Tomb Raider: Definitive Edition

Tomb Raider: Definitive Edition

سازنده : CrysTal Dynamics
توسعه دهنده نسخه Xbox One و PlayStation.4 : گروه Nixxes Software BV
ناشر : Square Enix
پلتفرمها : Xbox One - PlayStation.4
موتور گرافیکی : Modified Crystal Engine
تاریخه انتشار : 28 January برای NA و 31 January برای اروپا

بنا بر انچه Square Enix اعلام کرده این نسخه تنها یک پرت ساده نیست بلکه برای کنسولهای نسله بعدی به طور کامل طراحی و بازسازی شده است.
این نسخه از این بازی محبوب 59.99 دلار قیمت گزاری شده و به علاوه بازی اصلی شامل DLC های :
Tomb of lost adventure -
تعداد 6 لباس برای لارا -
یک نسخه art book به صورت digital -
یک comic به نامه beginning به صورت digital
همچنین با پیش خرید این نسخه شما یک Art Book با جلد سخت تحویل خواهید گرفت.

به نقل از Square Enix در نسخه Definitive Edition ما شاهد جزییات بیشتر در شخصت لارا و همچنین دنیای با جزییات بیشتر خواهیم بود. شخصیت Lara Croft به طوره کامل دوباره مدل سازی شده تا کیفیت بیشتری رو به نمایش بزارد و همچنین از قابلیت TRESS FX که پیشتر فقط روی نسخه PC این بازی برای جلوه دادن واقعی گرانه موهای لارا استفاده میشد در این نسخه نیز به طوره کامل استفاده خواهد شد. همچنین تعداده زیادی از shader ها و نورپردازی ها از ابتدا طراحی و بازسازی شده اند تا محیط بازی رو هرچه بیشتر زیباتر جلوه بدند.
به علاوه اضافات غید شده در بالا نیز بازی بر روی وضوح تصویری 1080p اجرا خواهد شد و همه texture ها در بازی 4 برابر افزایش در وضوح داشته اند. دیگر مدلها از جمله مدلهای دشمنان و شخصیتها و حتی محیطهای بازی نیز برای بهبود کیفیت هرچه بیشتر گرافیک ارتقا داده شده اند.

مدله ارتقا یافته Lara در نسخه PS4 و Xbox One . اینبار از Tress Fx برای رندر هرچه بهتر و واقعی گرانه موهای لارا استفاده شده . همچنین نورپردازی قویتر و texture map ها با وضوح بالاتر به واقعی جلوه دادن هرچه بیشتر لارا کمک کرده است .

تهیه کننده بازی Scot Amos در مورده این بازی میگوید:
از نامه بازی مشخص هست که ما این بازی رو به طوره کامل برای کنسولهای نسله بعدی بازسازی و طراحی کرده ایم. قدرت سخت افزاری کنسولهای نسله بعدی به ما اجازه میده تا این بازی رو به نهایت شکوهی که همیشه در کنسولها میخواستیم برسونیم و این حاصل تلاش سازندگان بازی هست. ما بیشتر قسمتهای بازی رو ارتقا دادیم و جزییاته جدیدی را به بازی اضافه کرده ایم تا از نظر کیفیتی بهبود بالایی داشته باشه. البته ما تغییری در رونده بازی ایجاد نکردیم و هدف تیم سازنده از این نسخه دادن یک تجربه هرچه بیشتر واقعی گرانه و سینماتیک به بازیباز بوده است. ما واقعا ذوق زده هستیم از اینکه فنهای بازی این بازی رو دوباره تجربه کنن.
.

تصاویر منتشر شده از نسخه PS4 - XBOX ONE

آخرین ویرایش:

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
فن بازی که نیستم ارمان ولی بنظرت ارزش داره مثلا بازی رو با NFS عوض کنم؟!
مثلا گرافیکش چقدر بالاتر رفته!!:d
D:
نمیدونم ! بستگی به سلیقت داره . اون که racing هست این که action adventure !
مثلا یه چیزی تو مایه های نسخه پیشترفته تره PC . توی پسته بالا توضیح دادم
اون عکسها هم خودم از داخله بازی گرفتم . نشون میده چقدر بهتر شده D:

Tαylor Swift

کاربر سایت
Apr 25, 2012
3,676
نام
N ! M A
دیدم ارمان گرفته ولی منظور من بچه های داخل کشور بودن!!:d
حالا ببینم در کل ارزش گرفتن داره چون من این بازی رو روی 360 تموم کرده بودم.:d
منم خودم رو 360 تموم کرده بودمش:d ولی به نظرم بازی روی 4 خیلی بیشتر میچسبه! کلا محیط بازی خیلی قشنگ شده با تغییراتی که انجام دادن روش دلچسب شده :d به نظرم یه گیم پلی 1080 ازش دانلود کن تا بتونی خوب تصمیم بگیری برای خریدش:d:>

moj1370

کاربر سایت
Jun 3, 2010
941
من بازی رو گرفتم
قبلا هم رو ps3 بازی کردم
تا الان تقریبا ۵۰٪ بازی رو رفتم
به نظر من میشه گفت بعد از ac4 بهترین بازی ps4 هستش!!!
گرافیک بازی هم عالی شده!
بازی کاملا با ps4 هماهنگ شده...و بین بازی های موجود بیشترین استفاده رو هم از اسپیکر دسته میکنه!
بازیش که عالی بود عالی تر شده:)
به نظر من حتما بازی رو بگیرین

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
این Voice command هاشم خوبه !
نمیا که گفت اما خودتون هم امتحان کنید خیلی به کار میاد
Show map که نقشه رو خیلی سریع نشون میده . Resume بگید برمیگرده بازی . Pause که پازه لول
Bow - Pistol - SHotgun - Rifle هم به ترتیب هر یک از سلاحها رو سریع انتخاب میکنه
زمان پاسخویی خیلی خوبی هم داره
کلا از امکاناته Speaker دسته هم همونطور که بچه ها گفتن خیلی خوب استفاده کرده
LED که ماشالا همچین رنگ و وارنگ میزنه D: که لول ...
کلا بازی خیلی خوبی هست. من که دوباره لذت بردم دارم میرم . حتی با اینکه نسخه PC هم رفتم !

mohamada

کاربر سایت
May 30, 2011
1,365
نام
محمد
به نظر من کاره کاملا اشتباهی بود ساخت این بازی!
بجای اینکه بیان یه بازی جدید و خوب بسازن میرین همون بازی قدیمی و نچندان قوی رو باز سازی میکنن و برای نسل بعد روانه بازار میکنن!
خوب مگه گرافیک خوب و اضافه کردن جزییات چیزی رو عوض میکنه؟!!! همه چیز گرافیک نیست!
با این قیمتی هم که براش گزاشتند فک نمیکنم کسی بره طرفش! مرگر سوپر فن های این قسمت!!!
اگه این قسمت واسه نسل قبل نیومده بود میشد روش به عنوان یه بازی خوب حساب کرد ولی...

moj1370

کاربر سایت
Jun 3, 2010
941
بجای اینکه بیان یه بازی جدید و خوب بسازن میرین همون بازی قدیمی و نچندان قوی رو باز سازی میکنن و برای نسل بعد روانه بازار میکنن!
خوب مگه گرافیک خوب و اضافه کردن جزییات چیزی رو عوض میکنه؟!!! همه چیز گرافیک نیست!
با این قیمتی هم که براش گزاشتند فک نمیکنم کسی بره طرفش! مرگر سوپر فن های این قسمت!!!
اگه این قسمت واسه نسل قبل نیومده بود میشد روش به عنوان یه بازی خوب حساب کرد ولی...
اتفاقا از نظر من این بازی یکی از زیباترین و بهترین بازی های نسل قبل بود!:x
و حتی اگر بدونین نامزد game of the year هم بود و در کنار tlou و gtav قرار گرفته بود!
کلی افتخار هم کسب کرده!
بعد همچین بازی قدیمی هم نیست بازی از زمان انتشارش برای کنسول های نسل قبل یک سال هم نگذشته!
قیمتش هم صبر کنین میاد پایین ولی اولش معنی نداره نسخه ی فیزیکی با هزینه ساخت و بسته بندی و بلوری و ... از بازی های دیگه کمتر باشه

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
از فروشه بازی معلوم میشه اشتباه بود یا نه
اما به نظره من زمانه خیلی خوبی هم بیرونش داد بین همه بازیهایی که اومد همه FPS بودن . حداقل TR نیست D: ... از نظر marketing strategy خوبه . قیمتش قبول دارم بالاست اما بازیش همچین قدیمی هم نیست و اپدیتی هم براش کردن خوب بوده روی هم رفته . حتی از TressFX 2.0 هم استفاده شده ... ( پیشتر 1 بود ) . کلا بازی بهتر شده و هنوز جای بازی کردن داره !
من که خیلی دارم لذت میبرم. انگاری هنوز دفعه اوله لول
نه گرافیک خوب gameplay رو عوض نمیکنه درسته اما حسه زیباتری به بازی میده . دنیای بازی رو درگیر کننده تر و باورانه تر میکنه در نتیجه این به gameplay و زیبایی بازی هم افزوده میکنه .

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
منم بازی رو گرفتم . قبلا رو ps3 تمام کرده بودم . خیلی راحت میتونم بگم یکی از بهترین و زیبا ترین بازی نسل قبل بود که تجربه کردم . بازی رو ps4 فوق العاده شده . یعنی یه چیز باقلوا شده . به شدت دارم لذت میبرم و با جون و دل بازی میکنم :d
این اول نسلی تو این کمبود بازی خیلی TR میچسبه . مخصوصا بعد از تجربه دردناک killzone :d

aligool21

کاربر سایت
Jan 25, 2008
272
پست بالاییت گرفته :d
منم امروز عصر میگرمش :-":d

اگر هدستو وصل کنیم به دسته داخل بازی نقشه کینکت رو برامون انجام میده! مثلا بگی show map , pause ! :d یه نکته هم این که روی بدن لارا خیلی کار شده و برجستگی ها بیشتر شده! نیاز تمامی گیمرا رو برطرف میکنه :d

نیاز غیر گیمرا هم برطرف میکنه!!!:d

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
بازی منم رسید:d
گرافیک بازی نسبت به نسخه Xbox 360 خیلی بهتر شده و کاملا نسل بعدیه.استفاده از
tressFX و جزییات اضافه شده به لارا.پویاتر شدن محیط بازی و اضافه شدن اشیا بیشتر و تکستچر و بافت های با جزییات تر از جمله تغییرات بازی نسبت به نسخه نسل قبلیه.از نظر محتویات هم به جز چند لباس اضافه برای لارا و نقشه های بخش مولتی پلیر بازی اضافات دیگه ای نداره.(این اضافات هم به صورت DLC برای نسخه نسل قبلی منتشر شده بودن)​
استفاده از Kinect هم در بازی به خوبی انجام شده.مثل فرمان های صوتی که به وسیله اون میشه کار های مختلفی انجام داد مثل تعویض اسلحه ها و یا رفتن به منو های بازی.همچنین در بعضی از صحنه های بازی میشه با تکون دادن سر حالت دوربین بازی عوض کرد و یا relic های بازی به وسیله دست جابه جا کرد.
با این که دوبار روی Xbox 360 بازی تموم کردم ولی همچنان بازی لذت بخشه.بخش مولتی پلیر هم وقت نکردم بازی کنم تا ببینم چه پیشرفتی داشته:d

powvex

کاربر سایت
Sep 18, 2010
103
من چند تا سوال دارم:
- من آخرین TR که بازی کردم 2 بود و 3 رو هم یک کوچولو بازی کردم. اینو بگم که من اصلا 1st person بازی نمیکنم، این بازی اون موقع بین 1st و 3rd بود، چون از پشت کله لارا دوربین میگرفت که زیاد برام جالب نبود، بخصوص تو صحنه هایی که کنار دیوار بود انگار دوربین میرفت تو حلقش!! که اصلا باعث میشد ازش زده شم.
حالا خیلی دوست دارم واقعا در این مورد بهم تو این جدیده کسی توضیح کامل بده که قشنگ بدون دیدن gameplay بفهمم!!

- تو یکی از این قسمتها یادمه لارا میموند زیر آوار تهش. یعنی مرده بود نه؟ الان این ادامه ها برمیگرده به عقب؟؟

- من عاشق 3rd هایی مثل GOW هستم، این قسمتش به پای اون میرسه؟؟

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
من چند تا سوال دارم:
- من آخرین TR که بازی کردم 2 بود و 3 رو هم یک کوچولو بازی کردم. اینو بگم که من اصلا 1st person بازی نمیکنم، این بازی اون موقع بین 1st و 3rd بود، چون از پشت کله لارا دوربین میگرفت که زیاد برام جالب نبود، بخصوص تو صحنه هایی که کنار دیوار بود انگار دوربین میرفت تو حلقش!! که اصلا باعث میشد ازش زده شم.
حالا خیلی دوست دارم واقعا در این مورد بهم تو این جدیده کسی توضیح کامل بده که قشنگ بدون دیدن gameplay بفهمم!!

- تو یکی از این قسمتها یادمه لارا میموند زیر آوار تهش. یعنی مرده بود نه؟ الان این ادامه ها برمیگرده به عقب؟؟

- من عاشق 3rd هایی مثل GOW هستم، این قسمتش به پای اون میرسه؟؟
TR تا اونجایی که یاد دارم همیشه سوم شخص بوده و الانم سوم شخص هست . دوربین یه چیزی تو مایه های بازیهایی مثل Uncharted هست .

Gameplay بازی کلا بر پایه فرموله اصلی سری TR بنا شده اما reboot کامل شده این سری تا شروع جدیدی داشته باشه. بخشه platforming داره - بخشه جست و جو داره برای پیدا کردن collectible ها که شامل RElics - Document - GPS cache میشه - طبیعتا بخشه shooter بازی . محیطهای بازی نسبتا باز هست و اونقدرها هم خطی نیست . در طی بازی امکاناته تازه ای به لارا داده میشه که gameplay رو بهتر و متنوع تر میکنن. بخشه داستانی بازی روی هم رفته بدون اشکال نیست اما ok هست . از نظر گرافیکی و بخشه هنری TR واقعا عالی هست و یکی از بهترینهای پارسال بود توی بازیهای نسله گذشته .

- همونطور که گفتم این بازی کلا Reboot هست و داستان دوباره از اغاز جدیدی شروع شده .

-GOW هم سوم شخص هست اما HnS طبقه بندی میشن و ربطی به سبک و سیاق TR نداره . TR سبک سیاق بیشتر مشابه بازیهایی مثل Uncharted هست .

برای راحتر بودن هم خیلی راحت میتونی review از سایت ign اینا رو دانلود کنی و ببنی بازی چطوری هست .!

موفق باشید .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر