آموزش آپدیت کردن سوییچ هکی بدون نیاز به جیگ

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,188
نام
نیما
سلام علیکم و رحمت الله خدمت دزدان دریایی عزیز :D

دوستان جهت ورژن آپدیت شده آموزش به این لینک برید آموزش پایین منقضی شده : لینک
===========================================================================================================================
امروز با یک آموزش دیگه در خدمتتونم که به درد خیلی از بچه ها میخوره به خصوص کسایی که کنسولشون بن شده و نمیتونن آپدیت کنن. از ویژگی این روش میتونم به این اشاره کنم که 1- نیاز به جیگ نداره 2- به هیچ عنوان فیوز نمیسوزونه در نتیجه میتونید نه تنها دستگاه رو آپدیت کنید بلکه میتونید داونگرید هم انجام بدین .
آپديت : ورژن جديد اتمسفر پيلود رو كه زدين خودش لانچ ميكنه و نياز به كاراى اضافى نداره (لانچ cfw) و اينكه تو ورژن جديد براى باز كردن hbmemu بايد دكمه R رو نگه دارين موقع كليك كردن رو گالرى.
نکته خیلی خیلی مهم : برای این آپدیت از پیلود هکاته و Atmosphere kosmos استفاده بشه چون اگر پیلود دیگه ای بزنید فیوز میسوزونه و ما میخوایم سر نینتندو کلاه بزاریم سر این داستان پس هکتون رو به اتمسفر تغییر بدین که زیر همین پست یاد میدم ضمنا اتمسفر خیلی بهتره نمیدونم چرا از ReiNX استفاده میکنید:-??
قدم اول آماده سازی :
اول باید فایل آپدیت رو دانلود کنید از اینجا
بعد باید آخرین فایل های هک رو بگیرید از اینجا **فایل Kosmos Default رو انتخاب کنید**
بعد رم رو بزنید به کامپیوتر همه فایل ها رو پاک کنید بجز فایل Nintendo که بازیاتون توشه
محتویات فایل زیپ که دانلود کردین فایلی که نوشته sd هرچی توشه کپی کنید رو رمتون ( فایلpayloadجلوتر وقتی پیلود میزنیم استفاده میشه )
بعد یک new folder میسازیم اسمش رو میزاریم firmware ( داخل رم )
فایل آپدیت که دانلود کردیم رو محتویاتشو کپی میکنیم توی فولدر firmware رو رم
بعدش برنامه اصلیمون رو دانلود میکنیم اینجا و محتویاتش رو کپی میکنیم تو فولدر switch رو رم (ChoiDujourNX.nro)

قدم دوم نصب :
رم رو میزنیم رو کنسول و پیلود Hekate رو اینجکت میکنیم روش و Launch -> CFW
(نکته مهم : کنسول به برق باشه که وسط کار خاموش نکنه یه موقع )
بعد که کنسول بالا اومد میریم تو Home brew یا همون گالری و از اونجا ChoiDujourNX رو باز میکنیم.

2018-08-01_08-37-36_LDuAxoLB4.png

بعد میایم و فولدر firmware رو انتخاب میکنیم و Choose رو میزنیم
بعد اینکه پردازش شد exFat رو انتخاب میکنیم مثلا 7.0.1 (exFat)
بعدش Select Firmware رو میزنیم و حتما و حتما Enable AutoRCM رو میزنیم(حواستون باشه که Disable نشه که به فاک میرید هم فیوز میسوزونه هم جیگ میخواد :D)
بعد Start Installation رو میزنید و تامام :-bd

2018-08-01_08-38-24_UIr4WIXG6.png

بعد اینکه تموم شد Reboot رو بزنید و Shutdown Now بکنید . حالا آپدیت شده بدون اینکه فیوز بسوزه:)>-

نکته های کنکوری و خیلی خیلی مهم(حتما بخونید)
من اولین بار سر این آپدیت یذره گیج شدم چون بعضی اشتباهارو کردم که الان میگم شما دچارش نشید ( با تشکر از WerWolv از بچه های خوب Scene و برنامه نویس Edizon و Kosmos که ساپورت فوق العاده میکنه و خدایی 1 ساعت وقت گذاشت که مشکل من حل بشه )
1- اگر از هک اتمسفر استفاده میکنید حتما فایل های داخل رم رو پاک کنید بجز Nintendo و اصلا Replace نکنید که باگ میده ضمنا حواستون باشه که واسه Firmware های بالاتر هک جدیدتر میخواد و اینکه فقط و فقط اتمسفر ورژن 7 رو هک کرده حتی sxOS که پول هم میگیره هیچ غلطی نکرده هنوز :D
2- اگر از سایت sdsetup دانلود کنید فایلارو هیچ مشکلی با بازی ها ندارید چون اتوماتیک SigPatch ها رو نصب میکنه درصورتیکه از یه جای دیگه گرفتین
اینجا برید و فایل Additional SigPatches برای ورژنی که دانلود کردین رو بگیرین
3- درصورتیکه مثل من اشتباه نکته 1 رو مرتکب شدید اصلا پنیک نکنید فقط دکمه پاور رو 15 ثانیه نگه دارید و پیلود بزنید
4- ورژن 7 برای بازی های جدید به احتمال زیاد نیاز میشه فقط دقت کنید که خیلی از برنامه ها باگ دارن با این ورژن مثلا Goldleaf بعد هر نصب بازی کرش میکنه و میره تو پیلود یا مثلا Tinfoil مشکل داره و برای نصب بازی رو sd باید از Lithium استفاده کنید.
5- دوستانی که ورژن 6.2 آپدیت میکنن هیچ مشکلی نداره و کاملا اوکی هست .

دوستان اگر میخواید آموزش رو کپی کنید خواهشا با ذکر منبع استفاده کنید این آموزش برای انجمن بازیسنتر نوشته شده.

آخرین ویرایش:

pakravan

کاربر سایت
May 20, 2011
39
آقایون لطفا راهنمایی کنید شدیدا به مشکل برخوردم
1-بازی های قبلی اجرا نمیشن پاک کردم دوباره نصب کردم باز هم اجرا نشد.
2-وقتی میخوام lithium یا Tinfoil نصب کنم میگه Kosmos روی دستگاه هست و باید uninstall بشه
3-کاتریج بازی هاییرو هم که داشتم اجرا نمیکنه

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
سلام دوستان
چندتا سوال دارم
من اپدیت کردم به ۷,۱ ولی بازم بازی hellblade رو اجرا نمیکنه و ارور میده مشکل از کجاس؟
ارور : unable to start software

الان که هک خودمونو عوض کردیم به اتمسفر ایا با اون یکی فرمت xci بازی ها رو هم ساپورت میکنه؟

برای نصب بازی وقتی میخوایم رم رو در بیاریم باید دستگاه رو خاموش کنیم ؟ دقیقا چطوری و همینطور برای روشن کردنش کار خاصی باید کرد؟ چون دیشب من رم و دراوردم بازی بریزم اول ارور داد دستگاه و خاموش کنید دوم اینکه رم رو برگردوندم دیگه اینجکت نمیشد و کلی ور رفتم تا اخر درست شد

اموزش اینکه دسترسی به کامپیوتر نداریم و میخوایم رم رو عوش کنیم هم بدید ممنونم
بازی hellblade پوشه فیکس داره و باید بریزی تو sd کارد تو مسیر atmosphere\titles و از هر جا دان کردی فیکسم حتما باهاش گذاشتن.

برای نصب xci از ورژن جدیدtinfoil میتونی استفاده کنی.

اگه pc داشتی دراوردن رم لازم نبود و میتونستی با برنامه Goldleaf در سوییچ و goldtree در pc بازیت نصب کنی با pc

برای دراوردن رم اول دستگاه رو شات داون یا خاموش کن یا پیلود rboot to rcm میتونی بفرستی و بعد مموری در بیاری که در اینصورت حتما باید یا با کامپیوتر یا دانگل یا گوشی اندروید پیلود بفرستی و اینکه نخوای پی لود بزنی بعد دراوردن مموری باید برای مثال KosmosToolbox نصب کنی و پی لودهای مورد استفاده رو تو پوشه bootloader\payloads بریزی مثل Fusee Primary.bin و از طریق اجرای KosmosToolbox تنظیم کنی بوت رو برای رفتن به هکته Hekate و بزنی بوت شه بره روی هکته و اونجا مموری در بیاری بازی بریزی و بعد جا زدن مموری از طریق گزینه Lunch و بعد payload بری و پیلود Fusee Primary.bin رو انتخاب کنی و دکمه پاور رو بزنی روش تا فریمور بالا بیاد و این روش برای بی نیازی از پیلود زدن با کامپیوتر و گوشی و دانگل میتونی استفاده کنی.

من همه چیزای بالا رو کلی گفتم بخوای کامل بلد بشی بسته به هوش خودت باید ور بری با دستگاه تا یاد بگیری و نداشتن کامپیوتر هم خیلی دردسره برای انجام کارهای بالا
آقایون لطفا راهنمایی کنید شدیدا به مشکل برخوردم
1-بازی های قبلی اجرا نمیشن پاک کردم دوباره نصب کردم باز هم اجرا نشد.
2-وقتی میخوام lithium یا Tinfoil نصب کنم میگه Kosmos روی دستگاه هست و باید uninstall بشه
3-کاتریج بازی هاییرو هم که داشتم اجرا نمیکنه

پوشه sigpatches رو نریختی و همون sd setup باید تیکش میزدی تا دانلود بشه یا اینکه جدا بریزی

لینک دانلود sigpatches
https://gbatemp.net/attachments/2-0-0-8-0-0-zip.164387/

دو تا پوشه exefs_patches و kip_patches رو فقط در پوشه atmosphere تو مموری کارد کپی کن

تو ورژن 1.5.7 Tinfoil و لیتیوم گیر میده هکته و کاسموس رو برای اجرای درست برنامه پاک میکنه و میتونی از ورژن 1.55 استفاده کنی و یا اینکه از اتمسفر خالی استفاده کنی که با زدن دکمه Y تو همون Tinfoil خودش اینا رو پاک میکنه و فقط اتمسفر میمونه

• Like
Reactions: ashkan_saremi

saw8

کاربر سایت
Jul 30, 2011
175
نام
سعید
سلام
اگه pc داشتی دراوردن رم لازم نبود و میتونستی با برنامه Goldleaf در سوییچ و goldtree در pc بازیت نصب کنی با pc
اموزش بزاری ممنون میشم
من خودم اومد انجام بدم برنامه zadig-2.4 ریختم تو pc باهاش ور رفتم الان اون پورت usp که کیبوردم توش بود دیگه دکمه های کیبورد کار نمیکنه جالب فلش میزنم بالا میاره یا کیبوردمو پورت دیگه میزنم کار میکنه بعد usp انستال کردم که دوباره نصب بشن ولی بازم کیبوردم میزنم داخلش کار نمیکنه.

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali
پوشه فیکس نداشت ؟؟؟؟

الان چکار کنم؟
از کجا بگیرم؟
بعد از دراوردن از حالت فشرده اگه اتمسفر هستی فقط مال اتمسفر بریز تو مسیر گفته شده
Fix
سلام
اموزش بزاری ممنون میشم
من خودم اومد انجام بدم برنامه zadig-2.4 ریختم تو pc باهاش ور رفتم الان اون پورت usp که کیبوردم توش بود دیگه دکمه های کیبورد کار نمیکنه جالب فلش میزنم بالا میاره یا کیبوردمو پورت دیگه میزنم کار میکنه بعد usp انستال کردم که دوباره نصب بشن ولی بازم کیبوردم میزنم داخلش کار نمیکنه.
یه درایور سوییچ هست لازمه برای اینکار که با برنامه zadig نصب میشه فقط و همون رو تنها نصب میکردی چیزی از کار نمیفتاد و حتی چندینتا اموزش تصویری تو نت هم هست بگردی.

• Like

ashkan_saremi

کاربر سایت
Sep 4, 2010
307
نام
اشکان
ممنونم که پاسخ میدید این فایل فیکس دانلود نمیشه
اتمسفر باید باشه دیگه فکر کنم طبق صفحه اول همین انجمن آپدیت کردم و الان دیگه رنیکس نیست میدونم

alitriple

فعال تالار نینتندو
کاربر فعال
Nov 12, 2008
2,388
نام
Ali

pakravan

کاربر سایت
May 20, 2011
39
بازی hellblade پوشه فیکس داره و باید بریزی تو sd کارد تو مسیر atmosphere\titles و از هر جا دان کردی فیکسم حتما باهاش گذاشتن.

برای نصب xci از ورژن جدیدtinfoil میتونی استفاده کنی.

برای دراوردن رم اول دستگاه رو شات داون یا خاموش کن یا پیلود rboot to rcm میتونی بفرستی و بعد مموری در بیاری که در اینصورت حتما باید یا با کامپیوتر یا دانگل یا گوشی اندروید پیلود بفرستی و اینکه نخوای پی لود بزنی بعد دراوردن مموری باید برای مثال KosmosToolbox نصب کنی و پی لودهای مورد استفاده رو تو پوشه bootloader\payloads بریزی مثل Fusee Primary.bin و از طریق اجرای KosmosToolbox تنظیم کنی بوت رو برای رفتن به هکته Hekate و بزنی بوت شه بره روی هکته و اونجا مموری در بیاری بازی بریزی و بعد جا زدن مموری از طریق گزینه Lunch و بعد payload بری و پیلود Fusee Primary.bin رو انتخاب کنی و دکمه پاور رو بزنی روش تا فریمور بالا بیاد و این روش برای بی نیازی از پیلود زدن با کامپیوتر و گوشی و دانگل میتونی استفاده کنی.

من همه چیزای بالا رو کلی گفتم بخوای کامل بلد بشی بسته به هوش خودت باید ور بری با دستگاه تا یاد بگیری و نداشتن کامپیوتر هم خیلی دردسره برای انجام کارهای بالا

پوشه sigpatches رو نریختی و همون sd setup باید تیکش میزدی تا دانلود بشه یا اینکه جدا بریزی

لینک دانلود sigpatches
https://gbatemp.net/attachments/2-0-0-8-0-0-zip.164387/

دو تا پوشه exefs_patches و kip_patches رو فقط در پوشه atmosphere تو مموری کارد کپی کن

تو ورژن 1.5.7 Tinfoil و لیتیوم گیر میده هکته و کاسموس رو برای اجرای درست برنامه پاک میکنه و میتونی از ورژن 1.55 استفاده کنی و یا اینکه از اتمسفر خالی استفاده کنی که با زدن دکمه Y تو همون Tinfoil خودش اینا رو پاک میکنه و فقط اتمسفر میمونه
دمت گرررررررررررررررررررررررررررررررم حل شد

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,188
نام
نیما
سلام
اموزش بزاری ممنون میشم
خب اشتباه نصب كردى بايد روى All devices كليك ميكردى از اونجا يا APX يا Nintendo يكى از اينا نصب ميكردى

• Like

ashkan_saremi

کاربر سایت
Sep 4, 2010
307
نام
اشکان
اول از همه تشکر میکنم که همیشه تو این انجمن پاسخ گرفتم با کاربرهای خوبش دوم حالا من میخوام به هشت آپدیت کنم جون یجا خوندم تو ورژن هشت بازیها خیلی روونتر اجرا میشن
سوالم اینه برای آپدیت باید همه مراحل رو از اول برم یا فقط پوشه فریمور رو داخلش رو پاک کنم و 8 رو کپی کنم و از این مرحله مطابق آموزش شما جلو برم؟

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,188
نام
نیما
اول از همه تشکر میکنم که همیشه تو این انجمن پاسخ گرفتم با کاربرهای خوبش دوم حالا من میخوام به هشت آپدیت کنم جون یجا خوندم تو ورژن هشت بازیها خیلی روونتر اجرا میشن
سوالم اینه برای آپدیت باید همه مراحل رو از اول برم یا فقط پوشه فریمور رو داخلش رو پاک کنم و 8 رو کپی کنم و از این مرحله مطابق آموزش شما جلو برم؟
بله همه مراحل بايد از اول برين و كل فايل ها جز فايل نينتندو پاك بشن كلا

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,188
نام
نیما
ممنون باید فایل های هک هم از اول دانلود کنم؟ یا با قبلی ها که برای 7.1 گرفتم امکان پذیره؟
بايد جديدترين ورژن رو بگيرى
آخه حجمى هم نداره ٢٠ مگابايته از رو sdsetup با وى پى ان بگيرين

• Like

Robin

کاربر سایت
Dec 27, 2008
820
نام
pooriya
سلام اول اینکه ممنون بابت راهنمایی که گذاشتین و زحمتی که کشیدین من اپدیت کردم به 8.0.1 الان یه مشکلی پیدا کردم بازی های که از قبل داشتم روی کنسول دیگه اجرا نمیشن فقط smash اجرا میشه گیم های دیگه ای که داشتم ران نمیشن و اینکه بازی که جدید نصب کردم هم مشکل نداره اما بازی فدیما از کار افتادن راهی داره راشون بندازم

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,188
نام
نیما
سلام اول اینکه ممنون بابت راهنمایی که گذاشتین و زحمتی که کشیدین من اپدیت کردم به 8.0.1 الان یه مشکلی پیدا کردم بازی های که از قبل داشتم روی کنسول دیگه اجرا نمیشن فقط smash اجرا میشه گیم های دیگه ای که داشتم ران نمیشن و اینکه بازی که جدید نصب کردم هم مشکل نداره اما بازی فدیما از کار افتادن راهی داره راشون بندازم
ورژن جدید اتمسفر رو بزنید با sigpatch هاش
رو همون سایت sdsetup وقتی میخواین دانلود کنید یه گزینه اون بالا هست که نوشته include sigpatch اشتباه نکنم اون رو تیک بزنید

• Like
Reactions: Robin

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر