The Last of Us Online رسما کنسل شد

RED_BEARD39

Ghost of Sparta
کاربر سایت
May 16, 2009
6,360
نام
Ǝـــحـــســـان
بعد از شایعات فراوان، استودیو ناتی‌داگ در بیانیه‌ای اعلام کرد که The Last of Us Online رسما کنسل و ساخت آن متوقف شده.

در این بیانیه گفته شده که جهت ساپورت بازی و منتشر کردن محتوای جدید، آن‌ها باید به مدت چندین سال منابع زیادی را به آن اختصاص میدادند و همین کار باعث میشد تا روند ساخت بازیهای سینگل پلیر این استودیو دچار مشکل شود و به یک استودیو لایو سرویسی تبدیل شوند. به همین دلیل ساخت بازی را متوقف کردند تا روی عناوین تک نفره و سینمایی تمرکز کنند.

در انتهای این متن گفته شده که این استودیو چندین بازی سینگل پلیر جدید در دست ساخت دارد.

An Update on The Last of Us Online || Naughty Dog

آخرین ویرایش:

Milad.Samavati

کاربر سایت
Jul 23, 2023
198
نیل دراکمن که یک سال پیش معتقد بود این بازی بزرگه و در حد بزرگترین بازی های سینگل پلیرشون هست و شایدم بزرگتر و استوری داره و روش داستان گوییش خیلی منحصر به فرده و خیلی باحاله 👇

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
من الان از این ترس دارم که وضعیت ناتی داگ فقط نوک قله یخ پلی استیشن باشه ... و احتمالش خیلی زیاده تمام استودیو های سونی تو این منجلاب در حال دست و پاز زدن بودن و ممکنه واقعا هیچی چیزی برای عرضه در دو سال آینده وجود نداشته باشه ... فاجعه بار میشه 😨😵.... شوکیس اخیرم به این احتمال قوت میده
فکر کنم سونی مجبور به مانی هت فراوانی بشه ...

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
کودتا ؟
View attachment 322265View attachment 322266
Social - Sony Throws a 'Thank You Party' for Jim Ryan in Tokyo, Surprises Him with a PS1-themed PS5 and DualSense as a Parting Gift
جیم رایان موفق ترین مدیر تاریخ PS
View attachment 322264

دلیل بازنشستگی اش هم بار ها توضیح داده
The Luxe Lowdown: Jim Ryan - Luxe
A day in the life of you
It depends on where I am. If I’m in the UK, I get up very early for the London/Tokyo crossover, break around midday, then sleep, eat and have a walk, then start again around three just as the West Coast is getting going, and slog through on Teams until supper

By the end of the day, my eyes are bleeding from looking at a screen for too long… Face-to-face is better but that requires me to be on the West Coast or in Japan. Those trips are always energising but also exhausting

With each year that passes, jet lag gets harder and harder to deal with. The human body simply isn’t designed to teleport across continents – anyone who thinks regular long-haul business travel is exotic and exciting is out of touch with
reality
2024 روند ساخت / برنامه ریزی / طراحی PS6 و قرارداد های ثردپارتی / پروژه های فرست پارتی لانچ اش شروع می شه و حجم کاری مدیر PS چند برابر می شد
جیم رایان هم دیگه توان این همه مسافرت / بستن صد ها قرارداد با N تا شرکت در سراسر دنیا رو نداشت و خودش بازنشسته کرد

------------------------------------------
تلو انلاین حاصل توهمات مدیران ناتی داگ برای متحول کردن بخش انلاین بود :-??و خوشبختانه کنسل شد
اگه بازی منتشر می شد ( با همون توهمات ساخت GAAS داستان محور به جای گیم پلی محور ) بعد از یکماه تعداد پلیر هاش به زیر 10 هزار نفر می رسید ( با بودجه 200 تا 300 میلیون دلاری ناتی داگ یه ابر شکست تجاری بود ) به سیاه چاله ای تبدیل می شد که ابرو/ بودجه ناتی داگ می بلعید

کوروش جان من ابتدا پست عرض کردم اگه اخبار و شایعات درست باشن. وگرنه من که بی اطلاع هستم، و هرچی گفتم جمع بندی چیزهایی بود که این چند وقت شنیدیم. معلومم نیست درسته یا نه، اما خیلی ها گفتن که بعد بلایی که سر ND امد خیلی از استدیوهای فرست پارتی سونی شاکی بودن و یحتمل این اخراج ها و تعدیل ها هم بی ربط نباشه.

جیم رایان هم قطعا مدیر موفقی بوده تو پلی استیشن ولی خوب این سیاست حرکت به سمت لایو سرویس های پردرآمدش رو همه دوست نداشتن. الانم فکر نمیکنم قرار باشه کامل بیخیال این قضیه بشن، کما اینکه بانجی رو دارن، هیون هست، فایرواک هست، و یحتمل باز کلی بازی لایو سرویس دیگه هم میسازن و اگه بگیره سونی درآمد خوبی کسب میکنه که قطعا برای آینده اش لازمه و باید در این زمینه رشد بکنه. بر منکرش لعنت. اما نکته خوبش که شخصا ازش خوشحالم تواضنه. یعنی ND و SM و اینا بمونن برای ما گیمرهای سینگل پلیر و اصلا نرن سمت این چیزها، و استدیوهای تازه تاسیس و جدید هم بیان لایو سرویس بسازن. همه خوشحال باشیم سر سفره سونی و پلی استیشن:D

در خصوص جمله آخرم اوکی، به هر حال خوبه همه توافق نظر داریم کنسلش شدنش به نفع همه بود. چه به قول تو یه افتضاح میشد و چه یه شاهکار. به هر حال نتیجه خوبی برای فن هاش نداشت. پس چه بهتر که کشیدن ازش بیرون و به هر حال کنسل کردن یه IP بد بهتر از ریلیز و فحش خوردنه. ماهی رو هر وقت از آب گیری چه یه وجب، چه صد وجب.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
من الان از این ترس دارم که وضعیت ناتی داگ فقط نوک قله یخ پلی استیشن باشه ... و احتمالش خیلی زیاده تمام استودیو های سونی تو این منجلاب در حال دست و پاز زدن بودن و ممکنه واقعا هیچی چیزی برای عرضه در دو سال آینده وجود نداشته باشه ... فاجعه بار میشه 😨😵.... شوکیس اخیرم به این احتمال قوت میده
فکر کنم سونی مجبور به مانی هت فراوانی بشه ...

مازیار دقیقا همینه! گوریلا که داشته/داره مالتی پلیر هورایزن رو میساخته/میسازه و طبق شایعات توسط بانجی کوآلیفای نشده و سر همین نمایش نداشته. Ins هم گفته شد داشته یه نسخه جدید از Sunset Overdrive میساخته، یه پروژه مالتی پلیر هم از مارول داره، باقی هم همینطور. من فکر میکنم اون خبری که میگن تو استدیوهای سونی دعوا راه افتاده هم مربوط به همینه. همه گفتن وقتی ND گند زد ما هم میزنیم و دو سه تا دیگه هم که پروژه هاشون فیل شده.

کلا هم این حرف خیلی درسته که ساخت GaaS خیلی سخته و اساسا کار هر کسی نیست. دلیل هم نمیشه چون فولان استدیو بازی داستان محور خوب میسازه پس دست رو هر چی بزنه طلا میشه. و اتفاقا اساسا استدیوها با همین توهم میرن سمت ایده های تازه و پدرشون در میاد! اینکه این همه ساله هیچ شوکیس بدرد بخوری نداریم و یه IP جدید از سونی ندیدیم، یا یه نمایش فک برانداز هم به همین مربوطه. اوضاع اون پشت خیلی خیط بوده! این فکته به نظرم و از مشاهدات نمیشه برداشت متفاوت دیگه ای کرد!

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
خبر عجیبی نبود، این اتفاقات برای سونی طبیعیه. قبل از GOW 2018 هم سانتا مونیکا 180 میلیون دلار صرف پروژه ای کرد که کنسل شد. اینم از ناتی داگ. خوشبختانه استودیو های سونی جرعت اینو دارن که کنسل کنن چیزیو که نمیتونن با کیفیت خوب تحویل بدن و این خبر خوشحال کننده ای هست. ناتی داگ میگه ما باید مسیر خودمون رو مشخص میکردیم: ساخت یک گس آنلاین با پشتیبانی دائمی، ساخت بازی های سینگل پلیر که مسیر دوم انتخاب شد و خیلی ها از این بابت خوشحالن. چون کمتر استودیو رو میبینید که گس ساز باشه بعد دوباره برگرده سینگل پلیر بسازه.

همچنین:
I can factually tell you, SIE didn't force anything on ND. ND truly believed they were fully capable of launching and supporting a live-service title all on their own.

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,357
کوروش جان من ابتدا پست عرض کردم اگه اخبار و شایعات درست باشن. وگرنه من که بی اطلاع هستم، و هرچی گفتم جمع بندی چیزهایی بود که این چند وقت شنیدیم. معلومم نیست درسته یا نه، اما خیلی ها گفتن که بعد بلایی که سر ND امد خیلی از استدیوهای فرست پارتی سونی شاکی بودن و یحتمل این اخراج ها و تعدیل ها هم بی ربط نباشه.

جیم رایان هم قطعا مدیر موفقی بوده تو پلی استیشن ولی خوب این سیاست حرکت به سمت لایو سرویس های پردرآمدش رو همه دوست نداشتن. الانم فکر نمیکنم قرار باشه کامل بیخیال این قضیه بشن، کما اینکه بانجی رو دارن، هیون هست، فایرواک هست، و یحتمل باز کلی بازی لایو سرویس دیگه هم میسازن و اگه بگیره سونی درآمد خوبی کسب میکنه که قطعا برای آینده اش لازمه و باید در این زمینه رشد بکنه. بر منکرش لعنت. اما نکته خوبش که شخصا ازش خوشحالم تواضنه. یعنی ND و SM و اینا بمونن برای ما گیمرهای سینگل پلیر و اصلا نرن سمت این چیزها، و استدیوهای تازه تاسیس و جدید هم بیان لایو سرویس بسازن. همه خوشحال باشیم سر سفره سونی و پلی استیشن:D

در خصوص جمله آخرم اوکی، به هر حال خوبه همه توافق نظر داریم کنسلش شدنش به نفع همه بود. چه به قول تو یه افتضاح میشد و چه یه شاهکار. به هر حال نتیجه خوبی برای فن هاش نداشت. پس چه بهتر که کشیدن ازش بیرون و به هر حال کنسل کردن یه IP بد بهتر از ریلیز و فحش خوردنه. ماهی رو هر وقت از آب گیری چه یه وجب، چه صد وجب.
بزرگوار این شایعات باید یه منطقی هم داشته باشن :D
چه کسانی مدیر بخش PS انتخاب می کنن ؟ مدیران و سهام دار ها
چه چیزی برای مدیران و سهام دار ها مهم بود و هست و خواهد بود ؟ سود
مدیران و سهام دارن سونی امکان نداره موفق مدیر تاریخ PS برکنار کنن :-?? همین که خود توتوکی ( نفر دوم / بزودی اول کل مجموعه سونی ) مجبور شده جانشین جیم رایان بشه نشون میده که هیچ برنامه ای برای جایگزینی جیم رایان وجود نداشته

کنسل شدن بازی ها هم یه امر طبیعیه که همیشه اتفاق می افته :-??
دوستان طوری جو میدن که انگار جیم رایان ناتی داگ تعطیل کرده و همه رو مجبور کرده روی تلو انلاین کار کنن :D:-??در حالی که خود مدیران ناتی می خواستن یه GAAS داستان محور بسازن و سونی هم این وسط صرفا حمایت مالی کرده
حقیقت اینکه ناتی داگ از سال 2018 روی یه IP جدید کار می کنه ( چرا معرفی نمی شه مشخص نیست ) دراکمن هم روی بازی خودش کار می کنه
امروز هم رسما تایید کردن که روی چند تا بازی سینگل پلیر کار می کنن
Naughty Dog is currently working on multiple new Single Player titles News
سونی مجبور شد برای ساخت تلو انلاین حداقل 100 نفر استخدام کنه ( 10 ها میلیون دلار هزینه کنه ) اخرش هم فحش میخوره :))

MobbMicc

کاربر سایت
May 24, 2014
294
حالا الان که آب قشنگ گل آلوده خیلیا قلاب به دست، ولی تعجب من از اون خودیاست که میگن ناتی داگ یعنی انقد تباه بود نمیدونست تهش به جایی نمیرسن؟ دیگه نمیشه تابلو تر و واضح و مشخص تر از اینکه اختیاری در این خصوص نداشتن توضیح بدن. زوری و دستوری. ناتی چرا اصلا باید به توسعه گس علاقه مند بشه دقیقا؟ یا مثلا هوس کنه یهو بازی واسه PC پورت کنه؟ کاری با عزیزانی که اومدن اینجا تا لودینگشون سپری میشه یه نظری بدن ندارم. ولی دیگه ما یادمون نره یه کودنی میخواست ۱۲ تا گس تو چند سال به داخلمون فرو کنه. لابد هممممه این ۱۲ تا توسعه دهنده یهو دلشون واسه گس لک زد. حالا بزرگوارانی که چارت درآمدزایی پسا جیمبو رو اینجا میذاشتن و ازش به عنوان سوپرمن پلی استیشن یاد می‌کردن بیان تا صبح لینک بذارن. دقیقا هفته پیش بود کِیک زده شدن دکمه جیمبو رو خوردن. قطعی که شد، ناتی هم اومد اعلام کرد. قشنگ یه تنفسی میشه واسه تک تک استودیوها مخصوصا ناتی داگ. تو متن ناتی‌داگم من هیچ حرف نامربوطی نمی‌بینم. قطعا یه سری تعاملات و اقتضاهای فضای بیزینس و داخلی وجود داره و نمیشه بیان بیانیه بدن ما زور بالاسرمون بود و مجبور بودیم پروژه‌ای که قرار بود ادامه فکشنز باشه رو به یه گس با پشتیبانی ۱۰ ساله تبدیل کنیم. همون طور که وقتی روسای استودیوی سونی به رایان بازنشستگیشو تبریک گفتن احتمالا ازش به عنوان الهام بخش و وزنه پلی استیشن این افسانه‌ها یاد کردن.

MobbMicc

کاربر سایت
May 24, 2014
294
بزرگوار این شایعات باید یه منطقی هم داشته باشن :D
چه کسانی مدیر بخش PS انتخاب می کنن ؟ مدیران و سهام دار ها
چه چیزی برای مدیران و سهام دار ها مهم بود و هست و خواهد بود ؟ سود
مدیران و سهام دارن سونی امکان نداره موفق مدیر تاریخ PS برکنار کنن :-?? همین که خود توتوکی ( نفر دوم / بزودی اول کل مجموعه سونی ) مجبور شده جانشین جیم رایان بشه نشون میده که هیچ برنامه ای برای جایگزینی جیم رایان وجود نداشته

کنسل شدن بازی ها هم یه امر طبیعیه که همیشه اتفاق می افته :-??
دوستان طوری جو میدن که انگار جیم رایان ناتی داگ تعطیل کرده و همه رو مجبور کرده روی تلو انلاین کار کنن :D:-??در حالی که خود مدیران ناتی می خواستن یه GAAS داستان محور بسازن و سونی هم این وسط صرفا حمایت مالی کرده
حقیقت اینکه ناتی داگ از سال 2018 روی یه IP جدید کار می کنه ( چرا معرفی نمی شه مشخص نیست ) دراکمن هم روی بازی خودش کار می کنه
امروز هم رسما تایید کردن که روی چند تا بازی سینگل پلیر کار می کنن
Naughty Dog is currently working on multiple new Single Player titles News
سونی مجبور شد برای ساخت تلو انلاین حداقل 100 نفر استخدام کنه ( 10 ها میلیون دلار هزینه کنه ) اخرش هم فحش میخوره :))
کوروش عزیز، جسارتا یعنی همه استودیوهای سونی یهو ویار گس کردن؟ حتی خود سونی هم بانجیو خرید از رو هوس خرید؟ ناگهان همه به صورت کاملا تصادفی از گوریلا گرفته تا ناتی و اینسا یهو دلشون گس خواست؟ حالا ناتی جاهل بود و تصمیم گرفت گس بسازه. این ۱۱ تا پروژه دیگه هم از رو جهالت خودشون تصمیم گرفتن گس بسازن؟ یا همه تصمیم گرفتن تا اطلاع ثانوی دنباله‌ها کراس جن. گاد، هورایزن، گرن توریزمو…

کانی بوث هم بازنشست شد؟ اینا مگه از دید مدیرای سونی سود آوری نمیکردن؟ چرا پس؟ باور کن مدیرای بالا رده سونی قطعا یه وضعیت قرمزی واسه آینده و آتیه برند و وضعیت سود بلند مدتش دیدن که این چارتو نمودارایی که فرستادیو بیخیال شن. مگه اکس‌باکسه بعد ۱۰ سال تازه جرات کردن یه آمار فروشی بدن؟

آخرین ویرایش:

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,357
حالا الان که آب قشنگ گل آلوده خیلیا قلاب به دست، ولی تعجب من از اون خودیاست که میگن ناتی داگ یعنی انقد تباه بود نمیدونست تهش به جایی نمیرسن؟ دیگه نمیشه تابلو تر و واضح و مشخص تر از اینکه اختیاری در این خصوص نداشتن توضیح بدن. زوری و دستوری. ناتی چرا اصلا باید به توسعه گس علاقه مند بشه دقیقا؟ یا مثلا هوس کنه یهو بازی واسه PC پورت کنه؟ کاری با عزیزانی که اومدن اینجا تا لودینگشون سپری میشه یه نظری بدن ندارم. ولی دیگه ما یادمون نره یه کودنی میخواست ۱۲ تا گس تو چند سال به داخلمون فرو کنه. لابد هممممه این ۱۲ تا توسعه دهنده یهو دلشون واسه گس لک زد. حالا بزرگوارانی که چارت درآمدزایی پسا جیمبو رو اینجا میذاشتن و ازش به عنوان سوپرمن پلی استیشن یاد می‌کردن بیان تا صبح لینک بذارن. دقیقا هفته پیش بود کِیک زده شدن دکمه جیمبو رو خوردن. قطعی که شد، ناتی هم اومد اعلام کرد. قشنگ یه تنفسی میشه واسه تک تک استودیوها مخصوصا ناتی داگ. تو متن ناتی‌داگم من هیچ حرف نامربوطی نمی‌بینم. قطعا یه سری تعاملات و اقتضاهای فضای بیزینس و داخلی وجود داره و نمیشه بیان بیانیه بدن ما زور بالاسرمون بود و مجبور بودیم پروژه‌ای که قرار بود ادامه فکشنز باشه رو به یه گس با پشتیبانی ۱۰ ساله تبدیل کنیم. همون طور که وقتی روسای استودیوی سونی به رایان بازنشستگیشو تبریک گفتن احتمالا ازش به عنوان الهام بخش و وزنه پلی استیشن این افسانه‌ها یاد کردن.
بزرگوار یه لحظه از دنیای که جیم رایان نقش هیتلر بازی می کنه فاصله بگیر :-??
ویدیو معرفی تلو انلاین موجود :-?? کدوم فشار ؟

12 بازی GAAS سونی
3 بازی بانجی / به خاطر gaas خود جیم رایان خرید
Concord / استودیو جدیدی که جیم رایان خرید
FairGames / استودیو جدیدی که جیم رایان خرید
هورایزن انلاین
هورایزن mmo / استودیو ثرد پارتی کره ای که قراداد اش جیم رایان بست
MLB که 2 نسل GAAS
twisted metal / استودیو جدیدی گه جیم رایان خرید
Sumo Digital - carbon / ثردپارتی که جیم رایان قرارداد اش بست
hell divers 2 / سکند پارتی که جیم رایان قرارداد اش بست
بازی london studio
همین تلو انلاین که با استخدام نیرو های جدید در حال ساخت بود / سونی و جیم رایان همزمان بودجه 2 تا بازی سینگل پلیر ناتی داگ هم تامین می کرد:-??

کوروش عزیز، جسارتا یعنی همه استودیوهای سونی یهو ویار گس کردن؟ حتی خود سونی هم بانجیو خرید از رو هوس خرید؟ ناگهان همه به صورت کاملا تصادفی از گوریلا گرفته تا ناتی و اینسا یهو دلشون گس خواست؟ حالا ناتی جاهل بود و تصمیم گرفت گس بسازه. این ۱۱ تا پروژه دیگه هم از رو جهالت خودشون تصمیم گرفتن گس بسازن؟ یا همه تصمیم گرفتن تا اطلاع ثانوی دنباله‌ها کراس جن. گاد، هورایزن، گرن توریزمو…
بزرگوار سونی یه زمانی بخش PC داشت و ناشر بازی های MMO بود
Sony Sells MMO Publisher And EverQuest Creator Sony Online Entertainment | TechCrunch
سونی نسل 7 چند تا بازی مولتی پلیر عرضه کرد ؟

انتظار داری جیم رایان اشتباه عجیب و غریب نسل 8 تکرار کنه:-??بزرگترین و پر مخاطب ترین بخش بازار رها کنه:-??

صد ها بار توضیح دادم :-??ساخت به بازی نسل بعدی خیلی سخت تر از کراس جن :-?? برای ساخت یه بازی کراس جن نیازی به تغییر انجین / چند برابر کردن جزییات گرافیک/ تغییر طراحی مرحله و گیم پلی نیست
کارمند های سانتا مونیکا مثلا هفته ای 45 ساعت روی ساخت GOWR کار کردن , اگه بازی کراس جن نبود و نسل بعدی بود مجبور بودن هفته ای 60 ساعت کار کنن
یه دکمه جادویی وجود نداره یه دفعه بازی نسل بعدی ساخته بشه :-??کارمند های استودیو ها مجبورا هزاران ساعت بیشتر کار کنن :-??

----------------
Connie Booth چه ارتباطی به جیم رایان داره ؟
سونی یه شرکت که تنها هدف اش سود دهی بیشتر , حکومت پادشاهی نیست که چند نفر تا اخرین لحظه عمر حکومت کنن :-??
دیگه بزرگتر از kaz hirai بزرگ نداریم ( کسی که کل مجموعه سونی نجات داد ) زمان اش که رسید خودش بازنشسته کرد

آخرین ویرایش:

MobbMicc

کاربر سایت
May 24, 2014
294
بزرگوار یه لحظه از دنیای که جیم رایان نقش هیتلر بازی می کنه فاصله بگیر :-??
ویدیو معرفی تلو انلاین موجود :-?? کدوم فشار ؟

12 بازی GAAS سونی
3 بازی بانجی / به خاطر gaas خود جیم رایان خرید
Concord / استودیو جدیدی که جیم رایان خرید
FairGames / استودیو جدیدی که جیم رایان خرید
هورایزن انلاین
هورایزن mmo / استودیو ثرد پارتی کره ای که قراداد اش جیم رایان بست
MLB که 2 نسل GAAS
twisted metal / استودیو جدیدی گه جیم رایان خرید
Sumo Digital - carbon / ثردپارتی که جیم رایان قرارداد اش بست
hell divers 2 / سکند پارتی که جیم رایان قرارداد اش بست
بازی london studio
همین تلو انلاین که با استخدام نیرو های جدید در حال ساخت بود / سونی و جیم رایان همزمان بودجه 2 تا بازی سینگل پلیر ناتی داگ هم تامین می کرد:-??

بزرگوار سونی یه زمانی بخش PC داشت و ناشر بازی های MMO بود
Sony Sells MMO Publisher And EverQuest Creator Sony Online Entertainment | TechCrunch
سونی نسل 7 چند تا بازی مولتی پلیر عرضه کرد ؟

انتظار داری جیم رایان اشتباه عجیب و غریب نسل 8 تکرار کنه:-??بزرگترین و پر مخاطب ترین بخش بازار رها کنه:-??

صد ها بار توضیح دادم :-??ساخت به بازی نسل بعدی خیلی سخت تر از کراس جن :-?? برای ساخت یه بازی کراس جن نیازی به تغییر انجین / چند برابر کردن جزییات گرافیک/ تغییر طراحی مرحله و گیم پلی نیست
کارمند های سانتا مونیکا مثلا هفته ای 45 ساعت روی ساخت GOWR کار کردن , اگه بازی کراس جن نبود و نسل بعدی بود مجبور بودن هفته ای 60 ساعت کار کنن
یه دکمه جادویی وجود نداره یه دفعه بازی نسل بعدی ساخته بشه :-??کارمند های استودیو ها مجبورا هزاران ساعت بیشتر کار کنن :-??

----------------
Connie Booth چه ارتباطی به جیم رایان داره ؟
سونی یه شرکت که تنها هدف اش سود دهی بیشتر , حکومت پادشاهی نیست که چند نفر تا اخرین لحظه عمر حکومت کنن :-??
دیگه بزرگتر از kaz hirai بزرگ نداریم ( کسی که کل مجموعه سونی نجات داد ) زمان اش که رسید خودش بازنشسته کرد

خب دمت گرم خودت جلو تک تکشون نوشتی “جیم رایان خرید” “جیم رایان قراردادشو بست”. خب چیزی که مشخصه اینه که جیم رایان گس می‌خواست. وگرنه ناتی داگ اگر امروز شده ناتی داگ، به خاطر همین نگرش منحصر به فرد و وسواسی خودش بوده. اون وضعیت بحرانی پروسه تولید U4 رو مگه همین ناتی جوری هندل نکرد که تهش خروجی بی نظیری مثل U4 تحویل دادن. نه فقط من، خیلیا معتقدن بهترین تجربه مولتیشون فکشنز بوده. اما دلیلش سود‌آوری، یا دوام نیست. دلیلش اینه به دنیای آخرالزمانی ای که ساخته یه جنبه معنا داری داده که رو کانسپتای دیگه نمیشه پیاده ش کرد. یعنی فکشنز ذاتا فقط و فقط با لور و دنیا و ماهیت تلو امکان وجودش هست. این یعنی نبوغ و وسواسی که با رویکردای‌ همرنگ ترِند روز غریبه ست. بدون هیچ شکی تلوپ ۲ می‌تونست با یه قصه خیلی سرراست‌تر، هم فروش بیشتری کنه هم فن بیس اینطوری چند دسته نشه. اما این استودیو ناتی‌داگه. حالا تو می‌خوای من قبول کنم ناتی داگی که خروجیاش همیشه کاملا جدا از استانداردای غالب بودن و تک تک کاراشون مریض‌گونه و وسواسیه، دقیقا همزمان با علاقه زائد الوصف جیمبو به گس، کاملا تصادفی با اختیار و میل خودش تصمیم می‌گیره گس بسازه؟ بیخیال انصافا. دیگه خبرش هرچند غیررسمی اومد که اعضای استودیو از کار کردن رو چیزی که دوست ندارن ناراحتن. پر مخاطب ترین بخش بازار رو رها کنه؟ خب تو وقتی هنوز نمی‌تونی تقاضای ۱۷۰ میلیون صاحب پلتفرمتو جوابگو باشی، دنبال سود تو حیطه‌ای هستی که کلا ربطی به فلسفه پلی استیشن نداره؟ بودجه ای که صرف خرید استودیو و پورت بازی رو PC شد و میشه اگه صرف همین مشتریای فعلی رو پلتفرمای خودش میشد، خروجیش فرست پارتیایی بود که الان جای خالیشون حس میشه و خواهد شد. و نتیجه تمایل بلقوه یه عده برای تغییر پلتفرم. وقتی می‌شه به بازار PC جدی وارد شد که این طرف پاسخگوی مطالبه صاحب کنسولت باشی. نه اینکه بهترین استودیوت مجبور بشه پورت فاجعه بازیش رو PC رو پچ کنه و انرژی و وقت صرفش بشه. این حرفم دیگه تکراریه که فقط X عدد آدم رو پورت مشغول بودن و بقیه استودیو مشغول ساخت فلان. قطعا بازی نسل بعدی سخت تره. بی شک. اما اینکه کارمندان استودیو باید هزار ساعت کار کنن، خب سانتا چند سال بعد از لانچ PS4 منتشر کرد GOW رو؟ حداقل ۴-۵ سال. برای توسعه و عرضه دِد لاینی وجود داشت؟ کانی بوث هم خبر غیررسمیش اومد که کاسه کوزه تمرکز افراطی رو گس رو سر اون شکوندن. در نهایت، اخراج امثال بوث، کاهش ۱۲ به ۶ گس و همین بیانیه ناتی‌داگ کامل مشخص می‌کنن که جیمبو محترمانه اخراج شده. افزایش قیمت پلاس و افت کیفیت، ناکامی درباره قرارداد اکتی-مایکرو (قابل اغماض) و آخرین شوکیس رقت انگیر پلی‌استشن، از آخرین دستاوردهای قهوه‌ای رنگ جیمبو به شمار میره. وضعیت آینده؟ ایشالا ثرد/سکند پارتیا در کنار اینسامنیاک بتونن ۲۰۲۴ رو دربیارن واسه ۲۵ خدا قادره حالا.

• Like
Reactions: ps3_360_wii

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
اینایی که می‌گن ناتی داگ می‌تونست یک استودیو دیگه بسازه یا تیمش رو گسترش بده برای ساپورت بازی خیلی بامزه‌ن. انگار ماینکرفته.

امیدوارم سونی مجبورشون نکنه بازی بعدیشون رو ماکروفری بسازن و یا بودجه کمتری بهشون بده و محدودیت بیشتری برای ایده‌هاشون قرار بده. واقعا برام جای سواله اگر الان می‌خواستن پارت ۲ رو بسازن سونی بهشون اجازه ریسک می‌داد یا نه.

Remastered

کاربر سایت
May 9, 2014
427
نام
سياوش
خیلی جالبه اینایی که میگن کار هر استدویی نیست گس ساختن
اخه گس ساختن با هر کیفیتی ملاک اینجا
اتفاقا اون مدل گس ساختن که متای زیر نود دارن و کیفیت شاهکار ندارن کار هر استدیو معمولی هست
قطعا استاندارهای ناتی داگ با هر استدیو دیگه ای فرق داره ناتی داگ نمیپذیره یک گس با متای زیر نود بده بیرون و گرنه دادن گس با هر کیفیتی که اتفاقا کار هر استدیویی هست
ناتی داگ الان ۱۵ سال داره شاهکار و بیگ وینر میده بیرون قطعا اگه احساس کنه پروژه ای نتونه کیفیت عناوینشو داشته باش میزاره کنار مثل هراستدیو دیگه ای نیست که برند خودشو به خاطر پول خراب کنه
عنوانی که ارائه میده باید حرف جدیدی داشته باش و تاثیر گذار باش دقیقا مثل عناوین سینگل پلیرش که تو تمام ضمینه ها از گیم پلی تا روایت داستان و .. هر دفه استاندارد تعریف میکنه
اگه احساس کنه عنوان گسش نمیتونه این تاثیر گذاری رو داشته باش خیلی شیک میزاره کنار حتی اگه هزینه بابت کرده باش اینجا اسم برند ناتی داگ مطرحه
اره عزیزم اینجا اونجا نیست که با هر کیفیتی بازی تحویل پلیر بدن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر