hooman1995

کاربر سایت
دیگه چه سریال هایی مثل Wire میشناسید و بهم معرفی کنید؟ واقعا من تو این سریال خودم تو خیابون های بالتیمور و کنار لستر فریمن و مکنالتی میدیدم :D یه سریالی که شخصیت پردازیش با آدم این کار رو بکنه.
The Shield
Bosch
Homicide: Life on the Street

آخری مال همون دیوید سایمن‌ـه، قبل از این‌که «وایر» رو بسازه؛ اما برخلاف «وایر»، فصل آخرش رو خراب نمی‌کنه و از چارچوب تعریف‌کرده‌ش خارج نمی‌شه.

Origami 2008

عضو تحریریه
بلاخره سریال the Wire را تموم کردم.
حالا میفهمم چرا این سریال همیشه و همیشه جز 5 تا سریال جذاب دنیا بوده.
تنها چیزی که ازش میتونم بگم اینکه این سریال در زمان خودش به قدری جلو بوده که الان بعد از 20 سال هم که میبینیش بازم خیلی از استاندار ها را رعایت که هیچ، خودش سبکی را به سینما القا کرده و ازش کاملا لذت میبری.
پایان بندی سریال دقیقا همون چیزی بود که میخواستم و کاملا هم فکرشو میکردم. (نه اینکه چون من فکر میکردم پایانش چی میشه سریال بدی بوده باشه) بلکه اگر غیر از اون پایان در نظر میگرفتن واقعا گند میخورد تو 6 سال تلاش همه ی عوامل سریال و از همه مهم تر هدف کلی سریال.
بنظرم سریال تو 5 فصل خیلی خوب از پس پیام هایی که میخواست به جامعه آمریکایی بده برآومد.

دیگه چه سریال هایی مثل Wire میشناسید و بهم معرفی کنید؟ واقعا من تو این سریال خودم تو خیابون های بالتیمور و کنار لستر فریمن و مکنالتی میدیدم :D یه سریالی که شخصیت پردازیش با آدم این کار رو بکنه.

The Corner
We Own this City
The Deuce
Shots Fired
Crash
Southland
Show Me a Hero
فیلم سینمایی Polisse

پ.ن: فصل پنجم «وایر» بهترین فصل سریال است.
پ.ن 2: Bosch شباهتی به ساختار «وایر» ندارد؛ بیشتر شبیه به 24 است.

*Black Roze*

کاربر سایت
با خانواده می شود دید ؟ خواب آور نیست ؟ اکشن پلیسی هم داره یا بیشتر حرف و بازجوییه
خیر با خانواده نمیشه دید، سریال در مجموع 70 قسمته که تقریبا تو 25 30 تا از قسمت های مختلف همجور رابطه ایی رو نشون میده، از خیانت، همجنس ایی، زوجین، دوستانه، تجاوز، عکس و مجلات، کلاب و... کلا همچی هست :D
بعضی از قسمت هاش ممکنه برای بعضی ها خواب آور باشه بخصوص فصل 4 و 5 که وارد مقوله سیاست و روزنامه نگاری اینا میشه شاید کسل کننده باشه اما برای ما کسل کننده باشه، بر عکس برای مخاطب آمریکایی همینایی که گفتم هم با اینکه دیالوگی هستن جذابه.
اکشن هم داره، حرف و صحبت هم داره، کلا پیشنهاد میکنم حداقل فصل اولشو ببینی اگر خوشت اومد ادامه بدی.
چون این سریال کاملا میبرتت به دنیای زندگی خلافکارا و پلیسا و دقیقا روزمرگی های هر دو گروه بهتون به قشنگ ترین شکل ممکن نشون میده.

hooman1995

کاربر سایت
بعضی از قسمت هاش ممکنه برای بعضی ها خواب آور باشه بخصوص فصل 4 و 5 که وارد مقوله سیاست و روزنامه نگاری اینا میشه
فصل 4 مگه سیستم آموزشی و بچه‌ها نبود؟ عملاً بهترین فصل سریال بود :D یکی از بهترین فصل‌های تلویزیونی‌ای بود که تابه‌حال تجربه کرده‌ام.

Bosch شباهتی به ساختار «وایر» ندارد
هیچ سریالی شباهتی به ساختار «وایر» ندارد؛ تنها Gomorra به ذهن می‌رسد که «ناپل» و به‌خصوص محلۀ «سکوندیلیانو» نیز یکی از شخصیت‌های اصلی سریال محسوب می‌شود.
البته Atlanta نیز هست که اصلی‌ترین شخصیت سریال است، اما آن سریال سبک‌وْسیاق متفاوتی دارد.

پی‌نوشت: خود سایمن هم چندین بار گفته که «بالتیمور» واقعی، همونیه که توی Homicide به تصویر کشیدیم، نه The Wire. اما خب «وایر» به‌خاطر داستان به‌اصطلاح جالب‌ترش، موردپسندتره.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Taha75

*Black Roze*

کاربر سایت
فصل 4 مگه سیستم آموزشی و بچه‌ها نبود؟ عملاً بهترین فصل سریال بود :D یکی از بهترین فصل‌های تلویزیونی‌ای بود که تابه‌حال تجربه کرده‌ام.

هیچ سریالی شباهتی به ساختار «وایر» ندارد؛ تنها Gomorra به ذهن می‌رسد که «ناپل» و به‌خصوص محلۀ «سکوندیلیانو» نیز یکی از شخصیت‌های اصلی سریال محسوب می‌شود.
البته Atlanta نیز هست که اصلی‌ترین شخصیت سریال است، اما آن سریال سبک‌وْسیاق متفاوتی دارد.

پی‌نوشت: خود سایمن هم چندین بار گفته که «بالتیمور» واقعی، همونیه که توی Homicide به تصویر کشیدیم، نه The Wire. اما خب «وایر» به‌خاطر داستان به‌اصطلاح جالب‌ترش، موردپسندتره.
اره فصل 4 سیستم آموزشی بود ولی کلا از وقتی که کارکتی نقشش بیشتر شد، جنبه سیاس.ت هم بر رنگ تر شد.
فصل 4 اشو من اینقدر دوست داشتم، قرار نبود فصل 5 بعدش شروع کنم ولی فقط بخاطر سرگذشت تک تک بچه های پرزبلوفسکی و از همه مهم تر نیموند برایس شروع کردم دیدم :D
یعنی بالتیمور توی Homicide داغون تره یا بهتره؟

Taha75

کاربر سایت
بین وایر و سوپرانو موندم . سریالی می خواهم با پیچش های داستانی و خیانت و اکشن و قتل و هیجان و سوپرایز . حوصله فقط دیالوگ محور بودن ندارم .

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
بین وایر و سوپرانو موندم . سریالی می خواهم با پیچش های داستانی و خیانت و اکشن و قتل و هیجان و سوپرایز . حوصله فقط دیالوگ محور بودن ندارم .
هیچ کدوم :D سوپرانو که احتمالا قسمت اولشم نتونی تحمل کنی، این چیزایی که میگی رو داره ولی جفتشون درامای بشدت سنگین و دیالوگ محوری هستن مخصوصا سوپرانو، وایر بیشتر میخونه با چیزایی که گفتی.

hooman1995

کاربر سایت
اره فصل 4 سیستم آموزشی بود ولی کلا از وقتی که کارکتی نقشش بیشتر شد، جنبه سیاس.ت هم بر رنگ تر شد.
فصل 4 اشو من اینقدر دوست داشتم، قرار نبود فصل 5 بعدش شروع کنم ولی فقط بخاطر سرگذشت تک تک بچه های پرزبلوفسکی و از همه مهم تر نیموند برایس شروع کردم دیدم :D
یعنی بالتیمور توی Homicide داغون تره یا بهتره؟
داغون‌تر یا بهتر رو نمی‌دونم؛ واقعی‌تره :D

*Black Roze*

کاربر سایت
the Innocent همونیه که میخوایی. فقط چون دو تا سریال با این اسم هست اونی که محصول نتفیلیکس و زبان اسپانیایی هست باید ببینی.
سوپرانو خیلی دیالگاش بیشتر از وایر هست، من خودم 2 قسمت ساپرانو به زور دیدم و بعد رفتم سراغ وایر، اینم بهت بگم کلا چون این دوتا سریال خیلی واقع گرا تر هستن، برای همین چه بخوایی چه نخوایی خیلی از جنبه های جانبی رو هم توی داستانشون روایت میکنن.

• Like
Reactions: Taha75

.::PUИK::.

کاربر سایت
سوپرانو فقط دیالوگه

REZA TAEL

کاربر سایت
آیا سریال ونزدی از این بهتر میتونست باشه؟
تم و رنگ بندی، اتمسفر، فیلم برداری، زاویه دوربین ها، کشش قصه، کمدی قصه، جدی بودن قصه ، رومنس قصه ، موزیک ، بازی بازیگران، همه چی در بالاترین سطح
برای من یادآور هری پاتر بود
نوع فانتزیش رو عرض میکنم
چقدر این شخصیت اینید دوست داشتنی بود، طراحی اتاقش و لباس هایی که میپوشید و خنده ها و شونه بالا انداختناش رو میدی یاد شکوفه دادن درخت و گیاهان در فصل بهار می اوفتادی
و هم اتاقیش ونزدی که اون سیاهی و سردیش یاد آور فصل زمستان بود
و طائلی که تموم فصل ها رو دوست داره :D

من نمره ام به این فصل 10/10 هست. هیچ ایرادی توش نمیبینم. یعنی چیزی رو نمیبینم که تلاش برای ارائه اش داشته بود، اما نتونسته بود، عوضش گفتم در خلق صحنه ها با حس های متفاوت عاشقانه ، کمدی، مهیج و ... در بالاترین حد خودش به لطف فیلم نامه و دیالوگ های خوب و کارگردانی و فیلمبرداری بی نظیر عمل کرده.

-----------

دوستان نظرتون در مورد The Americans چیه؟
چند روز پیش در هوای سرد به شدت بارونی، بعد از قهوه، ضبط ماشین رو گذاشتم رو رندوم
بعد اهنگ In the Air Tonight از فیل کالینز اومد
بعد من این اهنگ رو خیلی دوست دارم و همیشه میرم رو جَو وقتی میاد
که باعث شد بیوفتم رو یه چاله ماشین کفش بسابه و تو بارون پیاده شم گوشی رو روشن کنم ببینم چیزی شده یا نه وقتی حتی اهنگ به وسطاش هم نرسیده :D
بعد یادم اومد این اهنگ رو از این این سریال گرفتم
و بعدشHere comes the flood از گابریل، و باعث شد یک پوشه ازشون داشته باشم.
ولی من این سریال رو بعد 1 یا 2 فصل دراپ کردم، به دلیل اینکه حس کردم یه داستان آبکی به فضای جنگ سرد بسته ان
اما خب ادمیزاد خیلی از نظرات گذشته اش اشتباه درمیاد یا رو موودش نیست به هر حال
از اتمسفر سریال خوشم میاد
کسایی که تمومش کردن، به نظرتون ارزش داره دیدنش؟ اگر داره با چند تا دلیل ارزشمند بگید :D

----------------
و بذارید در اخر بهترین سریال تاریخ رو بهتون معرفی کنم
Legion :D
البته که خیلی سریال های دیگه در صف مساوی با ایشون هستن، اما این سریال به حدی شخصی هست برام که بدون شک الماس درخشان بالای هرم سریال هاست.
من با این سریال، از این که کمیک بود چیز بیخودیه، به این که کمیک بود اتفاقا مناسب ترین ژانر برای منه رسیدم . یعنی دقیقا 180 درجه :D
رفتم سرچ زدم این نویسنده های کمیک بود انگار همه رو LSD بودن . و همین خوبه :D
حال آیا سریال کمیک بوکی داریم تا این حد؟ چیزی رو داریم این گونه با Mind سر و کار داشته باشه؟ و کلا سریال کمیک بوکی خوب که تا این حد عمیق باشه چی داریم.

m.d.makan

کاربر فعال
امروز Blood origin دیدم :| :|
حجم سلاخی که انجام دادن واقعا خنده داره بس که دردناکه.

یعنی یکی از مهمترین بخش های داستانی که مربوط میشه به اینکه ویچرها برای چی و چطور به وجود اومدن رو به افتضاح ترین شکل ممکن از عمد نابود کردن.
نویسنده که انگار تو مستی یکی داستان رو براش تعریف کرده و فرداش تو هنگ اوری چیزهایی که یادش میومده رو آورده رو کاغذ.
مشکل این نیست که با کتاب مغایرت داره (این کار CDPR هم داره انجام میده) ، مشکل این که اصلا منطقی تو داستان نیست.

Elf ها تو شهرهایی زندگی میکنن دقیقا مثل آدم ها ، تنها فرقشون این که گوش هاشون تیز شده:|
اون شهرهای زیبایی که از اون دوره تو کتاب توصیف شده کجاست؟!
فرهنگ، رفتار و ویژگیهای الوها کجاست؟
لباس هاشون هیچ فرقی با انسان ها نداره:))
یعنی طراح لباس انگاری نداشته سریال ، رفتن تو انباری شبکه گونی هارو باز کردن همینطوری پخش کردن بین بازیگرها.

اصلا فرآیندی که منجر میشه به خلق ویچر هارو کاری نداریم .
اینکه به کل تغییرش دادن و الف هارو مسئول نشون دادن که فقط آخر سریال یک ویچر برای نشون دادن داشته باشن.

حیف این موسیقی متن زیبایی که Bear McCreary ساخته برای سریال.

این مینی سریال که دیدم قدر کاری که HBO و حتی آمازون دارن میکنن رو میفهمم.

hooman1995

کاربر سایت
ولی من این سریال رو بعد 1 یا 2 فصل دراپ کردم، به دلیل اینکه حس کردم یه داستان آبکی به فضای جنگ سرد بسته ان
مگه مستنده که بیاد وقایع تاریخ رو شرح بده؟ :D درامیه حول دوران جنگ سرد. سریال اون اکشن‌بازی‌های هالیوودی رو نداره و بیش‌تر روی روابط شخصیت‌ها می‌چرخه. البته عملیات‌های جاسوسی هم داره، اما از جنس تعلیق زیرپوستیه، که تأثیرش هم بیش‌تره، تا بکُش‌بکُش :D خالق سریال جو وایزبرگ هم قبلاً عضو سی‌آی‌اِی بوده و طبق نظر کارشناس‌ها، دقیق‌ترین سریال توی این ژانره.
یکی از بهترین پایان‌بندی‌ها رو هم داره.

Changed_Man 50

کاربر سایت
هشدار برای کبرا یازده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر