آرون گرینبرگ: آیا قیمت بازی‌ها با وجود سرویس Xbox Game Pass اهمیت دارد؟

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
به‌تازگی مدیر بازاریابی Xbox یعنی آقای آرون گرینبرگ با مطرح کردن پرسش جالبی در مورد قیمت بازی‌های نسل بعد، از ارزش سرویس Xbox Game Pass سخن گفته‌است. با بازی سنتر و جدید ترین اخبار بازی همراه باشید.

Xbox-Game-Pass.jpg

در حالی که به نسل بعد نزدیک‌تر می‌شویم، چیزهای هیجان‌انگیز زیادی را در پیش‌روی خود می‌بینیم. اما نکته‌ای که در مورد نسل بعد واکنش بسیاری را برانگیخته، موضوع افزایش قیمت بازی‌هاست. بیش از یک دهه است که عناوین AAA با قیمت استاندارد 60 دلار به‌فروش می‌رسند، اما این موضوع در نسل آینده (حداقل برای بسیاری از کمپانی‌ها) تغییر می‌یابد. سونی اولین شرکت دارنده کنسول به‌شمار می‌رود که اعلام کرده عناوین نسل بعدی خود را با قیمت 70 دلار به‌فروش می‌رساند، اما مایکروسافت چطور؟

گرینبرگ در صحبت‌های پیشین خود در مورد این موضوع اعلام کرده بود که قیمت‌گذاری بازی‌ها مسلئه پیچیده‌ای است. او که اخیرا در پادکست Real Deal حضور داشته از پاسخ دادن به این سوال که آیا عناوین فرست پارتی نسل بعدی مایکروسافت نیز 70 دلار خواهند بود یا خیر امتناع کرد، اما به‌نظر گرینبرگ، با وجود سرویس اشتراکی Xbox Game Pass که بازی‌های فرست پارتی مایکروسافت را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد، این موضوع چندان هم اهمیتی ندارند.

او در مورد سیاست‌گذاری قیمت بازی‌ها گفت: ” دیگران رویکرد متفاوتی دارند، و آن‌ها حق دارند تا با قیمت‌گذاری خود هرکاری که می‌خواهند را انجام دهند. اما برای ما… ما واقعا رویکردی را در پیش گرفته‌ایم که طرفداران در مرکز آن قرار گرفته‌اند. اول با Smart Delivery و مهم‌تر از همه، شما با گیم پس به تمام بازی‌های ما در زمان عرضه دسترسی خواهید داشت. بنابراین اگر یک بازی در اشتراک گیم پس شما قرار گرفته، آیا قیمت آن اصلا اهمیتی دارد؟"

گرینبرگ به نکته مهمی اشاره می‌کند و مایکروسافت نیز به وضوح روز به روز در حال گسترش دادن سرویس Xbox Game Pass است. از طرف دیگر، همیشه افرادی وجود خواهند داشت که می‌خواهند به دلایل مختلف بازی‌ها را خریداری کرده و برای همیشه نگه دارند، بنابراین قیمت پایه بازی‌ها حداقل برای این افراد اهمیت دارد. اما آیا این موضوع به قدری مهم هست که در نهایت تفاوتی در تصمیم آن‌ها ایجاد کند؟ خب، صحبت کردن به‌جای میلیون‌ها گیمر کار آسانی نیست و باید دید در آینده چه اتفاقی می‌افتد.

Continue reading...

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
خداییش راست میگه ارزش زیاد نداره به چشم نمیاد یعنی با یه گیم پس به کلی بازی انحصاری و غیر انحصاری دست پیدا میکنی و کلی امکانات دیگه...!!! با تخفیف های ویژه..!!! این سیستم گیم پس بلند مدتش واقعا به صرفه هست..!!

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
کلا این یارو مزخرف زیاد میگه .موقعی این حرف درسته که تمام بازی هایی که توی یکسال میاد همشون روز عرضه روی گیم پس باشن.الان به غیر از فرست پارتی های مایکرو و یکسری بازی ایندی کدوم بازی day 1 روی گیم پس میاد .
الان مثلا من دارنده کنسول مایکرو میخوام همین ماه اینده dirt 5 assassin watch dogs cyberpunk و کلی بازی دیگه بزنم چقدر باید وایسم روی گیم پس بیاد پس قیمت مهمه :D

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد
کلا این یارو مزخرف زیاد میگه .موقعی این حرف درسته که تمام بازی هایی که توی یکسال میاد همشون روز عرضه روی گیم پس باشن.الان به غیر از فرست پارتی های مایکرو و یکسری بازی ایندی کدوم بازی day 1 روی گیم پس میاد .
الان مثلا من دارنده کنسول مایکرو میخوام همین ماه اینده dirt 5 assassin watch dogs cyberpunk و کلی بازی دیگه بزنم چقدر باید وایسم روی گیم پس بیاد پس قیمت مهمه :D
گرینبرگ داره درباره بازی های فرست پارتی مایکرو صحبت میکنه! وگرنه قیمت بازی هایی که شما اسم بردی اصلا دست مایکرو نیست دست سازنده خودشون هست!

آخرین ویرایش:

omid0

کاربر سایت
Jun 14, 2020
1,157
اینا تبلیغ برای گیم پسه و ازش نتیجه ای نمی شه گرفت
وگرنه مایکروسافت هر بازیش رو تو ۱۰ تا فروشگاه داره می فروشه...
مدیر بازاریابی ه ...

• Like
Reactions: g4mer

John-117

کاربر سایت
May 16, 2020
1,718
اینقدر هیت دارید که حتی بدون اینکه بخونید ببینید طرف درباره چی حرف زده و چی گفته میاید انتقاد میکنید!

qwertywolf

کاربر سایت
Aug 4, 2008
187
خیلی واضحه که همون بازی های انحصاری هم وقتی قیمتشون بره بالا، باعث میشه بعد یه مدت قیمت گیم پس هم راحت تر و توجیه پذیر تر بالا بره. به نظر من هم حرفش چندان منطقی نیست. جدای این کلا ذات این که شما به عنوان فروشنده بیای از طرف مصرف کننده نظر بدی مسخره است.

omid0

کاربر سایت
Jun 14, 2020
1,157
خیلی واضحه که همون بازی های انحصاری هم وقتی قیمتشون بره بالا، باعث میشه بعد یه مدت قیمت گیم پس هم راحت تر و توجیه پذیر تر بالا بره. به نظر من هم حرفش چندان منطقی نیست. جدای این کلا ذات این که شما به عنوان فروشنده بیای از طرف مصرف کننده نظر بدی مسخره است.
همینطور قیمت بره بالا؟
بعد اگه باعث کاهش تعداد خریداران شه چی؟
اتفاقا درست گفته هر چی بیشتر چیزی که مشتری می خواد اجرا بشه سود بیشتر می شه

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
اینقدر هیت دارید که حتی بدون اینکه بخونید ببینید طرف درباره چی حرف زده و چی گفته میاید انتقاد میکنید!
اصلا اینطور نیست .شاید این بابا در ظاهر در مورد بازی های مایکرو گفته باشه ولی خیلی زیرکانه و زیر پوستی داره تبلیغ گیم پس را میکنه .کلا سیاست مایکروسافت مخصوصا تو این یک سال اخیر ارائه گیم پس به عنوان یه پلتفرم غالب به جامعه گیمرها هستش .اصلا چنین اتفاقی نخواهد افتاد حداقل به این زودی
کلا بحث سر قیمت 70 دلاری بازی ها هستش من حرفم اینه که همه بازی ها روی گیم پس نیست که این اقا میاد برای همه جامعه گیمرها نتیجه گیری میکنه

• Like
Reactions: qwertywolf

omid0

کاربر سایت
Jun 14, 2020
1,157
اصلا اینطور نیست .شاید این بابا در ظاهر در مورد بازی های مایکرو گفته باشه ولی خیلی زیرکانه و زیر پوستی داره تبلیغ گیم پس را میکنه .کلا سیاست مایکروسافت مخصوصا تو این یک سال اخیر ارائه گیم پس به عنوان یه پلتفرم غالب به جامعه گیمرها هستش .اصلا چنین اتفاقی نخواهد افتاد حداقل به این زودی
کلا بحث سر قیمت 70 دلاری بازی ها هستش من حرفم اینه که همه بازی ها روی گیم پس نیست که این اقا میاد برای همه جامعه گیمرها نتیجه گیری میکنه
حالا تبلیغ هر چی کنه کارش همینه
چه ربطی به مزخرف گفتنش داره؟
سیاست مایکروسافت هم رو چه زیبا تحلیل می کنی
گفته هر کی نخرید می کشیمش؟

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
حالا سوال اینه که چون (خیلی بازیها) رو گیم پس نیستن پس گیم پس بده و ارزش خرید نداره؟
پس اون (خیلی بازی هایی) که رو گیم پس هستن چی؟
با این 23 تا استودیویی که الان داره، وقتی در سال بالای 5-6 تا بازی فرست پارتی منتشر کرد اونوقت ببینم کی میتونه گیم پس رو رد کنه :D
۲۳ تا فرست پارتی برای الان هست،تا سال دیگه اینموقع شاید ۳۰ تا فرست پارتی باشه :D

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد
با این 23 تا استودیویی که الان داره، وقتی در سال بالای 5-6 تا بازی فرست پارتی منتشر کرد اونوقت ببینم کی میتونه گیم پس رو رد کنه :D
البته اینا الان اسمآ ۲۳ تا هستن! چند تاشون دو تا تیم دارن! :D

bear14

کاربر سایت
Apr 24, 2017
223
مایکروسافت به جای گیم پس بازیهایی فیزیکی رو 4دلار به دست گیمر برسونه .
گیم پس به درد خودشون میخوره
کشور من اینترنت درست و حسابی نداره از یه طرف هم مشخص نیست چرا مایکروه با ما ایران هایی خون گرم لجه کرد هرزگاهی از لایو پرتمون میکنه بیرون

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
مایکروسافت به جای گیم پس بازیهایی فیزیکی رو 4دلار به دست گیمر برسونه .
گیم پس به درد خودشون میخوره
کشور من اینترنت درست و حسابی نداره از یه طرف هم مشخص نیست چرا مایکروه با ما ایران هایی خون گرم لجه کرد هرزگاهی از لایو پرتمون میکنه بیرون
چون اصلا ما در دایره بازار ماکروسافت نیستیم..!!! تمام کنسولهای که به ایران وارد میشه از امارات هست یعنی ما داریم آمار فروش امارات رو بالا میبریم نه ایران..!!! الان جرات داری یه ایمیل بزن به پشتیبانی ماکرو بگو من 1 دلار دارم میخوام گیم پس رو فعال کنم نمیتونم لطفا شما انجام بدین بفهمن از ایران اصلا جواب نمیدن از دم بن میشی..!!!
الان همه ی کنسولهای بازی که داخل ایران مصرف میشه(سونی،ماکروسافت،نینتندو)در حقیقت برای کشور امارات زده میشه ما در نقشه کره ی زمین وجود نداریم..!! شاید این حرف درست نباشه ولی برای ما تو بازار جهانی فعلا این حکم ثبت شده که ایران و سوریه و چنتا کشور دیگه کلا تحریم هستن از نوع بسیار بد..!!!به ضرر ما به کام امارات..!!!
متاسفانه یکی دو روز نیست اینطوریه الان بالای 20 سال هست شرایط گیم تو ایران همینه..!!!هروز هم بدتر میشه.!!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر