PlayStation The Last of Us Part II

سازنده
Naughty Dog
تاریخ انتشار
June 2020
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
  2. PlayStation 5

jhiz_tlouii.png

irr_tlou_title2.png

بالاخره در همایش PSX 2016 ، دومین نسخه از عنوان The Last of Us تایید شد.

در شماره ی دوم هم نظاره گرـه ماجراهای Joel و Ellie خواهیم بود، اما اینبار در نقش ـه Ellie ـه 19 ساله ی تشنه ی انتقام بازی خواهیم کرد.

برخلاف نسخه ی اول این بار کارگردانیه این عنوان تنها به عهده ی Neil Druckmann خواهد بود و Bruce Straley نقشی در این عنوان نخواهد داشت.
همچنین صداپیشه های نسخه ی اول ، برای ایفای نقش در این عنوان هم برگشته اند.

p6bx_tlou_header.png

n5a_tlou_header3.png

dm38_tlou_header2.png

آهنگ ساز این نسخه هم Gustavo Santaolalla خواهد بود که پیش تر وظیفه ی آهنگ سازیه شماره ی قبل این عنوان را بر عهده داشت.
Wayfaring Stranger - By Ellie & Joel - PSX 2017

wumz_tlou.png

10 نکته ای که از The Last of Us نمیدانید

با تشکر از @sabco برای لینک تریلر و احسان عزیز (@Kaine ) برای کارهای گرافیکی زیبای پست اول:x

Last edited by a moderator:

Sport

کاربر سایت
Dec 22, 2006
1,018
نام
رامین
دوستان این زن هیکلیه چجور حدود 40 ثانیه با طناب دار دور گردنش آویزون بود بعدم بلند شد خوش و خرم به زندگی ادامه داد؟
تا اونجا که من میدونم اینایی که اعدام میشن همون لحظه اول که زیر پاشون خالی میشه گردنشون میشکنه یا قطع نخاع میشن یا اگرم نشن دیگه 40 ثانیه دوام نمیارن یا به فرض محال اگرم بیارن نمیتونن همون لحظه بلند شن راه برن انگار که هیچ اتفاقی نیفتاده.

• Like
Reactions: Bloody4Butcher

James Bond

کاربر سایت
Sep 22, 2010
2,317
نام
حسين
دوستان این زن هیکلیه چجور حدود 40 ثانیه با طناب دار دور گردنش آویزون بود بعدم بلند شد خوش و خرم به زندگی ادامه داد؟
تا اونجا که من میدونم اینایی که اعدام میشن همون لحظه اول که زیر پاشون خالی میشه گردنشون میشکنه یا قطع نخاع میشن یا اگرم نشن دیگه 40 ثانیه دوام نمیارن یا به فرض محال اگرم بیارن نمیتونن همون لحظه بلند شن راه برن انگار که هیچ اتفاقی نیفتاده.
تو سریال The Killing تو فصل سوم هم همچین صحنه ای رو شاهد بودیم، حالا این که هم هیکلی تر بود و هم قوی تر. در مورد اینکه همون لحظه گردن می شکنه یا قطع نخاع میشن، تو اعدام هایی که تو واقعی رخ میده از قبل فرد وزن میشه و چند تا مشخصات دیگش رو برمی دارن قبل از اینکه اعدامش کنن و اون طناب با توجه به اطلاعات گرفته شده انتخاب میشه تا بتونه فرد رو همون لحظه ای که زیر پاش خالی میشه بکشه. تو خیلی از خودکشی هایی که با طناب رخ میده فرد قبلش زجر می بینه چون مستقیم گردنش نمی شکنه و به مرور زمان خفه میشه.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
من با حرف شما یه مشکلی دارم... من نمیگم کارگردان خودش رو محدود کنه... اتفاقا برعکس میگم تو اثارش باید انواع شخصیت هارو خلق کنه...جنسیت و خیر و شر یا نژاد ها و تمایلات رو بین همه پخش کنه...
شما میگی کارگردان نمی تونسته مثلا از سیاه پوست یا ... استفاده کنه این درست...
ولی خوب فرضا من یک کارگاردان و نویسنده... توی اثرم از هر نژادی و هر جنسیتی قرار دادم... فرضا شخصیت اصلی و مثبتم یه ادم سفید پوست خوشگل باشه خلاصه...من بیام توی اثرم برخی از سیاه پوستا و همجن*سگرا ها و تر*نس ها و افراد خاص رو زوم کنم روشون... و نقش منفی رو بدم... هر چقدرم داستان هم از نظر روایت عالی باشه... یه عده روشنفکر بهم تهمت نژادپرست بودم می زنن... پس منه کارگردان مجبور میشم فارغ از سلایق درونی خودم به ریاکاری بپردازم... یکمم از سیاه پوستا تعریف کنم... جلوه های خوب بیماران جنسی رو هم نشون بدم... و حتی اگه لازم شد خط بکشم روی اون شخصیت سفید پوستم و دنبال جایگزین باشم... شرایط طوری هست نمیشه بر اساس علاقه اثر ساخت...
گاهی وقتا اره تو داستان لازمه از برخی جنسیت ها و نژاد ها استفاده بشه... ولی میگم نباید طوری بشه برای اینکه تهمت نژاد پرستی نزنن به خالق اثر اینجور افرادی رو که قبلا سرکوب شدند عین ادم اهنی که انگار حس ندارند ذاتا ساخته بشند ادم خوبه باشند...
به نظرم کسی که میاد با ریا کاری اثر خلق می کنه نه تنها به مردم دروغ میگه که این کا رو از سلیقه خودش ساخته نه اجبار به خودشم در مورد علاقه اش دروغ میگه... من تو سینما یا هر جا هر چیزی ببینم که با ریکاری کار داده بیرون... بدون شک کارگردان و نویسنده اش رو با استاد ایرج ملکی یکی می دونم:D

1. این حرفا رو وقتی بزنید که بازی منتشر شده و داستان و شخصیت پردازی خوب در نیومده ، نه الان
2. فعلا که نیل دراکمن از رو ترس و ریا کاری الی رو همجنسگرا نکرده و کاملا مشخصه دلش خواسته اینطور باشه ، پس حرفتون در حالت کلی درست هست نه درباره tlou

3.شما چقدر راجع به فیزیولوژی و روانشناسی مسائل جنسی اطلاعات داری که راحت از اصطلاح "بیمار جنسی" استفاده میکنی ؟ تو کتابای مرجع روانشناسی که ما داشتیم هرگونه گرایش جنسی نه بیماری تلقی شده و نه به دلخواه فرد بوجود میاد ، در کتاب های پزشکی هم تا اونجایی که من اطلاع دارم دیگه لیبل بیماری بهش نمیزنن ...

این هم سایت انجمن روانپزشکی امریکا (APA) هست که خیلی واضح در این باره توضیح داده ... بیماری محسوب کردن همجنسگرایی کاملا با یافته های علمی تناقض داره ... برای اطلاعات بیشتر خودت میتونی در سایت های غیر ایرانی تحقیق کنی ...

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,600
نام
mohammad
1. این حرفا رو وقتی بزنید که بازی منتشر شده و داستان و شخصیت پردازی خوب در نیومده ، نه الان
2. فعلا که نیل دراکمن از رو ترس و ریا کاری الی رو همجنسگرا نکرده و کاملا مشخصه دلش خواسته اینطور باشه ، پس حرفتون در حالت کلی درست هست نه درباره tlou

3.شما چقدر راجع به فیزیولوژی و روانشناسی مسائل جنسی اطلاعات داری که راحت از اصطلاح "بیمار جنسی" استفاده میکنی ؟ تو کتابای مرجع روانشناسی که ما داشتیم هرگونه گرایش جنسی نه بیماری تلقی شده و نه به دلخواه فرد بوجود میاد ، در کتاب های پزشکی هم تا اونجایی که من اطلاع دارم دیگه لیبل بیماری بهش نمیزنن ...

این هم سایت انجمن روانپزشکی امریکا (APA) هست که خیلی واضح در این باره توضیح داده ... بیماری محسوب کردن همجنسگرایی کاملا با یافته های علمی تناقض داره ... برای اطلاعات بیشتر خودت میتونی در سایت های غیر ایرانی تحقیق کنی ...
اصلا بحث تلو نبود اولا... چند صفحه قبل هم گفتم... تو این دوره زمونه فقط میشه از ناتی انتظار داشت سمت این ریاکاری ها نره... بحث سر این بود که داره توی اثار سینمایی و بازی ها این چیزارو می بینیم... تو همین متنمم گفتم یه جاهایی لازمه داستان میگه از اقلیت ها هم حرف بشه ولی اینکه صد در صد اینا افراد مثبت بشند و افراد عادی بد... از این ریاکاری ها زیاده...
من چند صفحه قبلم همجمنس*گرا ها و تر*نس ها و کلا افراد منزوی و افراد با تمایلات متفاوت رو تفکیک کردم...(حتی همجنس*باز با گرا فرق می کنه;) گله ای هم ندارما چون متن قبلیم رو نخوندی اینجور برخورد کردی... وگرنه همین علم و روانپزشکی که شما میگید انحراف جنسی و بیماری جنسی رو قبول داره وجود داره و منظورم اون دسته افراد نبود)... یه عده طبیعتشون خاصه یه عده دیگه به انحراف کشیده میشند... حرف منم همینه... اقا می خوای بگی سیاه پوستا خوبن؟ اکی سفید پوستارو تخریب نکن... می خوای بگی همجس*گرا ها و تر*نس ها با ما هیچ فرقی ندارند؟ اکی افراد عادی رو خراب نکند که اونا رو بکشی بالا... بحث سر اینه... اقا ده تا شخصیت عادی خلق کن بگو توش افراد خوب هست... بد هست... دزد هست... پولدار هست... فقیر هست... مفسد هست... بی وجدان هست... خیر هست و ... حالا می خوای از تر*نس ها یا... حمایت کنی؟ اشکالی نداره بیا ده تا تر*نس خلق کن...یکیش دزد... یکیش فرد عادی... یکی مهربون... یکی مفسد... یکی بد... نیا به سمتی بری که برای اینکه مورد نقد قرار نگیری با کوبیدن افراد عادی برای خودت تشویق منتقد هارو برای خودت بگیری...
بحث اصلی سر همینه... همه باهم یکی هستند... اونی که تا الان سرکوب شده دلیلی نداره الان برای جبران افراد عادی سرکوب بشند... الان همه انسان ها شهوت رو دارند... ولی کارگردان الان وجود نمی کنه بیاد زوم کنه بیاد بگه تر*نس هم شهوت داره و شهوت بکجا می کشونت و ممکنه چکار کنه... همونکاری که انسان عادی می تونه انجام بده... شرایط طوری شده... برای بیان جلوه های انسانی بشر... خالق مجبور میشه... زوم نکنه به ویژگی های منفی افرادی که سرکوب میشند... اصلا یک شخصیت بیماری جنسی یا ناتوانی جنسی داشته باشه... به من ثابت کن نتونه به کارهای وحشتناک دست بزنه...و هزاران مدل افرادی که سرکوب میشند... الان برای اینکه ادای روشن فکرارو هر کس در بیاره... میاد افراد عادی رو می کوبه که این افراد رو ببره بالا...

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
کاش یه تریلر با حال و هوای tlou هم بدن!
این چیزی که پخش کردن جز چند ثانیه آخرش که چنتا اینفکتدو نشون دادن چیزیش یادآور tlou نبود!
سبک گرافیکش هم انگار تغییر کرده!؟

• Like
Reactions: Imaginative

idahadi21

کاربر سایت
Sep 8, 2008
1,930
نام
هادی
یه بحثی هم که هست اینه که دیگه بازی قبلی و اون حال و هوا تموم شده . این یه بازی جدید تو یه تایم لاین جدیده . دیگه الی اون بچه معصوم نیست و خیلی چیزا فرق کرده . و این که ناتی داگ کارشو بلده و از جمله شرکت هاییه که میدونه داره چیکار میکنه و صرفا به خاطر فروش بازی نمیسازه .

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
من تصور میکنم ND و سونی از نمایش TLoUP2 هر انتظاری داشته بهش رسیدن، تعمدانه یه چیز بسیار خشن و سوال برانگیز رو نشون دادن و الان این همه داره در موردش بحث میشه. حتی این هیت اسپیچ ها هم هایپ بازی رو بیشتر میکنه. من که شخصا هیچ مشکلی با لست 2 ندارم، چه بسا خیلی هم خوشم امد ازش و استایل این یکی رو حتی از قبلی هم بیشتر پسندیدم. اینکه ND شجاعت نمایش و مهم تر از همه توانایی ساخت و کارگردانی همچین چیز خشن و جدی و احساس برانگیزی رو داره، بیشتر از هرچیزی ارزش بازی رو برای من میبره بالا.

تو شرایطی که سایر ناشرها نمیتونن یه یه بخش داستانی خوب و یا حتی یه کلون ساده از UC بسازن و هرکاری میکنن در نهایت به شکست و کنسل شدن می انجامه، این ND هست که ریسک میکنه، جلوی انتقادات می ایسته و مضامین جدید و تابو طور رو وارد دنیای بازی ها میکنه. و وقتی به موفقیت رسید مسیر برای بقیه هم هموار شده و همه ازش تقلید میکنن. این خصوصیت یه استدیو خلاق و آوانگارده و شک نداریم کس دیگه ای چنین توانایی رو نداره. شاید راک استار فقط که به همراه ناوتی داگ خدایان بازیسازی رئال و جدین.

نکته مهم بعدی اینه که ND هیچ وقت درجا نمیزنه و همیشه تو هر پروژه ریسک میکنه. به همین علت و چون تو مسیر موفق قبلی قدم برنمیداره همیشه قبل عرضه برای برخی از گیمرها این سوال بوجود میاد که آیا این دفعه هم میتونن موفقیت های قبلی رو تکرار کنن یا نه؟ و شک بوجود میاد. در صورتی که مثلا اگه خیلی از استدیوهای دیگه بودن بعد ساخت یه بازی موفق مثل TLoU دیگه ریسک نمیکردن و تو شماره دوم مو به مو همون المان هارو تکرار میکردن. ولی ND اینجوری نیست. وای نمیسته. میره جلو. و مرز های صنعت رو گسترش میده. کسایی که الان دارن به موفقیت این شماره شک میکنن، شاید شکشون به دلیل ریسک های ND منطقی باشه اما توجه نمیکنن همه این تغییراتی که میبینن حاصل گام رو به جلویی هست که ND داره برمیداره.

p990_judi

کاربر سایت
Jul 25, 2009
815
همین یه چسه تریلر انقدر بحث ؟؟؟
تنها نکته منفی تریلر واسه من این بود که بی سر و ته بود
یه چیزی که سونی بخواد فقط بگه درسته ریلیز دیت نداریم ولی زندست بازی
چیزی که در مورد نحوه روایت tlou میدونیم اینه که شخصیت های زیادی میان و میرن
و این چند دقیقه تریلر می تونه یک بخش خیلی کوچیک از بازی باشه
زیادی خودتون رو درگیر نکنید
پایان تریلر هم که نوشت اجرا شده روی پرو
امیدوارم این گرافیک روی 4 معمولی نا امید کننده نشه

Ps42014

کاربر سایت
Jun 24, 2017
137
صحبت دوستانی که میگن برای قضاوت نهایی باید تا اومدن خود بازی صبر کرد کاملن درست و محترم اما از شواهد کاملن برمیاد چه درست و یا نادرست تمرکز اصلی این بازی روی شخصیت های مؤنث هست مخصوصن که دیگه جویل قرار نیست کاراکتر اصلی باشه (تازه با فرض اینکه زنده باشه یا بمونه اصلن) افراد حاضر در این تریلر هم به هر حال نقش تأثیر گذار دارن ، شاید خیلی اصلی هم نباشن- بگذریم، سخن بعضی از دوستان که بخاطر علاقه ی زیاد میگن که دراکمن فلان هست و به هیچ عنوان اجازه ی تحمیل نظرات دیگه نمیده و هر چی باشه -مثلن همجنس گرا بودن الی- صد در صد نظر شخصی خودش هست دیگه خیلی جالبه! معلومه دراکمن و سونی باید از محصول نهایی هر چی که باشه دفاع کامل کنه! و حتی لازم باشه هر سخنی (به عبارتی ریاکارانه) رو هم بگه پس انتظار دارید که مثلن دراکمن بیاد بگه (گیمر های عزیز، ببخشید ، من فکر خیلی بهتری برای بازی داشتم اما مجبورم کردن که برای دفاع از حقوق همجنس گرایان ، سیاه پوستان و ....سناریو رو به این شکل تغییر بدم!!) و اینجوری بازی خودش رو زیر سؤال ببره و روی فروش تأثیر بذاره ؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,513
رفتم گیم اسپات یه مقاله گذاشته بود درباره اینکه چرا تو تریلر دیترویت انقدر خشونت به کودک و زن وجود داشت و نباید اینطور باشه
اومدم اینجا دارن بحث میکنن چرا انقدر زن تو بازی ها زیاد شده و نباید اینطور باشه
تفاوت فرهنگی و اندیشه ها تو حلقم:D

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,798
نام
حامد
جالبه.
اگه مرد کشته بشه عادیه
زن کشته بشه تبعیض جنسیه
شخصیت اول مرد باشه مرد بکشه عادیه زن بکشه تبعیضه
شخصیت اول زن باشه مرد رو بکشه عادیه باز همون زن رو بکشه بازم تبعیضه.
همون ادم ها باز اعتقاد به برابری زن و مرد دارن و میگن نباید یه شخص رو بر جنسیتش قضاوت کرد.
یه بحث دیگه هم هست که من حاضرم با اعتقاد مخالم بحث کنم
اگه فمنیسم ها اعتقاد بر برابری دارن منم موافقم به شرطی که توی معدن ها هم به همون تعداد کارگر زن باشه.
اونی که میاد قبل از انتخابات میگه ما باید رییس جمهور زن برابر با مرد داشته باشیم. چرا نمیگه باید کارگر معدن، رفتگر و کلی شغل های دیگه هم برابر با هم مرد و زن درش مشغول باشن.

آخرین ویرایش:

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,798
نام
حامد
همین یه چسه تریلر انقدر بحث ؟؟؟
تنها نکته منفی تریلر واسه من این بود که بی سر و ته بود
یه چیزی که سونی بخواد فقط بگه درسته ریلیز دیت نداریم ولی زندست بازی
چیزی که در مورد نحوه روایت tlou میدونیم اینه که شخصیت های زیادی میان و میرن
و این چند دقیقه تریلر می تونه یک بخش خیلی کوچیک از بازی باشه
زیادی خودتون رو درگیر نکنید
پایان تریلر هم که نوشت اجرا شده روی پرو
امیدوارم این گرافیک روی 4 معمولی نا امید کننده نشه

اون پرولاگ دلست یک رو که یادتونه. دختر جول و حضور برادرش که پیش زمینه ای در بازی ایجاد میکنه.
به نظر من این هم پرولاگ بود.
کلیشه ای که همه میگن. مادر الی بود که اونا میخواستم شکمش رو سفره کنن حالا به هر دلیلی که الی رو باردار بوده.
فکر میکنم که یکی از اون دو شخصیت شرقی در اینده داستان رو برای خود الی رو میکنن و اونم میره پی انتقام.

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,357
اگه این زن مادر الی در نظر بگیریم کاملا مشخص یه بازمانده عادی نیست
با توجه به این که با Marlene firefly پایه گذاری کرده
یه ایده جالب به نظرم رسید

اگه الی یه بچه عادی نباشه چی؟
یه نمونه آزمایشی باشه که قرار بوده واکسن بیماری درونش رشد کنه تا به مرحله برداشت برسه
مادرش هم فقط وظیفه به دنیا آوردنش داشته
بعد مثل جول نتونسته ازش دل بکنه و از دست firefly نجاتش داده و فرار کردن
Firefly دنبالشون میاد و مادر الی کشته میشه
مسئله انتقام هم حل میشه

Ps42014

کاربر سایت
Jun 24, 2017
137
رفتم گیم اسپات یه مقاله گذاشته بود درباره اینکه چرا تو تریلر دیترویت انقدر خشونت به کودک و زن وجود داشت و نباید اینطور باشه
اومدم اینجا دارن بحث میکنن چرا انقدر زن تو بازی ها زیاد شده و نباید اینطور باشه
تفاوت فرهنگی و اندیشه ها تو حلقم:D

حالا خیلی از این تفاوت فرهنگی در گیم اسپات خوش حال نباشید ممکنه فردا با همین بهانه ها از نمره ی بازی کم کنن یا ناتی رو مجبور کنن قسمت هایی از بازی رو تغییر بده (که میتونه باعث افت کیفیت بشه) بعد توی همین تاپیک امثال گیم اسپات رو به فحش می کشید :|

Sent from my iPhone using Tapatalk

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر