نمایشگاه/رویداد Nintendo Direct

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
139379

Nintendo Direct Center | نینتندو دایرکت سنتر
تاپیک خبری پیرامون پوشش اخبار و معرّفی های برنامه نینتندو دایرکت

نینتندو دایرکت برنامه های ضبط شده نینتندو برای ارائه اطّلاعات پیرامون برنامه های شرکت در ماه های آتی و معرّفی و تبلیغ بازی های آینده دستگاه های این کمپانی است که در تاریخ های مشخّصی در شبکه های آنلاین استریم و پخش می شوند
این مجموعه برنامه از اکتبر سال 2011 میلادی به دست ساتورو ایواتا، مدیر کل وقت نینتندو در آن زمان، کلید خورد و تا به اکنون ادامه دارد.
برنامه های دایرکت نینتندو به 4 دسته تقسیم می شوند:
  • دایرکت های عادی: از 25 تا 50 دقیقه طول می کشند و عموماً تمرکز بر بازی ها، نرم افزار و سخت افزار و برنامه های آتی کمپانی نینتندو و شرکای ترد پارتی دارد. به طور طبیعی نینتندو هر ربع سال یک دایرکت عادی برگزار می کند
  • مینی دایرکت: از لحاظ محتوا، مشابه دایرکت های معمولی است، با این تفاوت که طول مدت آن به شدّت کوتاه تر است و از 5 تا 15 دقیقه متغیّر است.
  • دایرکت های مخصوص: این مدل دایرکت ها عموماً مختص به تنها یک بازی می شود و اطّلاعات جزئی و کلّی این بازی را به اشتراک قرار می دهد. Fire Emblem, Super Smash Bros, Pokemon از نمونه بازی هایی هستند که طی این سال ها، دایرکت مختص به خود را دریافت کرده اند.
  • نیندی دایرکت: دایرکت های مختص به عناوین مستقل که اسامی شان با توجه به سه ریجن پخش آن کمی متفاوت است. هدف این دایرکت ها، پوشش عناوین مستقل در انتظاری هستند که برای سیستم های نینتندو منتشر می شوند و در میان دایرکت های معمولی نمی توان قرارشان داد. طول این دایرکت ها عموماً 20 دقیقه است.
این تاپیک به قصد پوشش خبری موارد معرّفی شده در دایرکت ها، اعلام زمان پخش هر کدام، پوشش شایعات و بحث و صحبت پیرامون اخبار آن ایجاد شده.

قسمت جدید برای سه‌شنبه 28 خرداد، ساعت 17:30 عصر تایید شده

برای مشاهده دایرکت های نینتندو در زمان پخش از لینک های زیر می توانید استفاده کنید

Twitch | YouTube

آخرین ویرایش:
ببخشید این قدر دیر پیام میدم
از سه شنبه صبح پادگان بودم تا همین سه چهار ساعت پیش
معجزه شد که تونستم دایرکت رو زنده ببینم
ولی خب نمیتونستم کامل در موردش نظر بدم
(باید فردا فاکینگ جمعه بعد از ظهر دوباره برگردم پادگان :(()

بگذریم
دایرکتی که گذشت

هیچ کس اندازه Gene Park زیبا نگفت

1718894830873.png

مسئله در مورد این دایرکت اینه که معرفی واقعا بزرگ و تکون دهنده ای نداشت
ولی سورپرایزهای به شدت زیرکانه ای داشت.
سورپرایزهایی که میتونم بگم هیچ کدوم از مراسم های امسال نداشتند. لزوما باعث نمیشه این دایرکت از یه مراسم خفنی مثل Xbox Showcase 2024 بهتر باشه
ولی کاری می کنه که به عنوان آخرین دایرکت بزرگ سوییچ که هیچ کس ازش انتظار خاصی نداشت خیلی موفق باشه

خب بریم سراغ معرفی های مهم
میگم مهم
چون معرفی های بی اهمیت خیلی زیاد داشتیم. واقعا کسی به کلون سانریو از انیمال کراسینگ بعید میدونم اهمیت بده :دی

1718897702822.png

Mario & Luigi: Brothership: برای این که تصور کنید این معرفی چقدر مهمه به این مثال توجه کنید
فکر کنید Tango به جای یه Hi-Fi Rush طی سالیان طولانی 6 تا Hi-Fi Rush میساخت (در درجات کیفی متفاوت البته. همه به یه اندازه مورد اقبال نبودن) و یه فرنچایز به شدت دوست داشتنی برای ایکس باکس تشکیل میدادن بـــــــــــــعد مایکروسافت می بست شون. جوری که امید همه طرفدارها به ادامه پیدا کردن فرنچایز کامل تموم بشه... بعد یهو بعد فاکینگ 6 سال سری Hi-Fi Rush برگرده. اونم بدون این که معلوم باشه سازنده اش کیه ولی همه DNA های سری تو تریلر مشخصه
Mario & Luigi: Brothership یه همچین داستانی پشتشه. سری Mario & Luigi به شدت سری RPG های نوبتی فان، بامزه و دوست داشتنی ای هستند که از زمان GBA وجود داشتند و آخرین نسخه شون روی 3DS اومد و بعد سازنده اش Alpha Dream اعلام ورشکستگی کرد.
بعد این ورشکستگی به نظر نمی رسید دیگه بازی دیگه ای از این سری برای کنسول های نینتندو ساخته بشه و دوران سوییچ داشت کامل بدون این سری سپری می شد. تا این که امسال دیدیم این سری هم احیا شد.

این جا پرسپکتیو خیلی مهمه. ماریو سری بزرگیه که خودش سه تا اسپین آف RPG داره
سری Super Mario RPG که سازنده اش Square Enix بود و خب یه نسخه رو SNES داشت
بعدش سری Paper Mario روی N64 جاشو گرفت که به شدت محبوب بود تا سه نسخه اول ولی بعد نسخه چهارم (Sticker Star) به شدت فن بیس اش دچار تخاصم با سری و سازنده هاش شدن سر تصمیمات اشتباه شون برای دیزاین بازی ها
و در نهایت سری Mario & Luigi که از GBA شروع کرد. اکثر نسخه های این سری مورد اقبال طرفدارها بود ولی خب در نهایت سازنده اش تو دوران 3DS و هنگام ورود به دوران سوییچ ورشکست شد و به غیر از یه ریمستر از نسخه سوم بازی خبری از این سری نشد بعدش.

از این زاویه که نگاه کنید می بینید طرفدارهای ژانر RPG سری ماریو عملا از دوران 3DS به این ور خیلی دوران خوشی نداشتند
بعد یهو در عرض یه سال نه تنها Super Mario RPG و Paper Mario Thousand Year Door دو تا ریمیک فوق العاده وفادار و تمیز می گیرن. بلکه نسخه جدید Mario & Luigi از ناکجا آباد سبز میشه و تریلرش دقیقا همون چیزیه که فن های سری منتظرش بودن. شاید فکر کنید نینتندو این دم آخری خیلی داره راحت میگیره به خودش. ولی این وسط اینا دارن خیلی تمیز یه گوشه خیلی وفادار از فن بیس شون رو کامل برمی گردونن تو بازی و این واقعا قابل ستایشه.

و یه چیز فان و بامزه در مورد این سری :دی
یک سال و نیم پیش یه اکانت توییتری طبق معمول یه سری سناریوی vs احتمالی بین شخصیت های بازی های مختلف میذاره تا ملت ریتوییت کنن و بحث کنن کی میبره
اصولا این توییت های چند صد تا ریتوییت می گیرن و فراموش میشن
ولی این دختر بنده خدا میگیره تو یکی از این توییت های رشته توییت میگه چی میشه اگه ماریو و لوییجی (از همین سری Mario & Luigi) با سفیروث درگیر شن :دی یهو این یه توییت بالای 6000 تا ریتوییت میگیره و خیلی وایرال میشه
و اوه پسر... That was not a good day to be a Sephiroth fan :))
و بعدش این رقابت یک طرفه به یه میم افسانه ای تبدیل میشه :دی

Mario and Luigi vs. Sephiroth
1718898426820.png

Mio: Memories in Orbit: این دایرکت خیلی بازی ایندی دلچسبی نداشت انصافا و نقطه ضعفش بود. ولی خب وسط این همه بازی ایندی و AA خسته کننده Mio خیلی جلوه بهتری داشت و نظرم رو جلب کرد
فضای خاصی داره بازی

Dragon Quest III HD-2D Remake: بالاخره این ریمیک دوست داشتنی رو بعد دو سال از معرفی اش دیدیم. به نظرم یخورده جنریک تر از چیزیه که اول معرفی کرده بودن. ولی خب چه کنیم که این بازی ریمیک شاید به طور قاطع گفت بازی ایه که بلوپرینت تقریبا 90 درصد JRPG های امروزیه
جدا از اون حتی این معرفی هم تو خودش یه سورپرایز داشت. ریمیک شدن DQ1 و DQ2 واقعا از ناکجاآباد اومد و خیلی خوبه که کل سه گانه داره ریمیک میشه و این یه جورایی بهترین نوع محتوا برای فن های Dragon Quest ـه تا DQ12 آماده عرضه شه.

1718900466614.png

Marvel vs Capcom Fighting Collection: این رو یخورده جلوتر هم می گم. ولی اگه میخواید بازی ریمستر کنید و کالکشن کنید از کپکام یاد بگیرید. یه چیزی که کالکشن کنید که خبر معرفی اش اینترنت رو منفجر کنه
بهترین ری اکشن های نه تنها این دایرکت بلکه کل مراسم های این تابستون به نظرم برای همین معرفی بود
MvC2 بازی ایه 6 ساله رو هیچ سیستمی برای خرید در دسترس نبود و فن های سری که به شدت بهش وفادارن (تا حدی که تونستن تو Evo برش گردونن تو براکت مسابقات) خودشون رو به زمین و زمان می زدن تا کپکام دوباره این بازی رو زنده کنه و حالا یه کالکشن فوق العاده از بازی های آرکید این سری داره میاد و برای فن های این سری هیچ خبری نمیتونه بهتر باشه

Miles Edgeworth Investigation Collection: خب دوباره می گم، اگه میخواید بازی ریمستر کنید و کالکشن کنید از کپکام یاد بگیرید.
این سری اسپین آف Ace Attorney هم قصه جالبی داره. وقتی بعد از Ace Attorney 3، خالق سری، شو تاکومی به کپکام میگه AA4 آخرین بازی ایه که واسه سری میسازه و بعدش میره سراغ Ghost Story، کپکام هول میشه و سعی می کنه یه تیم نویسنده جدید برای سری جور کنه ولی جرئت نمی کنه سری اصلی رو بهشون بده. واسه همین ماموریت میده به این تیم جدید که یه اسپین آف از سری بسازن
و این جوری Miles Edgeworth Investigation ساخته میشه. نسخه اول موفقیت تجاری خوبی رو کسب می کنه ولی از لحاظ کیفی اون قدره کار قوی ای نمیشه
منتها تیم خیلی خوب درس می گیره از این قضیه و نسخه دوم به بازی ای تبدیل میشه که از نظر طرفدارا یکی از بهترین بازی های کل سری ـه.
منتهی چون بازی دوم موفقیت تجاری کسب نمی کنه، کپکام حتی تلاش نمی کنه بازی رو ترجمه کنه و برای غرب عرضه کنه. لذا خارج از Fan Translation بازی، هیچ وقت دست فن ها به این بازی نمی رسه و جفت این بازی ها هم روی DS باقی می مونن، (خارج از یه پورت متوسط روی گوشی های آیفون)
تا این که به دایرکت این هفته می رسیم و این سری هم احیا می شه و برای من به شخصه خیلی معرفی خوبی بود و قطعا می خرمش رو سوییچ این کالکشن رو :x

Super Mario Party Jamboree: خیلی خوبه این. من Super Mario Party رو خیلی دوست داشتم ولی Mario Party Superstars واقعا بهم نچسبید و این به نظرم یه چیزی بینابین ـیه با کلی مود جدید و هفت تا برد که 5 تاش جدیدن. قطعا اینم میزنم تو گوشش. چون بازی چند نفره داشتن خیلی خوبه

1718904040025.png

The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom: پسر فک کن. نه تنها اولین زلدای دو بعدی جدید بعد 11 سال. بلکه اولین بازی سری که شخصیت اصلی اش خود زلداست و خدا روشکر که آئونوما درک می کنه این سری رو و نذاشت زلدا مثل لینک بازی کنه و فقط یه ورژن دیگه ازش باشه و کامل سیستم گیم پلی خودشو داره
با این حال چون سازنده بازی احتمالا همون Grezzo ئه و هسته گیم پلی بازی خیلی دیگه آزادانه است، باید دید چقدر بازی خوب از آب درمیاد. در هر صورت من خیلی نگران نیستم. آرت استایل Link's Awakening Remake هم رو این بازی فوق العاده اسن. خیلی خوبه که زلداهای دو بعدی زنده اند. I Love You Nintendo

Hundred Lines: Last Defence Academy: نکته ای که در مورد بازی های کوداکا باید مد نظر داشت اینه که تریلرهایی که از بازی میده بیرون این بشر واقعا فاجعه اند. اصلا چیز جذابی در مورد این بازی تو تریلرش وجود نداشت. ولی خب من همین نظر رو در مورد Raincode هم داشتم (بازی قبلی شون) و اون بازی به شدت کار Cult Classic ـی شد. واسه همین خیلی دوست دارم ببینم این ترکیب عجیب و غریب Danganronpa و TRPG چی میشه

1718904976252.png

Metroid Prime 4 Beyond: منم فکر نمی کنم این اون تریلری بود که بعد هفت سال باید می گرفتیم. ولی بازم دو تا چیز میشه از این تریلر فهمید.
اول این که گرافیک بازی واقعا برای سوییچ خداست. بازی داره 60 فریم اجرا میشه در نظر بگیرید
دوم این که این واقعا متروید پرایم Retro Studios ـه و حداقل اگه چیزی که نشون داده باشن ماموریت مقدمه ای بازی باشه، اون DNA متروید پرایم ها رو کامل داره تو این نمایش کوتاه. و خب منتظریم ببینیم Sylux چقدر آنتاگونیست قوی ای میتونه باشه. این لعنتی ها 15 ساله دارن این بشر رو هایپ می کنن :دی

===============

خلاصه که واقعا دایرکت خوبی بود. چسبید :دی
8/10

كنسول جديد به اين زودى معرفى نميشه؟

وسوسه شدم بلخره يه ورودى به نينتندو بكنم ببينم چخبره :D
ئه یه نفر مثل من پیدا شد:D
البته من دو ساله میخوام ورود کنم ولی ورودی رو پیدا نمیکنم:D
سر بچه ها رو هم درد آوردم از بس پرسیدم سویچ 2 کی میاد :D
ان شاءالله با هم بگیریم:D

Miles Edgeworth Investigation Collection: خب دوباره می گم، اگه میخواید بازی ریمستر کنید و کالکشن کنید از کپکام یاد بگیرید.
این سری اسپین آف Ace Attorney هم قصه جالبی داره. وقتی بعد از Ace Attorney 3، خالق سری، شو تاکومی به کپکام میگه AA4 آخرین بازی ایه که واسه سری میسازه و بعدش میره سراغ Ghost Story، کپکام هول میشه و سعی می کنه یه تیم نویسنده جدید برای سری جور کنه ولی جرئت نمی کنه سری اصلی رو بهشون بده. واسه همین ماموریت میده به این تیم جدید که یه اسپین آف از سری بسازن
و این جوری Miles Edgeworth Investigation ساخته میشه. نسخه اول موفقیت تجاری خوبی رو کسب می کنه ولی از لحاظ کیفی اون قدره کار قوی ای نمیشه
منتها تیم خیلی خوب درس می گیره از این قضیه و نسخه دوم به بازی ای تبدیل میشه که از نظر طرفدارا یکی از بهترین بازی های کل سری ـه.
منتهی چون بازی دوم موفقیت تجاری کسب نمی کنه، کپکام حتی تلاش نمی کنه بازی رو ترجمه کنه و برای غرب عرضه کنه. لذا خارج از Fan Translation بازی، هیچ وقت دست فن ها به این بازی نمی رسه و جفت این بازی ها هم روی DS باقی می مونن، (خارج از یه پورت متوسط روی گوشی های آیفون)
تا این که به دایرکت این هفته می رسیم و این سری هم احیا می شه و برای من به شخصه خیلی معرفی خوبی بود و قطعا می خرمش رو سوییچ این کالکشن رو :x
از اونجایی که دوباره باید با ایشون سر و کله بزنیم باید بگم
TurhObhq_400x400.jpg
Dumbest Motherfucker ever :D
یادمه بچه که بودم روی امولاتور DS بود فکر کنم، سری Phoenix Wright رو رفتم و حرررررسی بود که میخوردم از دست این پدر سگ :)) بیشتر از اونی که میومد ماله میکشید روی کارای بقیه (Edgeworth نه، ویتنس ها منظورمه) دوست داشتم بیوفتم به جون جاج و اونو لگد مال کنم انقدر هرچی بهش میگفتن درجا باور میکرد.
همیشه طوری هم قیافه میگیره انگار همه چی حالیشه :D

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or