barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
اتفاقا طرفداران فرندز هم منو یاد بیشتر طرفداران breaking bad میندازن !
تا زمانی که سریال پخش میشد اصلا نمیدونستن چی هست وقتی تموم شد یهو بهترین سریال عمر شون شد
من تو بحث نیستم و نمی خوام هم بیام وسط ولی مقایسه جالبی نیست . فرندز سال 2004 تموم شد و اکثرا از 2004 به بعد و لاست و پریزون بریک تازه سریال دیدن رو شروع کردن . منطقا نمی تونستن زمان پخش سریال رو دنبال کنن و اون قدرم تجربه نداشتن که بتونن درباره خوب بودن یا بد بودن سریال نظر بدن .

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,514
نام
سپهر
من تو بحث نیستم و نمی خوام هم بیام وسط ولی مقایسه جالبی نیست . فرندز سال 2004 تموم شد و اکثرا از 2004 به بعد و لاست و پریزون بریک تازه سریال دیدن رو شروع کردن . منطقا نمی تونستن زمان پخش سریال رو دنبال کنن و اون قدرم تجربه نداشتن که بتونن درباره خوب بودن یا بد بودن سریال نظر بدن .

وارد بحث Friends Vs How I Met Your Mother نمیشم (چون کمدی باز نیستم و ژانرم Crime Drama هست) اما اگر به تاریخ مد شدن دیدن سریال در ایران را بگویم، باید به سه دسته تقسیم کنیم:

دسته اول (از سال 86) : کسانیکه سریال را دیدن در ایران شروع کردند، قطعا با Prison Break بوده و سپس Lost و 24 (من با 24 شروع کردم) و کسی به دنبال فرندز یا مثلا Desperate Houseviews نبودند (بخاطر محدودیت فکری آن زمان و نت و آمدن دی وی دی های قاچاقی سریال ها که من هشت هافصل 24 رو همونجوری میخریدم!)

دسته دوم ( از سال 89) : دسته دوم ، دسته ای هستند که با سریال های خارجی شبکه ماهواره ای فارسی وان آشنا شدند و توسنتد چند سیتکام مثل ریبا، دنیای مالکوم و سریال HIMYM آشنا بشوند و خیلی ها هم تازه سریال Vampire Diaries و 24 (فصل های پایانی) رو تماشا می کردند. درصد بریکینگ بد باز ها به زیر یک درصد بوده اون موقع! (مرلین و فلش فوروارد از قلم نندازم!)

دسته سوم (از سال 92) : دسته سوم، که تازه وارد هایی هستند که بخاطر باز شدن فضای اینترنت و مجاز به دانلود، به سراغ سریال هایی به نام های Breaking Bad و Arrow رفته اند و با کمی تجربه و اطلاعات ، دنیای سریال رو زیر و رو کردند و فهمیدند که به جز اینا، تونی سوپرانو، سیم، شیلد و.... هم خوب هستند و دانلود می کنند و ..... تا میرسه به GOT- (ماهنامه شماره 422 مجله فیلم زیر نظر هوشنگ گلمکانی (هم آشناییم- هم منبع خوبی برای این دسته سوم بود)

هر کی با این تقسیم بندی مخالفه، نمیدونم چی بگم، این تجربه من ازسریال دیدن تو ایرانه!

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
وارد بحث Friends Vs How I Met Your Mother نمیشم (چون کمدی باز نیستم و ژانرم Crime Drama هست) اما اگر به تاریخ مد شدن دیدن سریال در ایران را بگویم، باید به سه دسته تقسیم کنیم:

دسته اول (از سال 86) : کسانیکه سریال را دیدن در ایران شروع کردند، قطعا با Prison Break بوده و سپس Lost و 24 (من با 24 شروع کردم) و کسی به دنبال فرندز یا مثلا Desperate Houseviews نبودند (بخاطر محدودیت فکری آن زمان و نت و آمدن دی وی دی های قاچاقی سریال ها که من هشت هافصل 24 رو همونجوری میخریدم!)

دسته دوم ( از سال 89) : دسته دوم ، دسته ای هستند که با سریال های خارجی شبکه ماهواره ای فارسی وان آشنا شدند و توسنتد چند سیتکام مثل ریبا، دنیای مالکوم و سریال HIMYM آشنا بشوند و خیلی ها هم تازه سریال Vampire Diaries و 24 (فصل های پایانی) رو تماشا می کردند. درصد بریکینگ بد باز ها به زیر یک درصد بوده اون موقع! (مرلین و فلش فوروارد از قلم نندازم!)

دسته سوم (از سال 92) : دسته سوم، که تازه وارد هایی هستند که بخاطر باز شدن فضای اینترنت و مجاز به دانلود، به سراغ سریال هایی به نام های Breaking Bad و Arrow رفته اند و با کمی تجربه و اطلاعات ، دنیای سریال رو زیر و رو کردند و فهمیدند که به جز اینا، تونی سوپرانو، سیم، شیلد و.... هم خوب هستند و دانلود می کنند و ..... تا میرسه به GOT- (ماهنامه شماره 422 مجله فیلم زیر نظر هوشنگ گلمکانی (هم آشناییم- هم منبع خوبی برای این دسته سوم بود)

هر کی با این تقسیم بندی مخالفه، نمیدونم چی بگم، این تجربه من ازسریال دیدن تو ایرانه!

خیلی ممنون که کامل کردید نظر بنده رو دقیقا به درستی تقسیم بندی رو کامل کردید . البته به نظرم اون هایی که با برکینگ بد شروع کردن رو نمیشه تازه وارد دونست خیلی .چون به نظرم فقط به داشتن اطلاعات نیست به داشتن حوصله برای دنبال کردن سریال هم هست . من به نظرم الان هم کسی بخواد شروع کنه به دیدن سریال من بهش نمیگم اولین سریالی که بشین ببین برکینگ بده . چون ممکنه حوصله دنبال کردن نداشته و کلا از سریال دیدن زده شه . همین طور وایر و سوپرانوز و بوردواک و لفتوورز . این هارو باید اول با دیدن سریال های عامه پسند تر و هیجانی تر به دیدن و دنبال کردن یک داستان در چند فصل عادت داد بعد برن سراع سریال های نسبتا درام تر
هدفم از اشاره به این موضوع مقایسه ی این دوستمون بود که به نظرم جالب نبود . حالا این برداشت از نظر عزیز که در صورتی می تونیم از یک سریال حمایت کنیم که زمان پخش دنبالش کرده باشیم بگذریم .در کل مقایسه درستی نبوده . چون تو هر سه دسته که حساب کنیم باز هیچ کدوم نمی تونستن فرندز رو همزمان دنبال کنن .
ولی در کل به نظرم لازم نیست ما یک سریال رو همزمان با پخشش دنبال کنیم که حق داشته باشیم حمایت کنیم ازش . این که ندیده بگیم خوب بود اشتباهه

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
باز این بحث Friends و Himym ...باور کنید جفتشون عالی ان و جفتشون ارزش وقت گذاشتن و بارها دیدن دارن.
HIMYM تو خیلی از بخش ها بهتر از Friends ِ و خیلی جاها هم Friends بهتره. ولی دیگه مقایسه دوتا سریال که 11سال بین نقطه شروعشون فاصله هست براساس متا و جوایز؟!!
شمارو نمیدونم ولی من که همیشه و تو هر زمینه ای سعی کردم خودم و درگیر این برتری های شخصی دیگران نکنم و از همه چیز لذت ببرم. الان هم بعد چندسال هنوز با جفتشون خاطره دارم و گاهی چندتا اپیزود از هرکدوم میبینن.
و اینم بدونید سلیقه مخاطب ها داره عوض میشه و 7-8 سال دیگه که یه نسل جدید بشینن این سریالا رو ببینن مطمعنا خیلی نظرشون با ما فرق میکنه.
دوست عزیز کاملا با شما موافقم و خودمم میدونم در کل friends از himym بهتره و بعضی جاها از فرندز کپی شده !
ولی خب لفظ بول شیت و پاورقی دونستن و مضخرف دونستن himym دیگه کاملا نامردی و از روی فن بازی هست .
همانطور که مثلا اسپارتاکوس و وایکنگز و rome و سایر سریال تاریخی در مقابل با game of thrones کم میارن ولی دلیل نمیشه بهشون بول شیت و مضخرف بگیم :|

• Like
Reactions: mansour2023

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
آقا چرا حرف در میاری؟ من خودم با Smallville و Buffy/Angel و HiMYM و Desperate Housewives و Veronica Mars (از طریق MBC4 و Dubai One) شروع کردم:D بعدش Lost و اینا با MBC Action:D
هوشنگ گلمکانی رو هم نمیشناسم سوابق بچه‌های اینجا از خیلی متخصصین حرفه‌ای سریال تو مجله روزنامه می‌نویسن بیشتر و قدیمیتره. خیلی از اون بچه ها الان سالهاست که دیگه فعالیتی ندارن. یه زمانی تو همون Movie Center بحث می‌کردیم تا اومدیم این تاپیک. یه مدت هم چنتا از بچه های سینما باز اینجا یه سایت داشتن به اسم Cinenuts. آشنایی با وایر واسه من از یه مصاحبۀ آلان مور بود، آشنایی با روم و دد وود از یه مصاحبۀ جورج لوکاس، آشنایی با سوپرانوز از تبلیغش تو Dubai One و ...
خیلیا تو اون دسته بندیها نیستن.
همانطور که مثلا اسپارتاکوس و وایکنگز و rome و سایر سریال تاریخی در مقابل با game of thrones کم میارن ولی دلیل نمیشه بهشون بول شیت و مضخرف بگیم :|
به هر چی میپرستی دیگه اسپارتاکوس مزخرفه.

پ.ن. : من عذر میخوام که تو 4-5سالگی فرندز نمی‌دیدم. اگه اون موقعها مثل الان سریال خارجی باز داشتیم پیمان قاسمخانی چه جوری میخواست نویسنده بشه؟ :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Blood Brothers

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
آقا چرا حرف در میاری؟ من خودم با Smallville و Buffy/Angel و HiMYM و Desperate Housewives و Veronica Mars (از طریق MBC4 و Dubai One) شروع کردم:D بعدش Lost و اینا با MBC Action:D
هوشنگ گلمکانی رو هم نمیشناسم سوابق بچه‌های اینجا از خیلی متخصصین حرفه‌ای سریال تو مجله روزنامه می‌نویسن بیشتر و قدیمیتره. خیلی از اون بچه ها الان سالهاست که دیگه فعالیتی ندارن. یه زمانی تو همون Movie Center بحث می‌کردیم تا اومدیم این تاپیک. یه مدت هم چنتا از بچه های سینما باز اینجا یه سایت داشتن به اسم Cinenuts. آشنایی با وایر واسه من از یه مصاحبۀ آلان مور بود، آشنایی با روم و دد وود از یه مصاحبۀ جورج لوکاس، آشنایی با سوپرانوز از تبلیغش تو Dubai One و ...

پ.ن. : من عذر میخوام که تو 4-5سالگی فرندز نمی‌دیدم. اگه اون موقعها مثل الان سریال خارجی باز داشتیم پیمان قاسمخانی چه جوری میخواست نویسنده بشه؟ :D
به نکته باحالی اشاره کردی . خداییش قاسم خانی از دسترسی کم مردم به سریال ها تو پاورچین استفاده بهینه ای کرده بود . هرچند کارش رو قبول دارم و به نظرم همون هم هنر بود که چیزی ساخت که فقط وقتی نسخه اصلی رو دیده باشی به افتباسی بودنش پی ببری. بقیه کپی کارهای داخلی از صد فرسنگی تابلوئه کپیه کارشون

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,514
نام
سپهر

بابا تو خدایی! فکر کنم دسته همه رو سریال دیدن بستی.. من نه بحثی رو ایجاد نکردم که شبیه پایان نامه آخر ترمم باشه! من از چیزهایی که میگم دیدم، احتمال 95 % با فرندز شروع نکردند، همه با فرار از زندان شروع کردند، از خود مردم عادی تا مجلات دیگر (حاضرم برم گزارش مردمی جمع کنم)حالا که شما به MBC رو و حتی Showtime رو زمان های قدیم که هنوز فیلترینگ و ... مد نبود تو ماهواره و غیره، تو همه رو میدیدی. دوران شانست بوده یا سنمون به هم نمیخوره!؟ من تو رو نمیشناسم و مایه ننگ هم هست که هوشنگ گلمکانی ، سردبیر ماهنامه معروف فیلم که از زمان انقلاب کار میکرده و مجله هایش مدام تعریف و تمجید میشه رو نمی شناسی!. حتما سری به دکه بزن تا بدونی (شاید بیشتر سینمایی ها بدونن نه مردم عادی!)

در مورد پیمان قاسم خانی که بگم که من کلا اصلا ازش خوشم نمیاد، حالا اونم مثل شما یه چند قسمتی اون زمان سیتکام دیده، ازشون کپی کرده. کلا پیمان رو به کپی کار میشناسم. همه ی سریال هایش کپی محض است. هنر مندم نیست. مارمولک (فیلم مورد علاقه ام، کپی We are No Angles) سریال دزد و پلیس (کپی Memento و Pulp Ficition یک سکانس که کپیه!) پاورچین و نقطه چین (کپی Friends و Seinfield بدون اشاره به مسائل جنسی!) قطعا کار های عطاران و آقاخانی در زمینه کمدی در تلویزیون بیشتر میپسندم تا نویسندگی پیمان. (کار های اونا حداقل به ایران و حال و هواش نزدیک تره!)

آخرین ویرایش:

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
بابا تو خدایی! فکر کنم دسته همه رو سریال دیدن بستی.. من نه بحثی رو ایجاد نکردم که شبیه پایان نامه آخر ترمم باشه! من از چیزهایی که میگم دیدم، احتمال 95 % با فرندز شروع نکردند، همه با فرار از زندان شروع کردند، از خود مردم عادی تا مجلات دیگر حالا که شما به MBC رو و حتی Showtime رو زمان های قدیم که هنوز فیلترینگ و ... مد نبود تو ماهواره و غیره، تو همه رو میدیدی. دوران شانست بوده یا سنمون به هم نمیخوره!؟ من تو رو نمیشناسم و مایه ننگ هم هست که هوشنگ گلمکانی ، سردبیر ماهنامه معروف فیلم که از زمان انقلاب کار میکرده و مجله هایش مدام تعریف و تمجدی میشه. حتما سری به دکه بزن تا بدونی (شاید بیشتر سینمایی ها بدونن نه مردم عادی!)

در مورد پیمان قاسم خانی که بگم که من کلا اصلا ازش خوشم نمیاد، حالا اونم مثل شما یه چند قسمتی اون زمان سیتکام دیده، ازشون کپی کرده. کلا پیمان رو به کپی کار میشناسم. همه ی سریال هایش کپی محض است. هنر مندم نیست. مارمولک (فیلم مورد علاقه ام، کپی We are No Angles) سریال دزد و پلیس (کپی Memento و Pulp Ficition یک سکانس که کپیه!) پاورچین و نقطه چین (کپی Friends و Seinfield بدون اشاره به مسائل جنسی!) قطعا کار های عطاران و آقاخانی در زمینه کمدی در تلویزیون بیشتر میپسندم تا نویسندگی پیمان. (کار های اونا حداقل به ایران و حال و هواش نزدیک تره!)
اون اسمایلی‌ها رو گذاشتم که بدونی لحن اعتراضیم جدی نیست بابا. منم که سنم تو پروفایلم مشخصه.
مجله و اینا هم وقتی آدم میتونه به اطلاعات دسته اول از طریق اینترنت دسترسی داشته باشه واپسگرایی نیست؟ حیف نیست سال 2017 کلی درخت قطع بشه واسه مجله چاپ کردن؟
بعد هم من از قاسمخانی تعریف کردم مگه یا گفتم کارش خوبه، که میای تیکه میندازی؟ اون موقع که قاسمخانی شروع به کپی کاری کرد من دانش‌آموز دبستان یا راهنمایی بودم احتمالاً ولی بعدها فهمیدم چی رو از کجا کش رفته و دقیقاً منظورم همین بود که داری میگی.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,374
نام
Majid
دوست عزیز کاملا با شما موافقم و خودمم میدونم در کل friends از himym بهتره و بعضی جاها از فرندز کپی شده !
ولی خب لفظ بول شیت و پاورقی دونستن و مضخرف دونستن himym دیگه کاملا نامردی و از روی فن بازی هست .
شما فک کنم از حرف من بد برداشت کردی، من هیچ وقت نگفتم هو ای مت بده و گفتمم خودمم خیلی دوسش دارم مطمئنن اگه بد بود نمینشستم دوبار ببینم ولی میگم اینکه جلو فرندز و ساینفلد هیچی نیست نظر منه و فکت نیست و اینم دلیلش سطح پایین بودن HIMYM نیست سطح بالا بودن اون دوتا سریال هست :D
بحث اصلی من سر این بود که میگفتم کدوم موندگار تر بوده.
در کل ببخشید اگه منظورمو بد رسوندم.

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
بابا تو خدایی! فکر کنم دسته همه رو سریال دیدن بستی.. من نه بحثی رو ایجاد نکردم که شبیه پایان نامه آخر ترمم باشه! من از چیزهایی که میگم دیدم، احتمال 95 % با فرندز شروع نکردند، همه با فرار از زندان شروع کردند، از خود مردم عادی تا مجلات دیگر (حاضرم برم گزارش مردمی جمع کنم)حالا که شما به MBC رو و حتی Showtime رو زمان های قدیم که هنوز فیلترینگ و ... مد نبود تو ماهواره و غیره، تو همه رو میدیدی. دوران شانست بوده یا سنمون به هم نمیخوره!؟ من تو رو نمیشناسم و مایه ننگ هم هست که هوشنگ گلمکانی ، سردبیر ماهنامه معروف فیلم که از زمان انقلاب کار میکرده و مجله هایش مدام تعریف و تمجید میشه رو نمی شناسی!. حتما سری به دکه بزن تا بدونی (شاید بیشتر سینمایی ها بدونن نه مردم عادی!)

بیشتر از این حرفا بوده . ورود آقایان ممنون کپی مدرسه راک لینکلیتر بود (البته بدون ابراز ارادت به موسیقی راک ولی سکانس آخرش کاملا کپی بودن کارو تابلو میکنه ) . من یک سری شباهت های تماتیک هم بین طبقه حساس و نوادگان الکساندر پین حس کردم . و البته با این که برادرش کاملا نفی کرد تو یک بحثی که باهم داشتیم . ولی اون بخش سریال مسافران که به رابطه دو برادر با بازی رامبد جوان و حمید لولایی و پسر کوچک کارکتر رامبد می پرداخت هم شباهت های فراوانی با دو نفر و نصفی داشت

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• mla
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر