The Evil Within 2

198167

ناشر: Bethesda Softworks
استدیو: Tango Gameworks
تهیه کننده: Shinji Mikami
کارگردان: John Johanas
پلتفرم: PS4 ,XBOX ONE,PC
تاریخ انتشار: 13 اکتبر 2017 (21 مهر 1396)

بعد از سه سال انتظار نسخه دوم The Evil Within در کنفرانس E3 2017 شرکت bethesda معرفی شد. داستان نسخه اول سه سال بعد از اتفاقات نسخه اول اتفاق میفتد شخصیت اصلی بازی باز هم مانند نسخه اول سباستین کستلانوس هست. سباستین که همه چیز خود به علاوه دخترش "لیلی" را از دست داده بعد فهمیدن اینکه ممکن او زنده باشد باز هم به امید اینکه دخترش را نجات دهد وارد دستگاه stem میشود نجات دادن دخترش شاید اخرین امید سباستین برای این باشد که دوباره به زندگی قبلی خود برگردد.​

آخرین ویرایش:

ps3_360_wii

کاربر سایت
Nov 12, 2006
760
احسنت
چندروزه کلاسیک رو شروع کردم و انصافا مود کلاسیک سخته!
سومین سیو رو اول چپتر هشت و قبل باس زدم
نظرت راجب ۴ سیو بعدی چیه؟
۱۰ و ۱۲ و ۱۴ و ۱۵؟
دوست عزیز. من یکی اخر چیتر 9 زدم یکی دیگه اول چپتر 13 یکی دیگه وسط چپتر 14 اخری هم چپتر 16. چهار سیو اخرم اینجوری بود وقتی بهش فکر میکنم میبینم چپتر 3 اشتباه سیو کردم باید میومدم چپترهای جلوتر سیو میکردم به خاطره همین که یه سیو تو چپتر 3 زدم خیلی کارم سخت شد مجبور شدم 4 سیو اخر رو اینطوری بزنم.

• Like
Reactions: voldmort

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
دوست عزیز. من یکی اخر چیتر 9 زدم یکی دیگه اول چپتر 13 یکی دیگه وسط چپتر 14 اخری هم چپتر 16. چهار سیو اخرم اینجوری بود وقتی بهش فکر میکنم میبینم چپتر 3 اشتباه سیو کردم باید میومدم چپترهای جلوتر سیو میکردم به خاطره همین که یه سیو تو چپتر 3 زدم خیلی کارم سخت شد مجبور شدم 4 سیو اخر رو اینطوری بزنم.
ممنون
بله منم سیو چهارم رو اخر چپتر 9 زدم
البته اولی رو اول 4 زدم و بعد 6 و اول 8 و اخر 9
و درواقع قبل از کلبه (ادم یاد کلبه ی معروف و دوست داشتنیه اویل 4 اگر ذهنم اشتباه نکرده باشه میفته)
کلا میکامی با این قضیه ی کلبه معلومه حال میکنه که بازم تو بازی اورده:D

• Like
Reactions: ps3_360_wii

ps3_360_wii

کاربر سایت
Nov 12, 2006
760
ممنون
بله منم سیو چهارم رو اخر چپتر 9 زدم
البته اولی رو اول 4 زدم و بعد 6 و اول 8 و اخر 9
و درواقع قبل از کلبه (ادم یاد کلبه ی معروف و دوست داشتنیه اویل 4 اگر ذهنم اشتباه نکرده باشه میفته)
کلا میکامی با این قضیه ی کلبه معلومه حال میکنه که بازم تو بازی اورده:D
بله درسته. یادش بخیر اویل 4

• Like
Reactions: voldmort

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,376
نام
رامین
باید حتما بازی رو تجربه کنی که باشی ؟ نفروشی بازی رو نگهش دار :D ، بازم مشکلات روحی ؟ امان امان ، ایندفعه هر چقدر دوس داری برون ریزی کن کسی بهت خرده نمیگیره .​
بهزاد تو طول این مدت مدام تو تلگرام میگفت من حوصله فعالیت ندارم و واقعا از نظر شرایط روحی و زندگی تو وضعیت جالبی نیستم.حالا هم که دارم تو تاپیک اویل ویتین دو میام فقط به خاطر میکامی و بچه هاست.شوما وقتی از زندگی یک نفر خبر ندارین خواهشا حرف بی ربط نزنین

در ضمن مشکل شماها این هست که چرا برای نمرات بازی نبوده.اصلا مگه نمره مهمه?!حالا گیریم هم میومد.خب بیاد چی بگه?!دفاع کنه از نمرات میگین هان میکامی بد شد.بد بگه میگین فن میکامیه

بهتر نیست ادم تا خودش بازی را تجربه نکنه چیزی نگه?!

بعد من تا حالا ندیدم بهزاد با کسی بخواد به ان صورت کل کل کنه.هم فن ناتی داگه هم کیج.اما من ندیدم تا حالا بخواد با مخالف های کیج وارد بحث بشه.چون واقعا فایده نداره بحث تو فروم های ایرانی

به هر حال بهزاد از بهترین های سایته و با این رفتارا باعث رفتن همچین کاربرایی میشین

• Like
Reactions: all4u

TinyHero

کاربر سایت
Jun 24, 2017
21
دوستانی که پیگیر اخبار این بازی هستن میشه بگن آیا قراره DLC برای این بازی منتشر بشه یا نه ؟ چون نسخه اول 3 تا DLC داشت و یه سیزن پس و بعدها یه نسخه Bundle براش معرفی شد اما برای این نسخه الان که استور رو نگاه میکردم فقط یه نسخه عادی قرار داده شده !
خواستم بدونم دیگه قرار نیست محتوای اضافی برای بازی عرضه بشه ؟

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
دوستانی که پیگیر اخبار این بازی هستن میشه بگن آیا قراره DLC برای این بازی منتشر بشه یا نه ؟ چون نسخه اول 3 تا DLC داشت و یه سیزن پس و بعدها یه نسخه Bundle براش معرفی شد اما برای این نسخه الان که استور رو نگاه میکردم فقط یه نسخه عادی قرار داده شده !
خواستم بدونم دیگه قرار نیست محتوای اضافی برای بازی عرضه بشه ؟
هنوز مشخص نیست ولی بنظرم اگه مثل نسخه قبل DLCهای کوچیک در کار بود، تا الان خبرشو می دادن و میگفتن پیش خرید کنید و این حرفا. من احتمال میدم، یه DLC بزرگ که Standalone هستش در کار باشه و توی E3 معرفی بشه...مثل Dishonored: death of the outsider که یه سال بعد از نسخه 2 معرفی و عرضه شد و تقریبا به اندازه یه نسخه کامل محتوا داشت...
البته فروش بازی هم چندان خوب نبوده و شاید کلا بیخیالش شده باشن و برن سراغ پروژه بعدی...

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,547
هنوز مشخص نیست ولی بنظرم اگه مثل نسخه قبل DLCهای کوچیک در کار بود، تا الان خبرشو می دادن و میگفتن پیش خرید کنید و این حرفا. من احتمال میدم، یه DLC بزرگ که Standalone هستش در کار باشه و توی E3 معرفی بشه...مثل Dishonored: death of the outsider که یه سال بعد از نسخه 2 معرفی و عرضه شد و تقریبا به اندازه یه نسخه کامل محتوا داشت...
البته فروش بازی هم چندان خوب نبوده و شاید کلا بیخیالش شده باشن و برن سراغ پروژه بعدی...
اون برای برج 10 بود که فروش نسخه فیزیکی در مقابل نسخه قبل از 60هزار به 15 توی هفته اول سقوط کرد بیشترین ضربه رو هم از PC خورد با فقط 300 تا فروش ! ، با تخفیفاتی که بهش خورد فروشش خیلی بهتر شده حتی روی استیم ، با توجه به سوم بودنش در چارت بریتانیا به این نتیجه باید رسید که زمان ریلیزش مناسب نبوده و کلا فروش در اون ماه پایین بوده جز فیفا ، BETHESDA کار تبلیغیش برای Ta باید قبول کنیم افتضاح بود با اینکه نمایشهای خوبی داشت بازی ، نه هایپ از قبل برای کنجکاوی بیشتر ، نه استیجو مصاحبه تصویری برای میکامی و جوهاناس که بیان توضیحات بدن ، تبلیغات محیطیشونم گم ، مثل یه عنوان معمول از یک کارگردان گمنام !
الان فرپشش خوبه ، مطمئنا DLC خواهد داشت تا فروش بازی هم تضمین بشه کامل .

• Like
Reactions: uriel

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
خوب منم بازی رو همین الان تموم کردم و نظرمو بگم:

به طور کلی بازی نسبت به شماره اول واقعا پیشرفت خوبی داشت. اولین نکته ای که توجه بازیکن رو جلب میکنه روایت بهتر منسجم تر داستانی هست که با کات سین های سینمایی نشون داده میشن. دیگه خبری از اون سباستین ماست شماره اول نیست و با سباستینی روبرو هستیم که بیشتر حرف میزنه و بیشتر احساسات از خودش نشون میده و ملموس تره. داستان بازی هم خوب بود و یکی از مواردی که توی شماره اول بهش پرداخته نشده بود، استفاده میکنه و بسطش میده. شخصیت ها همگی به خوبی کار شدن، و فلش بک هایی که به نسخه اول زده میشه واقعا عالی بودن. به طور کلی توی این زمینه خیلی خوب عمل کرده بود.

در مورد طراحی محیط و دشمن ها هم بازی هم پیشرفت های خوبی رو شاهدیم. محیط ها بزرگ که یادآور SH Downpour و AITD هستن و کلی آیتم و کالکتیبل برای پیدا کردن هست و پرسه زدن توی شهر حس خوبی به آدم میده. گوشه و کنار شهر خاطرات مردم و افراد مختلف رو میتونیم ببینیم و گهگداری گذری به شماره اول میزنیم. شاید خیلیا با نسبتا OW شدن بازی مشکل داشته باشن اما از نظر من نقطه قوت بود.

دشمن ها هم خوب کار شدن. جونورای جدیدی توی بازی میبینیم. استفاده از محیط برای از بین بردنشون به وجود اومده که خیلی کمک میکنه به پیشرفت توی بازی. هر چند تعداد پایین باس فایت ها و کم شدن چالش بازی کاملا مشهود بود.

اسکیل ها به مراتب کاربردی تر شدن و ازشون استفاده های خیلی زیادی میشه. خصوصا اینکه میتونیم از گوشه و کنار شبیخون بزنیم یا اسکیل دیگه ای این اجازه رو میده که از فاصله دور از پشت به دشمن نزدیک بشیم و سر به نیستشون کنیم. سیستم کرفتینگ خیلی کارآمد تر شده و این بار میتونیم مهمات و حتی دارو هم بسازیم. آپگرید سلاح ها هم در همین قسمت صورت میگیره.

اما
بازی مثل شماره اول چندتا نقطه ضعف اساسی داره که انتظار میرفت سازنده ها از شماره اول درس گرفته باشن اما میبینیم همون اشتباهات رو مستقیما از شماره اول کپی کردن اینجا و حتی در مواردی بدتر هم شده.

مورد اول دوربین به شدت رو اعصاب بازی هست که لطمه اساسی و غیر قابل جبران میزنه به بازی. دوربین چنان به صفحه چسبیده که بعضی جاها خود سباستین دیده نمیشه و آدم احساس میکنه بازی اول شخصه. این مورد وقتی شدت خودش رو نشون میده که توی فضاهای بسته مثل ساختمون ها قرار بگیرید و یه دشمن هم کنارتون باشه تا اصلا نفهمید چه غلطی دارید میکنید.

مورد بعد زوم کردن افتضاح سلاح ها هست. این مورد توی شماره اول باعث گله مندی بازیکن ها شده بود و توی شماره دوم میبینیم نه تنها برطرف نشده، بلکه دقیقا همون رو کپی کردن اینجا و برای بعضی سلاح ها (مثل کلت لیزدار) زوم 3-4 برابر هم میشه و از یه اسنایپر بیشتر زوم میکنه.

سازنده های بیشعور این بازی این موضوع رو تست نکردن ببینن واقعا خودشون میتونن تحملش کنن یا نه؟ فکر نکردن بیشتر جاهای بازی باعث ندیدن دشمن ها و آیتم ها میشن و بیخود و بی جهت بازیکن میمیره؟ خیلی شیک و مجلسی بگم که 4تا گاو بشینن دوربین برای بازی طراحی کنن بهتر از این طراح های گیم پلی این بازی میسازن. این رو بذارید کنار مشکلات فنی ناشی از موتور درب و داغون این بازی که رسما گیم پلی بازی رو جهنم میکنه اکثر مواقع. اگر واقعا ایده-شون این بوده که ترس بیشتری به بازیکنان بدن، به طرز وحشتناکی حماقت خودشون رو ثابت کردن.
حیف این بازی که در بیشتر جاها خوب کار شده و حماقت تیم طراحی گیم پلی باعث میشه این پتانسیل تا 70% آسیب ببینه.

اگر به شماره اول امتیاز 6/10 بدم، به این 8/10 میدم. فقط طراحی خوب محیط ها و اسکیل ها و داستان باعث شد که خویشتن داری کنم و گیم پلی بازی و اون دوربین فاجعه-ش رو در کنار افتضاح ترین موتور گرافیکی که توسط بشر خلق شده، رو قبول کنم و بیشتر از 2 نمره ازش کم نکنم.

اگر DLCـی یا ادامه ای در کار باشه، بدون شک میره سراغ Joseph و اینکه چرا زنده هست. بعد از پیدا کردن تمام Slider ها و حرف زدن با کیدمن متوجه میشیم که جوزف هنوز زنده هست و کیدمن اون رو نکشته ولی میگه بعدا در موردش صحبت میکنیم. این رو بذاریم در کنار صحنه پایانی بازی که STEM خود به خود فعال میشه، Ruvik که هنوز اون بیرونه و جوزف که گم شده و قانون اول علی، من ذره ای شک ندارم که شماره سوم بازی در دست ساخته.

پ.ن 1: یادم رفت بگم. بسه دیگه این سناریو گیر کردن توی یه خونه و ریختن زامبی ها از در و دیوار... بسه واقعا... گندش رو در آوردین از بس تکراش کردین...

پ.ن 2: این پلات هول ها و گاف های داستانی هم یه فکری در موردشون بکنن. من صرفا سعی کردم از داستان همینجوری که هست لذت ببرم و زیاد وارد جزئیاتش نشم. وگرنه بعضی جاها خیلی ضایع هست.

آخرین ویرایش:

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
من الان تو منطقه ي buisiness district و مرحله ٧ هستم راهي هست دوباره برم residental area تا sniper رو بردارم?!
درود
خیر!
کلا باید مراقب باشید چیزی جا نزارید وگرنه اکثرا از دست دادنی هستن
Untitled.png

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
بازی در کل چند ساعت رو normalبری
بستگی به مهارت گیمر داره
و البته به علاقه ی طرف به گشت گذار توی محیط!
بلفرض بار اول روی survivor حدود ۲۰ ساعت بازی رو تمام کردم چون کل مپ هارو پاکسازی میکردم و به قولی عشق میکردم
ولی درجه نایت مر که سخت تر هست رو تا جایی که خاطر دارم زیر ۱۰ ساعت
نیو گیم پلاس هاشون رو زیر ۵ ساعت چون با اپگریدها اسون تر
میشه
درکل پیشنهاد میکنم حتما کلاسیک مود رو تجربه کنید چون توی اون درجه معنای واقعی اویل رو میچشید!!

• Like
Reactions: guppy and uriel

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
مثل اینکه نیل هم بشدت با بازی حال کرده <:-P:

2018-01-05_104851.jpg

جالب اینه که نزدیک 19 ساعت هم طول کشیده تا تمومش کنه...قشنگ معلومه حسابی محیط‌ها رو گشته و یه جورایی معتادش شده بوده :D وگرنه اگه بخوای سریع بازیو تموم کنی و یه جورایی بصورت خطی بری، فک کنم توی 12-11 ساعت هم بشه تمومش کرد...

آخرین ویرایش:

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
مثل اینکه نیل هم بشدت با بازی حال کرده <:-P:

View attachment 83090

جالب اینه که نزدیک 19 ساعت هم طول کشیده تا تمومش کنه...قشنگ معلومه حسابی محیط‌ها رو گشته و یه جورایی معتادش شده بوده :D وگرنه اگه بخوای سریع بازیو تموم کنی و یه جورایی بصورت خطی بری، فک کنم توی 12-11 ساعت هم بشه تمومش کرد...
سازنده ای در حد دراکمن خیلی راحت میتونه بفهمه چه عمقی پشت این بازی و دنیای اون خوابیده، برای شخص من بهترین فرنچایز خلق شده جدید در این سال ها توی ژانر وحشت و بقا هست. فقط امیدوارم بازی بفروشه، خوب بفروشه تا نسخه 3 رو هم ببینیم، این بازی توی این دوره انصافا یه تنه پرچم این سبک رو بالا نگه داشته. با اینکه زیاد اقبال عمومی همراه این بازی نبود ولی برای من بهترینه همیشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر