Multi Platform Grand Theft Auto VI

سازنده
Rockstar
تاریخ انتشار
2025
ناشر
Take Two
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5
  2. Xbox Series X|S
20240508_211230.jpg

تریلر اول:

View attachment YouCut_20240627_134229994.mp4

.................
لوگوی بازی

dgj5wme-327561a1-f8f9-41bd-b591-57ba244348c2.png

مروری بر وقایعی که در مورد این بازی طی سالهای گذشته رخ داد
5 مارس ۲۰۲۱ اولین اشاره رسمی به ساخت GTA جدید توسط استراوس زلنیک مدیرعامل تیک تو بود که در جدیدترین مصاحبه خودش پس از پرسش یک خبرنگار در مورد زمان معرفی بازی GTA 6 برای اولین بار بطور رسمی بدون اینکه بخواد چیزی رو تکذیب کنه با تایید ساخت این بازی گفت که به وقتش که برسد راکستار GTA 6 رو معرفی خواهد کرد این اولین واکنش رسمی تیک تو به بازی GTA 6 هست که در این تاریخ شاهد آن بودیم.

IMG_20210814_130556.png

آپدیت مهم:
در روز ۴ فوریه 2022 راکستار طی توییتی برای اولین بار رسما به ساخت GTA بعدی اشاره کرد و گفت اخبار و اطلاعات به مرور در اختیار قرار داده خواهد شد.

FOyMd1nXwAI0r-v.jpg

راکستار در توییت اشاره شده گفت:

"بسیاری از شما ها در مورد نسخه جدید فرنچایز Grand Theft Auto سوال میکنید.

با هر پروژه جدید،هدف ما همیشه این است که فراتر از آن چیزی که قبلا به شما ها ارائه کردیم حرکت کنیم.ما خوشحال هستیم که تایید میکنیم توسعه فعال نسخه بعدی در حال انجام است.
ما مشتاقانه منتظر به اشتراک گزاشتن اطلاعات بیشتر به محض آماده شدن بازی هستیم.از طرف کل تیم بابت حمایت های شما سپاسگزاریم"

در روز ۱۸ سپتامبر ۲۰۲۲ و فقط یک روز بعد از سالگرد ۹ سالگی GTA 5 یک هکر در وب سایت Gtaforums اقدام به انتشار ویدیوهایی از بیلد پری آلفا GTA 6 کرد که کامیونیتی راکستار سریعا و بعد از مرور ویدیو ها و سورس کد ها جزییاتی جالبی از GTA 6 بدست آوردند که همه آنها در اسپویلر با ترجمه فارسی میتوانید بخوانید: 👇
✅ نقشه بازی بر اساس Vice City است، اما شاهد دریاچه‌ای هستیم که کمی از میامی فاصله دارد، احتمالا بخش بزرگی از فلوریدا به عنوان نقشه‌ی GTA 6 برنامه ریزی شده است.

✅ حداقل دو شخصیت قابل بازی، احتمالا می‌توانید همدیگر را صدا بزنید (یا از همدیگر کمک بگیرید)

✅ انیمیشن های جدیدی همچون سینه‌خیز رفتن، تعامل با اسب ها، و حتی اوردوز کردن!

✅ چرخه انتخاب سلاح کاملا بازسازی شده‌است، می‌توانید بخش سیگار و کمک های اولیه را مشاهده کنید.

✅ تعداد حمل تفنگ ها بسیار محدود شده است، اما می‌توانید با کیف تعداد بیشتری حمل کنید.

✅ خودرو ها جزئیات دیوانه کننده‌ای دارند.

✅ مکان هایی همچون هتل، سوپرمارکت، رستوران، فروشگاه خرید اجناس دست دوم (برای فروش وسائلی که دزدیدیم؟) و اشاراتی به آسانسور

✅ اشاره به گرسنگی، عرق کردن، چاق شدن، رفاقت با حیوانات

✅ اجاره دوچرخه

✅ تصادف ها واقعی تر بنظر می‌رسند.

✅ فیزیک قایق ها همچون RDR 2

✅ فیزیک دامن

✅ پلیس ها پلاک شمارا به یاد خواهند داشت.

✅ مردم به حرکات شما با جزئیات تمام واکنش خواهند داد، پلیس ها کور کورانه حرکت نمیکنند و مناطق را محاصره میکنند.

✅ اتفاقات پویایی در جهان بازی همچون توریست های گم‌شده و ...

✅ تعامل با اسب و حیوانات

✅ وجود کدهایی مربوط به تیراندازی و راندن جت‌پک

✅ وجود کدهایی مربوط به زیردریایی

✅ سیستم Drive-by به کلی بازسازی شده

✅ وجود کدهایی مربوط به دزدی و راندن قطار

✅ هوش مصنوعی پیشرفته برای پلیس ها و NPCها

✅ جزئیات به شدت زیاد داخل ماشین ها

✅ امکان آرایش کردن

✅ کد های دستگیری مجرمین توسط پلیس و انتقال به بازداشتگاه

✅ وجود بخش زیادی/کل ایالت فلوریدا

✅ احتمال تعامل با NPCها همچون RDR2

✅ همچنین وجود پاراگلایدر در بازی

ویدیو های مربوط به leak اون هکر رو میتونید از اینجا دریافت کنید.

هکر در اکتبر همان سال یعنی ۲۰۲۲ توسط پلیس انگلستان بازداشت شد.

در روز ۱۸ ماه May سال ۲۰۲۳ استراوس زلنیک در مصاحبه بسیار مهمی اعلام کرد :
"در چندین سال گذشته ما کسب و کارمان را برای انتشار مجموعه‎ای از پروژه‏‌های عظیم که معتقدیم ما را به سطح جدیدی از موفقیت می‌رساند، آماده کردیم.

در سال مالی 2025، با عرضه چندین عنوان بزرگ و خلاقانه، وارد دوران جدیدی شویم که معتقدیم سطح استاندارد جدیدی در صنعت بازی ایجاد می‌کند. ما انتظار داریم [تا در آن سال] به عدد 8 میلیارد دلار ارزش خالص دفتری و 1 میلیارد دلار پول عملیاتی برسیم.

همچنین پیش‌بینی می‌کنیم به سطوح بالاتری از نتایج عملیاتی مالی در سال 2026 و پس از آن برسیم"

سال مالی 2025 تیک‌تو از 1 آپریل 2024 (13 فروردین 1403) شروع و در 31 مارچ 2025 (11 فروردین 1404) پایان می‌یابد.

آپدیت مهم:در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ بلومبرگ به نقل از جیسون شرایر اعلام کرد GTA 6 در نوامبر معرفی و تریلر آن در اواخر نوامبر - اوایل دسامبر منتشر خواهد شد.

آپدیت مهم:در همان تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۲۳ توسط خود راکستار و شخص سم هوسر پخش اولین تریلر GTA VI در اوایل ماه دسامبر تایید شد.

آپدیت مهم: در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۲۳ راکستار رسما اعلام کرد اولین تریلر GTA جدید در ۵ دسامبر به نمایش در خواهد آمد.

آپدیت مهم: در ۱۵ ماه مِی ۲۰۲۴ کمپانی TakeTwo رسما اعلام کرد که GTA 6 در پاییز سال ۲۰۲۵ (حدفاصل سپتامبر تا دسامبر) عرضه خواهد شد.​

آخرین ویرایش:
چون نسل 9 هنوز عمده استودیوهای عظما! :دی بازی هاشون ریلیز نکردن اکثر بازی ها میان نسلی بوده دیگه به جز بازی مثل اسپایدرمن 2
والا تا الان بهترین گرافیکاش مثل کلیسیتو و هوریزون در بهترین حالت 15 درصد پیشرفت نسبت به نسل قبل دارن در اینده با عرضه انحصاری های سونی وضع بهتر میشه ولی بازم انتظار فضایی نمیشه داشت

والا تا الان بهترین گرافیکاش مثل کلیسیتو و هوریزون در بهترین حالت 15 درصد پیشرفت نسبت به نسل قبل دارن در اینده با عرضه انحصاری های سونی وضع بهتر میشه ولی بازم انتظار فضایی نمیشه داشت
این 2 تام بین نسلی بودن دیگه :دی باید منتظر بازی نسل 9 از استودیو بزرگ باشیم که از صفر برای نسل 9 ساخته شده باشه، هرچند گرافیک به جایی رسیده که قرار نیست تغییر شگفت انگیزی ببینیم
شخصا انتظارم از بازی نسل 9 صرفا گرافیک بهتر نیست مهمتر از گرافیک لول دیزاین هست که می تونه بیشترین پیشرفت رو داشته باشه

• Like
Reactions: ehsan M
این 2 تام بین نسلی بودن دیگه :دی باید منتظر بازی نسل 9 از استودیو بزرگ باشیم که از صفر برای نسل 9 ساخته شده باشه، هرچند گرافیک به جایی رسیده که قرار نیست تغییر شگفت انگیزی ببینیم
شخصا انتظارم از بازی نسل 9 صرفا گرافیک بهتر نیست مهمتر از گرافیک لول دیزاین هست که می تونه بیشترین پیشرفت رو داشته باشه
همین کم مونده بود بگن واچ داگز بهتر از GTA عه.
بریم برسیم به زندگی مون . آدم اصن هیچی نگه تو این فرومِ به فنا رفته بهتره انگار.

این دیدگاه که میگن اگر از پایه برای نسل ۹ ساخته بشه خیلی گرافیک خفنی میشه و خیلی فرق می‌کنه باید دید دیدگاه درستی هست یا نه

تا الان چند تا بازی انحصارا برای نسل ۹ ساخته شده مثلاً استار وارس ، آلن ویک ۲ ، اسپایدر من ۲ و ...
کدوم یکی از این سه بازی گرافیکی بهتری از بازی بین نسلی هوریزون یا کلیسیتو ارائه میدن ؟

• Like
Reactions: Need-More-Speed
آقا چیکار می کنی با خودت؟ :دی راکستار و cg ؟ من واسم قابل درکه که راکستار متهم به پول پرستی باشه مورد هیت قرار بگیره بخاطر عدم ریلیز همزمان نسخه های پیسی
ولی این وصله cg واقعا به راکستار نمی چسبه :دی راکستار کی بازی هاشو با تریلر cg نمایش داده که بار دومش باشه؟ :دی بی خیال آقا! :D تریلرهای اول gta v و RDR2 رو با بازی نهایی مقایسه کن نه تنها داونگرید نشدن که ارتقا خوبی پیدا کردن
راکستار توی هرچیزی بد باشه هیت بگیره توی کیفیت جای حرفی باقی نذاشته، کیفیت کارشو نمیشه زیر سوال برد دیگه :دی چندتا شاهکار باید بسازه که باور کنید با فاصله پیشروترین استودیوی حال حاضر دنیاس؟ چندبار باید خودشو ثابت کنه؟ :دی

اصلا اوردن اسم wd کنار بازی های راکستار توهین آمیزه :دی یک کپی ناقص دست 3 از بازی های راکستار هم نیست، آخرین نسخه wd رو با GTA IV مقایسه کنی بازم با فاصله IV بهتره :دی
عجیبه که هنوز به راکستار شک دارید :دی زبان قاصره
من برام سواله
یعنی اون تصاویر واقعی بود ؟
چون خیلی تخیلی بود
همون لحظه تصاویر بی کیفیت هم کنارش در اومد
همین کم مونده بود بگن واچ داگز بهتر از GTA عه.
بریم برسیم به زندگی مون . آدم اصن هیچی نگه تو این فرومِ به فنا رفته بهتره انگار.
چرا مسائلو قاطی میکنید من کی گفتم WD بهتر از GTA هست
من دارم میگم نوع راه رفتن و پریدن در WD بهتر از GTA بود خصوصا زمانی که از یک ارتفاع کم میپری کاراکتر تعادلشو از دست نمیده ولی تو GTA وقتی از یه ارتفاع کم میپری با ارتفاع زیاد فرقی نداره
طرف تعادلشو از دست میده
البته WD تو ارتفاع زیاد برعکس یود طرف صاف میومد پایین
در کل من منظورم کنترل کاراکتر و تعادلش بود
که RDR2 درست شده بود

این دیدگاه که میگن اگر از پایه برای نسل ۹ ساخته بشه خیلی گرافیک خفنی میشه و خیلی فرق می‌کنه باید دید دیدگاه درستی هست یا نه

تا الان چند تا بازی انحصارا برای نسل ۹ ساخته شده مثلاً استار وارس ، آلن ویک ۲ ، اسپایدر من ۲ و ...
کدوم یکی از این سه بازی گرافیکی بهتری از بازی بین نسلی هوریزون یا کلیسیتو ارائه میدن ؟
دیگران رو نمی دونم ولی به نظر من بازیی که از پایه برای نسل 9 ساخته بشه قرار نیست لزوما گرافیک خیلی بالاتری داشته باشه چون همین الانشم گرافیک بازی ها به حدی رسیده که دیگه بهتر شدن خیلی سخته و استودیوهای کمی چنین توانی دارن که بخوان روی بهبود شدید گرافیک کار کنن ( قطعا بازی بعدی ناتی اون چیزی که بهش فکر می کنی رو نمایش میده) ولی بازم میگم شرایط گرافیکی بازی ها به نقطه ایی رسیده که واقعا نمیشه انتظار داشت یهو معجزه ببینیم
برای من چیزی که مهمه تغییر لول دیزاین بازی هاست چون چند نسله که ارتقا خیلی خاصی نداشته به نسبت پیشرفت گرافیک
لول دیزاین هست که می تونه روایت گری رو یک سروگردن بالاتر ببره و بازی هارو از یک نواختی در بیاره

من برام سواله
یعنی اون تصاویر واقعی بود ؟
چون خیلی تخیلی بود
همون لحظه تصاویر بی کیفیت هم کنارش در اومد
چرا واقعی نباشه خوب؟ :دی راکستار کی چیزی نمایش داده که واقعی نبوده؟
بازی که درحال دولوپمنت هست رو صرفا نباید با یک تریلر قضاوت کرد، شاید اون قسمتی که فکر می کنی بی کیفیته هنوز به سطح باقی بخشها نرسیده بوده
در مورد نمایش اول SP2 همین اتفاق افتاده دیگه خود منم کلی غر زدم که این چی بود نشون دادن چرا اینقدر بد بود؟ ولی بازی در نهایت اومد و دیدیم که اشتباه کردیم. به این استودیوها باید اعتماد کرد تا زمانی که خلافش ثابت بشه
چیزی که من میگم اینه که سابقه راکستار مشخصه، اگه استودیو تازه کار یا EA/UBi چنین تریلری نمایش میدادن منم قطعا مشکوک میشدم تا زمانی که بازی ریلیز بشه
ولی ما داریم در مورد راکستاری صحبت می کنیم که هیچ زمانی افت نکرده با هر بازی نه تنها استانداردهای خودش بلکه استاندارهای صنعت رو بالا برده چرا شک کنیم بهش؟ این کار از راکستار بر نیاد از کی قرار بر بیاد؟ :دی

آخرین ویرایش:
مهم ترین چیزی که این بازی باید ارتقا بده گرافیک نیست بلکه گیم پلی باید هسته گیم پلی بازی نسبت به جی تی ای ۵ و رد دد ۲ زیر رو بشه گرافیکش ۳۰ ۴۰ درصد بهتر از رد دد ۲ باشه میشه یه چیز تاریخی و کافیه

مهم ترین چیزی که این بازی باید ارتقا بده گرافیک نیست بلکه گیم پلی باید هسته گیم پلی بازی نسبت به جی تی ای ۵ و رد دد ۲ زیر رو بشه گرافیکش ۳۰ ۴۰ درصد بهتر از رد دد ۲ باشه میشه یه چیز تاریخی و کافیه
رو این مورد هم بین علما بحثه
یه عده مثله من دوست دارند شبیه به RDR2 سنگین و واقعی باشه
یه عده دیگه خصوصا بچه ها دوست دارند آرکید باشه
@Need-More-Speed ولی راکستار اشتباهاتی تو نسخه های قبلی داشته
نمونش نبود کاستوم نسخه IV
تغییر فیزیک ماشین و شاید افت اون از IV به V

رو این مورد هم بین علما بحثه
یه عده مثله من دوست دارند شبیه به RDR2 سنگین و واقعی باشه
یه عده دیگه خصوصا بچه ها دوست دارند آرکید باشه
@Need-More-Speed ولی راکستار اشتباهاتی تو نسخه های قبلی داشته
نمونش نبود کاستوم نسخه IV
تغییر فیزیک ماشین و شاید افت اون از IV به V
ببین هیچ بازی بی نقصی وجود نداره همین GTA VI هم که بیاد حتما چیزایی داره که ممکنه دوستشون نداشته باشیم
توی چنین عناوینی کل مجموعه رو در کنار هم باید نظر گرفت، gta v اگه بی نقص بود که متا جای 97 می شد 100 :دی حتما کم و کسری مشکلاتی داشته که 100 نشده :دی
منم فیزیک ماشین و بخصوص تخریب IV رو خیلی دوست داشتم و هنوزم بهترینه و شدیدا توی v جای خالیشو حس می کردم ولی gta v نا امیدم کرد؟ نه! به جاش خیلی موارد دیگه بهم داد که لذت ببرم
یا مثلا توی IV ما هواپیما نداشتیم در صورتی که توی san andreas قابلیت های پروازی عالی بودن
این موارد رو صرفا نمیشه به عنوان نقص/کم کاری در نظر گرفت خیلی از این تغییرات بخاطر محدودیت های فنی نسل های مختلف بوده

من بیشترین هیجانی که برای VI دارم اصلا بخاطر گرافیکش نیست، بلکه بخاطر محدودیت خیلی کمتر I/O کنسول های نسل 9 هست که می تونه باعث بشه صحنه های خارق العاده ایی ببینیم
فقط اینو در نظر بگیر که سرعت اس اس دی ps5 برابری می کنه با سرعت رم در PS3 :دی همینطور قدرت پردازنده PS5 تقریبا 30 برابر PS3 دیگه خودت حساب کن راکستاری که اون معجزه رو ps3 کرد و GTA V رو با اون عظمت ساخت
با سخت افزار و پیشرفت های انجین فعلیش چیکار می تونه بکنه؟ :دی برگ برنده اصلی VI به نظر من گرافیک نه همون لول دیزاین و نحوه ارتباط/تعامل ما با دنیای بازیه که قطعا سوپرایزمون میکنه
چند شب پیش یکی از رفقا ایده جالبی داد، گفت فکر کنید راکستار واقعا ی app بده که روی موبایل نصب کنی و بتونی واقعا از طریق گوشی خودت به شبکه اجتماعی داخل بازی دسترسی داشته باشی و... :دی

شوخیه دیگه؟ :دی بزرگترین دانگرید تاریخ گیمینگ رو بهتر از V با متای 97 می دونی؟ :دی حالا کلا بازی سلیقه اس ولی نگو اینو زشته اصلا :دی
معرفی WD1 رو با ریلیز نهایی مقایسه کن ویدیوهاش هست توی یوتیوب
جدا باقی موارد که اصلا قابل مقایسه نیست با بازی های راکستار
چرا زشته ؟
متا و رسانه رو که ول کن این یه مقایسه از نسخه اورجینال دو تا بازی
همین طور wd1 از نظر نوآوری هم سرتره

چرا زشته ؟
متا و رسانه رو که ول کن این یه مقایسه از نسخه اورجینال دو تا بازی
همین طور wd1 از نظر نوآوری هم سرتره
من هر دو بازی رو دارم، رسانه ها اتفاقا با wd خیلی مهربون برخورد کردن وگرنه از نظر من 60 هم براش زیاد بود، خودمم وقتی WD معرفی شد کلی منتظرش بودم ازش تعریف می کردم ولی نسخه ایی که ریلیز شد زمین تا آسمون فرق داشت با چیزی که نشون دادن
داداش با بازی حال کردی دوستش داری کاملا اوکیه :دی من واقعا حوصله و انگیزه ندارم بشینم واست لیست کنم مشکلات wd رو مقابل ریزه کاری های باورنکردنی V :دی قبول WD بهتره تسلیم

:دی قبول WD بهتره تسلیم
بالاترین متا دو نسل اخیر رو ول کن.
جوایز رو ول کن.
فروش نجومی رو ول کن.
بیشترین مجبوبیت رو ول کن.
تعداد پلیر بالا حتی تو سال ۲۰۲۴ رو ول کن.

تسلیم که هیچی باید فرار کرد از کسی که میگه واچ داگز از GTA بهتره .

• Smile
Reactions: Need-More-Speed
Wd ۲-۳ چنان نابود بودن که من ۲ رو ۳۰ دقیقه ای پاک کردم
به مراتب ۱ بهتر بود
بازم میگم من فقط گفتم نحوه راه رفتن و دویدن و پرش های wd 1 خوب بود
یه نکته ای که wd 1 جذاب کرده بود این بود که میشد با موبایل برق منطقه رو قطع کرد
اکو سیستم gta با wd فرق داره ولی کاش vi یه قابلیت اضافه بشه که فرضا اگه به تیر برق برخورد کنی برق منطقه قطع بشه
خیلی به نظرم ایده جذابی بشه
خیلی کنجکاوم ببینم راکستار چی اماده کرده
خصوصا بعد جزئیات بی نهایت RDR2
امیدوارم کات سنسایه vi با بقیه نسخه ها فرق کنه و یه حالت سینماتیک بگیره ( اکثر کات سنسا یه طوریه که انگار برنامه ریلیتی شو نگاه میکنی
بخوام منظورمو برسونم چیزی شبیه به mafia / driver و کلا فیلم ها
به نظرم گیرا تر میشه
الان @Vice City FM میاد میتوپه بهمون:D

• Like
Reactions: MO021
SAG-AFTRA اعلام کرد بازیگرا و صداپیشگان صنعت بازیسازی در اعتراض به سوء استفاده از هوش مصنوعی دست به اعتصاب میزنن. یکی از شرکت‌هایی که تحت تاثیر این اعتصاب قرار میگیره Take-Two کمپانی مادر Rockstar Games هست.

YUGIUHOHBJ.jpg

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or