mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
ببین دوست عزیز، این نسل کلی از این خبر ها اومد رد شد. اصلا من کاری ندارم خدا کنه سونی ۵۰ میلیون فروخته باشه امسال. دارم یک تناسب ساده میبندم. خود شما داری میگی فروش ۳ ماه آخر ۴۰% کلّ سال. الان تو دو ماه فروخته ۷ میلیون (خبر امار فروشش همه جا هست که تا ۲۴ اکتبر خود سونی آمارش رو داده ۷۰ میلیون) پس رو این حساب امسال باید یک چیزی حدود ۲۰ میلیون دستگاه فروخته باشه! با عقل جور در میاد؟ اگه به سالی ۲۰ میلیون بود تا الان ۱۴۰ میلیون دستگاه میفروخت! اونم چه سالی ؟ پارسال با اون همه انحصاری فروخت ۱۴ میلیون و خورده ای (که فروش خوبی هم بود) ولی امسال چه خبر بوده مگه؟
داری اشتباه می کنی.اگه آمار بالا درست باشه سونی امسال حدود 15 میلیون فروخته.یکم قبلش سرچ کن بعد بیا عزیز.
سونی تا پایان سال 2011 62 میلیون کنسول شیپ کرده بوده که در صورتی که به 77 میلیون برسه یعنی اماسلم همون 15 میلیون رو فروخته که رقم عجیبی نیست اصن.این رو تو NEOGAF هم می تونی ببینی اما چون *****ه بیا از اینجا ببین.

آخرین ویرایش:

abtinhitodie

کاربر سایت
Feb 11, 2011
923
داری اشتباه می کنی.اگه آمار بالا درست باشه سونی امسال حدود 15 میلیون فروخته.یکم قبلش سرچ کن بعد بیا عزیز.
شرمنده از دوستان که اینجا باید نقش ماشین حساب رو بازی کنم.
تو دو ماه ۷ میلیون، یک ماه قبل هم میگیرم یک میلیون (خیلی کم گرفتم که مشتری بشی) در کلّ ۸ میلیون. حالا میگی فروش ۳ ماه ۴۰% کلّ؟ خوب تناسب ۴۰ از ۱۰۰ میشه ۸ از چند رو تشکیل بده*؟ asnwer = ۲۰ میلیون. منبع اون خبر که آمار سونی تا آخر اکتبر بوده هم خواستی بهت میدم.

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
خب اینا که قراردادی هستن :D یعنی یه کنسول میخری همراش یه گلد 2 ساله هم میدن که هزینش در طول سال 60 دلار بیشتر از گلد معمولی هست. یعنی یه جوری حساب میکنن که آخرش همون قیمت عادی در بیاد ولی خب خیلی برای مشتری به صرفه هست :D تو همون تاپیک توضیح داده:
http://forum.bazicenter.com/thread72835/#post2415136

اتفاقا من 4 صفحه از تاپیک موضوع تو Neogaf رو خوندم، چند نفر گفتن که احتمال داره این آمار با میزان شیپ PS2 امسال ترکیب شده باشه، مثلا:

به این چیزها نمیگن بامبول یا زیر سوال بردن آمار :D
آره خب.این هست.اگه حرف منطقی باشه کسی زیر سوال نمی بره.اما این مقدار شیپ PS2 خیلی کم هست.سونی هم دیگه قطعش کرد.نمی دونم می دونی یا نه ولی سونی این اواخر فورش این دو تا کنسول رو با هم اعلام می کرد.این هم ممکنه همون باشه.اما دیدی که کسی نگفت کل خبر اشتباه یا سونی آمار چرت می ده.یا شایعست.ممکنه اشتباه شده باشه.ولی بازم بعید می دونم.حتی اگر هم باشه این رقم ps2 خیلی کمتر از اونیه که به چشم بیاد به نظرم.اما ممکنه به 500 هزار تا برسه و فروش دو تا کنسول در نزدیکی هم باشند.
شرمنده از دوستان که اینجا باید نقش ماشین حساب رو بازی کنم.
تو دو ماه ۷ میلیون، یک ماه قبل هم میگیرم یک میلیون (خیلی کم گرفتم که مشتری بشی) در کلّ ۸ میلیون. حالا میگی فروش ۳ ماه ۴۰% کلّ؟ خوب تناسب ۴۰ از ۱۰۰ میشه ۸ از چند رو تشکیل بده*؟ asnwer = ۲۰ میلیون. منبع اون خبر که آمار سونی تا آخر اکتبر بوده هم خواستی بهت میدم.
ببین داریم می گیم فروش 3 ماه پایانی 7 میلیون بوده.که می شه حدود 40 و خورده ای درصد از 15 میلیون فروش سالیانه.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,511
نام
محمد
آره خب.این هست.اگه حرف منطقی باشه کسی زیر سوال نمی بره.اما این مقدار شیپ PS2 خیلی کم هست.سونی هم دیگه قطعش کرد.نمی دونم می دونی یا نه ولی سونی این اواخر فورش این دو تا کنسول رو با هم اعلام می کرد.این هم ممکنه همون باشه.اما دیدی که کسی نگفت کل خبر اشتباه یا سونی آمار چرت می ده.یا شایعست.ممکنه اشتباه شده باشه.ولی بازم بعید می دونم.حتی اگر هم باشه این رقم ps2 خیلی کمتر از اونیه که به چشم بیاد به نظرم.اما ممکنه به 500 هزار تا برسه و فروش دو تا کنسول در نزدیکی هم باشند.
والا من هم نگفتم که خبر مشکل داره یا اشتباهه، فقط گفتم واسه اینکه مطمئن بشم منتظر گزارش های مالی می مونم تا خبر به صورت قطعی مشخص بشه :D وگرنه سر همون قضیه U3 هم سونی دقیقا گفته بود که 3.8 میلیون از بازی رو شیپ کرده ولی اکثر خبرگزاری ها به اشتباه اون رو آمار فروش اعلام کردن، یعنی آمار سونی کاملا درست بوده و مشکلی نداشته.

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
والا من هم نگفتم که خبر مشکل داره یا اشتباهه، فقط گفتم واسه اینکه مطمئن بشم منتظر گزارش های مالی می مونم تا خبر به صورت قطعی مشخص بشه :D وگرنه سر همون قضیه U3 هم سونی دقیقا گفته بود که 3.8 میلیون از بازی رو شیپ کرده ولی اکثر خبرگزاری ها به اشتباه اون رو آمار فروش اعلام کردن، یعنی آمار سونی کاملا درست بوده و مشکلی نداشته.
همین دیگه.مشکل اینه که سونی آمار این دو تا رو این اواخر با هم می ده.یعنی اگه گزارش مالی هم بیاد چیزی بیشتر دستگیرمون نمی شه.مگر انکه خودش مثل جند ماه قبل به صورت شفاف مقدار شیپ رو برای ps3 اعلام کنه.

abtinhitodie

کاربر سایت
Feb 11, 2011
923
ببین داریم می گیم فروش 3 ماه پایانی 7 میلیون بوده.که می شه حدود 40 و خورده ای درصد از 15 میلیون فروش سالیانه.
این آمار خود سونی.PS3 Sales Hit 70 Million Worldwide - IGN
زده تا ته ۴ نوامبر ۷۰ میلیون. پس تو کمتر از ۲ ماه ۷ میلیون فروخته. شما هم لطفا از اینجا اونجا آمار ندید. کجا رو قبول دارید؟ به چند جا باشه، vgchartz مرحوم هنوز زدج ۷۳ میلیون.

mohammd007

کاربر سایت
Sep 12, 2006
1,470
این آمار خود سونی.PS3 Sales Hit 70 Million Worldwide - IGN
زده تا ته ۴ نوامبر ۷۰ میلیون. پس تو کمتر از ۲ ماه ۷ میلیون فروخته. شما هم لطفا از اینجا اونجا آمار ندید. کجا رو قبول دارید؟ به چند جا باشه، vgchartz مرحوم هنوز زدج ۷۳ میلیون.
آمار من برای گزارش مالی سونی بود.ممکنه سونی over ship کرده باشه ولی به هر حال فکر نمی کنم این آمار غلط باشه.

abtinhitodie

کاربر سایت
Feb 11, 2011
923
آمار من برای گزارش مالی سونی بود.ممکنه سونی over ship کرده باشه ولی به هر حال فکر نمی کنم این آمار غلط باشه.
به هر حال می بینید که آمار ها چقدر متناقضند و نمیشه به یکی ۱۰۰% استناد کرد. در کلّ ممنون از اطلاع رسانیتون

Lady Ashe

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,595
مگه مهمه چه کنسولی چقدر فروش داشته باشه ... کلا یه مدت کسایی که میزان فروش رو برای برتری کنسول حساب میکردن نشان از نا اگاهی و تعصب بیش از اندازه و جهلشون بود مثلا الان ds بهترین کنسول تاریخ بوده ... نه بیشترین سبب فروشش قیمتش بود. //

مسئله ای که مهمه بر میگرده به سال اول عرضه ps3 ... که میگفتن این کنسول شکست قطعیه و حتی شایعه بود اوایل 2008 که سونی میخواد ps4 رو بده چون ps3 نابود شده ... ps3 شاید یه موفقیت نبود ... ولی یه درس بزرگ بود ...

یه محضر ایستادگی و مقاومت و نجابت ... از یه فاجعه شکست خورده تبدیل شد به یه چیز حسرت بر انگیز ... بهترین تجربه یه گیمر.

به قول معروف اول بشه اخر بشه دوستش داریم ... مهم اینه .. نه اینکه کی بیشتر فروخته ... کی کمتر

مثل اینکه از لحاظ شیپ به بازار آمار دادن و میزان کنسول فروخته شده در بازار نیست ...

عزیز شرکت ها همیشه امار شیپشون رو میدن ... هیچ امار فروش قطعی وجود نداره

imankazami

کاربر سایت
May 31, 2007
1,368
نام
eman
مگه مهمه چه کنسولی چقدر فروش داشته باشه ... کلا یه مدت کسایی که میزان فروش رو برای برتری کنسول حساب میکردن نشان از نا اگاهی و تعصب بیش از اندازه و جهلشون بود مثلا الان ds بهترین کنسول تاریخ بوده ... نه بیشترین سبب فروشش قیمتش بود. //

مسئله ای که مهمه بر میگرده به سال اول عرضه ps3 ... که میگفتن این کنسول شکست قطعیه و حتی شایعه بود اوایل 2008 که سونی میخواد ps4 رو بده چون ps3 نابود شده ... ps3 شاید یه موفقیت نبود ... ولی یه درس بزرگ بود ...

یه محضر ایستادگی و مقاومت و نجابت ... از یه فاجعه شکست خورده تبدیل شد به یه چیز حسرت بر انگیز ... بهترین تجربه یه گیمر.

به قول معروف اول بشه اخر بشه دوستش داریم ... مهم اینه .. نه اینکه کی بیشتر فروخته ... کی کمتر

عزیز شرکت ها همیشه امار شیپشون رو میدن ... هیچ امار فروش قطعی وجود نداره
دوست عزیز شما یه حرف میزنی بعدش خودتون قبولش ندارید(منظورم تعصب داشتن هست )

Lady Ashe

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,595
ببخشید .. الان من میومدم بگم زورت گرفته و لجت گرفته ... زنگ بزنم به xbox فن ها شماره اتش نشانی رو بهشون بدم فکر میکنم از نظر شما مقبول تر بود ... ؟؟؟؟

من نه کاری داشتم به محصولات دیگه ... نه چیز غیر منطقی گفتم ... نه به کسی توهین کردمم ... من فقط اخرش علاقم رو ابراز کردم ... اگه این مطلب ساده من هم باعث اتفاقی درون شما شده مشکل من نیست :x بهتره فرق علاقه با تعصب و فن بازی رو هم بدونید ... من فن سونی ام اگه نبودم که الان حال و هوای شما رو داشتم ... ولی تو این پستم چیزی از موضوع ندیدم ... حداقل نزاشتید یه بار تو یه مطلب مثل ادم پست بدیم

imankazami

کاربر سایت
May 31, 2007
1,368
نام
eman
ببخشید .. الان من میومدم بگم زورت گرفته و لجت گرفته ... زنگ بزنم به xbox فن ها شماره اتش نشانی رو بهشون بدم فکر میکنم از نظر شما مقبول تر بود ... ؟؟؟؟

من نه کاری داشتم به محصولات دیگه ... نه چیز غیر منطقی گفتم ... نه به کسی توهین کردمم ... من فقط اخرش علاقم رو ابراز کردم ... اگه این مطلب ساده من هم باعث اتفاقی درون شما شده مشکل من نیست :x بهتره فرق علاقه با تعصب و فن بازی رو هم بدونید ... من فن سونی ام اگه نبودم که الان حال و هوای شما رو داشتم ... ولی تو این پستم چیزی از موضوع ندیدم ... حداقل نزاشتید یه بار تو یه مطلب مثل ادم پست بدیم

دوست عزیز اگر من زورم میومد مثل شما هر چی از دهنم در میومد میگفتم شما میگی نباید روی کنسول تعصب داشت بعد میایی طرفداری سونی رو میکنی انسان وقتی اولش دم از منطق میزنه بعدش میاد طرفداری یه کنسول دیگه رو انجام میده غیر تعصب چه اسمی میشه روش گذاشت اگر ما میخوایم منطقی یه چیزی رو اثبات کنیم تا اخرش با منطق جلو باید بریم در کل من فن xbox یا کنسول دیگه ای نیستم ولی دقیقا یه سری بازیهای سونی رو دوست دارم ولی به خودم اجازه نمیدم بخاطر یه کنسول یا هر چیز دیگه ای که ارزش انسانیت رو زیر سوال ببره انجام بدم در کل انشاا... تا هر موقعی که این کنسول رو داری لذت ببری و استفاده کنی
موفق باشید

.:N!MA:.

کاربر سایت
Sep 1, 2009
1,502
نام
نیما
اگر همچین چیزی صحت داشت خود سونی سریعا اونو به صورت رسمی بیان میکرد ... با هر منطقی بشینی حسابش کنی درست نیست ...
خدا رو شکر آمار NPD در هر ماه و آمار فامیتسو در هر هفته داره منتشر میشه ، حالا اروپا رو هم تقریبی بزنی تنگش ، میبینی که این حرفا جُکی
بیش نیست ...

------------

ما 3 سالی هست که از این بند و بساط ها داریم ... هر سال هم قراره ماه بعدش PS3 از X360 جلو بزنه ! پس این ماه های لعنتی کِی میرسن ?!
خدایا نزدیکش کن تا دلها شاد شود ...!

آخرین ویرایش:

Doom IV

کاربر سایت
Oct 20, 2011
170
ما 3 سالی هست که از این بند و بساط ها داریم ... هر سال هم قراره ماه بعدش PS3 از X360 جلو بزنه ! پس این ماه های لعنتی کِی میرسن ?!
خدایا نزدیکش کن تا دلها شاد شود ...!
واژه "لعنتی" را که بکار بردی معلومه کیا واقعا افسرده میشن و یه مدتی افتابی نمیشن اگه این ماهها برسن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر