شایعه بازی black myth: wukong به‌خاطر قرارداد انحصاری روی پلتفرم اکس باکس عرضه نشده است.

استاد پل تاسی بعد از اینکه کرم خودش رو ریخت، کم‌کم داره دنده عقب می‌ره! :دی فعلاً حال نمی‌کنه شفاف حرف بزنه و داره به انگلیسی سخت صحبت می‌کنه تا مثلاً با صحبت‌های قبلی خودش در تضاد نباشه، ولی مفهوم توئیت اخیرش اینه که احتمال داره سونی هزینه کرده باشه تا نسخه PS5 زودتر ردیف بشه (که ربطی به پول دادن برای انحصاری کردن بازی نداره).
یعنی همون حرفی که ما هم از اول می‌زدیم: سونی کاری با نسخه ایکس باکس نداشته و دنبال بهینه‌سازی نسخه PS5 بوده، نه اون فضاسازی مخوفی که انجام شد و گفتن سونی پول ریخته توی حلقوم شرکت تا نسخه ایکس باکس رو بذارن کنار، ولی عرق شرم بر پیشانی مسئولین سونی نشسته و گفتن بازی رو به عنوان انحصاری تبلیغ نکنیم! به قول Kyle Bosman که توی این ویدیو به ماجرا تیکه انداخته و لقب Ultra Secret Exclusive رو بهش داده و گفته احتمالاً اون منبع آگاه که سراغ IGN رفته هم یکی از بروبچ ایکس باکس بوده! :دی
----------
به نقل از ریست‌ارا
تاسی، ساعاتی قبل:

235030_24wwe-vince-mc-mahon.gif

تاسی، هم‌اکنون:

a85b30_24vince-mcmahon-power-walk.gif

البته دیگه این داستان توی ذهن یه عده تبدیل به واقعیت شده و کاریش نمی‌شه کرد. یعنی مثلاً دو سال دیگه هم یه بحثی راه بیفته، می‌گن «یادتونه سونی پول داده بود که Black Myth به صورت مخفیانه(!) به انحصار PS5 دربیاد؟»
IMG_20240830_162009_192.jpg
اینم خبرنگار IGN که از پروفایلش مشخصه چقدر موجهه (:
واقعا تو عصری قرار داریم که رسانه های بزرگ مثل IGN و Forbes فیک نیوزن و خبر درست را باید از اکانتهای توییتر و یوتیوبر ها گرفت.

این که سونی پول داده ولی حتی نتونسته بازی رو انحصاری کنه که قضیه رو کمدی تر میکنه اونم در حالتی که پورت بازی روی خود ps5 هنوز پرفکت نیست
پورت بازی هیچ مشکلی نداره. اگر افت فریم لحظه ای از ۶۰ به ۵۰ فریم مشکل حساب میشه پس اصلا هیچی نگیم بهتره. اونم زمانی که بازیهای اکسباکس نمیتونن بالای ۳۰ فریم بدن رو کنسول اکس‌باکس.
این مشکلات رو 4090 ش هم هست. پورتی رو میتونی بگی بده که بیاد زیر ۳۰ فریم که نشه بازی کرد یا اونقدر باگ داشته باشه که اذیت کنه.
اینم مثل اون جوک اون کاربر هست که متای ۹۹ از بالدرز گذاشته از ۹ تا نقد یا اون یکی که متای ۷۰ نسخه فایو ووکونگ از ۵ تا نقد رو گذاشتن :D

آخرین ویرایش:
يه جو ديگه اييم كه از طرف جناح مخالف راه افتاده اينه كه بازى رو ps5 سرارسر مشكل فنيه و يجورى ميگن انگار اصلا قابل بازى نيست و اومدنش با نيومدنش فرقى نداشته :D
ولى بعد ٣٠ و خورده ايي ساعت بازى و رسيدن به چپتر آخر مشكل خاصى من شخصا نديدم.
گاهى افت فريم و دير لود شدن تكسچر داره ولى مشكل ديگه ايي نيست.
چون واقعا هم همینه ویدیو بررسی nxgamer که برا ign بود ببینید بازی مشکل خیلی خاصی نداره و کاملا قابل قبوله
PS5
1000021856.jpg
PC Low
1000021858.jpg
PC High
1000021857.jpg

یه سری مشکلات اوپتیمایز حتی رو PC هم داره که احتمالا با پچ های بعدی تا حدود زیادی رفع میشن چون استدیو بی تجربه ای بودن و طبیعیه

در این باب سونی یه پول گنده ای هم به مدیرعامل T2 داده که مدام تو مصاحبه هاش تاکید کنه بازی هاشون رو GP نمیان هیچ وقت. یه پولی هم به گیمرها داده Xbox نخرن. یه مبلغ هنگفتی رو مستقیم واسه نادلا کارت به کارت کرده انحصاری های Xbox رو مالتی پلتفرم کنه. اینطور که من شنیدم واسه بتزدا هم یه مبلغی شبا شده، فقط چون زیاد بوده هنوز به حساب ننشسته، اگه فردا تا قبل 12 ظهر بیاد تو حساب استارفیلد رو به زودی با کیفیت بهتر برای PS5 Pro میدن.

آخرین ویرایش:
سونی بدبخت فلک زده فقیر چقدر پولدار شد یهو به همه کلی پول داده :D دیگه کسی که باید بفهمه تا الان فهمیده چرا تا الان ووکونک برا پلتفرم پرفروش و یوزرای بازی بخر xbox نیومده ، ولی در کل انحصاری زمانی n سال در صنعت گیم رایج بوده و خود مایکروسافت چندتا نمونه معروف مثل تومب رایدر داشته یهو با سونی ملعون اختراع نشده
حالا جالبه بعضی تحلیل ها رو آدم میبینه واقعا مغزش سوت میکشه ! مایکرو دیده سونی خیلی یهویی و ناجوانمردانه چندتا بازی انحصاری زمانی کرده بعد از اونجایی که خیلی اتفاق عجیب و نادری بوده خیلی ناراحت شده و یهو رفته 80 میلیارد دلار ناقابل پول داده دوتا ناشر و چندتا استدیو بخره و بعدش هم همونا رو برا PS5 هم عرضه کنه :)) تناقض عجیب غریبیه

چون واقعا هم همینه ویدیو بررسی nxgamer که برا ign بود ببینید بازی مشکل خیلی خاصی نداره و کاملا قابل قبوله
PS5
View attachment 348167
PC Low
View attachment 348169
PC High
View attachment 348168

یه سری مشکلات اوپتیمایز حتی رو PC هم داره که احتمالا با پچ های بعدی تا حدود زیادی رفع میشن چون استدیو بی تجربه ای بودن و طبیعیه
دلیل نمراتش فقط مسائل ووک و تمام...
هنوز نمرات نسخه PS5 ش کمه، ولی رو 7 موند یعنی هم اندازه استار وارز جدیده کلا باید متا رو بیخیال شد.

دیروز ویدیو کوجیما از انباکس نسخه اختصاصی بازیشو دیدم... واقعا فوق العاده س از همه لحاظ

کمک کردن برا پورت که جار زدن هم داره نه پنهان کاری
کمک کردن برا پورت آبرومندانه یه وظیفه ی عرفی و شرعی و حرفه ای هستش و احترام به مشتری.حالا کاری رو که به صورت روتین همیشه باید انجام بشه رو سونی انجام داده و اینکارش هم نیاز به هارت و پورت و شیپورچی نداره.اونطرف رقیب یه وظیفه ی عادی خودش رو انجام نداده.اینجاست که باید از اسپنسر طلبکار میبودید نه اینکه از سونی به خاطر انجام وظیفش در قبال مشتری خشمگین باشید

در این باب سونی یه پول گنده ای هم به مدیرعامل T2 داده که مدام تو مصاحبه هاش تاکید کنه بازی هاشون رو GP نمیان هیچ وقت. یه پولی هم به گیمرها داده Xbox نخرن. یه مبلغ هنگفتی رو مستقیم واسه نادلا کارت به کارت کرده انحصاری های Xbox رو مالتی پلتفرم کنه. اینطور که من شنیدم واسه بتزدا هم یه مبلغی شبا شده، فقط چون زیاد بوده هنوز به حساب نشسته، اگه فردا تا قبل 12 ظهر بیاد تو حساب استارفیلد رو به زودی با کیفیت بهتر برای PS5 Pro میدن.
نه گفتن مخفیانه داده با شبا و کارت به کارت قابل پیگیریه
احتمالا از کش یا سکه امامی استفاده کردن...

استاد پل تاسی بعد از اینکه کرم خودش رو ریخت، کم‌کم داره دنده عقب می‌ره! :دی فعلاً حال نمی‌کنه شفاف حرف بزنه و داره به انگلیسی سخت صحبت می‌کنه تا مثلاً با صحبت‌های قبلی خودش در تضاد نباشه، ولی مفهوم توئیت اخیرش اینه که احتمال داره سونی هزینه کرده باشه تا نسخه PS5 زودتر ردیف بشه (که ربطی به پول دادن برای انحصاری کردن بازی نداره).
یعنی همون حرفی که ما هم از اول می‌زدیم: سونی کاری با نسخه ایکس باکس نداشته و دنبال بهینه‌سازی نسخه PS5 بوده، نه اون فضاسازی مخوفی که انجام شد و گفتن سونی پول ریخته توی حلقوم شرکت تا نسخه ایکس باکس رو بذارن کنار، ولی عرق شرم بر پیشانی مسئولین سونی نشسته و گفتن بازی رو به عنوان انحصاری تبلیغ نکنیم! به قول Kyle Bosman که توی این ویدیو به ماجرا تیکه انداخته و لقب Ultra Secret Exclusive رو بهش داده و گفته احتمالاً اون منبع آگاه که سراغ IGN رفته هم یکی از بروبچ ایکس باکس بوده! :دی
----------
به نقل از ریست‌ارا
تاسی، ساعاتی قبل:

235030_24wwe-vince-mc-mahon.gif

تاسی، هم‌اکنون:

a85b30_24vince-mcmahon-power-walk.gif

البته دیگه این داستان توی ذهن یه عده تبدیل به واقعیت شده و کاریش نمی‌شه کرد. یعنی مثلاً دو سال دیگه هم یه بحثی راه بیفته، می‌گن «یادتونه سونی پول داده بود که Black Myth به صورت مخفیانه(!) به انحصار PS5 دربیاد؟»
ببین من میرم تو یه اداره و یه کمکی به آبدارچی میکنم و پرونده من میره رو. در ظاهر کاری به بقیه ندارم ولی کاری داشتم.
______
میگن طرف سرشو کرده زیر برف، پولی که سونی داده باعث افزایش بهره وری کارمندا یا افزایش زمان کاری یا جذب نیرو نشده، باعث انتقال یه بخش از کارمند از یه بخش به بخش دیگه، شده.
همش نزنید، فکر کنم فهمیدین چی شده
ولی نمیصرفه بیانش کنید، باید یجوری هی شقیقه رو به اصغر و صغری و کبری و گوزن ربط بدید.

آخرین ویرایش:
ببین من میرم تو یه اداره و یه کمکی به آبدارچی میکنم و پرونده من میره رو. در ظاهر کاری به بقیه ندارم ولی کاری داشتم.
______
میگن طرف سرشو کرده زیر برف، پولی که سونی داده باعث افزایش بهره وری کارمندا یا افزایش زمان کاری یا جذب نیرو نشده، باعث انتقال یه بخش از کارمند از یه بخش به بخش دیگه، شده.
همش نزنید، فکر کنم فهمیدین چی شده
ولی نمیصرفه بیانش کنید، باید یجوری هی شقیقه رو به اصغر و صغری و کبری و گوزن ربط بدید.
اگه بخوایم از این زاویه نگاه کنیم که خیلی چیزها می‌شه گفت. مثلاً مایکروسافت می‌ره سراغ استودیو Asobo و می‌گه ما پول می‌دیم و شما برامون Flight Simulator بسازین. این یعنی جنایت در حق دارندگان پلی استیشن، چون همچین کاری باعث می‌شه آبدارچی و کارمندان Asobo به جای کار روی یه بازی مولتی‌پلتفرم مثل A Plague Tale که صاحبان پلی استیشن هم ازش لذت ببرن، وقت و انرژی خودشون رو روی Flight Simulator بذارن.
یا مثلاً مایکروسافت یه پولی می‌ریزه توی جیب Avalanche و می‌گه وقت و انرژی خودتون رو روی بازی Contraband بذارین. این یعنی مخاطبان ستم‌دیده پلی استیشن، باید برای تجربه اثر بعدی Avalanche بیشتر منتظر بمونن، چون کارمندها مشغول کار روی چیزی هستن که مایکروسافت پولش رو تأمین کرده و پسرک مظلومی که دوست داشت Just Cause نسل نهم رو تجربه کنه، از این قضیه محروم شده.
همش نزنید و سرها را از زیر برف خارج کنید. درسته که مایکروسافت به طور مستقیم چیزی رو از دست پلی استیشن درنیاورده ولی با پولی که به اون استودیوها داده، امکان تولید بازی‌های مولتی‌پلتفرم رو از اون‌ها گرفته و در حق دارندگان پلی استیشن اجحاف شده. باشد که پند گیریم...

جالبه که از «سونی پول داده که بازی برای ایکس باکس نیاد تا مایکروسافت رو بی‌آبرو کنه.» رسیدیم به اینکه «سونی با کمک به استودیو برای بهینه‌سازی نسخه PS5، در حق ایکس باکس ظلم کرده.» :دی
اگه بخوایم از این زاویه نگاه کنیم که خیلی چیزها می‌شه گفت. مثلاً مایکروسافت می‌ره سراغ استودیو Asobo و می‌گه ما پول می‌دیم و شما برامون Flight Simulator بسازین. این یعنی جنایت در حق دارندگان پلی استیشن، چون همچین کاری باعث می‌شه آبدارچی و کارمندان Asobo به جای کار روی یه بازی مولتی‌پلتفرم مثل A Plague Tale که صاحبان پلی استیشن هم ازش لذت ببرن، وقت و انرژی خودشون رو روی Flight Simulator بذارن.
یا مثلاً مایکروسافت یه پولی می‌ریزه توی جیب Avalanche و می‌گه وقت و انرژی خودتون رو روی بازی Contraband بذارین. این یعنی مخاطبان ستم‌دیده پلی استیشن، باید برای تجربه اثر بعدی Avalanche بیشتر منتظر بمونن، چون کارمندها مشغول کار روی چیزی هستن که مایکروسافت پولش رو تأمین کرده و پسرک مظلومی که دوست داشت Just Cause نسل نهم رو تجربه کنه، از این قضیه محروم شده.
همش نزنید و سرها را از زیر برف خارج کنید. درسته که مایکروسافت به طور مستقیم چیزی رو از دست پلی استیشن درنیاورده ولی با پولی که به اون استودیوها داده، امکان تولید بازی‌های مولتی‌پلتفرم رو از اون‌ها گرفته و در حق دارندگان پلی استیشن اجحاف شده. باشد که پند گیریم...
نسبت دروغ به کسی نده، من صرفا ترجمه کردم و بعد هم ترجمه بعدی و همونجا هم گفتم که ممکنه اینا اشتباه باشن.من چنین حرفایی نزدم
_____
ممکنه ign و فوربس اشتباه کنن و این لیکری که چیز خاصی هم لیک نمیکنه، مخزن اخبار نادرست، در مورد همین بازیه
بعدم مقوله انحصار کردن جداست و حتی تو این مورد اگه سونی هم پول داده باشه، بخوای ایراد وارد کنی باید به گیم ساینس وارد بشه.
مورد تو اونه که یکسری تا چپ میرفتن یا راست، میگفتن مشکل اپتیمایز بوده ولی چیزی که الان تا حدودی مشخصه، نیروها رفتن رو این دو تا
حالا فکر کنم متوجه موضوع شده باشی.
_____

خب اينم ياد گرفتيم اينكه سونى برخلاف يه شركت ديگه مخاطبش به كتفش نبوده و به هر دليلى رفته يه دستى رسونده مشكل سازنده رو در زمينه پلتفرم خودش حل كرده يعنى انحصار گرايي و ظلم در حق مخاطبين حريف.
بسيار عالى.

یعنی یه عده استاد سفسطه و مغلطه اند که البته از کالت انتظار بیشتری هم نمیره کسی نگفته سونی کار بدی کرد که انحصاری کرد یا چرا کرد و...چون نمونشو زیاد انجام داده مگه سر اونا بحثی بود ؟
سر این بازی اول گفتین مشکل از سریز اسه بعد مشخص شده که انگار باگ بوده و ربطی به سریز اس نداشته بعد هم که یه شایعه از قرارداد انحصاری و بقیه ماجرا که البته همیشه هم سردمداران ترول خودتون بودید اینقدر نقش بازی نکنید خدایی
همه بحث هم سر این میمونه اینه که سونی مقدس شما هم احتمال داره یه قراردادهایی برای انحصاری کردن بازی بسته باشه ممکنه فقط موضوع در راه رضای خدا و کمک به پورت نبوده باشه ممکنه یه پولی این وسط رد و بدل شده شاید مشکل حتما از سخت افزار اون زباله غیر قابل بازیافت یعنی سریز اس نیست

یعنی یه عده استاد سفسطه و مغلطه اند که البته از کالت انتظار بیشتری هم نمیره کسی نگفته سونی کار بدی کرد که انحصاری کرد یا چرا کرد و...چون نمونشو زیاد انجام داده مگه سر اونا بحثی بود ؟
سر این بازی اول گفتین مشکل از سریز اسه بعد مشخص شده که انگار باگ بوده و ربطی به سریز اس نداشته بعد هم که یه شایعه از قرارداد انحصاری و بقیه ماجرا که البته همیشه هم سردمداران ترول خودتون بودید اینقدر نقش بازی نکنید خدایی
همه بحث هم سر این میمونه اینه که سونی مقدس شما هم احتمال داره یه قراردادهایی برای انحصاری کردن بازی بسته باشه ممکنه فقط موضوع در راه رضای خدا و کمک به پورت نبوده باشه ممکنه یه پولی این وسط رد و بدل شده شاید مشکل حتما از سخت افزار اون زباله غیر قابل بازیافت یعنی سریز اس نیست

همه اونايي كه فرموديد منطقى تر از اين بودن كه يكى پول بده يه بازيو انحصارى بكنه مشخصا براى سود بيشتر بعد هيچ حرفى نزنه و هيچ تبليغى هم نكنه براش.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or