The Vanishing of Ethan Carter | PC

The Vanishing of Ethan Carter اولین پروژه استودیوی مستقل و کوچک The Astronauts هست که توسط سه نفر از موسسان اصلی استودیوی People Can Fly (سازنده بازیهایی مثل Painkiller, Bulletstorm و Gears of War: Judgment) تاسیس شده. Adrian Chmielarz شاید معروف ترین اونها باشه که طراح مراحل بازی هست. این استودیو در حال حاظر فقط 8 نفر عضو داره و در شهر ورشو لهستان واقع هست.

سایت رسمی بازی بازی رو اینطوری معرفی میکنه: «The Vanishing of Ethan Carter از داستان های تخیلیٍ عجیب و دیگر قصه های خوفناک اوایل قرن بیستم الهام گرفته و بازی ای است که بهتر است آن را در شب، به تنهایی و با هدفون بازی کنید.»

داستان در مورد کارآگاهی به نام Paul Prospero هست که نامه ای از طرف Ethan Carter به دستش میرسه و متوجه میشه که این پسر بعد از قتل فجیعی که در Red Creek Valley رخ داده، ناپدید شده و نیاز به کمک داره. گیم پلی بازی اول شخص هست و هیچ خبری از میان پرده هم نیست. Paul Prospero باید از مهارت های کاراگاهیش و همچنین از نیروهای ماوراییش استفاده کنه. این نیرو به این کاراگاه این اجازه رو میده که آخرین لحظات مرگ هرکسی رو فضاسازی کنه و هرچقدر مدارک زیادی پیدا کنه این فضاسازی واضح تر میشه.

یه مینی کمیک چند صفحه ای و آنلاین هم برای بازی منتشر شده که Prequel هست و همین چند صفحه جو فوق العاده ای داره و حسابی منو درگیر خودش کرد! حتماً بخونیدش:

The Vanishing of Ethan Carter Prequel Mini-Comic

Adrian تو مصاحبه هاش همیشه بازی رو با سبک weird fiction horror game معرفی میکنه. قراره بازی در سال 2014 فقط برای PC منتشر بشه. البته این استودیو امیدواره برای کنسول های نسل بعد هم بازی رو منتشر کنه.

سه GIF چند ثانیه ای هم بازی منتشر شده که میتونید در یوروگیمر ببینید. فعلا خبری از گیم پلی نیست.

These Vanishing of Ethan Carter screenshots move • News • PC • Eurogamer.net

آخرین ویرایش:

Chuck Berry

کاربر سایت
Oct 1, 2013
285
من هنوز همون یک سوال رو دارمااااااااااا

باید دید منظورت از معمولی چیه، ولی در کل اگه میخواید تمام جزئیات داستان رو متوجه بشید نیاز به زبان انگلیسی قوی دارید مخصوصا بعضی از داستان هایی که Ethan نوشته یه سری کلمات توشه که هرکسی معنیش رو نمیدونه و نیازمند اینه که یه دیکشنری دم دستتون باشه.

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
هر کی دنبال نسخه ی کم حجمی هست که آپدیت 1 و 2 رو هم داشته باشه, جستجو کنه تو گوگل (2.4 گیگ):

Code:
The Vanishing of Ethan Carter *Repack* *Multi6* [KaPiTaL SiN]

naruto22

کاربر سایت
Mar 14, 2009
959
نام
ناروتو
واقعا بازیه زیبا و دل انگیزی بود نمیشد از منظره ها چشم برداشت اینقد که زیبا بود ولی چند تا مشکل هم داشت یکی کوتاه بازی بود و دیگری نبود نقشه و hud که این باعث زیبایی بازی شده بود گشت زدن تو طبیعت واقع جالب بود ولی اگه حالت دویدن رو نداشت یه 2-3 ساعت به زمان بازیش اضافه میشد .
راستی آخر بازی دقیقا چی شد؟ ماجرا ها همه زایده ی ذهن ایتان بود تو اخرین لحظات زندگیش زمانی که داشت تو خونه میسوخت؟ یعنی ما داستان بودیم ؟ اخرش که برادرش گفت این داستانا رو بذار کنار و با اون شخصیت خیالش که ما بودیم بازی کن
و اینکه توی اون کارخونه برقه که روی رود خونه بود و ما ژنراتور رو خاموش کردیم . ژنراتوره دقیقا کجا بدردمون خورد؟
اپدیت 1 و2 چه تغییراتی تو بازی میدن ؟

Chuck Berry

کاربر سایت
Oct 1, 2013
285
واقعا بازیه زیبا و دل انگیزی بود نمیشد از منظره ها چشم برداشت اینقد که زیبا بود ولی چند تا مشکل هم داشت یکی کوتاه بازی بود و دیگری نبود نقشه و hud که این باعث زیبایی بازی شده بود گشت زدن تو طبیعت واقع جالب بود ولی اگه حالت دویدن رو نداشت یه 2-3 ساعت به زمان بازیش اضافه میشد .
راستی آخر بازی دقیقا چی شد؟ ماجرا ها همه زایده ی ذهن ایتان بود تو اخرین لحظات زندگیش زمانی که داشت تو خونه میسوخت؟ یعنی ما داستان بودیم ؟ اخرش که برادرش گفت این داستانا رو بذار کنار و با اون شخصیت خیالش که ما بودیم بازی کن
و اینکه توی اون کارخونه برقه که روی رود خونه بود و ما ژنراتور رو خاموش کردیم . ژنراتوره دقیقا کجا بدردمون خورد؟
اپدیت 1 و2 چه تغییراتی تو بازی میدن ؟

بنظر منم تنها مشکل بازی کوتاه بودنش بود ولی خب داستانی که مطرح کرد رو تونست بدون عجله و خیلی خوب به اتمام برسونه بنابراین میشه از کوتاه بودنش هم چشم پوشی کرد.

شخصت Paul Prospero و همه اتفاقاتی که توی بازی افتاد زاییده تخیل قوی Ethan بود که البته هر قسمتش رو از یه اتفاق واقعی الهام گرفته بود و در نهایت به این شکل کاملش کرده بود. آخر داستان بنظر من به بهترین شکل ممکن تموم شد و خاطره خوبی برای من به جا گذاشت. اون ژنراتور برای این خاموش شد تا سطح آب رودخونه رو پایین بیاره و بتونیم از اون قسمت وسطش عبور کنیم.

dukenukem22

کاربر سایت
May 25, 2013
693
دوستان این بازی توش کارکتری هم داره؟ مثلا" شخصی که بشه باهاش صحبت کرد.
یا مثل بازی هایی مثل Dear Eshter یا اسلندر فقط باید توش راه بری و سر نخ جمع کنی و نوشته ها رو بخونی؟

Chuck Berry

کاربر سایت
Oct 1, 2013
285
دوستان این بازی توش کارکتری هم داره؟ مثلا" شخصی که بشه باهاش صحبت کرد.
یا مثل بازی هایی مثل Dear Eshter یا اسلندر فقط باید توش راه بری و سر نخ جمع کنی و نوشته ها رو بخونی؟

نه نداره ولی خود شخصیت اصلی بازی گاهی صحبت هایی میکنه که به جالب شدن بازی کمک میکنه، از اون طرف وقتی که صحنه های مختلف بازی بازسازی میشن داستان از دید سوم شخص روایت میشه و میتونید روابط بین کاراکترها رو ببینید. بنظرمن بازیش متفاوت تر از عناوین معمول سبک ماجراجویی هست.

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
واقعا بازی جالبیه به شدت اتمسفریک و زیبا
موسیقی بیست
صدا گزاری ها واقعا عالیه
من اوایلشم یه ویدیو دیده بودم سازنده ها میگفتن خیلی چیزای مخفی تو بازی هست
چیزی کسی پیدا کرده؟

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Link.Zelda

کاربر سایت
Dec 18, 2013
367
واقعا بازی جالبیه به شدت اتمسفریک و زیبا
موسیقی بیست
صدا گزاری ها واقعا عالیه
من اوایلشم یه ویدیو دیده بودم سازنده ها میگفتن خیلی چیزای مخفی تو بازی هست
چیزی کسی پیدا کرده؟

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

اول بازی که کلی تله هست
اگه همشون رو پیدا کنید یه بخشی از داستان آشکار میشه ، یه جایی از بازی یه چراغی ازینا که کنار ریل هست اگه معماش رو حل کنی میری دنبال یه فضا نوردی بعد میری تو فضا اینم یه بخشی از داستان
به نظر من اصلا بازی کمی نیست اگه بخوای تمام معما هاش رو پیدا و حل کنی یه چند روزی طول میکشه
مطمئن باشین هرجا ریتم آهنگ عوض میشه یه معمایی چیزی توی بازی هست
من معمای اون مقتول اول بازی رو متوجه نشدم کسی تونست حلش کنه
آهان یه چیز دیگه چند نفر قطار اول بازی رو روشن کردن ؟
کلی نکات ریز داره این بازی چجور میگن کم هست

آخرین ویرایش:

hosseincode

کاربر سایت
Dec 15, 2007
832
منم بازی رو شروع کردم و تا الان که دو تا چک پوینت رفتم خیلی خوب و لذت بخش بوده بازی. خدا پدر و مادر این گروه های ریپک رو بیامرزه بازی 12 گیگی رو کردن 2.5 گیگ اونم با آخرین آپدیت هاش!

hosseincode

کاربر سایت
Dec 15, 2007
832
بی نظیره بازی. محیط اینقدر زنده و شگفت انگیزه من کل منطقه رو با پای پیاده 10 20 باری رفتم و اومدم ولی یه لحظه هم حس تکراری بودن بهم دست نداده. اون Easter Egg به اسم سازنده های بازی هم خیلی جالب بود. حالا بازی تموم بشه دارم براش! جون میده در موردش بنویسی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر