Xbox 360 یا PS3 کدامیک در سال 2011 بیشترین بازی انحصاری را دارند ؟

کدامیک بازیهای انحصاری بهتری دارند ؟

• PS3

رای‌ها: 198 55.2%
  • 360

رای‌ها: 116 32.3%
  • اهمیت نمیدهم

رای‌ها: 45 12.5%

• مجموع رای دهنده‌ها
    359

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
اقا من یک بار دیگه اصلاح شده این لیست رو میذارم ! Rise of Nightmares رو اشتباهاً قرمز کرده بودم ! باید زرد باشه ! :D

Xbox 360 Exclusives for 2011

The Gunstringer – September 2011 | 74/100​

Gears of War 3 – September 2011 | 91/100
Rise of Nightmares – September 2011 | 51/100
PowerUp Heroes - October 2011
Forza Motorsport 4 – October 2011
Kinect Sports Season 2 - October 2011
Dance Central 2 - October 2011
Kinect Disneyland Adventures - November 2011
Otomedius Excellent - November 2011
Halo: Combat Evolved Anniversary – November 2011
Sesame Street: Once Upon a Monster - TBA 2011
Codename D – TBA 2011
Age of Pirates: Captain Blood – TBA 2011
Haunt – TBA 2011

XBLA Exclusives for 2011

Radiant Silvergun | 87/100
Ms. 'Splosion Man | 83/100
Trenched | 83/100
The Dishwasher: Vampire Smile | 81/100
Toy Soldiers: Cold War | 81/100
ilomilo | 81/100
The Adventures of Shuggy | 77/100
Insanely Twisted Shadow Planet | 77/100
Half-Minute Hero: Super Mega Neo Climax | 76/100
Full House Poker | 76/100

PlayStation 3 Exclusives for 2011

LittleBigPlanet 2 – January 2011 | 92/100
Trinity: Souls of Zill O’ll – February 2011 | 55/100
Hyperdimension Neptunia – February 2011 | 43/100
Killzone 3 – February 2011 | 84/100
MLB 11: The Show – March 2011 | 90/100
Yakuza 4 – March 2011 | 78/100

Ar tonelico Qoga: Knell of Ar Ciel – March 2011 | 60/100
The Tomb Raider Trilogy – March 2011 | 78/100
PlayStation Move Heroes – March 2011 | 52/100
Socom 4: U.S. Navy Seals – April 2011 | 67/100

Prince of Persia Trilogy – April 2011 | 81/100
MotorStorm Apocalypse – May 2011 | 77/100
Infamous 2 – June 2011 | 83/100

Bleach: Soul Resurreccion - August 2011 | 60/100
No More Heroes: Heroes' Paradise - August 2011 | 73/100
Resistance 3 – September 2011 | 83/100
Disgaea 4: A Promise Forgotten – September 2011 | 83/100
God of War: Origins Collection – September 2011 | 85/100
Ico & Shadow of the Colossus Collection – September 2011 | 90/100

White Knight Chronicles II - September 2011 | 59/100
Tom Clancy’s Splinter Cell Classic Trilogy HD - September 2011 | 69/100

Atelier Totori: The Adventurer of Arland - September 2011
Ratchet & Clank: All 4 One – October 2011
Everybody Dance - October 2011
Carnival Island - October 2011
Medieval Moves: Deadmund's Quest - October 2011
Uncharted 3: Drake’s Deception – November 2011
Tekken Hybrid – November 2011

dr.ice

کاربر سایت
Dec 17, 2010
2,030
نام
میثم
بعضی دوستان واقعا کم لطفی میکنن در مورد بازیها که خیلی راحت میگن این بازی اشغال بود اون بازی نمره کم گرفت ............تو گیم سلیقه خیلی مهمه حالا یه بازی با سلیقه من جور در نمیاد باید بگم این بازی اشغال بود مثلا یکی از دوستان میگه سوکوم اشغال بود در صورتی که کسی از این سبک بازی خوشش بیاد لذت کافی رو میبره خودمم جزو اونها هستم ولی خوب یکی ببینه که اینجوری درباره بازی قضاوت میشه طرف به خودش شک میکنه که چرا دارم اینو بازی میکنم (البته خودم هیچ وقت توجه به این چیزا نمیکنم)..........اینکه مثلا کیلزون 3 چند تا مشکل داره همچین بازیو مورد انتقاد قرار میدن که ادم فکر میکنه سازنده هاش به جای بازی سازی داشتن با هم گل یا چوچ بازی میکردن ........در مورد بازیهای xbox هم همینطور geras,halo,forza همشون در سبک خودشون عالی هستن حالا یکی به خاطر فن بازی دوست داره بازیرو زیر سوال ببره .........در کل کسی نباید به خاطر علاقه شخصیش به کنسول یا بازیش بقیه بازیهارو زیر سوال ببره

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,657
نام
سهيل
من به عنوان فردي كه تقريبا هرچي بازي رو 360 و اكثر بازيهاي PS3 رو بازي كردم ميتونم به جرئت بگم با اينكه كنسول اصلي من XBOX360 هستش ولي از لحظه عرضه PS3 سايه سنگين انحصاري هاي اين كنسول رو 360 بوده و هست.

حتي امسال كه به نظر بهترين سال 360 و در مقايل يك سال خوب و نه فوق العاده براي PS3 هست در بهترين حالت ميشه در مجموع كيفيت و كميت انحصاري هاي اين دو كنسول رو با هم برابر دونست و نه بيشتر.

اين جا هم به PS3 راي دادم چون حقش هست.

دليل نميشه چون مثلا HALO در مجموع امتيازات و فروشش از Killzone و Resistance بيشتر هست بگيم 360 بهتره.چون بايد در نظر گرفت كه اين طرف ما دوبازي خوش ساخت داريم ولي اون طرف يك بازي فوق العاده.من كه به دوتا راي ميدم.اين مورد تقريبا تو همه ي سبكها به نوعي ديده ميشه.يعني فقط كيفيت ملاك نيست و كميت هم مهمه.

يك مورد هم درباره ي Rise Of Nightmare و مقايسه اون با Socom بگم كه به نظرم اشتباهه اينكار.چون بازي سازي براي كينكت و اون هم در اين سبك براي اولين بار با بازي سازي براي Move كه تجربه مشابه اون WII قبلا وجود داشته قابل مقايسه نيست و در اين مورد وزنه به سمت RON سنگيني ميكنه به خاطر سبك جديد

• Like
Reactions: u.s.a

Ἁlireza

کاربر سایت
Jul 10, 2008
3,211
نام
علیرضا
این قشنگ ترین استدلال تمام دوران بود واقعا ممنون شادمون کردی=))
شما جدی افتضاحی مثل هیلو رو با کیلزون یکی میدونی؟ تا حالا کیلزون بازی کردین؟ من که هر دو رو بازی کردم میتونم بگم مقایسه ۱۲۰۰ با ایفون ۴ هست=))
باورت میشه وقتی هیلو بازی میکردم تو خونه خالم بسرخالم فحشم میداد
فقط میتونم بگم LOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

انقد ميخندي شصت پات نره تو چشت جيگر ! شما مثكه منظور من رو برعكس برداشت كردي ، شما پستي كه نقل قول كردم رو خوندي ؟!؟! طرف گفته پيشفروش گيرز از فروش كيلزون و .. بيشتر بوده ! من اصلا همچين حرفي رو نزدم كه گيرز بازي قشنگيه ! شما نميدونم چجوري برداشت كردي !! بنده به اندازه ي موهاي سرت كيلزون بازي كردم !!!

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
من که به xbox رای دادم.
xbox بازی هایی مثله gears forza halo dance central kinect sport داره که نمیشه از اینا گذشت. چه تو امتیاز ها چه تو علاقه واقعا عالی هستن.
بله واقعا از dance central و kinect sport نمیشه گذشت...لامصبا GOW III رو تو یه ثانیه ضربه فنی میکنن:lol:
ولی ps3 هم بازی های عالیی داره مثله unchrated که هرگز نمیشه ازش گذشت. ولی مثلا بازی هایی مثله infamous 2 هیچ جذابیتی جز 30 دقیقه اول نداشت!! یه شخصیته سرد با یه داستانه سردتر. ولی مثلا killzone اگه داستان برات مهم نباشه میتونی ازش لذت ببری. اگرم بحثه امتیاز و باشه که همین re3 k3 in2 باید قبول کرد که به انحصاری های xbox نمیرسن!!! حالا یا محبوبیتش کمه یا سونی براشون مایه نمیذاره.
هیچ کدوم!!! فقط به اندازه ماکروسافت براشون هایپ و تبلیغات راه نمیندازه!! چون کاملا بی سر و صدا هستن این بلا ها سرشون میاد. در مورد IN2 هم این فقط نظر شخصی شماست خیلی ها عاشق این بازین چون شما باهاش حال نکردی نمیشه گفت متوسطه...
از اون طرف هم بازی های xbox بعضی هاشون دسته کمی از این ها نداره البته.
بعضی ها هم بازی هایی مثله Rise of Nightmares بهانه میکنن که امتیازه کمی گرفته و از این حرف ها.در صورتی که باید در نظر بگیریم که این بازی جر اولین بازی های اول شخص کینکت هست که خودمون میتونیم راه بریم.پس این فقط یه بازی آزمایشی میشه حسابش کرد. مثله تمامه اولین بازی های هر کنسوله تازه وارد که خیلی کمبودها داره.
killzone 3 === 84
infamous 2 === 83
resistance === 83
unchrated ==== ?
------------------------
gears of war 3 === 91
forza ==== ?
halo ==== ?
dance central2 ==== ?
kinect sport 2 ===== ?
a
فقط گفتم یه سری هارو بذارم. هرچند تو این موارد برای بعضی ها منظورم فن های 2 طرف امتیاز به براشون مهم نیست چون به نفعشون نیست.
شما امتیاز رو بهانه نکن که به اندازه کافی بازی کم امتیاز برا ایکس باکس هست. مثل هیلو odst با متای 83-aln wake با متای 83-crackdown 2 با متای 70 و...
در ضمن خیلی حال میکنم که بازی های کینکت که هرکدوم یه مینی گیم بیشتر نیستند رو با بازی های کامل ps3 مثل کیلزون و رسیستانس مقایسه میکنی.اینجاست که شاعر میگه مرسی اعتماد به نفس.:)
------------
تو این چند وقت تا حالا بازی های ps3 همچین پیش فروشی داشتن؟ بازیی که حتی از مولتی ها هم بیشتر پیش فروش داشته.. بازی که با وجود تبلیغ های زیاده بتلفیلد (میدونم این بازی چند هفته وقت داره ) باز هم ازش بالاتره.. متاسفانه این جا هم برای بعضی ها فروش که یکی از نشونه های علاقه با بازی هست ملاک نیست چون به نفعشون نیست.
لازمه بگم GT5 بیش از 6 میلیون فروش داشت.چطور وقتی میخواین ترولش کنید اونجا فروش ملاک کیفیت نیست ولی اینجا ناگها مهم میشه؟

hesehabib

کاربر سایت
Nov 18, 2007
682
انقد ميخندي شصت پات نره تو چشت جيگر ! شما مثكه منظور من رو برعكس برداشت كردي ، شما پستي كه نقل قول كردم رو خوندي ؟!؟! طرف گفته پيشفروش گيرز از فروش كيلزون و .. بيشتر بوده ! من اصلا همچين حرفي رو نزدم كه گيرز بازي قشنگيه ! شما نميدونم چجوري برداشت كردي !! بنده به اندازه ي موهاي سرت كيلزون بازي كردم !!!
همین دیگه؛
از بس نشستی کیلزون بازی کردی از دنیا عقب موندی فکر میکنی هنوز دوره ps1 هست و فقط سونیه که کنسول داره؛نه عزیز من!
آخه 4-5 تا کالکشن و تریلوژی رو انحصاری کردین دلتون خوشه ها!

Nilooofar

کاربر سایت
Apr 15, 2011
417
نام
Niloofar
yakuza جان..اولا چشمات رو باز کن و ببین که بازی های 2011 رو داریم میگیم. نمیدونم چرا gow رو آوردی. بازیی که ربطی به 2011 نداره!!! شاید حرفام زیادی برات سنگین بوده یادت رفته در مورده 2011 حرف میزدم .
دوما من هرگز dance central رو با killzone مقایسه نکردم که اومدی گفتی اینارو!!! شاید حرفام برات سنگین بوده نتونستی درست حرفام رو بخونی
سوما من فن بازی در نیاوردم. همین الانشم میگم که unchrated بازیه سال میشه!! و نمره هاش هم بالا تر از gears
ما داریم اینجا کلی صحبت میکنیم. سیاست های سونی و مایکروسافت برای اول شدن . وگرنه من که فن xbox هستم killzone 3 رو 2 بار تموم کردم و می خوا اخرین درجه سختیش هم تموم کنم!!! ما داریم کلی میگیم نه شخصی. اگه شخصی باشه که این تاپیک قفل میشه. پس بیاین کلی بررسی کنیم. اگه اینجوری نیست که پست هام رو پاک کنین منم دیگه تو این تاپیک نیام
اونجا بازم گفتی gt بیش از 6 میلیون فروخته!!! بازم باید یاد آوری کنم که داریم در مورده 2011 حرف میزنیم. حالا این به کنار. من گفتم چی؟ پیش فروش!!! نه فروشه کلی که پسره خوب!!!! شاید بازم حرفام سنگین بوده که نتونستی خوب بخونی.در کل پیشنهاد میکنم از این به بعد بهتر بخونی و عینکه فن بازی رو کنار بذاری . نمیگم من فن نیستم.ولی بعضی جاها واقعا طرفه سونی بودم!!! ولی ندیدم یه بار شما حقیقت رو قبول کنی!!!

آخرین ویرایش:

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
yakuza جان..اولا چشمات رو باز کن و ببین که بازی های 2011 رو داریم میگیم. نمیدونم چرا gow رو آوردی. بازیی که ربطی به 2011 نداره!!! شاید حرفام زیادی برات سنگین بوده یادت رفته در مورده 2011 حرف میزدم .
دوما من هرگز dance central رو با killzone مقایسه نکردم که اومدی گفتی اینارو!!! شاید حرفام برات سنگین بوده نتونستی درست حرفام رو بخونی
سوما من فن بازی در نیاوردم. همین الانشم میگم که unchrated بازیه سال میشه!! و نمره هاش هم بالا تر از gears
ما داریم اینجا کلی صحبت میکنیم. سیاست های سونی و مایکروسافت برای اول شدن . وگرنه من که فن xbox هستم killzone 3 رو 2 بار تموم کردم و می خوا اخرین درجه سختیش هم تموم کنم!!! ما داریم کلی میگیم نه شخصی. اگه شخصی باشه که این تاپیک قفل میشه. پس بیاین کلی بررسی کنیم. اگه اینجوری نیست که پست هام رو پاک کنین منم دیگه تو این تاپیک نیام
اونجا بازم گفتی gt بیش از 6 میلیون فروخته!!! بازم باید یاد آوری کنم که داریم در مورده 2011 حرف میزنیم. حالا این به کنار. من گفتم چی؟ پیش فروش!!! نه فروشه کلی که پسره خوب!!!! شاید بازم حرفام سنگین بوده که نتونستی خوب بخونی.در کل پیشنهاد میکنم از این به بعد بهتر بخونی و عینکه فن بازی رو کنار بذاری . نمیگم من فن نیستم.ولی بعضی جاها واقعا طرفه سونی بودم!!! ولی ندیدم یه بار شما حقیقت رو قبول کنی!!!
اولا که شما زیادی خودت رو جدی نگیر انقد هم برا خودت نوشابه وا نکن!!! سه دفعه تو این متنی که نوشتی گفتی شاید حرفام برات سنگین بوده...
دوما وقتی شما میای اسم dance central و kinect sport رو میاری اونور هم میگی کیلزون و رسیستانس چه بخوای چه نخوای مقایسه کردی!!
در ضمن بهترین بازی های رو از روی پیش فروش انتخاب نمی کنن!!! اینکه مردم به هر دلیلی دوسن داشتن یه بازی رو پیش خرید کنن دلیل برتری نمیشه.
سوما شما کلا little big planet 2 با متای 92 که همین سال 2011 اومده فراموش کردی؟؟؟ میانگین نمرات این بازی از بهترین بازی ایکس باکس امسال تا این لحظه بیشتر هست!!
همینطور آنچارتد3 که هنوز نیومده. shadow of the clossus و ico که جزو بهترین بازی های تاریخ ps2 هستند دارن با رزولوشن 1080 برای ps3 میان + اسپلینتر سل HD .ارزش این عناوین اگر از هیلو ریمیک بیشتر نباشه کمتر هم نیست...
اگرشما میگی آنچارتد بازی سال میشه با میانگین بالاتر از گیرز خب این خودش برگ برنده نیست؟
god of war origin collection و rachet & clank هم بازی های کمی نیستند که خیلی راحت به حسابشون نمیاری و ایکس باکس رو برنده اعلام میکنی.
پیشنهاد میکنم یک بار دیگه پست اول تاپیک رو بخون و بازی های انحصاری هر دو کنسول رو دوباره بخون بعد بیا من رو متهم به فن بازی کن.
حقیقتی که شما انتظار داری من و بقیه قبول کنیم اینه که بیایم بگیم سونی و انحصاری هاش حرف خاصی(نگفتین هیچ حرفی که دیگه گریه نکنیم) در مقابل ماکروسافت (ع) و انحصاری هاش ندارن.کلا ps3 هم بدک نیست اما به هیچ وجه به گرد پای xbox هم نمیرسه.
در ضمن خواهشا دیگه انقدر حرفهای سنگین نزن ظرفیت بار فروم کم هست یوقت دیدی اومد پایین:lol:

• Like
Reactions: .:Pouria:.

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
اولا که شما زیادی خودت رو جدی نگیر انقد هم برا خودت نوشابه وا نکن!!! سه دفعه تو این متنی که نوشتی گفتی شاید حرفام برات سنگین بوده...
دوما وقتی شما میای اسم dance central و kinect sport رو میاری اونور هم میگی کیلزون و رسیستانس چه بخوای چه نخوای مقایسه کردی!!
در ضمن بهترین بازی های رو از روی پیش فروش انتخاب نمی کنن!!! اینکه مردم به هر دلیلی دوسن داشتن یه بازی رو پیش خرید کنن دلیل برتری نمیشه.
سوما شما کلا little big planet 2 با متای 92 که همین سال 2011 اومده فراموش کردی؟؟؟ میانگین نمرات این بازی از بهترین بازی ایکس باکس امسال تا این لحظه بیشتر هست!!
همینطور آنچارتد3 که هنوز نیومده. shadow of the clossus و ico که جزو بهترین بازی های تاریخ ps2 هستند دارن با رزولوشن 1080 برای ps3 میان + اسپلینتر سل HD .ارزش این عناوین اگر از هیلو ریمیک بیشتر نباشه کمتر هم نیست...
اگرشما میگی آنچارتد بازی سال میشه با میانگین بالاتر از گیرز خب این خودش برگ برنده نیست؟
god of war origin collection و rachet & clank هم بازی های کمی نیستند که خیلی راحت به حسابشون نمیاری و ایکس باکس رو برنده اعلام میکنی.
پیشنهاد میکنم یک بار دیگه پست اول تاپیک رو بخون و بازی های انحصاری هر دو کنسول رو دوباره بخون بعد بیا من رو متهم به فن بازی کن.
حقیقتی که شما انتظار داری من و بقیه قبول کنیم اینه که بیایم بگیم سونی و انحصاری هاش حرف خاصی(نگفتین هیچ حرفی که دیگه گریه نکنیم) در مقابل ماکروسافت (ع) و انحصاری هاش ندارن.کلا ps3 هم بدک نیست اما به هیچ وجه به گرد پای xbox هم نمیرسه.
در ضمن خواهشا دیگه انقدر حرفهای سنگین نزن ظرفیت بار فروم کم هست یوقت دیدی اومد پایین:lol:

با همه وجود منتظرم آنچارتد 3 بشه بازی سال . . . >:d<

shayan720

Ceiling Gazing
کاربر سایت
May 23, 2010
555
نام
شایان
ببخشید من چند تا سوال داشتم آقا بهنام
شما میگی پیش فروش رو نباید مقایسه کرد، پس چرا فروش رو با پیش فروش مقایسه کردین؟:-s
2.شما یه بازی با گرافیک بالاتر رو با ارزش تر میدونید یا یه بازی آرکید مثل ?ms.splosion amn
3.راجع به فن بازی هم شما مدام میگین من فن نیستم ولی نمیدونم چرا هر بازی PS3 رو به کل بازی های 360 ترجیح میدین؟ به این کار جز فن بازی چی میشه گفت؟
4.خیلی دوست دارم بدونم چرا به نظر شما سری هیلو آشغاله؟ چون محیط تاریک نداره؟:-/
5. به نظرتون چرا این سونی انقدر واسه بازی هاش تبلیغ نمیکنه؟ منبعی هم دارین؟
ببخشید که مزاحمتون شدم.

آخرین ویرایش:

soheil_julio

کاربر سایت
Sep 1, 2010
33
ببینید اگه هر دو شو نداشته باشید چیزی هست که از دست داده باشید..من به خاطر alan wake و geow رفتم x360 گرفتم و به خاطر uncharted , HEAVY RAIN , lbp , gow, mgs,...رفتم ps3 گرفتم..از شوتر جفتشون بدم میاد چون شوتر باز نیستم..ولی مطمینم که با انحصاریای ps3 خیلی خیلی بیشتر حال میکنم..پس فقط یه چیز سلیقه ای هست

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,999
نام
احمد
همیشه یه سوال واسم پیش میاد اونم اینه که این فن بازی دقیقا چه سودی داره؟!

از نظر من کسی که جفت کنسولا رو نداشته باشه و فقط از اونی که داره به شدت طرفداری کنه فقط داره خودشو گول میزنه چون داره یه سری بازیه خوبه دیگرو از دست میده...

واقعا چه فرقی داره که کدوم بازیه بهتری داره حتی اگه یکیشون بازیه بهتر یا بیشتر یا با کیفیت تری داره ما بیام طرف اونو بگیریم باز هم داریم بازیهای اون یکی کنسولو از دست میدیم و نمیشه گفت اون بازیا چرت تشریف دارن...

• Like
Reactions: Soheil

mehran1

کاربر سایت
Mar 12, 2008
554
چراانقدرکل کل می کنید
نتیجه نظرسنجی کاملا مشخصه
پرچم ps3کاملابالاست:d
یه نکته دیگه:
انقدرامتیازgerasرانگید
چون که فقط یک امتیاز ازMLB 11: The Showکه کسی درموردش حرفی نمی زنه بیشترداره