PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

mahdi-ps4

کاربر سایت
Nov 13, 2015
757
مشکل اصلی من اینه اینا چرا مثل کلیشه همیشگی ورداشتن دوتا دختر لز گذاشتن!
اینا که دنبال ساختار شکنی بودن باید جوئل گی میکردن و با یه پیرمرد دیگه رابطه پیدا میکرد تو E3 هم صحنه لب گرفتن جوئل با اون پیرمرده درحالی که داره از سیبیلشون روغن میچکه رو میذاشتن اینطوری کسی عمرا اعتراض میکرد:D

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
آخرم ما نفهمیدیم ، فاز و قصد و نیت دوستان چیه

با همجنس‌گرایی مشکلی ندارن خیلی هم دوستشون دارن
زن ستیز نیستن تازه از حضور پررنگ زنان خوشحال میشن .

یه جا میگن نگران بازیم ، یه جا میگن متاش ۹۲ میشه و خیلی عالی کار کرده ناتی

هیچکس (تقریبا) هیچ مشکلی نداره با این قضیه و اتفاقا به نظر من باید به جهتی که نیل دراکمن داره به داستان بازی میده احترام بذارند (هرچند جهت داستان از پارت یک درباره احساسات الی بود که حالا داریم دوران بلوغ و پس از بلوغش رو میبینیم و مشخصا حرارت یکسری اتفاق ها خیلی بیشتره)

بحث فقط و فقط زیاده رویه! قضیه داره حکایت داستانی میشه که اگه از یک چیزی زیاد طرفداری کنی تاثیر عکس داره و باعث تنفر بیشتر ملت میشه، همین.

شما هزار بار پشت سر هم بگو "قاشق" بار صدم دیگه کلمه "قاشق" برات بی معنی میشه

• Like
Reactions: Arima Kishou

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,167
نام
∂αнмα
اگه کمی فقط کمی در مورد چیزی که ممکنه یک سریا باهاش موافق نباشن تو تاپیک بحث بشه اون تاپیک تبدیل میشه به کمدی ولی وقتی همه چیز گل و بلبل باشه همه به به و چه چه کنن میشه همه چیز بر وقف و مراد این وسط یـ دایره ایجاد میشه مخالف ها بیرون دایره موافق ها هم به طبع داخلش ! میگم خیلی راحت میشه به هم دیگه برچسب چسبوند خیلی راحت تر از اون چیزی که میشه فکرش رو کرد ! بنده بالاتر هم گفتم اشتباه کردم که به پیش رفتن بحث دامن زدم چون باید میدونستم دقیقا به یـ نقطه میرسیم که تا بازی منتشر نشه نمیشه تصمیم گیری کرد ولی بازم میگم بازم میگم اون چیزی که شما بهش اعتقاد نداری و یا اصلا نمیخوای بهش اعتقاد داشته باشی دلیل بر این نیست که واقعا وجود نداره من قبلا تو همین تاپیک هم گفتم ناتی تیم به شدت مسعتده ای سازنده ای ـه که حتی شخصیت های فرعی توی بازیاش هم شخصیت پردازی قوی و قابل باور دارن اینقدر خوب و عالی شخصیت هاش رو در میاره که کمتر میشه بهش خرده گرفت اینقدر از نظر نویسندگی قوی هستن خلاصه به سختی میشه ازشون ایراد گرفت ولی بازم دلیل نمیشه بیان تو این سطح اینقدر تابلو تبلیغ یـ مسله تابلو تر که همه جا ترند شده رو بکنن بعد تظاهر کنیم Agenda این وسط وجود نداره برا بار هزارم میگم بحث وجودی این چیزا نیست بحث تمرکز بیش از حد در نشون دادن این چیزاست و خوب به طبع سوار شدن بر روی یک ترند جهانی که تجربه ثابت کرده چیزی جز ضرر و صد البته دو دستگی فن ها نداره

در مورد سخنرانی شخص نیل توی مراسم دایس 2014 بگم که با علم اینکه میدونست خانم سارکیزیان دقیقا چجوری آدمیه اون همه تعریف و تمجدید کرد ازش حالا شما انتظار داری من به عنوان بیننده بیام تعریف و تمجید و قلمبه سلمبه حرف زدن نیل در مورد این خانوم رو به فال نیک بگیرم ؟؟؟ عمرا همچین کاری کنم میدونید چرا ؟

ایشون یـ لوزر به تمام معناست کسی که نظرات افراد مخالف براش بی اهمیته چون تحمل شنیدن نظر مخالف رو نداره یـ فمنیزم افراطی کسی که مزاحمت های اینترنتی به زنان رو بولد میکنه چشمش رو رو این همه ترول و آزار و اذیتی که به مردا میشه میبنده جوری از خودش توی رسانه ها قهرمان میسازه که فقط 130 هزار دلار فاند میکنه که این اراجیف رو سر هم کنه سعی داره نشون بده هرچی سازنده بازی هست فقط به قصد اینکه زن رو به عنوان ابکجت هستن توی بازی نشون میده بهش کمک کردن که فقط این ایدولوژی های سیاسی و تاریخ مصرف گذشته رو بکنه تو حلق ملت نه اینکه حرکت رو به جلویی تو این صنعت صورت بده حالا هم در حال حاضر به زباله دونی تاریخ پیوسته حمایت از ایشون اگه قرار باشه یکمم به اهداف مفید به اصطلاح حمایت از زن نیل کمک کنه دقیقا میشوره میبرتش فمنیسمی که الان میبینم دقیقا همچین آدمایی هستن در مورد نیل شما یـ دلیل برا من بیارید که نخواد مثل سخنرانیش رو این موج سواری نکنه ؟ یـ دلیل بیارید که نیل نخواد از ترند روز پله های ترغیش رو طی نکنه ؟ کسی نمیگه صرفا چرا نیل داره این رفتار رو از خودش نشون نمیده بلکه داریم میگیم که اونور بومی هم وجود داره که به واسطه آزادی که توش میبینه بی هماتیی که مخصوصا الان تو استدیوی داره ممکنه اتقاق بیوفته چرا این قدز دارن سیگنال میدن سر TLOUII ؟ بعله انچارتد پایه هاش قبلا پی ریزی شده رفته اونم با سه تا آدم کلیدی امی و بروس رفتن حالا خودش مونده و خودش سونی هم که خوب حرفی نداره اونوقت اگه سنرایو بد واسه بازی پیش بیاد باید بگیم که "سونی راضی نیل راضی اعضای ناتی داگ هم راضی لق فن ناراضی" این همون چیزیه که اعضای ناتی در جواب مخالفا روز عرضه خواهند داد و خوب چون ناتی دلش خواسه فن ها باید خفه خون بگیرن تا TLOU1 فن بازی محسوب میشدن ولی الان یـ مشت هیتر "فلان و هزار و یک کلمه ی دیگه" بیشتر نیستن کل بحث الان اینه باز حالا اگه دوستان دوست دارن وضعیت تاپیک رو جک و غیر قابل تحمل و رژه روی اعصاب بدونن دیگه مشکل از حس "یـ وقت به Role model ـمون انتقاد نشه" خودشونه

B_O_X_E_R

کاربر سایت
Feb 16, 2016
601
نام
آرین کمال
hrz مهم نیست کجا زندگی کنی مهم اینه این افکار نباید تو بازی پیاده بشه این شکلی! ربطی به مکان نداره.

در مورد بازی واقعا شگفت زده شدم.کاربرا از بت بزرگی که ساختن نیل دراکمن دارن برای اولین بار ایراد میگیرن.واو.و حتی بعضیا میگن بازیرو نمیخرن. یادمه قبلا ها کسی جرات نداشت از کارای نیل و استدیو های شاخ سونی ایراد بگیره با سیل عظیم کاربرا مواجه میشد. نیل همه کاره ی ناتی داگه انقدرم پارتیش کلفته که بروس و امی هنینگ رو میندازن بیرون و گرنه اونا از خداشونه به کارشون ادامه بدن. برای همین هم هست نیل میاد عقاید مضخرفش رو نشون میده حالا اگه زن و بچه نداشت میگفتیم با این سن خر پیرش الانم خودش اینکارس ولی چرا مدام داره رو لزبین بودن کرکترهاش پافشاری میکنه معلوم نیست.ادم شک میکنه نکنه اون خبرهایی که حاوی تجاوز در شرکت های بازی سازی دیوید کیج و ناتی داگ بود نکنه درست باشه.واقعا ادم متحیر میمونه. چی بگم بگذریم تو شماره یک که حاضرم شرط ببندم تا همین پارسال افرادی بودن که نمیدونستن الی این انحراف اخلاقی رو داره. چون تو شماره یک فقط یه بوس ساده به رایلی داد که با توجه به سن پایینش و مکان داغونی که زندگی میکردن میشد نادیده گرفت ش و البته بازی هم هیچ اشاره نکرده بود و کل مسیر بازی الی داشت ساز مخالف با رایلی میزد. نه حرفی از عشق بود نه چیز دیگه. تو لاست لگاسی دیالوگ ها خشک و دوستانه بود و هیچ گیمری شک نمیکرد که کلوی و ندین این کاره باشن. چون دوستانه بود رابطشون و صحبتاشون مثل هر دوست نرمال دیگه ولی الان میان این دوتارم اینکاره جلوه میدن بدون هیچ پس زمینه ای واقعا زشت و مضحکه. دارن داد میزنن داریم مانور میدیم تو این زمینه در شرایطی که این دو کرکتر اصلا به این حرفا نمیان. حالا یه مساله ای هم پیش میاد این وسط خیلی ها عشق دیدن صحنه هستن تو ویچر یا تو جی تی ای..یادمه من سال ها قبل مدیر یه سایتی بودم مدیر فروم بودم. اون موقع تازه rdr1 منتشر شد و کاربرا خیلی اشنایی با این بازی نداشتن.تا ابنکه مشخص شد یه صحنه کوچیک جنسی تو بازی وجود داره از اون روز به بعد تو اون سایت که اسمش نمیخوام بگم کاربرا کلا از این بازی صحبت میکردن تاپیکش که شلوغ نبود پر بود از کامنت هایی که ازون صحنه خوششون اومده و فلان و بهمان و کلی عاشق بازی شده بودن منم مجبور بودم یکی یکی کامنتهارو پاک میکردم الان میگید خب که چی منم میگم علاقه دارن یه عده از انسان ها به این چیزا برای همینه تو تریلر پخش شد و بوسه اون دماغه و الی رو نشون دادن کلی کاربر ذوق زده شدن عکس اواتار و امضا شون رو اون صحنه گذاشتن. به نظر من در کل چیز جالبی نیست و کاملا مضخرفه این حرکت ناتی داگ اره اگه یه بازی بسازه یه اشاره کوچیک به اون تخیلات نویسندش بکنه حرفی نیس ولی این که یکی یکی بیاد کرکترهاش رو به زور بگه این شکلین نه این مسخرس. و دیگه حال به هم زن میشه. الان یکی میاد از اونور یه نظر مینویسه میگه اونورم نظرم اینه کلی لایک پاش میشه کاربر دیگه ای اون نظر رو بده تشکر که نمیشه بلکه کلی آنلایک میشه. یادمه تو تاپیک دیز گان یکی اومد به طرز داغونی بازی رو کوبید اومدن پاش لایک زدن بعد چند کامنت بعد یکی اومد از بازی تعریف کرد همونا اومدن دوباره ایندفعه لایک زدن. اول ببینید با خودتون چند چندین الانم کسی ایراد میگیره به کاری که دارن با last of us 2 میکنن چون واقعا ایراد داره به زور دارن عقاید مسخرشون رو میچپونن تو چشم ها.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,035
نام
مازیار
دوستان تقصیر از خودشون نیست ، مراسم اهدای جوایز تا حالا ندیدن انگار.

بازم میگم ، اگه میخواهید یه بحث درست بکنید ، از لفافه بیاید بیرون ، دقیقا با عقاید و افکار واقعیتون بیاید جلو ، وگرنه آخرش همون کمدیه،

شماها می‌شید مدافع حقوق زنان و همجنسگرایان ، ظریف میشه پورفسور حقوق بشر، سعید طوسی هم فعال حقوق کودکان .

بازی با جملات هیچ کاری نداره ، کاور گرفتن پشت چند تا ادعای دروغ و حمله به همون مسایل مورد ادعا چیزیه که از روزی که چشم باز کردیم طرز کارش رو تو این کشور یاد گرفتیم .

بازم میگم اگه میخواهید بحث کنید ، نقاب بردارید. چون این طوری هم سفسطه ظریف واره ، هم کمدی مهران مدیری .

Delux1

کاربر سایت
Nov 18, 2014
864
نام
رضا
لعنت به هر چی همجنسباز.بابا به بازی ما رحم کنید هر کثافت کاری که دوس دارین و به عقل شیطونم نمیرسه تو فیلما و جامعتون هست بزارین دنیای گیم معصوم بمونه...

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,989
نام
مهدی
اگه کمی فقط کمی در مورد چیزی که ممکنه یک سریا باهاش موافق نباشن
آره، چون از نمایش گیم‌پلی به بعد "کمی فقط کمی" در مورد این چرندیات صحبت شده و تمرکز تمام بحثا چه تو این تاپیک و چه تاپیک خود مراسم راجب گیم‌پلی بوده.

قضیه اینه که اینترنت باعث شده مردم علایقشون رو بیشتر از قبل به اشتراک بذارن و راحت‌تر و بیشتر از قبل توسط مردمی که هیچ شناختی نسبت بهشون نداشتن، شناخته بشن. و همین باعث می‌شه ناخودآگاه قضاوت بشن و قضاوت کنن. زمان ساخت TLoU درصد خیلی خیلی کمتری Neil و علایقش رو می‌شناختن و برای همین صبر کردن تا بازی عرضه بشه. وگرنه اگه می‌دونستن فمنیست هست و از امثال همین خانومی که ویدیوش رو گذاشتی حمایت می‌کنه، عین همین الان با فرضیه‌های ذهنشون هر روز یه فرضیه و سکانس گی برای جول و بیل در نظر می‌گرفتن. با هر توییت و ریتوییت Neil احساسات و افکارشون فَوران می‌کرد و دهن طرفدارای بازی که دوست داشتن صبر کنن تا عرضه نهایی و اون موقع شروع به قضاوت کنن رو سرویس می‌کردن. آخرش بازی عرضه می‌شد و می‌دیدن که بازی از نظر تنوع کاراکتر، چه از نظر نژاد چه از نظر جنسی، کاملا بالانسه و یه درصدی متوجه می‌شدن اشتباه کردن و بی‌خود هر روز مخ طرفدارا رو جویدن، یه عده هم طبق معمول یا نمی‌فهمیدن و یا خودشون رو می‌زدن به نفهمی و همچنان رفتارشون رو ادامه می‌دادن.

حالا فکر کردید ما 100% مطمئن هستیم از نتیجه نهایی؟ نه! شاید Neil و سونی و ناتی داگ باهم دیوانه بشن و TLoU 2 بشه یه گ* پ**ن با یکم گیم‌پلی اون وسطا. شاید اونقدر روانی شدن و تشنه توجه بودن که جنسیت جول رو هم عوض کردن. آخه می‌دونید که چقدر استودیوی ناشناخته‌ای هستن و برای معروف شدن ادامه یکی از موفق‌ترین بازی‌های تاریخ ممکنه دست به هر کاری بزنن.
اما از اونور یه لحظه، فقط یه لحظه به این قضیه فکر می‌کنیم که هنوز برای قضاوت زوده. اگرم قرار باشه قضاوتی انجام بشه، باید طبق آثار قبلیشون انجام بشه. نه بر اساس حدسیات و فرضیات. یه لحظه به این فکر می‌کنیم که شاید نویسنده ماهری که شاهکاری مثل TLoU رو نوشته و اون بازی رو مثل بچه خودش می‌دونه، ممکنه، فقط ممکنه به سرش نزنه و اون بالانس بودن بازی رو خراب نکنه. شاید مثل نسخه اول و Left Behind همه چیز رو درست و به جا بذاره سر جاش. یا حتی اگه دیوانه شد و خواست تمرکز اصلی بازی رو بذاره رو رابطه الی و اون دختر زشت دماغ گنده، خود ناتی داگ و سونی جلوش رو بگیرن و نذارن مهم‌ترین IPشون تبدیل بشه به یه پ**ن که راجب دوتا دختره و جول و بقیه مردای بازی همش تو بازی از زنا کتک می‌خورن، چون Neil از اون فمنیسته حمایت کرده و همچین چیزی اصلا دور از ذهن نیست!

فقط یه لحظه پیش خودمون فکر می‌کنیم و قضاوت رو می‌ذاریم برای روزی که بازی عرضه شد و تک تک صفحات تاپیک بازی رو با این مباحث و حدسیاتمون نورانی نمی‌کنیم. فقط صبر می‌کنیم و راجب چیزایی که به صورت رسمی از بازی دیدیم و منتشر شده حرف می‌زنیم. چه چیزایی منتشر شده؟ 3 تا تریلر که اولیش راجب انتقام بود، دومیش راجب یه فرقه بی‌رحم و شکنجه و 3 تا کاراکتر جدید (که اتفاقا بعد همون تریلر نظرات گوهربار شروع شد. این زن چرا اینقدر بازوهاش گنده‌اس! چرا یه زن داشت به اون دوتا مرد دستور می‌داد که چجوری شکنجه کنن!) و سومین تریلر هم حدود 10 دقیقه گیم‌پلی بود و یه کات‌سین که ازش استفاده شده بود تا به بهترین شکل دو تا از کاراکترهای متفاوت الی رو نشون بده.

می‌شد تو این تاپیک کلی راجب گیم‌پلی انقلابی و کارگردانی محشر تریلر صحبت کرد، ولی تصمیم گرفتن تاپیک رو به یه آشغالدونی تبدیل کنن که از دو کیلومتریش بخوای رد شی مجبور باشی دماغت رو بگیری. یاد روزای قبل عرضه TLoU و محتوای تاپیکش بخیر.

dark spartan

کاربر سایت
Feb 11, 2017
678
تا بوده همیشه زیر پستها و تاپیک های سونی همین بوده و هست و خواهد بود:D:D بهترین ها و موفق ترینها همیشه هیتر دارند.همیشه زیر پست بازیهای سونی این مسائل پیش میاد ولی آخرش بعد انتشار نمرات بازی و جوایز گوتی یه عده مثل همیشه برمیگردن به مکان همیشگی شون(غار):D:D از گاد اف وار بگیر که میگفتن این گاد اف وار نیست و کوری بارلوگ نابودش کرده و تا هورایزن که میگفتن آشغاله و تکراری و خسته کننده است و اسپایدرمن که میگفتن مالی نیست و اصلا به پای ارکهام نایت نمیرسه و ...ولی وقتی متاها و جوایزشون اومد یا رفتن توی غارشون یا میگفتن نه ما نمیگیم بازی بد میشه و ازش ایراد نمیگرفتیم ما نگران بازی بودیم چون طرفدارش بودیم به ما حق بدید(!!!!!!!!!!):Dیه عده هم کلا هیتر یه بازی خاصی از سونی هستند.مثلا توی پست بیگ وینر امسال وقتی بحث به تاریخ کشیده شد و بحث اونجا شد که the last of us پر افتخارترین بازی تاریخ از نظر رسمی و منتقدان و داوران هست یه نفر طوری خودشو به در و دیوار زد و از آمار و احتمالات مهندسی تا نقطه صفر پرسپکتیو مایه گذاشت و طوری در برابر فهمیدن مقاومت کرد که نه اینا درست نیست و درصد و احتمال و زوایه ای که the last جایزه گرفته اینو شامل نمیشه که آدم فکر میکرد دراکمن ارث پدرشو خورده:D:Dالانم داره هیتر بودنشو توی این تاپیک و شخص دراکمن و بازی تلو نشون میده:Dوقتی هم که نمراتش و جوایزش میاد میگه نه من از بچگی ،نیل دراکمن یکی از الگوهای من بوده و طرفدار تلو هستم فقط نگرانش بودم:Dهر روز فیلم های پو** میبینه و هر روز با یکی هست ولی طوری عقاید مذهبی و جنسی دراکمنو میکوبه که آدم فکر میکنه یکی از شیخ های متعصب دینی هست:Dپست نمرات بازی و جوایزش با این فرد و این دست افراد کار داریم:D

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
لعنت به هر چی همجنسباز.بابا به بازی ما رحم کنید هر کثافت کاری که دوس دارین و به عقل شیطونم نمیرسه تو فیلما و جامعتون هست بزارین دنیای گیم معصوم بمونه...
تکبیر...

جدی همیشه برام سوال بوده چرا ملت اهمیت میدن فلان ادم چیزش رو کجا قرار میده :D واقعا انقدر مسئله حادیه؟ :D

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,035
نام
مازیار
این
این خانومه که سمته چپه عکس هست رو دوستان شناختن دیگه ؟؟؟
خانوم Ashly Burch هستن صداگذار Aloy در Horizon .=((
احتمالش هستش که اینجا هم نقشی داشته باشه.

این پست رو تازه دیدم ، آنقدر هرمن هالست تعریف این دختر رو تو یه اینترویو با نیل کرد ، که نیل هم رفت سراغش ، البته بارها نیل گفته بود که چقدر از ای لوی خوشش اومده و جذاب ترین بخش بازی براش ای لوی بوده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر