World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

amiremp

کاربر سایت
Jan 27, 2015
30
بازی برای پلیرهای تازه وارد ورای فاجعه است.دو ماه عمرم رو سر این بازی تلف کردم اخر سر از داستان بازی چیزی دستگیرم نشد.گرافیک و گیمپلی هم که با معیارهای الان به هیچ وجه قابل قبول نیست.بازی گویا ۱۲۰۰۰ کوءست داره که کلا میشه تو ۳ تا کوءست خلاصش کرد.هدف بازی فقط loot و gear up کردنه که مشکل اصلی برای بازیکنای تازه وارد از اینجا شروع میشه مثلا در end game وقتی به ilvl699 رسیدم بازی ازم خواست که دانجن ها رو میسیک برم و من رو به group finder ارجاع داد.جایزه هم یه ایتم با لول ۶۸۵ بود ولی بدبختی این بود که هر گروه تشکیل شده ای کاراکتر با لول ۷۰۵ به بالا می خواست.توی گیلد هم که عملا نمیشه رید کرد.گیلد من ۱۰۰۰ عضو داره ولی عده ی محدودی اجازه رید کردن دارن و بقیه از گیلد به عنوان چتروم استفاده می کنند و کلا فلسفشون اینه که بازیکنای تازه وارد باید فقط سوشال باشن.پس برای لول اپ کردن تنها شانس من جمع کردن یه نوع سنگ برای ساخت لجندری رینگ و جمع کردن پارچه برای ساخت ۳ تا لباس کرفت شده است در کنار این ها هر هفته یک بار می تونم یه غول بی شاخ و دم به اسم لرد کازاک رو بکشم و یه ایتم با لول ۷۰۵ بگیرم.
این بازی انتظار داره ماهی ۴۶ هزار تومن پول بدم و در عوض چند تا سنگ و پارچه جمع کنم و یه دونه غول رو هر هفته بکشم و در کنار این ها برای سوشال شدن به جای فیسبوک و مسنجر از این گیم استفاده کنم.

شما دقیقا چه انتظاری از یک بازی داری؟ یک شبه بری مکس لول بشی همه BiS ها رو تو هفته اول بگیری تازه مایل نیستی کوست بزنی و به قول خودت سنگ جمع کنی.
۱۲۰۰۰ تا کوست بازی رو تو سه تا کوست خلاصه کردی؟ اصلا مفهوم mmo rpg می دونی چیه؟ دوست عزیر شما اگه انتظار خط داستانی یه شبه مکس شدن داشتی کلا نباید میرفتی سراغ wow

dfatemi

کاربر سایت
Apr 16, 2016
3
شما دقیقا چه انتظاری از یک بازی داری؟ یک شبه بری مکس لول بشی همه BiS ها رو تو هفته اول بگیری تازه مایل نیستی کوست بزنی و به قول خودت سنگ جمع کنی.
۱۲۰۰۰ تا کوست بازی رو تو سه تا کوست خلاصه کردی؟ اصلا مفهوم mmo rpg می دونی چیه؟ دوست عزیر شما اگه انتظار خط داستانی یه شبه مکس شدن داشتی کلا نباید میرفتی سراغ wow

اول پستم عرض کردم برای پلیرهای تازه وارد جذابیتی نداره.هدفم از این پست این بود که کسایی که مثل من با این سبک اشنایی ندارن بی جهت پول و وقتشون رو هدر ندن.توی این مدت حدود ۲۵۰۰ کوءست بعضا تکراری با کاراکترهای مختلف انجام دادم که کلا میشه در kill-fetch-protect خلاصش کرد.شاید بگید بقیه بازی ها هم مراحل شبیه به هم دارن ولی قبول کنید که کوءست های این بازی در مقابل بازی های مدرن واقعا خسته کننده است.کلا توی این مدت کارم شده بود موجودات مختلف رو کشتن و چشم و زبونشون رو در اوردن.
مفهوم mmorpg برای پلیر یعنی گریند و تکرار کردن مراحل و دانجن و رید که تنها نکته مثبتش انجام دادن این کار با دوستانه که برای ما ایرانی ها و به خصوص پلیرهای تازه وارد پیدا کردن دوست سخته مخصوصا با این کامیونیتی الیتیست.برای دولوپر هم مفهوم mmorpg یعنی سرکیسه کردن ملت و در مورد این بازی گرفتن شارژ ماهیانه و در عوض محتوای چند سال پیش رو به اسم timewalking به خورد ملت دادن.
در کل چیزی که دستگیرم شده این سبک حال و روز خوشی نداره و یکی از قدیمی ترین بازی های این سبک به اسم everquest هم نسخه جدیدش کنسل شده که یکی از علت های اصلیش اینه که به شدت برای پلیرهای تازه وارد مثل من حالت تنبیه کننده داره چه از جانب بقیه بازیکنان و جه از جانب دولوپر.

amiremp

کاربر سایت
Jan 27, 2015
30
اول پستم عرض کردم برای پلیرهای تازه وارد جذابیتی نداره.هدفم از این پست این بود که کسایی که مثل من با این سبک اشنایی ندارن بی جهت پول و وقتشون رو هدر ندن.توی این مدت حدود ۲۵۰۰ کوءست بعضا تکراری با کاراکترهای مختلف انجام دادم که کلا میشه در kill-fetch-protect خلاصش کرد.شاید بگید بقیه بازی ها هم مراحل شبیه به هم دارن ولی قبول کنید که کوءست های این بازی در مقابل بازی های مدرن واقعا خسته کننده است.کلا توی این مدت کارم شده بود موجودات مختلف رو کشتن و چشم و زبونشون رو در اوردن.
مفهوم mmorpg برای پلیر یعنی گریند و تکرار کردن مراحل و دانجن و رید که تنها نکته مثبتش انجام دادن این کار با دوستانه که برای ما ایرانی ها و به خصوص پلیرهای تازه وارد پیدا کردن دوست سخته مخصوصا با این کامیونیتی الیتیست.برای دولوپر هم مفهوم mmorpg یعنی سرکیسه کردن ملت و در مورد این بازی گرفتن شارژ ماهیانه و در عوض محتوای چند سال پیش رو به اسم timewalking به خورد ملت دادن.
در کل چیزی که دستگیرم شده این سبک حال و روز خوشی نداره و یکی از قدیمی ترین بازی های این سبک به اسم everquest هم نسخه جدیدش کنسل شده که یکی از علت های اصلیش اینه که به شدت برای پلیرهای تازه وارد مثل من حالت تنبیه کننده داره چه از جانب بقیه بازیکنان و جه از جانب دولوپر.
دوست عزیز این حرفی که شما میزنی که wow خسته کننده هست و تکراری شده حرف جدیدی نیست، الان ۶ ۷ ساله که فقط من خودم دارم این حرف ها رو میشنوم. اما هر اکسپنشنی که wow بیرون داد بالای ۱۰ میلیون نفر subscriber به بازی برگشتن. چرا اینطوریه؟ مگه اونایی که برمیگردن به بازی نمیدونن باید دوباره همون کوست های kill fetch protect رو در غالب جدیدی بزنن؟ اون بازی های مدرن یا همون wow killer هم هیچکدوم نتونستن یک دهم wow طرفدار پیدا کنن. چرا؟ در مورد این سبک هم همین بس که پرفروش ترین بازی ۲۰۱۵ ۲۰۱۶ هنوز به تعداد subscribers های همین الان wow (که یکساله به حال خودش رها شده) نرسیده. در مورد کانتنت هم هیچ بازی ای به اندازه mmorpg و مخصوصا وارکرفت کانتنت نداره، حالا شما نه دانجن دوست داری نه رید دوست داری نه کوست، بهتره که کلا mmorpg بازی نکنی، منم بازی simulater و sport و puzzle و horror دوست ندارم. نه بازی میکنم نه میام اینجا از بالا تا پایین این مدل بازی ها ایراد میگیرم. حالا چون من این مدل بازی رو نمیپسندم به این معنیه که این سبک کلا مذخرفه؟ در مورد community هم دیگه به خود طرف بستگی داره که بتونه دوست پیدا کنه یا نه.

blood.rose

کاربر سایت
Mar 24, 2016
29
نام
مریم
بازی برای پلیرهای تازه وارد ورای فاجعه است.دو ماه عمرم رو سر این بازی تلف کردم اخر سر از داستان بازی چیزی دستگیرم نشد.گرافیک و گیمپلی هم که با معیارهای الان به هیچ وجه قابل قبول نیست.بازی گویا ۱۲۰۰۰ کوءست داره که کلا میشه تو ۳ تا کوءست خلاصش کرد.هدف بازی فقط loot و gear up کردنه که مشکل اصلی برای بازیکنای تازه وارد از اینجا شروع میشه مثلا در end game وقتی به ilvl699 رسیدم بازی ازم خواست که دانجن ها رو میسیک برم و من رو به group finder ارجاع داد.جایزه هم یه ایتم با لول ۶۸۵ بود ولی بدبختی این بود که هر گروه تشکیل شده ای کاراکتر با لول ۷۰۵ به بالا می خواست.توی گیلد هم که عملا نمیشه رید کرد.گیلد من ۱۰۰۰ عضو داره ولی عده ی محدودی اجازه رید کردن دارن و بقیه از گیلد به عنوان چتروم استفاده می کنند و کلا فلسفشون اینه که بازیکنای تازه وارد باید فقط سوشال باشن.پس برای لول اپ کردن تنها شانس من جمع کردن یه نوع سنگ برای ساخت لجندری رینگ و جمع کردن پارچه برای ساخت ۳ تا لباس کرفت شده است در کنار این ها هر هفته یک بار می تونم یه غول بی شاخ و دم به اسم لرد کازاک رو بکشم و یه ایتم با لول ۷۰۵ بگیرم.
این بازی انتظار داره ماهی ۴۶ هزار تومن پول بدم و در عوض چند تا سنگ و پارچه جمع کنم و یه دونه غول رو هر هفته بکشم و در کنار این ها برای سوشال شدن به جای فیسبوک و مسنجر از این گیم استفاده کنم.
اینطوری که معلومه این اقا توی بازی گمشده
یعنی بازی خیلی واسش وسیعه
منم روزای اول اینطوری بودم ولی هرروز از اینو اون سوال پرسیدم تا بازی اومد دستم.الان مشکل این اقا اینه نمیدونه باید چیکار کنه.
این نظر منه

• Like
Reactions: amiremp

lich_king

کاربر سایت
Jan 6, 2008
435
نام
saman
اگه داستان رو میخوای پیگیر بشی باید کتاب هاش رو بخونی
این بازی همهیشه اخرش همینه اگه میخوای این مشکلات پیش نیاد باید از اول xpack بازی کنی و در کل solo هم نیابد بازی کن باید یه گیلد پیدا کنی که اگه از اول xpack بیای راحته پیدا کردن ولی الان نه
من چند صفحه پیش گفتم فعلا wod رو نخرید و legion بیاید اونم اولش
من کاملا موافقم باید از اولش باشید که جا نمونید.

ShadowFex

کاربر سایت
Mar 24, 2015
1,121
تاریخ ریلیز legion
GRZ59O28VOOH1460999422140.jpg

ahmad72ad

کاربر سایت
Dec 23, 2015
173

=D>:)>-
\:D/:-bd

پچ 2.4.3 که ما پیشگامان بازی میکردیم اصلا اینطوری نبود
حتی بعدش که سرور رسمی بیلزارد هم بازی کردم اصلا اینطوری نبود

از 2.4.3 به اینطرف بازی کم کم واسه من کسل کننده شد
یا من بزرگ شدم طرز فکرم فرق کرد
یا این بازی واقعا خسته کننده شد
بنظرم 2.4.3 از همه نظر بالانس بود اما بعدش در لیچ کینگ همش یخ شد در کاتالیسم همش اتیش شد این اخری هم که افتضاحه افتضاح شد

این نظر شخصی منه
هرکی ناراحته مشکل خودشه
همینه که هست
ناراحت شدین نقل قول نکنین

nima_sirousi

کاربر سایت
Oct 14, 2012
199
نام
نیما
تا حدودی باهاتون موافقم. از بازی یکم خستم شده در حالی که مثلا اگه یه wow باز یه رید رو ۱۰۰بار میره من تا فعلا هرکدوم ۲ ۳ بار رفتم خستم شده علاقه خاصی دیگه بهش ندارم
از اونجایی که فقط تنها بازیم wow نیست . تو بخش pvp و اینجور حالتا ترجیح میدم بازیایی نظیر کالاف برم
از همه مهمتر مشکل من الان هیروم dk هست که ازش خوشم نمیاد و خسته کننده شده برام در حالی که وقتی mage رو دیدم خیلی لذت بردم اما متاسقانه با وجود داشتن raf اما موقعیت دوستم جوری نیست که بتونه بیاد و mage تحرک بیشتری داره نسبت به dk . dkسر جات نشستی
اما به طور کلی خستگی بازیه ای که میگم بیشتر از سر در گمیه و یه جورایی ۷۰% مپ اصلیه بازیو رفتم پس معمولیه که بازی بعد از مدتی خسته کننده یا تکراری میشه چونکه اصول هر بازی اینه . ولی اینکه بگین بازی به معنیه که نمیشه . اینقدر ایتم و انواع حالت های بازی جلومه که نمیدونم چیارو برم . شما با این حساب علاقه ای به این سبک ها ندارید
(البته اینو عرض کنم من همش تنهایی بازی میکنم کسی ندارم)

amiremp

کاربر سایت
Jan 27, 2015
30
تا حدودی باهاتون موافقم. از بازی یکم خستم شده در حالی که مثلا اگه یه wow باز یه رید رو ۱۰۰بار میره من تا فعلا هرکدوم ۲ ۳ بار رفتم خستم شده علاقه خاصی دیگه بهش ندارم
از اونجایی که فقط تنها بازیم wow نیست . تو بخش pvp و اینجور حالتا ترجیح میدم بازیایی نظیر کالاف برم
از همه مهمتر مشکل من الان هیروم dk هست که ازش خوشم نمیاد و خسته کننده شده برام در حالی که وقتی mage رو دیدم خیلی لذت بردم اما متاسقانه با وجود داشتن raf اما موقعیت دوستم جوری نیست که بتونه بیاد و mage تحرک بیشتری داره نسبت به dk . dkسر جات نشستی
اما به طور کلی خستگی بازیه ای که میگم بیشتر از سر در گمیه و یه جورایی ۷۰% مپ اصلیه بازیو رفتم پس معمولیه که بازی بعد از مدتی خسته کننده یا تکراری میشه چونکه اصول هر بازی اینه . ولی اینکه بگین بازی به معنیه که نمیشه . اینقدر ایتم و انواع حالت های بازی جلومه که نمیدونم چیارو برم . شما با این حساب علاقه ای به این سبک ها ندارید

مشخصه که شما raid progress نداشتی و raid های 6 سال پیش رو داری solo میکنی. مالک بلیزارد هم جای شما بود حوصله ش سر میرفت
اونی که میگه من یک رید رو صد باز رفتم منظورش رید های اخرین پچ هست و داره progress میکنه نه اینکه بیاد ریدهای BC و Wrath رو سولو کنه و انتظار داشته باشه کلی هم سرگرم بشه

musketeer

کاربر سایت
May 16, 2008
382
عزیز جسارت نباشه، اگه تازه داری بازی میکنی بعید میدونم شما 0.7% بازی رو هم رفته باشی، چه برسه 70%. wow خیلی جنبه های مختلفی داره برای سرگرم شدن. من که کوچیک شما هم هستم و 5 سال بازی کردم نمیتونم بگم بیشتر از 30 درصدشو بازی کردم. اگه کلاً با این مدل بازی حال نمیکنید که هر چه زودتر بیخیالش بشید بهتره براتون، ولی اگه از مدل بازی خوشتون میاد ولی براتون تکراری شده، شروع کنید content های دیگه ی بازی رو کشف کنید و بهش بپردازید، مسلماً لذت بیشتری میبرید.

nima_sirousi

کاربر سایت
Oct 14, 2012
199
نام
نیما
عزیز جسارت نباشه، اگه تازه داری بازی میکنی بعید میدونم شما 0.7% بازی رو هم رفته باشی، چه برسه 70%. wow خیلی جنبه های مختلفی داره برای سرگرم شدن. من که کوچیک شما هم هستم و 5 سال بازی کردم نمیتونم بگم بیشتر از 30 درصدشو بازی کردم. اگه کلاً با این مدل بازی حال نمیکنید که هر چه زودتر بیخیالش بشید بهتره براتون، ولی اگه از مدل بازی خوشتون میاد ولی براتون تکراری شده، شروع کنید content های دیگه ی بازی رو کشف کنید و بهش بپردازید، مسلماً لذت بیشتری میبرید.
نه داداش دارم لذت میبرم الان شروع کردم با druid لول اپ کردن . کمی برام گنگه تلنتاشو خوب تو دستم نیومده . با این حسابی که شما گفتید بله اشتباه از من بوده چونکه فکر میکردم خلاصه بازی تو اینه لول آپ کنی . گیر ایتمارو بالا ببری و نهایتن رید
اما الان یکم با روش ورک تو بازی اشنایی پیدا کردم سعی میکنم که چندتا ورک رو چندتا هیرو فول کنم که نیازی نباشه ایتمی بخرم و درآمد زایی کنم
مشخصه که شما raid progress نداشتی و raid های 6 سال پیش رو داری solo میکنی. مالک بلیزارد هم جای شما بود حوصله ش سر میرفت
اونی که میگه من یک رید رو صد باز رفتم منظورش رید های اخرین پچ هست و داره progress میکنه نه اینکه بیاد ریدهای BC و Wrath رو سولو کنه و انتظار داشته باشه کلی هم سرگرم بشه
ریدهای قدیمی که نرفتم . همین حدیداشونو میگم . که بعد از چندبار برام کسلکننده میشه . بیشتر به خاطر کلاسمه که تحرکی نداشته حوصلم سر میبرد

dfatemi

کاربر سایت
Apr 16, 2016
3
دوست عزیز .من تا الان mage100 و 100 druid و shadow 84 و dk 90 و hunter 59 و warlock 19 دارم.اگه تحرک برات مهمه hunter بازی کن که به درد بازیکنای تازه هم می خوره.هیروی اصلی من mage هست که اتفاقا تحرک بالایی نداره ولی dps اش از همه کلاس هایی که بازی کردم بالاتر بود.اگه می خوای بازی رو ادامه بدی بهتره زیاد هیرو عوض نکنی.من خودم بعد از هر هیرو مثل شما تاحدی از بازی زده می شدم ولی باز می رفتم یک هیروی دیگه رو لول اپ می کردم که نتیجه اش این شد الان main من ilvl681 داره ولی اگه بازی رو با یکی ادامه می دادم حداقل ilvl715 داشتم.چون اتفاقا مهم ترین چیز در این بازی ilvl هست اگه بخوای عضو یک گروه بشی اولین چیزی که ازت می پرسن ilvl هیروت هست.حالا اون دوستمون در مورد محتوای زیاد بازی صحبت کردن بله درسته محتوا زیاد داره ولی باید ببینی اصولا رغبتی به بازی کردن این محتواها داری یا نه.مثلا این بازی پر از مینی گیم هایی هست که در واقع کلون بازی های خیلی معروف هستند از pokemon و donkey kong بگیر تا plants vs zombies و در واقع این مینی گیم ها و تورنمنت ها برای سرگرم نگه داشتن بازیکنای باسابقه ی بازی هست من که خودم به شخصه ترجیح می دم مثلا با 3ds ام pokemon اصلی رو بازی کنم تا این که ماهی ۱۲ یورو پول بدم و کلونش رو در این بازی تجربه کنم.یه سری دیگه از محتواها هم حاصل ۱۲ سال تلمبار شدن کانتنت های این بازی روی همدیگه هست مثلا همون طور که گفتم بازی حدودا 12000 کوءست داره که باید ببینی اصلن حال داری همش رو بازی کنی یا نه من خودم به شخصه وقتی ۲۵۰۰ بار کوءست رفتم به شدت برام تکراری شد مخصوصا این که بازی در کانتنت های اولیه نحوه داستان سرایی زیاد مناسب و مدرنی نداره.در کل چیزی که در end game مهمه کانتنت های اخرین xpac هست.الان شما می تونی هم daily quest دالاران رو بازی کنی هم tanaan jungle ولی اگه ایتم درست حسابی می خوای مجبوری tanaan jungle رو بازی کنی وگرنه عملا وقتت رو تلف می کنی و هیچ جایی در یک گیلد که داره اخرین محتواها رو رید می کنه پیدا نمی کنی.کلا محتوای قدیمی برای پلیرهای wow الان یا برای mount یا transmog یا farming هست مثلا من ۵ تا پرافیشن رو به ۷۰۰ رسوندم و برای tailoring رید های قدیمی رو cloth farming می کردم.در کل بازی و این سبک بیش تر شبیه یک شغل هست تا بازی.من خودم به شخصه ترجیح می دم وقتی که برای این بازی می زارم رو برم ۲۰ تا بازی دیگه انجام بدم.
در مورد تعداد ساب ها یک دوستمون گفتن موقع اومدن لژیون ۱۰ میلیون ساب پیدا می کنه بله یکیش خود من که اشتباه کردم و اون رو پیش خرید کردم ولی مطمءن باشید ظرف چند ماه ۶ میلیون ریزش میکنه و سال بعدش هم میشه ۳ میلیون چرا؟چون end game بازی و این تکرار مکررات جذابیت چندانی نداره.در مورد درامد mmorpg هم غیر از wow که استثناست و پلیر لویال زیاد داره و سال قبل ۸۰۰ میلیون دلار درامد داشته رتبه های دوم و سوم مربوط به ۲ تا mmorpg ی کره ای هست که فروششون در اسیاست و به ترتیب ۳۵۰ و ۳۰۰ میلیون دلار در امد داشتن اینا رو مقایسه کن با یه دونه COD که سالی حدودا یه میلیارد و ششصد میلیون دلار درامد داره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر