Dark_Souls

کاربر سایت
Dec 26, 2021
513
نام
علی
1. دوستان یک سریال دوبله بود قبلا اگر درست خاطرم باشه به نام "سینمای حرفه ای" تلویزیون پخش می کرد و می اومد پشت صحنه فیلم ها، جلوه های ویژه و ... رو با عوامل صحبت می کرد، هر چی میگردم انگلیسی یا فارسی نمی تونم پیداش کنم احتمالا ترجمه ایرانی سریال این نبوده اما این ترجمه شده ! یادم هست درباره فیلم های spawn , evil dead , casper , The Invisible Man هم اپیزودهایی داشت (تقریبا مربوط به 25 سال قبل هست).

حالا اگر محبت کنید یا همین سریال رو اگر اسمش رو می دونید معرفی کنید یا سریالی مشابه (مهم نیست چه در حوزه بازی باشه یا فیلم) ...

2. سریال یا فیلم خوب کره ای اگر دیدید معرفی کنید: به نظرم این ها عالی بودند موش، همه ما مرده ایم، اسکویید گیم، پارازیت، یانگوم، جومونگ فقط فصل اول (توی همین سبک ها باشه ترجیحا) از هاست، خاطرات قتل، وینچنزو، و قطار بوستون خوشم نیومد !

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,138
نام
طائل
درک نمیکنم چرا دنیاشو گسترش نمیدن بجا ریبوت! کلی داستان و شخصیتای جدید از دل هاگوارتز میتونه در بیاد که اگه بتونن همون حال و هوای هاگوارتز کتابا/فیلماش رو دربیارن کار دوس داشتنیی میشه، نیاز نیست مثل Fantastic Beast بزنن بیرون.
استاروارز که اصلش نصف دنیای رولینگ جزئیات نداشت کارای خوبی مثل Mandalorian و Andor و ... از توش در اومد بنظرم اینم اگه دست چهار تا نویسنده درست که فن کتابا باشن باشه (نه اون گنده گوزایی که ویچر نتفلیکسو نوشتن :-") میتونه موفق بشه.

همین هاگوارتز لگسی درسته از نظر داستان، شخصیتا و دیالوگا پشمم نیست جلو کتابا ولی حداقل داستان اورجینال جالبی رو روایت کرد که چون از همه نظر چه نحوه روایت چه فضاسازیا به سورس اصلی پایبند بود موفق هم شد.

ببین اشتباهت میدونی کجاست
تو توی ذهنت فکر میکنی یک دور دنیای هری پاتر به نمایش کشیده شده کامل، و الان دنبال ریبوتی، میگی خب یک دور نمایش داده شده، چرا دارن دوباره کاری میکنن؟
اینجا مثلا یک اپیسود کامل نمایش هری میخواست با چوچانگ بره اون کافه کثیفه و دور از چشم مردم (دقت کن کافه رو هم مجبورن به تصویر بکشن )
مثلا قصه هرمیون و حمایت از جن های خونگی
آزمون های سمج
دیدن پدر و مادر نویل لانگ باتم

پس تو همون فرض اولت اشتباه هست :D
یعنی هنوز اینها بعلاوه تمام چیزهایی که تو ذهن خودت و دیگران هست ، هنوز به نمایش و تصویر کشیده نشده، و اگر به تصویر کشیده شده، برای اولین بار در تاریخ کیهان خواهد بود.
پس فرزند تو اگر دنبال ریبوت باید بهش بگی دیگه بسه دیگه پسر چرا انقدر دنبال ریبووتی! بذار دنیا رو بسط بدن! بست نیس؟
در صورتی که فیلم ها یک نمایش سه ساعتع سریع از کتاب هاست
سریال یک نمایش کند 10 ساعته
و اصل مزه هری پاتر اون لابه لا ها که هی گیر ولدمورت نبود و روزمرگی مدرسه ها میگذشته.

بازی هم میدونی سیستمش خیلی فرق داره بر اساس تعامل هست و یک داستان متوسط هم ببندن مهم نیست مهم اینه کرکترت تو اون لوکیشن وایساده وقتی باهاش حرکت میکنی انتقال اتمسفر محیط درست صورت میگیره یا نه.

اما هری پاتر هنوز روایت نشده.
اشتباهات اینه فکر میکنی یک بار کامل روایت شده :D

حالا نظرت درباره سریال هری پاتر چیه؟:>:D

در ضمن نویسنده هم اجیر کنن، کی واقعا میخوان به نزدیکای هری پاتر نزدیک شه ؟ این داستان رو معلوم نیست فرشته ها اومدن نوشتن یا چی :D
یک هری پاتر خوش ساخت 8.8/10 میخوای یا یک اثر جدید نهایت 7.1/10 :D دنیای استاوارز هم اگر جزییات نداره قصه دراوردن ازش راحت تر هست برای نویسندگان مثل مِلک خالی میمونه که توش میشه ساختمون ساخت. دیگه تا اینکه هری پاتر چم و خمش مشخص شده . چرا همه چی رو برعکس میگی؟:D:D

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
و اصل مزه هری پاتر اون لابه لا ها که هی گیر ولدمورت نبود و روزمرگی مدرسه ها میگذشته.
دقیقا زدی تو خال،

واقعا اصل عشق هری پاتر به همین روزمرگی های هاگوارتز و روند کند روایت زندگی جادوگر هاست، مثلا من فکر کنم مثل اکثریت، عاشق کریسمس ها بودم، عاشق توصیف فضای اوت دور هاگوارتز و مناظر خفنش و دهکده ها و... بودم، مثلا کتاب پنجم و خانه سریوس و ان کریمس متفاوت، جن های خونگی که تخت رو قبل از خواب گرم میکردند، شب نشینی و پیچوندن برای رفتن به کلبه هگرید، کوه سیب زمینی سرخ کرده سر میز ناهار، نامه اوردن جغد ها، سقف سرسرای عمومی، هاگزمید و ماجراهاش، ذوق هری برای زودتر رفتن پیش ویزلی ها قبل از شروع مدرسه، اختلاف افتادن بین هری و رون به دلیل حسودی، ریتا اسکیتر و هرمیون، فرد و جورج... واقعا کلی میتونند رو این ها تو سریال مانور بدن،

مثلا میشه تو اپیزود های مختلف، یک سر به گذشته کرکتر های مهم زد، مثلا همونطور که گفتی فکر کنین گذشته خانوادگی نویل رو در یک اپیزود ببینیم، یا مثلا دامبلدور فکر کنین چقدرر میتونند روش مانور بدند... چه شخصیت پردازی هایی میشه ازش دراورد... و و و..

البته نمیدونم سریال قرار هست بر مبنای خط اصلی داستان باشه یا یک داستان موازی در یونیورس رو روایت کنه، اما به هر حال، با توجه به بعضی مسائل این روز ها حول محور سریال ها، به نظرم نگرانی دوستان بی مورد نیست :-" همین ارباب حلقه ها مگه فضای دورش کمتر یا خفیف تر از هری پاتر بود؟ ولی دیدیم که اکثریت حتی سوپر فن های سری، از سریال استقبال نکردند.... دلیل اصلیش هم فکر کنم ساختار ابکی سریال و عدم وفاداری به نکات مهم کتاب ها بود، نه صرفا و به تنهایی یک سری تغییرات ظاهری....

با این حال این قسمت از پستت امیدوارم کرد، واقعا اگه بتونند اون دنیای به شدت جذاب رو به یک شکل قابل قبول؛ دوباره روایت کنند، به شدت لذت بخش میشه...

آخرین ویرایش:

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
دقیقا زدی تو خال،

واقعا اصل عشق هری پاتر به همین روزمرگی های هاگوارتز و روند کند روایت زندگی جادوگر هاست، مثلا من فکر کنم مثل اکثریت، عاشق کریسمس ها بودم، عاشق توصیف فضای اوت دور هاگوارتز و مناظر خفنش و دهکده ها و... بودم، مثلا کتاب پنجم و خانه سریوس و ان کریمس متفاوت، جن های خونگی که تخت رو قبل از خواب گرم میکردند، شب نشینی و پیچوندن برای رفتن به کلبه هگرید، کوه سیب زمینی سرخ کرده سر میز ناهار، نامه اوردن جغد ها، سقف سرسرای عمومی، هاگزمید و ماجراهاش، ذوق هری برای زودتر رفتن پیش ویزلی ها قبل از شروع مدرسه، اختلاف افتادن بین هری و رون به دلیل حسودی، ریتا اسکیتر و هرمیون، فرد و جورج... واقعا کلی میتونند رو این ها تو سریال مانور بدن،

مثلا میشه تو اپیزود های مختلف، یک سر به گذشته کرکتر های مهم زد، مثلا همونطور که گفتی فکر کنین گذشته خانوادگی نویل رو در یک اپیزود ببینیم، یا مثلا دامبلدور فکر کنین چقدرر میتونند روش مانور بدند... چه شخصیت پردازی هایی میشه ازش دراورد... و و و..

البته نمیدونم سریال قرار هست بر مبنای خط اصلی داستان باشه یا یک داستان موازی در یونیورس رو روایت کنه، اما به هر حال، با توجه به بعضی مسائل این روز ها حول محور سریال ها، به نظرم نگرانی دوستان بی مورد نیست :-" همین ارباب حلقه ها مگه فضای دورش کمتر یا خفیف تر از هری پاتر بود؟ ولی دیدیم که اکثریت حتی سوپر فن های سری، از سریال استقبال نکردند.... دلیل اصلیش هم فکر کنم ساختار ابکی سریال و عدم وفاداری به نکات مهم کتاب ها بود، نه صرفا و به تنهایی یک سری تغییرات ظاهری....

با این حال این قسمت از پستت امیدوارم کرد، واقعا اگه بتونند اون دنیای به شدت جذاب رو به یک شکل قابل قبول؛ دوباره روایت کنند، به شدت لذت بخش میشه...
اگه بخوان روندی که تو ساخت سریال لست داشتن (کاری به کیفیت ساخت سریال ندارم ) که بازی رو گذاشته بودن روی دور تند خیلی نباید امیدوار بود و قطعا روزمرگری رو شاهد نیستیم . سریال میاد هر فصل یک کتاب رو پوشش میده و فقط هر اپیزود میخواد به اون نقطه اوج برسه و برای نقطه اوج بعدی آماده بشه . اگر ریسک پذیر باشن و این طوری نباشه که بخوان هر فصل یک کتاب رو پوشش بدن و مثلا اگر لازم باشه بعضی کتاب ها دو فصل رو کاور کنن نتیجه خوبی میگیرن . یا بیان مثل هانیبال که حوادث 3 کتاب رو باهم ترکیب کرده بود عمل کنن

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
ببین اشتباهت میدونی کجاست
تو توی ذهنت فکر میکنی یک دور دنیای هری پاتر به نمایش کشیده شده کامل، و الان دنبال ریبوتی، میگی خب یک دور نمایش داده شده، چرا دارن دوباره کاری میکنن؟
اینجا مثلا یک اپیسود کامل نمایش هری میخواست با چوچانگ بره اون کافه کثیفه و دور از چشم مردم (دقت کن کافه رو هم مجبورن به تصویر بکشن )
مثلا قصه هرمیون و حمایت از جن های خونگی
آزمون های سمج
دیدن پدر و مادر نویل لانگ باتم

پس تو همون فرض اولت اشتباه هست :D
یعنی هنوز اینها بعلاوه تمام چیزهایی که تو ذهن خودت و دیگران هست ، هنوز به نمایش و تصویر کشیده نشده، و اگر به تصویر کشیده شده، برای اولین بار در تاریخ کیهان خواهد بود.
پس فرزند تو اگر دنبال ریبوت باید بهش بگی دیگه بسه دیگه پسر چرا انقدر دنبال ریبووتی! بذار دنیا رو بسط بدن! بست نیس؟
در صورتی که فیلم ها یک نمایش سه ساعتع سریع از کتاب هاست
سریال یک نمایش کند 10 ساعته

بازی هم میدونی سیستمش خیلی فرق داره بر اساس تعامل هست و یک داستان متوسط هم ببندن مهم نیست مهم اینه کرکترت تو اون لوکیشن وایساده وقتی باهاش حرکت میکنی انتقال اتمسفر محیط درست صورت میگیره یا نه.

اما هری پاتر هنوز روایت نشده.
اشتباهات اینه فکر میکنی یک بار کامل روایت شده :D

حالا نظرت درباره سریال هری پاتر چیه؟:>:D

در ضمن نویسنده هم اجیر کنن، کی واقعا میخوان به نزدیکای هری پاتر نزدیک شه ؟ این داستان رو معلوم نیست فرشته ها اومدن نوشتن یا چی :D
یک هری پاتر خوش ساخت 8.8/10 میخوای یا یک اثر جدید نهایت 7.1/10 :D دنیای استاوارز هم اگر جزییات نداره قصه دراوردن ازش راحت تر هست برای نویسندگان مثل مِلک خالی میمونه که توش میشه ساختمون ساخت. دیگه تا اینکه هری پاتر چم و خمش مشخص شده . چرا همه چی رو برعکس میگی؟:D:D
ببین من نگفتم باید کنسل بشه یا بیخیالش بشن :D حرفم اینه فک میکنم برا خیلیا از جمله خودم که فیلما رو دیدن و کتابا رو هم خوندن بیشتر خود هاگوراتز و حال و هوای مدرسه و دنیاش اهمیت داشته باشه تا روایت دوباره داستان هری پاتر، واسه همین بنظرم اگه همون بودجه خرج یک عنوان اورجینال بشه و خوبم از کار در بیاد میتونه شروع یک بخش جدید واسه این دنیا باشه و هی بیشتر گسترش پیدا کنه.

وگرنه سریالش وقتی بیاد همه (+ خودم) بازم میشینن روز اول میبینن :-" الان که اینا رو هم گفتی باز بیشترم جذبش شدم اما سریال با چالشای زیادی روبرو هست که اگه از اونا بر نیاد هیچ کمکی که به این دنیا نمیکنه ضربه هم میزنه، مهم ترینش مقایسه با فیلما هست! یکیش اینه که همه بازیگرای اصلی تو ذهنشونه و اگه کست جدید به خوبی اونا نباشن یا از نظر قیافه خیلی دورتر از تصور مخاطبا باشن کوبیده میشن و هر لحظه از سریال این تو ذهنت میاد که بازیگرای اصلی کجا اینا کجا یا فلان صحنه تو فیلم چقد خوب روایت شد اینجا چجوری، همینا ممکنه باعث بشه از اون صحنه های جدید که تو فیلما روایت نشده هم نتونی لذت کاملو ببری.

یا یکی دیگش اینه که در حالت نرمال همینطوریش سفیدو سیاه میکنن و استریت رو گـی و ... حالا فک کن بحث جی کی رولینگ هست و از همون اول کمر به کنسل کردنش میبندن و باز مجبورن بیشتر از اینجور چیزا فرو کنن تو سریال تا یکم این قضیه رو بخوابونن :D که اینم ممکنه به پایبند بودن به سورس ضربه بزنه و بازخورد منفی بگیره، هاگوارتز لگسی مثلا کم از اینا نداشت ولی خب اون چون کرکتراش جدید بودن دستشون باز بود.
دنیای استاوارز هم اگر جزییات نداره قصه دراوردن ازش راحت تر هست برای نویسندگان مثل مِلک خالی میمونه که توش میشه ساختمون ساخت. دیگه تا اینکه هری پاتر چم و خمش مشخص شده . چرا همه چی رو برعکس میگی؟:D:D
این یکی رو مخالفم :D ما اینجا یک Lore کامل داریم، دنیای گنده با قوانینش، تاریخش، آیتماش و ... خیلی از اینا حتی تو کتابا هم مطرح نشده که از کجا اومدن یا اگه هم شده در حد چند جمله که از دهن هرماینی در اومده مثلا بهشون اشاره شده، قرار نیست که حتما به تایم لاین هری پاتر محدود باشه که دستشون بسته بمونه! هر کدوم رو میشه گسترش داد و بخش جدیدی ازش رو به تصویر کشید، حتی اگه همین ریبوت هم اینقد وارد جزئیات بشه جالبه که بعید میدونم این اتفاق بیوفته.

آخرین ویرایش:

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
834
نام
شایان
همونکه جینی رو عوض کنند و یک داف بیارن بسه :D و اینکه داستان رومانس هری و جینی رو درست حسابی (نه اون آبدوغ خیاری که تو فیلم بود!!!) اییییییینقدر چیز میز هست برای اضافه کردن که یک دنیا سریال میشه ازش ساخت. همون Half blood prince راحت میتونه جزو بهترین فصل های سریال باشه و هر قسمتش cliff hanger :D
اهالی ویکتور کرام فن هم لطفا اسم هرماینی رو درست تلفظ کنید :D

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,624
نام
Leo Fitz
همونکه جینی رو عوض کنند و یک داف بیارن بسه...
خط مشی اچ بی او رو نمی دونم ولی اگه دست نتفلیکس بود و میخواست یه داف بیاره قطعا انتخابش ایشون بود :

1680731118273.png

کاملا جدی...

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
همونکه جینی رو عوض کنند و یک داف بیارن بسه :D
اتفاقا الان یادم اوردی قدیما از کرکتر-بازیگر جینی تو فیلم هم خیلی خوشم میومد :D و به قول نسل جدید روش "کراش" زده بودم :D خلاصه خیلی هم خوب بود و با توصیفات کتاب همخونی داشت :D کلا ردهد دوست :D

همچنین:

جینی >>>>>>>>>>>>>>> چوچانگ

هرمیون >>>> هرماینی

:D

• Smile
Reactions: hamid_barca

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر