World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

pain.1990

کاربر سایت
Jan 9, 2010
236
نام
nima
آره اینو نوشته توش:
Reason for Closure: Terms of Use Violation -- Exploitative Activity: Abuse of the Economy

This account was closed because one or more characters were identified exchanging, or contributing to the exchange of, in-game property (items or gold) for "real-world" currency. This exchange process negatively impacts the World of Warcraft game environment by detracting from the value of the in-game economy.

Even if this is the result of account sharing, the account owner can still be held responsible for the penalty because of the impact it had on the game environment.

We've found the above behaviour is many times directly related to groups responsible for compromising World of Warcraft accounts; we take these issues very seriously. To better understand our position against exploitative activity and the risks involved, please review this article: Impact of Buying Gold - Services - World of Warcraft

The exploitative activity that took place on this account violates the World of Warcraft Terms of Use. We ask you take a moment to review these terms at Blizzard Entertainment: Blizzard Legal Documentation. Any recurring subscriptions on this account have been suspended to prevent further monetary charges.

If you believe your account was compromised, please go to the following website https://eu.battle.net/account/support/account-recovery.html. Our support staff will assist you as soon as possible. If you are unable to access your account due to the password being changed, please visit our Login Support site here: https://eu.battle.net/account/support/password-reset.html

For any disputes of this action or further information on Exploitive Activity, please visit the Exploitative Activity FAQ and contact page here: http://eu.battle.net/support/en/article/200783

Regards,

Customer Services
Blizzard Entertainment Europe
World of Warcraft

نگران نباش واسه منم زیاد اینتوری شده اینجا گفته یکی از یک کشور دیگه به اکانتت وصل شده (خودتو میگه که بدون چیز وصل کردی ) برو https://eu.battle.net/account/support/password-reset.html پستو ریست کن نشد یه سکن از کارت ملی و 4 تا سیدی کی اخز یا اول MOP رو براشون میل کن برات باز می کنن تیکت نده بدی یه جا ازت 2 تا فایل می خوان(MSINFO.TXT با DXDLOG.TXT ) که اگه بدی لو میره ایرانی هستی
من تو همین ت.ح.ر.م سکن کارت ملیمو فرستادم بنم نکردن !!!!

Erwil

کاربر سایت
Dec 14, 2006
29
reset password کردم باز نکردن حالا کارت ملی که نشون میده ایرانی هستم. سی دی کی پاندا و کاتا و لیچ کینگو دارم و اکانت دیابلو 3 رو هم دارم.حالا میشه لطف کنی بگی اشکال نداره کارت ملی ایرانو دارم؟ و اینکه به کجا ای میل کنم؟
من بعد 1سال به wow برگشتم و دوباره لاگین کردم که ایرانو بن کرده بود و من با وی چیچی ان کانکت میشدم ولی یه لحظه دی سی شدم این وی چیچی انم قطع شده بود روی connceting موند نزاشتم حتی بره تو سری دوباره با وی چیچی انم کانکت شدم رفتم تو یه 5 دقیقه بازی کردم یهو دی سی شدم اومدم لاگین کنم اینو نوشت که account has been closed.

آخرین ویرایش:

pain.1990

کاربر سایت
Jan 9, 2010
236
نام
nima
reset password کردم باز نکردن حالا کارت ملی که نشون میده ایرانی هستم. سی دی کی پاندا و کاتا و لیچ کینگو دارم و اکانت دیابلو 3 رو هم دارم.حالا میشه لطف کنی بگی اشکال نداره کارت ملی ایرانو دارم؟ و اینکه به کجا ای میل کنم؟
من به این ایمیل میدم noreply@blizzard.com البته خودش میگه لطفا ریپلی نکنید ولی من میکنم :d 2 بار گیر بدی اکانتتو باز می کنن
شما توانایی ریست پسوردو داشتین؟ (اجازه ریست میداد ؟)

---------- نوشته در 09:25 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:23 PM ارسال شده بود ----------

من به این ایمیل میدم noreply@blizzard.com البته خودش میگه لطفا ریپلی نکنید ولی من میکنم :d 2 بار گیر بدی اکانتتو باز می کنن
شما توانایی ریست پسوردو داشتین؟ (اجازه ریست میداد ؟)
اگه ریست پسور عملی شده باید بتونین وارد اکانتتون شین اگه با سا.ک.س نشد با ip ایران بدون ساک.س احتمالا می تونید وصل شید ولی ریسک داره

bAd Clown

کاربر سایت
Nov 6, 2011
184
نام
Milad - ɮΛÐ[̲̅c̲̅]ŁФѠƝ
اقا ی سوال شما هم وقتی وارد بازیتون میشید شروع ب دانلود میکنه؟!
5.0.5 رو من دارم بعد وقتی میرم لانچر رو باز کنم میگه 100% دانلود شده
بعدش میرم داخل بازی شروع میکنه ب دی ال
لانچر باگه؟!
یا گیم من مشکل داره؟!
هر کی اینطوریه بگه ما از توهم بیایم بیرون :|
بعدش من چقدر باگ دیدم تو این بلیز :|

pain.1990

کاربر سایت
Jan 9, 2010
236
نام
nima
اقا ی سوال شما هم وقتی وارد بازیتون میشید شروع ب دانلود میکنه؟!
5.0.5 رو من دارم بعد وقتی میرم لانچر رو باز کنم میگه 100% دانلود شده
بعدش میرم داخل بازی شروع میکنه ب دی ال
لانچر باگه؟!
یا گیم من مشکل داره؟!
هر کی اینطوریه بگه ما از توهم بیایم بیرون :|
بعدش من چقدر باگ دیدم تو این بلیز :|
برای همه اینتوره معمولا پچ ها به صورت کامل نیستن
جزئیات ساده رو از داخل بازی دان می کنن

Erwil

کاربر سایت
Dec 14, 2006
29
تو سایت میتونم برم تو اکانتم ولی توی بازی نمیشه میشه لاکه توی سایت هم میرم توی اکانتم ولی توی اون بازی world of warcraft که میزنم چون battle net من هم دیابلو داره هم wow میخوام توی wow برم میگه BAnned ولی اولین ای میلی که اومد یه لینک reset pass داده بود رفتم reset کردم پسورد battlenet عوض شد ولی هنوز توی اون قسمت wow نمیره ولی دیابلو من active هست حالا به این ای میل بفرستم اگه میشه بگی چی بگم و آیا جواب میدن؟ و اینکه کارت ملی ایرانی هستم بفرستم اشکالی نداره؟؟
چون توی اکانت بتل نت اول که user pass میزنم میره تو 2جا داره diablo و world of warcraft هست توی اون نمیشه رفت.

Dead Aragorn

کاربر سایت
Jul 28, 2009
234
نميدونم چرا پستم پاك شد ،ولي تصحيح ميكنم
گيم تايم شده 84 تومن كسي جايي رو سراغ داره كه قيمت منصفانه تري بده ،پ.خ كنيد طفا تا تبليغ هم نشه.
ty

Erwil

کاربر سایت
Dec 14, 2006
29
می ری https://eu.battle.net/support/en/ticket/status
submit a ticket
world of warcraft
choose from pre
i have some issue in game
my acc is banned
تیکت می کنی بعد اطلاعاتی که خواست رو می دی سعی کن که با همون سی دی کی ها سرو تهشو هم بیاری

حالا اگه id خواست کارت ملی بدم سرویسم نکنن؟

---------- نوشته 02-10-2012 در 12:01 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی 01-10-2012 در 10:52 PM ارسال شده بود ----------

حالا اگه id خواست کارت ملی بدم سرویسم نکنن؟

من حالا سیدی کی و گیم کارت فرستادم تا جواب بده ببینم چی میگه ولی اگه id خواست کارت ملی بدم؟

Erwil

کاربر سایت
Dec 14, 2006
29
آقا دیشب سی دی کی هارو فرستادم فعلا جوابی نداده ای میل هم زدم بازم جوابی نیومده ولی فعلا کارت شناسایی ندادم.اگه کارت ملی بدم روش فارسی نوشته اون نمیتونه بخونه که.

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
2-3 نفری از دوستام هم بن شدن ... احتمالا گزارش دادن که ایرانی هست یا بر اساس IP فهمیدن
در کل حواستون باشه

Erwil

کاربر سایت
Dec 14, 2006
29
آقا ای میل اومد به شرح زیر:
This is the latest response from Customer Support:
Greetings maani,

Thanks for your contact.

There are legal sanctions on a number of countries which Blizzard is obligated to follow, including Iran. This means I am required to suspend any Battle.net account connecting from Iran without refund or compensation. Can you please confirm for me, where are you accessing this account from?

Kind regards,

Game Master Llriaeni
Customer Services
Blizzard Entertainment
http://eu.battle.net/support

What does the “Answered” status mean?
- A ticket in “Answered” status means that a Customer Support representative has provided an answer to your ticket.

What can I do next?
- You can click “Need More Help” in-game, after you view the in-game response.
- Or, you can choose the “I still have a problem” option on the ticket detail page. Please note that if you choose this option, your in-game ticket will be converted into a web ticket. It will no longer be viewable in game, but will be visible on the Blizzard Customer Support web site instead."

If you have additional questions or concerns, please log in to the Blizzard Customer Support web site at <http://www.battle.net/support/> and reply to the ticket.

Regards,

الان چی جوابشو بدم؟

The Customer Support Team
Blizzard Entertainment

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,477
میگه میشه تعید کنی از کجا به این اکانت دسترسی داری البته قبلش گفته که بلیزارد از سرویس دهی به بعضی کشورا از جمله ایران معذوره فکر کنم لو رفتی:(

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر