Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
* ممنون این کارو کردم ، میراک ظاهر میشه ولی حرف نمیزنه و عین قبله :|
احتمالا وقتی‌ Miraak وارد حالت ethereal می‌شه شما بهش ضربه می‌زنین،ضربه بزنین اونجوری می‌شه،باید صبر کنین تا از اون وضعیت در بیاد،این‌ور انور بدوید یکم ورزش کنید :D

lesner

کاربر سایت
May 16, 2011
315
احتمالا وقتی‌ Miraak وارد حالت ethereal می‌شه شما بهش ضربه می‌زنین،ضربه بزنین اونجوری می‌شه،باید صبر کنین تا از اون وضعیت در بیاد،این‌ور انور بدوید یکم ورزش کنید :D

* اصلا افاقه نمیکنه ! نمیدونم دیگه چیکار کنم حتی دیگه نمیشه بریم همون بازی عادیمون تو اسکایرم رو انجام بدیم :|
* تفاوتی که بین ویدئوهای توی نت دیدم و اتفاقی که برای خودم افتاد این بود که وقتی میراک این دراگون ها رو میکشه روحش میرسه به من به جای میراک :|

* باتشکر از دوستان در نهایت مجبور شدم از کنسول استفاده کنم خیلی اعصاب خورد کن شده بود
* دوستان نمیشه Werebears شد ؟
* راستی فک کنم شخصیت من کپک زده :d نمیدونم چرا در مبارزات سیاه میشه و افرادی هم که ضربه میزنن به کرکتر اونا هم سیاه میشن . به خاطر مریضی نیست ؟

آخرین ویرایش:

pouyanjon

کاربر سایت
May 19, 2012
110
نام
پویان
* ممنون این کارو کردم ، میراک ظاهر میشه ولی حرف نمیزنه و عین قبله :|

والا برای ما و چند تا از دوستان جواب داده.من چند وقت گیر بودم تا miraak رو کشتم:hurted1:

البته یه بارم با مد فیکس رفتم dlc رو از اول مشکلی نداشت .

- - -ویرایش - - -

* اصلا افاقه نمیکنه ! نمیدونم دیگه چیکار کنم حتی دیگه نمیشه بریم همون بازی عادیمون تو اسکایرم رو انجام بدیم :|
* تفاوتی که بین ویدئوهای توی نت دیدم و اتفاقی که برای خودم افتاد این بود که وقتی میراک این دراگون ها رو میکشه روحش میرسه به من به جای میراک :|

* باتشکر از دوستان در نهایت مجبور شدم از کنسول استفاده کنم خیلی اعصاب خورد کن شده بود
* دوستان نمیشه Werebears شد ؟
* راستی فک کنم شخصیت من کپک زده :d نمیدونم چرا در مبارزات سیاه میشه و افرادی هم که ضربه میزنن به کرکتر اونا هم سیاه میشن . به خاطر مریضی نیست ؟

خوب کاری کردی بعضی جاها باید دیگه بزنی تو کار کنسول.

گرگنما شدم ولی تا حالا خرسنما نشدم شاید با مد بشه:d

یه همچین مریضی رو یادم نیست.=))

یه سوال اول دراگون بورن وقتی افراد گارد های Miraak میان بهت نامه میدن و بعدش حمله میکنن.( من کشتمشون ولی جنازه شون افتاده وسط windhelm هر کاری کردم غیب نشدن کسی هم نمیاد جمشون کنه.هر سری هم میرم windhelm میبینم باز سری افراد دور جنازه ها هستن.برای تو اینطوریه یا کلن مال من باگ گرفته؟

lesner

کاربر سایت
May 16, 2011
315
احیانا ebonymail armor ندارین؟
از قابلیت‌های اون هست :D

* چرا دقیقا :d
* چی هست اصلا ؟ به چه درد میخوره این قابلیت ؟

والا برای ما و چند تا از دوستان جواب داده.من چند وقت گیر بودم تا miraak رو کشتم:hurted1:

البته یه بارم با مد فیکس رفتم dlc رو از اول مشکلی نداشت .

خوب کاری کردی بعضی جاها باید دیگه بزنی تو کار کنسول.

گرگنما شدم ولی تا حالا خرسنما نشدم شاید با مد بشه:d

یه همچین مریضی رو یادم نیست.=))

یه سوال اول دراگون بورن وقتی افراد گارد های Miraak میان بهت نامه میدن و بعدش حمله میکنن.( من کشتمشون ولی جنازه شون افتاده وسط windhelm هر کاری کردم غیب نشدن کسی هم نمیاد جمشون کنه.هر سری هم میرم windhelm میبینم باز سری افراد دور جنازه ها هستن.برای تو اینطوریه یا کلن مال من باگ گرفته؟

* برام پیش اومده که جنازه ها رو زمین مدت ها میمونن ولی نهایتا از بین میرن استثنائا در این مورد متاسفانه شهرداری جنازه ها رو جمع کرده و جنازه ای برای من رو زمین نیست :d

* میگم تو این اسکایرم قانون چندهمسری وجود نداره دیگه ؟ یعنی نمیشه بیش از یک زن داشت ؟ :d
* نمیشه سگ خرید که folow ات کنه ؟ :d
* راستی یه کلاس اژدها رانی بذارید. یا من بلد نیستم این اژدهاها رو کنترل کنم یا اونا خیلی خودسرن :-b

pouyanjon

کاربر سایت
May 19, 2012
110
نام
پویان
* راستی دوستان من یه مدت بی خبر بودم از دنیای گیم این The Elder Scrolls online کارش به کجا رسید ؟ چی شد سرانجامش ؟ :|

زیاد خوب از اب درنیومد.:d

وای برزیل 7 تا خورد تا هفت نسل بعد ما هم تو یاد ها میمونه.

- - -ویرایش - - -

* چرا دقیقا :d
* چی هست اصلا ؟ به چه درد میخوره این قابلیت ؟

* برام پیش اومده که جنازه ها رو زمین مدت ها میمونن ولی نهایتا از بین میرن استثنائا در این مورد متاسفانه شهرداری جنازه ها رو جمع کرده و جنازه ای برای من رو زمین نیست :d

* میگم تو این اسکایرم قانون چندهمسری وجود نداره دیگه ؟ یعنی نمیشه بیش از یک زن داشت ؟ :d
* نمیشه سگ خرید که folow ات کنه ؟ :d
* راستی یه کلاس اژدها رانی بذارید. یا من بلد نیستم این اژدهاها رو کنترل کنم یا اونا خیلی خودسرن :-b

فکر کنم بخاطر مد هاست.

*یه مد زدم خیلی قبل هر چند تا ادم بود میتونستی بیاری خونم خیلی شلوغ شد.

*بازم مد باهاش میتونی از مرغ تا خرس رو folow ات کنی.:d

کلا اژدها سواریش الکیه .خود دراگونه عشقی پرواز میکنه

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
* راستی دوستان من یه مدت بی خبر بودم از دنیای گیم این The Elder Scrolls online کارش به کجا رسید ؟ چی شد سرانجامش ؟ :|
از نظر امتیازی زیاد بالا نیست مثل سری TES ولی‌ خیلی‌ خوب هست به عنوان MMO.
از بهترین گزینه‌های MMO هست الان.

lesner

کاربر سایت
May 16, 2011
315
* آقا برای زدن اینcritical strike ها علاوه بر فعال کردن Perk اش دیگه باید چیکار کرد ؟ یعنی روش خاصی داره زدنشون یا همینجوریه ؟ چون من همینجوری در حین مبارزه یهو میزنمش ولی نمیدونم آیا روش خاصی داره که شانسی استفادش میکنم یا نه ؟ :-/

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
نسخه کرکی و استاندارد بازی رو بدون دی ال سی نصب کردم. آپدیت 13 رو گرفتم که حجمش 160 مگ بیشتر نیست !!! همین دیگه آخرین آپدیته ؟؟ :-/ حجمش خیلی کمه که /:) DLC ها رو دانلود کنم مراحل سینگل چقدر اضافه میشه . اگر واقعا ارزش داره نسخه اگندری رو بخرم ؟ :-/ ممنون :d

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
نسخه کرکی و استاندارد بازی رو بدون دی ال سی نصب کردم. آپدیت 13 رو گرفتم که حجمش 160 مگ بیشتر نیست !!! همین دیگه آخرین آپدیته ؟؟ :-/ حجمش خیلی کمه که /:) DLC ها رو دانلود کنم مراحل سینگل چقدر اضافه میشه . اگر واقعا ارزش داره نسخه اگندری رو بخرم ؟ :-/ ممنون :d
باگ فیکس هست دیگه.
حدود چهل پنجاه ساعت اگه کامل برین.

MR.D.010

کاربر سایت
Dec 19, 2010
55
نام
محمد رضا
بهد از چند سال از عرضه بازی کلا فقط همین آپدیت 160 مگی !!! همین رو نصب کنم کافیه ؟؟ /:) نیازی به آپدیت های قبلی نیست ؟؟ :-?

اگه میخوای باگهای بازی درست حسابی واست رفع بشه باید پچهای غیر رسمی رو بگیری .
Unofficial Skyrim Patch at Skyrim Nexus - mods and community
Unofficial Hearthfire Patch at Skyrim Nexus - mods and community
Unofficial Dawnguard Patch at Skyrim Nexus - mods and community
Unofficial Dragonborn Patch at Skyrim Nexus - mods and community

این پچ ها هر باگی که شناخته شده هستن رو رفع کردن . در ضمن پیشنهادم اینه که نسخه لجندری رو بگیری که اپدیتها و DLC ها رو تو خودش داره و احتیاج به کپی و Replace نیست .

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
اگه میخوای باگهای بازی درست حسابی واست رفع بشه باید پچهای غیر رسمی رو بگیری .
Unofficial Skyrim Patch at Skyrim Nexus - mods and community
Unofficial Hearthfire Patch at Skyrim Nexus - mods and community
Unofficial Dawnguard Patch at Skyrim Nexus - mods and community
Unofficial Dragonborn Patch at Skyrim Nexus - mods and community

این پچ ها هر باگی که شناخته شده هستن رو رفع کردن . در ضمن پیشنهادم اینه که نسخه لجندری رو بگیری که اپدیتها و DLC ها رو تو خودش داره و احتیاج به کپی و Replace نیست .

منم دیروز درباره لجندری پرسیدم کسی توضیحی نداد !!! حالا اگر لجندری رو بگیرم فقط شمامل دی ال سی ها و آپدیت میشه یا مودها رو هم داره خودش ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر