Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:

lesner

کاربر سایت
May 16, 2011
315
* راستی یه مشکل عجیب دیگه. تو بازی کلا داره آهنگ هنگام مبارزه پخش میشه. یعنی فرقی نمیکنه در دامان طبیعت در حال گشت و گذار باشی یا در دستان یه ترول در حال خورد شدن باشی کلا همون آهنگ هنگام نزدیکی دشمنا و مبارزه رو پخش میکنه :|

می فرقیم میکنه؟ هر دو حالاتو در نظر بگیرید.

هنوز سوالم پا برجاس:

به جز خون آشاما دیگه چه دشمنایی تو بازی هست که باعث آلوده شدنمون میشن؟

* حالت کلیشو نمیدونم ولی من خودم در مقابل ومپایرها جنگیدم و ومپایرهم نشدم یعنی اونجایی که برگشت گفت بیا جایزتو بدم گفتم نیگه دار واسه خودت که بعد پرتم کردن بیرون و ادامه ی بازی ...

شما برین بهWindhekn،اونجا کنار اسکله باید یه قایق باشه که میبره بهsolstheim ،ببینین میتونین سوار اون بشین؟:D

* هیچ راهی برای این کار وجود نداشت فقط یه یارو بود قایق داشت که میتونستی اجاره کنی قایقش رو برای شهر های مختلف ! اسم solstheim نبود ولی یه گزینه بود که میگفت منو ببر به اون جزیره لب مرزیه ! یه همچین چیزی. که بعدش هم وقتی پول میدادی و مینشستی تو قایق هیچ اتفاقی نمی افتاد عین صندلی فقط مینشست :|

آخرین ویرایش:

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
شما یدونه تو کنسول بزنین 1 player.additem xx0397f6 ببینین آیتمی اضافه می‌کنه یا نه. (بجای اون XX عدد ترتیب لود شدنdragonborn تو datafiles رو بذارین،مثلا اگه به عنوان mod دوم لودش می‌کنین بزنین 02)
اگه چیزی اضافه نکرد یا فایل‌های DLC خراب هستن یا بازی به دلیلی‌ نمیتونه ESM بخونه.(Dragonborn در بهترین حالت به عنوان DLC دوم باید لود بشه قبل هر Mod دیگه‌ای و بعد ازDawnguard.)

lesner

کاربر سایت
May 16, 2011
315
شما یدونه تو کنسول بزنین 1 player.additem xx0397f6 ببینین آیتمی اضافه می‌کنه یا نه. (بجای اون XX عدد ترتیب لود شدنdragonborn تو datafiles رو بذارین،مثلا اگه به عنوان mod دوم لودش می‌کنین بزنین 02)
اگه چیزی اضافه نکرد یا فایل‌های DLC خراب هستن یا بازی به دلیلی‌ نمیتونه ESM بخونه.(Dragonborn در بهترین حالت به عنوان DLC دوم باید لود بشه قبل هر Mod دیگه‌ای و بعد ازDawnguard.)

* ترتیب رو گذاشتم داونگارد/دراگونبورن/هرتفایر/آنآفیشل پچ
* کد رو زدم و ارور داد :|
* الان باید چیکار کنم؟ جای مطمئن برای دانلود دراگون بورن کجاست؟ :-/

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
خیلی‌ بعید هست مشکل از ESM باشه :D من هنوزم فکر می‌کنم یه مشکلی‌ تو لود Order هست.
اینو دانلود کنین BOSS
بعد فلدر اسکایریم رو بدین بهش خودش Load order درست رو پیدا می‌کنه.به احتمال 90% مشکل رو حل کنه.
بالای Level 20 که هستین؟

lesner

کاربر سایت
May 16, 2011
315
خیلی‌ بعید هست مشکل از ESM باشه :D من هنوزم فکر می‌کنم یه مشکلی‌ تو لود Order هست.
اینو دانلود کنین BOSS
بعد فلدر اسکایریم رو بدین بهش خودش Load order درست رو پیدا می‌کنه.به احتمال 90% مشکل رو حل کنه.
بالای Level 20 که هستین؟

* طبیعتا بالای بیسته :d
* همه چی خوبه نمیدونم مشکل کجاس واقعا ! خیلی عجیبه #:-s

48541585208844196636.jpg

89705404569223984889.jpg

17883604720544457761.jpg

* فقط یه نکته ای رو من متوجه شدم. این BOSS رو که اجرا میکنم ترتیب فایلای دیتا رو عوض میکنه و پچ غیررسمی esp رو میذاره اول :|

آخرین ویرایش:

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
اصولا نباید اون کار رو بکنه،ولی‌ جوری تنظیم می‌کنه لودOrder رو که بازی در بهترین حالت ران بشه،یبار هم اونجوری اجرا کنین بازی رو شاید فرجی شد.مثلا تو order خود من Dragonborn اول از همه هست.

update آخر بازی رو هم دارین دیگه؟
یدونه هم تو کنسول بزنین setstage DLCMQ01 10،اگه نصب شده باشه و فقط اجرا نشده باشه این باید quest رو force start کنه.

lesner

کاربر سایت
May 16, 2011
315
اصولا نباید اون کار رو بکنه،ولی‌ جوری تنظیم می‌کنه لودOrder رو که بازی در بهترین حالت ران بشه،یبار هم اونجوری اجرا کنین بازی رو شاید فرجی شد.مثلا تو order خود من Dragonborn اول از همه هست.

update آخر بازی رو هم دارین دیگه؟
یدونه هم تو کنسول بزنین setstage DLCMQ01 10،اگه نصب شده باشه و فقط اجرا نشده باشه این باید quest رو force start کنه.

* نسخه ی اسکایرمم الان 1.9 ه :l
* نشد که نشد ! :|

* الان رفتم توضیحات usep رو در مورد اون دوتا xx توی کدها نگاه کردم و متوجه شدم که 01 مال خود اسکایرم اصلیه و شمارش از 02 باید شروع بشه :d و کد رو زدم و بله در نهایت آیتمش اضافه شد :d فقط نمیفهمم چرا اگه نصب شده مرحله رو با کنسول نمیشه شروع کرد :|

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
عجیب هست :D اگهorder load هم درست باشه فکر کنم بهترین راه اینه که اون قدر صبر کرد که‌Cultist ها پیداشون بشه.
همه چی‌ درسته،دیگه نمیدونم :D

lesner

کاربر سایت
May 16, 2011
315
عجیب هست :D اگهorder load هم درست باشه فکر کنم بهترین راه اینه که اون قدر صبر کرد که‌Cultist ها پیداشون بشه.
همه چی‌ درسته،دیگه نمیدونم :D

* آخه دراگون بورن اجرا شده به درستی پس چرا مرحله رو نمیشه از طریق کنسول اجرا کرد ؟!

* باتشکر از دوستان بالاخره با حمایت مسئولین برادران Cultist به ما حمله نمودن و کوئستش شروع شد فقط دلیل این همه تاخیرش رو نفهمیدم :|

آخرین ویرایش:

lesner

کاربر سایت
May 16, 2011
315
* دوستان در مورد کوئست Defea Miraak توضیح میدید ؟ وقتی جونش کم میشه و اون اژدها که در ارتفاع بالا پرواز میکنه میاد باید دقیقا چیکار کرد ؟ :|

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
* دوستان در مورد کوئست Defea Miraak توضیح میدید ؟ وقتی جونش کم میشه و اون اژدها که در ارتفاع بالا پرواز میکنه میاد باید دقیقا چیکار کرد ؟ :|
فایت پیچیدگی‌ خاصی‌ نداره که،Miraakگیر می‌کنه؟

lesner

کاربر سایت
May 16, 2011
315
فایت پیچیدگی‌ خاصی‌ نداره که،Miraakگیر می‌کنه؟

* الان من سه تا اژدها که تو آسمون بودن رو پرپر کردم حتی اون خودیه :d اون یارو میراک هم رفته اون وسط بین اون حوز ماننده و شکل روح داره و هیچ اتفاق خاصی نمی افته :|
* نکته ی جالب ماجرا اینجاست که تو فیلمی که از انجام این مرحله تو یوتیوب کاربرا گذاشته بودن اصلا ماجرا یه چیز دیگه بود و اتفاقاتی دیگه میفتاد :|

آخرین ویرایش:

pouyanjon

کاربر سایت
May 19, 2012
110
نام
پویان
* الان من سه تا اژدها که تو آسمون بودن رو پرپر کردم حتی اون خودیه :d اون یارو میراک هم رفته اون وسط بین اون حوز ماننده و شکل روح داره و هیچ اتفاق خاصی نمی افته :| * نکته ی جالب ماجرا اینجاست که تو فیلمی که از انجام این مرحله تو یوتیوب کاربرا گذاشته بودن اصلا ماجرا یه چیز دیگه بود و اتفاقاتی دیگه میفتاد :|
فهمیدم باید چیکار کنی.:d برای من کار کردo:-) زمانی miraak غیب میشه tcl بزن برو به دور دست اونجایی که با کتاب ها اومدی اینجا قبل از سوار شدن روی اژدها برو تو کتاب و دوباره با tcl برگرد به جایی که miraak هست .بعد که میرسی اونجا miraak شروع به حرف زدن میکنه و...... خیلی ها تو این کوئست at the summit of apocrypha مشک

منم خیلی وقت پیش همین مشکل رو داشتم ولی رفتمش بلاخره.پست بالا رو خیلی وقت پیش تو فروم راهنمایی نوشتم امیدوارم کمکت کنه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر