تنوع نژادی و صدای های متفاوت باعث می‌شود که بازی های پلی استیشن بهتر شوند.

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,709
نام
Ebrahim
photo_2024-03-15_20-37-36.jpg
رامون راسل، توسعه دهنده کهنه کار سونی، گفته است که بهترین بازی های پلی استیشن زمانی ساخته می شوند که صداهای متنوعی در استودیو توسعه دهنده وجود داشته باشد.

راسل در صحبت با استفان توتیلو از Game File اظهار داشت که وجود توسعه دهندگان با پیشینه های مختلف منجر به بازی های بهتری می شود؛ زیرا آنها دید واضح تری ارائه می دهند.

مصاحبه راسل بیشتر حول حالت لیگ های سیاهپوست MLB The Show 24 می چرخید، اما اشاره اصلی اون به بازی های مرد عنکبوتی ساخته استودیو اینسومنیاک بود.

میدونید چرا مرد عنکبوتی اینقدر خوب بود! زیرا تیم توسعه‌دهنده متنوع، با صداهای متفاوت و نماینده هر نژادی داشته است و از طرفی دیگر، به صحبت‌های کارمندان آفریقایی-لاتینی و سیاه‌پوست خود گوش می کنند.

بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی یک نهاد انتفاعی است و مسئولیت افزایش ارزش سهامداران را بر عهده دارد و همچنین بازی های فوق العاده ای میسازند؛ برای ساخت بهترین بازی ها، باید افرادی با پیشینه های مختلف را جمع آوری کنید و آن هم به این دلیل است که آنها نماینده اصلی و دقیق دیگران هستند.

بازی Marvel's Spider-Man 2، سال گذشته برای PS5 عرضه شده بود.

Diverse Voices Make PlayStation Games Better, Says Sony Dev - PlayStation LifeStyle

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,021
نام
محمد امین
نژادپرستی فقط بحث رنگ پوست نیست! بحث سر برتری های دیگر هم هست یعنی اگر شما سفید باشی فقط یکی از آپشن ها داری ولی اگر نژادت اروپایی نباشه کلا حذف میشی

در کل برای گیم به نظر من چون اکثر گیمر ها دوست دارند یک همزاد پنداری با کارکتر داشته باشند باید یک آپشنی تو بازی بگزارند که بشه کارکتر خود کاستوم کرد یک چیزی مثل هاگوارتز لگسی حتی اگر بشه دیگر کارکتر های اصلی بازی هم کاستوم کرد خیلی خوبه

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,259
نام
امیر حسین
نژادپرستی فقط بحث رنگ پوست نیست! بحث سر برتری های دیگر هم هست یعنی اگر شما سفید باشی فقط یکی از آپشن ها داری ولی اگر نژادت اروپایی نباشه کلا حذف میشی

در کل برای گیم به نظر من چون اکثر گیمر ها دوست دارند یک همزاد پنداری با کارکتر داشته باشند باید یک آپشنی تو بازی بگزارند که بشه کارکتر خود کاستوم کرد یک چیزی مثل هاگوارتز لگسی حتی اگر بشه دیگر کارکتر های اصلی بازی هم کاستوم کرد خیلی خوبه
اصلا و ابدا!

یعنی من که کلا مخالف طراحی و کاستومایز کاراکترم (کاستومایز جزئی مثل ویچر و RDR خوبه)

همیشه دوست دارم کاراکتر یک شخص شاخص و ماندگار باشه...
معمولا اینایی که خودمون طراحی میکنیم همچین هویت درست درمونی ندارن و کل بار داستان بیشتر رو کاراکترهای دور و اطراف میچرخه تا خود شخص

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
اصلا و ابدا!

یعنی من که کلا مخالف طراحی و کاستومایز کاراکترم (کاستومایز جزئی مثل ویچر و RDR خوبه)

همیشه دوست دارم کاراکتر یک شخص شاخص و ماندگار باشه...
معمولا اینایی که خودمون طراحی میکنیم همچین هویت درست درمونی ندارن و کل بار داستان بیشتر رو کاراکترهای دور و اطراف میچرخه تا خود شخص
اگه دقت کنی تو بیشتر بازیا یه پیش فرض هست که سازنده ساخته ولی بودن حق انتخاب خلق کاراکتر دلخواه عالیه.
من همیشه کاراکترهایی که میسازم رو خیلی بیشتر دوست دارم تا اینکه بازیساز طبق هر اصول و سلیقه ای که داره یه قیافه رو بهم تحمیل کنه!
استار وارز جدای و هورایزن رو کلا به خاطر نچسب بودن قیافه شخصیت پیش فرض نهایت 1 ساعت تونستم تحمل کنم و اگه امکان شخصی سازی تو این دو بازی بود قطعن تا اخر میرفتمشون.
در کل طراحی و ساخت شخصیت خیلی امکان خوب و جذابیه.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
راجب این موج مسخره از رنگین کمون بگیر تا زشت سازی و ... متاسفانه باید دید طول موج و عمرش چقدره ولی همون طور که میره بالا باید امیدوار باشیم با همون شدت هم روزی زمین بخوره و برعکسش با قدرت ادامه پیدا کنه و بریم همون دوران نسل 7 که بازیا همه ادمیزادی بودن.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,259
نام
امیر حسین
اگه دقت کنی تو بیشتر بازیا یه پیش فرض هست که سازنده ساخته ولی بودن حق انتخاب خلق کاراکتر دلخواه عالیه.
من همیشه کاراکترهایی که میسازم رو خیلی بیشتر دوست دارم تا اینکه بازیساز طبق هر اصول و سلیقه ای که داره یه قیافه رو بهم تحمیل کنه!
استار وارز جدای و هورایزن رو کلا به خاطر نچسب بودن قیافه شخصیت پیش فرض نهایت 1 ساعت تونستم تحمل کنم و اگه امکان شخصی سازی تو این دو بازی بود قطعن تا اخر میرفتمشون.
در کل طراحی و ساخت شخصیت خیلی امکان خوب و جذابیه.
تقریبا معروفه ی این قضیه فقط ME و سایبر پانکن

بقیه بازی هایی که میشه کاراکتر ساخت، همشون خیلی قیافه های رندوم و نابودی دارن
جدا از اینکه پیشینه و جنسیت و هزار مورد دیگه هن خیلی وقتا دود میشه میره هوا!

کلا برای من بازی هایی که کاراکتر اصلیه شاخص ندارن، همیشه یک دافعه و نکته منفی هستن برام

هیچوقتم فکر نکنم برام پیش بیاد بگم فلان کاراکتر چقدر خفن بود و مثل Solid Snake و Kratos و حتی همین الوی و کل کستیس!!! برام ماندگار شدن!

fire emblem

کاربر سایت
Oct 28, 2023
634
راجب این موج مسخره از رنگین کمون بگیر تا زشت سازی و ... متاسفانه باید دید طول موج و عمرش چقدره ولی همون طور که میره بالا باید امیدوار باشیم با همون شدت هم روزی زمین بخوره و برعکسش با قدرت ادامه پیدا کنه و بریم همون دوران نسل 7 که بازیا همه ادمیزادی بودن.
به نظر من یک دفعه جمع نمی شه و زمان بره . همین sweet baby تمام سایتای بزرگ گیمینگ مقاله دفاع راجبش زدن و جالبه که همشون یه بخش از حقیقت رو که نمی خواستن سانسور کردن. عجیب ترین چیزی که دیدم دونیت دولت آمریکا به شرکت کانادایی take it بود که توی همین بحث های diversity فعاله که از sweet baby حمایت کنه. کلی هم بگم مشکل فقط این sweet baby نیست و ایدئولوژیک هست.

بدیش این بود که عمر ما تلف شد . چه بازی ها و چه بانو هایی که نمی شد ساخت با این تکنولوژی و گرافیک امروزی.

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,038
نام
سهند
به نظر من یک دفعه جمع نمی شه و زمان بره . همین sweet baby تمام سایتای بزرگ گیمینگ مقاله دفاع راجبش زدن و جالبه که همشون یه بخش از حقیقت رو که نمی خواستن سانسور کردن. عجیب ترین چیزی که دیدم دونیت دولت آمریکا به شرکت کانادایی take it بود که توی همین بحث های diversity فعاله که از sweet baby حمایت کنه. کلی هم بگم مشکل فقط این sweet baby نیست و ایدئولوژیک هست.

بدیش این بود که عمر ما تلف شد . چه بازی ها و چه بانو هایی که نمی شد ساخت با این تکنولوژی و گرافیک امروزی.
خداروشکر هنوز stellar blade داریم :D

fire emblem

کاربر سایت
Oct 28, 2023
634
1710602055232.png

اینا بحثشون سفید و سیاه یا ... نیست اگه مثل اینا فکر نکنی یا مخالف باشی ضد اونایی . اگه سفید پوست نباشی خوبه ولی اگه مرد استریت باشی بده . توی همین بحث sweet baby تمام مردا پریدن بهشون . کسی که اون لیستو زد اصلا برزیلی بود. تیترا رو هم که دیدید انگار گناه کبیره کردی خوشت از
کارکتر های زیبا رو می یاد. تمام سانسور و یا طراحی هایی کردن بر این اساس بوده که خدایی نکرده یه مردی خوشش نیاد . حتی ماد ها رو هم ریپورت می کنن که حذف کنن .

1710602576907.png

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,513
اقا این بحث سفید بودن فقط مربوط به سفید بودن پوست نیست چون خیلیا ممکنه رنگ سفید داشته باشن ینی من یه دوست عرب زبان دارم که رنگ پوستش از نروژیا هم سفید تره. برای White بودن علاوه بر رنگ سفید پوست کلا باید حالت چهره و استخون بندی صورتت مثه غربیا باشه تا وایت باشی. علاوه بر سفیدی بور بودن و سرخ بودن و چشم غیر قهوه ای هم مهمه ینی چشم قهوه ای باشه کلا وایت نیستی. در کل وایت ها و اروپایی ها چهره هاشون خیلی متفاوته فقط سفید نیستن. استخون بندی صورت هاشون متفاوته کلا

• Like
Reactions: reach usa

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,934
قشنگ از بحث در مورد اینکه "نع ما سفیدتریم" مشخص میشه که چرا علاوه بر قهوه ای بودن جزو جهان سوم هم حساب میشیم :)
بحث ژنتیک و تمدن اینا باشه نژاد سفید خردمند متمدن :P اصلش برای همین ایران و خاورمیانه و یونان هست که نه قهوه این نه سیاه:D
قهوه ای سمت هند و بنگلادش و پاکستانن آخه.
اون نژاد سفید اسکاندیناوی هم تا قبل تابیده شدن نور مسیحیت:D بهتره نگفت چه وضعی داشتن:D
بشدت حرف اینا از مرحله اعتبار براتون ساقط باشه:D

فرق ما با کله سیاههای آلمان و چک و... که اکثرا از مهاجرای یهو دی خاورمیانه و اقوام آسیای صغیر و قفقاز و... بودن چیه؟:D خود اینا اینهمه کله سیاه کله سیاه میکنن باید دید چقدرشون شبیه مان:D آزمایش ژنتیکم بدن والا فرق ندارن، جز روسیه تا حدودی و کشورای اسکاندیناوی. انگلستانم باز حساب میکنم، جزیره بوده (تا الان که از هند و سند و سند نیجر هجوم اوردن) خلوصشون رو کمابیش حفظ کردن:D

مساله اینه که این چرت و پرتا که تو غرب راه افتاده دارن همه رو سیاه میکنن مارم کردن جزوش و دارن سیاه میکنن:D ایران یه چند دهم یا صدم درصد سیاهپوست داره که به عنوان برده قرنها قبل از افریقا اومدن و به یمن EA فرار کردن همون کشورای عربی و جاهای دیگه یا در محرومیت زندگی میکنن سیاهش کجا بود:D
ایرانیان آفریقایی‌تبار - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

زمان شاه تو تیم ملی فوتبال هم یه بازیکن سیاه داشتیم عبدالرضا برزگری (حسون) سرچ کنید میاد، تنوع نژادی اتفاقا چیز بدی نیست در حد معقول که دیوانه بازی نشه بگن همه باید سیاه شن:D... از همین سیاهای ایران کلی فوتبالیست و دونده و خواننده و... میشد دربیاد که دیگه نور رولوشن تابیدن گرفت و این بنده ادینها زندگیشون مثل همون زمان برده داری شد تو ایران اقلیت انگشت شماری که جنوب هستن:).
ولی در کل اینکه من نوعی که با چشمای سبز و موهای مشکی تفاوتم با اون کله سیاه چک و آلمان و اروپای مرکزی صفره بیام بگم قهوه ای و هندی هستم یه طوریه:D اون چشم و ابرو مشکیشم باز همینطور فرقی نداره میخواد حالا سبزه یا گندمگون باشه.قهوه ای کجا بود بابا.
امثال بلوچ ها و ساکنین سبزه و متمایل به قهوه ای رنگ جنوب و جنوب شرق هم باز مصداق اون قهوه ای که غربیها میگن محسوب نمیشن که ژنشون خیلی تداخل داشته با ژنهای فلات ایران مگه دیگه بلوچ های سرمرز.

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
اصلا بحث رنگ پوست ما هیچ وقت آنقدر مطرح نبوده الا زمان ترامپ ... که یه مشت لابی گر ea و چپول های تندرو مخالف ترامپ میخواستن تحریم ها و فشار حداکثری رو ربط بدن به نژاد پرستی ترامپ و شروع کردن به گفتن اینکه ایرانی ها قهوه ای هستند ....
اتفاقا سر بازی گنشین ایمپکت هم بحث بالا گرفت که چرا کارکتر های ایرانی بازی آنقدر سفیدن و این نژاد پرستیه یا توهین به ایرانی هاست ... ما و یه سری آدم فهمیده غربی هم می‌رفتیم میریدیم بهشون که همین تصور تو که مردم ایران یا خاورمیانه سفید نیستن نشونه حماقت نادانی و نژاد پرستی خودته

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
حقیقتا اینقدر که این چیزا برام عادی و بی اهمیته که تو پست قبلیم یادم رفت در مورد "مو" هام بگم :D والا من موهامم بور و قهوه ای روشن و همچنین به شدت لخت هستند، طوری که دست نزنم بدون استثنا میخوابه کف سرم اینقدر که نرم و بی حالت هستند، یا کافیه فقط یکم بلند شه و 4 تا افتاب مخصوصا بخوره که اصن یک حالت قهوه ای روشن با های لایت طلایی پیدا کنه، طوری که بارها ازم پرسیدن "موهات رو رنگ کردی؟" :D در حالی که تاحالا دست به رنگ مو هم نزدم، والا از شما چه پنهان، حتی موهای زیربغل و اسمشونبرم هم بور و قهوه ای روشنه :D

فقط ریشم یکمی زبر تر و تیره تره ولی اونم باز در نهایت هم رنگ موهامه در مجموع و اون حالت های لایت هم داره اتفاقا،

کلا مدت هاست به این فکر میکنم حقیقتا، که این بولد شدن ظاهر در دیسکورس انسان ها، چقدر سطح پایین و پسرفت به حساب میاد، اونم به لطف یک سری نابغه، فکر کن به جای اینکه در قرن 21 همه دنبال تکنولوژی های نو و اثراتشون باشن یا حداقل تمرکز رو بخش انتزاعی انسان ها یعنی شخصیت و فرهنگ و رفتار باشه، به جاش همه چی حتی همخون مفاهیم انتزاعی، تحت مدار رنگ پوست و مو و فولان، قرار گرفته، انگار مثلا در 1944 هستیم، نه 2024،

خلاصه امیدوارم تبی زودگذر باشه و به مرور سیفونش کشیده شه.... بهتره بیخود بهش دامن زده نشه حداقل وقتی یک سری نابغه وسط نیومدن و انگولک نکردن....

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
داوش دقیقا چیکار میکنی با خودت!؟ :D قبل تر صرفا بخاطر اینکه بحث متفاوتی بود من یه پستی دادم که پاکش کردم، نمیدونم خوندی یا نه.

ببین این کلمه White که ما توی 10،15 سال گذشته از مدیای غربی توی اخبار و آمار دیدیم که میگن White Man منظورشون مردها/زنهایی هست که اصالت اروپایی دارن، یا مثلا توی آمریکا منظور کسایی هست که مستقیم از اروپا به آمریکا مهاجرت کردن. حالا دولت آمریکا یه دسته بندی برای خودش داره که همه خاورمیانه حتی شمال آفریقا رو هم White حساب میکنه. پس قبول داری یه سیاه پوست از شمال آفریقا سفید پوست هستش دیگه !؟ :D پس کلا این Generalization کردن آمریکا دقیق و درست نیست. خود پژوهشگرها و کسایی که کلا کارشون درباره بیولوژی و ژنتیک هستش هم دسته بندی آمریکایی رو قبول ندارن. یعنی همونقدر که به سیاه ربطی نداریم به سفید هم ربطی نداریم.

مورد دوم، این Caucasian یا همون نژاد قفقازی هم حتی به معنی سفید نیست. Caucasian شامل کشورهای آذربایجان،گرجستان،ارمنستان میشه که اصل قفقاز هستن. تا حدودی مردم جنوب روسیه،شرق ترکیه و شمال، شمال غرب ایران چون نزدیک Caucasian تشابه شکلی بیشتری دارن. در خوشبینانه ترین حالت میشه مردم شمال غرب ایران رو هم جز این دسته قرار داد. اگر به شهرهای مختلف ایران سفر کرده باشی احتمالا این رو باید بدونی مردم شمال و شمال غرب ایران هم بور، و پوست روشن تری دارن.

این بحثی هم که میگی "اصلا کی گفته و اونا نمیدونن ما میدونیم" هم مثل اینه که، یه ژاپنی بیاد به ایرانی جماعت که چندین هزار ساله برای خودشون جشن هایی مثل نوروز و چهارشنبه سوری دارن درباره اینا حرف بزنه و بگه نه شما نمیدونین منی که اصالت آسیایی دارم بهتر میدونم. حتی از لحاظ علم ژنتیک هم ثابت شده مردم ساکنین ایران مردم بومی این منطقه هستن. دقیق یادم نیست، فکر کنم ماها هاپلوگروپ J رو بیشتر داریم که مال مردم بومی ایران هستش که شما هرچقدر بیشتر سمت کوه های قفقاز میری درصد R1a بیشتر میشه و از سمت ترکیه هرچقدر بیشترین بری سمت شرق اروپا باز درصدش بیشتر میشه تا برسی به غرب اروپا که R1b شروع میشه. اسم هاشون دقیق یادم نیست چون این مطالب رو شخصا علاقه داشتم چندین سال پیش خوندم. اگر خواستی منابع زیاده البته اگه مثل رائفی پور نگی توطئه درکار است. :D خلاصه اگر یروز ما سفید حساب بشیم، قطعا اروپایی ها یه اسم دیگه که معنی سفید تر از سفید بده باید برای خودشون انتخاب کنن، چون از لحاظ بایولوژی و ژنتیک اصلا ربطی بهم نداریم.

این بیگانه پرستی ایرانی جماعت اونم از نوع اروپاییش چیز جدیدی نیست که فکر میکنن نشونه ی متمدن و برتر بودن هستش. مثلا به ماها لیبل سفید هم بزنن دقیقا چه تفاوتی قرار ایجاد بشه!؟ همون ملتی خواهیم بود که بودیم، با همون جماعت و مشکلات همیشگی.
همون سفر ناصردین شاه به اروپا کافی بود تا تصویر مغرب زمین از ایرانی نابود شه :D یه برهه ای هم داشتیم راه ادمیزادی میرفتیم که وسطش بهمن اومد و رفتیم ته دره :D

خلاصه اگر یروز ما سفید حساب بشیم، قطعا اروپایی ها یه اسم دیگه که معنی سفید تر از سفید بده باید برای خودشون انتخاب کنن،

افرین منم به این توجه کرده بودم که این نیتیو های اروپایی یه جور دیگه ای سفیدن بعضیاشون رسما مثل روح هستن، فکر کنم به جغرافیا هم ربط داشته باشه زاویه تابش خورشید و... نمیدونم البته دقیق ، اما کلا با اینکه ما ایرانی حتی عرب سفید برفی هم ممکنه داشته باشیم، مخصوصا ایرانی کرد و شمالی، اونا یعنی اروپایی ها واقعا در مجموع طور دیگری سفیدن،

میتونن به خودشون بگن "سفید برفی" :D : )))))))))))))))

*من خفن ترین دوست دختر هایی که داشتم و کلا دختر هایی که پسندیدم، برنز شکلاتی بودن :D البته سفید هم طبیعتا خیلی دوست :D ولی شکلاتی هم خیلی دوست :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر