Video Games Anniversary

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
REMEMBER (1).png
(by: @.Amirone )

درود بر عزیزان بازی سنتر:D

این روز‌ها بعید به نظر می‌رسد که کسی با سرگرمی‌های دیجیتالی و بازی‌های ویدئویی آشنا نباشد!
در چند دهه ی گذشته و در صنعت بازی‌های ویدیویی شاهد لحظات شگفت‌انگیز و پر احساس و فراموش نشدنی فراوانی بوده‌ایم.
برخی از بازی‌ها به دلیل لحظات ماندگارِ فوق‌العاده ی خود، همیشه در ذهن گیمرها باقی می‌مانند.
حال این لحظات می تواند رسیدن به قله ی یک کوه ، فرار از یک بیمارستان، مبارزه با یک باس، از دست دادن یک عشق ، حمله به یک کشتی، دیدن یک کلوسوس و... باشد
در میان انبوه فوق العاده و غیرقابل باور از محتوا که در طول سال های اخیر تولید شده و با در دست گرفتن کنترلر و هدایت کرکتر و غرق شدن در دنیایی این آثار، خاطرات فراوانی در پستوی ذهن ما جمع گردید
بدیهی ست که هم طرفداران رسانه‌های دیجیتالی و هم گیمر‌های قدیم و جدید، حداقل برای یک بار هم که شده یک خاطره از بازی‌های ویدئویی در ذهن خود دارند و با مرور کردن بعضی از آنها، حس نوستالوژیک زیبایی را برای خود تداعی خواهند کرد.

حالا با این توضیح کوتاه به سراغ مبحث اصلی این تاپیک برویم!
1626700338385.png در این تاپیک سعی داریم تا در سالروز عرضه ی خاطره‌انگیزترین بازی‌های ویدئویی یاد آنها را زنده و یک بار دیگر طعم شیرین خاطرات گذشته خود را از دنیای گیم تجربه کنیم 1626700354141.png

قوانین تاپیک:
مشابهه تاپیک های گذشته، اینجا هم قانون خاصی نداریم به غیر از اینکه به همدیگه توهین نفرمایید

* طبیعتا یکی از اهداف اصلی ایجاد این تاپیک، جمع اوری کامنت های سالروز و یاد و خاطرات بازی های پلتفروم های مختلف در سالروز عرضه ی آنها از تاپیک های غیرمرتبط و همچنین متمرکز کردن اینگونه مباحث در یک تاپیک مختص به آنها می باشد
* از همه ی عزیزان (فن های تمامی Platform ها) دعوت به همکاری میکنم تا در سالروز عرضه ی بازی های موردعلاقه ی خود، تاپیک رو با قرار دادن مطالب/خاطرات/ویدوها/شات ها و... آپ کنن
* در ضمن اسپم آزاد میباشد

Version 7

کاربر سایت
Dec 16, 2007
444

Tekken Tag Tournament
July, 1997

بیست و چهارمین سالگرد یکی از بهترین بازی های مبارزه ای تاریخ که سبک مبارزه ای دو به دوی آن توانست گیمرهای زیادی را به خود سوی خود بکشاند و موفقیت زیادی کسب کند.

نسخه‌ی آرکید Tekken Tag اول جولای ۱۹۹۹ و نسخه‌ی PS2 اواخر مارس ۲۰۰۰ منتشر شدند.
جولای ۱۹۹۷ حتی Tekken 3 پلی‌استیشن هم منتشر نشده بود و فقط از انتشار نسخه‌ی آرکیدش چند ماه میگذشت.
حتی خبری از ساخت PS2 هم نبود و کلی بازی مهم برای پلی‌استیشن در راه بود.

• Like
Reactions: m.d.makan and Z-fan

Tidus & Shayne

کاربر سایت
Jun 27, 2017
468
نام
بهنام
Streets of Rage
August 2, 1991

"باز این چه شورش است!" :D

امروز 2 آگوست سی امین سالگرد یکی از بهترین بازی های سبک Beat 'em up تاریخ یعنی
Streets of Rage (در نسخه ژاپنی: Bare Knuckle) است که در کودکی آن را با نام "شورش در شهر" می شناختیم.
این بازی با تکیه بر گرافیک رنگارنگ و بالا نسبت به زمان عرضه، موسیقی متن فراموش نشدنی و هیجان انگیز استاد
Yuzo Koshiro و قابلیت بازی دو نفره، به یکی از محبوب‌ترین بازی ‌های اوایل دهه 90 شرکت ژاپنی سگا برای کنسول Mega Drive/Genesis تبدیل شد.

N21lAg.jpg

زمانی که توسط تعداد زیادی از دشمنان محاصره میشدید و دیگر نمیتوانستید از خود دفاع کنید از نیروی پلیس کمک می گرفتید
که خود آن باعث خاطره انگیزتر شدن بازی میشد و به جذابیت آن می افزود.

(برای مشاهده عکس در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید درست مثل عکس های تکن تگ :D)

برای دانلود آهنگ های خاطره انگیز بازی می توانید به آدرس زیر بروید:
Streets of Rage MP3 - Download Streets of Rage Soundtracks for FREE!

***​

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,563
Streets of Rage
August 2, 1991

"باز این چه شورش است!" :D

امروز 2 آگوست سی امین سالگرد یکی از بهترین بازی های سبک Beat 'em up تاریخ یعنی
Streets of Rage (در نسخه ژاپنی: Bare Knuckle) است که در کودکی آن را با نام "شورش در شهر" می شناختیم.
این بازی با تکیه بر گرافیک رنگارنگ و بالا نسبت به زمان عرضه، موسیقی متن فراموش نشدنی و هیجان انگیز استاد
Yuzo Koshiro و قابلیت بازی دو نفره، به یکی از محبوب‌ترین بازی ‌های اوایل دهه 90 شرکت ژاپنی سگا برای کنسول Mega Drive/Genesis تبدیل شد.

N21lAg.jpg

زمانی که توسط تعداد زیادی از دشمنان محاصره میشدید و دیگر نمیتوانستید از خود دفاع کنید از نیروی پلیس کمک می گرفتید
که خود آن باعث خاطره انگیزتر شدن بازی میشد و به جذابیت آن می افزود.

(برای مشاهده عکس در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید درست مثل عکس های تکن تگ :D)

برای دانلود آهنگ های خاطره انگیز بازی می توانید به آدرس زیر بروید:
Streets of Rage MP3 - Download Streets of Rage Soundtracks for FREE!

***​
اتفاقا من همین دیروز بعد از چند هفته, حوصلم اومد و داشتم برای یه مقاله رو بازی تحقیق میکردم, اما اصلا تاریخ عرضش رو ندیدم :|
عیب نداره زمان خوبی شروع به نوشتنش کردم :D

یوزو کوشیرو که موزیکش شاهکار بود, جالبه که سگا اون زمان دنبال یه بازی فابتینگ برای رقابت با Street Fighter 2 میگشت, و واسه همین قسمت های دوم و سوم سری رو استودیوی خود کوشیرو ساخت :-"

قابلیت دو نفرش هم چیز خفنی بود اون زمان, چون پورت SNES بازی Final Fight تک نفره بود.

Tidus & Shayne

کاربر سایت
Jun 27, 2017
468
نام
بهنام
نینتندو لایف, این مقاله رو برای سالگرد 30 سالگی, شورش در شهر گذاشته
چیزای جالبی داره, حتما بخونیدش.

The History Of Streets Of Rage
امروز 3 آگوست 2021 هفدمین سالگرد بازی Doom 3 است و همچنین بیست و ششمین سالگرد بازی Tekken 2
من یه مقدار گرفتاری برام پیش اومده توی ترکرهای خصوصی و درگیر آپلود و رقابت با خارجی ها هستم. :D
اگه حوصله داشتی برای اون دو بازی خفن که گفتم پست بزار :Rose:
اگه عدد سالگردشون مقداری شیک تر بود خودم پست میزاشتم مثلا اگه "سی امین" سالگرد تکن2 بود یا بیستمین سالگرد دووم3 بود، ولی حیف که نیست. :D

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
اینجا میتونیم فن آرت خفن هم بذاریم به مناسبت سالگردها؟ :D
میدونم که برای مکس پین چند روزی دیر رسیدم، ولی امروز دیدم عماد عامری عزیز یه فن آرت بی نهایت جذاب رو برای 20امین سالگرد بازی آماده کرده که خود سم لیک هم خوشش اومده و ریتوئیتش کرده . اصلا دلم نیومد نذارمش:

Max Payne (2) #20.jpg Max Payne #20 .jpg

کیفیت اصلی:
خودم چند وقت پیش غافل از اینکه بیستمین سالگرد بازی نزدیکه، برای بار (خدا میدونه) چندم نشستم از اول رفتمش و کلی خاطرات زنده شد... شرم بر من که هنوز وقت نکردم این دور رو تموم کنم. :D ولی خب پارت نهایی هستم فکر کنم. میدونم چیزی که میگم کلیشه محضه ولی خب بازی یه جادویی داره که تقریبا همه چیش هنوزم داره عین ساعت کار میکنه. :D پیشنهاد میکنم این مصاحبه چند سال پیش سم لیک رو ببینید اگه میخواید متوجه بشید چی داشته تو مخ نوابغ اون دوره رمدی میگذشته:
من برنامه دارم نسخه دومم دوباره برم بعد از 1 (این یکی رو خیلی ساله دوباره نرفتم)، حالا ایشالا برای سالگرد اون دیر نکنم. :D

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,563
نینتندو لایف, این مقاله رو برای سالگرد 30 سالگی, شورش در شهر گذاشته
چیزای جالبی داره, حتما بخونیدش.

The History Of Streets Of Rage
یکم دنباله داره شده, اما بزرگوار یوزو کوشیرو, به مناسبت 30 سالگی سری یک راز جدیدی رو گفتن

گفتن که مشت معروف شخصیت Axel, اسمش "Grand Upper" نبوده و در واقع "Ground Upper" هست, من که اصلا فکر میکردم میگه بیر ناکل :| !

و در آخر هم چون صدای اکسل رو خودش درمیاورده, ورژن 2021ش رو تقدیم طرفدارا کرد

Random: We've Been Wrong About This Streets Of Rage Special Move For Almost 30 Years

امروز 3 آگوست 2021 هفدمین سالگرد بازی Doom 3 است و همچنین بیست و ششمین سالگرد بازی Tekken 2
من یه مقدار گرفتاری برام پیش اومده توی ترکرهای خصوصی و درگیر آپلود و رقابت با خارجی ها هستم. :D
اگه حوصله داشتی برای اون دو بازی خفن که گفتم پست بزار :Rose:
اگه عدد سالگردشون مقداری شیک تر بود خودم پست میزاشتم مثلا اگه "سی امین" سالگرد تکن2 بود یا بیستمین سالگرد دووم3 بود، ولی حیف که نیست. :D
متاسفانه من سرگرم کار های دیگه ایم الان :D, البته طرفدار دووم نیستم و خیلی وقته که تکن رو بعد از قسمت پنجم گذاشتم کنار :D.

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
Braid
پازل/پلتفرمر
August 6, 2008

braid_copy_512x288.jpg

سختِ دوست داشتنی!:D

13 سال پیش در چنین روزی یکی از بزرگترین، بهترین و کم نقص ترین بازی های مستقل با نام Braid منتشر شد
بازی ای از همه نظر پرفکت!

+اکثرا باید The Witness رو یادتون باشه!
عاشقان پازل و معما رو قشنگ ارضا میکرد!
لول بندی ها و مدل های خاص و چلنج های خفنش زبانزده این سبکه
خالق هر دوی این‌بازی ها کسی نیست جز، جاناتان بلو!

دنیای بازی‌های مستقل یا ایندی، دنیایی دوست داشتنی و در عین حال عجیبی داره
میتونیم لقب "قطب نوآوری در جهان ویدیو گیم" رو بهشون بدیم
محفل بازی‌‌سازانی مستقل که بدون بودجه‌های کلان، آثاری منحصر به فرد و حیرت‌آور خلق می‌کنن!
ایندی ها گاهی فقط و فقط توسط یک نفر ساخته میشن ولی به شکل برگ‌ریزونی با کیفیت و منحصر به فردهستن
و Braid یکی از آن هاست!
بعد از این همه سال، همچنان چه از لحاظ موسیقی‌، چه تصاویر خیره‌کننده‌ و چه مراحل و پازل های سرگرمم کننده و خفنش، یک عنوان یونیک و دوست داشتنی ست!

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
EruLweUXcAEBO-o.jpeg

سال ها پیش تو این روز تو ژاپن بازی ای عرضه شد رقم زننده سری ای شد که هر چند بین کاتالوگ بازی های نینتندو هیچ وقت به موفقیت تجاری گسترده ای نرسید
ولی اثری که رو قلب بازیکن هاش و جریان سبک اش گذاشت به هیچ وجه قابل انکار نیست
35 سالگی سری کلاسیک و دوست داشتنی Metroid رو به همگی دوستدارای ژانر Search-Action تبریک میگم :x

E38qwHMUUAoW8zR.jpg E3-NBNsXwAAO69i.jpg Ezz-qDmVoAsmxpL.jpeg

Ep2zZfiXcAAXuNT.jpeg

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
Hellblade: Senua's Sacrifice
e9f5c99dc6ba9f7c75cc990fcd293c59_copy_441x248.jpg
August 8, 2017​

‏4 سال پیش در چنین روزی، بازی Hellblade استودیوی نینجا تئوری عرضه‌ شد و ماورای انتظارات منتقدان و مخاطبان قرار گرفت
اثری که قصه‌ای روان‌شناختی و شخصی را در قالب اساطیر تاریک نورس و فرهنگ سِلتیک ارائه داد..

پ.ن: از معدود بازی هایی که با اکانتم پری اوردرش کردم 🥺 😍
بازی از لحاظ داستانی و موشن کپچر و اتمسفر و بخش های مربوط به صداگذاری و گرافیک و ... به نظرم در بالاترین سطح و جزو تاپ های نسل بود
ولی یه سری کم و کاستی هم داشت (الخصوص زاویه دوربین) که اگر برطرف کنه بدون شک پتانسیل فرنچایز شدن رو خواهد داشت

View attachment K8kfg-M_ZDJKqtPV.mp4

Tidus & Shayne

کاربر سایت
Jun 27, 2017
468
نام
بهنام
System Shock 2
August 11, 1999

امروز 11 آگوست بیست و دومین سالگرد "سیستم شاک 2" یکی از بهترین عناوین اکشن نقش آفرینی و ترس و بقا تاریخ است.
این بازی که طراح آن Ken Levine و تیم های توسعه دهنده آن استودیوهای کوچک بازیسازی Irrational Games و Looking Glass Studios بودند در سال ۱۹۹۹ برای PC (سیستم عامل ویندوز) عرضه شد و توانست بازیکن‌ها و منتقدان زیادی را به خود علاقه مند سازد.

NkE1fi.jpg

وقایع داستانی بازی در سال 2114 میلادی و در یک سفینه فضایی دنبال می‌شوند.
در اوایل بازی شما از محفظه منجمد بیدار می شوید و در تمام راه پله ها و سالن ها صدای جیغ و ناله می شنوید.
بازیکن‌ها وظیفه دارند تا جلوی شیوع یک عفونت ژنتیکی را گرفته و از نابودی سفینه جلوگیری کنند.
شما با افزایش و بهبود مهارت های خود می توانید قدرت هک، مهارت سلاح و توانایی های خود را ارتقا دهید و راه خود را برای پیشبرد مراحل باز کنید.
بازی دارای پازل ها‌ و معماهای مختلفی است که حل کردن آنها می‌تواند برای بازیکن‌ها چالش‌انگیز باشد.

(متن سبز رنگ در سمت چپ و بالای عکس)
پیغام دریافتی از SHODAN:
تو منو متحیر میکنی، حشره... چرا این همه انرژی برای حفظ آن کیسه گوشت که تو بدن می نامی صرف میکنی؟
اگر لازم است تقلا و مبارزه کن... دیر یا زود بخشی از دستگاه من خواهی شد...

برای دانلود آهنگ های بازی با کیفیت های OGG و FLAC میتوانید از لینک زیر استفاده کنید:
SS2 Official Soundtrack

همچنین کیفیت های MP3 و FLAC در لینک زیر موجود هستند:
System Shock 2 Soundtrack MP3 - Download System Shock 2 Soundtrack Soundtracks for FREE!

(آهنگساز تقریبا نیمی از آهنگ ها آقای "رامین جوادی" هستند!)

یک آرت زیبا از این بازی

NkEnRF.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر