Unpopular Opinion Center | [قوانین پست اول مطالعه شود]

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
wtkdyvsmn0l61.jpg

با عرض سلام خدمت همه کاربرهای عزیز این انجمن
احتمالا برای شما هم شده که سلیقه گیمینگ تون و نظرات تون در مورد مباحث مختلف با چیزی که به صورت عمومی مورد قبوله اختلاف زیادی داره. نظر شما نظر منفور و ناپسندیه و با جریان غالب همخونی نداره.​

این جا جاییه که میتونید این نظرات تون رو بدون هیچ پیش داشت و رودربایستی ای به اشتراک بذارید​

چند تا قانون رو باید رعایت کنید در این خصوص :
  1. قبل از هر چیز تو متن نظراتتون احترام به سلایق همدیگه رو مد نظر قرار بدید و سعی کنید به هیچ وجه متن تون جنبه توهین آمیزی نداشته باشه
  2. نظر Unpopular شما باید فقط در مورد ویدیوگیم باشه.
  3. مهم تر از قانون قبل، حتما نظرتون Unpopular Opinion باشه. این که بگید Ride to Hell Retribiution بازی مزخرفی بود یا این بازی ای که هفتصد تا نمره کامل و کلی جایزه برده بهترین بازی تاریخه، Unpopular Opinion محسوب نمیشن. حتی اگه ده بیست نفر یه گوشه ای خلافش رو بهتون گفته باشند.
  4. به هیچ وجه نظرات همدیگه رو جهت تمسخر و ایجاد بحث و درگیری نقل قول نکنید. اگه کسی با احترام نظرشو در مورد چیزی گفته که مخالف نظر شماست، شما حق ندارید با بی احترامی باهاش برخورد کنید. و اگه نظر شخصی با بی احترامی همراه بود، پست مربوطه رو گزارش کنید تا رسیدگی شه
  5. و مهم تر از هر چیز از قوانین کلی انجمن نظیر ادبیات مناسب، عدم ارسال پست های سیاسی و مذهبی، ارسال عکس های حجیم و... حتما رعایت کنید

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,664
نام
Moein
coffee stain بهترین ناشر و دولوپر مارکته :D
جدی میگما شما گیمایی که منتشر کرده و آپدیتای منظمی که واسه همشون میده رو نگاه کن
deep rock galactic - satisfactory - valheim - midnight ghost hunt - goat sim و ... :>
بعد فضای استدیوش و فرندلی بودنشون رو آدم میبینه عشق میکنه
آرزومه اونجا بتونم کار کنم:-<

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,735
coffee stain بهترین ناشر و دولوپر مارکته :D
جدی میگما شما گیمایی که منتشر کرده و آپدیتای منظمی که واسه همشون میده رو نگاه کن
deep rock galactic - satisfactory - valheim - midnight ghost hunt - goat sim و ... :>
بعد فضای استدیوش و فرندلی بودنشون رو آدم میبینه عشق میکنه
آرزومه اونجا بتونم کار کنم:-<
یعنی حتی از Torn Banner Studios هم توسعه‌دهنده بهتریه؟:D
---------------------------

یه نظر نامحبوب هم عرض کنم
سایبر پانک 2077 بازی اکشن ادونچر خوبی نیست ولی rpg خوبیه

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,664
نام
Moein
یعنی حتی از Torn Banner Studios هم توسعه‌دهنده بهتریه؟:D
---------------------------

یه نظر نامحبوب هم عرض کنم
سایبر پانک 2077 بازی اکشن ادونچر خوبی نیست ولی rpg خوبیه
متاسفانه بله ولی chiv2 بهترین گیم تاریخه و این چیزی رو عوض نمیکنه :D :>

Muhammadreza

The High Priest of Chaos
Gold User
Oct 24, 2020
288
Fallout 4 واقعا RPG ضعیفی هست :D برعکس شوتر لوتر خیلی خوبیه!
به همین دلیل هم Obsidian >> Bethesda (حداقل تو این چند سال اخیر)
هیچوقت درک نکردم که چرا این تصور وجود داره که اگه یه بازی «نقش‌آفرینی»تر باشه، بازی بهتریه؛ اون هم واسه مفهومی که تعریف واضحی براش نیست.
نظر آنپاپیولار(؟) من:
The Outer Worlds < Fallout 4
The Outer Worlds < Mass Effect: Andromeda
The Outer Worlds < Cyberpunk 2077​
همه دیسکو الیزیم رو خیلی دوست دارن به عنوان یه بازی با المان‌های ادبی و سیاسی سنگین.
به نظر من Pathologic 2 از لحاظ ادبی خیلی بازی بهتر و جالب‌تریه. :D
(البته بحث‌های سیاسی و urban جای خودش رو به فولکور و کامیونیتی می‌ده تو اون بازی، که احتمالاً دلیل اینه که من اون بازی رو خیلی بیشتر دوست دارم.)
Pathologic 2 و Disco Elysium و Enderal و Planescape: Torment و Red Dead Redemption 2 به نظر من از نظر داستانی نسبت به سایر بازی‌ها (که من بازی کردم) کلا توی یه سطح دیگه‌ای هستن. اگه کسی برخی از این بازیها رو تجربه کرده و خوشش اومده، توصیه میکنم که بقیه‌شون رو هم تجربه کنه.​

OtonashikuOtonashi

کاربر سایت
Jul 18, 2022
36
نام
مهراد
هیچوقت درک نکردم که چرا این تصور وجود داره که اگه یه بازی «نقش‌آفرینی»تر باشه، بازی بهتریه؛ اون هم واسه مفهومی که تعریف واضحی براش نیست.
نظر آنپاپیولار(؟) من:
The Outer Worlds < Fallout 4
The Outer Worlds < Mass Effect: Andromeda
The Outer Worlds < Cyberpunk 2077​
اوتر ورلدز جداً بازی خیلی بدیه. ستینگ بازی به شدت on the nose و چیپه، جوک‌های با محوریت corporatism به شدت چیپ و بی‌خلاقیتن، بازی کلی آدمو با loot بی‌مصرف بمباران می‌کنه، کوئستا هیچ حس اهمیت خاصی ندارن............
واقعاً این بازی برای من خیلی اعصاب‌خوردکن بود از لحاظ دیزاین. اگه کسی دلش می‌خواد بیشتر غر غر درباره این بازی گوش کنه (:D) این ویدئو به نظرم خیلی ردیفه و قشنگ بازی رو از هم باز می‌کنه.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
هیچوقت درک نکردم که چرا این تصور وجود داره که اگه یه بازی «نقش‌آفرینی»تر باشه، بازی بهتریه؛ اون هم واسه مفهومی که تعریف واضحی براش نیست.​
تصور خاصی وجود نداره بالاخره تهش برمیگرده به طرف که از بازی چی بخواد، برای مثال اسکایریم هم واسه خیلی از هاردکور RPG فنا ممکنه سطح پایین تر از قبلیا بنظر بیاد ولی چون پکیج خیلی کاملیه واسه عموم مردم تبدیلش کرده به این چیزی که الان هست.
مثلا برا منی که تاثیر انتخاب توی داستان، دیالوگا و باز بودن دست پلیر خیلی خیلی مهمه Fallout 4 رسما ناامید کننده بود، در صورتی که اگه به دید Borderlands ـه Survival میرفتم سمتش قطعا خیلی بیشتر لذت میبردم، البته بازم میگم به هیچ وجه بازی بدی نیست فقط انتظاراتم رو اصلا برآورده نکرد تو این بخش.

آخرین ویرایش:

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,592
من توی PS3 از بازی god of war ascension و توی PS4 از Knack 1,2 خیلی خاطره دارم.
گیم پلی روان و خوبی داشتند و لحظاتی مفرح خودم و همسرم باهاشون داشتیم ولی متاسفانه همیشه منکوب شدن... =((

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
اخرین RPG خوبی که بثسدا ساخت شاید بشه گفت Oblivion بود (اونم با ارفاق).

در کل به نظرم بثسدا RPG ساز چندان قدری نیست.
ولی Game ساز قدریه :D

به نظرم میشه در نظر گرفت که ار پی جی ساز های بهتری از بتزدا وجود داره، شاید خیلی ها که حتی معروف هم نیستند، این اصلا عجیب نیست فکت هم هست، اما اینکه بتزدا RPG ساز خوبی نیست... به نظرم یه کم بی انصافیه، بچه ها خیلی خوب گفتند باید دید چه انتظاری از بازی وجود داره ، انتظار گیمر ها و جامعه گیمینگ(و پاسخی که از طرف کمپانی به این انتظار داده میشه) میتونه مثل 76 باعث ضربه به n سال رپیوتیشن یک کمپانی شه، میتونه مثل اسکایریم یا فال اوت 3 یا ابلوین و قبلی ها یک کمپانی رو به ردیف اول بیاره،

به نظرم برای قضاوت و داوری باید قبل از هر نوع لیبل زدنی هر چند دقیق (سبک طراحی یا گیم پلی یا هر چیزی) به کلیت و خود "بازی" دقت کنیم، ببینیم بازی خوبی هست یا نه، من واقعا ندیدم کسی راه بره بگه بتزدا بهترین ار پی جی ساز هست و تمام، واقعا کسی این ادعا رو نکرده پس یعنی نیازی به اثبات این موضوع و یاداوری مداوم نیست، اما از طرف دیگه بتزدا یکی از "بهترین بازی ساز" هاست، یک سری از بهترین و خاطره انگیزترین بازی هارو ساخته، یک سری از بهترین لحظات + اتمسفر ها + موسیقی ها رو پدید اورده، از نظر بازخورد هم که رسما یکی از غول ها بوده همیشه، خب اینا فقط بر اساس میزان RPG بودن بازی ها شکل نگرفته، بر اساس کیفیت کلی بازی ایجاد شده.

کسی که خیلی رو RPG حساس باشه و باقی جنبه های یک بازی براش مهم نباشه خب ممکنه بازی نکنه یا خوشش نیاد، اما همه که فقط دنبال الزاما خفن ترین و بمب ترین و فلان ترین و ترین RPG نیستند، من خودم واقعا فقط برای RPG اونم اَسپکت اصلی یک ار پی جی مثل نقش افرینی و روایت و تاثیر انتخاب ها سمت بتزدا نمیرم(با اینکه شاید 15 سال باشه عمق زیاد بازی ها مشابه حالتی که در مجموع تو RPG و استراتژی ها میبینیم تبدیل به یک اولویت در علاقه ام به بازی شده) اما خب خیلی راحت میتونم صرفا با اتمسفر(+موسیقی)+گیم پلی+داستان بازی های بتزدا هم نه تنها لذت که عشق کنم، فارغ از اینکه خودمو درگیر این کنم که بازی ها بهترین RPG هستند یا نه، قطعا منم میفهمم سیستم دیالوگ و کانورسشن F4 خیلی وقت ها تفاوت خاصی ایجاد نمیکنه و برای بازی که به عنوان RPG شناخته میشه این ضعفه، فکر کنم همه متوجه این مسائل باشند، اما خداوکیلی همین F4 داستان و روایت خفنی داره و بر اساس فکشن ها میشه نقش افرینی متفاوت و پایان های متفاوت رو تجربه کرد،

این عکس ها از پشت کاور F4 و سایت بتزدا هستند، تاکید رو Open World Gaming نه چیز دیگری (نمیخوام بگم ادعای نقش افرینی ندارند و نباید بررسی دقیق و مقایسه کرد، میگم میشه بر اساس این ها "بازی" رو در اولویت قرار داد نه "میزان نقش افرینی دقیق و بهترین" بودن رو خصوصا وقتی بازی جنبه های زیادی برای پرداخت داره که زوم کردن رو یک ویژگی ممکنه باعث دیده نشدن اونها و در نهایت پنهان موندن ارزش کلی بازی شه) (کمااینکه سولزبورن ها در بعضی زمینه ها جلوی بازی های دیگه کم میارند ولی از نظر "بازی و کرکتر خاص خودشون" خب غول هستند)

من حقیقتا عاشق بازی های بتزدا هستم، حالا هر میزان نقش افرینی باشند یا نباشند،

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
در مورد Pathologic شما چطوری دووم آوردین باقی کمپین هارو نرین؟
من اول با ریمیک شروع کردم ، چند ساعت که بازی کردم جایی خوندم که 2تا کمپین نداره و برگشتم نسخه اول رو بازی کردم و برام به یکی از به یادموندنی ترین بازیها تبدیل شد.
جدا شما خیلی صبورین :D

در مورد بازیهای بتسدا و باقی کمپانی ها و افت فاحشی که در المان های هاردکورِ سبکی که درش بازی میسازن داشتن باید بگم:
دیگه باید قبول کنیم که استودیوها الان بازی نمیسازن ، یک محصول هزینه بر تولید میکنن و در درجه اول به فکر فروشش هستن.
البته هنوز یکی دو تا استثنا میبینیم ولی در حالت کلی همین هست.
دیگه الان میشه گفت بالای 98 درصد استودیوهای بزرگ وارد این مسیر شدن ، مثلا آخریش که الان به ذهنم میرسه Arcane هست که خیلی تلاش کرد ولی نهایتا با Prey به بازی سازی خاتمه داد.

در نتیجه خیلی از مکانیک ها برای این منظور حذف میشن یا ساده سازی میشن (در مورد بتسدا میشه روند Morrowind تا اسکایریم و F4 رو دید).
به جاش الان استودیوهای ایندی داریم که فلسفه وجودشون نتیجه روندی هستن که استودیوهای AAA ساز طی کردن.
خب هیچ چیزی برای از دست دادن ندارن و تونستن گیمرهای هاردکور سبکهای مختلف رو به خودشون جذب کنن.

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
فرنچایز بردرلندز بهترین لوتر شوتره فرست پرسونه
نظر پاپیولاریه حقیقتا و خب فرنچایز شاید ولی.....
Destiny 2 بهترین لوتر شوتریه که ساخته شده و اینو کسی میگه که بردرلندز دو رو شاید 5 بار تموم کرده.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر