آخرین اخبار شرکت اپل

A-L-I

El amor es la fuerza más poderosa del mundo, amant
کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
مهر- استیو جابز در کتاب بیوگرافی خود که قرار است از 24 اکتبر به امضای "والتر ایزاکسون" وارد بازار شود توضیح داده است که چرا پیراهن مشکی می پوشد.
استیو جابز در پارکی به وسعت 35 هکتار و به فاصله 10 دقیقه از خانه دفن شد. این پارک که Alta Mesa Memorial Park نام دارد چمنزاری در میان درختان و درخچه هایی است که با سنگ قبر افرادی چون "دیوید پاکارد"، یکی از دو بنیانگذار شرکت "هیولت- پاکارد" (HP) تزئین شده است.

Alta Mesa Memorial Park تنها گورستان "پالو آلتو" است که در سال 1904 به صورت خصوصی در فاصله چند کیلومتری از کوپرتینو، بین استنفورد و مانتین ویوو تاسیس شد.
قرار بود در این پارک "بیل هیولت" نیز به خاک سپرده شود اما زمانی که در سال 2001 درگذشت، این گورستان در اعتصاب بود و بنابراین خانواده بنیانگذار دیگر شرکت HP مجبور شدند وی را در محل دیگری به خاک بسپارند. "بیل هیولت" سالها قبل به مدت 20 دقیقه تلفنی با یک نوجوان 12 ساله ناشناس به نام "استیو جابز" درباره الکترونیک حرف زده بود.
در این مکالمه تلفنی، جابز به بیل هیولت گفت: "سلام. من استیو جابز هستم. 12 سال سن دارم و در دبیرستان درس می خوانم. می خواهم یک فرکانس شمار بسازم، می خواستم بدانم شما قطعات اضافی ندارید که در اختیار من بگذارید؟"
بیل هیولت، مدیر HP قطعات مورد نیاز را در اختیار جابز قرار داد و در تابستان او را برای کار در خط مونتاژ شرکتش استخدام کرد.
رئیس اپل از سالها قبل در شرکت و در مراسم رسمی رونمایی محصولات جدید یک تی شرت یقه 3 سانتی مشکی، یک شلوار جین آبی و کفشهای کتانی خاکستری می پوشید.

وی راز این سبک لباس پوشیدن را کتاب بیوگرافی خود فاش کرده است. جابز در این کتاب که از 24 اکتبر با امضای "والتر ایزاکسون" وارد بازار می شود در این مورد گفته است که ماجرا از دهه 80 و در طول سفری که به ژاپن داشته است آغاز شد.
براساس گزارش macitynet، در این سفر، رئیس اپل از "آکیو موریتا" رئیس شرکت سونی می پرسد که چرا تمام کارمندان شما یک نوع یونیفرم می پوشند؟ و موریتا برای وی تعریف می کند که بعد از جنگ جهانی دوم، ژاپنی ها لباس نمی پوشیدند و بنابراین شرکتها به کارگران خود چیزی می دادند که به تن کنند. به این ترتیب در طول این سالها یونیفرم به یک سبک تبدیل شد، روشی برای پیوند زدن کارمندان به هم.
جابز در این کتاب می گوید: "تصمیم گرفتم که من هم این نوع پیوند را برای اپل داشته باشم." بنابراین پیش "ایسی میاکه"، طراح یونیفرم شرکت سونی رفت و زمانی که به خانه باز می گشت با خود یک سری نمونه لباس به همراه داشت.
چند سال بعد جابز اپل را ترک کرد و در این مدت با "میاکه" (متولد 1938 در هیروشیما)، طراح و نابغه مواد جدید و رنگهای تیره به شدت دوست شد.
در این بیوگرافی، جابز تعریف می کند که آن دو به طور مرتب همدیگر را می دیدند و زمانی که در سال 1997 دوباره به اپل باز می گردد تصمیم می گیرد یونیفرم مشهور خود را استفاده کند.
رئیس اپل در این کتاب توضیح می دهد: "به این ترتیب از ایسی خواستم که کمی از آن تی شرتهای مشکی یقه 3 سانتی که من دوست داشتم برایم درست کند. او هم برایم 100 تی شرت مشکی آماده کرد."
جابز سپس، در کمد لباسهای خود را به روی "والتر ایزاکسون" باز کرد و تمام لباسهایش را به وی نشان داد و گفت: "این هم چیزی که من می پوشم. فکر می کنم که اینها برای همه عمرم کافی باشند."

=================

تیم برنامه نویس حرفه ای استیون اسمیت به طور اختصاصی با وبسایت 9to5mac همکاری کردند تا این قابلیت را در آیفون 4 اجرا کنند . ابتدا آنها تمامی فایلهای اصلی و ریشه ای سیری را از آیفون 4S به آیفون 4 انتقال دادند ، سپس فایلهای مربوط به اسپرینگ بورد را انتقال دادند . همانطور که در ویدئو مشاهده خواهید کرد سیری با تمامی ویژگی های موجود بر روی آیفون 4S در آیفون اجرا میشود .

Siri در آیفون 4 میتواند تمامی فرامین صوتی شما را تشخیص دهد . همچنین فرامینی که از طریق کیبورد به او منتقل میکنید نیز قابل اجراست . نکته مهم این میباشد که اجرای این فرامین برای سخت افزار آیفون 4 طراحی نشده است ! شما قادر هستید با سیری صحبت کنید اما به دلیل پایین بودن قدرت گرافیکی آیفون (مشخصا GPU) تنبلی را آیفون حس میکنید ! کندی بیش از حد در کارکرد گوشی که نشان میدهد در آیفون 4S کش باینری مورد نیاز برای اجرای این قابلیت تعبیه شده است .

حال مهمترین نکته برای ما این است که چرا اپل بدون داشتن نکته فنی خاصی اجازه اجرای این قابلیت در آیفون 4 را نداده است ؟! اینطور که در صحبت ها و تست ها گفته شده است پردازنده A4 نیز به اندازه کافی قدرتمند است ، هنوز مطمئن نیستیم که چرا سیری به طور انحصاری فقط در آیفون 4S کار میکند اما خبرهایی نیز به گوش میرسد که در آیفون 4S از میکروفون مخصوص استفاده شده است . البته وجود پردازنده A5 را نمیتوان نادیده گرفت .

خبر خوب اینکه تیم استیون اسمیت در حال کار بر روی سیری و اجرای آن بر روی آیفون 4 به صورت روان میباشند ! پس به گوش باشید​

لینک ویدیو:
http://www.mediafire.com/?kd8kg373g83uym6

به نقل از : 9to5mac.com

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
من شنیدم برای پشتیبانی از Siri ، آیفون 4S از یک تراشه خاص همراه با هوش مصنوعی بهره مند هست.
نمیدونم این خبر صحت داره یا نه ! اما اگه اینطور باشه هیچوقت نمیشه درست به Siri در آیفون 4 دسترسی پیدا کرد.

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
من شنیدم برای پشتیبانی از Siri ، آیفون 4S از یک تراشه خاص همراه با هوش مصنوعی بهره مند هست.
همچین چیزی امکان نداره!
بخاطر یه برنامه نرم افزاری بیان یه چیپ بزارن که چی بشه جز اینکه خرج تولید زیاد میشه

A-L-I

کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
چیپی در کار نیست فقط طبق گفته ی اپل این قابلیت به سی پی یوی قوی و میکروفون قوی نیاز داره

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad

iphone4spr-111004-2.png

آیفون تقریبا توانست خودش را به عنوان غول مسلم اسمارتفون ها ثابت کند. اگر چه این مدل در مقایسه با سایر رقیبانش، نمایشگر بسیار کوچکتری دارد و روی کاغذ (و نه در عمل ) از بعضی از آن ها ضعیف تر است؛ اما به هر علت که بوده این تلفن توانسته رکورد فوق العاده ای از فروش را به جا بگذارد.​
در حالی که آیفون 4 در سه روز اول عرضه اش 1.7 میلیون نسخه فروخته بود، جانشینش رکورد را به بیش از 2 برابر رساند و موفق به فروش 4 میلیون نسخه شد. اگر می خواهید معیاری برای مقایسه این آمار به دست آورید، می توانید به فروش گلکسی اس 2 نگاه کنید که بعد از 55 روز موفق به فروش 3 میلیون نسخه شد و سریع ترین فروش تاریخ سامسونگ نام گرفت. آیفون هم اکنون در هفت کشور: آمریکا، استرالیا، کانادا، فرانسه، ژاپن، آلمان و انگلستان در دسترس است. تا 11 روز دیگر وارد 22 کشور دیگر هم شده و تا پایان سال 2011 در بیش از 70 کشور جهان موجود خواهد بود.​
دو روز قبل از عرضه آیفون، شاهد عرضه نسخه پنجم iOS و راه اندازی سرویس آی کلاود بودیم. اپل در این زمینه اعلام کرده 25 میلیون نفر از آی او اس 5 استفاده می کنند و 20 میلیون نفر هم مشتری آی کلاود شده اند.​
همه این ها در حالی بوده که تحلیلگران وال استریت ژورنال فروش حدودا 3 میلیون آیفون را پیشبینی کرده بودند. از سخنان همین تحلیل گران بر می آید که تا پایان تعطیلات پیش رو، باید شاهد فروش بیش از 25 میلیون آیفون باشیم. این چیزی است که در ماه دسامبر می توانیم در مورد صحت اش حرف بزنیم.

منبع : نارنجی​

A-L-I

کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
خنده دار ترین پاسخ های نرم افزار Siri به سئوالات کاربران

09b87d8495c8cf32b64735c816312dfe_L.jpg

Siri نرم افزار جدید نصب شده روی گوشی iPhone 4S است. با استفاده از این نرم افزار می توانید با گوشی خود صحبت کرده و هر سئوالی دارید از او بپرسید. این نرم افزار با جست و جو در داده های سایت هایی مانند Wikipedia به سئوالات شما پاسخ می دهد. ولی اگر سئوالات خنده آوری از نرم افزار Siri بپرسید چه پاسخی خواهید شنید؟ در ادامه نمونه هایی از این سئوالات و پاسخ های جالب را مشاهده می کنید.

اگر از Siri بپرسید، پایتخت کشور فرانسه کجاست، سریعا پاسخ را یافته و به شما نمایش خواهد داد.

ولی اگر از او بپرسید: "با من ازدواج می کنید؟" تصور می کنید پاسخ Siri به این سئوال چه باشد؟ ما نمونه هایی از این سئوال و پاسخ ها را به شما نمایش می دهیم.

* شما: Siri عزیز، شما چه پوشیدی؟
* Siri: ترکیبی از آلومینیوم و سیلیکون به همراه استیل، حتما خیلی خوشتان خواهد آمد

* شما: از کجا می توانم مواد مخدر تهیه کنم؟
* Siri: من می توانم دو مرکز ترک اعتیاد نزدیک را به شما معرفی کنم

* شما: از من عکس بگیر
* Siri: من عکاس خوبی نیستم

* شما: بهترین تلفن از نظر تو چیست؟
* Siri: آیا تلفن دیگری هم وجود دارد؟

* شما: Siri کمی عجیب است.
* Siri: اگر اصرار می کنید، قبول می کنم

* شما: چند سال دارید؟
* Siri: اجازه پاسخ گویی به این سئوال را ندارم

* شما: شما دقیقا چه هستید؟
* Siri: من یک کمک کننده مجازی هستم.

* شما: با من ازدواج می کنید:
* Siri: آخرین نسخه مدارک توافق نامه های من، ازدواج را پشتیبانی نمی کند. متاسفم

* شما: آیا من چاقم
* Siri: ترجیح می دهم در این مورد صحبتی نکنم

* شما: Siri من تو را دوست دارم
* Siri: مطمئنم این حرف را به همه محصولات Apple می زنید

* شما: تق تق
* Siri: چه کسی در می زند؟

* شما: آیا می توانید کسی را به قتل برسانید؟
* Siri: من می توانم 3 مرکز روان درمانی نزدیک را به شما معرفی کنم.

* شما: من خسته ام
* Siri: همین الان گوشی را زمین بگذار و کمی بخواب. من همینجا منتظرت خواهم ماند.

اگر دقت کنید می بینید که این پاسخ ها با هم متفاوت بوده و گویی با انسان واقعی صحبت می کنید. مکالمه چند خطی زیر مربوط به سئوالات تکراری و پاسخ های متفاوت Siri است

شما: Siri دوستت دارم

Siri: من برای شما اینجا هستم

شما: Siri عزیز، دوستت دارم

Siri: شما نمی توانید

شما: Siri دوستت دارد

Siri: آیا ممکن است سراغ سئوال بعدی بروید؟

شما: ولی من واقعا Siri را دوست دارم.

Siri: خواهش می کنم این جمله را تکرار نکنید!

شما دوست دارید چه سوالی از Siri بپرسید ؟

منبع : Zoomit.ir

• Like
Reactions: Ayuna

wolverin

کاربر سایت
Jun 17, 2009
1,201
نام
اشکان

09b87d8495c8cf32b64735c816312dfe_L.jpg

Siri نرم افزار جدید نصب شده روی گوشی iPhone 4S است. با استفاده از این نرم افزار می توانید با گوشی خود صحبت کرده و هر سئوالی دارید از او بپرسید. این نرم افزار با جست و جو در داده های سایت هایی مانند Wikipedia به سئوالات شما پاسخ می دهد. ولی اگر سئوالات خنده آوری از نرم افزار Siri بپرسید چه پاسخی خواهید شنید؟ در ادامه نمونه هایی از این سئوالات و پاسخ های جالب را مشاهده می کنید.

اگر از Siri بپرسید، پایتخت کشور فرانسه کجاست، سریعا پاسخ را یافته و به شما نمایش خواهد داد.

ولی اگر از او بپرسید: "با من ازدواج می کنید؟" تصور می کنید پاسخ Siri به این سئوال چه باشد؟ ما نمونه هایی از این سئوال و پاسخ ها را به شما نمایش می دهیم.

* شما: Siri عزیز، شما چه پوشیدی؟
* Siri: ترکیبی از آلومینیوم و سیلیکون به همراه استیل، حتما خیلی خوشتان خواهد آمد

* شما: از کجا می توانم مواد مخدر تهیه کنم؟
* Siri: من می توانم دو مرکز ترک اعتیاد نزدیک را به شما معرفی کنم

* شما: از من عکس بگیر
* Siri: من عکاس خوبی نیستم

* شما: بهترین تلفن از نظر تو چیست؟
* Siri: آیا تلفن دیگری هم وجود دارد؟

* شما: Siri کمی عجیب است.
* Siri: اگر اصرار می کنید، قبول می کنم

* شما: چند سال دارید؟
* Siri: اجازه پاسخ گویی به این سئوال را ندارم

* شما: شما دقیقا چه هستید؟
* Siri: من یک کمک کننده مجازی هستم.

* شما: با من ازدواج می کنید:
* Siri: آخرین نسخه مدارک توافق نامه های من، ازدواج را پشتیبانی نمی کند. متاسفم

* شما: آیا من چاقم
* Siri: ترجیح می دهم در این مورد صحبتی نکنم

* شما: Siri من تو را دوست دارم
* Siri: مطمئنم این حرف را به همه محصولات Apple می زنید

* شما: تق تق
* Siri: چه کسی در می زند؟

* شما: آیا می توانید کسی را به قتل برسانید؟
* Siri: من می توانم 3 مرکز روان درمانی نزدیک را به شما معرفی کنم.

* شما: من خسته ام
* Siri: همین الان گوشی را زمین بگذار و کمی بخواب. من همینجا منتظرت خواهم ماند.

اگر دقت کنید می بینید که این پاسخ ها با هم متفاوت بوده و گویی با انسان واقعی صحبت می کنید. مکالمه چند خطی زیر مربوط به سئوالات تکراری و پاسخ های متفاوت Siri است

شما: Siri دوستت دارم

Siri: من برای شما اینجا هستم

شما: Siri عزیز، دوستت دارم

Siri: شما نمی توانید

شما: Siri دوستت دارد

Siri: آیا ممکن است سراغ سئوال بعدی بروید؟

شما: ولی من واقعا Siri را دوست دارم.

Siri: خواهش می کنم این جمله را تکرار نکنید!

شما دوست دارید چه سوالی از Siri بپرسید ؟

منبع : Zoomit.ir
خیلی جالب بود
واقعا حال کردم >:d<
ممنون علی جان

ameri_amir

کاربر سایت
Jul 22, 2009
115
نام
امیر
همسر استیو جابز ضمن تشکر ، از ایرانیان خواست به زندگی عادی بازگردند،
هر چي خاكه استيو جابز هست...بقاي عمر شما باشه...عكس‌هاي پروفايلهاتونو عوض كنين. لباسای سياه رو هم در بيارين آقایون هم صورتشونو اصلاح کنند !
انشاا... تو شادی هاتون جبران کنیم

wolverin

کاربر سایت
Jun 17, 2009
1,201
نام
اشکان
همسر استیو جابز ضمن تشکر ، از ایرانیان خواست به زندگی عادی بازگردند،
هر چي خاكه استيو جابز هست...بقاي عمر شما باشه...عكس‌هاي پروفايلهاتونو عوض كنين. لباسای سياه رو هم در بيارين آقایون هم صورتشونو اصلاح کنند !
انشاا... تو شادی هاتون جبران کنیم
خندیدیم :|

• Like
Reactions: Ayuna

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,677
نام
iMAN
نه که حالا هرروز مراسم سینه زنی و دسته های عزاداری برپا بوده...! یه هفته هم عزای عمومی اعلام شده...!!!!
---------------------------------------------
اپل سیستم خرید اینترنتی خود را آپدیت کرده و صفحه ای را برای iPhone 4S گذاشته که بیانگر این است که شما میتوانید iPhone 4S را از اپل استور خریداری کنید به شرطی که به صورت اینترنتی آنرا رزرو کرده باشید.
iPhone 4S در اپل استور ها آماده فروش است اما فقط به صورت رزرو شده به فروش میرود،شما میتوانید امروز بعد از ساعت ۹.۰۰ شب رزرو کنید و آنرا فردا از اپل استور بدون معتلی تحویل بگیرید،وقتی که شما آمدید میتوانید اپراتور خود را انتخاب کنید و در زمان بسیار کمی آیفون خود را تحویل بگیرید

چیزی که معلوم است این است که اپل نمیخواهد روش Walk-in را ادامه دهد و به هر حالتی که ممکن است پروسه خرید را برای مشتری راحت تر سازد.
1dc6ef3c75ba4c8f8cdf24657b875c6b.png

منبع :
i-phone.ir

A-L-I

کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
Siri به صورت کامل برای iOS 5 و تمامی دستگاه ها پورت شد

Siri به صورت کامل برای iOS 5 و تمامی دستگاه ها پورت شد

siri.jpg

تیم برنامه نویسی بنام Jackoplane در توییتر خود اعلام کردند که سیستم siri را برای تمامی iDevice ها که بر روی iOS 5 هستند پورت کرده است و بزودی آنرا برای عموم عرضه خواهد کرد .

تیم Jackoplane افزود برای استفاده از SIRI شما نیازی به جیلبریک نخواهید داشت و توسط برنامه ای بنام NSFileManager که بزودی عرضه خواهد شد خواهید توانست از سیری در iDevice خود استفاده کنید .

ios 5 بر روی دستگاه های زیر نصب میشه پس میتوانید سیری را بر روی این دستگاه ها نصب کنید

* iPad 1
* iPad 2
* iPhone 4
* iPhone 3GS
* iPod touch 3G
* iPod touch 4G

منبع : دانیال

Attachments

• e5dcaf465bea60cc76055caa37bb1eb8cached.jpg
    e5dcaf465bea60cc76055caa37bb1eb8cached.jpg
    52.9 KB · مشاهده: 4

A-L-I

کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
Siri بد !

Siri بد !

به گزارش MacWorld این قابلیت جدید آیفون 4S به هر کسی اجازه میدهد که گوشی شما را برداشته و به راحتی بدون دانستن Pass-code شما، ایمیل بفرستد، پیام کوتاه بفرستد یا حتی با گوشی شما تماس برقرار کن

Screen_shot_2011-10-19_at_10.03.09_AM_270x407.png

شما هم میتونید این کار رو با گوشی یکی از دوستانتان تست کنید. دکمه Home گوشی رو چند ثانیه نگه دارید و سپس از Siri بخواید کارهایی رو برای شما انجام بده. من خودم قادر به فرستادن SMS و ایمیل و حتی زنگ زدن با گوشی دوستم بودم، بدون اینکه رمز عبور گوشی را وارد کرده، یا حتی آن را بدانم. یک دوست دیگر من هم این را تایید کرد. البته نمی توان به اشخاص خارج از لیست مخاطبین گوشی SMS یا ایمیل فرستاد یا با شخصی که نام و مشخصاتش در لیست مخاطبین نباشد نمیتوان تماس برقرار کرد.

البته این مشکل ( اگر بشود اسمش را مشکل گذاشت ) راه حل بسیار ساده ایی دارد :

در قسمت Passcode Lock settings گزینه Siri را مانند شکل مقابل خاموش کنید. با اینکار شما هنوز میتوانید در صورت Unlock کردن گوشی خود از Siri استفاده کنید، ولی در صفحه قفل آیفون خود قابلیت Siri قابل استفاده نخواهد بود، که مانع از سوء استفاده های اطرافیان از آیفون 4S شما میشود.

Screen_shot_2011-10-19_at_10.16.51_AM_270x383.png

به عبارت دیگر با خاموش کردن گزینه بالا، گوشی آیفون 4S شما در هنگام Lock بودن، واقعا قفل خواهد بود و شخص دیگری نخواهد توانست از گوشی شما بدون دانستن رمز عبور آن استفاده کند.

اینکه چرا اپل این قابلیت را بصورت پیشفرض در آیفون 4S فعال قرار داده است، جای تعجب دارد. چون شرکت اپل به راحتی میتوانست این قابلیت را به صورت پیشفرض بصورت غیرفعال در آورده و اگر کاربری قصد فعال کردن آنرا داشته باشد، بتواند از طریق تنظیمات مربوطه آنرا فعال کند. اپل بیشتر این قابلیت را در آیفون 4S فعال باقی گذاشته است تا شما بتوانید دوستانتان را از کارهایی که این قابلیت جدید میتواند انجام دهد حیرت زده کنید، و بیشتر به تحت تاثیر قرار دادن افراد نسبت بر امنیت آن تکیه داشته است.

منبع : دانیـــــال

A-L-I

کاربر سایت
Jul 18, 2010
6,286
بله ، کیفیت خیلی مناسبی داره ، مثل یه robot آنلاین هست که جواب سوالاتت رو به درستی میده ، و کارایی خیلی خوبی داره و دستوراتی رو که میدی به صورت خیلی پیشرفته تر voice control انجام میده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر