شایعه The Verge: مایکروسافت بازاریابی کنسول های Xbox را اروپا، آفریقا و خاورمیانه متوقف خواهد کرد

• Thread starter Thread starter Farh@d
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

Farh@d

کاربر سایت
STK048_XBOX_C.jpg
طبق خبری که آقای تام وارن، سردبیر سایت The Verge منتشر کرده است، مایکروسافت سیاست بازاریابی خود را در قبال Xbox در اروپا، آفریقا و خاورمیانه متوقف خواهد کرد. ایشون در این مورد میگه:

اطلاعاتی دریافت کردم مبنی بر اینکه مایکروسافت در حال تغییر استراتژی Xbox خود برای سال مالی جدید در مناطق اروپا، آفریقا و خاورمیانه است.
نتوانستم این را به طور کامل تأیید کنم، اما اطلاعات دهنده ادعا کرد که مایکروسافت بازاریابی کنسول های Xbox را در بازارهای خاصی در مناطق مذکور متوقف خواهد کرد و فقط روی Game Pass، بازی‌های ابری، رایانه‌های شخصی و کنترلرهای Xbox تمرکز خواهد کرد. مایکروسافت برای فروش کنسول های Xbox S/X در بسیاری از کشورها در سرتاسر این قاره‌ها با مشکل مواجه شده است که منبع خبر معتقد است مایکروسافت اکنون سهام کنسول کمتری را به اروپا اختصاص خواهد داد. چندی پیش نیز مایکرو طی یک تبلیغ اشاره کرد که برای اجرای بازی‌های اکس‌باکس‌ دیگر نیازی به خرید این کنسول ندارید.

[The Verge] Microsoft may stop marketing of Xbox consoles in EMEA and focus only on Game Pass, Cloud, PC and Xbox Controllers

من میمیرم و تهش نمیفهمم چرا فیل اسپنسر تا آخرین قطره خون ایکس باکس باید مدیر بمونه. یه نقطه مثبت تو کارنامه مدیریت ایشون نیست. یعنی یکی به نیت نابودی ایکس باکس میومد اینجوری نمیتونست این برند رو به قهقهرا ببره

L
من میمیرم و تهش نمیفهمم چرا فیل اسپنسر تا آخرین قطره خون ایکس باکس باید مدیر بمونه. یه نقطه مثبت تو کارنامه مدیریت ایشون نیست. یعنی یکی به نیت نابودی ایکس باکس میومد اینجوری نمیتونست این برند رو به قهقهرا ببره
عمو فیل فکر می کرد با خرید بتسدا و اکتی ویژن میتونه مشتری ها رو از سمت PSبه خودش جلب کنه
میکفت کنسول ۳۰۰دلاری موجوده گیم پس هست بازی بتسدا از همه مهم تر کالاف هست می زنم می ترکونیم

به این میگن تمام پول هات یه جا سرمایه کذاری کنی همین میشه
که ناموفق بود
نادلا که دبد‌‌ یه جا پاره میلیون دلاری داره خرج میشه ولی هیچ بازده ای ندازه مجبور شدن به ناشر شذن فکر کنن بیان یهو بگن برا جنبه عمومی مایکر‌وسافت بد میشه پس دارن مرحله مرحله انجام می دن

L

عمو فیل فکر می کرد با خرید بتسدا و اکتی ویژن میتونه مشتری ها رو از سمت PSبه خودش جلب کنه
میکفت کنسول ۳۰۰دلاری موجوده گیم پس هست بازی بتسدا از همه مهم تر کالاف هست می زنم می ترکونیم

به این میگن تمام پول هات یه جا سرمایه کذاری کنی همین میشه
که ناموفق بود
نادلا که دبد‌‌ یه جا پاره میلیون دلاری داره خرج میشه ولی هیچ بازده ای ندازه مجبور شدن به ناشر شذن فکر کنن بیان یهو بگن برا جنبه عمومی مایکر‌وسافت بد میشه پس دارن مرحله مرحله انجام می دن
اوکی ولی این جواب من نبود. تمام پلن های این آقا شکست خورد کلی هزینه نزدیک ۱۰۰ بیلیون دلار خرج روی دست شرکت گذاشت چرا هنوز هست؟

اوکی ولی این جواب من نبود. تمام پلن های این آقا شکست خورد کلی هزینه نزدیک ۱۰۰ بیلیون دلار خرج روی دست شرکت گذاشت چرا هنوز هست؟
چون یه Showman حرفه‌ای هست و اکس باکس رو برای مایکروسافت نجات داد.

رفتن اسپنسر هم کاری از پیش نمی‌بره. تصمیم ها از قبل گرفته شده و این مدرن وارفر ۶ روی گیم پس آزمایش نهایی هست.

• Like
Reactions: Cloud Strife
یاد آوری یه نکته بدیهی

برا سونی (و هر شرکت دیگه) هم فروش نرم افزاری مهم تره تا کنسول که هیچ سودی نداره
اما هر فروش کنسول به معنی یه مشتری برای store هست
حالا اگه ماکرو بتونه بدون کنسول هم مشتری های زیادی جذب کنه و رقیب Steam بشه ضرری نکرده
البته فعلا که بعید میدونم درامدش نزدیک steam هم شده باشه

بخش اخبار بازی سنتر شده مثل این خبرگزاری های وابسته داخلی که چند ماهه نصف خبرشان از پیروزی های ح.ماس و شکست اس.رائیل هست! فقط اینجا ماکروسافت هدف این عزیزان هست خلاصه اینکه تا یک ماه پیش همه از کنفرانس ماکرو و این همه بازی انحصاری کف و خون قاطی کرده بودن ولی اینجا دارن فاتحه ماکروسافت میخونن و حلوا پخش میکنن
نکته اینجاس که راه مایکروسافت گیمینگ و ایکس باکس داره از هم جدا میشه، اون کنفرانس برای مایکروسافت گیمینگ بود که کیفیت بالایی داشت نه برند ایکس باکس. مطمئنا مایکروسافت به عنوان یه ابرناشر گیمینگ فعالیت خودشو افزایش هم شاید بده ولی این معنا رو نمیده که به برند ایکس باکسم همون توجه رو بکنه.

نکته اینجاس که راه مایکروسافت گیمینگ و ایکس باکس داره از هم جدا میشه، اون کنفرانس برای مایکروسافت گیمینگ بود که کیفیت بالایی داشت نه برند ایکس باکس. مطمئنا مایکروسافت به عنوان یه ابرناشر گیمینگ فعالیت خودشو افزایش هم شاید بده ولی این معنا رو نمیده که به برند ایکس باکسم همون توجه رو بکنه.
اکس باکس همون مایکروسافت گیمینگ‌ هست. همیشه بوده، اکس باکس بر خلاف پلی استیشن یه بخش از مایکروسافت بوده.

طول می‌کشه که عادت کنید به اینکه مفهوم این که اکس باکس یعنی کنسول خیلی وقته عوض شده.

چون بر خلاف گفته کارشناسان داخلی، احتمالا سهامدارا و مدیرای اسپنسر از عملکردش راضی ان.

تعارف که ندارن اگه به ضررشون بود یه لگد میزدن و پرتش میکردن بیرون.

• Like
Reactions: darkworld
اکس باکس همون مایکروسافت گیمینگ‌ هست. همیشه بوده، اکس باکس بر خلاف پلی استیشن یه بخش از مایکروسافت بوده.

طول می‌کشه که عادت کنید به اینکه مفهوم این که اکس باکس یعنی کنسول خیلی وقته عوض شده.
آقا خود مایکرو به مرور داره اسم ایکس باکسو از سرویس هاشم برمیداره یه ایکس باکس گلد مونده بود که اونم شد گیم پس کور، قبلشم که اسمشو از رو خود گیم پس حذف کرده بود. مثل اینه که اسم سرویس پلاس سونی انصار پلاس بود به جای پلی استیشن پلاس.
ایکس باکس یکی از زیرمجموعه های مایکروسافت گیمینگه که تو خبرم گفته شده برای مارکتینگش نمیخوان تو اون قاره ها هزینه کنه دیگه.
اینکه ایکس باکس یه برند تضعیف شده در آستانه مرگه واقعا فکر نمیکردم مخالفی هم داشته باشه.
اگه کنسول بعدیشون با اسم سرفیس معرفی شه واقعا تعجب نمیکنم :D

آقا خود مایکرو به مرور داره اسم ایکس باکسو از سرویس هاشم برمیداره یه ایکس باکس گلد مونده بود که اونم شد گیم پس کور، قبلشم که اسمشو از رو خود گیم پس حذف کرده بود. مثل اینه که اسم سرویس پلاس سونی انصار پلاس بود به جای پلی استیشن پلاس.
ایکس باکس یکی از زیرمجموعه های مایکروسافت گیمینگه که تو خبرم گفته شده برای مارکتینگش نمیخوان تو اون قاره ها هزینه کنه دیگه.
اینکه ایکس باکس یه برند تضعیف شده در آستانه مرگه واقعا فکر نمیکردم مخالفی هم داشته باشه.
اگه کنسول بعدیشون با اسم سرفیس معرفی شه واقعا تعجب نمیکنم :D

View attachment d79a136040f768ea765a38d46858550859798756-480p.mp4

You don't need xbox to play xbox

من چند سال پیش پیشبینی کرده بودم که کنسول ها کم کم حذف میشن و شما برای بازی کردن فقط احتیاج به یک بستر با یک نت خوب دارید این قضیه هم انجام میشه چه برای سونی چه ماکروسافت حالا شاید یک شرکتی زودتر اینکارو بکنه و شرکتی برنده این رقابت هست که لایبرری قوی تری داشته و روی پلتفروم های بیشتری با کیفیت بهتری اجرا بشه
ولی من قول بهتون میدم ما نسل بعدی هم کنسول ماکروسافت خواهیم داشت حالا شاید اسمش XBOX نباشه

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or