قوانین بازارچه

قوانین عمومی

 1. بازی‌سنتر، مدیران و مسئولین بازارچه منفعتی از معاملات این تالار نمیبرند، و هیچ گونه تعهدی در خصوص صحت و سقم معامله یا کلاهبرداری و کم فروشی ندارند. کلیه مسئولیت ها و عواقب ناشی از انجام معاملات صرفاً متوجه طرفین معامله است و سایت به هیچ عنوان تایید کننده خریدار یا فروشنده نیست.
 2. فروشندگان و فروشگاه هایی که قصد فعالیت تجاری در بازارچه بازی سنتر را دارا هستند، ابتدا میبایست مدارک مورد نیاز جهت احراز هویت خود را ارسال نمایند، تا پس از تایید به عنوان فروشنده معتبر اقدام به انجام معاملات نمایند.
 3. پیش فروش به هیچ عنوان مجاز نمی باشد! گفتگو های مرتبط به سرعت حذف و در صورت تکرار دسترسی فرد خاطی از بازارچه قطع خواهد شد.
 4. استفاده کردن از فضای بازارچه به منظور ارسال آگهی های تبلیغاتی مجاز نیست و گفتگو های غیر مرتبط حذف خواهند شد.
 5. انتشار اطلاعات شخصی و هویتی مانند آدرس، کد ملی و ... در فضای عمومی تاپیک ها مجاز نیست.
 6. فروشنده موظف به قرار دادن تصویر و یا تصاویری از کالای خود (نو و یا کارکرده) با مشخصات مورد نظر که عبارتند از : 1) نام کاربری فروشنده(به طور کامل و با تمام حروف) 2) نام و یا آدرس بازی سنتر 3) تاریخ ثبت عکس در پست اول تاپیک است.
 7. محصول یا محصولات خود را به صورت صحیح، با ذکر شرایط کامل و عنوانی مناسب معرفی کنید.
 8. از ایجاد بحث و درگیری در مورد اثبات کیفیت یا قیمت مناسب محصول خود با کاربران خودداری کنید و در صورت بروز مشکل فقط از طریق ارسال گزارش اقدام نمایید.
 9. از ایجاد همزمان چند تاپیک به منظور فروش یک کالا خوداری کنید، گفتگو های تکراری حذف خواهند شد و دسترسی فرد خاطی به بازارچه محدود خواهد شد.
 10. در مورد اجناسی که به مزایده گذاشته می شوند، فروشنده موظف است، قیمت پایه و نرخ افزایش آن را مشخص کند و علاوه بر آن آخرین قیمت پیشنهادی را در صفحه آگهی خود در معرض نمایش قرار دهد.
 11. قوانین ایجاد تاپیک‌های خرید، فروش یا معاوضه و نحوه قیمت گذاری

  1. کاربران به منظور خرید، فروش و یا معاوضه کالا(ها) باید در بخش مناسب اقدام به ایجاد تاپیک کنند.
  2. استفاده کردن از تاپیک دیگران به منظور معرفی کالای خود مجاز نیست و در صورت مشاهده با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
  3. استفاده کردن از فضای تالار بازارچه به عنوان راهکار های تبلیغاتی و معرفی سرویس ها و خدماتی که کاربران را به بیرون از انجمن هدایت میکند مجاز نیست. در صورت عدم توجه به این بند از قوانین و تکرار، دسترسی فرد به مدت 1 هفته قطع خواهد شد.
  4. آغازگر تاپیک موظف است کالای موردنظر خود را جهت انجام معامله (خرید، فروش یا معاوضه) به‌طور دقیق معرفی کند. فروشندگان موظف هستند تمام اطلاعات کلیدی، فنی، تکنیکی، مشکلات و نواقص احتمالی محصول خود را ارائه نماید.
  5. از ایجاد همزمان چند تاپیک مشابه به منظور فروش، خرید و معاوضه یک کالا خوداری کنید، گفتگو های تکراری حذف خواهند شد و دسترسی فرد خاطی به بازارچه محدود خواهد شد.
  6. آغازگر تاپیک می‌بایست محترمانه به تمامی سوالات و درخواست‌های کاربران پاسخ دهد. هرگونه بی‌احترامی و حتی ادبیات زننده از سوی آغازگر تاپیک، منجر به حذف تاپیک وی خواهد شد.
  7. در صورتی که نوشته توهین‌آمیز و یا نامناسب مشاهده شد، تنها با استفاده از کلید «گزارش تخلّف» آن را گزارش کنید تا بررسی و اقدام متناسب از جانب مدیران تالار انجام شود. به هیچ‌عنوان پاسخ این نوشته‌ها را ندهید در غیر این صورت با تمام کاربرانی که وارد درگیری لفظی شده‌باشند برخورد خواهد شد.
  8. تعیین قیمت به عهده فروشنده است، فروشنده میبایست در تاپیک خود به طور مشخص قیمت مد نظر را اعلام کند زیرا دریافت و اعلام قیمت به‌وسیله پیام خصوصی ممنوع است.
  9. فروشنده می‌تواند کالای حود را 10 برابر قیمت بازار و یا 1/8 قیمت بازار بفروشد، اختیار این تصمیم با فروشنده است و هیچ کاربری حق دخالت و توهین به فروشنده را ندارد .

  محصولات و خرید و فروش های غیر مجاز

  1. خرید، فروش و یا معاوضه کلیه محصولات فرهنگی شامل فیلم، سریال، موسیقی و...
  2. خرید و فروش سرویس‌های ماهواره‌ای و اکانت‌ های v p n ، کارت‌ های d v b و بحث‌های مرتبط.
  3. خرید و فروش انواع اکانت های ترکیبی، هک شده و بازی های اشتراکی PS4 و Xbox One، اکانت های Battle.net، اکانت مربوط به بازی Clash of Clans و بازیهای مشابه و آیتم‌های مربوط به آنها و همچنین CD key های اشتراکی ممنوع است و در صورت مشاهده گفتگو حذف خواهد شد.
  4. فروش کارت های اعتباری که در فروشگاه سایت موجود هستند، در قالب تجاری ممنوع است و در صورت مشاهده گفتگو حذف خواهد شد.
  5. پیش‌فروش کالا و خدمات و خرید اشتراکی.
  6. خرید و فروش محصولاتی که مصداقی از ماده 21 قانون جرایم رایانه‌ای باشند و همچنین خرید و فروش کالا و یا خدماتی که مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
  7. قانون عکس از کالا

   1. فروشنده موظف به قرار دادن تصویر و یا تصاویری از کالای خود (نو و یا کارکرده) با مشخصات مورد نظر که عبارتند از : 1) نام کاربری فروشنده(به طور کامل و با تمام حروف) 2) نام و یا آدرس بازی سنتر 3) تاریخ ثبت عکس در پست اول تاپیک است.
    • تبصره 1: نام کاربری روی کاغذ کنار کالا به صورت مجزا و مشخص، وجود و مالکیت آن را اثبات می‌کند، نام یا آدرس انجمن مانع سوء استفاده از تصاویر سایر انجمن‌ها می‌شود و تاریخ نشان‌دهنده وضعیت ظاهری کالا در زمان فروش می‌باشد. بنابراین وجود هر سه مشخصه اجباری و الزامی‌ است و اگر هر کدام از آنها موجود نباشد، تاپیک خلاف قانون خواهد بود.
     تبصره 2: در صورت هرگونه جعل یا دستکاری در عکس به منظور گمراه کردن کاربران، دسترسی متخلّف به طور دائم محدود می‌شود.
     تبصره 3: اگر تاپیک فروش کالا فاقد عکس با نام کاربری و مشخصات باشد، به محض مشاهده حذف خواهد شد. تهیه تصویر مذکور قبل از ارسال تاپیک الزامی است و به درخواست مهلت یا اشاراتی با محتوای اینکه این عکس بزودی قرار داده خواهد شد، توجهی نخواهد شد. (ایجاد تاپیک فروش کالا بدون عکس قانونی از آن، تخلّف محسوب می‌شود.)
     تبصره 4: متخلّفین از این قانون در مرحله اول با حذف فوری تاپیک، در مراحل بعدی حذف تاپیک و با محدودیّت دسترسی جریمه خواهند شد.
     تبصره 5: قرار دادن تصویر دیسک بازی در تاپیک های مربوط به فروش بازی ها الزامی است، در صورت عدم توجه تاپیک حذف خواهد شد.
   2. در صورتی که در یک تاپیک چند کالا برای فروش قرار داده شود، قرار دادن عکس قانونی از هر کالا الزامی است. قرار دادن تمام کالاها در یک تصویر با رعایت بند 1 بلامانع است.
    • تبصره: در صورتی که تمام کالاهای یک تاپیک مشابه و نو (آکبند) باشند، فروشنده می‌تواند از تمام یا برخی از آن کالاها عکس قانونی تهیه و ارائه کند، در این حالت نیاز به قرار دادن عکس قانونی از تک تک کالاها نیست.
   3. فروشنده موظف است در صورت لزوم یا به تشخیص مدیران و یا به درخواست کاربران عکس‌های بیشتر یا از زوایای دیگر تهیه و در نوشته اول تاپیک قرار دهد.
   4. در صورت وجود عیب ظاهری در کالا، ارائه عکس واضح از آن عیب الزامی است. همچنین در مورد کالاهای نو، عکس باید در حد عرف نشان دهنده نو و دست‌نخورده بودن کالا باشد.
   5. عکس با نام کاربری و مشخصات نباید خیلی حجیم باشد.
   6. عکس با مشخصات قانونی می‌بایست در خود انجمن آپلود شود اما سایر عکس‌ها را می‌توان در آپلودسنترهای دیگری آپلود کرد.

   توصیه های قبل از خرید:

   1. هنگام خرید کلیه اجناس از کاربران، توصیه اکید ما به شما این است که معاملات خود را به صورت حضوری انجام دهید تا از دریافت کالا و نیز کیفیت و مطابقت آن با ادعای فروشنده مطمئن گردید.
   2. حتی الامکان سعی کنید از کاربران باسابقه یا کاربرانی که دارای اعتبار بازارچه بالایی هستند خرید کرده و در مورد اعتبار و اعتماد طرف مقابل معامله خود از کاربران مورد اعتماد و با اعتبار انجمن سوال کنید.
   3. پیش از خرید، آدرس محل اقامت یا کار و یک شماره تلفن ثابت مرتبط با محل اقامت یا کار را از فروشنده دریافت نموده و با تماس با شماره تلفن ثابت دریافتی از صحت شماره اطمینان حاصل نمائید.(تنها به ارسال SMS اکتفا نکنید) همچنین تطابق پیش شماره مربوط به شماره تلفن ثابت دریافتی و آدرس را نیز بررسی نمایید. در صورتی که فرد از پاسخگویی به تماس های برقرار شده طفره رود و رفتاری مشکوک داشت بلافاصله معامله را لغو کنید.
   4. به سرعت جذب قیمت های نازل و غیر منظقی نشوید و در رابطه با آن تحقیق کنید.
   5. نام، نام خانوادگی و شماره حساب یا کارتی که فروشنده به جهت واریز وجه در اختیار شما گذاشته است را در گوگل جتسجو کنید.
   6. هنگام واریز وجه به حساب بانکی فروشنده از تطابق نام صاحب حساب و نام فروشنده اطمینان حاصل کرده و از واریز وجه به حساب شخصی دیگر، جدا خودداری نمائید و در صورت پافشاری فروشنده معامله را لغو کنید.
   7. از فروشنده درخواست نمائید تا عکسی از جنس مورد نظر شما را در شرایطی خاص (مثلاً گرفتن آن در یک دست به نحوی خاص) تهیه کرده و برایتان ارسال نماید تا به وضعیت ظاهری کالای مورد نظر پی برده و نسبت به مالکیت آن کالا توسط فروشنده اطمینان نسبی پیدا کنید.
   8. هنگام معامله با کاربرانی که عضو جدید فروم هستند و یا سابقه‌ای ندارند، بیشتر دقت کنید.
   9. در صورتی که تناقضی میان اطلاعات ارائه شده توسط فروشنده مشاهده می‌کنیدو یا به دلیلی به وی شک دارید از هرگونه پرداخت قبل از دریافت کالای مورد نظرتان خودداری نمائید.


   مدیریت بازی سنتر
Top
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر