آموزش های مربوط به LAN

چندتا چیز خیلی مهم هست برای بازی کردن به صورت LAN که حلا با کابل LAN بین دو کامپوتر انجام میشه و یا با Wifi که به وسیله وایرلس بین دو کامپیوتر و یا شبکه های داخلی انجام میشه خوب برای شروع با دو کامپیوتر که از طریق کابل LAN بهم متصل هستند.
1.از کجا بفهمیم که دو سیستم ما بهم وصل هستن؟
1)اگر شما از طریق یک کابل لن این کار رو انجام میدید یک کامپیوتر کوچک پایین صفحه میاد که علامت تعجب زرد رنگ داره به دلیل اینکه شما داخل شبکه ای که دارید اینترنت وجود نداره.
2)RUN رو باز کنید(برای استفاده کردن دکمه شورت کات برای RUN میتوانید از دکمه ویندوز+R استفاده کنید)در آن تایپ کنید cmd و Ok کنید,سپس دستور ipconfig رو میزند در قسمت Lan adapter در خط دوم نوشته شده IPv4 Address که در جلوی ان 4 تا عدد نوشته شده مثل : 169.254.77.171 که این ip کامپیوتر شما است بهتر است در هر دو کامپیوتر این کار رو انجام بدید و ip هر کدام را یادداشت کنید (معمولا باید هر دو کامپیوتر با ip عدد های 169.254 شروع شود.زمانی که ip یک کامپیوتر را فهمیدید در کامپیوتر دیگه در همان cmd دستور ping و بعد از یک فاصلا ip کامپیتر دیگه رو مزنید(ping 169.254.77.171) سپس چند خط میاید که به طور مثال اینطور نوشته است :
Pinging 169.254.77.171 with 32 bytes of data:
Reply from 169.254.77.171: bytes=32 time=200ms TTL=12
Reply from 169.254.77.171: bytes=32 time=2ms TTL=128
که نشون میده دستگاه شما دستگاه دیگه رو میشناسه.
2.چطور در بازی از ip استفاده کنیم؟
در بعضی از بازیها مثل کانتر و COD میتوانید در کنسول بازی با زدن دستور connect و سپس ip کامپیتر که سرور شده است رو زده و داخل بازی میشوید.

در اینجا میخوام بهتون طریقه بازی کردن Resident Evil 5 رو به صورت Co-Op نشون بدم.
1.اطمینان پیدا کنید که هر دو سیستم شما همدیگر رو میبینند(ping همدیگر رو دارند)
2.یکی از کامپیوتر ها وارد بازی شده StartGame>PlayGame>Newgame که این کامپیوتر سرور شده.
3.با کامپیتر دیگه به سرور جوین کنید به این صورت Startgame>PlayGame>joingame>Customsearch.
4.ok کرده و باهم بازی کنید.

هر بازی که مدنظر شماست بگید که براتون آموزشش رو بگم.

Last edited by a moderator:

bburzum

کاربر سایت
Jan 29, 2010
786
راهکار اینه که شما اخرین کرک mw3 رو بریزی که توسط teknogods مالتی و coop بازی کرک شده شما باید در قسمت singleplayer کسی که میخواد سرور بشه باید start as host بزنه و کسی که میخواد جوین به سرور کنه start as clinet کلیک کنید اگه همدیگرو پیدا نکردید کسی که جوین کرده به سرور باید ip سرور رو بزنه در قسمتIP Address and port وارد کنید به همین راحتی بیشتر از 2نفر هم نمیتونید CooP بازی کنید بیشتر از 2نفر باید Multiplayer بازی کنید.

soheilarfaei

کاربر سایت
Feb 2, 2011
341
چندتا چیز خیلی مهم هست برای بازی کردن به صورت LAN که حلا با کابل LAN بین دو کامپوتر انجام میشه و یا با Wifi که به وسیله وایرلس بین دو کامپیوتر و یا شبکه های داخلی انجام میشه خوب برای شروع با دو کامپیوتر که از طریق کابل LAN بهم متصل هستند.
1.از کجا بفهمیم که دو سیستم ما بهم وصل هستن؟
1)اگر شما از طریق یک کابل لن این کار رو انجام میدید یک کامپیوتر کوچک پایین صفحه میاد که علامت تعجب زرد رنگ داره به دلیل اینکه شما داخل شبکه ای که دارید اینترنت وجود نداره.
2)RUN رو باز کنید(برای استفاده کردن دکمه شورت کات برای RUN میتوانید از دکمه ویندوز+R استفاده کنید)در آن تایپ کنید cmd و Ok کنید,سپس دستور ipconfig رو میزند در قسمت Lan adapter در خط دوم نوشته شده IPv4 Address که در جلوی ان 4 تا عدد نوشته شده مثل : 169.254.77.171 که این ip کامپیوتر شما است بهتر است در هر دو کامپیوتر این کار رو انجام بدید و ip هر کدام را یادداشت کنید (معمولا باید هر دو کامپیوتر با ip عدد های 169.254 شروع شود.زمانی که ip یک کامپیوتر را فهمیدید در کامپیوتر دیگه در همان cmd دستور ping و بعد از یک فاصلا ip کامپیتر دیگه رو مزنید(ping 169.254.77.171) سپس چند خط میاید که به طور مثال اینطور نوشته است :
Pinging 169.254.77.171 with 32 bytes of data:
Reply from 169.254.77.171: bytes=32 time=200ms TTL=12
که نشون میده دستگاه شما دستگاه دیگه رو میشناسه.
2.چطور در بازی از ip استفاده کنیم؟
در بعضی از بازیها مثل کانتر و COD میتوانید در کنسول بازی با زدن دستور connect و سپس ip کامپیتر که سرور شده است رو زده و داخل بازی میشوید.

در اینجا میخوام بهتون طریقه بازی کردن Resident Evil 5 رو به صورت Co-Op نشون بدم.
1.اطمینان پیدا کنید که هر دو سیستم شما همدیگر رو میبینند(ping همدیگر رو دارند)
2.یکی از کامپیوتر ها وارد بازی شده StartGame>PlayGame>Newgame که این کامپیوتر سرور شده.
3.با کامپیتر دیگه به سرور جوین کنید به این صورت Startgame>PlayGame>joingame>Customsearch.
4.ok کرده و باهم بازی کنید.

هر بازی که مدنظر شماست بگید که براتون آموزشش رو بگم.

مرسی از راهنماییت
میشه در موزد بازیهای MW3 , MW2 برای مالتی پلیر 3 الی 4 نفره چطور باید شبکه بازی کنیم؟
در مورد مالتی تحت شبکه داخلی بیشتر راهنمایی کنید
متشکرم

saeedninja

کاربر سایت
May 7, 2013
1
سلام میخواستم 1راهنمایی در موردبازی Need for Speed™ Most Wanted بصورت lan ازتون بکنم.من این بازیرو میخواستم بین 2 سیستم بادوستم بازی کنم توی بازی lan play رو زدم و1سرور ساختمو سیستم دوستمم شناخت ولی دوستم خواست که به سرور من join بشه از بازی پرید بیرون اگه میشه راهنمایی کنین.

- - - Updated - - -

سلام من تازه عضو سایتتون شدم میخواستم 1راهنمایی در موردبازی Need for Speed™ Most Wanted بصورت lan ازتون بکنم.من این بازیرو میخواستم بین 2 سیستم بادوستم بازی کنم توی بازی lan play رو زدم و1سرور ساختمو سیستم دوستمم شناخت ولی دوستم خواست که به سرور من join بشه از بازی پرید بیرون اگه میشه راهنمایی کنین.

safir_133

کاربر سایت
Dec 17, 2017
2
بازی هایی که خودم به صورت لن بازی کردم ( بدون اینترنت )
GTA IV , EFLC
COD 1,2,4,5,MW3
NFS UG , MW1
Saints row III
COJ Bound in blood
Far Cry 2
Max payne 3
Left 4 Dead
Blur
Split second
Dirt 3
Company of heros
Age of empiers
Shogun 2
Rise of Nations 1,2
.
.
.

هر کدوم رو هم خواستید بازی کنید بگید توضیح بدم .
سلام لطفا rise of mation 1 رو توضیح بدید

Shahin181377

کاربر سایت
Jul 18, 2018
1
سلام گرامی به دوستان لطفا به من کمک کنید میخواستم بدونم چطور میشه از طریق اینترنت با دوستم که خیلی از من دوره بازی انلاین انجام بدم
من میخوام از راه دور با دوستم دونفر ولی چون اون از من خیلی دوره نمیتونیم بازی دونفره بازی کنیم میخواستم بهم کمک کنید که بازی Left 4 Dead 1
رو برام توضیح بدین که چطور میشه از راه دور با دوستم بازی کنم لطفا با تشکر از سایت بازی سنتر

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام گرامی به دوستان لطفا به من کمک کنید میخواستم بدونم چطور میشه از طریق اینترنت با دوستم که خیلی از من دوره بازی انلاین انجام بدم
من میخوام از راه دور با دوستم دونفر ولی چون اون از من خیلی دوره نمیتونیم بازی دونفره بازی کنیم میخواستم بهم کمک کنید که بازی Left 4 Dead 1
رو برام توضیح بدین که چطور میشه از راه دور با دوستم بازی کنم لطفا با تشکر از سایت بازی سنتر
میتونید از سرویس steam استفاده کنید که پولیه.
یه سرویس دیگه هم بود به اسم gameranger نمیدونم هنوز فعاله یا نه. اون رایگان بود و مخصوص بازی های قدیمی ولی باید چک کنی که بازی مورد نظر تو لیستش هست یا نه.

Sent from my LG-H870S using Tapatalk

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر