Nintendo Xenoblade Chronicles 3

سازنده
Monolith Soft
تاریخ انتشار
July 2022
ناشر
Nintendo
پلتفرم‌ها
  1. Nintendo Switch
FQbx_LfVQAIeOcC.jpg

a75f274ac99b6274a53e1134c76dac8b.png

ناشر: Nintendo
سازنده: Monolith Soft
سبک: JRPG
تاریخ عرضه: 29 جولای 2022
پلتفرم: Switch

دنباله مستقیم سری زنوبلید که در آینده دور متصل به دنیاهای زنوبلید 1 و زنوبلید 2 رخ می دهد

Untitled-1 copy.png

سال 1998، تتسویا تاکاهاشی اولین بازی کارنامه کاری اش به عنوان کارگردان و همکاری همسرش سورایا ساگا به عنوان نویسنده و طراح را تحت عنوان Xenogears برای پلی استیشن منتشر کرد. سری Xeno از آن زمان شروع به بزرگتر شدن کرد. تاکاهاشی سال های بعد روی پلی استیشن 2 و زیر پرچم Bandai Namco سه گانه Xenosaga را ساخت. بازی هایی که علی رغم اقبال از دید منتقدین و مخاطبین، هیچ شانسی در موفقیت تجاری نداشتند. شکست ها تجاری پیاپی، تاکاهاشی و استدیوش Monolith Soft را در خطر نابودی قریب الوقوع قرار داد و ممکن بود این استدیو هیچ گاه رنگ نسل هفتم کنسول های ویدیو گیم رو نبیند. نامکو مایل به همکاری نبود و به نظر نمی آمد ناشر دیگری به سبک بازی ساختن تیم Monolith Soft علاقه داشته باشد.

هر ناشری به غیر از نینتندو. سال 2006 و در شرایطی که Monolith Soft در بدترین وضعیت خود قرار داشت، نینتندو به سراغ کمپانی آمده و پیشنهاد همکاری به آن ها برای ساخت یک بازی جدید را داد. تاکاهاشی بلافاصله شروع به ایده پردازی کرد و اولین دمو از کانسپت های تیم را در سال 2007 به نینتندو نشان داد. دموی مورد نظر نینتندو را تا حدی تحت تاثیر قرار داد که طی مدت کوتاهی مانالیث سافت به مالکیت نینتندو درآمد و کار روی پروژه اصلی بر اساس کانسپت های تاکاهاشی آغاز شد. پروژه ای که در سال 2010 تحت عنوان Xenoblade Chronicles در ژاپن عرضه شد. (و بعد دو سال تلاش مختلف از طرف فن ها برای قانع کردن نینتندو جهت لوکالیزه کردن بازی، در آمریکا و دیگر نقاط دنیا)

نسخه اول زنوبلید با وجود عرضه در آخرین سال های عمر Wii به موفقیت چه از نظر تجاری و چه از نظر جلب نظر منتقدین رسید و کار بلافاصله برای ساخت نسخه بعدی آغاز شد. 5 سال بعد Xenoblade Chronicles X برای Wii U در سال 2015 عرضه شد که فضایی به شدت متفاوت را برای سری به تصویر کشید و هیچ ارتباط معناداری به نسخه اول نداشت. با این وجود به خاطر مکانیک های غنی و دنیای جهان باز استثنایی، مورد تحسین طرفداران و منتقدین قرار گرفت. خیلی طولی نکشید تا عنوان بعدی سری زنوبلید برای سوییچ عرضه شد.

Xenoblade Chronicles 2 در انتهای سال 2017 برای نینتندو سوییچ عرضه شد و موفق ترین بازی کل سری Xeno به لحاظ تجاری شد. بازی دنیا و شخصیت های جدیدی را نسبت به زنوبلید 1 به تصویر می کشید، اما ایده ها و تعداد خاصی از پلات پوینت های کلیدی بازی ربط روشنی به زنوبلید 1 داشتند. بعد از عرضه نسخه ریمستر شده نسخه اول زنوبلید 1 روی سوییچ، کم کم طرفداران منتظر این بودند تا ببینند آینده سری چگونه ایده های زنوبلید 1 و 2 را ادامه می دهد. تا این که در ابتدای سال 2022 و طی دایرکت ماه فوریه نینتندو، Xenoblade Chronicles 3 برای عرضه در تاریخ سپتامبر 2022 برای سوییچ تایید شد. بازی ای که به وضوح المان های داستانی زنوبلید 1 و 2 را قرار است با هم ترکیب کرده و آینده آن ها را شکل دهد. طبق گفته خود تتسویا تاکاهاشی، ایده های اولیه و کلیدی بازی بین زمان اتمام ساخت زنوبلید 1 و شروع ساخت زنوبلید 2 به ذهن تیم سازنده رسیده و روش کار شده و به نظر میاد با دنباله ای روبروییم که واسه مدت طولانی روش برنامه ریزی شکل گرفته.

XenobladeChronicles3_Intro_SideImg_Noah copy.png

Untitled-2 copy.png

آدمی برای زنده موندن به چی احتیاج داره؟ به خانواده؟ به غذا؟ به آب یا به هوا؟ قبل از هر چیز ولی. آدمی برای زنده موندن به زندگی احتیاج داره. زنوبلید 3 قصه شخصیت هاییه که از بزرگترین حق شون که زندگی شون باشه خیلی وقته محروم شدند.
در سرزمین آیونیوس دو کشور کهن، سال هاست تو جنگ بی پایانی با هم قرار گرفتن. کشور Keves سرزمینی که دانش تکنیکال و روباتیک قدرتمندشون باعث شده هیولاهای مکانیکی ترسناکی رو به میدون نبرد بیارن و کشور Agnus سرزمین غنی از منابع جادویی که به واسطه تکنیک اسلحه سازی پیچیده و درک بالا از قدرت ماده جادویی Ether بسیار قدرت های خطرناکی رو تو چنگال خودشون دارند. نبرد بی پایان این دو کشور سر منابع زندگی سربازانی است که نوار Flame Clock زندگی آن ها را پر می کند. به طور خلاصه آن ها سر زندگی با همدیگر می جنگند.
6 شخصیت اصلی داستان، Noah, Mio, Eunie, Taion, Lanz, Sena سربازهای نشان خورده از دو جبهه متفاوت اند. علی رغم تفاوت محل تولدشان هر 6 نفر آن ها سربازانی اند که محکوم به تنها 10 سال زندگی اند و آغاز بیست سالگی شان زندگی شان تمام شده و میمیرند. دست سرنوشت این 6 شخصیت را به هم رسانده و طی وقایع غیر مترقبه ای نوح و میو تصمیم به همکاری به قیمت دشمنی با تمام دنیا گرفته تا بتوانند پرده از اسرار دنیای آیونیوس و ریشه نبرد بی پایان شان بردارند.

Untitled-3 copy.png

در صورت اطلاعات بیشتر آپدیت خواهد شد

اسکرین شات ها

xenoblade-chronicles-3.large.jpg switch_xenobladechronicles3_screen_01.jpg Xenoblade-Chronicles-3-Reveal-Asset-14.jpg
Xenoblade-Chronicles-3-Screenshot-010.jpg Xenoblade-Chronicles-3-fight.jpg

تریلرها
تریلر معرفی بازی

تریلر معرفی بازی - ژاپنی

تریلر تاریخ عرضه بازی

تریلر تاریخ عرضه بازی - ژاپنی

تریلر تیزر دایرکت بازی

تریلر تیزر دایرکت بازی - ژاپنی

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
تمام شد!
بهترین بازی سری.
گیمپلی که بشدت اعتیاد آور و جذاب که هم بازی اول رو ارتقا داده و هم سیستم مزخرف گاچا دو رو برداشته بود.

داستان هم انتظار پایان به این خوبی رو نداشتم.:(
کاشکی یک بازی دیگه هم در این دنیا بزنند.
همه شخصیت ها هم عالی حتی کوئست های Hero ها هم بشدت جذاب بودند.

اون کرکتر اصلی 2 نه یکی، نه دوتا، آخه سه تا باهم دیگه! الله اکبر.

کودکان این بنده خدا خودشون میدونند پارتی بازی بعدی بشند، ماشالا تیم درست کرده.:D
کودک میا در بازی نبود، بود؟(نکنه خود میو بچه میاست؟) منطقی میزنه.

وای چقدر خداحافظی آخر خوب بود.:((

من کلا به ندرت میشه یه بازی رو تموم کنم و با این که راضی باشم فکر کنم کمه و DLC بخوام براش. عموما یا بیشتر از چیزی که حقشونه وقت میگیرن یا کلا خیلی کمه بازی
ولی این و الدن رینگ جفت شون صد ساعت عمر منو خوردن و من از الان منتظر DLC شونم

این سیستم هیرو ها هم به جای گاچای دو واقعا تصمیم درستی بود
کاش یه روزی اگه تصمیم گرفتن دو رو ریمیک یا ریمستر کنن یا کاری کنن بشه اکثر بلید های نادرتر رو از طریق کوئست ها گرفت. یه سریشون رو میشد ولی خیلی کم بودن. این سیستم زنو3 محشره واقعا
مخصوصا سیستم Ascension Quest که خیلی شخصیت ها رو پخته تر می کرد.
به نظرم رفتن Ascension Quest یه سری مثل Ashera و Ghondor باید رسما اجباری باشه تو بازی از بس باحال و احساسی و خوبن

بازی به نظرم تو المان های محیطی خیلی بیشتر از زنوبلید 1 فن سرویس داشت تا 2
از کلونی 9 بگیر تا خود دریای اریثیا واینا
نه که 2 چیزی نداشته باشه. من کلا عشق می کنم هر بار میکنم Maktha Forest ولی 1 اش بیشتر بود به نظرم
عوضش همه رو با اون یه عکس تهش جبران کردن
Chad Rex Strikes Again :D

میو هم اره. خیلی المان ها هست که ربطش میده به Nia
پیشنهاد من اینه کوئست نیا که بعد تموم کردن بازی ازاد میشه رو بری. چیزهای خیلی باحالی داره

Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
513
نام
علی
اقا من xeno de 1 رو دارم بازی می کنم یک سیستم افتضاحی که داره این هست که اگر باس مثلا 5 لول از تو بالاتر باشه ضدضربه میشه حالا تو هرچقدر می خوای قوی باش ... این چه سیستمی هست !!! از اونجایی که بازی واقعا فکر کنم گرایند می طلبه منم وقت این وقت تلف کردن ها رو ندارم اگر راهی داره بگین اگر نه حذف کنم بازی رو (با وجودی که واقعا از بازی خوشم اومده اما اگر قرار باشه در چپترهای پایانی هم همین آش و همین کاسه باشه من وقتش رو ندارم مگر راهی برای سریع گرایند کردن باشه البته غیر ساید کوئست ها، گشتن در مپ و ... یک راه خیلی سریع !!!) واقعا xeno 3 عالی بود انصافا !

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
اقا من xeno de 1 رو دارم بازی می کنم یک سیستم افتضاحی که داره این هست که اگر باس مثلا 5 لول از تو بالاتر باشه ضدضربه میشه حالا تو هرچقدر می خوای قوی باش ... این چه سیستمی هست !!! از اونجایی که بازی واقعا فکر کنم گرایند می طلبه منم وقت این وقت تلف کردن ها رو ندارم اگر راهی داره بگین اگر نه حذف کنم بازی رو (با وجودی که واقعا از بازی خوشم اومده اما اگر قرار باشه در چپترهای پایانی هم همین آش و همین کاسه باشه من وقتش رو ندارم مگر راهی برای سریع گرایند کردن باشه البته غیر ساید کوئست ها، گشتن در مپ و ... یک راه خیلی سریع !!!) واقعا xeno 3 عالی بود انصافا !

بذار رو Easy Mode
تقریبا همه مشکلاتت حل میشه

یکی این
یکی هم این که در مورد زنوبلید 1 به طور استثنا سعی کن از هر جا که رد میشی همه ساید کوئست ها رو قبول کنی
خیلی هاشون فچ کوئست هایی هستن که تو همون روند داستانی خود به خود تموم شون می کنی. فقط اگه ساید کوئست شون رو قبول نکنی Exp مفته که از کفت رفته
و این که حواست به Bonus Exp هایی که جمع کردی باشه. دقیق سیستم شون رو تو زنو1 یادم نیست چجوری بود ولی حواست باشه که Bonus Exp هات رو کامل مصرف کرده باشی همین

وگرنه که بازی اورآل خیلی گرایند نمی خواد تا Late Game اش. یخورده اون جا یهو لول همه چی میره بالا. که خب تا اون موقع جا برام فارم کردن زیاد هست دستت

امیدوارم بتونی از بازی لذت ببری چون حیفس. خیلی RPG خوبیه

• Like
Reactions: Dark_Souls

Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
513
نام
علی
بذار رو Easy Mode
تقریبا همه مشکلاتت حل میشه

یکی این
یکی هم این که در مورد زنوبلید 1 به طور استثنا سعی کن از هر جا که رد میشی همه ساید کوئست ها رو قبول کنی
خیلی هاشون فچ کوئست هایی هستن که تو همون روند داستانی خود به خود تموم شون می کنی. فقط اگه ساید کوئست شون رو قبول نکنی Exp مفته که از کفت رفته
و این که حواست به Bonus Exp هایی که جمع کردی باشه. دقیق سیستم شون رو تو زنو1 یادم نیست چجوری بود ولی حواست باشه که Bonus Exp هات رو کامل مصرف کرده باشی همین

وگرنه که بازی اورآل خیلی گرایند نمی خواد تا Late Game اش. یخورده اون جا یهو لول همه چی میره بالا. که خب تا اون موقع جا برام فارم کردن زیاد هست دستت

امیدوارم بتونی از بازی لذت ببری چون حیفس. خیلی RPG خوبیه
Bonus Exp ها توی xeno 3 در محل کمپ میشد ارتقا داد اما اینو یا توضیحی نداد یا اصلا جایی نداره شاید ندانم !

• Like

HGY007

کاربر سایت
Sep 27, 2016
13
نام
mamad
easy این بازی casual mode نام داره . و باعث میشه مبارزات خیلی بی مغز و بی استراتژی باشند و اصلا نیازی نباشه خیلی تلاشی بکنی . مبارزاتی که ازت نخواد تلاش کنی خب تکراری میشه . خسته کننده میشه . بنظرم به casual mode به عنوان آخرین آخرین راه حل نگاه کنی نه اولین .
تو این بازی ساید کوئست زیاده ۴۰۰ تا . و اکثرا اینشکلی هستند که برو ۱۰ تا خرگوش بکش یا ۱۰ تا از فلان آیتم گیر بیار چیزایی که تو وقتی توی محیط میچرخی انجامشون میدی بطور معمول . کلا به هیچ ساید کوئستی تو این بازی نه نگو همه رو قبول کن . حالا یسری ها رو هم انجام بده . (یسری ها که عکس ساعت کنارشونه از یه جایی به بعد تو داستان میرن . اونا توی اولویتت باشند قبل از منسوخ شدنشون انجامشون بدی)

HGY007

کاربر سایت
Sep 27, 2016
13
نام
mamad
Bonus Exp ها توی xeno 3 در محل کمپ میشد ارتقا داد اما اینو یا توضیحی نداد یا اصلا جایی نداره شاید ندانم !
توی این بازی bonus exp نداریم بطور معمول . یه گزینه به اسم expert mode هست اونو فعال کنی بازی همه xp رو بهت نمیده و نگهشون میداره و میشند bonus exp و هر زمان که خواستی میتونی از توی منو بگیریشون نیازی به کمپ یا جای مشخصی نیست

• Like

Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
513
نام
علی
easy این بازی casual mode نام داره . و باعث میشه مبارزات خیلی بی مغز و بی استراتژی باشند و اصلا نیازی نباشه خیلی تلاشی بکنی . مبارزاتی که ازت نخواد تلاش کنی خب تکراری میشه . خسته کننده میشه . بنظرم به casual mode به عنوان آخرین آخرین راه حل نگاه کنی نه اولین .
تو این بازی ساید کوئست زیاده ۴۰۰ تا . و اکثرا اینشکلی هستند که برو ۱۰ تا خرگوش بکش یا ۱۰ تا از فلان آیتم گیر بیار چیزایی که تو وقتی توی محیط میچرخی انجامشون میدی بطور معمول . کلا به هیچ ساید کوئستی تو این بازی نه نگو همه رو قبول کن . حالا یسری ها رو هم انجام بده . (یسری ها که عکس ساعت کنارشونه از یه جایی به بعد تو داستان میرن . اونا توی اولویتت باشند قبل از منسوخ شدنشون انجامشون بدی)

مشکل همین هست که همه سایدکوئیست ها رو هم قبول کردم اما به نظر باید خیلی هاش رو انجام بدی تا لول بره بالا (مشکل زمان هست که من زمان گرایند کردن ندارم و این کار رو خیلی عبث میدونم ی جور توهین به بازی باز که اصلا نیازی نیست بازی رو الکی کش دار کرد)

• Like

HGY007

کاربر سایت
Sep 27, 2016
13
نام
mamad
مشکل همین هست که همه سایدکوئیست ها رو هم قبول کردم اما به نظر باید خیلی هاش رو انجام بدی تا لول بره بالا (مشکل زمان هست که من زمان گرایند کردن ندارم و این کار رو خیلی عبث میدونم ی جور توهین به بازی باز که اصلا نیازی نیست بازی رو الکی کش دار کرد)
حرفت کاملا درسته . متاسفانه این قضیه توی زنوبلید ۱ هست . میخوای همون casual mode رو بری پس
البته اینم بگم که ساید کوئست ها جوایز خوبی هم دارند . زره خوب . جم خوب . اسلحه خوب . حداقل حواست به اونا باشه

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
بیایید که آلبوم بهترین موسیقی سال پیش داره به صورت رسمی عرضه میشه

Xenoblade Chronicles 3 Original Soundtrack (Limited Edition)

با 9 تا CD و 140 تا ترک و بیشتر از 9 ساعت موسیقی خالص، آلبوم موسیقی Limited Edition بازی قراره تو تاریخ 29 جولای 2023 (دقیقا یک سال بعد عرضه بازی) عرضه بشه

این آلبوم شامل موسیقی همه DLC های بازی (حتی موج چهارم که تاریخ عرضه هنوز نداره) میشه که یعنی احتمالا همه DLC های بازی تا اون موقع عرضه میشن

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,187
نام
ماکان
بیایید که آلبوم بهترین موسیقی سال پیش داره به صورت رسمی عرضه میشه

Xenoblade Chronicles 3 Original Soundtrack (Limited Edition)

با 9 تا CD و 140 تا ترک و بیشتر از 9 ساعت موسیقی خالص، آلبوم موسیقی Limited Edition بازی قراره تو تاریخ 29 جولای 2023 (دقیقا یک سال بعد عرضه بازی) عرضه بشه

این آلبوم شامل موسیقی همه DLC های بازی (حتی موج چهارم که تاریخ عرضه هنوز نداره) میشه که یعنی احتمالا همه DLC های بازی تا اون موقع عرضه میشن

محمد برای دنلد امده؟

• Like

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین

به به
بــــــــه بـــــــــه

تریلر موج چهارم DLC بازی با عنوان Xenoblade Chronicles 3 Future Redeemed امروز اومد بیرون
تاریخ عرضه اش هم مشخص شد هفته بعد 25 آپریل
بازی در مورد 6 تا بنیانگذار اصلی بازمانده ها تو داستان اصلی زنوبلید 3 است و جدا از N و Z که از داستان بازی اصلی تو این DLC هستند، شخصیت های جدید و حتی شخصیت های خیلی قدیمی تر مثل شولک و رکس هم تو داستان هستند

1681905842344.png

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
FuCyZ5baEAIk31A.jpg FuCyZ5eakAE0G_-.jpg

ای جاااان :x
الان شولک شده سورد مستر تانک که عملا کلاس دانبان بود تو زنوبلید 1
و رکس هم دوال بلید اتکر ـه که کلاس واندام بود تو زنوبلید 2

• Like
  • Love
Reactions: m.d.makan and m.a.t

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
FuC2VaAaEAAVh4G.jpg

مشابه زنوبلید 3، این جا هم قبل ریلیز یه اینفوگرافی از رابطه شخصیت ها هست تو بازی
(And Riku is just fucking there :|)

FuC4sMmaEAMcBFi.jpg

بازی یه شخصیت جدیدی هم داره به اسم A که به نظر نمیاد موبیوس باشه ولی از سیستم نامگذاری اونا تبعیت می کنه (تو بازی اصلی از B تا Z موبیوس داشتیم ولی موبیوس A نداشتیم که این جا فکر کنم توضیحش رو میدن)

• Like
Reactions: m.d.makan and m.a.t

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر