World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

NimSa

کاربر سایت
Mar 18, 2006
100
نام
Nima
خیلی ممنون از پاسخ و راهنمایی دوستان.
البته توی Rift که خیلی تشابه به WoW داره Main Healer گلید اول سرورمون بودم و اینجا هم تا 100 بشم کامل دستم میاد جزئیاتش.
از نظر HPS و مزیت داشتن Shield به Heal نتیجه گرفتم Disc Priest انتخاب بهتریه ، ولی خیلی از Priestها می گفتن گیم پلی کسل کننده هست و اینکه تقاضای Raidها واسه Disc Priest فقط یکی هست و در کل Holy Pal راحت تر میتونه Join بده.
کسی هست Burning Legion بازی کنه؟ :d

ShadowFex

کاربر سایت
Mar 24, 2015
1,121
خیلی ممنون از پاسخ و راهنمایی دوستان.
البته توی Rift که خیلی تشابه به WoW داره Main Healer گلید اول سرورمون بودم و اینجا هم تا 100 بشم کامل دستم میاد جزئیاتش.
از نظر HPS و مزیت داشتن Shield به Heal نتیجه گرفتم Disc Priest انتخاب بهتریه ، ولی خیلی از Priestها می گفتن گیم پلی کسل کننده هست و اینکه تقاضای Raidها واسه Disc Priest فقط یکی هست و در کل Holy Pal راحت تر میتونه Join بده.
کسی هست Burning Legion بازی کنه؟ :d

درسته فقط 1 دیسک واسه یک raid نیازه
horde kazzak
ally ravencrest

Alone-Ghost

کاربر سایت
May 27, 2014
441
دوستان سلام .. لطفا اگه میشه کسانی که بازی wod رو دارند و علاقه ای به دوستی دارند ای دی های هاشونو برای بنده پ.خ کنند چون یه 2 یا 3 روز دیگه من میخوام شروع کنم به انجام این بازی و اصلا این بازی تنهایی انجام دادنش لذت نداره .
مرسی .

NimSa

کاربر سایت
Mar 18, 2006
100
نام
Nima
بسی راضی ناکم از خریدم :d
این که همه چیش اینقدر خوبه پس چرا هی Ratingش هر سال کم میشه؟ این همه هم پلیر آنلاین داره که.

دوستان با عرض معذرت بازم چندتا سوال.
واسه Holy Pally چه Profession هایی بگیرم؟ یه BS و دیگه چی؟ پول درآوردن مهم نیست و فقط State هایی که میده واسم مهمه.
و اینکه آپگرید ها و اولویت ساخت داخل Garrison چجوریه؟ مثلا منطقی هست اولش Lumber mil بسازم که چند وقت Resource جمع کنم بعد با Barnی چیزی عوضش کنم؟
و یه سوال خیلی سخت:d اولویت state ها چیه؟ مثلا Crit chance واسه Healer مهمه؟ چون به نظرم Healing باید ثابت و منظم باشه وگرنه زیاد Over heal میکنه.
بقیه Stateها چطور ، کدوما مهم ترن؟
خیلی خیلی ممنون

musketeer

کاربر سایت
May 16, 2008
382
این که همه چیش اینقدر خوبه پس چرا هی Ratingش هر سال کم میشه؟ این همه هم پلیر آنلاین داره که.

واسه Holy Pally چه Profession هایی بگیرم؟ یه BS و دیگه چی؟ پول درآوردن مهم نیست و فقط State هایی که میده واسم مهمه.
و اینکه آپگرید ها و اولویت ساخت داخل Garrison چجوریه؟ مثلا منطقی هست اولش Lumber mil بسازم که چند وقت Resource جمع کنم بعد با Barnی چیزی عوضش کنم؟
و یه سوال خیلی سخت:d اولویت state ها چیه؟ مثلا Crit chance واسه Healer مهمه؟ چون به نظرم Healing باید ثابت و منظم باشه وگرنه زیاد Over heal میکنه.
خیلی خیلی ممنون
proff ها از پچ 6 دیگه هیچی نمیدن. فقط به همون گلد در آوردن فکر کن :D
رای گریسون بدترین چیزی که بسازی همون لامبرمیله :D هر چیز دیگه ای بسازی بیشتر گریسون ریسورس در میاری.
در مورد stat هات برای هر کلاس و spec فرق داره. برا پالادین holy البته crit خوبه که البته ثابت هم نیست. از سایتای کمکی باید استفاده کنی مثلن: Holy Paladin Healing Stat Priority (WoD 6.2) - Icy Veins

ShadowFex

کاربر سایت
Mar 24, 2015
1,121

خیلی خیلی ممنون

شما تو بدترین شرایط wow اومدین این wod بدترین xpack تاریخ wow هست طوری که تو 3 ماه 30% پلیرها ول کردن رفتن
این xpack هم قراره معرفی کنن اگه باز مثل قبل یه مشت دروغ سر هم کنن دیگه کارشون تمومه واسه من و خیلی ها این اخرین شانسه
guide های icy veins اکثرا اشتباه و outofdate هستن بهتره از فرورم هایی مثل mmo-c استفاده کنی

آخرین ویرایش:

ShadowFex

کاربر سایت
Mar 24, 2015
1,121
خوب بله بعد از شاهکار بلیزارد ( WOD ) که پلیرها رو از حدود 12 میلیون کرد حدود 7 میلیون اینبار در گزارش q2 2015 اعلام شده پلیرها به 5.5 میلیون کاهش یافتن
wow token هم انکار کاری نکرد
این رقم واسه یه mmo که تقریبا تو کل دنیا جز ژاپن localized شده خیلی میتونه کم باشه
حالا اگه جرات داری واسه Xpack بعدی بیا یه مشت دروغ تحویل ما بده و facebook integration رو اضافه کن

http://www.trefis.com/stock/atvi/ar...proving-software-sales-raise-hopes/2015-08-03

ویرایش:
مثل اینکه این اطلاعات فقط یه پیش نمایشه صبر کنید چند ساعت دیگه امار توسط Activision blizzard اعلام میشه

ویرایش:

WoW Down to 5.6 Million Subscribers

آخرین ویرایش:

metal2006

کاربر سایت
Oct 8, 2009
319
نام
هادی
خوب بله بعد از شاهکار بلیزارد ( WOD ) که پلیرها رو از حدود 12 میلیون کرد حدود 7 میلیون اینبار در گزارش q2 2015 اعلام شده پلیرها به 5.5 میلیون کاهش یافتن
این رقم واسه یه mmo که تقریبا تو کل دنیا جز ژاپن localized شده خیلی میتونه کم باشه
حالا اگه جرات داری واسه Xpack بعدی بیا یه مشت دروغ تحویل ما بده و facebook integration رو اضافه کن

Activision Blizzard***39;s Q2 2015 Earnings Preview***58; Improving Software Sales Raise Hopes -- Trefis

ویرایش:
مثل اینکه این اطلاعات فقط یه پیش نمایشه صبر کنید چند ساعت دیگه امار توسط Activision blizzard اعلام میشه

به نظر من بازی wow دیگه واسه شرکت بلیز دیگه به مهمی قبل نیست این رو میشه از همین اعلام زود هنگام exp جدید فهمید کلا شده راهی برای هر بیشتر ملتو بدوشن . الان داره با کار کمتر رو عنوانی مثل hearth stone دارمد بهتری کاسب میشه. همین garrison کافی بود تا wod تبدیل بشه عملا به یک فاجعه البته من منکر بعضی از نکات مثبت wod در زمینه pve نیستم ولی به اندازه کافی نبود تا بازی رو بتونه به اوج برگردونه. با این اخباری که در مورد exp جدید داره منتشر میشه فکر کنم باز هم بازی نتونه حتی با ارائه یک کلاس جدید پلیر های قبل رو بدست بیاره .

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
wod توی حالت peakـش حدودا 10 میلیون بود نه 12 میلیون، wow از زمان اواخر WotLK و اوایل Cata همچین عددی رو ندیده به خودش.
1241945255815773287.png

بسی راضی ناکم از خریدم
yahoo_4.gif

اگر تازه شروع کردی به اندازه چندین سال کانتنت برای تجربه داری، ولی خب اکثر کسایی که بازی رو دنبال می کنن خیلی وقته هستن و دارن ادامه می دن مثل خود من حدود 9 سال، من برای خودم بازی حالت فرسایشی پیدا کرده و اون لذت قدیم رو نداره برام، هنوز هم اکانتم اکتیو هست ولی شاید 10 روز یه بار سر بزنم توی این 3-4 ماه اخیر :D این کم شدن ریتینگ ها و پلیر ها هم همش به خاطر سطح انتظار بالاس و باید باور کرد که تکرار شدن wow مثل 5-6 سال پیش غیره ممکنه

آخرین ویرایش:

ShadowFex

کاربر سایت
Mar 24, 2015
1,121
به نظر من بازی wow دیگه واسه شرکت بلیز دیگه به مهمی قبل نیست این رو میشه از همین اعلام زود هنگام exp جدید فهمید کلا شده راهی برای هر بیشتر ملتو بدوشن . الان داره با کار کمتر رو عنوانی مثل hearth stone دارمد بهتری کاسب میشه. همین garrison کافی بود تا wod تبدیل بشه عملا به یک فاجعه البته من منکر بعضی از نکات مثبت wod در زمینه pve نیستم ولی به اندازه کافی نبود تا بازی رو بتونه به اوج برگردونه. با این اخباری که در مورد exp جدید داره منتشر میشه فکر کنم باز هم بازی نتونه حتی با ارائه یک کلاس جدید پلیر های قبل رو بدست بیاره .

درسته بلیزارد داره میره سمت mobile gaming و تنها بازی که براش مهمه hs هست و یکی کی هم designer های اصلی بلیزارد دارن میرن
بزرگترینشون rob pordo بود که رفت
دیروز هم bashiok رفت ncsoft البته ایشون cm بود ولی سابقه 10ساله داشت
چند سال تیم اصلی wow رو برد رو پروژه titan اخر هم کنسل شد و تو این مدت تا میتونست wow ضربه خورد
تنها چیز جالبی که Wod داشت همون سیستم جدید pre made grp بود من هیچ چیز خوب دیگه تو این Wod نمیبینم
خدایی mop رو مقایسه کنید با Wod تا بفهمید که wod در حد یه پچ بوده نه xpack
mop اومد new class , new race , scenario , cm , pg , battle pet , felx , brawler guild, new arena , new bg محتواش بود
Wod چی داشت؟
از زمانی بلیز رفت سمت hs دیگه من هیچ امیدی به wow ندارم
واسه همه الان عجیبه که چرا Xpack جدید رو میخواد تو gamescom معرفی کنه همیشه تو blizcon بوده
معلومه به خاطر افت شدید پلیرهاس و میخواد تو یه نمایشکاه بزرگ ملتو hype و به عبارتی خر کنه که برگردن به بازی

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر