آموزش بزرگ کردن نرم افزار ها در صفحه نمایش 4K

$ Connor $

کاربر سایت
Jul 18, 2012
1,207
نام
SHAHiN
برای منم همین مشکل پیش اومد.چن بار بادقت انجام دادم درست نشد بازم ارور میده.ویندوزم 10 هست فرقی میکنه؟
متاسفانه با بعضی از نرم افزارها سازگار نیستند. نرم فزاری که خود من به مشکل خوردم، Xilisoft

sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,594
دوستانی که ویندوز 10 دارند، به آخرین نسخه آپدیت کنید، خود ویندوز یه قابلیت برای این مشکل اضافه کرده. رو برنامه مورد نظرتون راست کلیک کنید. گزینه properties رو بزنید. برید تو تب compatibility. تیک گزینه override high DPI scaling behavior رو بزنید. بعد هر سه حالت مختلف رو تست کنید ببینید کدوم برا نرم افزار مورد نظرتون بهتر جواب میده.

• Like
Reactions: $ Connor $

$ Connor $

کاربر سایت
Jul 18, 2012
1,207
نام
SHAHiN
دوستانی که ویندوز 10 دارند، به آخرین نسخه آپدیت کنید، خود ویندوز یه قابلیت برای این مشکل اضافه کرده. رو برنامه مورد نظرتون راست کلیک کنید. گزینه properties رو بزنید. برید تو تب compatibility. تیک گزینه override high DPI scaling behavior رو بزنید. بعد هر سه حالت مختلف رو تست کنید ببینید کدوم برا نرم افزار مورد نظرتون بهتر جواب میده.
اگه این اتفاق افتاده باشه عالیه. تست میکنم توی این چند روز، پست اول رو آپدیت میکنم. ممنون بابت اطلاع رسانی.

• Like
Reactions: sabco

Mahshiiid

کاربر سایت
Jun 28, 2017
2
سلام خسته نباشید ، من اون فایل تکست که نوشته باشه مانیفست پیدا نمیکنم که اسمش رو تغییر بدم ، از راه دوم هم میرم اون گزینه ی override رو نداره ! چی کار کنم؟

Attachments

• soal.png
    soal.png
    326.6 KB · مشاهده: 6

sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,594
سلام خسته نباشید ، من اون فایل تکست که نوشته باشه مانیفست پیدا نمیکنم که اسمش رو تغییر بدم ، از راه دوم هم میرم اون گزینه ی override رو نداره ! چی کار کنم؟
سلام. باید ویندوزتون رو آپدیت کنید تا اون گزینه override نشون داده بشه.

Mahshiiid

کاربر سایت
Jun 28, 2017
2
سلام خیلی ممنونم از راهنماییتون مشکل من حل شد برای همه ی نرم افزار ها ، فقط وی ری که روی 3دی مکس نصب می شه و پلاگين هست رو میشه بگید دقیقا کجا باید پیست کنم اون مانیفست رو؟ رندرام خیلی کوچیکه واقعا خیلی بده هر جا که فکر کردم درسته پیست کردم ولی درست نشد

$ Connor $

کاربر سایت
Jul 18, 2012
1,207
نام
SHAHiN
سلام خیلی ممنونم از راهنماییتون مشکل من حل شد برای همه ی نرم افزار ها ، فقط وی ری که روی 3دی مکس نصب می شه و پلاگين هست رو میشه بگید دقیقا کجا باید پیست کنم اون مانیفست رو؟ رندرام خیلی کوچیکه واقعا خیلی بده هر جا که فکر کردم درسته پیست کردم ولی درست نشد
روی پلاگین ویری کار نمیکنه.

behmadim

کاربر سایت
Dec 12, 2017
1
با سلام.
بعد از مدت ها برگشتم به انجمن و این سری میخوام راه حل یه مشکل خیلی خیلی آزاردهنده رو براتون بذارم.
کسایی که مانیتور 4K دارند یا لپتاپشون از این قابلیت بهره میبره، از ریز شدن اعصاب خورد کن نرم افزارهاشون گله دارن که تنها راه حل رو پایین آوردن کیفیت از 4K به Full HD و تغییر Scale از 250% به 100% میدونن که این کار باعث از بین رفتن کیفیت صفحه نمایش، تار شدن نوشته ها و آیکون و دیگر مشکلات میشه.
این آموزش راه خیلی بهتری رو بهتون نشون می ده تا هم از 4K لذت ببرین هم نرم افزارهاتون دیگه مشکل ریز بودن نداشته باشه.

روش اول

لینک دانلود آموزش در یک فایل زیپ

Screenshot-25-.png

دوستان این آموزش رو خودم تهیه کردم، هرجا که دوست داشتید کپی کنید، فقط منبع رو ذکر کنید.

سوالی هم داشتید داخل همین تاپیک مطرح کنید.
-----------------------------------------------------------------------------
روش دوم (مخصوص سیستم عامل ویندوز 10 با بیلد 1703 مربوط به آپدیت Creators)

دانلود آموزش تصویری

با این روش نیازی به روش اول نیست.

با تشکر از sabco

سلام همکار عزیز. من مراحل روش اول رو انجام دادم ولی در نهایت نفهمیدم چطور میشه اون فایل منیفست را کپی کرد چون روی خودش که راست کلیک میکنم گزینه کپی نداره؟!! ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. در روش دوم هم کار بخوبی انجام میشه ولی مشکل اینه که وقتی وارد نرم افزار میشم موسم دچار مشکل میشه و پرش داره و اذیت میکنه در صورتی که در حالت عادی این مساله پیش نمیاد. با تشکر

$ Connor $

کاربر سایت
Jul 18, 2012
1,207
نام
SHAHiN
سلام من مشکلم اینه که موقع نصب بازی و نرم افزار (شرکت پرنیان)صفحه نصب کوچیکه و نمیتونم نصبش کنم.View attachment 83637
اینا رو نمیتونید کاری کنید. منم این مشکل رو دارم و دست وپا شکسته این مراحل رو رد میکنم. داخل بازی، بد از نصب، رزولوشن بازی را به Full HD کاهش بدید.

omid_nahali

عضو جدید
Apr 2, 2020
1
با سلام.
بعد از مدت ها برگشتم به انجمن و این سری میخوام راه حل یه مشکل خیلی خیلی آزاردهنده رو براتون بذارم.
کسایی که مانیتور 4K دارند یا لپتاپشون از این قابلیت بهره میبره، از ریز شدن اعصاب خورد کن نرم افزارهاشون گله دارن که تنها راه حل رو پایین آوردن کیفیت از 4K به Full HD و تغییر Scale از 250% به 100% میدونن که این کار باعث از بین رفتن کیفیت صفحه نمایش، تار شدن نوشته ها و آیکون و دیگر مشکلات میشه.
این آموزش راه خیلی بهتری رو بهتون نشون می ده تا هم از 4K لذت ببرین هم نرم افزارهاتون دیگه مشکل ریز بودن نداشته باشه.

روش اول

لینک دانلود آموزش در یک فایل زیپ

Screenshot-25-.png

دوستان این آموزش رو خودم تهیه کردم، هرجا که دوست داشتید کپی کنید، فقط منبع رو ذکر کنید.

سوالی هم داشتید داخل همین تاپیک مطرح کنید.
-----------------------------------------------------------------------------
روش دوم (مخصوص سیستم عامل ویندوز 10 با بیلد 1703 مربوط به آپدیت Creators)
دانلود آموزش تصویری

با این روش نیازی به روش اول نیست.

با تشکر از sabco
سلام
من نمیتونم دانلودش کنم!!! این ارور میده

Attachments

• Untit852114led.png
    Untit852114led.png
    28.4 KB · مشاهده: 1

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,190
نام
Soroush
سلام
من نمیتونم دانلودش کنم!!! این ارور میده
روی آیکون نرم افزار کلیک راست کن و برو Properties . بعد تب Compatibility , بعد Change High DPI Setting , بعد پایین صفحه ای که باز میشه تیک ... Override رو بزن و روی (System (Enhanced بذار و اپلای و سیو کن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر