BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
برای چی مایکروسافت ایکس باکس را تو ژاپن عرضه میکنه؟! مگه نمیدونه برادران ژاپنی ما از این کنسول ها نمیخرند؟! دو نسل به هیچ جا نرسید!:p

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
15 روز زودتر لانچ شده
100 دلارم ارزونتره
این کجاش شوخیه..؟

باز رحمت به پدر و مادر من که 4- 5 بار گفتم ولی شما و دوستانت 2000 بار بدون اینکه این 67 کور رو ملاک قرار بدین برای خودتون نظرات کارشناسی دادین
جالب سر 360 که مگفتم 1سال زودتر عرضه شده بود بعضی مگفتند اسال زیاد نیست حالا 15 رو زیاد شده
این نسل خیلی خوب اغاز شده از لحاض فروش

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,591
نام
محمد
باندل تایتان فان 449 دلار فکر کنم با قیمت بازی میشه هم قیمت PS4 و در انگلیس که ارزون تر هم هست ! جالبه الان باندل فیفا 14 رو حتی میشه 399 دلار خرید
باندل تایتانفال که اون سری گفتید رو من چک کردم، کلا یه فروش محدود بود (یعنی مربوط به یه سری فروشگاه خاص). این باندل 399 دلاری فیفا هم من ندیدم جایی ولی اینم اگه باشه قطعا به صورت خیلی محدود هست :D در کل تا خود مایکروسافت کاهش قیمت رسمی واسه تمام فروشگاه ها نزاره به نظرم تو فروش کنسول تاثیر خاصی نخواهد گذاشت.

..:ab:..

کاربر سایت
Nov 3, 2013
1,045
X1 با توجه به 100 دلار گرون تر بودنش خوب فروخته و به احتمال زیاد مایکرو از فروشش و سودش راضیه با اینکه از PS4 بد عقب افتاده اما این فاصله غیر قابل جبران نیست یه کاهش قیمت حداقل تو مقطع کوتاه محرک خیلی خوبیه و واقعا تاثیر گذاره(همونجور که رو بهتر شدن فروش PS3 خیلی تاثیر گذار بود) بعدشم عرضه ی HALO جدید میتونه خیلی وضعیت وانو بهتر کنه تو E3 ام مایکرو باید حسابی رو انحصاریا مانور بده چیز که نسل قبل سونیرو نجات داد
کلا بهترین الگوی جلو مایکرو رقیب اصلیش سونیه همونجور که سونی تونست با عرضه ی انحصاریای فوق العاده و کاهش قیمت PS3 رو نجات بده مایکرو ام میتونه با این دوتا محرک تو این E3 اشتباهای بزرگ قبلیشو جبران کنه...

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,091
نام
محمد امین
اول اینکه من کاری با فروش PS4 ندارم و به نظرم فروشش عالی بود ولی اینکه بگیم فروش XO کم بوده جای خنده داره چون XO تقریبا دو برابر 360 تو یک بازه زمانی فروخته و این یک موفقیت هست
دوم شما میگین فروش PS4 خیلی بیشتر از XO بوده که این قطعا یک موفقیت هست ولی دلایلی داشته این موفقیت که خیلی هاش قابل جبران برای ماکرو هست مثل بحث قیمت یا عرضه کنسولها در دیگر کشورها

در کل فعلا فروش کنسولها تحت تاثر جو هست و در ادامه مهمه چه کلی موفق میشه و اون هم به عملکرد و بازیهای انحصاریش بستگی داره
همین PS3 مشکلات زیادی رو در زمان لانچ داشت ولی سونی اینقدر حمایت کرد و بازی انحصاری براش ساخت که تونست به 360برسه

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,520
نام
میلاد
واقعا کسی بخواد اعداد فروش PS4 و XBOX ONE رو کنار هم بگزاره و مقایسه بکنه باید بهش شک کرد..! وقتی PS4 تو 67 کشور بیشتر عرضه شده و زودتر لانچ شده و 100 دار قیمتش پایین تر هست واقعا مسخره ترین چیز ممکن همین مقایسه آماری هست..
یادت هست روزایی رو که ps3 رو مسخره میکردین ما میگفتیم 1 سال دیرتر اومده قیمتش کلی بیشتره میگفتین به ما چه که بیشتره و گرون تره!?
الان داری زیر 1 هفته زودتر اومدن ps4 قایم میشی فکر کن!

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,229
نام
ماکان
انقدر 67 کشور رو تکرار نکنید. خیلی واضح هست که ان 67 کشور مذکور برای مایکروسافت اصلا بازا محسوب نمیشن وگرنه اگه براش ذره ای سود داشت بجای اور شیپ کردن تو آمریکا میرفت روی این بازارها مانور میداد. چون اینجور که شماها دارید حساب میکنید اگه مایکرو توی این کشورهای باقی مونده هم کنسول عرضه کنه فروشش از PS4 هم میزنه بالاتر! پس باید بازاریاب و استراتژیست های مایکروسافت مجموعه ای از احمق ترین افراد منظومه شمسی باشن که مرض دارن الکی توی آمریکا و انگلیس اور شیپ میکنن اما نمیبرن توی ان 67 تا کشور کنسولشون رو بفروشن تا رو دست سونی بلند شن! یه چیزایی نگید که باعث بشه خودتون برید زیر سوال!

اصلا ان 67 تا کشور رو ول کنید، مگه آمریکا و انگلیس در انحصار مایکروسافت نبود؟ مگه بازار مایکروسافت نبودن؟ مگه PS4 دچار فقر بازی انحصاری نیست؟ مگه مایکروسافت دچار وفور بازی انحصاری نیست؟‌ مگه TF منتشر نشد؟ پس چرا تو آمریکا نمیتونه اندازه PS4 بفروشه؟ آخه عزیزان من، دوستان من، مایکروسافت تو کشور خودش،‌توی بازار خودش، انم زمانی که بهترین بازی امسال رو (به گفته خودتون) انحصارا برای کنسولش منتشر کرده نمیتونه اندازه PS4 بفروشه، بعد انتظار دارید با عرضه کنسولش توی جزیره بوتی مرمره و برره سفلی فروشش بشه 8 9 میلیون؟

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
آقایان محترم قبل پست زدن پست های قدیمی خودتون در این تاپیک به یاد بیارین .:|

انقدر 67 کشور رو تکرار نکنید. خیلی واضح هست که ان 67 کشور مذکور برای مایکروسافت اصلا بازا محسوب نمیشن وگرنه اگه براش ذره ای سود داشت بجای اور شیپ کردن تو آمریکا میرفت روی این بازارها مانور میداد. چون اینجور که شماها دارید حساب میکنید اگه مایکرو توی این کشورهای باقی مونده هم کنسول عرضه کنه فروشش از PS4 هم میزنه بالاتر! پس باید بازاریاب و استراتژیست های مایکروسافت مجموعه ای از احمق ترین افراد منظومه شمسی باشن که مرض دارن الکی توی آمریکا و انگلیس اور شیپ میکنن اما نمیبرن توی ان 67 تا کشور کنسولشون رو بفروشن تا رو دست سونی بلند شن! یه چیزایی نگید که باعث بشه خودتون برید زیر سوال!

اصلا ان 67 تا کشور رو ول کنید، مگه آمریکا و انگلیس در انحصار مایکروسافت نبود؟ مگه بازار مایکروسافت نبودن؟ مگه PS4 دچار فقر بازی انحصاری نیست؟ مگه مایکروسافت دچار وفور بازی انحصاری نیست؟‌ مگه TF منتشر نشد؟ پس چرا تو آمریکا نمیتونه اندازه PS4 بفروشه؟ آخه عزیزان من، دوستان من، مایکروسافت تو کشور خودش،‌توی بازار خودش، انم زمانی که بهترین بازی امسال رو (به گفته خودتون) انحصارا برای کنسولش منتشر کرده نمیتونه اندازه PS4 بفروشه، بعد انتظار دارید با عرضه کنسولش توی جزیره بوتی مرمره و برره سفلی فروشش بشه 8 9 میلیون؟

ماکان چی میگی برای خودت ؟ به خاطر 1 هفته دیرتر و 100 دلار گرونتر بودنشه .;)

جالب دقیقا اینجاست که 1 سال و 200$ تفاوت قیمت دو کنسول قدیم بوق بود الان 1 هفته و 100 دلار که فقط 100 خورده ای ازش به خاطر چپوندن اجباری کینکت داخل جعبه هستش میشه ... .:|

Inquisitor

Righteous Armors Me
کاربر سایت
Dec 6, 2007
3,636
نام
کامیار
آمارهای پایین مال ماه مارچ هست(که فکر کنم گذاشته شده اما MCV دیروز گذاشت)که نشون میدن نسبت به پارسال همین موقع فروش نرم افزار ها شاهد کاهش 8 درصدی بودن(اون موقع بایوشاک و توم ریدر ریلیز شده بودن)از لحاظ سهم نرم افزاری هم Xbox One خودش رو رتبه یک رسوند.از طرفی EA به لطف بازی تایتان فال تونست خودش رو به صدر لیست ناشران برسونه

march_format_units.jpg

march_format_value.jpg

march_publisher_units.jpg

march_top_50.jpg

آخرین ویرایش:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,591
نام
محمد
یعنی تو منظورت اینه که مایکروسافت به جز این 13 تا کشوری که کنسولش رو لانچ کرده هیچ بازار دیگه ای نداره؟ واقعا؟ :D اگه اشتباه نکنم X360 تو این 13 تا کشور بین 65 تا 70 درصد از فروش کلیش رو داشت (کسی آمار دقیق تر داره بزاره)، یعنی حدود 30 درصد واسه بقیه بازارها همچین عدد کوچکی هم نیست. حالا اینکه چرا اونجاها عرضه نکرد دیگه سیاست خود مایکروسافت هست ولی از نظر من واقعا احمقانه هست که تو آمریکا تعداد بیشتر از حد نیاز کنسول داشته باشی اونم در حدی که بخوای تولید کنسول رو حتی متوقف کنی، بعد تو بقیه بازارها کنسولی نداشته باشی. قرار هم نیست کسی رو دست سونی بلند بشه، ولی اگه می تونست کنسولش رو لانچ جهانی کنه احتمال داشت این 5 میلیون شیپ به 5 میلیون فروش تبدیل بشه که خب آمار خیلی بهتری هم هست :D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,229
نام
ماکان
یعنی تو منظورت اینه که مایکروسافت به جز این 13 تا کشوری که کنسولش رو لانچ کرده هیچ بازار دیگه ای نداره؟

نه اصلا منظورم این نیست. بالاخره نمیشه که X1 تو این همه کشور یدونه هم نفروشه. منظورم اینه که اینکه بگیم اگه X1 تو ان 67 تا کشور لانچ میشد الان فروشش 8 9 میلیون بود و دلیل پایین بودنش نسبت به PS4 همین عدم عرضه هست یه چیزی بین فانتزی و توهم هست.

حالا اینکه چرا اونجاها عرضه نکرد دیگه سیاست خود مایکروسافت هست

نه دیگه، این نشد! یعنی سیاست مایکروسافت نفروختنه؟ یا ترجیح میده کنسول هاش توی انبار خاک بخورن اما تو 67 تا کشور عرضه نشه؟ یا اصلا هیچ کدوم، سیاست هاش دق دادن خیل عظیم طرفدارانش توی این کشورهاست؟ یه چیزی بگید که بشه ازش دفاع کرد حداقل!

لانچ رسمی یه محصول عین X1‌ توی کشورهای مختلف عملا کار وحشتناک سخت و هزینه بری هست و نیاز به موجود بودن یه سری زیر ساخت های بخصوص سخت افزاری داره. و به فرستادن کنسول به چندتا فروشگاه خلاصه نمیشه. مایکروسافت اگه میدونست تقاضا برای کنسولش توی این کشورها به قدری هست که بتونه هزینه های لانچ رو متحمل بشه قطعا تا الان هزار دفعه کنسولش رو توی این مناطق عرضه کرده بود. حتما مستحضر هستید که خاک خوردن کنسول توی انبار و پایین موندن IB علاوه بر عقب افتادن شدید از رقیب و کاهش محبوبیت توی ان مناطق چه ضررهای دیگه ای برای مایکروسافت به همراه داره!؟ پس با یه جمله ساده "دیگه سیاست خود مایکروسافت هست" نمیشه از زیر این موضوع فرار کرد! چون به راحتی میشه متوجه شد سیاست هیچ شرکتی عقب افتادن از رقیب یا کمتر فروختن و کاهش محبوبیت نیست! وقتی که تقاضا توی آمریکا و انگلیس و 11 تا کشور دیگه برای X1‌ اینقدر کمه که هنوز هیچی نشده رقیبش تقریبا داره 2 به 1 میکندش، انتظار داری توی فلان کشور بیاد بفروشه؟

اینکه تا الان مایکروسافت نتونسته کنسولش رو همگام با رقیبش توی کل دنیا لانچ کنه نه به سیاست های شرکت برمیگرده و نه به استراتژی هاش. تنها دلیلش ضعف مارکتینگ و عدم توانایی لازم برای انجام این کار هست. خصوصا برای مایکروسافت که مشکلش کمبود کنسول نیست این مساله به صورت محسوس تری مشهوده. هر روز که میگذره مایکروسافت بیشتر عقب میمونه، فروش نرم افزاری رقیب بالاتر میره و به همون اندازه توجه سازنده ها بهش کمتر و در عوض جذب سونی میشه، مردم مناطق بیشتری بدون رقیب میرن سراغ PS4 و خلاصه PS4 کیف میکنه. پس خواهشا نگید اینا سیاست های مایکروسافت هست!

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,591
نام
محمد
نه دیگه، این نشد! یعنی سیاست مایکروسافت نفروختنه؟ یا ترجیح میده کنسول هاش توی انبار خاک بخورن اما تو 67 تا کشور عرضه نشه؟ یا اصلا هیچ کدوم، سیاست هاش دق دادن خیل عظیم طرفدارانش توی این کشورهاست؟ یه چیزی بگید که بشه ازش دفاع کرد حداقل!
مایکروسافت تو بازاریابیش اشتباه کرد، خیلی ساده هست قضیه :D

لانچ رسمی یه محصول عین X1‌ توی کشورهای مختلف عملا کار وحشتناک سخت و هزینه بری هست و نیاز به موجود بودن یه سری زیر ساخت های بخصوص سخت افزاری داره. و به فرستادن کنسول به چندتا فروشگاه خلاصه نمیشه. مایکروسافت اگه میدونست تقاضا برای کنسولش توی این کشورها به قدری هست که بتونه هزینه های لانچ رو متحمل بشه قطعا تا الان هزار دفعه کنسولش رو توی این مناطق عرضه کرده بود. حتما مستحضر هستید که خاک خوردن کنسول توی انبار و پایین موندن IB علاوه بر عقب افتادن شدید از رقیب و کاهش محبوبیت توی ان مناطق چه ضررهای دیگه ای برای مایکروسافت به همراه داره!؟ پس با یه جمله ساده "دیگه سیاست خود مایکروسافت هست" نمیشه از زیر این موضوع فرار کرد! چون به راحتی میشه متوجه شد سیاست هیچ شرکتی عقب افتادن از رقیب یا کمتر فروختن و کاهش محبوبیت نیست! وقتی که تقاضا توی آمریکا و انگلیس و 11 تا کشور دیگه برای X1‌ اینقدر کمه که هنوز هیچی نشده رقیبش تقریبا داره 2 به 1 میکندش، انتظار داری توی فلان کشور بیاد بفروشه؟

اینکه تا الان مایکروسافت نتونسته کنسولش رو همگام با رقیبش توی کل دنیا لانچ کنه نه به سیاست های شرکت برمیگرده و نه به استراتژی هاش. تنها دلیلش ضعف مارکتینگ و عدم توانایی لازم برای انجام این کار هست. خصوصا برای مایکروسافت که مشکلش کمبود کنسول نیست این مساله به صورت محسوس تری مشهوده. هر روز که میگذره مایکروسافت بیشتر عقب میمونه، فروش نرم افزاری رقیب بالاتر میره و به همون اندازه توجه سازنده ها بهش کمتر و در عوض جذب سونی میشه، مردم مناطق بیشتری بدون رقیب میرن سراغ PS4 و خلاصه PS4 کیف میکنه. پس خواهشا نگید اینا سیاست های مایکروسافت هست!
مایکروسافت تو نسل قبل با 1.7 میلیون رفت کنسولش رو تو 30 تا کشور لانچ کرد، الان با کنسول بیشتر و تجربه بیشتر نمی تونست همچین کاری کنه؟ :D این همه توضیح دادن نداره، تو دو کلمه خلاصه میشه ==> سیاست اشتباه :D در ضمن الان تو آمریکا که وضعیت X1 بد نیست، 2.5 میلیون کنسول فروخته و فکر کنم 400 هزار تا کمتر از سونی فروش داشته که خب با یه سیاست درست میتونه رقابت کنه.

bahramffx

دو حلقه
کاربر سایت
Nov 11, 2006
540
نام
bahram
مایکروسافت تو بازاریابیش اشتباه کرد، خیلی ساده هست قضیه :D

مایکروسافت تو نسل قبل با 1.7 میلیون رفت کنسولش رو تو 30 تا کشور لانچ کرد، الان با کنسول بیشتر و تجربه بیشتر نمی تونست همچین کاری کنه؟ :D این همه توضیح دادن نداره، تو دو کلمه خلاصه میشه ==> سیاست اشتباه :D در ضمن الان تو آمریکا که وضعیت X1 بد نیست، 2.5 میلیون کنسول فروخته و فکر کنم 400 هزار تا کمتر از سونی فروش داشته که خب با یه سیاست درست میتونه رقابت کنه.

داداشم چرا بحس رو منحرف میکنی :d به طور ساده بگم شما از این 13 کشور که بازار اصلی ماکروسافت هستند یکیش رو بگو که از ps4 بیشتر فروخته باشه one "
به نظر من اگه مثل سونی . ماکروسافت هم 80 جا کنسول رو ارزه میکرد الان شاید این 4.2 میلیون (شیپ نه فروش) میشد نهایتن 5 میلیون (فروش) البته این نظره منه

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,591
نام
محمد
داداشم چرا بحس رو منحرف میکنی :d به طور ساده بگم شما از این 13 کشور که بازار اصلی ماکروسافت هستند یکیش رو بگو که از ps4 بیشتر فروخته باشه one "
به نظر من اگه مثل سونی . ماکروسافت هم 80 جا کنسول رو ارزه میکرد الان شاید این 4.2 میلیون (شیپ نه فروش) میشد نهایتن 5 میلیون (فروش) البته این نظره منه
واقعا نظر شما اینه؟ :-o خب عزیز من، خودم هم که همین رو میگم :D
اگه می تونست کنسولش رو لانچ جهانی کنه احتمال داشت این 5 میلیون شیپ به 5 میلیون فروش تبدیل بشه
شما که خودت نظرت دقیقا با نظر من یکی هست :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر