FIFA 20

بلاخره طبق سنت هميشه ea بوسيله يك تيزر از فيفا 20 رونمايي كرد .
در این نسخه ما شاهد بهبود game play خواهيم بود .
مکانیزم دفاعی کاملا جدید:شیوه و روش دفاع هوش مصنوعی کاملا بازنگری شده و تغییرات زیادی کرده است. جای گیری بازیکنان در زمین اکنون هوشمندانه تر خواهد بود. هرچند اگر سوئیچینگ دفاع بصورت دستی باشد ممکن است نتیجه ی بهتری داشته باشد.
تصاحب توپ با برنامه:این مورد در نسخه فیفا20 برای اولین بار اجراخواهد شد و با این مکانیزم شما می‌توانید همزمان با این که توپ را از حریف میگیرید. آن را به نزدیکترین یار خود پاس دهید.
اثربخشی ثانویه:اکنون افرادی که از بازیکن صاحب توپ دورتر هست، دیرتربه حرکات او واکنش نشان داده و دیرتر تغییر جهت می‌دهند. این امرباعث می‌شود که گاها توپ به صورت ناخودآگاه به شما برسد یا توپی که شوت می‌شود به بازیکن شما برخورد کند. این مورد باعث می‌شود که اشتیاق شما بیشتر شده و به صورت دستی دفاع کنید و آن را به عهده هوش مصنوعی نگذارید.
مکانیزم فریب بهبود یافته:این مورد با سرعت بیشتری انجام می گیرد و بازیکن حریف با چالاکی بیشتری حرکات فریب دهنده را انجام می‌دهد. شما به همین واسطه بیشتر مشتاق میشوید تا کنترل دفاعی خود رابدست آورید.

موقعیت‌های تک به تک:دقت شوتها بالا رفته و شما اکنون شانس بیشتری برای گل کردن موقعیت‌های تک به تک دارید. باید دقت کنید که اکنون کاربازیکنان تدافعی سخت تر شده چرا که شانس موفقیت بازیکنان حمله ای در موقعیت تک به تک بسیار افزایش یافته.
واکنشهای دروازه بانان بهبود یافته و اکنون کم تر شاهد واکنش‌های آب قهرمانانه هستیم. این امر دوباره باعث افزایش شانس بازیکنان حمله برای بثمر رساندن گل در مصاف تک به تک می شود.
شوت بیرون پا (همون شوت کات داریی که برای هممون کابوسه) نیزمکانیزم بهبود یافته ای دارد و تنها بازیکنانی که این قابلیت رو دارند می‌توانند از آن استفاده کنند.
تنظیم قدرت شوت ها نیز اکنون با دقت بیشتری انجام می‌شود و بازیکنان می‌توانند بادقت بالایی شوت کنند. این مورد باعث می‌شود شانس بثمر رساندن گل بیشتر شود.

دوستان در مورد التیمیت تیم و توضیحاتش از مبتدی تا حرفه ای یک مقاله نوشته شده و سردبیر محترم تحریریه آن را صدا گذاری کردند، دیدنش خالی از لطف نیست

آخرین ویرایش:

ir7lv

کاربر سایت
Jul 9, 2007
636
نام
حسن
پارس دارم ولی دیلی داره ایرانسل 3خط که 4 هم می‌شد داشتم ولی دیلی داشت
از سرویس گیم پارس بهتر نداریم تقریبا با ftth تو یک سطحا پس دنباله نت بهتر نباش
با سرور امارات پینگت ببین چنده 185.179.202.54

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
از سرویس گیم پارس بهتر نداریم تقریبا با ftth تو یک سطحا پس دنباله نت بهتر نباش
با سرور امارات پینگت ببین چنده 185.179.202.54
فک کنم همش تایم اوت میده یه بار یکی از بچه ها داد اینو حالا باز تست میزنم اگه باز تایم اوت داد چکار کنم؟

Arsalan_xe

کاربر سایت
Apr 11, 2019
600
خواهش میکنم.
ولی اون دوربین مسخره PES که اصلا قابل بازی کردن نیست. چیه آخه.
اتفاقا یکی از این دوربیناش مثل اون دوربین مسخره PES بود اسمش یادم رفته.

فردا اگه وقت کنم برات از اون سه تا عکس میذارم.
خلاقيت كوناميه ديگه بهتر از اين ميشد عجيب بود :-"
—————
من احتمالا فيفا ٢٠ رو هم تست مي كنم اما بعد ٣ سال پشت هم واقعا ديگه از بازي كردن فوتبال لذت نمي برم .تكراري بودن فيفا هم مزيد بر علت شده

samadi741

کاربر سایت
Sep 23, 2017
716
نام
محمد
بالاخره یه گیم پلی درست حسابی اومد فقط اگه براتون امکان داره لطف کنید ۶٠ فریم ببینید
انیمیشن ها روون و خوب کار شده کندن چمن هم اضافه شده از نمای دوربین بازی موقع سانتر یا ضرباتی که محکم هستن(البته قبلا هم بود الان از نمای دوربین هم مشخصه)
اسکیل ها ارورشون زیاد شده ولی بازم چند تا اسکیل فضایی هست مخصوصا اون پاس گل فضایی
فکر نکنم اسکیل های ولتا رو وارد فوتبال کرده باشن تا اونجایی که دیدم که کار درستیه به اندازه کافی تخیلی بود اسکیلای ١٩
گرافیک همون ١٩ هستش با همون تم شاید زمان ریلیز یکم بهتر بشه شاید ..
انیمیشن دروازبان ها هم بیشتر شده مخصوصا سیو با پا وهمچنین انیمیشن استپ ها
فیزیک توپ هم توی این کیلیپ تنها تغییرش پله شدن توپ توی پاس هاست همین
در کل بخوام بگم تغییرات گیمپلی ١٩ به ٢٠ از تغییرات ١٨ به ١٩ بیشتره
توی ١٩ همش مانور الکی روی چمپیونز لیگ بود
سعی کنید هر چی از بازی گیمپلی دیدید ۶٠ فریم باشه زمین تا اسمون تفاوت دارن اونوقت بهتر میشه نتیجه گیری کرد

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arsalan_xe

کاربر سایت
Apr 11, 2019
600
من خودم چند سال برام عجيب بود كه چرا جو مجازي انقدر بر عليه ea هست ولي الان رو قضيه فيفا با تمام وجود معني كپي پيست رو لمس كردم واقعا نبايد بخاطر كاري كه تو ١٨ و ١٩ كردن بازي رو خريد چون توانايي ارتقا چشمگير بازي رو دارن ولي چون يه ميزان دلخواه فروش رو مطمئن هستن دارن ، تغييرات عمده رواعمال نمي كنن.عين هيت كه همون گيم پلي پي بك هست با ميزان كافي كربن :دي.
نخرين اقا نخرين تا مجبور بشن درست حسابي رو بازي وقت بذارن و تلاش كنن تا بتونيم تجربه خوبي داشته باشيم.

™MASOUD 3

کاربر سایت
May 25, 2009
868
نام
مسعود
سال به سال پسرفت میکنن
فقط یه دونه نه بیشتر از این اسکیلا رو چمن بزنید رباط و مینیسک با هم پاره میکنید
همین ویدیو که دوستمون گذاشته بعد پاس اول میره سراغ رقص با توپ ... انالوگو بچرخون هر سمتی شد
شبیه سیرک شده تا شبیه ساز فوتبال

kanway

کاربر سایت
Aug 3, 2013
2,558
نام
پوریا
بالاخره یه گیم پلی درست حسابی اومد فقط اگه براتون امکان داره لطف کنید ۶٠ فریم ببینید
انیمیشن ها روون و خوب کار شده کندن چمن هم اضافه شده از نمای دوربین بازی موقع سانتر یا ضرباتی که محکم هستن(البته قبلا هم بود الان از نمای دوربین هم مشخصه)
اسکیل ها ارورشون زیاد شده ولی بازم چند تا اسکیل فضایی هست مخصوصا اون پاس گل فضایی
فکر نکنم اسکیل های ولتا رو وارد فوتبال کرده باشن تا اونجایی که دیدم که کار درستیه به اندازه کافی تخیلی بود اسکیلای ١٩
گرافیک همون ١٩ هستش با همون تم شاید زمان ریلیز یکم بهتر بشه شاید ..
انیمیشن دروازبان ها هم بیشتر شده مخصوصا سیو با پا وهمچنین انیمیشن استپ ها
فیزیک توپ هم توی این کیلیپ تنها تغییرش پله شدن توپ توی پاس هاست همین
در کل بخوام بگم تغییرات گیمپلی ١٩ به ٢٠ از تغییرات ١٨ به ١٩ بیشتره
توی ١٩ همش مانور الکی روی چمپیونز لیگ بود
سعی کنید هر چی از بازی گیمپلی دیدید ۶٠ فریم باشه زمین تا اسمون تفاوت دارن اونوقت بهتر میشه نتیجه گیری کرد

Sent from my iPhone using Tapatalk
تو زمان 4:18 کروس یه تکل عالی میزنه و مجددا دی ماریا توپو میگیره و به کارش ادامه میده! همون مشکلی که تو فیفا 19 شدیدا رو اعصاب بود و بعضی وقتا باید چند بار تکل میزدید تا بالاخره بتونید توپ رو بگیرید و تکلی هم که زدید هیچ تاثیری تو حرکت بازیکن نداره!
همچنانم جایگیری مدافعا زمان هد زدن فاجعست و البته مهاجمین پرش های تخیلیشون هنوزم هست
تا موقعی که خود بازی نیاد نمیشه در مورد گیم پلی نظر قطعی داد ولی تو این ویدیو جز اینکه بازیو کندتر شده, تفاوت دیگه ای حس نمیشه

aliagha2020

کاربر سایت
Aug 15, 2017
158
در مورد ارزش خرید این بازیها (پس وفیفا) بگم که به نظر شخصی بنده
دو دسته نباید این بازیها رو سالانه بخرن یک کسایی که هر سال چند تا بازی تو لیست خریدشونه و با اونا کاملا میتونن یه سال سرگرم بشن دلیلی نداره هر سال فیفا یا پس تو سبد خریدشون باشه. هوس فوتبال کردید همون نسخه ها قبلی کارتونو راه میندازه.
دسته دوم کسایی هستن که اساسا افلاین باز هستن یعنی یک سال کریر و کیک اف بازی میکنن برای شما هم بازی ارزش خرید نداره درسته فیفا 20 تغییراتی تو کریر داشته ولی این تغییرات در حد 60 دلار نیست.
میدونم خیلی از شما گنج قارون ندارید و محدودیت مالی دارید چرا با دو تا تبلیغ و چهار تا تریلر هر سال فریب میخورید و بازیو میخرید در حالی که زیادم از بازی استفاده نمیکنید؟

منی که اعتقاد دارم بازی ارزش خرید داره به خاطر اینه که اولا من سالی یک بازی بیشتر نمیخرم و اون بازیو کامل تجربه میکنم
برای پرو کلاب کریر التیمیت اسکواد بتل و... وقت میزارم تا تهشو در نیارم ولش نمیکنم . تازه امسالم ولتا اضافه شده با دنیای خاص خودش و دایره انتخابها و تجربیات یکی مثل منو زیاد تر هم میکنه. دغدغه الان من اینه که ایا میرسم تمام بخشها رو درستو حسابی بازی بکنم یا نه؟ برای امثال من بی ارزش ترین خبر ها خبرهای مربوط به لایسنس فلان لیگو فلان تیم و اضافه شدن بهمان ورزشگاهو این چیزاست من و امثال من با چیزهای دیگه این بازی حال میکنیم به اصطلاح بعد دیگه بازی برای امثال من مهمتره نه این چیزهای پیش پا افتاده.

در اخر بازی تغییراتش کمه چون خود فوتبالم تغییراتش کمه من ندیدم که کریس یا مسی مثلا با ماشینو دوچرخه بیان تو زمین یا فوتبال تو فضا انجام بشه یا ... که منتظر باشم تو فیفا هم اعمال بشه فقط
من امیدوارم فیفا از مسیر 19 خارج بشه که کمتر اعصاب خورد کن بشه وگیم پلی خودشو به مسیر قبل برگردونه و همونو اصلاح کنه.یعنی تیمو تو بعضی بازیا یه یکباره پنچر نکنه بزاره فوتبال بازی کنیم هر کی بهتر بازی میکنه یا حتی خوش شانس تره برنده بشه.

Arsalan_xe

کاربر سایت
Apr 11, 2019
600
من تقريبا كنسولو بخاطر فيفا خريدم سال ٩٥.
اونموقع پي سيم از كنسولم قوي تر بود اما مي خواستم يه گيم پد بگيرم گفتم حالا كه دارم هزينه ميكنم ديگه چه كاريه يه راس كنسولم ميگيرم.
و تقريبا از فيفا ١٦ تا ١٨ تقريبا تنها بازي كه رو كنسول ميكردم فيفا بود فقطم بخاطر انلاينش (افلاين فقط تو پي اس تو بازي كردم ) و بعد اون هميشه انلاين بوده چه پي سي چه تا همين الان.
منتهي از فيفا ١٨ شروع شد به گندكاري هم تو گيم پلي و بعد هم گرافيك مثلا موقعي كه ١٨ رو نصب مردم ياده فيفا ١٠ افتادم كه دروازهبان تو محوطه هيچ جوه زاويه بسته رو گل نميخورد و باورم نبود اين سري بعد از ١٧ مي تونه باشه و تقريبا ٢٠٠٠ بازي تو ١٧ كردم (از روي گيم كارتم ميگم) و ١٣٠٠ تا هم رو ١٨.
١٩ هم هايپ بودم و مخصوصا از شيوه جديد تاكتيك كه مثلا اولترا اتك رو مي تونستي براش تاكتيك بچيني و فورميشن عوض كني و غيره...منتهي جذابيتش رو از دست داده و كلا ٢٠٠ تا بازي هم نكردم
كلا تكراري بودن همين مساله رو بوجود مياره .
يعني در حقيقت بجاي نسخه جديد دارن يكسري اپديت مي دن بيرون يا سيزن پس اسمشو بذاريم.
نظره من تحريمه بازيه اگر دنباله تغييرات زياد هستين اگه هم هركي حال ميكنه كه دمش گرم بخره لذتشو ببره...

7Mohammad7

کاربر سایت
Jul 2, 2016
397
اینم مقایسه Tele BroadCast | BroadCast | Default
دوربین BroadCast همون دوربین دیفالت PES 20 تازه از اونم بهتر ولی جنبه نمایشی داره نمیشه باهاش بازی کرد. هرچند از مال PES قابل بازی کردن تره.
* اون تیم زرد و آبی هم مثلاً یوونتوسه.

Broadast:
114039

Tele BroadCast:
114040

Default:
114041

BroadCast:
114042

Tele BroadCast:
114043

Default:
114044

7Mohammad7

کاربر سایت
Jul 2, 2016
397
من تقريبا كنسولو بخاطر فيفا خريدم سال ٩٥.
اونموقع پي سيم از كنسولم قوي تر بود اما مي خواستم يه گيم پد بگيرم گفتم حالا كه دارم هزينه ميكنم ديگه چه كاريه يه راس كنسولم ميگيرم.
و تقريبا از فيفا ١٦ تا ١٨ تقريبا تنها بازي كه رو كنسول ميكردم فيفا بود فقطم بخاطر انلاينش (افلاين فقط تو پي اس تو بازي كردم ) و بعد اون هميشه انلاين بوده چه پي سي چه تا همين الان.
منتهي از فيفا ١٨ شروع شد به گندكاري هم تو گيم پلي و بعد هم گرافيك مثلا موقعي كه ١٨ رو نصب مردم ياده فيفا ١٠ افتادم كه دروازهبان تو محوطه هيچ جوه زاويه بسته رو گل نميخورد و باورم نبود اين سري بعد از ١٧ مي تونه باشه و تقريبا ٢٠٠٠ بازي تو ١٧ كردم (از روي گيم كارتم ميگم) و ١٣٠٠ تا هم رو ١٨.
١٩ هم هايپ بودم و مخصوصا از شيوه جديد تاكتيك كه مثلا اولترا اتك رو مي تونستي براش تاكتيك بچيني و فورميشن عوض كني و غيره...منتهي جذابيتش رو از دست داده و كلا ٢٠٠ تا بازي هم نكردم
كلا تكراري بودن همين مساله رو بوجود مياره .
يعني در حقيقت بجاي نسخه جديد دارن يكسري اپديت مي دن بيرون يا سيزن پس اسمشو بذاريم.
نظره من تحريمه بازيه اگر دنباله تغييرات زياد هستين اگه هم هركي حال ميكنه كه دمش گرم بخره لذتشو ببره...
الان همین ولتا رو اضافه کرده خودش کلی پیشرفته! سالای قبل بازی ۱۰ دلاری رو میداد ۶۰ دلار و فقط ترکیبا رو اپدیت میکرد و چهارتا تنظیم مربوط‌به پاس و سرعت و... رو‌تغییر میداد.

zerio

کاربر سایت
Jul 6, 2017
612
در مورد ارزش خرید این بازیها (پس وفیفا) بگم که به نظر شخصی بنده
دو دسته نباید این بازیها رو سالانه بخرن یک کسایی که هر سال چند تا بازی تو لیست خریدشونه و با اونا کاملا میتونن یه سال سرگرم بشن دلیلی نداره هر سال فیفا یا پس تو سبد خریدشون باشه. هوس فوتبال کردید همون نسخه ها قبلی کارتونو راه میندازه.
دسته دوم کسایی هستن که اساسا افلاین باز هستن یعنی یک سال کریر و کیک اف بازی میکنن برای شما هم بازی ارزش خرید نداره درسته فیفا 20 تغییراتی تو کریر داشته ولی این تغییرات در حد 60 دلار نیست.
میدونم خیلی از شما گنج قارون ندارید و محدودیت مالی دارید چرا با دو تا تبلیغ و چهار تا تریلر هر سال فریب میخورید و بازیو میخرید در حالی که زیادم از بازی استفاده نمیکنید؟

منی که اعتقاد دارم بازی ارزش خرید داره به خاطر اینه که اولا من سالی یک بازی بیشتر نمیخرم و اون بازیو کامل تجربه میکنم
برای پرو کلاب کریر التیمیت اسکواد بتل و... وقت میزارم تا تهشو در نیارم ولش نمیکنم . تازه امسالم ولتا اضافه شده با دنیای خاص خودش و دایره انتخابها و تجربیات یکی مثل منو زیاد تر هم میکنه. دغدغه الان من اینه که ایا میرسم تمام بخشها رو درستو حسابی بازی بکنم یا نه؟ برای امثال من بی ارزش ترین خبر ها خبرهای مربوط به لایسنس فلان لیگو فلان تیم و اضافه شدن بهمان ورزشگاهو این چیزاست من و امثال من با چیزهای دیگه این بازی حال میکنیم به اصطلاح بعد دیگه بازی برای امثال من مهمتره نه این چیزهای پیش پا افتاده.

در اخر بازی تغییراتش کمه چون خود فوتبالم تغییراتش کمه من ندیدم که کریس یا مسی مثلا با ماشینو دوچرخه بیان تو زمین یا فوتبال تو فضا انجام بشه یا ... که منتظر باشم تو فیفا هم اعمال بشه فقط
من امیدوارم فیفا از مسیر 19 خارج بشه که کمتر اعصاب خورد کن بشه وگیم پلی خودشو به مسیر قبل برگردونه و همونو اصلاح کنه.یعنی تیمو تو بعضی بازیا یه یکباره پنچر نکنه بزاره فوتبال بازی کنیم هر کی بهتر بازی میکنه یا حتی خوش شانس تره برنده بشه.
با توجه به اون گیم پلی هایی که تو یوتیوب از این فیفا 20 دیدم همچین انتظاراتی نباید داشته باشی . در مورد فوتبال رو چمن همون مشکلات فیفا 19 و هندی کپ و ... هست فقط یکم کند ترش کردن . یکم اجرای مداوم یه اسکیل به صورت پشت سر هم رو سخت تر کردن و یه مقدرای چمن کنده شده تو فضا پخش کردن وگرنه فیزیک توپ همونه ، تیرک خوردنا و ..... همه سر جاشه و بدتر از همه دفاع ها و هوش مصنوعیش رو مخه . انگار اصلا دفاع نداری . حالا کم گل رد می شد و هر بازی فوتسالی برای خودش بود با دفاع های 19 ، تو 20 بدترم شده

keyvan1370

کاربر سایت
Oct 16, 2014
149
میشه لطفا تو پست اول مثل تاپیک پارسال به غیر از اون چند خط اول مربوط به معرفی بقیه بخشا رو بذارید توی تگ اسپویل که کمتر جا بگیره؟ اینجوری هر صفحه رو باز میکنیم هی باید بیایم پایین تا برسیم به پستا :D

در مورد فیفا 20 اما فکر کنم سخت میشه با دیدن ویدیوهای گیم‌پلی نظر داد و باید بازی رو تجربه کرد. حالا Kurt که یکی از بازیکن‌های حرفه‌ای فیفاست و به خاطر اعتراضش به بازی تو چند سال اخیر به خصوص پارسال و درگیریش با استریمرهای فیفا معروفه رفته گیمزکان و بازی رو تست کرده و نظرش رو داده که میتونید تو یوتیوب ببیند:

از اونجایی که به نظرم کلا سری فیفا رو خوب میشناسه و نقدهاش حرفه‌این بخش‌های مهمش رو اینجا میذارم که شاید به کسایی که شک دارن امسال بازی رو بگیرن یا نه کمک کنه و به بقیه هم یه دید کلی بده که امسال قراره با چه بازی سر و کار داشته باشیم. البته یه جاهایی یه مقدار لهجه‌ش نامفهومه و من تمام تلاشم رو کردم تا جایی که میشه نکات مهم رو بفهمم :)) حالا از دوستان اگه کسی حوصله داشت و دید و نکات مهمی که من نفهمیدم رو فهمید بیاد به اشتراک بذاره لطفا.

سرعت و تمپو بازی: گویا سرعت بازی امسال یه مقدار متعادل‌تر شده و احتمال اینکه هم طرفدارهای فوتبال واقعی و هم کسایی که معتقدن بازی ویدیویی باید سریع‌تر و آرکیدتر باشه رو راضی نگه داره بیشتره هر چند به طور 100 در 100 نمیشه هر دو رو راضی نگه داشت ولی کرت که خودش میگه بازی ویدیویی 12 دقیقه‌ای با فوتبال 90 دقیقه‌ای قابل مقایسه نیست و باید سریع‌تر باشه که هم امکان پرس کردن رو بالا ببره و هم در صورت مشکلات سرور باز یه حداقل سرعتی تو بازی وجود داشته باشه و کندیش آزاردهنده نشه، نظرش اینه که این فیفا با اینکه باز کمی کند حساب میشه ولی برای کسایی که بازی سریع و responsiveتری میخوان هم مناسبه و خیلی اذیتشون نمیکنه.

دفاع: دفاع منوال بدون کمک AI در مقایسه با نسخه‌های قبل تو بهترین حالت خودشه. سوییچ کردن بازیکنا خیلی بهتر شده به خصوص با L1/LT؛ با آنالوگ راست هنوز کمی جای کار داره و هنوز هم بعضی وقتا ممکنه تو سوییچ کردن بازیکنی که میخوای گیج بزنه ولی به طور کلی قابل قبوله. جاکی کردن منوال (نگه داشتن L2 تو PS4) خیلی بهتر شده و حتی کمی زیادی خوبه. سیستم جدید تکل زدن وقتی بازیکن موفق به گرفتن توپ میشه خیلی خوبه ولی مثل اینکه خیلی وقتا این اتفاق نمیفته و حتی مثل 19 نیست که توپ مدام برگرده به بازیکن حریف اینجا دیگه اگه تکل جوری نباشه که توپ رو از حریف بگیری حریف انگار از تو پای دفاع داره رد میشه و راحت با تقریبا سرعت قبلی به مسیرش ادامه میده و این مشکل باید حتما رفع بشه. تاکتیک Drop Back به خودی خوب بدون در نظر گرفتن AI Defending هنوز بیش از حد خوبه و باید تاثیرش کم بشه و Contain (نگه داشتن X تو PS4) زیادی از حد خوبه و باید تغییر کنه و البته به نظر کرت و بقیه بازیکنای حرفه‌ای فیفا کلا این گزینه باید حذف بشه چون بیش از حد از AI کمک میگیره.

دریبل: با اختلاف زیادی بزرگترین مشکل فیفا 20 همین بخشه. اینجا منظور از دریبل Skill Moveها نیستن و منظورش تغییر جهت‌های ریزیه که میشه به بازیکن داد تا حریف رو از پیش رو برداشت و میگه که بازیکنای مهاجم خیلی کندن تو این زمینه و راحت تغییر جهت نمیدن و حتی موقعیت‌های یک به یک هم نمیشه با سریع تغییر جهت دادن و چرخیدن و ... پشت سر گذاشت و مدافع‌ها همیشه دست بالا رو دارن نسبت به بازیکنای مهاجم. این مشکلیه که به نظرش تو 18 و 17 کمتر بودن و بازی باید تو این زمینه به اون سمت برگرده ولی الان با اینکه از 19 کمی بهتره ولی هنوز خیلی با اون 2 نسخه فاصله داره.
امسال یه Skill Move هم مجددا به بازی برگشته که بازیکن همون جور که وایساده خودش با توپ یهو یه قدم میرن عقب(اسم دقیقش رو متوجه نشدم ولی تو 18 یا 17 هم بوده) که به نظرش خیلی احمقانه‌ست و خلاف قوانین فیزیکه :D
کورس گذاشتن بازیکنا رو هم تو همین قسمت توضیح داده و گفته که دیگه دفاع کند نمیتونه بیاد با بازیکن سرعتی کورس بذاره و حتی بگیرتش ولی دفاع سرعتی باز راحت میاد مهاجم سرعتی رو میگیره در صورتیکه وقتی با یه بازیکنی مثل امباپه از یه دفاع خیلی سریع جلوتری باز اون دفاع نباید بتونه برسه به امباپه چون سرعت خود این دو نفر با هم قابل مقایسه نیست. سرعت اولیه بازیکن مهاجم موقع حرکت با توپ هم خوب نیست و کنده هنوز و چون Drop Back هنوز زیادی خوبه این قضیه عبور از دفاع‌ها رو سخت‌تر هم میکنه.
در مورد اجرای Skill Moveها هم گفته تو بهترین حالت خودشه و دیگه نمیشه چند تا چند تا پشت سر هم و بدون فکر اجرا کرد. باید زمان‌بندی خوب و فضای خوب داشته باشی تا بتونی اجراشون کنی. هنوز اگه درست و به جا اجرا کنی خیلی موثرن ولی دیگه مثل قبل نیستن که کسی بدون فکر همین جوری چند تا الگو رو پشت سر هم اجرا کنه و نشه دفاع کرد. اون سبک Skill Move رو میشه تو بخش ولتا داشت.

شوت: به عنوان کسی که میگفت Timed Finishing فاجعه‌ست و باید کلا حذف بشه میگه که تو فیفا 20 دقیقا همونی شده که باید باشه. تو محوطه جریمه هیچ نیازی بهش نیست و بیرون محوطه هم اگه بخوایم کمی قدرت و دقت رو ببریم بالا میتونیم استفاده کنیم و کلا تو موقعیت‌هایی که ریسک در حالت عادی بالاست و میخوایم از شوتمون مطمئن‌تر باشیم به درد میخوره و لازم نیست همیشه ازش استفاده کنیم. مثل 19 نیست که سرعت توپ چندین برابر بشه و به طور کلی سبز زدنش خیلی سخت‌تر هم شده و نیاز به مهارت و دقت بیشتری داره. البته میگه امیدواره وقتی بازی اومد و همه بیشتر بازی کردن مثل 19 استفاده ازش راحت نشه ولی تو دید اول خیلی سخت‌تر از قبل شده.
اما خود شوت‌ها و در واقع تموم‌کنندگی بازیکنا همچنان خیلی رندوم و بی‌ثباتن. Composed Finishing که امسال اضافه شده رو میگه خیلی حس نکرده به جز چند مورد و هنوز هم وقتی از Driven Shot و ... استفاده میکنی و با اینکه جهت رو دقیق به سمت دروازه گرفتی شوت واسه خودش تغییر جهت میده و میره بیرون. میگه به شدت از 19 بهتره همه چیزش ولی باز هم باید ثبات بیشتری داشته باشه به خصوص تو موقعیت‌های تک به تک. شوت فینس بیرون محوطه دوباره خوب شده و میشه ازش بهتر استفاده کرد. شوت‌های چیپ دوباره کاربردی شدن. گلر رو وقتی جلو میارن الان میشه گلر رو جا بذاری و اونجوری نیست که مثل قبل گلر همیشه دست بالا رو داشته باشه.

گلرها: به نظرش کمی زیادی خوبن به خصوص اونایی که اورال ریتینگ بالاتری دارن و شوت‌های زیادی رو سیو میکنن و علاوه بر اون دفع ناقص زیادی هم دارن طوری که صرفا تو موقعیت‌هایی که میدونی شوت زدن به درد نمیخوره شوت میزنی چون میدونی گلر ناقص دفع میکنه و ریباندش میرسه بهت. تو موقعیت‌های تک به تک ایرادی نداره و منطقیه ولی تو باقی موقعیت‌ها نباید انقدر زیاد اتفاق بیفته.
جا به جا کردن گلر با آنالوگ راست به شدت بهتر شده و مثل اسپایدرمن نمیشه روی خط جا به جاشون کرد. خیلی خیلی کمتر و با سرعت خیلی کمی میشه جا به جاشون کرد و همونیه که باید باشه.

پاس: ارور پاس دادن به طور کلی بالاتر رفته و حالا پاس دادن و انتخاب بازیکنی که میخوای بهش پاس بدی و مسیری که میخوای انتخاب کنی با توجه به بالا رفتن ارور پاس‌ها کمی مهارت بیشتری میطلبه. کرت به عنوان بازیکن حرفه‌ای مشکلی نداشته که هیچ راضی هم بوده از این موضوع ولی باید ببینیم نظر کسایی که تفریحی بازی میکنن چیه و آیا زیادی سخت شده یا اینکه همه میتونن بهش عادت کنن.

سانتر و هد: گویا به شدت تاثیرشون رو از دست دادن و بازی رو زمین خیلی موثرتر از سانتر و هد شده. کرت میگه شاید حتی زیادی خرابش کردن ولی برای کسایی که دوست دارن رو زمین بازی کنن بر عکس پارسال راضی‌کننده‌ست این قضیه.

پنالتی و ضربه آزاد: هر دوشون خیلی بدن. سیستم جدید ضربه‌ی آزاد خیلی پیچیده‌ست ولی شاید بشه بهش عادت کرد. تو پنالتی هم هنوز میشه جهت سر بازیکن رو قبل از ضربه دید و همون سمت پرید و گرفت.

نظر کلی: با وجود ایرادهایی که گفته شده به خصوص تو بخش دریبل(مجددا منظور Skill Move نیست و جا گذاشتن حریف با حرکت عادی بازیکنه) به نظرش فیفا 20 به راحتی جزو بهترین فیفاهایی میاد که بازی کرده و این حرف رو بعد از یه روز کامل وقت گذاشتن و بازی کردن داره میگه. پارسال همین موقع کرت گفته بود که اساسا فیفا 19 از ریشه ایراد داره و نمیشه هیچ جوره با آپدیت هم درستش کرد ولی الان فیفا 20 به نظرش پتانسیل به شدت بالایی داره برای اینکه بازی قابل قبولی باشه. کرت میگه البته این نسخه‌ی اولیه بازی بوده و مثل هر سال باید منتظر موند و دید تیم سازنده چه مسیری رو پیش میگیرن ولی پایه و اساس یه بازی خوب رو میشه کاملا حس کرد. بر عکس خیلی از نظراتی که بعد از نسخه بتا اومده بود که فیفا 20 مثل 19 میمونه با کمی تغییر (از نظر گیم‌پلی) ولی از دید کرت زمین تا آسمون با هم فرق دارن و قطعا اولش همه برای سازگار شدن باهاش مشکل پیدا میکنن ولی سخت بودنش به معنی بد بودنش نیست. در آخر هم میگه تو همون گیمزکان با بازیکن حرفه‌ای دیگه‌ای بازی کرده و گویا با اختلاف زیادی برده ولی اون بازیکن برگشته گفته فیفا 20 مزخرفه و 19 رو ترجیح میده!

در کل با توجه به نقد جامع کرت به نظر میاد کسایی که از سبک 19 (نیمه‌ی دوم سال) و ال تورنیدو و سانتر و هد و ... خوششون میومد اولش که اصلا با 20 حال نمیکنن و طول میکشه تا بهش عادت کنن و در مقابل کسایی که سبک بازی روی زمین و ساختن موقعیت با پاسکاری و به هم ریختن تیم حریف رو دوست دارن احتمالا راضی خواهند بود. البته همه‌ی اینا به شرطیه که اول مشکلاتی که گفته شده به خصوص در مورد سرعت تغییر جهت بازیکن مهاجم حل بشه و بعد هم تیم سازنده اصلا بخواد تو همین مسیر ادامه بده نه اینکه تو طول سال مسیر کاملا متفاوتی رو هدف قرار بده.
ولی اینکه کسی مثل کرت که اکثرا انتقادهاش به جا و سازنده‌ست میگه پتانسیل بازی بالاست باز کمی باعث دلگرمیه.

دوستان میشه یه نفر من رو راهنمایی کنه
من اگر بخوام توی مسابقات شرکت کنم باید از کجا استارت بزنم
منظورم اینه که مسابقات کشوری یا جهانی کلا نحوه انتخاب بازیکنان چطوری هست از بین چه کسانی انتخاب میشن
من الان ترکیه هستم پس یک سری موانع برای شرکت در این مسابقات برام رفع شده
یکی دو سالی از فیفا دور بودم دوباره میخوام برگردم
ممنون میشم اطلاعات تون در اختیار بنده بگذارید
متشکرم
کشوری ترکیه رو نمیدونم ولی مسابقات جهانی روی مود Ultimate Team برگزار میشه.
2 سال قبل روندش اینجوری بود که یه سری ماه رو انتخاب میکردن و اگه عملکرد شما تو طول اون 4 هفته ویکندلیگ در حد Top 32 یا Top 64 بود میتونستی بری تو مسابقات مربوط به اون ماه شرکت کنی و اونجا هم جزو نفرات برتر بودی میرفتی مراحل بالاتر و در نهایت هم جام جهانی آخر سال.
پارسال ولی همون اوایل سال یه لینک ثبت نام گذاشتن و شما میرفتی ثبت نام میکردی (از ایران نمیشد ولی خب ترکیه مشکلی نداره) بعد از ثبت نام دیگه هر وقت برای اولین بار موفق میشدی تو یه ویکندلیگ 27 برد به بالا بیاری بهت اجازه میدادن تو مسابقات انتخابی شرکت کنی. هر هفته‌ای که انتخابی بود ایمیل میزدن به کسایی که میتونستن شرکت کنن و میگفتن چه جوری باید تو مسابقه انتخابی که آنلاین و از طریق بخش فرندلی التیمیت تیم بود شرکت کنن. اونجا تو اون انتخابیا اگه جزو نفرات برتر منطقه میشدی میتونستی بری تو مسابقات اصلی که هر بار تو یه کشوری برگزار میشد شرکت کنی و امتیاز جمع کنی برای شرکت تو جام جهانی آخر سال.

امسال احتمالا روندش باید شبیه پارسال باشه ولی باز EASPORTSFIFA و EAFIFAesports رو تو توییتر فالو کن هر خبری تو این زمینه باشه اول از همه اینا اطلاع‌رسانی میکنن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر