آموزش رکورد و ضبط Gameplay بازی ها در PS3 بوسیله Chapter Card

نظر شما در مورد این تایپیک چیست؟

• عالی بود

رای‌ها: 0 0.0%
  • خیلی عالیه

• تایپیک بدرد نخور

• باز هم ادامه بده

• به درد ایرانی ها نمیخوره

• زیاد دنبال این ها نیستم

• تایپیک حرفه ای بود

• نظری ندارم

• مجموع رای دهنده‌ها
    13

JAVAD_MUSIC

کاربر سایت
Aug 1, 2011
187
آموزش رکورد و ضبط Gameplay بازی ها در PS3 بوسیله capture Card:

اموزش فیلم گرفتن در PS3:

بوسیله Black Magic Intensity Pro :

قصد من از ایجاد این تایپیک این بود که بتونیم راهی پیدا کنیم که از Gameplay بازی ها رکورد بگیریم و هم خاطره ای برای روز های بعدی تبدیل بشه و هم امکانی باشه برای Sher کردن به سایرین و همینطور میتونه وسیله ای باشه برای گرفتن فیلمن و عکس از Screen Ps3 برای راحتر شدن نکات اموزشی و ترفند ها در ps3

همانطور که میدونید وسایل زیادی برای capture کردن ساخته و پرداخته میشه ولی در ایران به دلایل قیمت بالای capture card با کیفیت و همینطور بلااستفاده بودن youtube و سایر شبکه های اجتماعی هنوز بین ایرانیها عزیز جا باز نکرده و این تایپیک میتونه اولین تایپیک در بین سایت ها باشه که حرف از capture کردن کنسول ها زده میشه

خوب بریم اصل مطلب:

در اوایل من بوسیله USB Chapter 2.0 از بازی ها رکورد میگرفتم ولی به دلیل کیفیت بد تصویر ها بالعکس کیفیت صدای که داشت نمیتونه راضی کننده باشه و اکنون قیمتی حدود 55 الی 75 هزار تومن است

wol_error.gif
اینجا را کلیک کنید تا این تصویر را در اندازه واقعی آن ببینید.
ac236979a21.jpg

نمونه تصویر از Screenshot از PS3 رو میبینید:

wol_error.gif
e223d716f71.jpg

این هم نمونه ویدیو از GTA V در سایت Youtube:

https://www.youtube.com/GTA V

ولی بعد از مدتی دنبال یه Chapter card حرفه ای تر بودم تا بالاخره Black magic intensity pro رو پیدا کردم:

wol_error.gif
daa649e9961.jpg

این capture قیمیتی بین 850 تا 950 هزار تومن داره که هم میتونه ورودی و خروجی HDMI استفاده کرد ولی در PS3 مشکل HDCP داریم یعنی نمیشه از PS3 ورودی گرفت برای capture کردن اون هم به صورت HDmi

این همون قفل حفاظتی هست که sony در PS3 قرار داده است و باید برای این کار از پورت 15 فیش که اسمش BREAK Out Cable از همین capture استفاده کرد اون هم به این صورت هست که فیش های شماره

wol_error.gif
07e487d35d1.jpg

وقتی که شماره 8-15-14 برای Input از PS3 به chapter نصب شدن

wol_error.gif
cda46251c21.jpg

به سمت خروجی یا همون Output از chapter به TVمیشیم که این هم اسون هستش و فقط کافیست کابل HDmi رو از Chapter به TV نصب کرد

wol_error.gif
3221e1319f1.jpg

حالا به سمت نصب برنامه و تنظیمات در capturecard میریم:

ابتدا باید برنامه رو نصب کرد اگه دیسک برنامه رو به همراه خود capture خرید نصب کنید در غیر این صورت میتونید برنامه رو به صورت وژن های جدید از سایت www.blackmagicdesign.com

دانلود کنید تنظیمات هم به این صورت هست که ابتدا به قسمت Contorll panel خواهید رفت و بروی Black magic design Conrorl Panel کلیک کردن و طبق این عکس عمل میکنید:

wol_error.gif
ed82a7b7431.jpg

و بر روی برنامه هم این تنظیمات:

wol_error.gif
2172e54d001.jpg

فقط برای این که در برنامه تصویر از PS3 برای شما نمایان بشه باید خروجی PS3 رو از HDMI به Component / D - Terminal قرار بدید مثل این تصویر:

wol_error.gif
ce3121def41.jpg

این Chapter در ایران اعتقاد نداشتن که روی XP نصب بشه اون هم SP2 که یعنی همه میگفتن حتما باید ویندوز 7 به بالا باشه ولی من خودم این رو روی XP SP2 نصب کردم

هر گونه سوال یا مشکلی از capture کردن PS3 داشتید میتونید در این تایپیک مطرح کنید..امیدوارم این تایپک راضی کننده باشه... به زودی نمونه ویدیو تصویری از این capture هم قرار خواهم داد..

Update 1/13/1393ا
اپدیت جدید به عنوان ویدیوی رکورد شده بوسیله Black magic

Link:

https://www.youtube.com/watch?v=jEGpAr7QWM0

45f281f5ce1.jpg

آخرین ویرایش:

Mb corporation

کاربر سایت
Mar 21, 2008
325
نام
Ghassem
سلام بر شما دوست عزیز
شما در ابتدا از یک کارت کپچر 70 تومنی استفاده میکردید و بعد "این capture قیمیتی بین 850 تا 950 هزار تومن داره"
فکر نمیکنید این هزینه برای کاری مثل این یک مقدار گرون باشه ؟
من برای ساخت و تهیه ی فیلم های آموزشی نیاز به سخت افزاری برای این کار دارم اما این هزینه چیزی نیست که بتونم دنبالش برم . موردی با هزینه ی معقول تر سراغ ندارین ؟

JAVAD_MUSIC

کاربر سایت
Aug 1, 2011
187
سلام بر شما دوست عزیز
شما در ابتدا از یک کارت کپچر 70 تومنی استفاده میکردید و بعد "این capture قیمیتی بین 850 تا 950 هزار تومن داره"
فکر نمیکنید این هزینه برای کاری مثل این یک مقدار گرون باشه ؟
من برای ساخت و تهیه ی فیلم های آموزشی نیاز به سخت افزاری برای این کار دارم اما این هزینه چیزی نیست که بتونم دنبالش برم . موردی با هزینه ی معقول تر سراغ ندارین ؟

Usb chapter که قیمتی ما بین 70 تا 90 تو هست گرافیگی در حد DVD /CD ایجاد میکنه ولی این کپچر امکان این رو میده که شما حتی ر وی Xbox one-360 با کیفیت HDMI نیز رکورد کنی
من هر روشی رو بگی تست زدم از USB-Snagit تا انواع کپچر....ولی این یکی بهترین ایده ال هست

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,387
نام
Ali
Usb chapter که قیمتی ما بین 70 تا 90 تو هست گرافیگی در حد DVD /CD ایجاد میکنه ولی این کپچر امکان این رو میده که شما حتی ر وی Xbox one-360 با کیفیت HDMI نیز رکورد کنی
من هر روشی رو بگی تست زدم از USB-Snagit تا انواع کپچر....ولی این یکی بهترین ایده ال هست

البته تو ایکس باکس 360 اگه جیتگ باشه و در حالت دیو کیت باشه میشه با پلاگین XBDM با کیفیت اصلی و فول اچدی بصورت استریم با خود دستگاه رکورد کرد و البته چون در حالت دیو کیت هست زیاد کاربرد عمومی نداره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر