گزارش: Horizon: Zero Dawn در سال جاری میلادی از طریق Steam و Epic Games Store به PC خواهد آمد

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
797864.jpg

منابعی مورد اعتماد به وبسایت Kotaku اعلام کرده اند که ساخته تحسین شده استودیو Guerrilla Games برای PlayStation 4 یعنی Horizon: Zero Dawn امسال به کامپیوترهای شحصی خواهد آمد.
به گفته 3 منبع آگاه به برنامه های Sony، این شرکت در حرکتی بی سابقه عنوان Horizon: Zero Dawn را به PC خواهد آورد تا به سنت عرضه انحصاری ساخته های استودیوهای داخلی خود بر روی کنسول های PlayStation پایان داده و آینده عناوین اختصاصی خود را طور دیگری رقم بزند. اکنون سه سال از عرضه Horizon می گذرد و این بازی برای اولین بار به پلتفرم دیگری خواهد آمد. منابع Kotaku از عرضه همزمان این بازی بر روی Steam و Epic Games Store خبر داده اند (البته این مسئله هنوز نهایی نشده است). از زمان تصاحب استودیو Guerrilla در سال 2005 توسط Sony...

Continue reading...

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
من اشتباه خودم، یا اینجا سود مایکروسافت ارتباط دادن با بخش xbox و عرضه بازی هاش روی pc... فکر کنم من اشتباه خوندم. ;;)

Kiarash_united7

کاربر سایت
Jan 6, 2020
1,692
يه بحث اينكه فرق سود با درامد رو نمي فهمه بايد جيكار كرد؟
مثلا سوني ممكنه درامدش از فروش هورايزن ٢ ميليون باشه اما سود حاصل مثلا ١.٣ ميليون باشه.
از يه طرف درامد يكسال از فروش كنسولش ٢٠ ميليون باشه اما سود حاصله مثلا ٢ ميليون باشه
الان درامد مهمه يا سود؟
سرمايه گذاري رو بخشي ميشه كه سود بيشتري داشته باشه نه الزاما درامد بيشتر چون درامد بايد هزينه ها هم ازش كم بشه.
بعبارتي كاهش هزينه ها كمكي به افزايش درامد نمي كنه بلكه سود رو بيشتر مي كنه.
حالا باز بيان ركورد فروش گيم و كنسول رو مطرح كنين
و از اون مضحك تر اينه كه بخش مابي و مديريتي سوني مفهوم سود و ضرر رو نمي فهمن و دچار اشتباه تاكتيكي ميشن اما تو بازيسنتر محمود پرو و قاسم كراتوس :D كل زير و بم و پيامدهاي ناشي از حركات مالي سوني رو ميبينن

عجيبا قريبا:D

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
قضیه داره ناموسی میشه که :D
با اینکه دوست دارم بقیه هم لذت این بازی های انحصاری سونی رو ببرن ولی به شخصه در کل برام فرقی نداره، فقط سونی کنسول رو بده بیرون ما بخریم :D

در ضمن باید بگم پی سی خودش یه پلتفرمه (خیلی خیلی فراتر) نمیدونم چرا همه فک میکنن کامپیوتر برای ماکروسافته؟ ویندوز یه نزم افزاز خوبه و عالیه که باهاش میشه خوب از کامپیوتر استفاده کرد، همین! نه صاحبشه نه مخترعش!، مثل اینه بگیم اینترنت برای گوگلِ! :D

#نرمش_قهرمانانه
کم کم سعی کنین کتمان کنین که تو گیم منظور از PC در حدود 99.99% یعنی Windows که حتما اونم برای مایکروسافت نیست ! که وقتی بازیا همینطوری برای پی سی بیشتر شدن بتونین جمعش کنین :D داداش ویندوز ماله شرکت مایکروسافته الکی زور نزن.هر وقت ته بازیت زد مک یا فلان و فلان بیا بگو اینو.

• Smile
Reactions: g4mer

raminxxx

کاربر سایت
May 29, 2007
594
نام
Ramin
مثلا سوني ممكنه درامدش از فروش هورايزن ٢ ميليون باشه اما سود حاصل مثلا ١.٣ ميليون باشه.
از يه طرف درامد يكسال از فروش كنسولش ٢٠ ميليون باشه اما سود حاصله مثلا ٢ ميليون باشه
الان درامد مهمه يا سود؟
سرمايه گذاري رو بخشي ميشه كه سود بيشتري داشته باشه نه الزاما درامد بيشتر چون درامد بايد هزينه ها هم ازش كم بشه.
و از اون مضحك تر اينه كه بخش مابي و مديريتي سوني مفهوم سود و ضرر رو نمي فهمن و دچار اشتباه تاكتيكي ميشن اما تو بازيسنتر محمود پرو و قاسم كراتوس :D كل زير و بم و پيامدهاي ناشي از حركات مالي سوني رو ميبينن

نمیفهمن
حوصله داریا!

sepehr_100

کاربر سایت
Mar 16, 2017
111
#نرمش_قهرمانانه
کم کم سعی کنین کتمان کنین که تو گیم منظور از PC در حدود 99.99% یعنی Windows که حتما اونم برای مایکروسافت نیست ! که وقتی بازیا همینطوری برای پی سی بیشتر شدن بتونین جمعش کنین :D داداش ویندوز ماله شرکت مایکروسافته الکی زور نزن.هر وقت ته بازیت زد مک یا فلان و فلان بیا بگو اینو.
Xbox One games are distributed physically on Blu-ray Disc.
Developed by Sony

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
#نرمش_قهرمانانه

قبول دارم یکم تند رفتم :D ولی حرفم کلی بود، ما یا من به شخصه مشکلی ندارم نوش جونتون، پیروز واقعی شما PC گیمرها هستید نه ماکروسافت :D

به نظر من سیاستشون عرضه بازیها روی PC با فاصله ی 2 تا 3 ساله هست. منطقی هم به نظر میرسه. برای بازی‌ای مثل اسپایدرمن که در عرض حدود یک سال بیش از 13 میلیون نسخه فروخته و باعث فروش بیشتر PS4 هم شده، عرضه رو PC بعد از 6 ماه یا 1 سال بعیده. ولی 2 سال بعد از انتشار اولیه، دیگه 80 درصد فروش بالقوه خودشو روی کنسول داشته و عرضه برای PC فقط میتونه نتیجه و تاثیر مثبت داشته باشه.

نظر منم همینه این منطقی ترین حالته، گرچه ممکنم هست زمان کمتری یا حتی نزدیک لانچ بازی ها اینکارو انجام بدن، باید ببینیم سیاست سونی چیه، اما اگه اینکارم بکنه ممکنه چند تا بازی داشته باشه که با فاصله طولانی یا اصلا روی پی سی منتشر نکنه اگه قرار باشه هر چی داره رو برای پی سی منتشر کنه به فروش کنسول ضربه میزنه و فلسفه وجود داشتنش میره زیر سوال، البته خیلی ها مثل خود من دیگه کشش سیستم جمع کردن و موس و کیبورد رو ندارن برای همین با کنسول راحت ترن، ولی بازم نمیشه منکر شد خیلی ها بیخیال خرید کنسول میشن، گرچه این یه حدسه و نمیشه بازارو پیش بینی کرد..، حتما با تجربه ای که دارن روی این قضیه فکر و دودوتا چهارتا میکنن، باید ببینیم چی پیش میاد.

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
اینجا یکسری دیگه خیلی جوگیر شدن pc فن ها از الان سفره پهن کردن آقا Tlou2 بازی کنن برادر کجا داری میری بایست زیاد تند نرو دیگه از این خبرا هم نیست همین الانش جیم رایان گفته حاظر نیستن بازی های مثل tlou 2 و ghost زمان عرضه رو psnow بزارن مثل گیم پس ماکرو اونوقت شماها دنبال تایید Tlou2 هستید

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
Xbox One games are distributed physically on Blu-ray Disc.
Developed by Sony

البته که سعی کردی فقط یه چیزی بگی ، ولی خوب در جوابت روی همون Xbox One من بدون اینکه از بلو-ری استفاده کنم بازی رو دانلود می کنم و انجام میدم :D ولی خوب شما نمی تونی بدون استفاده از ویندوز 99.99% بازیارو بزنی مخصوصا همین انحصاری های اخیر سونی که آمدن روی پی سی.البته شاید شما بتونی یک لینکوس وصل کنی و ریموت بزنی به ویندوز و روی لینوکست بازی کنی که از سونی فنا بعید نیست بیان همچین حرفی بزنن :D:))

اگر اونطوری بخوای حساب کنی رم کنسولا برای سامسونگه اگر اشتباه نکنم ، یا الان سرویس کلود که خبرش چند روز پیش آمد ، یا مثلا الان Nvidia میاد مموری از سامسونگ و میکرون میگیره یعنی گرافیکش ماله انویدیا نیست ؟!:)):D8-| هزارتا از این چیزا هست توی دنیا که میشه گفت.

بابا تورو خدا یه چیزای منطقی بگین ، نه فقط فن بازی.خیلی واضحه دیگه بازی های انحصاری سونی داره روی ویندوز که برای مایکروسافت هست میاد ! حالا تا فردا بزن Blu-Ray Disc ! شاید کمک کرد آروم بشین :(

قبول دارم یکم تند رفتم :D ولی حرفم کلی بود، ما یا من به شخصه مشکلی ندارم نوش جونتون، پیروز واقعی شما PC گیمرها هستید نه ماکروسافت :D

والا مام حرفی نداریم ، اینکه سعی میشه کتمان بشه پی سی توی گیم در حال حاضر یعنی ویندوز و ویندوز هم یعنی مایکروسافت ! خیلی چیزه عجیبیه.استدلال های عجیب و غریب و حرفای جالب ! اصلا درک نمی کنم چرا ... قبول کنن که بازی انحصاری سونی آمده روی سیستم عامل ویندوز مایکروسافت ! دیگه اینکه خیلی واضحه عزیز ! چیزیه که داره اتفاق میوفته الان و قبلشم اتفاق افتاده با PS Now و در آینده هم بیشتر شاهدش خواهیم بود.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
نکته جالب توجه این عکس اینکه عبارت Only on PS دیگه هیچ مفهومی تو مبحث سخت فزاری نداره برند PS صرفا قرار نیست رو سخت افزار خاصی فقط اجرا بشه آینده گیمینگ دنیای دیجیتالیه و سونی هم خوب اینو میدونه و داره کم کم زیر ساخت هاش رو اجرا میکنه حالا یـ مثال میزنم شاید زیاد ربطی نداشته باشه ولی عین حقیقت هست برند نوکیا رو یادتون هست ؟ یادتونه یک زمانی چه اوج و شهرتی داشت ؟ چی به سرش اومد ؟ هیچ آینده نگریی نکرد و نخواست آینده رو بپذیره و همین باعث شد از عرش به فرش برسه , زیر بار عوض کردن سیستم عاملش نرفت و دائم روی سیستم عالم تاریخ مصرف گذشتش پا فشاری کرد و به ورطه نابودی کشیده شد به همین راحتی به همین خوشمزگی کسایی که دم از سونی فن بودن میزنن باید خوشحال باشن که سونی داره از خودش انعطاف پذیری نشون میده گفتمم و بازم میگم سونی داره تمام حرکات ماکروسافت رو زیر نظر میگیره و قطعا میخواد رو دستش بلند بشه چون میدونه آینده جایی واسه افتخار کردن به گذشته نیست والسلام نامه تمام ....

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,923
نام
محمد حسین
بحث بر سر 2.81 میلیارد دلار سود بخش PlayStation نبود
بحث عظمت psn به چنین هیولای تبدیل شده که از کل بخش xbox بیشتر درامد داره
سونی هرگز نمیاد در کوتاه مدت چنین منبع درامد بزرگی فدای فروش چند میلیونی انحصاری ها روی pc کنه چقد قراره بفروشن 10 میلیون ؟
با عرضه انحصاری روی pc عملا psnow دچار مشکل میشه
از 1.15 میلیارد بازی که روی ps4 فروش رفته حدود 20 میلیارد دلار درامد داشت
نتیجه سیاست های مایکروسافت
View attachment 127471

View attachment 127469
با منطق شما هشت درصد سود بخش xbox تازه نسبت به سال قبلش رشد داشته یک فاجعه بزرگ
----------
vita که سال ها پیش 2014 مرده بود سونی اصلا توانایی پشتیبانی از دو کنسول نداشت vita فدای ps4 کرد
کیج هم بعد از Heavy Rain عملا داشت درجا می زد چه از نظر فروش چه نظر کیفیت
Godfall اصلا ربطی به سونی نداره Counterplay Games سازندش ناشر هم Gearbox Software
سونی احتمالا بخش از هزینه ساخت داده تا مدتی در انحصار ps5 باشه شاید چند ماه بعد هم برای xbox عرضه بشه
-----------------
اگه هدف سود که سونی 100 ها بازی قدیم تر داره
god of war legacy collection
uncharted the nathan drake collection
همین دو تا به راحتی روی استیم 10 میلیون می فروشن
چرا از horizon zero dawn شروع کرده ؟
قبلا هم گفتم مگه اینکه سونی بخواد Decima به عنوان یه موتور بازی سازی به بازار عرضه کنه
-------------------
TLOU: Factions خود هم قبول داری مضحک

-----------------------
به اعداد و ارقامت کار ندارم که بازم اشتباه داره،میدونی مثالت مثل چیه.
من دو تا شغل بهم پیشنهاد شده،یکی تو ساوه ،یکی کرج
کرجیه بهم ماهی 4 میده و ساوه ماهی 5.
ولی ساوه باید برم خونه بگیرم و هزینه جانبی و ... و .... رو تحمل میکنم.
کرج راحت نشستم و میرم.
در اخر از اون ساوه 2.5 خالص میشه و از کرج 3.5 ،بعد بشینم بگم کار ساوه منطقی تره
دو ساعت بحث سود به درآمد کردم .مهمترین شاخص اقتصادی اینه.

کی خود سونی چنین چیزی گفته؟ :|:D

درسته ولی مسئله اینجاست اینجا بخش اخبار رسما شده شایعات و خبرهای واقعی رفتن تو حاشیه.
الان چندین ماهه این شایعات ادامه داره و همیشه هم ختم به عرضه در PS Now شده و در آینده ام میشه...
انقدر علی Venom تاپیک زد همه باورشون شده اول خودش باورش شد PS Now همون پورت رو PC ه بعد بقیه:D
یه تاپیک زده علی ونوم. تو همون تاپیکش حرف زده.
اون خبرم جاهای دیگه کار کردند و الان سایتهای معتبر تماما کارش کردن
بعدجیسون شرایر گفته،دیگه این یکی چه ربطی به علی داره. اینقدر هم معتبر هست،که کلی سایت ،غیر خبر ،مقاله تحلیلی زدن.
اون که همشون ختم به ps now میشن کاملا درسته ،الان بازیهای داوود قفس ،یاکوزا و ... همشون رو ps now هستند و ds و .... هم قراره رو ps now میان

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,162
نام
سبحان
اینجا یکسری دیگه خیلی جوگیر شدن pc فن ها از الان سفره پهن کردن آقا Tlou2 بازی کنن برادر کجا داری میری بایست زیاد تند نرو دیگه از این خبرا هم نیست همین الانش جیم رایان گفته حاظر نیستن بازی های مثل tlou 2 و ghost زمان عرضه رو psnow بزارن مثل گیم پس ماکرو اونوقت شماها دنبال تایید Tlou2 هستید
برادر شما هم دیگه خیلی جوگیری که فکر میکنی کسی که پی سی چند هزار دلاری تو خونش داره دستش به پی اس ۴ یا پی اس ۵ نمیرسه و همیشه اندر کفش هست!نهایتش پولش هم نرسه از دوستی رفیقی قرض میگیره و تموم میکنه بازی رو!
یه سری هستن پی اس ۴ ندارن و یه پی سی قدیمی دارن و هر بازی که بیاد کرکی میرن که تقصیری هم ندارن با این اوضاع اقتصادی...
یجوری میگید سفره پهن کردن که انگار پی سی گیمرا گرگ گرسنه هستن و بازی های سونی شنل قرمزی :D

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,357
به اعداد و ارقامت کار ندارم که بازم اشتباه داره،میدونی مثالت مثل چیه.
من دو تا شغل بهم پیشنهاد شده،یکی تو ساوه ،یکی کرج
کرجیه بهم ماهی 4 میده و ساوه ماهی 5.
ولی ساوه باید برم خونه بگیرم و هزینه جانبی و ... و .... رو تحمل میکنم.
کرج راحت نشستم و میرم.
در اخر از اون ساوه 2.5 خالص میشه و از کرج 3.5 ،بعد بشینم بگم کار ساوه منطقی تره
دو ساعت بحث سود به درآمد کردم .مهمترین شاخص اقتصادی اینه.

یه تاپیک زده علی ونوم. تو همون تاپیکش حرف زده.
اون خبرم جاهای دیگه کار کردند و الان سایتهای معتبر تماما کارش کردن
بعدجیسون شرایر گفته،دیگه این یکی چه ربطی به علی داره. اینقدر هم معتبر هست،که کلی سایت ،غیر خبر ،مقاله تحلیلی زدن.
اون که همشون ختم به ps now میشن کاملا درسته ،الان بازیهای داوود قفس ،یاکوزا و ... همشون رو ps now هستند و ds و .... هم قراره رو ps now میان

گزارش مالی مایکرو ،سود مجزا اعلام نکرده :-??

دقیقا روی چی بحث میکنی ؟

-------------------
psn که 62 درصد درامد و قطعا بخش بزرگی از سود دهی پلی استیشن رابطه مستقیم با فروش کنسول داره هر بازی که روی psn فروش بره 18 دلار به سونی می رسه + ps plus
قرار نیست سونی تمام انحصاری هاش برای pc عرضه کنه
Shawn Layden, Chairman of Sony's Worldwide Studios, told Bloomberg in a recent Gamescom interview the console giant might be looking to expand its platform territory for first-party games.

"We must support the PlayStation platform — that is non-negotiable," Layden said. "That said, you will see in the future some titles coming out of my collection of studios, which may need to lean into a wider installed base."
Bloomberg suggested the comments were more directed at "multiplayer titles designed to be played on personal computers", which means the flagship singleplayer titles like Uncharted might never make it to the PC.

https://www.kotaku.co.uk/2019/09/04/playstation-exclusives-might-be-coming-to-pc

--------------------------
اینکه همکاری سونی با بعضی ترد پارتیها کم شده علتش pc gaming

کل سری یاکوزا 12 میلیون فروش داشته در سال 2019 یک میلیون که حداقل 500 هزارتاش روی pc
NieR:Automata با اون پورت فاجعه بین 1 تا 2 میلیون روی استیم فروش داشته

این لیست انحصاری معرفی شده سونی 2020
بشمارتعداد ترد پارتی ها
127483

• Like
Reactions: Cait Sith

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
اگر تصمیم سونی برای ورود به بازار PC گیمینگ جدی باشه، به نظرم اصلا منطقی نیست که بخواد بازی هاشو با فاصله دو، سه ساله عرضه کنه. این به نظرم خیلی ساده لوحانه و سطحی نگرانه هست.
به نظرم این استراتژی با چنین رویکردی شروع میشه، یعنی میاد انحصاری مهم خودش تو نسل هشتم یا هفتم رو برای PC عرضه میکنه و از این طریق بازار رو محک میزنه و در صورتی که انتظاراتش برآورده شد (که قطعا میشه)، در ادامه این اختلاف رو کمرنگ و محو میکنه. دقیقا مثل کاری که مایکروسافت انجام داد.

هورایزن که رو PC عرضه بشه، استراتژی جدید سونی استارت میخوره و در ادامه انحصاری های دیگه PS میان رو PC، بعد یه مدت به این مسئله دیگه به چشم یه معجزه و اتفاق غیر قابل پیشبینی نگاه نمیشه و عادی میشه و اون زمانه که انتظار ایجاد میشه و اگر سونی بخواد فاصله دو، سه ساله رو حفظ کنه قطعا با واکنش منفی PC گیمرها مواجه میشه و این واکنش می تونه خیلی جدی باشه.
به نظرم مدیرهای PS باهوش تر از این هستند که سر چنین مسئله ای با مایکروسافت مقایسه بشن، زمانی که هر دو تا به PC به چشم یه بازار مشترک نگاه می کنن، یکی مایکروسافت که به طور مساوی به هر دو پلتفرم سرویس میده و طرف دیگه سونی با فاصله 2، 3 ساله؟ این به نظرم منطقی نیست.

این یه احتمال هست و احتمال دیگه اینه که سونی تو پشت پرده استارت یه اکوسیستم واحد رو زده باشه... یه چیزی مثل ویندوز 10، تا قبل از راه اندازی این اکوسیستم به PC به شکل سنتی سرویس میده و بعد یه مدت، از طریق یه سیستم جدید به هر دو پلتفرم PC و PS.

در کل فاصله دو سه ساله منطقی نیست و به نظرم اینطور هم نمیشه.

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,931
الان درامد مهمه يا سود؟

این حرفها رو بذارید بعد اینکه رسما تایید شد اینطوری به بچه ها حمله کنید بهتره.
دوم همینایی که بهشون طعنه میزنید بله بهتر میفهمن مخصوصا بچه های قدیمی که کاملا سیاستهای این کمپانیهای ژاپنی رو دیدن مثل همین سونی یا نینتندو و سگا. اصلا طبق چیزی که شما فکر میکنید، به این قضایا نگاه نمیکنن و با پروتکل های سنتی خودشون جلو میرن، حالا به هر قیمتی شده.
من زیاد رو درست بودن این حرفم پافشاری نمیکنم... شایدم واقعا تایید شه سیاست سونی تغییر کرده ولی به نظرم زوده برای مسخره کردن بقیه سر نظرشون :|

برند نوکیا رو یادتون هست ؟ یادتونه یک زمانی چه اوج و شهرتی داشت ؟ چی به سرش اومد ؟ هیچ آینده نگریی نکرد و نخواست آینده رو بپذیره و همین باعث شد از عرش به فرش برسه , زیر بار عوض کردن سیستم عاملش نرفت و دائم روی سیستم عالم تاریخ مصرف گذشتش پا فشاری کرد و به ورطه نابودی کشیده شد به همین راحتی به همین خوشمزگی
کار به بحث ندارم ولی این نمیتونه مثال خوبی باشه چون علت نابودی نوکیا فقط مایکروسافت بود، ربطی به خود شرکتش نداشت. سیستم عامل اندروید اونموقع که هنوز نوکیا توسط مایکروسافت خریداری نشده بود هنوز پر مشکل بود. مسلما اگه توسط مایکرو خریداری نمیشد میرفت طرف اندروید بعدها. ولی اونموقع که از سیمبین و میگو استفاده میکرد اندروید اصلا جون نگرفته بود.
بعدم که مایکروسافت خریدش، به جای اینکه پای ویندوز فون بایسته (که سیستم عامل خوبیم بود) مدام جا زد و دست آخر رهاش کرد به امون خدا و تمام. هیچ تلاشیم برای نجاتش نکرد حرفش بود که اپلیکشنهای اندرویدی روی ویندوز فون اجرا شن که اگه این کار رو میکرد سیستم عاملش رو نجات میداد. واقعا لومیاها گوشیای خوبی بودن همینطور گوشیهای سری آخر خود نوکیا با سیستم عامل سیمبین مثل نوکیا پیور ویو 808 با دوربین 38 مگا پیکسل.

-دیوید کیج که از سونی جدا شد
-یاکوزا اصلا انحصاری سونی نیست (بازی سگا هست و از نمادهای سگا محسوب میشه) و یه ریمستر هم ازش برای Wii U هم اومده بود قبلا
-دث استرندینگ از همون بدو آنونس گفته شد برای PC هم میاد و بارها و بارها Hint هایی اومد که معلوم میکرد برای PC هم میاد

درنهایت منم مثل @kourooshkabir25 فکر میکنم اگه هم HZD پورت رسمی بشه به قضیه همین انجین Decima و استفاده ای که سونی میخواد ازش ببره ربط داشته باشه، دث استرندینگ هم از همین انجین استفاده میکرد.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,923
نام
محمد حسین
-دیوید کیج که از سونی جدا شد
-یاکوزا اصلا انحصاری سونی نیست (بازی سگا هست و از نمادهای سگا محسوب میشه) و یه ریمستر هم ازش برای Wii U هم اومده بود قبلا
-دث استرندینگ از همون بدو آنونس گفته شد برای PC هم میاد و بارها و بارها Hint هایی اومد که معلوم میکرد برای PC هم میاد

درنهایت منم مثل @kourooshkabir25 فکر میکنم اگه هم HZD پورت رسمی بشه به قضیه همین انجین Decima و استفاده ای که سونی میخواد ازش ببره ربط داشته باشه، دث استرندینگ هم از همین انجین استفاده میکرد.
جدا شدن دیوید کیج چه ربطی به بازیهاش داره. اونا عناوین تحت مالکیت سونی بوده و تا نمیخواسته ،نمیشده از انحصارش در بیاد. همونطوری که نزاشته رو xbox بیاد.
یاکوزا از 2005 که سری اون شروع کرد بجز دو نسخه که تو 2013 اومد برای نینتندو . تا 2018 اصلا برای پلتفرم دیگه ای نیومد و ساختش برا ps بود . اون دو نسخه نینتدو هم با اختلاف زمانی 7 سال اومد و ریمستری نبود چون ریمستر اون نسخه ها با اسامی دیگه بعدا برای نسل بعد اومد که برای pc هم اومدند.

:-??دو ساعت بحث سود به درآمد کردم .مهمترین شاخص اقتصادی اینه.

گزارش مالی مایکرو ،سود مجزا اعلام نکرده :-??

دقیقا روی چی بحث میکنی ؟

-------------------
psn که 62 درصد درامد و قطعا بخش بزرگی از سود دهی پلی استیشن رابطه مستقیم با فروش کنسول داره هر بازی که روی psn فروش بره 18 دلار به سونی می رسه + ps plus
قرار نیست سونی تمام انحصاری هاش برای pc عرضه کنه
Shawn Layden, Chairman of Sony's Worldwide Studios, told Bloomberg in a recent Gamescom interview the console giant might be looking to expand its platform territory for first-party games.

"We must support the PlayStation platform — that is non-negotiable," Layden said. "That said, you will see in the future some titles coming out of my collection of studios, which may need to lean into a wider installed base."
Bloomberg suggested the comments were more directed at "multiplayer titles designed to be played on personal computers", which means the flagship singleplayer titles like Uncharted might never make it to the PC.

PlayStation Exclusives Might Be Coming to PC

--------------------------
اینکه همکاری سونی با بعضی ترد پارتیها کم شده علتش pc gaming

کل سری یاکوزا 12 میلیون فروش داشته در سال 2019 یک میلیون که حداقل 500 هزارتاش روی pc
NieR:Automata با اون پورت فاجعه بین 1 تا 2 میلیون روی استیم فروش داشته

این لیست انحصاری معرفی شده سونی 2020
بشمارتعداد ترد پارتی ها
View attachment 127483
دیگه بحث مالی و گزارش رو نمیکنم ،همه متوجه شدن .شما هم احتمالا دوست نداری .
ولی قبل گذاشتن یه مطلب چک کن خبر رو.
این لیست انحصاری،تایید شده هاش که رو pc میاد. Godfall ، babylon ، genshin، predator
بعد شمردن نمیخواد.چون هنوز در ادامه یکسریهاش خارج میشه مثل death stranding ،وقتی میگن بشمار.که زمان گذشته باشه نه وقتی میدونی فاینالش برای اکس باکس میاد با یاکوزا.nioh 2 هم برا pc میاد.
و ممکنه از این بین بازم عناوینی خارج بشن. یه زمان ترد پارتی انحصاری برای ps میشد متال گیر 4.از این 18 تایی که گذاشتی 4 تاشون که فرست پارتی هستند.
4 تاشون هم همزمان با pc میاد.2 تاشون که قطعا رو xone و pc میاد و nioh هم احتمالا راهی pc میشه.
بقیه هم بزار بیاد ،بعدا معلوم میشه مثل death میشه یا نه.یکیشونم vr هست

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر