mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
اگر همچین چیزی صحت داشت خود سونی سریعا اونو به صورت رسمی بیان میکرد ... با هر منطقی بشینی حسابش کنی درست نیست ...
خدا رو شکر آمار NPD در هر ماه و آمار فامیتسو در هر هفته داره منتشر میشه ، حالا اروپا رو هم تقریبی بزنی تنگش ، میبینی که این حرفا جُکی
بیش نیست ...

------------

ما 3 سالی هست که از این بند و بساط ها داریم ... هر سال هم قراره ماه بعدش PS3 از X360 جلو بزنه ! پس این ماه های لعنتی کِی میرسن ?!
خدایا نزدیکش کن تا دلها شاد شود ...!
تا کی می خوای با این جور حرف ها کلیت یه چیز رو زیر سوال ببری؟حرف منطقی داری بزن.این ها ریپورته یعنی رسمیه و خواهی دید توی چند روز دیگه که آمار فروش اومد قضیه از چه قراره...:)
فقط حرفاتون رو که می شه گفت هیچ سندیتی نداره رو به عنوان فکت صادر نکنید.در ضمن توی چیزی هم که اطلاعاتی نداری وارد نشو.:)
الان این همه توی سایت های دیگه دارند روی این موضوع بحث می کنند ولی این جوری ندیدم که بگند خبر یه جورایی چرته و همش الکیه...
بسه دیگه، بسه...

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,010
نام
Milad
تورو خدا دیگه IDC رو زیر سوال نبرید!!! دیگه هر 3 ماه آمار موبایل و سهم سیستم عامل هارو از اینجا تمام منابع خبری میگیرن و کلا موسسه کارش اینه!!!!
پ.ن:اگه خیلی عجیبه به نظرم نهایت کاری که سونی کرده overship بوده مثل کاری که پارسال دقیقا مایکروسافت همین موقع از سال انجام داد دیگه!!!الان عجیبه..شاخ داره دم داره...نفت؟شیب؟جنگل ؟آب؟
..........
خدا جای بنی اسرائیل چرا مارو نفرین نکرده نمیدونم!!!!

.:N!MA:.

کاربر سایت
Sep 1, 2009
1,502
نام
نیما
فقط حرفاتون رو که می شه گفت هیچ سندیتی نداره رو به عنوان فکت صادر نکنید.در ضمن توی چیزی هم که اطلاعاتی نداری وارد نشو.:)
الان این همه توی سایت های دیگه دارند روی این موضوع بحث می کنند ولی این جوری ندیدم که بگند خبر یه جورایی چرته و همش الکیه...
بسه دیگه، بسه...

برو این حرفا رو به کسی بزن که شما رو نشناسه .... کلا هر چند وقت یکبار میایی آفتابی میشی و یه چیزایی میگی و میری و تا چند ماهی پیدات نمیشه ...
الان درباره ی هر خبری از شایعه ، ریپورت ، رسمی گرفته تا غیر ذالک توی انجمنهای معتبر و غیر معتبر بحث میشه ... این دلیلی بر رسمی بودن خبر نیست !
توی انجمنهایی که بحث هم میشه ، همه دارن نظر میدن ... اینم نظر منه و به شما اصلا ربطی نداره که پست منو نقل و قول میکنی ...

تا بوده و نبوده ملاک رسمی و اصلی فروش این دو کنسول ، گزارش رسمی دو شرکت مایکروسافت و سونی بوده نه چیز دیگه ای ...

تو Neogaf بیشتر از 1500 تا کامنت در این مورد ارسال شده و همه جور صحبتی هم مطرح شده، ولی خب اینجا گویا معنی بحث و صحبت و نظر دادن واسه دوستان تعریف نشده هنوز :D

واقعا باید این حرف رو تدریس کرد اینجا ...

آخرین ویرایش:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,511
نام
محمد
تو Neogaf بیشتر از 1500 تا کامنت در این مورد ارسال شده و همه جور صحبتی هم مطرح شده، ولی خب اینجا گویا معنی بحث و صحبت و نظر دادن واسه دوستان تعریف نشده هنوز :D

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
برو این حرفا رو به کسی بزن که شما رو نشناسه .... کلا هر چند وقت یکبار میایی آفتابی میشی و یه چیزایی میگی و میری و تا چند ماهی پیدات نمیشه ...
الان درباره ی هر خبری از شایعه ، ریپورت ، رسمی گرفته تا غیر ذالک توی انجمنهای معتبر و غیر معتبر بحث میشه ... این دلیلی بر رسمی بودن خبر نیست !
توی انجمنهایی که بحث هم میشه ، همه دارن نظر میدن ... اینم نظر منه و به شما اصلا ربطی نداره که پست منو نقل و قول میکنی ...

تا بوده و نبوده ملاک رسمی و اصلی فروش این دو کنسول ، گزارش رسمی دو شرکت مایکروسافت و سونی بوده نه چیز دیگه ای ...
ببین دوست عزیز من همیشه بودم و همیشه هم اخبار رو دنبال می کنم. قبل این هم عضو بازیکده بودم.ولی خب زیاد پست نمی دم.در ضمن من نمی گم بحث نکنید.می گم اگه چیزی دارید بگید؟IDC مشکل داره بگید مشکلش چیه؟بگید تا حالا فلان آمار رو غلط داده یا بعدا معلوم شد چرته.یعنی اصلا بحث کردن اشکال نداره.اون دوستمون Eru Ilúvatar اومد گفتش که ممکنه آمار PS2 هم قاطیش باشه من هم گفتم بنا به دلایلی ممکنه درست باشه ممکنه هم غلط باشه توی این زمینه شاید حرفت درست باشه.ولی ای که بگیم چرته و همش دروغه و الکیه هیچ جا به نظرم نمی تونه درست باشه.
تو Neogaf بیشتر از 1500 تا کامنت در این مورد ارسال شده و
همه جور صحبتی هم مطرح شده، ولی خب اینجا گویا معنی بحث و صحبت و نظر دادن واسه دوستان تعریف نشده هنوز
همون جور که بالا گفتم مشکلی با بحث ندارم.ولی خب اگه بحثی باشه اصن.نه اینکه بیام بگم این ها آرزوی PS3 فن هاست و تمام...:)

Lady Ashe

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,595
دوست عزیز اگر من زورم میومد مثل شما هر چی از دهنم در میومد میگفتم شما میگی نباید روی کنسول تعصب داشت بعد میایی طرفداری سونی رو میکنی انسان وقتی اولش دم از منطق میزنه بعدش میاد طرفداری یه کنسول دیگه رو انجام میده غیر تعصب چه اسمی میشه روش گذاشت اگر ما میخوایم منطقی یه چیزی رو اثبات کنیم تا اخرش با منطق جلو باید بریم در کل من فن xbox یا کنسول دیگه ای نیستم ولی دقیقا یه سری بازیهای سونی رو دوست دارم ولی به خودم اجازه نمیدم بخاطر یه کنسول یا هر چیز دیگه ای که ارزش انسانیت رو زیر سوال ببره انجام بدم در کل انشاا... تا هر موقعی که این کنسول رو داری لذت ببری و استفاده کنی
موفق باشید

برو خدا روزیت رو جای دیگه بده ... هر جور دوست داری فکر کن ... خدا رو شکر اینجا یه فضای ازاده ... و هر کی هر جور میتونه نظر بده و به هیچ کس ربط نداره .. ولی بعضی ها مثل اینکه چون حرفی برای گفتن ندارن فقط دوست دارن به حرف های دیگران گیر بدن ...

من کجای کامنتم گفتم حرف من منطقی و غیره ... بگید متوجه بشیم چه جوری شما متوجه چیزی که خودم نشدم شما شدید ...

مگه مهمه چه کنسولی چقدر فروش داشته باشه ... کلا یه مدت کسایی که میزان فروش رو برای برتری کنسول حساب میکردن نشان از نا اگاهی و تعصب بیش از اندازه و جهلشون بود مثلا الان ds بهترین کنسول تاریخ بوده ... نه بیشترین سبب فروشش قیمتش بود. //

مسئله ای که مهمه بر میگرده به سال اول عرضه ps3 ... که میگفتن این کنسول شکست قطعیه و حتی شایعه بود اوایل 2008 که سونی میخواد ps4 رو بده چون ps3 نابود شده ... ps3 شاید یه موفقیت نبود ... ولی یه درس بزرگ بود ...

برای شما فرقی بین تعصب و تعصب بیش از اندازه و افراط گرایی وجود نداره .. تعریف نشده براتون ... هنوزم متوجه نمیشم اون چیز غیر منطقی که با تعصبم وارد این مطلب شده چیه ...

کلا اگه حرفی و مطلبی در ازتباط با تاپیک داری بگو و نظرت رو بده ... نداری .. نیا گیر بیجا و بی مورد به مردم بده ... منو یاد امر به معروف میندازید ..

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,517
نام
میلاد
آقا چرا فشار بعضیا بالا پایین شده الان؟:d
بابا چیزی نشده که هنوز نمیشه گفت صد در صد این اتفاق افتاده امیدهاتون رو از دست ندید عزیزانم:d
فقط یه نکته اینکه نمیشه همینجوری یه همچین آماری رو زیر سوال برد و گفت نه چرته چون زیاد فروخته!هم آمار معتبریه از جای معتبر هم اینکه اصلا آمار غیر منطقی نیست که بچه ها میگن چرته و اینا
به هر حال چند وقت دیگه آمارای رسمیه شرکت ها میاد همگی روشن میشیم...
ما 3 سالی هست که از این بند و بساط ها داریم ... هر سال هم قراره ماه بعدش PS3 از X360 جلو بزنه ! پس این ماه های لعنتی کِی میرسن ?!
خدایا نزدیکش کن تا دلها شاد شود ...!
حالا شما زیاد حرص نخور
بالاخره این اتفاقی بود که به قول شما قرار بوده بیفته دیگه دل ما هم الان شاد گشته ممنون از نگرانیت:)

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
آخرین ویرایش:

کاربر سایت
Sep 1, 2009
1,502
نام
نیما
ببین دوست عزیز من همیشه بودم و همیشه هم اخبار رو دنبال می کنم. قبل این هم عضو بازیکده بودم.ولی خب زیاد پست نمی دم.در ضمن من نمی گم بحث نکنید.می گم اگه چیزی دارید بگید؟IDC مشکل داره بگید مشکلش چیه؟بگید تا حالا فلان آمار رو غلط داده یا بعدا معلوم شد چرته.یعنی اصلا بحث کردن اشکال نداره.اون دوستمون Eru Ilúvatar اومد گفتش که ممکنه آمار PS2 هم قاطیش باشه من هم گفتم بنا به دلایلی ممکنه درست باشه ممکنه هم غلط باشه توی این زمینه شاید حرفت درست باشه.ولی ای که بگیم چرته و همش دروغه و الکیه هیچ جا به نظرم نمی تونه درست باشه.

همون جور که بالا گفتم مشکلی با بحث ندارم.ولی خب اگه بحثی باشه اصن.نه اینکه بیام بگم این ها آرزوی PS3 فن هاست و تمام...:)

بله آمارش مشکل داره .. خیلی هم مشکل داره ... IDC هنوز خیلی مونده تا بتونه فروش سخت افزاری کنسولهای بازی رو درست و دقیق منتشر کنه ....
این شرکت هم توی زمینه ی سخت افزار بازی خیلی تازه کاره و اصلا مشخص نیست استناد آمارش بر چه مبنایی هست ولی استناد من فعلا NPD و
فامیتسو هست ... توی آمریکا که NPD بسیار معتبر هست و با کلی فروشگاه قرارداد داره ... شک من وقتی بیشتر میشه که آمار فروش 3 ماه آخر سال
رو در 2 بازار بزرگ دنیا میبینم ... براتون میگذارم ، شاید مفید باشه ...

آمار ماه دسامبر ، نوامبر و اکتبر 2012 توی آمریکا طبق آمار NPD :

December 2012 NPD Thread - X360: 1.4m, PS3: 600-650k, Wii U: 460k, 3DS: 1.25m

Xbox 360: 1.4M (-17.6%) ["More than double the amount of the second place console in the U.S. in the month of December."]
3DS: 1.25M (-21.8%)
Wii: 475K (-55.2%)
DS: 470K (-25.4%)
Wii U: 460K [The Wii launch was 604K]i
ps3 : 650-600k

----------------------------------------------------------------------------------------
November 2012 NPD Thread - X360:1.26m, 630k<PS3<790k, 3DS:540k, Wii U:425k, Wii:420k, NDS:370k, PSV:210k

Xbox 360: 1.26M
Nintendo 3DS: 540K
Nintendo Wii U: 425K
Nintendo Wii: 420K
Nintendo DS: 370K
PlayStation Vita: 210K-225K
PS3:630-690k

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
October 2012 NPD Thread - X360: 270k, PS3+Wii: 212k

X360: 270k
PS3 + Wii: 212k (PS3 > 160k, Wii < 52k)
3DS > 192k
Vita < 44k (~ 35k)
DS > 104k

اما آمار فروش PS3 در ژاپن طبق آمار فامیتسو و Media Create در سه ماه آخر سال 2012 ( اکتبر ، نوامبر ، دسامبر )

فروش PS3 در ژاپن و بازه ی زمانی سه ماه :حدود 411011
فروش PS3 در آمریکا و بازه ی زمانی 3 ماه: حدود 1500000
فروش ps3 در ژاپن و آمریکا در 3 ماه : زیر 2 میلیون

حالا اگر آمار آمریکا و ژاپن رو در این سه ماه با هم جمع بزنیم میشه زیر 2 میلیون ... یه اروپا و چند تا جای متفرقه میمونه که تقریبی بزنی تنگش
حساب کار دستمون میاد ... در هر حال این آمار هم زیر سایه ی آمار رسمی این دو شرکت هستند .... حالا یکی سولد رو میگه و یکی شیپ ...
شیپ هم یه حد و حدودی داره و باید متناسب با نیاز بازار باشه ... اینی که این موسسه خصوصی منتشر کرده یک شیپ وحشتناک هست و به
همین خاطر با عقل جور در نمیاد ....

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

راستی اینم بگم x360 با احتساب ماه دسامبر برای 24 ماه متوالیست که پرفروشترین کنسول آمریکاست و برای 22 ماه متوالیست که بیش از
40 درصد بازار آمریکا ( سخت افزار ، نرم افزار و لوازم جانبی ) رو در اختیار داره ... موفق باشید ...

آخرین ویرایش:

Lady Ashe

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,595
عزیزم اینطور حرس نخور برای قلبت خوب نیست ... حالا مثلا سونی فروشش بیشتر شه از 360 بهتر میشه .. یا الان که 360 جلوتر بوده ( حالا کاری به شرایط این جلو بودن ندارم ... ) از ps3 بهتر بوده .... جواب منفیه ... حالا نمیدونم چرا 100 هزار تا اینور و اونور انقدر حرس شما رو در اورده

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
بله آمارش مشکل داره .. خیلی هم مشکل داره ... IDC هنوز خیلی مونده تا بتونه فروش سخت افزاری کنسولهای بازی رو درست و دقیق منتشر کنه ....
این شرکت هم توی زمینه ی سخت افزار بازی خیلی تازه کاره و اصلا مشخص نیست استناد آمارش بر چه مبنایی هست ولی استناد من فعلا NPD و
فامیتسو هست ... توی آمریکا که NPD بسیار معتبر هست و با کلی فروشگاه قرارداد داره ... شک من وقتی بیشتر میشه که آمار فروش 3 ماه آخر سال
رو در 2 بازار بزرگ دنیا میبینم ... براتون میگذارم ، شاید مفید باشه ...
واقعا نمی فهمم سخته؟من نمی تونم توضیح بدم؟
IDC اصن تخمین نزده.اصن آمار "فروش" رو هم نگفته.فقط با استفاده از نفوذ و قدرتی که داره کمی زودتر"حدود یه ماه" تونسته آمار "شیپ" کنسول ها رو از احتمالا از "خود کمپانی ها "به دست بیاره.
تموم شد؟
ببین این پست من رو کامل بخون.بعد اگه مشکلی بود بگو تا توضیح بدم.IDC هم چیز چرتی منتشر نمی کنه.این رو هم "پیشبینی"نکرده.دقیق اعلام کرده شیپ کنسول ها تا پایان دسامبر اینقدر بوده.
تمام؟؟؟
در ضمن من هیچ وقت نگفتم سونی over ship نکرده.من دارم می گم به هر حال اینقدر شیپ شده.حالا ممکنه به خاطر اینکه سونی توی فصل اول 2013 بازی داره بتونه این مقدار کنسول اضافی رو بفروشه و این over ship به چشم هیچ کس نیاد.
در ضمن شما می تونی صبر کنی و یه ماه دیگه گزارش مالی کمپانی ها بیاد.من خودم سعی می کنم اون ها رو پوشش بدم.در ضمن سونی توی بازار هایی فروش داره که اصن شمارش نمی شن.مثل خیلی از کشور های اروپایی یا حتی اگه اشتباه نکنم "هند" بازار خوبی برای ps3 داره.
بعد منم منکر اشتباهات نمی شم.شاید من اشتباه کنم.وایسیم تا آمار خود کمپانی ها بیاد بهتره فکر می کنم.

آخرین ویرایش:

کاربر سایت
Sep 1, 2009
1,502
نام
نیما
]
واقعا نمی فهمم سخته؟من نمی تونم توضیح بدم؟یا اینکه شما نمی خوای متوجه بشی؟
آقا جون شما اصن هیچ چیزی نمی گی.IDC اصن تخمین نزده.اصن آمار "فروش" رو هم نگفته.فقط با استفاده از نفوذ و قدرتی که داره کمی زودتر"حدود یه ماه" تونسته آمار "شیپ" کنسول ها رو از احتمالا از "خود کمپانی ها "به دست بیاره.
تموم شد؟
ببین این پست من رو کامل بخون.بعد اگه مشکلی بود بگو تا توضیح بدم.IDC هم چیز چرتی منتشر نمی کنه.این رو هم "پیشبینی"نکرده.دقیق اعلام کرده شیپ کنسول ها تا پایان دسامبر اینقدر بوده.
تمام؟؟؟

نه مثل اینکه شما متوجه نمیشی ... من میگم نره ، شما میگی بدوش ...
من میگم این خبر به هیج وجه رسمی نیست و معلوم نیست منبع گزارش دهنده کدوم ننه قمری هست و البته داشتیم ریپورتهای بسیاری که شایعه از آب در اومدند ...
تنها آمار سونی و مایکروسافت رسمی محسوب میشن ... حالا اگر شما دلیلی بر درست بودن این آمار شیپ داری ، ارایه بده ... وگر نه تکرار نکن که این یک ریپورته ....
منتظر بمون تا آمار رسمی بیاد ...

آمار ماه دسامبر ، نوامبر و اکتبر 2012 توی آمریکا طبق آمار NPD :

December 2012 NPD Thread - X360: 1.4m, PS3: 600-650k, Wii U: 460k, 3DS: 1.25m

Xbox 360: 1.4M (-17.6%) ["More than double the amount of the second place console in the U.S. in the month of December."]
3DS: 1.25M (-21.8%)
Wii: 475K (-55.2%)
DS: 470K (-25.4%)
Wii U: 460K [The Wii launch was 604K]i
ps3 : 650-600k

----------------------------------------------------------------------------------------
November 2012 NPD Thread - X360:1.26m, 630k<PS3<790k, 3DS:540k, Wii U:425k, Wii:420k, NDS:370k, PSV:210k

Xbox 360: 1.26M
Nintendo 3DS: 540K
Nintendo Wii U: 425K
Nintendo Wii: 420K
Nintendo DS: 370K
PlayStation Vita: 210K-225K
PS3:630-690k

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
October 2012 NPD Thread - X360: 270k, PS3+Wii: 212k

X360: 270k
PS3 + Wii: 212k (PS3 > 160k, Wii < 52k)
3DS > 192k
Vita < 44k (~ 35k)
DS > 104k

اما آمار فروش PS3 در ژاپن طبق آمار فامیتسو و Media Create در سه ماه آخر سال 2012 ( اکتبر ، نوامبر ، دسامبر )

فروش PS3 در ژاپن و بازه ی زمانی سه ماه :حدود 411011
فروش PS3 در آمریکا و بازه ی زمانی 3 ماه: حدود 1500000
فروش ps3 در ژاپن و آمریکا در 3 ماه : زیر 2 میلیون

حالا اگر آمار آمریکا و ژاپن رو در این سه ماه با هم جمع بزنیم میشه زیر 2 میلیون ... یه اروپا و چند تا جای متفرقه میمونه که تقریبی بزنی تنگش
حساب کار دستمون میاد ... در هر حال این آمار هم زیر سایه ی آمار رسمی این دو شرکت هستند .... حالا یکی سولد رو میگه و یکی شیپ ...
شیپ هم یه حد و حدودی داره و باید متناسب با نیاز بازار باشه ... اینی که این موسسه خصوصی منتشر کرده یک شیپ وحشتناک هست و به
همین خاطر با عقل جور در نمیاد ....

دلیلی داری بده ، مگر نه ریپورت رو فکت حساب نکن واسه ما ... شاید آمار رسمی منتشر شد و حرف شما درست بود و یا برعکس
ولی به هر حال باید صبر کرد .. 7 میلیون برای کمتر از 2 ماه هر کسی رو به شک میندازه ... نظر منم فکت نیست ...

بعد منم منکر اشتباهات نمی شم.شاید من اشتباه کنم.وایسیم تا آمار خود کمپانی ها بیاد بهتره فکر می کنم.

بهترین کار همینه ...صبر میکنیم ... ببخشید اگر تند حرف زدم ...

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر