آموزش شخصی سازی کیبورد مکانیکال (Modding Mechanical Keybards Guide)

Dysphoria

کاربر سایت
Jul 2, 2009
1,283
نام
محمدرضا
سلام دوستان،
اگه احیانا کرمش به جونتون افتاد که صدایی که از کیبورد مکانیکال خودتون میاد رو هزاران بار بهتر و آکوستیک تر کنید به باتلاق اعتیادآور ماد کردن کیبورد مکانیکال خوش اومدید ! :D
اینجا من بهتون یاد میدم که چطوری با کمترین هزینه بیشترین تغییراتُ روی کیبورد مکانیکال خودتون اعمال کنید تا به اون صدای مد نظرتون برسید.

اول از همه شما به یه کیبورد مکانیکال احتیاج دارید که دارای سوییچ های مکانیکال باشه.
من از اولین کیبورد مکانیکال خودم یعنی Keypro از برند Sceptre شروع میکنم و احتمالا تجربه شما در این زمینه باید تقریبا مساوی باشه.

IMG_20231008_134918503.MP.jpg

در ابتدا ابزارهایی که برای ماد کردن کیبورد خودتون نیاز داریم رو بررسی میکنیم :

IMG_20231014_015530494.MP.jpg

Keycap Puller : برای جداسازی کیکپ ها (معمولا در 99% مواقع همراه با کیبورد مکانیکال داخل جعبه هستند.)
Switch Puller : برای جدا سازی سوییچ های مکانیکال (این هم در 99% مواقع همراه با بورد میادش.)
Mechanical Switch Lubrication : برای روان کاری سوییچ های مکانیکال نیاز به لوب مخصوص به خودش داریم که معمولاً krytox 205g0 توصیه میشه که به علت نایابی و گرون بودنش میتونید از مدل Redragon که داخل تصویر مشاهده می کنید استفاده کنید .( 180-200 هزار تومن) هر لوبی که پایه آب باشه(و قاعدتا خوراکی نباشه :D) اوکیه، ولی اگر پایه نفت باشه مثل وازلین، پلاستیک رو طولانی مدت میخوره
فرچه سایز کوچیک : این رو کمترین سایز موجود رو از لوازم تحریری ها تهیه کنید (25 هزار تومن)
فوم پلی‌اتیلن (PE Foam) : این هم معمولا همراه با خود کیبورد میادش و کیبورد رو در همین فوم ها قرار میدن.
نوار چسب برق PVC : این چسب برق برای اتصال پشت PCB برد شما استفاده میشه (هر حلقه 20 هزار تومن)
نوار چسب پزشکی (Band-aid8) : این چسب هم برای اتصال به بورد و ماد کردن استبلایزر استفاده میشه (5 هزار تومن از داروخانه تهیه کنید)
پیش گوشتی چهار سو کوچک : برای باز کردن پیچ های که PCB و پلیت رو به برد ما متصل کردن.
موچین : برای نگه داشتن Stem های سوییچ های مکانیکال جهت روان کاری با لوب.
سرنگ پزشکی (اختیاری) : جهت افزایش ای کاهش میزان لوب در ماد کردن استبلایزر ها .
کاتر : جهت بریدن و ماد کردن استبلایزر ها.
چاقو و خلال دندان : برای باز کردن سوییچ های مکانیکال بدون نیاز به Switch Opener .

مرحله اول) باز کردن بورد و جدا کردن PCB :
شما در مرحله اول باید پیچ هایی که کیس رو برد اصلی متصل کردن رو باز کنید تا بتونیم کارمون رو شروع کنیم ولی قبلش نیاز هست که ما کیکپ ها و سوییچ ها رو جدا کنیم تا به پیچ ها برسیم.

1699708549716.jpeg 1699708574348.jpeg

مرحله دوم) بعد از جداسازی پیچ ها میتونید بورد رو از کیس اصلی جدا کنید.
اینجا به دو ماد اولی میرسیم که قراره رو کیبورد مکانیکال خودمون انجام بدیم. (Tempest Mod و PE foam Mod)
برای اینکار فوم PE خودتون رو به اندازه کف کیس برش بدین(ترجیحاً 2لایه باشه) و به صورت ابتکاری به کف کیس بچسبونید. (من توسط پایه های پیچها تونستم فوم رو ثابت نگه دارم کف کیس)
شما میتونید با استفاده از چسب های دو طرفه هم این فوم ها رو در جای خودشون مستحکم کنید. این ماد باعث میشه صدای تولید شده توسط تایپ کردن حالت اکوستیک تری ایجاد بشه.

1699708842712.jpeg

مرحله سوم) همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید ماد دوم هم مربوط به زدن چسب برق (یا چسب نقاشی ولی چسب برق ایمن تر هست) به کف PCB هست که به Tempest Mod معروفه. اینجا بهتره که دو لایه یا بیشتر از نوار چسب رو سرتاسر قسمت پشتی PCB بکشید و با دست خودتون اونا رو تو جای خودشون محکم کنید فقط مراقب باشید که فشار زیادی وارد نکنید که به بورد و اتصالات PCB صدمه ای وارد بشه.
این ماد باعث میشه که صدایی که توسط کیبورد تولید میشه Poppy بشه و یه حالت باحالی پیدا میکنه که توصیف کردنش سخته ! :D (انجامش بدید این رو چون ساده ترین و کم هزینه ترینه روشه.)

مرحله چهارم) خوب حالا که کارمون با برد تموم شد میرسیم به سوییچ هایی که باز کردیم از رو کیبورد و استبلایزر هایی که داریم و نیاز داریم که ماد کنیم تا صداهای نا متعارف و rattling تولید نکنن.
اول میریم سراغ استبلایزر ، برای باز کردنش نیازه هست که یه قسمت برچسته ای که داره رو با سوییچ Opener ها یکم فشار بدید خودش کامل بیرون میاد. فقط این استبلایزر ها سایزهای مختلفی دارن و اون ها رو طوری قرار بدید که بدونید هر استبلایزر برای کدوم دکمه هست . (معمولا اسپیس ، شیفت ها، بک اسپیس و اینترها استبلایزر دارن)

1699709356855.jpeg

همونطور که در تصویر مشاهده میکنید استبلایزر ها از سه قسمت تشکیل شدن : میله میانی، Stem و Stem Holder ها.
این ها رو باید از هم جدا کنید. (فقط کافیه میله ها رو نود درجه بچرخونید سپس اون دو قسمت باقی مونده خودشون جدا میشن.
حاال دو سمت میله ها رو با فرچه و با دست و دلبازی هرچه تمامتر لوب کاری کنید و اونها رو به وضعیت اولیه دوباره سروهم کنید و یه گوشه بزارید.(اینکار حقیقتش نیاز به ویدیو داره و تو تصویر نمیشه نشون داد پس به یوتیوب مراجعه کنید.)

1699710023827.jpeg 1699710095708.jpeg

حالا این وسط نیاز هست که این Stem ها ماد بشن. استم ها 4 تا پایه دارن که معمولا دوتا از این پایه حالت ارتجاعی دارن که با برخورد به PCB باعث ایجاد صدای Rattling میشن. برای حل این موضوع ما این دو پایه رو با کاتر برش میدیم و دوباره سرو هم میکنیم استبالیزر ها رو مثل تصویر زیر.

1699709668721.jpeg 1699709684733.jpeg

مرحله پنجم) اگه تا به اینجا رسیدید بهتون تبریک میگم ! :D رسیدین به طاقت فرسا ترین و وقت گیر ترین مرحله.
این مرحله ما میخوایم تک تک سوییچ های مکانیکی خودمون رو روان کاری کنیم.
برای این کار نیاز هست که ابتدا اونها رو باز کنیم که برای این کار نیازه به Swich Opener داریم که معمولا قیمت های فضایی دارن تو ایران و نیازی به تهیه اش نیست ولی برای Quality of Life توصیه میکنم که اگر مشکلی برای خریدش ندارید اقدام کنید ! :D من خودم با استفاده از کارد میوه خوری و خلال دندون سوییچ ها رو به آسونی هرچه تمام تر باز میکنم.
برای اینکار توصیه میکنم عبارت " How to Open _____ Mechanical switches without switch opener" رو داخل یوتیوب سرچ کنید و جای خالی رو با برند سوییچ مکانیکی خودتون پر کنید.( بسته به نوع کیبوردی که دارید میتونه Kalih, Gateron, MX Switch, Outmeu و ... باشه).
هر سوییچ شامل چهار قسمت هست که این اجزا رو نیاز هست جداگانه لوب کاری کنیم : قسمت پایینی، فنر، استم و قسمت بالایی

1699709953955.jpeg 1699709968874.jpeg 1699710128254.jpeg

برای لوب کاری هم این رو در نظر بگیرید که باید با کمترین میزان ممکن از روغن مخصوص استفاده کنید و هرچقدر کمتر استفاده کنید نتیجه نهایی عالی تر خواهد شد. (پیشنهاد میکنم برای آموزش ویدویی این کلیپ رو دنبال کنید.)
برای اکثر قسمت ها یک لایه کوچیک از لوب که یه برقی روی قسمت ایجاد کنه کافی هست (جدا از فنر).
برای قسمت پایینی دوتا ریلی که استم داخل اونها رفت و برگشت دارن رو با یه لایه کوچک از لوب خودتون روان کاری کنید.

1699710356016.jpeg

بعد از اون دو سمت فنر خودتون رو با مقداری به نسبت بیشتر از مرحله قبل لوب کاری کنید و داخل جای خودش داخل قسمت پایینی قرار بدید.

1699710397781.jpeg 1699710416616.jpeg

برای روان کاری استم هم موچین یا هر وسیله که بتونید پایه های استم رو با اون ثابت نگه دارید بردارید و چهار سمت استم رو با لایه ای نازک از لوب روان کاری کنید.

1699710484790.jpeg 1699710496177.jpeg

استم رو بر روی فنر قرار بدید و میریم سراغ مرحله آخر و لوب کاری قسمت بالایی سوییچ ها . اینجا هم با کمترین مقدار ممکن قسمت بالایی سوییچ رو لوب کاری کنید و تمامی 4 قسمت رو روهم دیگه اسمبل کنید.

1699710577732.jpeg 1699710599299.jpeg

فقط حواستون باشه که موقع بستن پایه های استم ها باید در قسمتی قرار بگیرن که قسمت پایینی اونجا قسمت فلزی داره.
در نهایت تک تک سوییچ ها رو روی برد سوار کنید و کیکپ ها رو روشون قرار بدید وVoila (:D) کارمون تموم شد اینجا.

1699710843895.jpeg

دوستان این مرحله لوب کاری سوییچ ها به شدت وقت گیر هست ولی مطمئن باشید هرچقدر با دقت بیشتری انجام بدید از نتیجه نهایی رضایت بیشتری خواهید داشت. :D
از صدایی که کیبورد شما با این ماد ها تولید میکنه لذت ببرید و از من تشکر کنید بعدش ! :D
هر سوالی و پیشنهاد و انتقادی داشتید لطفا به اشتراک بزارید ! :x

Attachments

• 1699710068401.jpeg
    1699710068401.jpeg
    31 KB · مشاهده: 4
آخرین ویرایش:

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,668
نخوندم
1699793641302.png

3 تا مورد:

1:
مرحله سوم) همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید ماد دوم هم مربوط به زدن چسب برق (یا چسب نقاشی ولی چسب برق ایمن تر هست) به کف PCB هست که به Tempest Mod معروفه. اینجا بهتره که دو لایه یا بیشتر از نوار چسب رو سرتاسر قسمت پشتی PCB بکشید و با دست خودتون اونا رو تو جای خودشون محکم کنید فقط مراقب باشید که فشار زیادی وارد نکنید که به بورد و اتصالات PCB صدمه ای وارد بشه.
این ماد باعث میشه که صدایی که توسط کیبورد تولید میشه Poppy بشه و یه حالت باحالی پیدا میکنه که توصیف کردنش سخته ! :D (انجامش بدید این رو چون ساده ترین و کم هزینه ترینه روشه.)
واسه Tempest Mod عملا هر چسبی که بیش از حد قوی نباشه "safe"ـه

ولی نکته مهم برای دوستانی که میخونن، اگر کیبوردتون باتری داره بیخیال این بشین که ردیت مورد داشتیم باتری ها یهو ترکیدن :D احتمالش خیلی خیلی کمه ولی بازم ریسکه نیاز بود اشاره کنم :D

(کیبورد خودم باتری داره ولی رو باتریش یه تیکه فوم کوچیک داره که با PCB فاصله ایجاد میکنه واسه همین ریسک کردم :-s حدود 5 ماه شده و فعلا مشکلی نبوده :D)

ولی تو پست اول بنظرم ادیت کن بنویس "اگر کیبوردتون باتری داره با مسئولیت خودتون Tempest ماد رو انجام بدین" یا همچین چیزی :D

2:

برای باز کردن سوییچ یه راه خیلی Safe تر کشف کردم :D

از این پنس ها که سرش زاویه داره ولی خیلی تیز نیست بخرین انگار ساخته شده برای سوییچ باز کردن :))
1699794182169.png
تازه برای نگه داشتن استم و فنر هم کاربرد داره :>

ولی از هرچی استفاده میکنید با ملایمت با سوییچ برخورد کنید :D

3:

یه QoL خوب دیگه هم هست، این که کیکپ Spacebar رو برعکس بذارین!

منم non-believer بودم ولی الان شدیدا بهش عادت کردم :> :D

یه کار فان دیگه هم اگر چند مدل سوییچ دارین، فنر و یا Stem هارو جا به جا کنید کلید "Custom" بسازین نتایج جالبی خواهد داشت :D یا حتی خود Housing هارو هم عوض کنید باحال میشه :D

من با Housing سوییچ RK Red و فنر Gteron Milky Brown و Stem ـه Gateron Golden Cap دو تا سوییچ رو ترکیبی زدم تو osu! تست کردم خیلی نتیجه خوبی داشت :D
(غیر از فنر قطعات دیگه که عوض میکنید باید یک مدل سوییچ باشن الان قرمز و گلدن که عوض کردم Linear بودن ولی فنر رو از سوییچ Tactile قرض گرفتم :D)

احساس میکنید واقعا یه سوییچ جدید ساختین :))

پ.ن: سوییچ Clicky هم اگر تازه کار هستید کلا نخرید لوب نکنید :D

Dysphoria

کاربر سایت
Jul 2, 2009
1,283
نام
محمدرضا
نخوندم
View attachment 318573

3 تا مورد:

1:

واسه Tempest Mod عملا هر چسبی که بیش از حد قوی نباشه "safe"ـه

ولی نکته مهم برای دوستانی که میخونن، اگر کیبوردتون باتری داره بیخیال این بشین که ردیت مورد داشتیم باتری ها یهو ترکیدن :D احتمالش خیلی خیلی کمه ولی بازم ریسکه نیاز بود اشاره کنم :D

(کیبورد خودم باتری داره ولی رو باتریش یه تیکه فوم کوچیک داره که با PCB فاصله ایجاد میکنه واسه همین ریسک کردم :-s حدود 5 ماه شده و فعلا مشکلی نبوده :D)

ولی تو پست اول بنظرم ادیت کن بنویس "اگر کیبوردتون باتری داره با مسئولیت خودتون Tempest ماد رو انجام بدین" یا همچین چیزی :D

2:

برای باز کردن سوییچ یه راه خیلی Safe تر کشف کردم :D

از این پنس ها که سرش زاویه داره ولی خیلی تیز نیست بخرین انگار ساخته شده برای سوییچ باز کردن :))
View attachment 318574
تازه برای نگه داشتن استم و فنر هم کاربرد داره :>

ولی از هرچی استفاده میکنید با ملایمت با سوییچ برخورد کنید :D

3:

یه QoL خوب دیگه هم هست، این که کیکپ Spacebar رو برعکس بذارین!

منم non-believer بودم ولی الان شدیدا بهش عادت کردم :> :D

یه کار فان دیگه هم اگر چند مدل سوییچ دارین، فنر و یا Stem هارو جا به جا کنید کلید "Custom" بسازین نتایج جالبی خواهد داشت :D یا حتی خود Housing هارو هم عوض کنید باحال میشه :D

من با Housing سوییچ RK Red و فنر Gteron Milky Brown و Stem ـه Gateron Golden Cap دو تا سوییچ رو ترکیبی زدم تو osu! تست کردم خیلی نتیجه خوبی داشت :D
(غیر از فنر قطعات دیگه که عوض میکنید باید یک مدل سوییچ باشن الان قرمز و گلدن که عوض کردم Linear بودن ولی فنر رو از سوییچ Tactile قرض گرفتم :D)

احساس میکنید واقعا یه سوییچ جدید ساختین :))

پ.ن: سوییچ Clicky هم اگر تازه کار هستید کلا نخرید لوب نکنید :D
رفیق ممنون بابت اطلاعاتی که به اشتراک گذاشتی، بابت Tempest mod اگه چسبی که استفاده میشه Non Conductive باشه مثل چسب برق PVC و یا چسب هایی که برای نقاشی استفاده میشه عملاً مشکلی ایجاد نمیکنه برای باطری و PCB از این سمتش خیالت راحت. فقط واسه PE فوم باید مینوشتم که قسمتی که باطری هست رو فوم رو برش بزنید که یادم رفتم و ویرایش خواهم کرد ! :D

برای اسپیس بار و مابقی کیکپ های بزرگ میتونی فوم داخلشون بزاری اون حالت خالی بودنش توشون گرفته بشه ! :D (ایضا میتونی چسب برق بگیری داخلشون رو چند لایه)

برای سوییچ های کلیکی و تکتایل هم آره بهتره که خیلی با احتیاط لوب بزنیم اون قسمت leaf عه housing رو چون خاصیت کلیکی رو به اف میده احتمالاً ! :D

کلا منم پیشنهاد میکنم برید سراغ سوییچ های قرمز که بهترینن همجوره ! :D

پ.ن : داداش اون رنگی پنگیه دسک مته ؟ :D کجا گرفتیش ؟ :D

• Like
Reactions: Arash-S212 and NHM

NHM

کاربر سایت
Jun 26, 2010
3,668
رفیق ممنون بابت اطلاعاتی که به اشتراک گذاشتی، بابت Tempest mod اگه چسبی که استفاده میشه Non Conductive باشه مثل چسب برق PVC و یا چسب هایی که برای نقاشی استفاده میشه عملاً مشکلی ایجاد نمیکنه برای باطری و PCB از این سمتش خیالت راحت. فقط واسه PE فوم باید مینوشتم که قسمتی که باطری هست رو فوم رو برش بزنید که یادم رفتم و ویرایش خواهم کرد ! :D
قربانت :D

من خودم چسب کاغذ زدم، سوییچ هم Akko V3 Cream Blue Pro گذاشتم کلا Pop و Clack ریخته شدن رو هم! :D

خود RK Red هارو 2 ساعت تک تک لوب کردم Thocc خالص شده بود ولی دلم Tactile میخواست :-s

برای اسپیس بار و مابقی کیکپ های بزرگ میتونی فوم داخلشون بزاری اون حالت خالی بودنش توشون گرفته بشه ! :D (ایضا میتونی چسب برق بگیری داخلشون رو چند لایه)
متاسفانه خیلی رو Backlight تاثیر میذاره تست کرده بودم

فقط واسه Space رو چسب کاری کردم چون کلا نور زیرش زیاد دیده نمیشد، تو عکس بالا هم دقت کنی Dim تره تا بقیه :D

چسب سیلیکون(آکواریوم) بیرنگ هم خرید که چندتا Keycap پر کنم ببینم چی میشه ولی وقت و حوصلشو نداشتم متاسفانه :D

برای سوییچ های کلیکی و تکتایل هم آره بهتره که خیلی با احتیاط لوب بزنیم اون قسمت leaf عه housing رو چون خاصیت کلیکی رو به اف میده احتمالاً ! :D
تو خارج از تاپیک فکر کنم گفته بودم، من قبلا Razer Blackwidow Chroma داشتم ولی بدون باز کردن کیلویی(لیتری در واقع :D) لوب کردم توش عملا شده بود Linear از Clicky =))

در واقع تنها راه نجات سوییچ Clicky همینه که کلیکش رو از بین ببری :> :)) JK :D

کلا منم پیشنهاد میکنم برید سراغ سوییچ های قرمز که بهترینن همجوره ! :D
شما تو پست برند سوییچ هارو نگفتی راستی :D

پ.ن : داداش اون رنگی پنگیه دسک مته ؟ :D کجا گرفتیش ؟ :D
بله :D

از مونوپولی کیبورد مکانیکی ایران به اسم جادوکیبورد :-s

طرح Sushi Suitchi
1699799975358.png
خیلی همه‌چیش گرونه ولی خوب رقیب تو بازار نباشه همین میشه

جدیدا سایت گیمرزون هم اومده خیلی قیمت هاش بهتره ولی سوییچ نداره هنوز، واسه کیکپ خیلی خوبه من Pudding رو از اونجا گرفتم :D

در مورد لوب، اینو خواستی پست اول اضافه کن

هر لوبی که پایه آب باشه(و قاعدتا خوراکی نباشه :D) اوکیه، ولی اگر پایه نفت باشه مثل وازلین، پلاستیک رو طولانی مدت میخوره

روغن تردمیل بخرین(روغن سیلیکون) Viscosity مناسبی داره با پلاستیک هم اوکیه و حقیقتا خیلی خیلی شبیه 205g عمل میکنه، من جفتش رو تست کردم تفاوت واقعا کمه و اگر بخواین صرفه جویی کنید روغن سیلیکون گزینه خوبیه :D

Dysphoria

کاربر سایت
Jul 2, 2009
1,283
نام
محمدرضا
قربانت :D

من خودم چسب کاغذ زدم، سوییچ هم Akko V3 Cream Blue Pro گذاشتم کلا Pop و Clack ریخته شدن رو هم! :D

خود RK Red هارو 2 ساعت تک تک لوب کردم Thocc خالص شده بود ولی دلم Tactile میخواست :-s

متاسفانه خیلی رو Backlight تاثیر میذاره تست کرده بودم

فقط واسه Space رو چسب کاری کردم چون کلا نور زیرش زیاد دیده نمیشد، تو عکس بالا هم دقت کنی Dim تره تا بقیه :D

چسب سیلیکون(آکواریوم) بیرنگ هم خرید که چندتا Keycap پر کنم ببینم چی میشه ولی وقت و حوصلشو نداشتم متاسفانه :D

تو خارج از تاپیک فکر کنم گفته بودم، من قبلا Razer Blackwidow Chroma داشتم ولی بدون باز کردن کیلویی(لیتری در واقع :D) لوب کردم توش عملا شده بود Linear از Clicky =))

در واقع تنها راه نجات سوییچ Clicky همینه که کلیکش رو از بین ببری :> :)) JK :D

شما تو پست برند سوییچ هارو نگفتی راستی :D

بله :D

از مونوپولی کیبورد مکانیکی ایران به اسم جادوکیبورد :-s

طرح Sushi Suitchi
View attachment 318593
خیلی همه‌چیش گرونه ولی خوب رقیب تو بازار نباشه همین میشه

جدیدا سایت گیمرزون هم اومده خیلی قیمت هاش بهتره ولی سوییچ نداره هنوز، واسه کیکپ خیلی خوبه من Pudding رو از اونجا گرفتم :D

در مورد لوب، اینو خواستی پست اول اضافه کن

هر لوبی که پایه آب باشه(و قاعدتا خوراکی نباشه :D) اوکیه، ولی اگر پایه نفت باشه مثل وازلین، پلاستیک رو طولانی مدت میخوره

روغن تردمیل بخرین(روغن سیلیکون) Viscosity مناسبی داره با پلاستیک هم اوکیه و حقیقتا خیلی خیلی شبیه 205g عمل میکنه، من جفتش رو تست کردم تفاوت واقعا کمه و اگر بخواین صرفه جویی کنید روغن سیلیکون گزینه خوبیه :D
آقا سوییچ میخوای Thock خاالص بشه فقط قرمممززززززززز ! :D بلو که واسه لوزرهاست، حالا ولی قهوه ای رو ازت میپذیرم ! :D

برند سوییچ ها چه قهوه ای، چه قرمز هر دوشون Outmeu هستن که یکم فرق توشونه . (یکی واسه sceptre هست که قدیمیتره ولی جدیده ریبرند شده خود رددراگون هست که کمپانی گفته Outmeu :D)

حتماً این مواردی که گفتی رو به پست اول اضافه می کنم.

بابت موس پد هم ممنون، آره گذرم به سایتشون خورده بود و کرک و پرام ریخته بود از قیمت های فضایی ! :D 380 تومن واسه Switch Opener ! :| ببین من دسک مت ساده گرفتم که خوب جذابیت این دسک مت خوشگلی که گرفتی رو نداره ولی برای تنوع بد نیست. ( نمایندگی اسکپتر ایران )

عه منم پادینگ رو همونجا گرفتم که ! :D

پ.ن : جدیداً یدونه Keychron K2 Pro گرفتم از اونجایی که عاشق 75% هستم، دارم باهاش عشق بازی میکنم انقدر که این استبلایزرها و کیفیت ساخت بالاست ! :D میله های استبلایزر رو با یه لایه به ضخامت 2 سانتی متر کرده تو لوب کیکران ! :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Arash-S212

Dysphoria

کاربر سایت
Jul 2, 2009
1,283
نام
محمدرضا
میشه یه کیبورد مکانیکال بلوتوثی خوب با قیمت مناسب هم معرفی کنید؟
به نظرم تا 2 تومن بهترین انتخاب میتونه Redragon k530 Pro باشه (رنگ سفیدش مخصوصاً :D)
به شدت ماد خورش خوبه و با کمترین هزینه میشه بیشترین خروجی رو ازش گرفت.
Royal Kludge RK61 هم بتونی تا 2،500،000 پیدا کنی خیلی انتخاب خوبیه.
اینا جفتشون 60% درصد هستند یعنی یک جدا از دکمه های Numpad ردیف F ها رو هم ندارن و بسیار جمع و جور هستند.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر