Multi Platform Contra : Operation Galuga

سازنده
WayForward
تاریخ انتشار
March 12, 2024
ناشر
KONAMI
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
  6. Nintendo Switch
s1-min_8p5.png

اینجا گالوگاست .جزیره ای استوایی نزدیک نیوزلند، واقع در جنوب غربی اقیانوس آرام با آب وهوایی گرم و معتدل .اسم من آریاناست. یکی از از بومی های جزیره..جزیره ای نفرین شده که بارها صحنه درگیری تسلیحاتی بوده ..مردم ما هنور فاجعه سال 1987 رو فراموش نکردن که اون موجود بیگانه عوضی ، جاوا، سر از شهاب سنگ بیرون آورد و بعد هم سر و کله Red Falcon پیدا شد و بعدش هم نیروهای دولتی ..پدرم می گفت همین دولتی ها جزیره رو تا مرز نابودی پیش بردن ...​
ازچند ماه پیش که اینجا بارش شهابی پیش اومد اتفاقات عجیبی داره می افته ..سرباز های فالکون قرمز دوباره تو ساحل شرقی دیده شدن .. بعدش افراد غریبه ای که خودشون رو gx معرفی میکردن اومدن... حتما هم بعدش قراره اون مزدور های دولتی، بیل و لنس با اون روبات های گرون قیمت پروبوتکتور، پاشون به اینجا باز بشه...​
باید حدس می زدم دوباره قراره اتفاقای سال ها قبل تکرار بشه و آسمون این جزیره نکبتی پر شه از نور راکت و لیزر ..، بوی خون و باروت بپیچه لا به لای درخت ها و سبزه ها و هیاهوی آتش و صدای انفجار های پی در پی فضای شب رو پر کنه و تعفن نعش خونین سرباز های شاهین قرمز سرتاسر جزیره رو برداره .. ..​

lock and load
شما رو نمی دونم ولی من یکی خیلی دلم برای بیل و لنس تنگ شده بود..بله کنترا برگشته و کاملا دو بعدی...
بالاخره وظیفه ساخت شماره جدید بازی افتاد دست سازنده های تنها کنترای موفق معاصر یعنی کنترای 4.. و ده ها بازی موفق دیگه یعنی شرکت جلیل القدر wayforward دامت برکاته..

🔸این شماره نه ریمستره و نه ریمیکه..بلکه ری ایمجینینگه..! خیلی سخته همون انگلیسیش رو بخونید لطفا... reimagining...ولی هر چی هست از دل شماره اول اومده بیرون..

🔸اتفاقات بازی در سال ! 26xx در همون جزیره گالوگا شماره اول رخ میده ..جزیره ای آهنگین! و جنگلی با چند پارچه آبادی و ..مراحل با اینکه ظاهری جدید دارند ولی از درون کاملا نوستالژیک هستند..جنگل، آبشار، حتی باس فایت های کلاسیک هم حضوری پررنگ دارند...به علاوه مراحل هاورسایکل سواری..

🔸داستان از این قراره که اول شهاب سنگ میاد ،بعد رد فالکون میاد با لشکرش، واسه پسر کوچکت..! .. ! نه نه بعد فدراسیون زمین از اونجا سیگنال های ناجورو مستهجن! دریافت میکنند و گروه gx روبرای شناسایی گسیل میدارند اونجا ..بعد یک مدت بی سیم میزنن که " گی ایکس گروبا جِواب وِر ..تکرار لی اوروم .. گی ایکس گروبا جِواب وِر .."

Gx هم جواب نمیده و بعد یک خراب شده ی دیگه ای به نام the Earth Marine Corps ..بی سیم میزنه مرکز دو تا نیروی برادر طلب میکنه ..اونها هم زبده ترین کوماندوهای حال حاضر دنیا یعنی برادر بیل رایز وبرادر لنس بین رو از واحد کنترا فرا می خونن و می فرستن شون برای بررسی و خنثی سازی هر گونه تهدید احتمالی ...
بعد..بعد.. بعد چی ... ؟ باورم نمی شه دارم برای کنترا داستان تعریف میکنم ..آیا کسی هست که اصلا داستان بازی براش پشیزی ارزش داشته باشه ..بپر بالا تیرتو بزن به ما چه اونجا چه خبرشده....

🔸بازی دو مد استوری و آرکید داره ..مد استوری شامل کات سین و صداگذاری کامل هست ..در کنار بازی اصلی 30 عدد ماموریت چلنجینگ جدا گانه هم در نظر گرفته شده
که ازش با nail-biting missions یاد میشه مثل دویدن سریع در مراحل، مبارزه با مهمات محدود،یا زنده ماندن در مقابل تهاجم انبوهی از دشمنان بی امان و متکبر و غیره ...
همینطور سیستم سلامتی جدید شامل نوار hp در کنار حالت کلاسیک وان شات کیل کلاسیک برای بازی در نظر گرفته شده به علاوه سیستم تیر اندازی 360 درجه و هم تیر اندازی 8 جهته کلاسیک در اختیار علاقه مندان قرار گرفته...

🔸برای بازی 6 کاراکتر قابل بازی در نظر گرفته شده و هر کدام ویژگی منحصر بفردی دارند که در سیستم perk تعریف شده برای بازی نمود پیدا میکند..بازی از کو آپ 4 نفره پشتیبانی میکنه در حالت آرکید و دو نفره در حالت داستانی..به انضمام زرادخانه و پاورآپ های کلاسیک در کنار اسلحه های جدید و سیستم overlord یا فدا کردن سلاح برای کسب قدرت بیشتر و کلی مضخرف دهن پر کن دیگه...3درجه سختی هم برای بازی در نظر گرفتند ..نوب ها نگران نباشند..!

🔸کاراکترها همگی از ابتدا به دابل جامپ و دش مجهز هستند ولی خب تعجب نکنید اگه دیدید بیل با 52 سانت دور بازو ،با اصابت یک سُقُلمه از جانب سرباز دشمن دیلاق که داشت از کنارش رد میشد, ریق رحمت رو نوشید. همه چیز در عین مدرنیته ، کاملا کلاسیکه..

🔸راستیاتش ...چجوری بگم...آخه...روم سیاه ..ولی مثل اینکه قراره بازی کوتاه باشه...فقط 8 مرحله تماما انفجاری و آتشین...این رو هم در نظر بگیرید که run&gun ها در طول تاریخ همیشه کوتاه بودند ولی پر برکت..

بازی 12 مارس یعنی کمتر از 20 روز دیگه برای تمامی پلتفرم ها حتی وان شون میاد! و باید دید این بار wayforward که این شماره کنترا رو کنترات برداشته! می تونه بازی ای در خور این نام پر آوازه بسازه یا نه ..این سوالی هست که همین الان شما می تونید با تجربه نسخه دموی بازی که روی همه پلتفرم ها موجوده تا حدودی به پاسخش پی ببرید...

آخرین ویرایش:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
؟ Is Contra back

خب همونطور که استحضار دارید داخل یکی از نینتندو دایرکت های چند نوبه قبل ، شماره جدید کنترا معرفی شد ..دقیقا بخاطر ندارم که وسط نمایش کاشتن کلم بروکلی بود یا برداشت بادنجان.. که کم کم پلک هام سنگین شد..همینطوری که داشتم چرت میزدم یهو وا شد چشام دیدمش ..آخ آخ پسندیدمش..! در کنار اینکه نمایش بازی برام مقبول افتاد، دیدن نام wayforward به عنوان سازنده باعث شد دلم قرص بشه ..و شایعه ها درست از آب دراومد...

عذرخواهی میکنم تاپیک بازی دیر عمل اومد ..بالا گفتم دیگه ، بازی نسخه دمو داره ، من دمو رو انجام دادم ..آها ، فقط قبلش بگم که از الان می تونم متصور بشم عده ای هر چند قلیل و در شماره اندک به تاپیک حمله ور بشن که این چیه؟ این بازی موبایله !گرافیکش کو پس ..! کونامی لعنت بهت ..کونامی عمه هات رو هم چند...؟ کونامی...
چمیدونم یا اونایی که کنترای 4 رو ساختن الان از شرکت رفتن و سر چار راه منهتن فلافلی زدن و بازی افتاده دست 4 تا بچه ...
یا اینکه لول دیزاین بازی های wayforward چنگی به دل نمی زنه...و و و و و..
گرافییک بازی که فحش خورش از الان ملسه و چه نسبت های ناروایی هم قراره به سگا و ps2 زده بشه...!

بنابراین تاپیک بشدت مستعد پرخاشگری هست..گویا ناظم هم نداریم مثل اینکه (اگه اشتباه نکنم یکیشون رفته خدمت زیر پرچم وایستاده! که همونجا خدمت کنه بعد اضافه خورده الان هم انفرادیه!! ) نه که نداریم ..ناظم هست ولی کم هست..! خلاصه بحث کنید ..یعنی اول بفرمایید داخل (تو رو خدا :-s) بعد..! من مشکلی ندارم.به کونامی فحش می دید بدید ..دق دل متال گیر رو سر کنترا خالی می کنید بکنید ، کوجیما رو مسخره می کنید بکنید.. هر کاری میکنید بکنید..

فقط یکی اینکه طرف من نیایید..!! و دوم اینکه تو صورت و قسمت طناثولی همدیگه هم نزنید، همه مون دم بختیم و لازم داریم !!خواهشا رعایت کنید ..تو تاپیکه.. چی بود هافای راش میخواد بیاد برای سونی ونمی دونم خاک تو سر اکس باکس ..! میگن یکی عقیم شده..! آخه این درسته ..جمعیت کشور در خطره بعد شما اینطوری می کنید...!

فحش ناموسی هم ندید ..حالا حداقل اگه دادید دوزش کم باشه ممنون...آها از کیف و اشیا قیمتی و گیفت کارت تون هم مراقبت کنید چون تو تاپیک بغلی گویا دزدی شده.. ( آخه الان وقت خدمت کردن بود..!! ) این از قوانین و توصیه های ایمنی..

خب کجا بودیم آها دمو..حجمش حدود 3.5 گیگه ..من روی استیم رفتم و شامل یک مرحله هست چه روی بخش استوری که کاتسین داره و دیالوگ...چه روی آرکید که بدون ایناست..قسمت استوری بیل و لنس هستند ..قسمت آرکید آریانا و پروبوتکتور هم میتونید بردارید...مرحله هم همون مرحله جنگله ..تایمش هم خوبه ..

جالبیش اینه که جنگل اینجا ترکیب جنگل و آبشار شماره اوله و 3 تا باس فایت 3 مرحله اول نسخه 1987 همه رو یک کاسه کردن و توی این مرحله هستند...مبارزه با دیوار معروف ، مرحله دوم که باز هم دیوار بود و 3 بعدی می شد ارواح عمه اش و در نهایت Gromaides ..که خیلی داخل تریلرها روش مانور دادن...

جالبه بدونید باس Gromaides ، همون بیگانه که روی باکس آرت هست رکورد دار حضور در مجموعه هست...
این باس رو داخل استیج سوم شماره اول که قشنگ به یاد دارید.. داخل contra lagacy of war پی اس وان هم بوده و داخل کنترا 4 هم هست ..داخل نسخه های evolution , return , هم بوده اینجا هم از رو نمی ره ،باز هم هست کلا نمادی شده برای کنترا...

111-min_cigt.png

آخرین ویرایش:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
اجازه بدید اول ایراد های نسخه دموی بازی رو بربشمارم..

اولین ایراد بازی به نظرم اینه که چرا گوله دشمن ها قرمز جیگری نیست بیاد بخوره تخت سینه مون حال کنیم..

دوم اینکه بیل رایزر چرا عرق گیر تنش کرده...بابا بیل لختش قشنگه...!
البته لوسیا هم ایضا همینطور...! چه بسا قشنگ تره..!! :Drooling:

ولی جدا یکی ازمشکلاتی که داخل نسخه دمو دیدم ، داخل استیم هم تنی چند اشاره کردن صدای موسیقی بازی هست ..
صدای بازی به گمونم یه چیزیش میشه ..صدای موسیقی و دیالوگ های وسط مرحله پایینه ..درجه هدفون رو تا دسته بردم آخر بعد یک جایی یک نانجیبی یک عدد قبضه نارنج تاریخ مصرف گذشته حواله کرد تو صورتم .. همزمان من هم داشتم 19 عدد تیر به سمتش ول میدادم..که نارنجک ترکید و پرده سوماخ گوش من و پرده عصمت اون نانجیب همزمان با هم دریده شد و گوشم درد گرفت..
ولی موسیقی خیلی نرم اون پشت داشت نواخته می شد...
نمی دونم شاید هم مشکل از تجهیزات ورچُلُسیده خودم باشه..

در کل موسیقی به نظرم اونی که باید باشه نیست انگار که موسیقی در اولویت نبوده..! صدا که پایینه به کنار.. اون رِنگ نیناش ناناش همیشگی ! اون ضرباهنگ و انرژی که تو کمرتون خالی میکرد ! رو نداره.. مقایسه کنید با جنگل کنترای اول یا حتی 4 یا حتی موسیقی مرحله جنگل اسپایدر سوروس..یا حتی دور تر مرحله جنگل دانکی کونگ...
آقا جنگله موسیقیش باید بزن و بکوب باشه ..نه سای فای ..موسیقی اینجا تم ایندیانا جونزی داره ..اون ظرافت ژاپنی درش نیست ..
حداقل سلیقه من نبود انتظارم بیشتر بود..نتونست کوچکترین ارتعاشی در کمر من ایجاد کنه چه برسه به لرزش..!
آخه به نظرم بهترین موسیقی بازی های کنترا متعلق به استیج اولشونه امیدوارم گزینه ای بگذارن موسیقی کلاسیک ها رو بشه پخش کرد...
البته موسیقیش خیلی آشناست ها هر چی فکر میکنم یادم نمیاد نمی دونم کجا شنیدم تو کدوم بازی کنترا بوده یا ترکیبشون کرده شایدم عروسی پسر خاله ام بود یا ختم همسایه مون..اَه یادم نمیاد لعنتی..

ولی آقا تو آب دراز بکشید نمی تونید تیر در کنید همینطور صدای قلقل زیر آب اون محو شدن صدا تو گوشتون می پیچه ...ایول سطوح جزییات صداگذاری (نیمه پر لیوان و این چرت و پرت ها)

تا یادم نرفته یادآوری کنم آرت کاور و پست های تبلیغاتی بازی ، کار دیوید ناکایاماست طراح مطرح کمیک بوک ! خواهشا برای شادی روح مرحوم پدرش فاتحه ای چند قرائت کنیم... الفاتحه....بسم الله ........

نخونید... نخونید آقا نخونید ..
سرچ کردم دیدم باباش در قید حیاته...عذر خواهی میکنم...!
حالا اگه تا وسطش خوندید ..حیفه ..! بفرستیدش برای روح پدر فیل اسپنسر که چند هفته سختی رو در جهنم پشت سر گذاشته و گویا هنوز هم شرایط مساعدی نداره.....!!:yes:

آخرین ویرایش:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
خب در ادامه واگویه هام از تجربه دمو ، بگذارید از گیمپلی بگم ..آه نه اجازه بدید از درجه های سختی بگم اول...

اگه سند و سالتون قد بده می دونید که بازی های قدیمی همگی سخت بودند ولی کنترا جایگاه ویژه ای از لحاظ سختی داشت ..
به شخصه درجه سختی بازی برام خیلی مهم بود ..که نکنه سهل انگاری بشه و بازی آسون شده باشه...

برای همین درجه سختی رو روی هارد قرار دادم، تیر اندازی روی 8 جهته و سیستم جون هم کلاسیک 3 جونه..به نام خدا....قییژ...(صدای مردن کاراکتر تو کنترا اینطوریه..!)
هه هه بازی خیلی سخت شد ...البته هنوز به پای بازی قدیمی نمیرسه ..ولی خب اونقدی هست که به باس سوم مرحله نرسید..راضیم آقا راضیم..

بازی مد نرمال و ایزی هم داره ..قبلا هم گفتم نوب ها بیایید یک دستی به بازی برسونید ..راضیتون میکنه..!

ولی من به شخصه برنمی تابم ...بازی باس سخت باشه سخت..!
نه واقعا کنترا بازی کردن قلق داره ، کسی قشنگ بازی کنه حتی تماشای بازیش لذت بخشه...
رو این درجه سختی مجبورید حواستون رو جمع کنید در هر لحظه تیر مناسب انتخاب کنید، حساب شده عمل کنید، از جون کاراکتر مثل جون خودتون حراست کنید و حساب تک تک تیر هایی که میاد سمت تون و زمان بندی لایی هایی که باید بینشون بکشید رو داشته باشید و هیجان بازی این جوری چند برابر میشه..

حالا اگه مثل من اهل گنده گویی که نه ، اون یکی کلمه که تو ذهنتون شکل گرفته هستید و بازی رو روی درجه هارد قرار بدید و سیستم جون بازی هم 3 تایی ..ممکنه وسطای مرحله اشعاری در ذهنتون شکل بگیره با این مضمون که "سبزی پلو با سالمون ...چمیدونم چی چی رد فلکون" ...

برای همین بعد چند بار تلاش مذبوحانه..واقف به شکری که خوردم شدم و سیستم جون رو نوار hp کردم..!
شما تو این حالت می تونید 3 تا ضربه بخورید .. تازه اگه وسط مرحله اونقدری دشمن به خاک و خون بکشید یک پیمانه ای پر میشه و بهتون جون میده ..روی اون حالت 3 جونه هم میده وا..در اصل روی این مد 12 جون دارید و بدن شما تاب تحمل 11 تا گوله داغ رو داره ...
ولی باز هم تضمینی نیست که بتونید مرحله رو تموم کنید و این یعنی دمشون گرم....آقا دوباره راضیم...

ببین می دونید بیشتر سر چی مردم ..حداقل سر درجه سختی هارد اینجوریه که سربازهای سُقُلمه زن از پشت سر شما رو خفت میکنند.. یعنی اینقدر که باس مواظب لمس نشدن باسن تون باشید ، نگران موشک هایی که از روبرو داره میاد به سمت حلقتون نیستید...
سربازها کاری نمی کنندها .. ! فقط چون کارکترهای شما خیلی ماخوذ به حیاء و پاکدامن هستند اگه از پشت لمس بشن از خجالت می میرن!

بنابراین هر چند لحظه یکبار برگردید چهارتا تیر پشتتون در کنید ظلل نداره...! نمی دونم رد فالکون تو قضای سربازاش کافور نمی ریزه..آخه از روبرو بیاین کثافتا با پشت مون چیکار دارید...

ولی باز هم راضیم حتی با وجود انحطاط اخلاقی سربازهای رد فالکون...! بازی خیلی خیلی حال میده..

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
خب بریم سراغ گیمپلی...راستیاتش نمی خوام اینجا شرح ما وقع کنم ..مثل قدیما که اینترنت مون ضعیف بود موقع نمایشگاه ها یکی می اومد می نوشت ..شروع شد ..سارا باند اومد روی سِن.. داره حرف میزنه.. نمایش گیرز.. چه گرافیکی ..اوه انفجار..سارا باند داره خودشو می خارونه...آه دشمن های جدید ...پسر چقدر پیشرفت کرده... گیم آف دِ یِر ... سارا باند خم شد ..سی نه هاش ..وای سی نه هاش... ..!! =P~

بعد من هم می رفتم تو فانتزی و از ادامه کنفرانس ها باز می موندم.. ..فانتزی گیرز نه ..سارا...!! :">
بخدا بعد چند وقت دیگه که اینترنت پر سرعت گرفتم و سارا رو دیدم چند روز حالم بد بود ..:-<
چقد اون چند روز من مسواک زدم و دهان شویه استفاده کردم...هی یادش بخیر...

حالا از بحث دور نشیم.. والا گیمپلی توضیح خاصی نداره ..
دموش حَی و حاضره خودتون بازی کنید دیگه ...:D
سیستم پرک داره بازی موقع انتخاب شخصیت می تونید دو تا روش بندازید ..فکر کنم فروشگاه پرک هم داشته باشه ولی داخل دمو نیست..
سیستم overlord داره که اگه دوتا تیر هم نوع داشته باشید می تونید یکی شو بترکونید و لول اسلحه تون یدونه بیاد پایین ولی در عوض بسته به نوع تیر یک قدرت ویژه از خودتون در کنید و اینا...

کاراکترها هم که ..داخل استوری یهو یکی میپره وسط 4 نفر براتون میکشه از یک طرف میره بیرون...
من خودم با آریانا خیلی حال کردم..تفنگش بیچاره چوبیه ..بعد دسته اش شکسته ، بیچاره با روسری گره زده..خیلی دلم براش سوخت ..آخی..
فکر میکردم مِین کاراکترم بیل باشه ولی بیل خیلی بی تربیته ..خوشم نیومد فحش محش میده...[-x
با اینکه صدا ضعیف بود یدونه " سیو یور اَس " به گوشم خورد..
فقط آریانا البته بعد از لوسیا بانو که صد حیف داخل دمو نیست ... آ ربات ها هم بدرد نوب ها می خوره ..

دشمن هم از زمین و هوا اینقدر میان و در کسری از ثانیه محکوم به کشته شدن هستند ..بنابراین اصلا فرصت نمیشه هوش مصنوعی شون رو واکاوی کرد..ولی چند نوعشون کاور میگیرند و یک مدل کلاسیکشون که می ایستاد و هدف میگرفت اینجا هم هست ، فقط کافیه ببینه شما کجا وایستادین ..جوری تیر در میکنه که بیاد صاف فرو بره تو سوراخ مادرزادی که از اول روی بدنتون موجود بوده...x_x

اورال همه چی همون همیشگیه..کلاسیک ها منظورمه، نه یه نارنجک بیشتر نه یک نارنجک کمتر..
درجه نوستالژی رو هم روی درجه آخرش حساب کنید حداقل توی مرحله اول..
فقط سرعت همه چیز خیلی بالاتره...نمی دونم قبلا افت فریم داشتیم یا الان پرفریمی..:-??

حالا از روی یک مرحله اخلاقی نیست نظر متقن داد ..بسیار بازی ها بودن که دموی خفن داشتند ولی خود بازی..
لرد آف شادو 2 یادتونه دموش چه طوفانی بود...=((

البته من ، هم فن بازیم و از اون بدتر فن سازنده بازی ..
فن بازی هم در قاموس ما یعنی اینکه بازی اگه خوب بود دمش گرم ، اگرم بد بود انشاالله تو شماره بعدی جبران می کنه ....
پس بنا به وظیفه درج شده در اساس نامه فَنینیسم باید عرض کنم بیایین بد به دلتون راه ندید بازی خوش ساختیه..=D>
ان شاالله که موفق هم بشه...[-o<

باز هم اگه تضمین کیفیت براتون مهمه !! دمو موجوده..این یعنی اینکه از کیفیت بازی شون تا حدی مطمئن هستن دمو دادن...
وگرنه مثل ایکس باکس صبر میکردن چند روز که از تاریخ عرضه گذشت .. و منتقد ها سرشون به یک بازی دیگه گرم شد .. بازی رو میدادن بیرون..!! :-"

حالا با در نظر گرفتن موارد ذکر شده بالا می تونم جواب سوال چند پست بالاتر رو بدم و بگم که
yes is back.. این کنترا ،کنتراست ..تامام...

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
الان بازی کردم.
به نظرم خیلی خود کنتراست و خیلی خیلی من رو یاد کنترا 4 انداخت.
مثل اینکه همون استودیو هم ساختتش.

همه چی خوب به نظر میرسه ولی نمیدونم مشکل منه یا شما هم این مشکل رو داشتید که رنگبندی ، چینش بکگراند یا وضوح تکسچرها و کنار هم قرار گرفتنشون جوریه که کمی صحنه رو شلوغ کرده.
بعضی وقتها نمیتونم اونطور که باید تمرکز کنم و تیرها رو جاخالی بدم.

در کل از بازی خوشم اومد ، استودیوی خوبی رو برای ساختنش برگردوندن.
نمیگم عالیه ولی بعد سالها یک نسخه اومده که حس کنترا میده.

آخرین ویرایش:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
4-min_(1)_6fj6.png

عذر خواهی میکنم مثل اینکه یک کاراکتر جا موند ..
کاراکتر کارکتر هم که نه اونقدری مهم نیست، فقط به واسطه پیشینه تاریخی و شاید آشنا پنداری برای برخی عزیزان اشاره ای کوتاه بهش داشته باشیم..

آقا conta hard corps مگادرایو رو خیلی ها بازی کردید دیگه ..یادتونه یک سرهنگی اون پایین صفجه قبل ماموریت ها، هی زر میزد و تعلیمی تو دستش رو تکون میداد! و ما هم بدون اینکه به هیچ جایی مون باشه توصیه های گهر بارش رو رد میکردیم ,این بابا همون باباس ...همین، تموم شد ..
آ نه یعنی الان هم تقریبا نقشش همونه..یعنی تا این حد بازی کلاسیکه و به ریشه ها وفادار..!
بله دیگه آقا تو خونه اش جای گرم و نرم نشسته و میگه لنگش کنید...حقوقش رو اون میگیره و تیر و ترکشش باید بره تو کو...! آستین...، آستین بیل و لنس..بخدا می خواستم بگم آستین، ببخشید..
بله فرمانده دُویل..(اون ی میانجی وسط رو درسته ساکنه ولی حتما تلفظ کنید تو روخدا..زبونم لال چیز دیگه نگید ...!!)

نکته خنده دار اینجاست که گفتم که کونامی در مقابل اون حرکت های ضد خشونت علیه اش ،بهش برخورد و قهر کرد اومد بیل و لنس و همه دشمن ها رو ربات کرد و بازی 1987 و ادامه های کنترا رو هم تحت نام probotector انداخت جلو اروپایی های سوسول ! تو نسخه ارتش سرسخت اروپایی ها که نمی دونم پروبوتکتور چند میشه این یارو رو هم روبات کرد و انداخت اون پایین صفحه.. قیافه اش معلومه عصبانیه..

1-min_4iw4.png

حالا اگه شماره قبلی کنترا یعنی Rogue Corps رو سال 2019 بازی کرده باشید که نکردید ، چون تو اون تاپیک من هیچکدومتون رو ندیدم... ! نقش اصلیش یک نره خری بود با نام مستعار Kaiser ..یادتون نمی آد نه ..همون یارو کل کثیفه.. نام واقعیش Max Doyle.. بود ..بله این یارو با اون یارو فامیل هستند.. فکر کنم عمویی چیزیش باشه که بعد سربازی آورده اداره شون دستشو بند کرده ...همین میشه که شایسته سالاری میره تو حاشیه ،بعد بازی میاد و از 3 جهت پاره میشه و از هم می پُکه...ای تف تو هرچی آدم پارتی باز نامرده...تــــــــُــــف..

2-min_hxxo.png

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
1-min_(1)_df8s.png

BIG FUZZ
یکی از باس های دیگه که رکورد دار حضور و ایجاد مزاحمت در مجموعه هست ، و با استناد به یکی از تصاویر منتشر شده از بازی، در این شماره هم هست.. ایشونه ..ترمیناتور...t800 ..ها!
نام مبارک ایشون داخل شناسنامه یا همون دفترچه بازی Robo-Corpse هست ولی چون اسم پدربزرگش Big Fuzz بوده تو خونه همین رو صداش کردن و روش مونده...!

حالا نکته اینجاست که اولین حضور این آقاهه از شماره سوم بوده که بیگانه ها حیا رو می گذارند کنار و به زمین حمله نی آغاز میکنند .. واین دیلاق رو چون درس نخونده بوده! می گذارنش مسئول حراست از کارخونه هایی که اشغال میکنند تا کسی نره ضایعات بدزده...! حالا مگه قرار نبود داستان این نسخه جدید حول و حوش شماره اول باشه..پس این نکبت اینجا چه میکنه؟ چی شد یکی توضیح بده لطفا...؟

حالا اون سوال رو ولش کنید بیاییم یخورده از خوبی های خودش بگیم...

کونامی سر شماره سوم اومد یک کار قشنگی کرد که یک سر کنترا رو به بازی های دیگه اون زمانش وصل کرد و از اِنمی های اون بازی ها که عموما هم فضایی بودن ریخت تو کنترا.. از بازی هایی مثل gradius و salamander , snatcher

بالاخره داخل کنترا 3 راهی بود که به زمین باز شده بود.. فضایی های عقده ای که داخل بازی های دیگه نتونسته بودن موفق بشن ، سر سفینه شون رو کج کردن بلکم از این سولاخ کنترا 3 بیان چند تیکه زمین و چند عدد زن زیبای زمینی به غنیمت ببرند..

این یارو هم از بازی snatcher اومده که ویژوآل ناول طوره ..حالا قشنگیش اینجاست که دیزاینر بازی کسی نیست جز هیدئو کوجیمای افسانه ای..حتی خیلی سایت ها و منتقدین بر این باورند که نبوغ و توجه به جزئیات این بزرگ مرد باعث شد این بازی دیده بشه و اون رو مقدمه ساخت متال گیر دونستند مثلا " Game Informer نوشته که اسناچر استفاده کوجیما از داستان های علمی تخیلی را برای کشف فلسفه، جنسیت و شرایط انسانی در Metal Gear Solid پیش بینی کرد."

2-min_(1)_qr7i.png

خب حالا طرفدارهای کوجیما خیلی خوششون نیاد! برگردیم به t 800 خودمون ..هیچی دیگه این بابا که خودش از یک فیلم اومده داخل یک بازی بعد از اون بازی رفته به یک بازی دیگه ،از کنترا 3 به بعد داخل همه بازی ها خودش رو زور چپون کرده ..حتی داخل آخرین شماره که 2019 اومد ...

داخل شماره های دو بعدی با نیم تنه بالاش درگیر هستید .این عزیز یک سینه سوخته واقعیه و نفسش گرمه به همین خاطرحرکت اصلیش همیشه اینه که از حلقش آتیش ول میده بیرون.. همیشه هم سرش لای دری ، پنجره ای می مونه و قطع میشه..ولی داخل شماره آخر به سلامتی پایینش رو هم دیدیم!!

داخل کنترا 4 مبارزه با این برادر آهنی مون بصورت 3 بعدیه، از همون 3 بعدی مخصوص کنترا منظورمه..بعدش به عمد بعد از نفله شدن درست مشابه پایان ترمیناتور یک، که یک صحنه دلهره آور داشت برادر t 800 می خزید دنبال سارا ، می اندازه دنبال شما...

خلاصه فقط می تونم بگم احتمالا باید حضور این دشمن قالتاق آهنین رو به فال نیک بگیریم که نوستالژی های بیشتری رو چه بسا از شماره های بعدی حتی شاهد باشیم..

3-min_(1)_o0jv.png

آخرین ویرایش:

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
929
نام
سعید
خب وقت یادآوریه...!!
نمی خوامو یادم نمیاد و یاد میگیرم و فراموش کردم و اینا هم نداریم..

امروز نشستم با هزار بدبختی شماره اول و دوم تموم و کردم کلی عکس یادگاری گرفتم...یالا به یاد بیارید...!! >:/

5-min_(1)_mavt.png

4-min_(2)_k1ht.png

3-min_(2)_4ppx.png

خب حالا شماره دوم...
بچه ها اتفاقات سوپر کنترا یا سوپر سی میگن داخل گالوگا نیست..
ولی مثل اینکه همونجا بوده این همه سال این حقیقت رو از ما پنهان کردن ..!!
مثلا اون برادرهای رزمنده بالدار اون بالا از سوپر کنترا به بازی راه یافتند...
یا این مینی باس عنکبوتو...حتی های و لونه بیگانه هاش بیشتر متعلق به سوپر سی هست...
کاش مرحله اولش هم یجوری زور می چپوندن تو بازی جدید ..اون آسمون قرمز و رعد و برق و آهنگشو که نگین تو رو خدا...

2-min_(2)_4gh9.png

1-min_(2)_4gu8.png

ماتور سواری و باس t 800 هم که از کنترا 3 برداشتن ..مرحله آزمایشگاه هم مال کنترای 4 هست! اصلا معلوم هست چه خبره...!

خارجی ها ! یک مصاحبه ای چند وقت پیش که با کارگردان بازی داشتند،جناب مستدام آقای تام هالت ..

می گن که مخفف اسم این بازی میشه "OG" که اغلب به عنوان مخفف کلمه "original" استفاده می شود.
بعد از تام هولت، کارگردان بازی پرسیدن که آیا این یک تصادف بوده ، با خنده گفته: "فکر نمی کنم "

بعد انگاری در کنار بازی اصلی 30 عدد ماموریت چلنجینگ جدا گانه هم در نظر گرفته شده ..چلنجینگ نه ها چلنجیـــــنگ .!
که ازش با nail-biting missions یاد میشه منظورشون اینه که ناخون هاتون رو بجوید از شدت عصبانیت و استرس توامان...
مثل دویدن سریع در مراحل، مبارزه با مهمات محدود،یا زنده ماندن در مقابل تهاجم انبوهی از دشمنان بی امان و متکبر و غیره ...
تروفی و پلات باز ها کارشون سخت شد..!
پس مثل اینکه قراره خیلی بهمون خوش بگذره...حس می کنم بهترین شماره کنترا داره میاد..8->

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر