The Grand Tour

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
بالاخره بعد از یکسال از گذشت فیلمبرداری این قسمت تونستیم ببینیمش و خدا میدونه قسمت بعدی چه زمانی برسه دستمون!!
این قسمت به نظرم بهتر از قسمت قبلی بود (لااقل سه تا ماشین توش بود!) ولی خب همچنان قسمتای استودیویی 3 فصل اول یه چیز دیگه بود،در هر صورت دیدن این سه نفر کنار هم به تنهایی برام کافیه.
چرا همیشه بهترین ماشینارو کلارکسون برمیداره و آب تو دلش تکون نمیخوره و بدترین شرایطم نصیب جیمز بیچاره میشه؟! :D (بنده خدا سرتا پاش لجن و Shit شد)

TheGodfather

ALI
Gold User
Jun 21, 2011
1,070
نام
Ali
من هم با نظر شما موافقم. از قسمت قبلی خیلی بهتر، از قسمت‌های استودیویی سه فصل اخیر ضعیف‌تر و از تمام ویژه برنامه‌های تخت گاز بدتر...
من دیگه با دیدن این قسمت کلا خودم رو قانع کردم که
منتظر یه ویژه برنامه در حد ویژه برنامه‌های تخت گاز نباشم...
جالب اینجاست طی ۴ فصلی که از گرندتور پخش شده تا الان ۶تا ویژه برنامه داشتن
که میشه هشت قسمت! (دوتاشون دو قسمتی بودند) اما همه‌شون سر هم به اندازه‌ی یه ویژه برنامه‌ی تخت گاز به من کیف ندادند.
تکنولوژی پیشرفته‌تر شده، اما ایده‌های اینا هم ته کشیده. اگه گرندتورِ استودیویی به اندازه‌ی تخت گاز موفق بود، همون روش قدیمی رو داشت میرفت جلو هرچند به نظرم اگه اونم دو فصل دیگه ادامه داشت دیگه چیزی برای ارائه نمی‌موند و کلا بیخیالش می‌شدند.
تمام ایده‌هایی که به ذهنشون رسیده رو در این ۲۰سال پیاده کردند...
باید قبول کنیم که دیگه خسته شدن و بیشتر به فکر آشپزی و تعمیرات و بازنشستگی‌ان!!

• Like
Reactions: Sir Daniel

TheGodfather

ALI
Gold User
Jun 21, 2011
1,070
نام
Ali
خب چند روزی هست Clarkson’s Farm 2021 اومده برید ببینید روحتون شاد بشه ??
فقط زیرنویس فعلا براش نیست ?
سه قسمت ابتدایی رو دیدم.
جرمی همچنان طنازه و این پسره (کلیب) خیلی خوب تونسته کنار جرمی یه زوج کمدی رو تشکیل بدن...
جرمی خیلی زودتر از اون چیزی که آدم فکرش رو می‌کنه پیر و انرژیش کم شده. مثلاً شما سکانس‌های بالا و پایین اومدن از تراکتور رو ببینید
باور کنید ما ایرانی‌ها که در شرایط بدی هم داریم زندگی می‌کنیم، آدمای ۷۰ ساله‌مون این قدر خسته و فرسوده نشون نمیدن!(با کمی اغراق شما بخونید!)
حالا شما فکرش رو بکنید یه آدم ۶۱ ساله‌ای که از لحاظ مالی اوکی بوده اونم توی اروپا! چرا باید اینقدر فِس و لَش باشه؟ به هرحال...
در گذر این چند روزی که پست شما رو خوندم و شروع کردم به تماشا، با دیدن هر قسمت مدام فکر می‌کنم!
همش دارم به این فکر می‌کنم احتمالا دلیل کم کاری هرسه پیرمرد برای اجرای گرندتور؛
همین پیری و خسته شدن از کاریه که سال‌ها انجام دادن و برای همین هم بود که گرندتور به تخت گاز نمیشد و ایده‌ها ته کشیده بود.
بعد از چند سال برای اولین بار باید اعتراف کنم خوب شد که از تخت گاز جدا شدند؛ چون در اوج خداحافظی کردن بهتر از با خواری خداحافظی کردن بود.
اتفاقاً برای گرندتور هم دارن همین نقشه رو پیاده می‌کنن؛ دارن توی اوج نسبیشون خداحافظی می‌کنن، فقط با این تفاوت که منه بیننده رو در جریان گذاشتن که ما دیگه داریم برای همیشه میریم...
هر کدوم از ما مسلماً ده‌ها فیلم و سریال دیدیم و یا هزاران خاطره داریم که با فکر کردن بهشون متوجه میشیم چقدر از عمرمون گذشته،
معیار من برای افزایش سن گویا فقط و فقط همین مستند تخت‌ گاز و این سه نفر بودند...

آخرین ویرایش:

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
حالا شما فکرش رو بکنید یه آدم ۶۱ ساله‌ای که از لحاظ مالی اوکی بوده اونم توی اروپا! چرا باید اینقدر فِس و لَش باشه؟ به هرحال...
اینا دیگه انقدر خوشی میزنه زیر دلشون و تمام تفریحات عالمم که شخم زدن
دیگه بعد یه مدتی میوفتن به مشروب و مواد زدن (توی این سنین هم آدم سریع به فنا میره)

این توضیحات خودش (منبع):
Jeremy has opened up about his health woes in a new interview ahead of his series.

The Grand Tour presenter has admitted he is now “the unfittest” he’s ever been.

He explained: "It’s not the Ploughman’s lunches, it's the phenomenal amount of drinking when you’re locked down."

The former Top Gear star admitted he and his girlfriend, Lisa Hogan, drunk a lot during lockdown.​

حالا گفته توی دوران کرونا که قرنطینه بودیم اینطوری شدیم ولی خالی می بنده قبلشم همین بوده :))

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,948
دوستان TopGear کامل من ندیدم( موضوعی که می‌خوام در میون بذارم بعید می‌دونم به گرند تور ربط داشته باشه)
تلویزیون هر از گاهی تیکه مستند های پخش می‌کنه که جیمز می بصورت تاریخچه وار موضوعی بررسی می‌کنه، اسپین آف هستن؟ یا قسمت های ویژه ان؟

اپیزود های که دیدم یادمه مثلا یه اپیزود مفصل درباره تاریخچه مسابقه 24 ساعته Le Mans صحبت میکرد در کنارش سیر تکامل فراری و فورد هم توضیح میداد
یه اپیزود مثلاً درباره پرفروش ترین ماشین های کلاسیک بود و درباره Lada و فولکس واگن قورباغه ای و موضوعات سیاسی اجتماعی که باعث شد پرفروش بشن بررسی میکرد
یه اپیزود هم درباره صنعت ماشین سازی تو چین بود

TheGodfather

ALI
Gold User
Jun 21, 2011
1,070
نام
Ali
دوستان TopGear کامل من ندیدم( موضوعی که می‌خوام در میون بذارم بعید می‌دونم به گرند تور ربط داشته باشه)
تلویزیون هر از گاهی تیکه مستند های پخش می‌کنه که جیمز می بصورت تاریخچه وار موضوعی بررسی می‌کنه، اسپین آف هستن؟ یا قسمت های ویژه ان؟

اپیزود های که دیدم یادمه مثلا یه اپیزود مفصل درباره تاریخچه مسابقه 24 ساعته Le Mans صحبت میکرد در کنارش سیر تکامل فراری و فورد هم توضیح میداد
یه اپیزود مثلاً درباره پرفروش ترین ماشین های کلاسیک بود و درباره Lada و فولکس واگن قورباغه ای و موضوعات سیاسی اجتماعی که باعث شد پرفروش بشن بررسی میکرد
یه اپیزود هم درباره صنعت ماشین سازی تو چین بود
شبکه مستند کلا همه چی رو ساطوری می‌کنه!
.
بله این چیزایی که توصیف کردید مربوط میشه به بخش‌هایی از گرندتور...
.
زیاد به مستند‌های پخش شده و دوبله شده شبکه مستند استناد نکنید.
منی که هر قسمت از گرندتور و یا تخت گاز رو چندبار دیدم، با دیدن همون قسمت‌ها از شبکه مستند در حیرت فرو میرم!
صدای ماشینا رو گاهاً می‌بینید قطع می‌کنن، ترجمه رو ناصحیح انتخاب می‌کنن و از همه بدتر؛ چندتا قسمت مختلف رو با هم میکس می‌کنن!!!
.
چند روز پیش یه قسمتی رو دیدم، دوبلوری که به جای جرمی حرف میزد بلد نبود حتی Offroad رو درست تلفظ کنه و به جای این که بگه آف رُد، گفت: آف روود!!:))

DoomedToKill

کاربر سایت
Oct 1, 2020
1,948
شبکه مستند کلا همه چی رو ساطوری می‌کنه!
.
بله این چیزایی که توصیف کردید مربوط میشه به بخش‌هایی از گرندتور...
.
زیاد به مستند‌های پخش شده و دوبله شده شبکه مستند استناد نکنید.
منی که هر قسمت از گرندتور و یا تخت گاز رو چندبار دیدم، با دیدن همون قسمت‌ها از شبکه مستند در حیرت فرو میرم!
صدای ماشینا رو گاهاً می‌بینید قطع می‌کنن، ترجمه رو ناصحیح انتخاب می‌کنن و از همه بدتر؛ چندتا قسمت مختلف رو با هم میکس می‌کنن!!!
.
چند روز پیش یه قسمتی رو دیدم، دوبلوری که به جای جرمی حرف میزد بلد نبود حتی Offroad رو درست تلفظ کنه و به جای این که بگه آف رُد، گفت: آف روود!!:))
ماشاالله به هرچیزی چنگ زدید غیر از جواب سوال من!
شما که هر قسمت گرند تور و تاپ گر چندبار دیدید این قسمت های که تعریف کردیم مربوط به کدوم سیزن و اپیزوده؟

من باب تلویزیون...
پخش مستندی مثل تاپ گر از بیخ و بن نه تنها با ابعاد صداسیما بلکه با ابعاد اقتصادی اجتماعی مملکت ما نمی‌خونه
اکثر تماشاگر های که تو گرند تور میبینم عشق های ماشینی اند که به تمام ماشین های که مجری های گرند تور سوار میشن دسترسی دارن یا تو کار twaek ماشین هستن
در واقع وقتی مثلا یه اپیزود درباره بهترین خودرو های هاچبکه یه تماشاگر اونور آبی که قصدش خرید یه هاچ‌بکه میشینه مستند با چاشنی طنز میبینه و در کنارش آنالیز مجری ها رو انواع هاچ‌بک ها میبینه و تو خرید ماشین مورد نظرش کمکش می‌کنه این قضیه
یا اکثر مقاصد که تو کل دنیا سفر میکنن و ماشین های مختلف نشون میدن برای بیننده هدف گرند تور رفتن به اون مکان هزینه آنچنان در مقایسه با ایرانیان نداره
چیزی که می‌خوام بگم گرند تور فقط حکم یه رویایی دست نیافتنی و حسرت آمیز برای ایرانی ها داره چه از نظر ماشین های که مجری ها سوارشون میشن چه از نظر مقاصدی که سفر میکنن چه... پس زیاد گیر ندید چه شما که پایرت با زیرنویس نگاه می‌کنی چه اونیکه از تلویزیون میبینه نهایت تفاوتتون اینکه جرمی کلارکسون از ریچارد هموند می‌پرسه what kind of car did Jesus drive ریچارد هموند هم با لحن طنز میگه a Christler
بعد همین جوک تو تلویزیون دوبله میشه به بحث درباره مناظر زیبا..

دوبله صداسیما هم مثل بقیه ابعاد مملکت رانتی و در دسته مافیای که قبل انقلاب حتی فیلم های استریپ کلابی هم دوبله میکردن نمیدونم چطور بعد انقلاب تو این کار موندن؟!
بحث دوبله گسترده است و فقط مختص به زمان حال و دوبله فیلم ها نیست شما اگه پی ترجمه ناصحیح و تلفظ ناصحیح تر چه تو فیلم چه اخبار چه کتاب ها درسی و... بگیری تهش میرسی به همون جایی که خیلی از پسرفت ها و جهالت های امروزی ما یه پالس قوی اون دوران گرفتن، یعنی قاجاریه و شاهان قاجاریه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر