World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Satan6396

کاربر سایت
Nov 21, 2008
136
نام
HamiD
دوستان مولتی باکسر دریابید :((:((:((

خبر
As World of Warcraft has evolved, our policies have also evolved to support the health of the game and the needs of the players. We’ve examined the use of third-party input broadcasting software, which allows a single keystroke or action to be automatically mirrored to multiple game clients, and we've seen an increasingly negative impact to the game as this software is used to support botting and automated gameplay. The use of input broadcasting software that mirrors keystrokes to multiple WoW game clients will soon be considered an actionable offense. We believe this policy is in the best interests of the game and the community.

We will soon begin issuing warnings to all players who are detected using input broadcasting software to mirror commands to multiple accounts at the same time (often used for multi-boxing). With these warnings, we intend to notify players that they should not use this software while playing World of Warcraft. Soon thereafter, the warnings will escalate to account actions, which can include suspension and, if necessary, permanent closure of the player's World of Warcraft account(s). We strongly advise you to cease using this type of software immediately to maintain uninterrupted access to World of Warcraft.

Thank you for your understanding.

منبع
درود
بعد از حمله عصبی ای که دیشب بلیزارد به پلیرها و بخصوص فارمرهای محترم زد امروز اعلام کردن که مالتی باکسینگ و استفاده همزمان چند اکانت برخلاف قوانین کمپانی نیست ولی در صورتی که سواستفاده بشه ازش با اکانت مورد نظر برخورد خواهد کرد ( که خب اینم خبری جدید نبود و تنها همون شرایط قدیم رو میگفت).
پیشنهاد من به دوستان این هست که تا این که شرایط واضح بشه و در متن قوانین و شرایط استفاده بلیزارد مثل بات ها و چیت ها عنوان بشه شما دست به عصا پلی بدید و سیف بازی کنید .
بنا به درخواست دوستان به شرکت ISBoxer پیام دادیم و پاسخی با این مضمون دریافت کردیم که این شرکت نیز از بلیزارد خواسته که در مورد مالتی باکسینگ روشن و واضح تصمیم گیری کنه .
سخن آخر اینکه تا قبل از لانچ شدولندز مشخص میشه و اگر در قوانین بلیزارد اضافه بشه و بن اکانت رو در پی داشته باشه دوستانی که در این هفته اخیر از من خرید داشتند به من پیام بدن و درصورتی که تونستیم ریفاند کنیم هزینه برگشت داده خواهد شد.

دوستان توی کانال تلگرام مون همیشه در حال آپدیت اخبار بلیزارد بخصوص بازی WOW هستید و این مورد مالتی باکسینگ هم بخاطر تاثیر زیادی که در اکونومی بازی و بخصوص اقتصاد ما ایرانی ها داره رو بصورت ویژه ای در حال پیگیری هستی چه از سمت کمپانی بلیزارد و چه از سمت شرکت لاویش (سازنده ISBoxer) .
درصورتی که میخواهید در جریان بروزرسانی اطلاعات قرار بگیرید به ما بپیوندید : BlizzardPlayers.ir

Attachments

• 1604488629208.png
    1604488629208.png
    234.5 KB · مشاهده: 11

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,199
نام
نیما
یکی از دوستان دو تا از اکانتاش بن شدن ISBoxer استفاده میکرد ( 6 ماه ساسپند شده )
اینم اضافه کنم دلیل بن کردنش رو چیت اعلام کردن یعنی نرم افزار های Third-party برای مولتی باکسینگ از این به بعد چیت حساب میشن

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,199
نام
نیما
درود
بعد از حمله عصبی ای که دیشب بلیزارد به پلیرها و بخصوص فارمرهای محترم زد امروز اعلام کردن که مالتی باکسینگ و استفاده همزمان چند اکانت برخلاف قوانین کمپانی نیست ولی در صورتی که سواستفاده بشه ازش با اکانت مورد نظر برخورد خواهد کرد ( که خب اینم خبری جدید نبود و تنها همون شرایط قدیم رو میگفت).
پیشنهاد من به دوستان این هست که تا این که شرایط واضح بشه و در متن قوانین و شرایط استفاده بلیزارد مثل بات ها و چیت ها عنوان بشه شما دست به عصا پلی بدید و سیف بازی کنید .
بنا به درخواست دوستان به شرکت ISBoxer پیام دادیم و پاسخی با این مضمون دریافت کردیم که این شرکت نیز از بلیزارد خواسته که در مورد مالتی باکسینگ روشن و واضح تصمیم گیری کنه .
سخن آخر اینکه تا قبل از لانچ شدولندز مشخص میشه و اگر در قوانین بلیزارد اضافه بشه و بن اکانت رو در پی داشته باشه دوستانی که در این هفته اخیر از من خرید داشتند به من پیام بدن و درصورتی که تونستیم ریفاند کنیم هزینه برگشت داده خواهد شد.

دوستان توی کانال تلگرام مون همیشه در حال آپدیت اخبار بلیزارد بخصوص بازی WOW هستید و این مورد مالتی باکسینگ هم بخاطر تاثیر زیادی که در اکونومی بازی و بخصوص اقتصاد ما ایرانی ها داره رو بصورت ویژه ای در حال پیگیری هستی چه از سمت کمپانی بلیزارد و چه از سمت شرکت لاویش (سازنده ISBoxer) .
درصورتی که میخواهید در جریان بروزرسانی اطلاعات قرار بگیرید به ما بپیوندید : BlizzardPlayers.ir
مولتی باکسینگ به معنای استفاده هم زمان از چند اکانت مشکلی نداره
نرم افزار هایی که یه کامند رو همزمان رو چند تا اکانت انجام میدن باعث بن شدن اکانت میشن مثل ISboxer

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,092
نام
هومن
خبر عالی بود!خدایش من خسته شده بود از ریپورت کردن مولتی باکسر می خوای یکم فارم کنی یدفعه گله ای میان هرچی هست برمیدارن بعد می خوای چیزی بفروشی میبینی اینقدر ریختن تو بازار که ارزش فروش نداره یا قیمتش کمه!باید خیلی رودتر از اینا با مولتی باکسر برخورد میشد!سرطانه این نو مولتی باکسر تو بازی های MMO رسما گند میزنه به گیم و...

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,034
نام
مصطفی
دوستان من یه اکانت روسیه ساختم ، رو اکانت قبلیم wow داشتم ولی روی این هیچ نسخه ای ندارم اگه فقط بسته shdowland بخرم کافیه یا باید قبلی ها رو هم بگیرم؟
سوال بعدیم هم اینه که اکانت من روسیه هست باید آی پی موقع بازی روسیه باشه یا نیازی به چیز پی ان نیست؟
سوال آخرم اینه که فارم الان چطوریاس برای اینکه فارم کنی و تایم بازی رو با گلد داخل بازی بخری روزانه چقدر وقت میخواد؟

• Like
Reactions: mohsenwow

shayan1989

کاربر سایت
Sep 10, 2010
392
نام
shayan
سلام دوستان میخواستم بدونم کسی از بچه ها نسخه کلاسیک رو بازی میکنه؟ و گیلد ایرانی در این سرور میشناسه بهم معرفی کنه ؟ من یخورده در سرور های بلیزارد تازه کارم خوبه یه جایی باشه هم زبون هامون باشن :)) امیدوارم هنوز یه سری نرفته باشن شدولند :D

MadysoNx

کاربر سایت
Feb 14, 2019
1,199
نام
نیما
دوستان آلاینس میتونن تو گیلد ما ثبت نام کنن خودم قبلا با خارجیا پلی میدادم یه شرایطی پیش اومد که تیم خیلی خوبی جمع کردیم هدفمون هم پراگرس میتیک Raid هست و میتیک پلاس . برای ثبت نام تو گیلد به دیسکوردمون بیاید و به آفیسر یا گیلد مستر پیام بدید .
Realm : Silvermoon , Guild : B i S
دیسکورد

darksoules

عضو جدید
Nov 21, 2020
1
من قبلا بلیز اکانت داشتم نامردا زدن بن کردن الان دوباره میخوام برگردم ... تو این ایام بعلت کرونا میتونیم بیشتر باهم بازی کنیم هر کی خواست دعوتنامه بفرسته پ خ کنه.. شنیدم میشه از این بازی درامد کسب کرد بصورت ریالی ... هرکی اطلاعات در این زمینه داره راهنمایی کنه که چجوری درامد کسب کنیم..... تشکر

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
با این همه پیشرفت و نمیدونم layer و Shard باز هم عده خیلی زیادی نتونستن زمان لانچ بازی کنن. من خودم دقیقا 2 دقیقه مونده به لانچ از سرور دیسکانکت شدم و دیگه نتونستم به سرور برگردم :| بلیزارد تو هر لانچ یه داستانی داره خلاصه آخرین باری که یادم میاد لانچ یه اکسپنشن بدون هیچ دردسری بازی کردم Cataclysm بود.

• Like
Reactions: QuinT and SAGAD

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,481
با این همه پیشرفت و نمیدونم layer و Shard باز هم عده خیلی زیادی نتونستن زمان لانچ بازی کنن. من خودم دقیقا 2 دقیقه مونده به لانچ از سرور دیسکانکت شدم و دیگه نتونستم به سرور برگردم :| بلیزارد تو هر لانچ یه داستانی داره خلاصه آخرین باری که یادم میاد لانچ یه اکسپنشن بدون هیچ دردسری بازی کردم Cataclysm بود.
من الان هر کارکتری که تو stormwind هست نمیتونم لاگین شم . و هر جا دیگه باشه اوکیه خاک بر سرشون این همه پول ساب و اکسپنشن استور در میارن اخرش هیچی .... من که امیدم به ashes of creation که بیاد پوزه اینارو به خاک بماله ولی خدا میدونه کی میاد
اینسری دیگه نیاز به ddos هم نبود خودش داغون هست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر