Multi Platform UNICORN OVERLORD

سازنده
Vanillaware
تاریخ انتشار
March 8 2024
ناشر
Sega/Atlus
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
  4. Nintendo Switch
uo-key-art.jpg

UNICORN
OVERLORD

Developer: Vanillaware
Publisher: Atlus/Sega
Platforms: PS5 PS4 Nintendo Switch Xbox Series X/S
Release Date: March 8, 2024
Price: 60$

5 سال پس از عنوان موفق 13Sentinels: Aegis Rim، بازی جدید استدیوی Vanillaware با نام Unicorn Overlord در 18 اسفند 1402 منتشر خواهد شد.

این عنوان در سبک Tactical RPG ساخته شده است و برداشت تازه‌ای از این سبک محسوب می‌شود.
Unicorn Overlord از سبک هنری آشنای این استدیو برخوردار است و دارای بیش از 60 شخصیت منحصربه‌فرد می‌باشد.

گیم‌پلی بازی را می‌توانیم به دو بخش اساسی تقسیم کنیم:

2024-02-20_162045.jpg 2024-02-20_162122.jpg 2024-02-20_162021.jpg

1- در این بخش شما در نقش شخصیت Alain، یک شاهزاده تبعید شده قرار می‌گیرید. می‌توانید در دنیایی وسیع شامل 5 ملیت بزرگ به طور آزادانه گشت و گذار کنید، برای ارتش خود استخدام کنید، به شهرهای مختلف سر بزنید و آنها را آزاد کنید تا در نهایت بتوانید تاج و تخت پادشاهی خود را پس بگیرید.

2x1_NSwitch_UnicornOverlord_image1600w.jpg

2- بخش دوم مبارزات است که شامل میدان های نبرد بزرگ می‌شود و شما باید ارتش خود را با دقت در نقشه جابه‌جا کنید و وارد مبارزه با دشمنان شوید. مبارزات به صورت ریل تایم می‌باشد اما می‌توانید روند آن را متوقف کنید تا استراتژی خود را تغییر دهید.

GGOmWcQWoAEZ6KC.jpg GGdtvzNWkAAsUEQ.jpg 2024-02-20_151956.jpg unicorn-overlord_2024-02-16_010.jpg GGeXg57boAEhYWv.jpg GGk-YS5WwAAUckm.jpg Unicorn-Overlord_20231213_14.png

آخرین ویرایش:

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,558
نام
کورش
مخصوصا اگه Octopath / Fire Emblem یا بازیهای قدیمیتر این سبک مثل Tactics ogre / FF tactics رو بازی کردید.
این رو من الان دیدم یخورده دیره ولی بهرحال نیازه که این رو تصحیح کنم که این بازی دنباله یا شبیه Tactics ogre / FF tactics نیست. اون چیزی که این بازی شبیهشه یا دنباله معنوی اگر بگیم یک بازی دیگه به اسم Ogre Battle 64 هست که بخاطر شباهت اسمش به Tactics ogre اکثرا این دو تا رو با هم اشتباه میگیرن.
اینجا من Ogre Battle 64 رو به عنوان یکی از 25 بازی برتر تاریخ در لیستم اوردم

متاسفانه در کامیونیتیهای فارسی Ogre Battle 64 هیچ وقت معروف نشد و ایرانی های کمی این شاهکار رو بازی کردن ( همین الان هم ارزش داره با شبیه ساز بازی کنید).
خلاصه یه تصحیح ذهنیت کوچیک لازم بود برای اینکه بدونیم دقیقا سبک بازی چیه و از کجا الهام گرفته. این بازی در واقع ترکیبی از Fire Emblem و Ogre Battle 64 هست. حالا باید دید نتیجه ترکیب شاهکار و شاهکار چی میشه.

• Like
Reactions: m.d.makan

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,950
نام
نـــــــویـــــــــد
تا چند سال پیش که خیلی مهربون نبودن . الان را نمیدونم . از انجایی که ناشرشون atlus هستش فکر نمیکنم خیلی تغییری بکنن :D

اوه اوه اصن حواسم به اتلوس نبود.
هیچی پس :D زیاد باید صبر کنیم.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,416
نام
مــاکــان
متاسفانه در کامیونیتیهای فارسی Ogre Battle 64 هیچ وقت معروف نشد و ایرانی های کمی این شاهکار رو بازی کردن ( همین الان هم ارزش داره با شبیه ساز بازی کنید).
خلاصه یه تصحیح ذهنیت کوچیک لازم بود برای اینکه بدونیم دقیقا سبک بازی چیه و از کجا الهام گرفته. این بازی در واقع ترکیبی از Fire Emblem و Ogre Battle 64 هست. حالا باید دید نتیجه ترکیب شاهکار و شاهکار چی میشه.
کاملا درسته ممنون بابت تصحیح.
Ogre battle جزو اولین بازیهای تاکتیکی بود که بازی کردم.
من منظورم این بود که خواستم آدرس آشنا بدم و بگم اگه اون بازیهای تاکتیکی رو بازی کردید UO میتونه براتون خیلی جذاب باشه.

• Like
Reactions: Kourosh

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
824
نام
سید محمد حسین
بالاخره جادوی بازی منو طلسم کرد و بازیو خریدم .جالبه این لعنتی کاری باهام کرد که فاینال ریبرث را هول هولکی تو یه هفته با 40 ساعت تایم پلی تموم کردم و الان امادم برای جمعه .
البته گله ای هم نیست تقصیر خودم بود که دموشو بازی کردم و اسیرش شدم :D :D :(( :(( :x :x

• Like
  • Love
Reactions: SMM9 and FUTURE

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,267
نام
امیر حسین
  • Like
Reactions: FUTURE and ashe

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,950
نام
نـــــــویـــــــــد

خعلی خووبه. دمو رو هم بازی کردم و باید بگم که عالی بود. قشنگ میتونم تصور کنم که چقدر اعتیاد آور بشه این گیم‌پلی و کامبت به ظاهر ساده. آشپزی رو هم وارد دنیای جدیدی کردن و قشنگ بیش از پیش گُشنه میشی وقتی غذاهارو میبینی :D آرت استایل و گرافیک هم که از همیشه زیباتر.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,267
نام
امیر حسین
  • Like
Reactions: FUTURE

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,416
نام
مــاکــان
من اومدم...ولی میبینم چراغ تاپیک خاموشه که:D
این بود رسم مهمون نوازی؟ :D

فعلا دو تا stageه اول رو رفتم...بازی آسونه یا چون اولشه اینجوریه؟ اگر آسونه که درجه سختی ببرم بالاتر:-"
آره بابا بزار Expert.
اون هم تازه اونقدرها اذیت نمیکنه و مغزت رو به کار نمیگیره.
حتما همین رو برو.

ashe

Gold User
Jan 6, 2006
824
نام
سید محمد حسین
خب این بازی هم هم تموم شد و هم پلات .(چقدر من تو عید بازی کردم اگه بقیه سال هم انقدر وقت ازاد داشتم چیزی تو استور نمیموند بازی کنم :D )
باید اعتراف کنم که دموی بازی گولم زد وگرنه اصلا ۶۰ تا پاش نمیدادم و میزاشتم تو تخفیف بگیرم.بازی خیلی خوب و جذاب شروع میشه و کاراکترهای زیادی هم بهت میده و میتونی یونیت های مختلف بچینی و استراتژی های مختلف به کار ببری همه چی گل و بلبله ولی هرچی میری جلوتر میبینی بازی چیزی برای ارائه نداره هی تکرار و تکرار و تکرار دیگه از یه جایی به بعد حوصلم سر رفت و مبارزات را هم اسکیپ میکردم که زودتر تمومش کنم ‌. کلا بازی های خوب برای اینکه بتونن گیمر را نگه دارن تو بازی چیزای جدید اضافه میکنن این بازی توی قاره دوم که میری کلوسیوم را معرفی میکنه که واقعا جالبه ولی همین جا تموم میشه و دیگه تا اخر بازی به جز مبارزه و استراتژی چیدن چیزی نداره.
کلا امتیاز من به بازی ۸ هستش و اگه خیلی بازی های استراتژیک دوست دارید فول پرایس بگیرید وگرنه صبر کنید تو تخفیف بگیرید.
یه بار دیگه این بازی به من ثابت کرد که شخصا چقدر jrpg را از srpg بیشتر دوست دارم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر