این هم منوی تسک منیجر هست که برنامه های باز شده و یا آخرین برنامه هایی که استفاده کردید رو نشون میده.خیلی مفیده اما توی نسخه قبلی نمیشد برنامه ها رو ببندیم.نمیدونم تو این نسخه این قابلیت وجود داره یا نه!
tasks-lg.png

میتونید خیلی سریع به تلفنی جواب بدید یا خیلی سریع رد تماس کنید و به وسیله تکست دلیل رو بنویسید.
contact-call-lg.png

فون بوک یا بهتر بگم پروفایل ها خیلی بهتر شده و عکس های بزرگتر و اطلاعات بیشتری از شخص رو در اختیارتون قرار میده:
شبکه های اجتماعی با فون بوک ادغام شده و ارتباط باهاشون از هر طریق راحت تره.( چیزی که من میتونم بگم اینه که مثلا شما در هر لحظه میتونید به گوگل پلاس یا فیس بوک یک نفر پیام بدید یا بهش مستقیما ایمیل بزنید.از طریق گوگل تاک یا احتمالا بقیه سرویس ها بتونید باهاش چت کنید و تکست و زنگ زدن هم که جای خود داره و نیازی به گفتن نداره (من که گفتم :)) )
contact-connect-lg.png

contact-faves-lg.png

امکانات بیشتری به نرم افزار دوربین اضافه شده و به راحتی میتونید عکسهاتون رو هم به اشتراک بزارید.زوم و ویرایش و کار با عکسها هم بسیار بهتر شده:
camera-lg.png
gallery-edit-lg.png

gallery-share-lg.png

camera-lg.png

نمیدونم چرا دیگه نمیشه عکس بیشتری گذاشت:-/ فعلا همینها رو داشته باشید تا من به مدیرا بگم ببینم مشکل چیه.

اما چند نکته که شاید براتون سوال باشه
اولا که معمولا شرکتها نسخه های جدید سیستم عامل رو برای آخرین گوشی هاشون آپدیت میکنن و به کاربراشون به صورت مجانی عرضه میکنن.بنابراین اگر شما آخرین گوشی ها رو دارید.. مثلا اممممم
HTC sensation - Sony ericssson arc - Galaxy s II
یا گوشی هایی که کمی از اینها قدیمی تر هستن.مطمئن باشید که این سیستم عامل براتون آپدیت میشه.
اگر نشد هم باز می تونید امیدوار باشید که رام های کاستوم که توسط Developer های غیر رسمی عرضه میشه، برای گوشیتون بیاد.رام های کاستوم گاهی اوقات بهتر هم هستن چون روت شده و مشکلات همیشگی رو نداره.اما صبر کنید تا رام رسمی بیاد و بعد رام کاستومی رو که از رام رسمی ساخته شده نصب کنید.چون بقیه رام ها معمولا جنبه خوابیدن کرم سیستم عامل جدید رو داره و ایراد های زیادی داره : دی : دی (منظور از رام به نوعی همون ایمیج سیستم عامله)

---------- نوشته در 03:49 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:41 PM ارسال شده بود ----------

الان دیدم که اچ تی سی هم اعلام کرده از عرضه آندروید 4 بسیار هیجان زده شده و این نوید رو داده که برای آخرین دستگاههاشون آپدیت جدید عرضه کنه.
We are excited about the latest update for Android, Ice Cream Sandwich, and are currently reviewing its features and functionality to determine our upgrade plans. Our goal for Android updates is to give every customer an improved user experience, which means balancing each phone's unique hardware, HTC Sense experience and the Android kernel. While our goal is to upgrade as many of our recent devices as possible, we are committed to maintaining every phone's performance and usability first. Please stay tuned for more updates on specific device upgrade plans.
منبعی که این اظهار نظر اچ تی سی رو اعلام کرده
البته همه میدونید که معمولا شرکتها این کار رو با تاخیر انجام میدن تا اولا بتونن گوشی های جدیدشون رو عرضه و بفروشن و ... همین دیگه دوما نداره :D
بعدش معمولا گوشی های قدیمی تر رو آپدیت نمیکنن چون باز هم میخوان گوشی های جدید تر فروش بره.اما به هر حال همه دوستان میتونن به رام های کاستوم امیدوار باشن.آندروید هم تا حدی اوپن سورسه و برنامه نویس ها به راحتی میتونن به کرنل دسترسی داشته باشن.درایور ها رو هم از رام های قبلی داشته باشن و به این ترتیب عرضه رام برای هر گوشی اندرویدی که هیچ.. گوشی های ویندوز فونی هم ممکنه

---------- نوشته در 04:08 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:49 PM ارسال شده بود ----------

البته همه دوستان میدونن اما لازم به یاد آوریه که اولین گوشی اندروید 4 که دیروز رسما ازش پرده برداری شد نکسوز جدید سامسونگ یعنی Galaxy Nexus هست.
این رو با همکاری خود گوگل زده و مشخصاتش مهمش هم اینهاست:
ال سی دی 4.65 با رزولوشن 720 در 1280 (خودم رو کشتم نتونستم X بزارم وسطشون :D)
دوربین 5 که میتونه با رزولوشن فوق العاده 1080 فیلمبرداری کنه
سی پی یو دو هسته ای 1.2
مشخصات کامل رو میتونید اینجا ببینید:
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_nexus-4219.php

چیزی که من حدس میزنم اینه که دوستانی که Motorolla xoom دارن زودتر به آپدیت میرسن.چون میدونید که گوگل زده تو گوش شرکت موتورولا موبایل :D

Naruto

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3,383
نام
داود
دوست من یه سوال تخصصی داشتم...الان این ورژن جدید واسه گوشی Samsung i9000 Galaxy S هم میاد یا نه ؟
اگر میاد تاریخ عرضه اش مشخص شده ؟

God_of_game

کاربر سایت
May 10, 2008
2,025
هنوز به طور قطعی مشخص نکردن!
اکثرا رو گوشی هایی که دو هسته ای اند منتشر می شه!
ویل رو Galaxy S هم منتشر می شه ، اگه نشه هم کوکر ها بیکار نمی شینن!

• Like
Reactions: KamranMED

mb-21

کاربر سایت
May 31, 2010
435
نام
محمد
اینطور که خبرش اومده رو گوشی هایی که اندروید 2.3 نصب میشن قابلیت ارتقا به نسخه 4 رو هم دارن.((امیدوارم نسخه 4 برای اینکریدیبل اس هم بیاد))

HAMED SEV

کاربر سایت
Sep 10, 2008
859
نام
حامد
دوست من یه سوال تخصصی داشتم...الان این ورژن جدید واسه گوشی Samsung i9000 Galaxy S هم میاد یا نه ؟
اگر میاد تاریخ عرضه اش مشخص شده ؟
یادمه که سامسونگ تو صفحه ی فیس... اعلام کرده بود برای تمام سری های i9xxx این ورژن ریلیز میشه

Mahdi Co

کاربر سایت
Nov 3, 2006
681
نام
مهدی
همچنان MultiProcessing نبودش احساس میشه...
نمیدونم چرا رو گوشی هایی که دو هسته ای هستن اینکار رو نمیکنن...
از وقتی با PlayBook و سیستم عامل بی نظیرش کار کردم و Multiprocessing رو حس کردم دیگه چیزی به چشم نمیاد تا اون قابلیتو رو اندروید هم ببینم...
ولی باز تو 4 یه کارایی کردن...حداقل تصویر آخرین برنامه ها نشون داده میشه که بهتر از قبله به هر حال...ولی تصور اینکه چند تا برنامه همزمان در حال اجرا و پردازش هستن(البته نه همزمان همزمان با تاخیر میلیونیم ثانیه) بسیار لذت بخشه
اگه PlayBook رو تجربه کنید متوجه میشید چی میگم
امیدوارم 4 واسه گلکسی اس هم عرضه بشه:D

saeedscorpion

کاربر سایت
Mar 28, 2010
1,682
نام
saeed
از وقتی با PlayBook و سیستم عامل بی نظیرش کار کردم و Multiprocessing رو حس کردم دیگه چیزی به چشم نمیاد تا اون قابلیتو رو اندروید هم ببینم...
ولی باز تو 4 یه کارایی کردن...حداقل تصویر آخرین برنامه ها نشون داده میشه که بهتر از قبله به هر حال...ولی تصور اینکه چند تا برنامه همزمان در حال اجرا و پردازش هستن(البته نه همزمان همزمان با تاخیر میلیونیم ثانیه) بسیار لذت بخشه

واسه گالاکسی اس فکر نکنم عرضه شه شایدم بیاد ولی دیر.... برای گالاکسی اس ۲ زودتر میاد فکر کنم بعد از نکسوس اس

shylord

کاربر سایت
Nov 24, 2009
310
نام
حمید
سلام
ببخشید من زیاد از این جور چیزا وارد نیستم ولی از حرفاتون این رو متوجه شدم که MultiProcessing یعنی باز بودن چندتا برنامه با هم
این قابلیت رو توی سیستم عامل maemo هم من دیدم ( گوشی N900 )
توی فروم موبایلستان تستی که ازش گرفته بودن تونسته بود همزمان 30 تا برنامه از جمله ی چندتا بازی سنگین ( حجاشون بالای 200 مگ ) به صورت همزمان باز بود و به راحتی اجرا کنه ...... یک پنجره ای برای این کار توی گوشی بود که تمام برنامه های باز شد رو کنار همدیگه به صورت باز نشون میداد و همشون داشتن کار می کردن
اگر تونستید با این سیستم عامل کار کنید واقعا جالب
منظور از این حرفم این بود که سیستم عاملهای بینظیر زیادی هستن که این قابلیت رو دارن ولی نمی دونم چرا فروش بالایی ندارن
خیلی وقت ها اصلا حرفی از این امکانات سیستم عامل حرفی گفته نمی شه
سیستم عامل MAEMO که دیگه سوخت و جاشو به meego داد...... نمیدونم این قابلیت توی این سیستم عامل هست یا نه

ولی تا اون جایی که من اطلاع دارم این قابلیت جوری نیست که بشه توی آپدیت های بعدی بهش اضافه کرد و به احتمال زیاد به آندروید اضافه نمی شه

Farshad360

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,550
نام
فرشاد
هنوز تاریخ ریلیزش برای Device های مختلف مشخص نشده؟؟؟؟
اصلا مشخص شده میخوان واسه چه گوشی و تبلت هایی عرضه کنن ؟؟؟

Zelda

کاربر سایت
Sep 25, 2005
375
نام
علی
با سلام خدمت همه دوستان

منم بالاخره خاین شدم و به گروه آندروید پیوستم :d چونکه هیچ وقت ورژنهای قبلی آندروید منو قانع نمیکرد که یک گوشی آندروید بخرم و گوشیها نیز من رو قانع نمیکردند ! تا اینکه بالاخره Galaxy Nexus من رو کاملا قانع کرد .. میتونم بگم که کاملترین و بهترین گوشی آندروید بدون شک همین Galaxy Neuxs هستش که واقعا عالیه

افکتهای گرافیکی Ice Cream Sandwich بسیار زیبا هستند و بالاخره‌ آندروید تصمیم گرفت که یوزر اینترفیس کاملا پروفشنال بیرون بده که آندروید ۴ واقعا حرف نداره .. دلیل دیگه من نیز برای انتخاب این گوشی ساپورت قوی همراه با رزلوشن فوق العاده بالای گوشی ( توجه کنید که نمایشگر 720p همراه با Super AMOLED ) یعنی بهترین رنگها با بالاترین رزلوشن ( درسته که HTC REZOUND ppi بالاتری داره ولی Super AMOLED نیست که به نظر من فایده نداره )
رنگهای Super AMOLED فوق العاده گرم و پر هستند که همراه با دیزاین Curve و بسیار زیبای گوگل (‌بدون هیچ دکمه فیزیکی ) و استانداردهای گوگل در گوشیهای خود تجربه فوق العاده ای رو برای دوست داران آندروید فراهم کرده .

فعلا ۲ هفست که گوشی رو دارم به عنوان یک Apple fan باید بگم که واقعا راضییم .. قیمت فوق العاده خوب همراه با باتری خوب و دیگه چی بگم ؟‌هاوون ؟‌ :d

فقط باید گفت که Ice Cream Sandwich هنوز تقریبا ۲۰ یا ۳۰ درصد توسط سازنده های برنامه ها ساپورت میشه واسه همین فعلا یه چند ماهی کار داره تا تمام برنامه های Market به خوبی بتونن روی این سیستم اجرا بشن .

راستی یادم رفت بگم قویترین قدرت نرم افزاری این ورژن از آندروید مرورگر فوق العاده پرقدرت اونه که مخصوصا در Galaxy Nexus تجربه اینترنت فوق العاده جذاب رو به شما میده .

اینم دوتا عکس از بستنی حصیری ما ‍:

vy5gex.png

24zx3dd.jpg

آخرین ویرایش:

Ezio da Firenze

کاربر سایت
Jul 2, 2008
1,978
نام
Metti

playbook خیلی کوچیکه خدایی من ۱ هفته دستم بود ، اسکرینش هم اندازه گوشیم بود تقریبا :d
گالاکسی ۱۰.۱ گرفتم هفته دیگه میاد دستم بجاش :)

یه سوال این نکسوس جدیده خیلی تغییر کرده نسبت به قبلیش ؟
به نظرتون ارزش داره قبلیرو الان بگیرم ؟
فکر نکنم چون همین گوشی که دارم ازش بهتر ولی ۴جی میخوام بگیرم ...

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر