TOP 15 | بهترین موسیقی های دنیای ویدیو گیم از نظر خودم | New Decade Edition

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
dortrtwnload.jpg

به نام خدا

ده سال پیش، تو سال 2013، وقتی من نونهالی بیش در این انجمن نبودم یه تاپیکی زدم به عنوان "15 موسیقی برتر تاریخ ویدیو گیم از نظر خودم"
این اولین تاپیک من بود که با اقبال نسبی روبرو شد
و شد آشنه پاشیل من برای موندن تو این انجمن دوست داشتنی

حالا ده سال گذشته، صد جور بازی اومده و منم کلی چیز میز به سلیقه ام اضافه شده (پسر فاکینگ 10 سال گذشته، باورتون میشه؟)
در نتیجه تصمیم گرفتم که یه بار دیگه این لیست رو تشکیل بدم، این دفعه از تمام بازی هایی که تو این ده سال اخیر تجربه شون کردم و موسیقی شون به دلم نشسته
این شما و این هم لیست 15 موسیقی برتر تاریخ ویدیو گیم، ادیشن دهه جدید :D

قبل از هر چیز چهار تا مورد رو بگم
اول این که لیست قبلی هنوز سرجاشه. هیچ کدوم از بازی های اون لیست تو این لیست نیستند و نظر منم در مورد اون لیست تقریبا ثابت مونده. مخصوصا این که یه سری از فرنچایزهای اون لیست مثل زلدا و دلست و ویچر و اینا تو این دهه اخیر بازی های جدیدشون جایگاه شون رو تو اون لیست محکم تر هم کرده. در کل میتونید یه نگاه به لیست قدیم بندازید و ببینید طرز نوشتار من چقدر کرینج بوده ده سال پیش :D (نه که الان خیلی شاخص باشه :-" )
دوم این که لیست زیر 5 تا 5 تا به مرور آپدیت میشه. یعنی اول رتبه های 15 تا 11، بعد 10 تا 6 و نهایتا 5 تا 1 طی زمان به تاپیک اضافه و آپدیت میشن
سوم این که آقا، همون جوری که تو تیتر تاپیک هست، اینا نظر شخصی منه. پس نگیرید مثلا بپرسید Doom کجاست. دووم تو لیست نیست چون که زیرا
و آخرم این که بازی های ریتمیک و ژانر موسیقی به هیچ وجه تو این لیست نیستند. من متاسفم Sayonara Hearts ولی نامردیه تو رو تو این لیست بذاریم.

بزن بریم

chrono-trigger-1-1024x576.jpg

Chrono Trigger

نمیشه یه لیست از بهترین موسیقی های صنعت گیم بزنیم و اسکوئر انیکس و کاتالوگ بازی هاش رو جا بندازیم. از اون جا که کله گنده این ناشر که فاینال فانتزی باشه تو لیست قبلی بود سریع برای این لیست میریم سراغ بازی ای که با این که این همه سال از عرضه اش میگذره کماکان موسیقی اش جاودانه است.
موسیقی Chrono Trigger همه چیزهایی که ما در مورد موسیقی بازی های کلاسیک دوران SNES به یاد داریم رو تو خودش داره و همزمان یه شاهکار کلاسیک هم به حساب میاد.
سخت میشه با شنیدن آهنگ های این بازی نوستالژی اون دوران نگیرتتون.

bg.jpg

Devil May Cry

سری Devil May Cry تمام اون چیزیه که ما در مورد بازی های اکشن دوست داریم و این شامل موسیقی کوبنده بازی میشه.
موسیقی این سری از قدیم الایام و دوران PS2 و Devil May Cry 3 به گوش طرفدارانش آشنا است. ترکیب Choir های کلیسایی با موسیقی الکترونیکی و تضاد بی نهایت زیبایی که بین شیاطین و فرشته ها وجود دارند همیشه موسیقی این سری را زنده نگه داشته است.
ولی بعد از مدت طولانی ای غیبت این Devil May Cry 5 بود که مرا قانع کرد نوبت این سری است که وارد لیست شود.
تم مبارزه شخصیت های مختلف در Devil May Cry 5 فقط خوب نیستند. این ها آهنگ هایی اند که تو هر دعوایی گذاشته بشه همه به صورت Smoking Sexy Style به جون هم می افتند.
خفن تنها لغت مناسب برای موسیقی این سری میتونه باشه.

hero.jpg

Hollow Knight

باورش سخته که Hollow Knight موسیقی یه بازی ایندی رو داشته باشه چون ابعاد و عظمت و حسی که موسیقی این بازی بهت منتقل می کنه واقعا فراتر از خیلی بازی های AAA ـیه که تو این مدت به بازار اومدند
و این فقط چیزی نیست که بگیم Hollow Knight یه بار از پسش براومده
Silksong هنوز عرضه نشده ولی چند تا موسیقی ای که کریستوفر لارکین ازش منتشر کرده نوید یه شاهکار کلاسیک دیگه رو میده

RDR2_CompareEditions_Standard_1632x831.jpg

Red Dead Redemption

اولین نسخه از Red Dead Remeption بازی شاهکاری بود که موسیقی فوق العاده ای داشت. حسی که این موسیقی در غرق کردن شما در دنیای وسترن این بازی داشت بی همتا بود.
ولی همه چیز بعد از عرضه Red Dead Redemption 2 تغییر کرد. این دیگر یک بازی شاهکار با موسیقی فوق العاده نبود. این یک تجربه تکرار نشدنی بود. دنیایی که دیگر به وسترن محدود نمی شد و بیشتر در مورد انسانیت بود تا هر چیز دیگر
و تمام این ها از طریق موسیقی به مخاطب منتقل می شد.
چرا نباید همچین شاهکاری تو لیست من نباشه!؟

ds-hd_game-thumbnail.jpg

Dark Souls

سری دارک سولز (و به دنباله اون بلادبورن و سکیرو و الدن رینگ) بازی هایی هستند که موسیقی خودشان را تنها برای لحظات اوج خود نگه می دارند.
این طوری که اکثر بازی شما با سکوت و صداگذاری ویژه بازی روبرو هستید و وقتی با باس های بازی روبرو می شوید، آن موقع است که بازی رنگ واقعی خودش را در این زمینه نشان می دهد.
البته که این امر باعث شده تا باس های بازی های فرام سافتور بیشتر از هر سری ویدیو گیم دیگری شخصیت داشته باشند.
شما لازم نیست بدانید Gwyn کیست. تنها کافی است چند نوت اول موسیقی را بشنوید تا حساب کار در مورد تراژدی ای که این باس هست به ذهن تان بنشیند.
تا این حد این موسیقی اثر گذار است.

SI_3DS_FireEmblemAwakening.jpg

Fire Emblem

جلوتر باز نیز به این موضوع اشاره می کنیم ولی موسیقی چنان بخش کلیدی ای از تجربه یک بازی تاکتیکال است که می تواند چندین درجه آن را ارتقا دهد یا آن را پایین بکشاند
و این جاست که Fire Emblem می درخشد.
فرنچایز تاکتیکال و فوق العاده قدیمی نینتندو تاریخچه غنی ای از موسیقی های ماندگار دارد ولی سطح آن ها با Fire Emblem: Awakening به سطح جدیدی دست یافت.
و با Three Houses به یکی از بهترین های سال خود تبدیل شد.
کمتر چیزی حس شنیدن موسیقی مپ های پایانی یک فایر امبلم را می تواند به یک پلیر القاء کند.
حماسی به معنای واقعی

thumb-1920-900718.jpg

Monster Hunter

یک اصطلاح بین مانستر هانتر بازها هست که می گوید یک هانتر زمانی در قوی ترین حالت خود قرار دارد که روبرو آخرین هیولای یکی از عناوین سری قرار گرفته
و در آخرین فاز این نبرد طوفانی، Proof of a Hero پخش می شود.
و این جاست که هیچ هیولای رعب انگیزی نمی تواند حریف هانترهای توقف ناپذیر این سری شوند و این جادوی موسیقی مانستر هانتر است
و تازه فقط این نیست
تمام هیولاهای محبوب سری که موسیقی متن خودشان را دارند بیش از هر چیزی نشان می دهد که کپکام چه احترامی برای مخلوقات خود قائل است.

19-192681_god-of-war-2-ppsspp-download.jpg

God of War

اگر بحث سر حماسی بودن است هیچ چیزی حماسی تر از God of War نیست
و فقط ضربه های مهیب blades of chaos نیست که این بازی را حماسی کرده، بلکه موسیقی است که بار عظیمی از این ابهت را به دوش می کشد
از موسیقی متن موتیف اصلی سه گانه اصلی که کوبنده تر از هر چیزی بود که می شد روی پلی استیشن شنید
تا ارکسترای فوق العاده شنیدنی دوگانه جدید و ترک های به شدت احساسات برانگیزی نظیر Ashes
همگی آن ها بخش جداناشدنی ای هویت God of War هستند.

707947.jpg

Civilization VI

پیش تر گفتیم که چقدر موسیقی در یک بازی تاکتیکال مهم است و هیچ بازی ای در این زمینه به اندازه Civilization نمی درخشد
چه پارس بردارید چه عرب چه فرانسه چه آمریکا، Civilization برای شما آهنگی تدارک می بیند که خود را با آن در صدر آن تمدن و فرهنگ ببینید
و این در یک کلام بی نظیر است.
البته بهترین چیز موسیقی Civilization را یادمان نرود. موزیک متن منوی اصلی هر نسخه آن.
از Baba Yetu Yetu ـی فوق العاده کلاسیک نسخه 4 گرفته تا بازخوانی فوق العاده شعر داوینچی (Dream of the Flight) در Civilization 6

herهعغفقبیثششo.jpg

Ace Attorney

احتمالا چیزی کسل کننده تر از نشستن در دادگاه و گوش دادن به یک جفت موکل و دادستان نباشد که به جان هم می پرند.
صبر کنید، اگر به این گفتمان یکی موسیقی خـــفــــن اضافه کنیم آن وقت چه؟
این جاست که Ace Attorney قدرت خود را به عنوان بهترین فرنچایز کپکام از حیث موسیقی نشان می دهد.
Ace Attorney چنان تمپوی دادگاه خود را با موسیقی های متنوع در درجات مختلف کنترل می کند که لحظه نهایی می تواند هیجان آن را بیشتر از هر باس فایتی در یک بازی اکشن بالا ببرد و این فقط با سحر و افسون موسیقی های خارق العاده ای نظیر Pursuit و The Great Revival است که امکان پذیر است.
موسیقی سه گانه اصلی دقیقا همه آن چیزهایی را که من در مورد موسیقی بازی های رترو دوست دارم درون خود دارد و سری های جدیدتر نظیر The Great Ace Attorney نشان می دهند ورژن مدرن تر آن ها هنوز در این صنعت بی بدیل هستند و جادوی خود را حفظ کرده اند.

ادامه لیست به زودی آپدیت می شود
شما فکر می کنید چه بازی های دیگری در این لیست حضور داشته باشند؟​

آخرین ویرایش:

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,657
نام
milad
سری god of war موسیقی هاش مو به تن ادم سیخ می کنن از بس که شاهکار و حماسین
بعد تا جایی که یادمه سری رزیدنت ایول و سایلنت هیل هم موسیقی های زیبایی داشتن

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
سری god of war موسیقی هاش مو به تن ادم سیخ می کنن از بس که شاهکار و حماسین
بعد تا جایی که یادمه سری رزیدنت ایول و سایلنت هیل هم موسیقی های زیبایی داشتن

دو تای دیگه رو نمیدونم
ولی ارادت ما به جناب آکیرا یامائوکا بالاست و سایلنت هیل تو لیست قبلی ام حضور خوبی داره :D

XPgame.net

⛩ XPgame ⛩ فروشگاه دیجیتال
کاربر سایت
Mar 28, 2021
80
نام
XPgame
عجیب و غریب سخته و نمی‌تونم انتخاب کنم، مخصوصا شخص من که بعضی بازی ها رو اول البوم موزیکشون رو چندین بار گوش دادم چون هدفم این نبوده سمت گیم برم بعد بخاطر موزیک رفتم سمت گیم که اخر خوب هم نبوده ولی خوب! (ac valhalla) بر فرض

• Like
Reactions: Z-fan

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر