World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
با گلد میخوام RAF شارژ کنم خیلی میترسم بن شم .. قبلا Raf کردم و بن نشدم
بنظرتون چی کار کنم ؟ گیم کارتم که دیگه اسمشو نیار !

warl0ck

کاربر سایت
Aug 27, 2010
114
نام
وحید
سلام دوستان
منم متاسفانه چند روز پیش بن شدم :( اول بخاطر استفاده از چیز پی ان و بعدش وقتی تیکت گذاشتم و گفتم من اینکارو نکردم فهمیدن ایرانی هستم بن شدم من کشور اکانتم uk بود و چیز پی انی که استفاده میکردم هم uk بود ولی بازم فهمیدن حالا موندم چه کنم :( اون همه زحمت پرید تازه mop رو خریده بودم :( این هفته raid ها باز مبشد حیففففففففففف

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
2 روز پیش که با با آقای بابایی مدیر سایت گیمر شاپ صحبت می کردم،اصلا این روش رو در این شرایط توصیه نمی کرد و گفتش اخیرا افراد زیادی با این روش شارژ کردن و بن شدن.به هر حال ریسکش خیلی زیاده و اگرم بن بشید دیگه حسابتان با کرام الکاتبینه!

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
ببینید نکته ای که بهش رسیدم اینه که تیکت تحته هیچ عنوان جواب نخواهد داد چون ما اکانته دوستم رو با تیکت به باد دادیم برایه مرحله اول که از کارته شناسایی عکس میخواد گفت که افغانیه و رفت کارته سرایدارشون که توش انگلیسی هم نوشته رو عکس گرفت و فرستاد و خودشو اون معرفی کرد تازه بعده این مرحله دوتافایل میخوان از فایلایه بازی بفرستین واسشون که وقتی فرستادیم گفت درسته که شما افغانی هستی واحترامت واجبه ولی تا چون اخرین بار بازیرو از ایران ران کردی ما هم بنت کردیم برگرد به افغانستان بازیرو ران کن و دوتا فایلرو بفرست تا اکانتت رو سریع باز کنیم.
در ضمن این ÷شتیبانی بیلیزارد خیلی هاره با این همه مایه که از ملت میگیرن برخورداشون خیلی زنندست

---------- نوشته در 11:14 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:05 AM ارسال شده بود ----------

من به این ایمیل میدم noreply@blizzard.com البته خودش میگه لطفا ریپلی نکنید ولی من میکنم :d 2 بار گیر بدی اکانتتو باز می کنن
شما توانایی ریست پسوردو داشتین؟ (اجازه ریست میداد ؟)

اگه ریست پسور عملی شده باید بتونین وارد اکانتتون شین اگه با سا.ک.س نشد با ip ایران بدون ساک.س احتمالا می تونید وصل شید ولی ریسک داره
---------- نوشته در 09:25 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:23 PM ارسال شده بود ----------
من به این ایمیل دادم جواب داده مادیگه کارنمیکنیم واز این حرفا و لینک داده که همون لینکه تیکت گرفتنه در ضمن اینارو به 7 و8 تا زبون دنیا تکرار کرده حالا بازم بهشون ایمیل بدم ماله شما هم همینطوری بود؟

pain.1990

کاربر سایت
Jan 9, 2010
236
نام
nima
ببینید نکته ای که بهش رسیدم اینه که تیکت تحته هیچ عنوان جواب نخواهد داد چون ما اکانته دوستم رو با تیکت به باد دادیم برایه مرحله اول که از کارته شناسایی عکس میخواد گفت که افغانیه و رفت کارته سرایدارشون که توش انگلیسی هم نوشته رو عکس گرفت و فرستاد و خودشو اون معرفی کرد تازه بعده این مرحله دوتافایل میخوان از فایلایه بازی بفرستین واسشون که وقتی فرستادیم گفت درسته که شما افغانی هستی واحترامت واجبه ولی تا چون اخرین بار بازیرو از ایران ران کردی ما هم بنت کردیم برگرد به افغانستان بازیرو ران کن و دوتا فایلرو بفرست تا اکانتت رو سریع باز کنیم.
در ضمن این ÷شتیبانی بیلیزارد خیلی هاره با این همه مایه که از ملت میگیرن برخورداشون خیلی زنندست

---------- نوشته در 11:14 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:05 AM ارسال شده بود ----------

---------- نوشته در 09:25 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:23 PM ارسال شده بود ----------
من به این ایمیل دادم جواب داده مادیگه کارنمیکنیم واز این حرفا و لینک داده که همون لینکه تیکت گرفتنه در ضمن اینارو به 7 و8 تا زبون دنیا تکرار کرده حالا بازم بهشون ایمیل بدم ماله شما هم همینطوری بود؟

ببینند اینو بگم به هیچ عنوان تیکت نمیدید موقعه تیکت دادن 2 تا فایل txt میخواد که می گه چطوری بدستیش بیارین و بفرستین این فایلارو MSINFO.TXT با DXDLOG.TXT وقتی میسازی بازش کنی دقت کنی توش مشخصات PC و (اینجاش مهمه) مکان تایم زون و یک سری IP و مشخصات هست که اونا با خوندنش می فهمن از ایران هستید.
اره ایمیل بده ولی خیلی معدبانه و غمناک :d من براشون نوشتم این بازی (WOW) مرحمی برای درد زندگیمه من بدون WOW تلف میشم :d بعد CDKEY هامو براش سند کردم با سیکیورتی PASS اکانتمو تومنستم بد 3 هفته باز کنم

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
اقا واسه یکی از اکانتام این جوابو دادن و وا کردن اون قرمزا رو نفهمیدم نکته مهم اینکه این اکانت کوفتی استارتر کیت بود و اصلا ارزشی نداره واسم ولی بازم نشون میده امیدی هست
Hi Majid,

I hope you're well.

After a careful investigation of your account closure, we have agreed to remove the permanent suspension of your account from the World of Warcraft servers.

This change has already been put into effect, and your account should again be available for play.

We have also removed your recurring subscription details from the account; you will not be billed again on this card unless you enter the details again manually. Once the current subscription is over, if no further payment details are added, your account will become frozen.

Having investigated the actions taken against this account, I believe this account may have been accessed via a Proxy Service.

We appreciate there are circumstances when use of a Proxy can be beneficial, however such services are routinely used to attempt to hide the actions of Online Trading companies and users attempting to use exploitative third party programs. As such, we do not support the use of Proxy services and if you continue to use these, we regret that this may result in further suspensions placed on your account.

If you wish to review our current Rules and Policies, they can be found at:

http://eu.battle.net/support/en/games/wow/conduct-penalties
Blizzard Entertainment: Battle.net Terms of Use

If you have any additional questions or concerns, please reply to this ticket and we'll get back to you as soon as possible.

Kind regards,

Erwil

کاربر سایت
Dec 14, 2006
29
ببینند اینو بگم به هیچ عنوان تیکت نمیدید موقعه تیکت دادن 2 تا فایل txt میخواد که می گه چطوری بدستیش بیارین و بفرستین این فایلارو MSINFO.TXT با DXDLOG.TXT وقتی میسازی بازش کنی دقت کنی توش مشخصات PC و (اینجاش مهمه) مکان تایم زون و یک سری IP و مشخصات هست که اونا با خوندنش می فهمن از ایران هستید.
اره ایمیل بده ولی خیلی معدبانه و غمناک :d من براشون نوشتم این بازی (WOW) مرحمی برای درد زندگیمه من بدون WOW تلف میشم :d بعد CDKEY هامو براش سند کردم با سیکیورتی PASS اکانتمو تومنستم بد 3 هفته باز کنم

من به noreply@blizzard.com ای میل زدم سی دی کی فرستادم اما جواب ندادن

---------- نوشته در 12:27 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:09 AM ارسال شده بود ----------

الان یک ای میل گریه آور نوشتم براش فرستادم noreply@​blizzard.co​m دفعه پیش که جوابی ندادن ببینیم الان جواب میدن یا نه اگه میتونین راهنمایی کنین به همینجا باید میل بزنم یا جای دیگه؟
الان بدیش اینه گیر دادن که مدرک نشون بدم که خارجی هستم.

آخرین ویرایش:

Parham

کاربر سایت
Nov 17, 2005
826
نام
پرهام

دوست عزیز من همین چند روز پیش اکانتم سر همین قضیه لاک شد. اصلا این کار را نکنید.

---------- نوشته در 07:51 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:49 AM ارسال شده بود ----------

این جریان daily heroic که باید challenge mode رفت چیه ؟ نه تو wowhead چیزی مشخص هست نه کسی کمکم میکنه

شما یه Party شامل 5 نفر ایجاد می کنید و بعد میری به Dungeon . روی Dungeon Difficulty میتونی Challenge Mode را انتخاب کنید. وقتی وارد شدید بر روی Orb که هست کلیک کرده و پس از تائید Challange Mode شروع می شود.

Mbox عزیز، تنها چیزی که عنوان شده این هست که آدرس وارد شده در اکانت دیگر برای پرداخت استفاده نخواهد شد...

---------- نوشته در 08:14 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:51 AM ارسال شده بود ----------

انتی گلد بلیزارد فقط ترید های بالای 100k رو بن می کنه اونم اگه یه ایتم بزاری ah مثلا یه ایتم گریین برای transmute بعد با اون کاراکترت بخری نمی تونن گیر بدن

الان دیگه بالای 10K را با چیز پی ان بن می کنند.

PC Monk

کاربر سایت
Jun 21, 2010
41
خدا لنتشون کنه باز معلوم نیست چی کار کردن همه سرور های خارج مثل Molten‌ دیگه نمیشه بازی کرد...تا مردن عصبی میشن اینا اینترنت رو انگولک می کنن ....حالا باید بریم توی این سرور های ایرانی بلا نسبت با یک سری نوب بازی کنیم که فقط بلدن تروووول کنن و چرت پرت بگن)x

shahroozs2

کاربر سایت
Aug 11, 2010
120

به نظر منم نکن این کارو.
من یه ماه پیش سر استفاده از رف بن شدم.اکانتمم uk بود.پول هم دادم برا خریدش.
تازه من همشو به صورت پک فیزیکی داشتم که دایی ام از المان اورده بود.الان که بن شدم,هر وقت نگاه پک بازی میکنم از اعماق میسوزم:((

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
به نظر منم نکن این کارو.
من یه ماه پیش سر استفاده از رف بن شدم.اکانتمم uk بود.پول هم دادم برا خریدش.
تازه من همشو به صورت پک فیزیکی داشتم که دایی ام از المان اورده بود.الان که بن شدم,هر وقت نگاه پک بازی میکنم از اعماق میسوزم:((
میگی چی کار کنم ؟ پول گیم کارت 80 تومانی ندارم :|
الان دنبال راه حل هستم که بدون دردسر raf کنم ... تنها راه اینکه با یه اکونت دیگه که مال خودم هست این کار رو بکنم که اکونت اصلیم از بین نره

Doctor Splinter

کاربر سایت
Apr 27, 2006
1,142
نام
سجاد
شاید سوال بچه گانه ای باشه ولی خب بعده چهار سال بازی نکردن خب یادم رفته چطور باید ماهی بگیرم!
کسی میتونه راهنمایی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

warl0ck

کاربر سایت
Aug 27, 2010
114
نام
وحید
میگی چی کار کنم ؟ پول گیم کارت 80 تومانی ندارم :|
الان دنبال راه حل هستم که بدون دردسر raf کنم ... تنها راه اینکه با یه اکونت دیگه که مال خودم هست این کار رو بکنم که اکونت اصلیم از بین نره
اگه تو kazzak هستی که آدم زیاده که با 30k بهت گیم کارت بفروشن بگرد یه عرب پیدا کن . (معمولا عربا با 30k میگیرن) ولی ایرنیا کمتر از 80k نمیگیرن.

دوستان کسی رو نمیشناسین که بتونه اکانت رو از بن در بیاره ؟ هزینش زیاد مهم نیست فقط اکانتم برگرده :(

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر